לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2007, 13:40
  nfs nfs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
גובה דמי ביטול

שלום, אני מקווה שהגעתי לפורום הנכון ואם לא אז סליחה. אני מעונין לדעת על חוקיותה של ביטול עיסקה, עקב פירסום של טלויזיה באתר אינטרנט הגעתי אל המוכר (פיזית לחנות) וביצעתי עסקת קניה של LCD כאשר נתתי כ 1000 ש"ח מזומן למוכר ואת היתרה הוסכם שאשלם למוביל כשהטלויזיה תגיע אליי. לאחר יום עסקים אחד הגעתי שוב לחנות וביקשתי לבטל את העיסקה מאחר ונוכחתי לדעת שאין לי מספיק כסף לבצע אותה, המוכר סירב לבטל אף שהמוצר עדין לא הגיע אליי הביתה וביקש 10% דמי ביטול (כשם שרשום באותיות הקטנות בטופס ההזמנה) לאחר דין ודברים ארוכים המוכר הסכים לגבות ממני 400 שח (ערך ה LCD הוא 6750 שח ומכאן שהוא ויתר לי על 275 שח) שאלתי היא האם האם מצב שכזה הוא חוקי או שמא היה אמור להחזיר לי את מלוא הכסף מאחר והמוצר נשאר ברשותו.

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2007, 01:53
  STKworld STKworld אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nfs שמתחילה ב "גובה דמי ביטול"

כעיקרון, ברגע שאתה רוכש מוצר, גם אם עדיין המוצר לא הגיע לרשותך, זה מהווה מעין הסכם בינך לבין בית העסק. על פי הסכם זה, בית העסק מחוייב לספק לך את המוצר, ואילו אתה מחוייב לשלם עבורו. במידה ובית העסק לא היה מוכן לספק את המוצר, זה היה אומר שהוא אינו עומד בצד שלו בהסכם, ואז ניתן לבדוק בערכאות משפטיות מה ניתן לעשות. במקרה שלך, זה לא היה כך. וזאת מכיוון שבית העסק כן היה מוכן לעמוד בצד שלו בהסכם, אך אתה לא היית מוכן לעמוד בצד שלך (וזאת כיוון שגילית שלא היה ברשותך הסכום לשלם על העיסקה). מכיוון שכך, האשמה מוטלת על הקונה ולא על המוכר. בנוסף, כל בית עסק רשאי לגבות דמי טיפול על העיסקה, אם בחוזה ביניכם ישנו סעיף המעיד על קיום דמי טיפול אלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:24

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר