לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2007, 23:21
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
מספר הגיגים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Bakagami שמתחילה ב "לפעמים אני פשוט תוהה לגביי..."

"אם הטופיק הזה הוא דוגמא לשעמום וחוסר החיים של מי שפתח אותו (וכהשלכה - המשתתפים בו),
מה זה אומר על המגיבים בו?"
ראשית- לא כתבתי את ההודעה מתוך חוסר חיים. חוסר חיים מוגדר כחוסר בפעילות רוחנית או שכלית המרוממת את האדם אל מעל לעומקי בורות קיומו שלו עצמו. כשהאדם נסחף וכורע תחת נסיבות קיומו, נגזר דינו להיות כפוף למציאות ולעולם לא לראות מעליה. אבל שהאדם מרומם את עצמו אל מעל לנסיבות המציאות הפשוטה באמצעות שכלו ומחשבתו, הרי שהוא ממצא את פוטנציאל האדם והחיות שבתוכו. לפי הגדרה זו, ודאי שאין כאן חוסר חיים. ראיתי את DN ותגובתי הנלהבת בעניין באו מתוך מקור רצוני פנימי, להכפיף את המציאות הנראת לי למסך ההבנה האנושי שלי. ברגע שהכרזתי אל הידע הסמוי תיגר, הוצאתי את עצמי אל מעבר לחייתיות קיומית פשוטה, אל חיות אנושית מרוממת.
וודאי שאין לערב בכך את המגיבים לי. האדם לא מסוגל להתחבר חיבור שלם אל מחשבתו של חברו, כפי שהוא לא מסוגל להתחבר באופן מושלם אל קיומו של חברו. הדבר הקרוב ביותר לכך הוא התחקות על הדרך- דרך המחשבה והמעשה של האדם האחר. באופן כזה ניתן להסיק לגבי צורת חייו ומחשבתו של הכותב, אבל ודאי שאין בכך די על מנת להתחבר לדברי ולהבינם באופן שלם.

הבנתם?
לא?
קחו קורס בפילוספיה ורטוריקה...

עזבו... אני עברתי את השעה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 26-03-2007, 00:03
צלמית המשתמש של Bakagami
  Bakagami Bakagami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מספר הגיגים"

המשפט שציטטת כוון כמובן אל המגיב לך ולא אלייך, ונכתב כאמצעי רטורי (ואולי אף דמגוגי),
לכן זה לא הוגן לטפל בו בצורה כה מעמיקה.

איך שאני רואה את זה, חוסר חיים נובע ממקומות שונים למדי מאלה ש creeperman מדמיין.
בגלל נטיותי האקזיסטנציאליסטיות אני לא לחלוטין מסכים עם ההגדרה הסובייקטיבית שלך, אבל אני הרבה יותר קרוב אליך מאשר אליו.
איך שלא יהיה, בין אם בפעילות ובין אם בהגות, הבן אדם יכול ליצור לעצמו מטרה ואף תכלית.
נתקלתי כבר ביותר מבן אדם אחד שלא הייתי חושד בכך שהם מקדישים יותר מדי מזמנם הפנוי להגות והרהורים,
אבל גם לא הייתי מאשים אותם ב"חוסר חיים".

ולמה לא לערב את המגיבים?
כל אינטרקציה בין אנשים שונים מתבססת על תפיסות סובייקטיביות והבנה חלקית.
עצם השאיפה להבנה, חלקית ככל שתהיה, הופכת את הנסיון לראוי.
אם בגלל חוסר האפשרות להבנה מושלמת אתה מוכן לוותר על הנסיון להבנה אז הבקעת פה גול עצמי.

הייתי מפתח את הנושא ע"י השוואה בין המוסר והאסתטיקה המערביים (שמתבססים על שאיפה לשלמות)
עם האסתטיקה היפנית שבה השאיפה לרמות גבוהות יותר מתבצעת דרך קבלת חוסר השלמות שנמצאת בבסיס כל הדברים.
אבל נראה לי שאני אוותר הפעם.

ועוד לא יצא לי לקחת קורסים בפילוסופיה או רטוריקה. יש משהו שאתה ממליץ עליו?

יוהן וולפגנג וון גתה - 28.06.1876

חזרה לפורום
ישן 26-03-2007, 00:29
צלמית המשתמש של Bakagami
  Bakagami Bakagami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "האוניברסיטה הפתוחה"

לא אוהב את האו"פ. הייתי מחפש אצלי בבר אילן, אבל אין כמעט קורסי בחירה ראויים בפקולטות ההומניות.
למרבה המזל, עם התקדמות האינטרנט ומהפיכת המידע של השנים האחרונות אדם יכול לספק את צרכיו
האינטלקטואליים בעצמו, כל עוד קיים בו הרצון.

וקיומה של הוצאת מאגנס המופלאה (ובשנים האחרונות רסלינג המעולים) גם לא מזיקה לאלה המתעניינים בפילוסופיה.

וזן ובודהיזם הם הבסיס לאסתטיקה ולמוסר היפניים, ככה שכבר אמור להיות לך מושג כלשהו בפילוסופיה יפנית.
נסה לקרוא קצת על wabi sabi - זהו הבסיס לאסתטיקה היפנית.

יוהן וולפגנג וון גתה - 28.06.1876

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר