לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2007, 17:43
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
אכזבה מהמערכת - סיפור הגיבוש לש.13

אז ככה.. חזרתי לפני כמה שעות מגיבוש שייטת 13 שהתחיל ביום ראשון.. עם הרגשה טובה מעצמי אבל מאכזבת מאוד מהמערכת.

אז הסיפור שלי מתחיל בצורה כזו:
התכוננתי המון לגיבוש הזה.. פיזית ומנטאלית.. הרגשתי טוב לפני הגיבוש.. חשבתי עליו המון והגעתי למסקנה שאת זה אני עובר ועושה הכל כמו גדול.

הגעתי לגיבוש.. עלינו על מדים.. דיברו איתנו הרבה.. אכלנו ואז בעצם התחיל רשמית הגיבוש.
אני לא יפרט על כל הגיבוש כרגע.. כי אני באמת תשוש.. מה שכן אני יכול להגיד שביום הראשון הייתי טוב סיימתי ת'מסע שהיה בערב והכל היה סבבה.. הייתי מוכן להמשך גיבוש ליום השני.
סיפור היום השני:
קמנו בבוקר.. 20 דקות מוכנים כולם למסע עם ציוד עליכם (אפוד+2 מימיות, נשק, תד"ל ומדי ב').. התחלנו ת'מסע.. 2.5 ק"מ בלי התד"ל.. הפסיקו אותנו להפסקת שתיה.. אחרי זה עוד 4 ק"מ עם התד"ל.. לאחר מכן בהפסקת שתייה מונתי לחניך תורן.. כנראה הייתי לא רע בכלל.. אבל אז הגיע הרגע המצער הראשון: מה שעשיתי זה לקשור את התד"ל לאפוד יש שיטה כזו שזה מחזק את התד"ל לגב שלך.. אז כשהמפקד אמר לפני המשך המסע להוריד את התד"ל אז הסתבכתי עם הקשירה.. לא הצלחתי להוריד אותו במשך כמה דקות ובינתיים הקבוצה התרחקה ממני בערך 200-250 מטר קדימה... בסוף המדריך אז לי להוציא ת'תד"ל ומה שהייתי צריך לעשות זה להדביק ת'קבוצה בזמן שהם בקצב המסע.. רצתי ספרינט כל הדרך שעייף אותי בצורה מפחידה.. אבל החלטתי לא לוותר - הייתי חזק בראש, נתתי הכל, הדבקתי ת'קבוצה וסיימתי עוד 2 ק"מ במסע בהצלחה... אחרי זה עמדנו שוב במסדר להפסקת שתיה וכנראה בגלל הספרינט הקאתי במסדר.. הייתי בסדר לאחר מכן אבל כמובן בגלל המקרה שקרה בקיץ הם לא לקחו סיכונים, לקחו אותי לחובש ושאפילו התחננתי לחובש להחזיר אותי להמשך מסע כי כולה הקאתי הוא לא נתן לי.. וזה כנראה גם נחשב לי שלא סיימתי ת'מסע (שנשאר לו 2 ק"מ אחרי הקטע הזה).. אבל בגלל שזה היה רפואי ומותר להפסיק במסע אחד אז נתנו לי להמשיך בגיבוש.. והמשכתי בגיבוש במחשבה טובה שהסיבה היא רפואית אני הייתי טוב במסע הראתי מוטיבציה בהדבקת הפער הגדול וזה לא השפיע עליי לרעה..

לאחר מכן המשכנו במסע.. היו מבדקי מים שזה הצלילה עם השנורקל והשארות מתחת למים בערך 25 דקות.. הצלחתי להשאר למרות הקור.. לאחר מכן הייתה לנו שחיה להקפיץ מצוף ולחזור ככה פעמיים.. הגעתי מקום 5 בצוות שזה היה בשליש הראשון זה היה יחסית טוב.. ולאחר מכן היה להגיע עם השנורקל ומסכה אטומה למצוף כל שהוא במרחק ממך עם כמה שפחות הצצות.. זה היה ממש מצחיק כי כל פעם הגעתי למקום מוזר אחר ונגמר לי הזמן פה חח כנראה אני גרוע בכיוונים במים.. אבל לא נורא בגדול הייתי סבבה במבדקי מים והמשכנו בגיבוש..
אחרי זה היו הרבה מבדקים לא פיזיים כמו פיענוח תצלום אוויר פירוקי נשק וכאלו דברים קטנים.. בידיעה שבערב יש תיזוזים קשים.. והם באמת היה קשים חח..
הגענו לתיזוזים.. כל הציוד עלינו ומגיעים לרצועת חוף... היו ספרינטים בחול הרך במעלה דיונה קטנה וחזרה עם סדרי הגעה וגם ה- 4 הראשונים לוקחים אלונקה וה- 2 אחריהם ג'ריקן... הייתי פה כמעט תמיד 1-2 והגעתי תמיד לאלונקה .. בחלק הזה באמת הפצצתי.. ואחר כך היו זחילות רצחחחח פשוט עשרות זחילות של עשרות מטרים עם טבילות בים ותרגילי כח והיה פשוט רצחני.. אבל שרדתי את זה עם הראשששששש הרגשתי חזקקקקק ושאפילו אם אני לא מתקבל את הגיבוש הזה אני מסיים!! זה בידיים שלי!!!

הופ, חזרנו למאהל הולכים לישון מחר בבוקר (שזה היום בעצם) מסע 16 מדובר.. מתרגשים אבל ישנים כמו תינוקות מרוב העייפות...

קמנו, 20 דקות מוכנים למסע.. כולם יודעים שהם הולכים לעבור משו רצחני.. וכך זה היה - כשכולם גמורים כל הציוד עלינו כולל התד"ל ועשינו 4 ק"מ בקצב ריצה שאפשר למות... אנשים פורשים ללא הרף ומלפנינו אוטובוס הפורשים מלא עד אפס מקום.. אבל אני ממשיךךךך רק הראש לוקח אותי ונשארנו אחרי זמן קצר רק 6 מתוך 12 שהתחלנו ת'מסע הזה...
אחרי 4 ק"מ עוצרים להפסקת שתיה, מורידים תד"ל - "כולם מרגישים טוב?" כןן ואז יוצאים לעוד 4 ק"מ כאלו בקצב מטורף שכבר יש קבוצות שחוברו בגלל שלא היו בהם מספיק מגובשים והגוף כל כך כואב אבל ממשיכים...
סיימתי ת'8 ק"מ הרצחניים האלו בשיניים.. אבל אז כשעמדתי למסדר שוב - מדברים איתי ואני לא מגיב.. הרגשתי מסוחרר, מבולבל, בקושי הצלחתי לעמוד על הרגליים והיה לי כנראה מקרה של התייבשות.. לקחו אותי באמבולנס למרפאה.. עשו לי מלא בדיקות קיבלתי אינפוזיה.. ולאט לאט עם החזרת הנוזלים הרגשתי יותר טוב וכל מה ששאלתי זה מתי אני יוצא מפה להמשיך ת'גיבוש? כי הייתי בטוח שאני ממשיך ת'גיבוש.. נשארתי כמה שעות במרפאה להשגחה.. דיברתי עם הרופא.. בדק אותי.. ביקשתי להמשיך.. הוא אמר שמבחינתו אני יכול להמשיך.. ד"א המסע הזה לא היה מסע 16 הוא היה מסע 10 - נשארו רק 2 ק"מ אחרי שלקחו אותי באמבולנס למסע ואז הוא נגמר...
יצאתי מהמרפאה... הלכתי לכיוון הבריכה כי שם אמרו לי שהמדריכים צריכים להגיע עוד מעט... חיכיתי שם כמה דקות עד שראיתי את המדריך שלי... באתי להגיד לו שאני ממשיך.. הוא לקח אותי לצד ואמר לי את הדבר הבא: "לצערנו בגלל שלא סיימת 2 אימונים.. אתה לא יכול להמשיך בגיבוש.. הרף של השייטת הוא הגבוה ביותר בצה"ל.. אתה בנאדם עם כח מוטיבציה ויכולת גבוהה במיוחד.. אך לשייטת 13 אתה לא מתאים.. אני אישית רואה בך אחד שיכול להגיע לכל יחידה שרק ירצה.. יש בך המון פוטנציאל ואני בטוח שתגיע רחוק.."
WTF? לצאת? מהגיבוש? אחרי כל המאמץ הזה? אחרי הרצח שעברתי? אחרי שלא פרשתי מאף תרגיל מרצוני הצלחתי לעמוד בקצב בכל המסעות ורק בגלל מצב רפואי הכריחו אותי להפסיק?
הרגשתי רע, רע מאוד. אפילו לא נתנו לי לסיים ת'גיבוש - אני נחשב כאחד שפשוט פרש.. אחד שהופרש בגיבוש ולא זכאי לכלום.. לא יאמן....... כל כך הרבה פוטנציאל הולך לטמיון בגלל מדיניות לא ברורה... ותבינו.. בגלל המצבים שעברתי הם כבר לא ראו בי פוטנציאל ליחידה.. אז מבחינתם אני כבר כלום.. אפילו אישור רפואי לגיבוש חוזר לא נתנו לי - פשוט אמרו לי ללכת הביתה...... אלוהים.... למה?

אני מרגיש כל כך שבוז.. אני בנאדם שלא פורש מכלום.. אני נותן הכל.. אני משקיע... כלום לא שובר אותי... אבל בגלל מצב שהוא לא בשליטתי אני נופל בצורה כל כך חזקה? זה פשוט לא מגיע לי.... יש בי ת'כח.. אני יכול להגיע רחוק.... הראתי שאני יכול.... לא יאמן. נשברתי?

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

נערך לאחרונה ע"י IsraelAtHeart בתאריך 27-03-2007 בשעה 18:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2007, 21:43
  timtim timtim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אכזבה מהמערכת - סיפור הגיבוש לש.13"

תותח על.....אני מזדהה עם הסיפור שלך קרה לי משהו דומה...

עכשיו המבחן האמיתי הוא להמשיך עם הרצון העז לשרת בצבא...לא נורא אחי...גם אני נפלתי...קמתי קיבלתי כאפהשהחזירהאותי למציאות שלא קרה כלום זה לא סוף העולם...
המטרה היא העיקר ולא היחידהשאתה משרת בה...נכון אומנם יש את הכבוד של היחידה וכו'...אבל זה כעין וכאפס לעומת המטרה הכללית אחי,שזה ללשמור על המדינה באהבה ברצון לשאוף להכי גבוהה..להיות הכי טוב איפה שלא תהיה....אל תוותר....ובטח שלא תישבר אחי...

טמון בך הפוטנציאל.....קח שבועלעכל את זה...תתאפס על עצמך ותחזור להיות על הסוס...עכשיו כל מה שנשאר לך זה להגיד דיו....והופס אתה ממשיך לרכוב...

בהצלחה יתותח.....ייש כוח...

"אין שום ייאוש בעולם!!!!!"
ישן 27-03-2007, 22:33
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אכזבה מהמערכת - סיפור הגיבוש לש.13"

תראה דבר ראשון כל הכבוד לך שדרך יום סיירות הגעת לגיבוש שייטת!

עכשיו במקרה עם התד"ל לדעתי ראית אתה לא מסתדר עם זה? היית ממשיך לרוץ עם זה עוד כמה ק"מ מה יש? להיפך המדריכים היו רואים שאתה עוד יותר חזק עצם ההתעסקות שלך עם זה כ"כ אני לא יודע בדיוק על מה זה מצביע אבל זה חסרון שהמדריך היה צריך לבוא ולעזור לך.

מעבר לזה יכול להיות שאתה לא מתאים לשייטת צודק הם יכולים לטעות אתה יכול לערער לקבל גיבוש חוזר ואולי התוצאות יהיו שונות. אולי כיום אתה לא מתאים אבל אחרי שתתגייס תיהיה יותר בוגר יותר חזק אולי תבוא יותר בריא וכך תתקבל לשייטת בתור חייל, גם אופציה.

לך הייתה הזדמנות שרבים מייחלים לה ואתה כבר צריך להרגיש מיוחד ולצאת בהרגשה טובה, לא חסרים מקומות טובים בצבא שגם לאנשים כמוני עם סעיף ראייה וגם לכמוך שנפלו בגיבוש מרכזי יוכלו לשרת שם ולתת.
ישן 28-03-2007, 10:43
  balbo balbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06

אחי באמת כול הכבוד...זה טוב שיש לך את הראש המתאים והכוח רצון להמשיך במשימה..

אבל באמת..בגיבוש שלי <קיץ06> כול מי שהיה מקיא, מרגיש לא טוב, מתלונן על משהו וכדומה..

להתראות...ומקבל רפואי..

אז באמת השייטת דורשים רף מאוד גבוהה..ועם כול הכוח רצון שיש לך וזה מעולה! שלא תבין אותי לא נכון..
אין מה לעשות בעיקרון לא עמדת בשני משימות...ואתה רצית רק לסיים! זה היה חשוב לך- לסיים את גיבוש שייטת13 רק בשביל לדעת שאתה תסיים..!
תדע לך..אני גם כן לא סיימתי את המסע 16 בוא נגיד התחלתי להיות מסטול שנשאר לי עוד 200-300 מטר חח..
אבל לבסוף נתתי את כול הכוחות האחרונים שנשארו לי..ואמרו לי שעברתי לבסוף..
אבל תבין את זה ככה...סיימת בכבוד! כול הכבוד שבאמת רצית והמשכת, אני מכיר מלא אנשים שאמרו להם ללכת לחובש והם פשוט הלכו הבית לא רצו לסיים בכלל...
אז שיהיה בהצלחה אחי..בכול יחידה שתלך..אתה תצליח!

** נ.ב....אנשים מספרים פה על גיבושים שהם עברו..ואני לא מבין..הגיבוש שלהם היה ממש קל יחסית למה שאנחנו עשינו..! יש הסבר הגיוני? גיבוש..27.8.06
ישן 28-03-2007, 11:19
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי balbo שמתחילה ב "אחי באמת כול הכבוד...זה טוב..."

מה שמאכזב אחי זה לא שלא קיבלו אותי לשייטת.. אלא שאני אפילו לא זכאי לשום דבר אחר... אני הייתי אפילו יותר טוב מאנשים שסיימו ת'גיבוש הזה.. אנשים שאת המסע השני הצליחו לסיים אבל במסע האחרון פשוט נפלו אחורה על הק"מ הראשון.. ואני נלחמתי 8 ק"מ עם הראש והייתי מוכן עוד לסבול קילומטרים רבים בשביל לסיים את זה... ופשוט זרקו אותי לנקודת ההתחלה.. כל ההשקעה הייתה לחינם.. קשה להבין ת'הרגשה הזו.. אתה משקיע כל כך הרבה ופשוט הגורל צוחק עליך בפנים... אני יכול לתרום כל כך הרבה ביחידות הכי טובות בצה"ל לא בגלל הכושר ולא בגלל שום דבר כזה... רק בגלל הרצון הגדול שלי לתרום במקומות האלו... אבל בגלל שפעמיים לא נתנו לי להמשיך מסע אז זרקו אותי באמצע הגיבוש ואמרו לי שעכשיו אני לא זכאי יותר לכלום ואני על פי המנילה? הרגשתי מושפל.. לחזור יום לפני הסוף להיות בתחנת רכבת כשאני עדיין חושב על החבר'ה שעוד שם נלחמים בשביל לסיים.... פשוט הרגשתי חסר אונים..

אבל אני לא ישבר... אני ימשיך להתאמן.. ימשיך להשקיע... לגבוה אני ישאף.. ולגבוה אני יגיע....
גם הכאב הנפשי הוא זמני... והגאווה היא לנצח.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 28-03-2007, 11:36
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
מבין לליבך
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "[font=Verdana]מה שמאכזב אחי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי IsraelAtHeart
מה שמאכזב אחי זה לא שלא קיבלו אותי לשייטת.. אלא שאני אפילו לא זכאי לשום דבר אחר... אני הייתי אפילו יותר טוב מאנשים שסיימו ת'גיבוש הזה.. אנשים שאת המסע השני הצליחו לסיים אבל במסע האחרון פשוט נפלו אחורה על הק"מ הראשון.. ואני נלחמתי 8 ק"מ עם הראש והייתי מוכן עוד לסבול קילומטרים רבים בשביל לסיים את זה... ופשוט זרקו אותי לנקודת ההתחלה.. כל ההשקעה הייתה לחינם.. קשה להבין ת'הרגשה הזו.. אתה משקיע כל כך הרבה ופשוט הגורל צוחק עליך בפנים... אני יכול לתרום כל כך הרבה ביחידות הכי טובות בצה"ל לא בגלל הכושר ולא בגלל שום דבר כזה... רק בגלל הרצון הגדול שלי לתרום במקומות האלו... אבל בגלל שפעמיים לא נתנו לי להמשיך מסע אז זרקו אותי באמצע הגיבוש ואמרו לי שעכשיו אני לא זכאי יותר לכלום ואני על פי המנילה? הרגשתי מושפל.. לחזור יום לפני הסוף להיות בתחנת רכבת כשאני עדיין חושב על החבר'ה שעוד שם נלחמים בשביל לסיים.... פשוט הרגשתי חסר אונים..

אבל אני לא ישבר... אני ימשיך להתאמן.. ימשיך להשקיע... לגבוה אני ישאף.. ולגבוה אני יגיע....
גם הכאב הנפשי הוא זמני... והגאווה היא לנצח.

מבין לליבך. באמת. ברור לי גם המקום ממנו מגיע התסכול האדיר שלך.
קרא נא שוב את שכתבתי - תערער,תנדנד,תילחם.

אחי הצעיר (היה פעיל כאן בפורום) , חלם להיות טייס . קיבל שתי תשובות שליליות במהלך המבדקים, לא ויתר , נידנד, הציק ,נלחם כמו אריה פצוע , עד כדי כך שגורם בכיר במערכת החליט שכנראה כדאי לדבר עם הילד ולראות "מה מציק לו" . היום הוא סוגר 9 חודשים בקורס טיס ומאושר עד הגג.

אל תוותר (אבל גם אל תאשים את המערכת! )

בהצלחה

שחר
ישן 28-03-2007, 16:00
  eran447 eran447 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.06
שלח הודעה דרך ICQ אל eran447
לינוקס א. כל הכבוד אחי אתה בראש הנכון לדעתי
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "[font=Verdana]תודה אחי.. זה..."

אבל אם יש להם נהלים שמי שלא מסיים 2 מסעות ובעיקר כשזה רפואי לא מתקבל (ולא משנה כמה מטר לפני הסוף הוא נשבר) -כנראה שהם לא רוצים אנשים כאלה מסיבות רפואיות, כמו שהרבה אנשים עם משקפיים וכדו' מתאימים מאוד מכל הבחינות חוץ מפרט אחד 'שולי', ככה שזה לא נראה לי נכון להתאכזב מ'המערכת' כמו שמלשב"ים עם פרופיל 45 לא מתאכזבים מהמערכת שלא נותנת להם להתגייס לגולני.
אבל מאחר ושערי דמעה לא ננעלו, ומאחר ואני ואתה ועוד הרבה חברה פה מאמינים לך שאין לך בעיות גופניות ואתה יכול להצליח בגיבוש הבא- כל שנותר לך זה להילחם כמו שכבר נאמר לך פה מספיק, (ומעברי הממש לא רחוק זכיתי להתמחות בעניין הזה של להתקשר ולשלוח פקסים ואפילו להצליח בסוף...).
אני גם מבין את זה שאתה ממורמר מאוד מהקטע הזה כי רק עכשיו חזרת הביתה אבל תוך כמה זמן תבין שהמרמור שלך נובע מזה שהגעת לגיבוש הזה בראש של לעבור אותו בלי בעיה ואופס גילית שזה כן בעיה...
ציטוט:
אתה רוצה שייטת?
תאהב שייטת
תחלום שייטת
תחיה שייטת

נראה לי דמגוגיה זולה במיוחד- מי שאוהב השייטת וחולם עליה בלילות זה בד"כ לא הבנאדם שגם יחיה שם (תרתי משמע)
אני אמנם לא מסכים עם המשפט הפלצני שנאמר פה לכל מי שלא עובר גיבוש 'יש עוד הרבה יחידות טובות' ושצריך לשאוף למשהו עד הסוף ולנסות מה שאפשר, אבל יש גם דברים שצריך לקחת בחשבון- אתה הולך לגיבוש שלא קל לסיים אותו, ובטח שגם לא קל לעבור אותו אז תגיע בראש של אני אתן הכל כדי לעבור ובזה נראה לי שאתה מצוין אבל תפריד בין זה לבין להיות בטוח מראש שאתה עובר...

ולשאלתך-
ציטוט:
רציתי לשאול- אם אני עושה גיבוש חוזר בנובמבר (דחו את כל הגיבושים) והגיוס שלי הוא בנובמבר (אני יכול לדחות למרץ 08 במידה ואני עושה גיבוש חוזר).. אני יוכל לגשת לגיבוש המשך במידה ואני יסיים ת'גיבוש החוזר?

לכאורה כן, ז"א למה לא??

ישן 29-03-2007, 16:20
  zxccxz zxccxz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
רציתי לשאול את מי שהיה בגיבוש שאלות

שלום יש לי בעזרת השם גדנע צלילה בקיץ ורציתי לשאול את מי שהיה בגיבוש כמה שאלות ואני מקווה שתענו לי איך התכוננתם למבדקי מים ? איך אני מתכונן כמו שצריך לתרגיל עם השנורקל? איך התכוננתם חודש לפני הגיבוש ? המסעות באמת כל כך קשים או שניתן לעבור אותם די טוב ובלי מאמץ קיצוני? (נגיד המסעות זה ברמת קושי של ריצה טובה ב 6 ק''מ , ב 2 ק''מ כוח סיבולת גבוה או שבאמת המסעות קשים וצריך להשקיע הרבה יותר ? ) אני ידוע שתגידו לי לא לבוא מוכן והכל אבל באמת אני רוצה להתאמן כמו שצריך אני כבר חצי שנה בקבוצת כושר קרבי אבל אני רוצה להשקיע יותר בבקשה תענו לי !!???
וכל הכבוד למי שסיים באמת אתם תותחים !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:04

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר