לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2007, 19:51
  rom10 rom10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
תלוי מאד בתקציב ובצרכים שלך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הסולידי שמתחילה ב "מסך LG L1970HR ב- 1600 ש"ח : יש למישהו, האם כדאי?"

אם אתה משחק נטו אז המסך הזה טוב בשבילך. הוא מהיר ויחסית לא יקר. אם אתה אולי משחק אבל גם רואה סרטים, גולש הרבה באינטרנט, עורך בפוטושופ וכו' הייתי ממליץ לך לשקול מסך עם פאנל אחר שהוא לא מסוג TN. כמובן, הכל בהתאם לתקציב.

לי יש את המסך הזה ואני משחק הרבה ואני מרוצה ממנו מאד בסה"כ. שמע, הוא לא גרוע או משהו פשוט הוא לא מתאים לכל אחד. כדי לדעת בוודאות ולא להמר, הכי טוב היה שתכתוב לנו כאן תקציב וצרכים ואז נוכל לדעת אם המסך מתאים לך או שנוכל לתת לך הצעה אחרת.

בנתיים אני ממליץ לך בחום לקרוא את המאמר הזה בעברית (שני חלקים):

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_a/
http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_b/
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2007, 20:54
  rom10 rom10 אינו מחובר  

חכה חכה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rom10 שמתחילה ב "תלוי מאד בתקציב ובצרכים שלך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rom10
אני מרוצה ממנו מאד בסה"כ.

אמרתי שאני אישית מרוצה מאד, אבל לא לכל אחד זה מתאים ותאמין לי שיש אנשים שיכולים להתאכזב. מסך זה לא דבר שמודדים רק לפי נתונים, מודדים אותו לפי המון דברים. אני לפני הקנייה שלי חקרתי הרבה ואני באמת מאד מרוצה היום, אני רק חושב שיש לו המון מתחרים היום שהם לא פחות טובים ושווים בדיקה לפני שעושים צעד פזיז. אם צרכיו של פותח האשכול מתאימים למסך, אז מה אני אגיד... תתחדש!

כמה טיפים לקונה העתידי שלנו: אל תסתכל רק על נתונים יבשים כמו MS או ניגודיות, תקרא סקירות ותראה תמסכים בעיניים. אל תקנה רק ע"פ מה שהיצרן מפרסם, לפעמים הנתונים שכתובים על הדף הם לא יותר מדיו מבוזבז. שים דגש על יצרן טוב כמו LG, NEC, ViewSonic, SAMSUNG וכו, שים לב לסוג הפאנל (תקרא בכתבה), ובכלל, תבדוק בחנות את המסך עם סרטים, תמונות ותראה שאתה אוהב את התמונה. בכל מקרה, המלצות על דגמים תקבל רק כאשר נדע את התקציב והצרכים שלך.

יום טוב, rom10
ישן 29-03-2007, 21:42
צלמית המשתמש של pgh
  pgh pgh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rom10 שמתחילה ב "מה הצרכים שלך?"

יחס ניגודיות 1:1000 ומעלה
זמן תגובה אני רוצה 2MS
רזולוציה 1280X1024
אני פשוט לא זוכר מה יש עוד ?
זוויות אופקית נדמה לי שזה חשוב אני רק לא זוכר את הנתונים .

בוא נגיד ככה עד 2000 ש"ח מה המסך הטוב ביותר בשבילי אני מציין למה גם
משחקים , תוכנות , סרטים , ושאר שימושי , אולי גם טיפה גרפיקה כמו PS פלאש וזהו .

אמממ עוד משהו אני רוצה שמי שיושב מהצד לא יראה מלא צבעים כאלה
אני חושב שזה הזויות האופקיות .

לכן אני לא רוצה שזה יקרה .
וגם נ.ב - שכחתי חיבור DVI - יציאה גרפית.
וד"א WIDE SCREEN - למי זה מיועד ?
וגם ה פאנל , למה הוא חשוב ? תסביר לי , למסך הנ"ל יש TN film

ואחרון אחרון הבהירות למה היא חשובה ? ואילו נתונים מתאימים לשימושי
וכנ"ל גודל נקודה ?!

נערך לאחרונה ע"י pgh בתאריך 29-03-2007 בשעה 21:51.
ישן 29-03-2007, 22:32
  rom10 rom10 אינו מחובר  

תראה,
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי pgh שמתחילה ב "יחס ניגודיות 1:1000 ומעלה..."

בוא נתחיל מזה שתקרא גם אתה את הכתבות שהמלצתי לפותח האשכול לקרוא. אחרי שתקרא אותן (ואולי עוד כתבות נוספות, זה לא מזיק) תוכל להבין שאפשר להוריד את שתי הדרישות הראשונות. למה? ובכן, ניגודיות וזמני תגובה הם משהו שהיצרן דואג לנפח באופן מוגזם לחלוטין.

נתחיל מהניגודיות: היצרן נוהג לרשום ניגודיות דינאמית ולא סטטית. ניגודיות דינאמית היא גבוהה הרבה יותר היא ניגודיות הנמדדת למסך כשהוא תחת השפעת מעבד תמונה. מעבד תמונה שמוכנס למסך מזהה מצבים שבהם ניתן לשחק עם הבהירות כדי להשיג ניגודיות גבוהה יותר - מיותר לציין שהוא לרוב לא ממש משפר את איכות התמונה אלא להיפך, הוא פוגע בחווית הצפייה. נסה לדוגמה לקחת מסך כמו שלי ולגרום לו להציג תמונה שחורה לחלוטין. יפה נכון? עכשיו צבע פיקסל אחד בלבן... לא כ"כ יפה כבר הא? מה שראית זה עתה היא פעולתו של המעבד שזיהה מתי ניתן להוריד את הבהירות וכך להציג לך תמונה שחורה יותר. נסה להציג תמונה שחורה לחלוטין ואז להעביר מייד ללבן - זמן תגובה מרשים הא? [ציניות]. ניגודיות סטטית היא הניגודיות לה מסוגל הפאנל עצמו של המסך, בלי תוספות מטופשות. בכל מקרה, היצרן מנפח גם נתונים של ניגודיות סטטית וגם ניגודיות דינאמית אבל על ניגודיות סטטית עוד אפשר להסתמך, אז פעם הבאה שאתה רואה מספרים כמו 1:2500 אל תתלהב יותר מידי כי זה יותר קרוב ל 1:700 לפחות בפאנל מסוג TN.

זמני תגובה גם הם נושא שנתון לויכוח כי לכל יצרן יש את השיטות שלו למדוד את זמן התגובה וגם פה הנתונים מנופחים ביותר. מנופחים עד כדי כך שמסך בעל נתונים של 8MS יכול לתפקד יותר טוב ממסך בעל 2MS.

אז איך יודעים לעזאזל?! אה כן-
סקירות, ביקורות, חוות דעת והמלצות!!!
זוהי הדרך היחידה לדעת כאשר עדיף להסתמך בעיקר על סקירות וככל שהתקציב גבוה יותר ככה רצוי להימנע ממסכי TN. המסך המדובר באשכול הוא מסך TN הכי טוב שיש, אבל הוא עדיין TN ומתאים רק למי שמשחק ורואה קצת סרטים - אנוכי. המסך לא גרוע, פשוט יש טובים ממנו. למי שיש כסף, רצוי שלא יחסוך כאן.

לגבי גודל נקודה - זה הגודל של כל פיקסל, יותר קטן = יותר טוב. כמובן על קצה המזלג.

מסך רחב מיועד לכל מי שמעוניין בכך.
לגבי פאנלים וחשיבותם (זה בעצם כל העניין - הפאנל הוא המסך ומה שמפיע על תכונותיו) - מוסבר לך יפה מאד בכתבה שהפנתי אותך אליה.

דגמים מומלצים הם (יש עוד הרבה שלא תחשוב):

SAMSUNG 971P
ואם יש כסף אז
Dell 2007FP.

נערך לאחרונה ע"י rom10 בתאריך 29-03-2007 בשעה 22:48.
ישן 29-03-2007, 23:45
  rom10 rom10 אינו מחובר  

זה טוב רק אם אתה בעיקר משחק
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי pgh שמתחילה ב "tn-film ?? פאנל טוב לא טוב..."

אם הייעוד של המחשב שלך הוא בעיקר משחקים, קצת סרטים וטיפה עבודה משרדית רגילה (כמו כולנו) אז TN יכול בהחלט לעשות את העבודה. עובדה שאני עצמי חי עם TN. הפילם זה חלק מהשם וזה אותו דבר. אם דיוק הצבעים לא משנה לך, אתה לא פרפקציוניסט, אתה יושב מול המסך, אתה צריך מסך מהיר למשחקים ותמונה סבירה תספק אותך ביום יום אז אתה יכול ללכת על ה 1970HR
כי בתכלס הוא לא מסך רע בכלל.

אם יש לך כסף למסך מסוג, למשל, IPS כמו הדל שהצעתי למעלה אז אתה תהנה הרבה יותר כי הוא גם מהיר (לא חוו איתו בעיות מריחה), מציג תמונה מדהימה, חד וזויות הצפיה מהצד הרבה יותר טובות מאשר בפאנל TN. פאנלים אחרים חוץ מ TN זה עולם אחר.

הכי טוב - לך לחנות להתרשם בעצמך. זו השיטה הכי טובה. יכול להיות שתתלהב מאד מה 1970HR וכשתריץ סרט עליו ועל הדל אחד ליד השני זה יראה לך אותו דבר (לא נראה לי אבל אולי).

בקיצור, אין טוב או לא טוב. יש תקציב ומטרות ולכל אחד צריך להתאים את המסך שישרת אותו הכי טוב. אין מושלם. לכל פאנל יש את החיסרונות והיתרונות שלו.
לפי מה שראיתי אצלך אתה צריך ללכת לחנות ולהשוות את ה 1970HR מול ה SAMSUNG 971P
ואם יש לך כסף בכלל אז
Dell 2007FP.
ישן 30-03-2007, 15:59
  rom10 rom10 אינו מחובר  

אם התקציב שלך הוא 1200 אז קח מסך TN
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הסולידי שמתחילה ב "אם כדאי VA אז כנראה שארד למסך "17 של LG"

גם המסך שהבאת פה הוא TN ולא MVA.
אם אתה רוצה לקנות מסך עם פאנל אחר חוץ מ TN תתחיל מ 1800 ומעלה לדעתי. הגודל הקטן של המסך יקלקל לך הרבה יותר מאשר הפאנל עצמו, לפחות ככה אני רואה את זה.

אני שוב מבקש: מי שרוצה המלצות לציוד חומרה כלשהו צריך לציין תקציב וצרכים. אנחנו לא נביאים.
אם תציין תקציב וצרכים אני אוכל לעזור לך לבחור מסך שיתאים לך. אם לא מציינים תקציב וצרכים זה כמו לקנות בגד בלי לדעת מה המידה שלך וכמה הוא עולה. כמו כן, צריך לציין עד כמה גמיש התקציב. יש כאלו שתקציבם הוא למשל 2000 ש"ח אבל בכיף יכולים לשים 2400 על משהו שייתן להם תוצאה הרבה יותר טובה ויש כאלו שיכולים רק 2100 ויש כאלו שלא יכולים לזוז מילימטר. כל פרט שיצוין בבקשת העזרה יגרום לכך שהקונה יוכל לקבל תמורה טובה יותר לכספו.
גם כשאתם הולכים לקנות משהו לבד רצוי שתציינו לעצמכם מטרה ותקציב. הדבר יחסוך לכם הרבה זמן ועצבים מיותרים, אבל זה כבר בפעם אחרת באשכול על צרכנות נבונה.
ישן 30-03-2007, 16:32
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי הסולידי שמתחילה ב "פנל MVA עפ"י מפרט יצרן"

תשמע, יכול להיות שלך זה לא יפריע וחבל על הכסף ועוד יותר חבל להתפשר על הגודל.

כפי שrom ציין ואני יכול להעיד גם על עצמי, אפשר להסתדר בכיף עם פנלי TN. אז נכון שאם אני מסתכל מהצד או מלמעלה אני רואה עיוותים בצבע, ונכון שהצבעים המוצגים הם לא מדוייקים, אבל לרוב המוחלט של האוכלוסייה זה לא משנה בגרוש. כשאני משתמש במחשב, בין אם לסרטים ומשחקים או לעבודה שוטפת אני יושב מול המסך. כשאני רואה סרט זה בדר"כ מהמיטה וגם אז המסך מכוון פחות או יותר אליי ולא רואים שום עיוותים גם אם אני לא בול מול המסך. ולגבי הצבעים, רק מי שעוסק בגרפיקה מקצועית למחייתו הנתון הזה צריך לעניין אותו...

אם אתה שואל אותי מה עדיף 17" מעולה או 19/20" סביר התשובה היא 19" ללא צל של ספק. אפשר למצוא 19" שרואים בהם נהדר בפחות מ1,500 ש"ח.

אבל אסור לך לקחת מילה של אף אחד וכפי שכבר אמרו כאן: לך לראות בעצמך, תראה מסמכים, סרטים ומה שאפשר ותחליט בעצמך.
ישן 30-03-2007, 16:45
  rom10 rom10 אינו מחובר  

בפרוש הטעיה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי הסולידי שמתחילה ב "פנל MVA עפ"י מפרט יצרן"

ע"פ האתר הזה: http://www.flatpanels.dk/panels.php
שעליו אני סומך "הרבה" יותר מעל KSP, הפאנל של המסך הזה הוא TN

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

גם שאר הנתונים שלו מצביעים על פאנל TN אופייני - 2MS, ניגודיות מטורפת וכו'. על המסך הזה לא הייתי הולך.

לגבי דגמים מומלצים אז ככה:
בראש ובראשונה עם מחיר מעולה יחסית לתמורה יש את ה Sony SDMX95F.
הוא מכיל פאנל מסוג P-MVA ואמור להיות מצוין לצרכים שלך. אם אתה מתכוון לשחק ולראות הרבה סרטים אז הוא לא הכי הכי למרות שהוא אמור לעמוד יפה מאד גם במשימה הזו.

בתקציב שלך מסכי TN הם גם שיקול משמעותי מאד ולא הייתי פוסל אותם מראש עקב היותם זולים יחסית. יש לך את ה L1970HR או את ה L1900R שהוא אמור להיות זהה לקודם רק עם עיצוב שונה. הם הטופ של טכנולוגית ה TN. לי יש את ה L1970HR ואני מאד מרוצה אבל אני משתמש בו בעיקר למשחקים טיפה סרטים ואינטרנט ובכלל לא מציג עליו תמונות ודברים כאלו.
בשביל אופיס הוא מספיק טוב אבל לפעמים יכול לעייף מאד. תלוי בבנאדם שמולו.
בסה"כ אני מרוצה ממנו והוא מסך לא רע בכלל.

לסיכום, לך לחנות ובקש לראות את שלושת המסכים הללו. השווה אותם אחד ליד השני (רצוי מאד) ובקש מהמוכר להפעיל עליהם דברים שגרתיים כמו הצגת תמונות, סרטונים כמו טריילר של סרט או משהו ותראה מה אתה אוהב. אם תתלהב מהסוני אז לך עליו, הוא אמור להיות תפור לצרכים שלך. אם לא אז נשאר לך להחליט איזה עיצוב אתה מעדיף בין שני המסכים של LG כי משהו יותר טוב בתקציב שלך לא תמצא חוץ מהשלושה האלו. תתחדש!

יום טוב וחג שמח לכולם, rom10.

נערך לאחרונה ע"י rom10 בתאריך 30-03-2007 בשעה 16:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:58

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר