לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2007, 16:02
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "השארות בבה"ד 10 אחרי קורס חובשים"

דבר ראשון מזל טוב על סיום הקורס.

לגבי החברים שלך- בה"ד 10 לא משאיר להדרכה את מי שלא מעוניין. עשויים ללחוץ עליו להישאר, אבל להכריח אותו בפקודה- בוא נגיד שזו לא המדיניות ולא ראיתי את זה קורה אף-פעם. אם זו הגישה עכשיו, זה משהו חדש לחלוטין, ולא נראה לי סביר בכלל. מה, שאני לא מבין, זה- אם החבר שלך לא רוצה להדריך למה הוא -
1. ניגש למיונים?
2. לא ויתר בשום שלב במיונים?
3. לא הביע את חוסר רצונו להישאר אחרי שהמיונים כבר נגמרו?

אגב, זה שמישהו נשאר בבה"ד לא מחייב שהוא נשאר להדרכה- בררו את זה. אולי (וזה אולי גדול מאד ולא סביר) החטיבה החליטה שהוא יהיה מדריך חו"פ שלה, והוא נשאר להכנה רק...

בכל מקרה, אם הוא נשאר להדרכה, אני מקווה שהוא לא יספר לחניכים שלחובש בצבא האמריקאי אסור לפתוח וריד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2007, 17:22
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "[font=Verdana]שנחזור נצטרף..."

גם עם המפקדים בבה"ד וגם בבא"ח.

אני ממליץ שיבקש שיחה עם המד"ר. אם זה יתאפשר לו, המד"ר (בהנחה שלא התחלף בטרם עת) הוא ממש לא הבן-אדם שיגיד לו "לעוף לו מהפנים" ושהוא לא רוצה לשמוע ממנו. מאידך גיסא, ממש לא בטוח שהוא יקבל את הבקשה או יהיה מוכן לעזור, מן הסתם.

לי המדריכה בקורס אמרה שעושים החייאה גם לחולה עם rigor mortis...

הנגדת ממגמת מפקדים היא כנראה מיכל חרמון, אדם אהוב ומוערך ביותר ע"י כולם בבה"ד ובחיל.
המושג "אובדן צלם אנוש" מתייחס לבן-אדם שברור מהסתכלות ע"י כל אדם שלא ניתן להצילו. מדובר במצבים כמו דהקפיטציה, חריכה מוחלטת, ריסוק של החזה, בן-אדם שמפורק לשניים.

המושג הזה אמור, האמת, להיזנח, למרות שהוא מן הסתם מושרש עמוק מאד. ישנה ביקורת נגד השימוש בו בגלל שאובדן צלם אנוש זה ביטוי שמתייחס פעמים רבות לאובדן האנושיות- בהקשר של רשע (הנאצים, למשל), ולא בהקשר של פציעה.

סיפור אמיתי- בשנות התשעים, נכנס רכב עם שני חיילים לזירת מטענים ונפגע. מ"פ הכוח, שהיה הראשון להגיע למקום דיווח על שני הרוגים ודאיים ושאין צורך לסכן כוח רפואי. כוח הס"פ הבחין, כעבור ארבע שעות, שאחד ההרוגים התהפך פתאום... התאג"ד הוקפץ, ו"ההרוג", שסבל מפגיעה חודרת לראש עם יציאה של קצת רקמת מוח, טופל. כעבור כמה חודשים הוא שוחרר משיקום עם נזק נוירולוגי מינימלי.

ישן 29-03-2007, 19:56
  ROKER :) ROKER :) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.05
אין סיכוי שיכולים להכריך אותם להישאר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "גם עם המפקדים בבה"ד וגם..."

הם צריכים לעבור קורס דיי אינטנסיבי, הם יכולים להחליט שהם נכשלים, אבל אז יש סיכוי שהם יצאו להקצאות מז"י, אני אומר שידברו עם המפקדים שלהם ביחידות וינסו למשוך אותם. למרות שגם זה אני לא מאמין שיקרה אבל שווה לנסות.

אבל בלי קשר אפשר להילחם על זה כמו בבק"ום בסופו של דבר מקבלים אבל זה הרבה סבל!!! ולא כולם מקבלים.

ובלי קשר לדעתי המלצה שלי שיארו להדרכה בן זונה של קורס ותפקיד אחלה, וצחוקים כל הזמן.
כמו שתמיד אמרתי ברגע שאתה נכנס לבה"ד 10 זה כאילו נכנסת לחור הארנב והגעתה לארץ הפלאות. זה פשוט לא צבא שם.

איזה קורס הייתם חברה, הייתי קורס יעל 2 (מעורב).

החיים יפים אל תבזבזו אותם על כלום............

ישן 29-03-2007, 20:24

אז אחי אני ממש מצטער שהקורס שלך היה כזה......
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "קורס מוני. ממש לא אחלה..."

כי בדרך כלל זה לא הולך ככה, שעות כן מחלקים עד כמעט הסוף אבל עדיין רבים עם המפקדים אחי טוב כנראה קרה משהו אצלכם. כי אנחנו עשינו מלחמת מים עם הבנות כל השבוע האחרון (קורס מעורב )

ווואלה לא שמעתי על מישהו שסיים את הקורס ולא עבר אותו. פעם זה היה ככה מבחן אחרון סמכויות חובש מי שלא עובר לא מוסמך. אבל עכשיו אתה לא מבין את החוסרים שיש לצבא,היה מחזור של קא"רים שהוציאו איזה 7 מפקדי קורס (לא בטוח על המספר אבל כן משהו כזה), יש מחסור מטורף בחובשים.

ישן 29-03-2007, 20:13

סבבה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "[font=Verdana]מה הראשי תיבות..."

אז תזכור לעצמך שלא משנה עם לבן אדם יש חור בראש הוא יכול לחיות. שמעתי על אנשים שירו בהם ולא ירד דם למה? כי לא פגעו לא בעורק ולא בוריד. מה קורה כשפותחים וריד ולא פוגעים בו (אם לא מצליחים שמש) לא יוצא דם.

קיצר תעשה ככה סכמת אר"ן (לרוב זה אר"ן) ורק אחרי שטיפלתה בבינוניים לך תבדוק שוב עם יש סיכוי לקשים!

אבל החוק הכי, הכי, הכי חשוב הוא. תמיד תעשה רק מה שהרופא אומר הוא אומר לך תעמוד על הראש, אז תעמוד על הראש הוא אומר לך לפצוע ירי ברגל פרוש אינטובציה, אתה פורש אינטובציה אחר כך תשאל אותו למה.......

מד"ר לא זוכר..... איזה קורס הייתה?

ישן 29-03-2007, 20:39
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ROKER :) שמתחילה ב "סבבה"

הבחור לא שאל על אירוע עם רופא, שכן אז ההחלטה היא של הרופא ואתה לא צריך להיות מוטרד. הוא שאל על מצב שאתה לבד עם הפצוע (לאו דווקא מספר פצועים).

לגבי אנשים שירו בהם ולא דיממו- זה שבן-אדם לא מדמם החוצה לא אומר כלום על מה שהולך לו בפנים בפגיעות חודרות לטורסו.

עוד דבר- למה אתה קורא "סכימת אר"ן"? מה שנקרא סכימת "בו"מ המוני"?

או שאתה מתכוון לצצות רפואי שמגיע לאירוע רב-נפגעים, ואז אין ממש עניין סכימתי?

דרך אגב- השימוש שלך במושג "קשה" או "בינוני" הוא בעייתי. חובש לא אמור או יכול לקבוע דרגות פציעה, ולפי הנחיות עדכניות בחר"פ ב"זמני" גם רופא לא. שניהם אמורים להשתמש במושגים "דחוף/לא דחוף" בלבד. השימוש במושגים קשה/בינוני/קל מוגבל לאירוע חל"כ, שם ישנם קריטריונים ברורים ופשוטים מאד, שאני מאמין שאתה מכיר.
ההגדרה המדוייקת היחידה של קל/בינוני/קשה יכולה להיעשות בבית-חולים לפי ISS (Injury
Severity Score) או מדדים דומים. ה-ISS הוא מדד אנטומי בו לכל פציעה יש "ניקוד" חומרה והפציעה החמורה ביותר מועלת בריבוע. למדד הזה יש ערך פרדקטיבי טוב להישרדות. כמובן שבשביל לראות אם לפצוע יש קרע בטחול מדרגה 1, צריך לפתוח אותו, או לפחות להעביר אותו ב-CT.

קצת על ISS (לא הספקתי לעבור יותר מדי על הלינק, לא יודע כמה ההסבר ברור)
http://www.surgicalcriticalcare.net...ity_scoring.pdf

ישן 01-04-2007, 20:05
  וולדו וולדו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "השארות בבה"ד 10 אחרי קורס חובשים"

ענף חובשים זה האנשים הכי מטורללים בכל צה"ל, בתור קורסיסט שמעתי הרבה סיפורים, והרבה לכלוכים שהוציאו עליהם, בדרך חברה שמדריכים בירפ"א ומהחוליה הארצית, אבל בעיקר ממגמת מפקדים שלא סובלים אותם. היום כשחברה שלי לשעבר היא מפקדת באחד מהקורסי חובשים אני לפעמים לא מאמין למשמע אוזניי, המקום הזה הוא סדום ועמורה וצדק פה מי שאמר שזה רוב הזמן באמת לא נראה כחלק מצה"ל. מה שאותי מעצבן באופן אישי, שלפעמים כל ההומור הפנימי שלהם ביני לבין עצמם, שהוא לפעמים על הגב של חומר עיוני ומעשי, ת'כלס פוגע במי שאמורים להיות אמונים על בריאותם של מאות ועשרות חיילים, כל עוד זה נעשה במסגרות הנכונות זה בסדר, אבל כשזה מגיעה לכדי פגיעה פוטנציאילית במתן טיפול מיטיבי בפצועים, זה כבר ביזיון.

בקשר למקרה של המפקד קורס שנתפס עם חניך, אחרי שימוע שנערך לו אצל מפקד הבה"ד, הוחלט על שחרור מוקדם מהצבא ללא העמדה לדין. באמת שאני לא מבין איך קצין בצה"ל יכול להגיע להדרדר עד כדי כך לשפל המדרגה.

ישן 03-04-2007, 19:43
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי וולדו שמתחילה ב "איפה ראית שציינתי את השם של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי וולדו
איפה ראית שציינתי את השם של אותו קצין או שהרחבתי על המקרה?
איפה ראית שטענתי שציינת את שם הקצין?
אולי קצת שפכתי טיפה יותר אור על המקרה מכם, אבל לומר שכאילו חשפתי כאן את הכל זאת הגזמה
מתי טענתי שחשפת "הכל"?
.

העניין הוא שאין משמעות לשם של הקצין, מהסיבה הפשוטה שהכתבה בעיתון תיראה אותו דבר, משהו כזה-

כותרת:
מפקד הקורס נתפס ערום עם אחד החניכים

כותרת משנה:
בבית-הספר לרפואה צבאית (בה"ד 10) רגילים כבר להיות בכותרות, אבל גם שם היו המומים (הערה שלי: Yeah, right!) כשנודע שאחד ממפקדי הקורסים נתפס בחדרו של חניך כשהוא ערום...

אתה יכול לדמיין את ההמשך- עקיצה על יחס אישי, חניכה, וכו'...

אגב- (ואל תענה לי כאן בבקשה, אלא בפרטי), אתה יודע מה טען כשנתפס?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:45

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר