לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2005, 16:59
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
דעתי (לדעתי לפחות) מספיק טובה כדי לזהות את העובדה שהבסיס עליו אתה עומד הוא רעוע
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "הצביעות מבלעת את דעתך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
1. בעלי החנויות לא בחרו בזה מרצונם. רשות שדות התעופה מחייבת אותם.
2. בשבת ובחגים נתב"ג פועל עבור מחללי שבת וגויים בלבד. אין חשש שיהיה שם שומר שבת, אז הדוסים מתבקשים להוציא את חוטמם מענייני אחאים.
3. בעלי המגבעות שאתה מתגאה בהפ, אינם אוכלים במסעדות האלה ממילא.
4. אבל בעלי המגבעות קונים סחורות פטורות ממכס בחנויות האחרות שכן פתוחות בשבת.

צבועים אמרתי?

בקשר ל
1. - ראית את אחד מבעלי החנויות מתלונן?
2. לא מדוייק אתה מעוניין לכפות את דעתך על המציאות אבל לא רק חרדים יאכלו במסעדה כשרה (לפחות מוצרים בהשגחה כמו עוגות) אלא גם דתיים לאומיים ו... הפתעת העשור בשבילך - לרוב החילוניים לא יהיה אכפת (אלא אם כן הם מצביעי טומי) את מי שכחתי? נכון - גם לגויים לא יהיה אכפת - בדיוק להיפך הם יכבדו עובדה זאת (לצערי יותר מהרבה יהודים תומכי שינוי) .

3. לא מדוייק כנ"ל.
4. אם כן זה חמור מאוד (בדיוק באותה רמה של חומרה אם כל יהודי אחר יקנה שם).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2005, 18:03
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
תראה אני מנסה לחפות על בעיות הבנת הנקרא שלך אבל זה נעשה קשה יותר ויותר:
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ומד-הצביעות כבר עבר את הקו האדום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
אתה עכשיו שם עצמך דואג לבעלי החנויות? מי שרוצה - שיסגור. ומי שלא - לא. זה לא ענינך.
הטענה שדתיים לאומיים טסים בשבת - משעשעת. רק מחזקת את דעתי שהתבלעה דעתך.
אם אתה חוטשב שזה חמור שחרדים קונים בדיוטי-פרי - תוציא פשקוויל בחוצות מאה שערים ובני ברק - טאל תבלבל לנו את המוח.

1. מאיפה הוצאת את זה שאני דואג לבעלי החנויות? - בסה"כ ציינתי את העובדה שאם לא היה להם נוח עם הסידור הנ"ל בוודאי היינו שומעים על כך (בקול ישמעאל וכו') - אבל מי שמוציא פה את זעקות השבר אלו רק הקיצוניים שמפריע להם שמשהו לא פתוח בשבת (לא כי זה מפריע למישהו אלא רק בשביל הדווקא).

2. "הטענה שדתיים לאומיים טסים בשבת - משעשעת"- עוד הסקה מעוותת שלך (אינני יודע מהיכן אולי אתה מוכן לנמק?) - אבל רק בשבילך - דתיים לא יאכלו במסעדה לא כשרה בימות החול.

3. "אם אתה חוטשב שזה חמור שחרדים קונים בדיוטי-פרי" - ובכן מצטער שאני מנדנד לך אבל שוב פעם (surprise) חוסר דיוק בלשון המעטה והתייחסות חלקית - אם תביט שוב בתגובתי הקודמת תראה שאמרתי שזה חמור שיהודים קונים בחנות הפתוחה בשבת לא רק חרדים יהודים.

אם התייחסותך החלקית תישנה אתחיל לחשוב שאתה עושה את זה בכוונה (LOL)...

ישן 31-01-2005, 15:39
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
"אין מניעה"
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "מנוחה אפשר לתת גם ביום שלישי"

אין מניעה גם שהייצור יהיה מקסימלי ויחולק שווה בשווה בין כל בני האדם בעולם , המגבלה היחידה על הגינות משובבת נפש זו היא המגבלה האנושית . "יצר לב האדם רע מנעוריו "(אני מקווה שאני לא כופה כאן על ביג ג'ו קריאת פסוקים פרימיטיביים שנכתבו בתקופות חשוכות) . זה מאוד בלתי סביר , שבעל מסעדה יהיה מעוניין להעסיק עובדים מיוחדים לימי שלישי כדי לתת לשאר העובדים שלו לנוח .
זה בכלל לא מעניין אותי מה הייתה מטרת חוק שעות עבודה ומנוחה כאשר חוקק . זה נושא לפורום הסטוריה . מעניין אותי שהחוק מונע מהעובד בישראל מאפיין אחד של עבדות . כי אי אפשר לסמוך על טוב ליבם של המעסיקים .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-02-2005, 17:57
צלמית המשתמש של looklook

כאילו שזה דורש הסבר..
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ה"תשובה" של אורי היא הדבר הכי מטומטם שראיתי"

ישנם שרותים חיוניים יותר ופחות . להגביל את הזכות שלך לצאת מהמדינה ביום שבת נראה לי הרבה יותר חמור מלהגביל את הזכות שלך לפתוח שולחן במסעדה . כנראה שאני לא היחיד במדינת ישראל שחושב ככה , אחרת המסעדות היו נשארות פתוחות כמו הנמל .

ד"א , כשמדובר בעובדים של רשות לאומית כמו רשות שדות התעופה , למדינת ישראל קל יותר לאכוף יום מנוחה שבועי (אם תקרא את הודעותיו של נוטה תראה שאלה שעובדים בשבת נחים בראשון או רביעי ) לרוץ אחרי כל בעל מסעדה בכל רחבי ישראל כדי לאלץ אותו להקפיד לתת לעובדים שלו יום מנוחה שבועי נראה לי כמו משהו שבלתי אפשרי לאכוף , בייחוד עם מצבת כוח האדם של כוחות השיטור והפיקוח בישראל . יותר סביר , שיווצר מצב בו יותר לעבוד למי שרוצה לעבוד כל השבוע ללא הפסקה . בעלי המסעדות יקפידו לשמר מצב זה כשיעסיקו רק עובדים שיהיו מוכנים לעבוד 7 ימים בשבוע . מי שלא יסכים לסידור הזה פשוט לא ימצא עבודה .
ההוכחה הטובה ביותר לצדקת דברי היא המתרחש עם מגבלת שעות העבודה . בהרבה מקומות (אפילו בהיי טק ) לא משלמים שכר נוסף על שעות נוספות , העובדים פוחדים להתלונן מחשש לפיטורין וכך המצב מונצח , העובד הופך לעבד .

ישן 01-02-2005, 18:52
צלמית המשתמש של looklook

השוואה פשוט גרועה ...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "יש גם קושי בלתפוס נהגים עבריינים, אולי כדאי למנוע מכלל"

הרי בהודעה שלי הסברתי שחסימת היציאות מהמדינה בשבת הרבה יותר גרוע מסגירת מסעדות בנתב"ג ...
אין ספק שחסימת כל התנועה ברכב בתוך המדינה , תהיה גרועה אפילו יותר .

קודם כל אני רוצה שיאכפו את עניין התשלום עבור שעות הנוספות , אח"כ נראה.

חוץ מזה , העלות של אכיפת החוק הזה תהיה גבוהה יותר מחווק שעות עבודה ומנוחה , כיוון שלכל אזרח במדינה תהיה זכות (וחובה בעצם) ליום מנוחה אחר , לך תבדוק שכולם מקיימים את חובתם ושאין עובדים שעובדים ברצף כל השבוע ובכך מונעים מעובדים אחרים תעסוקה . אתה רוצה ניידות משטרה שיעמדו בפתח כל חנות 7 ימים כדי לבדוק שהעובד לא היה שם בכל הימים???? לסיכום . לא חכם , לא כלכלי ולא מועיל . חוק שנועד לנודניקים עם תסביך "כפייה דתית"

ישן 01-02-2005, 19:04
צלמית המשתמש של looklook

"אבי ייסר אותכם בשוטים ואני איסר אותכם בעקרבים"
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "זה כל כך מעושה ומלאכותי"

מכיר?

העובדה ששוק העבודה הוא שוק שמתרחשות בו עוולות נוראיות , היא סיבה מצוינת כדי לתקן את העוולות האלה . לומר שההפקרות החוגגת אצל המעסיקים היא סיבה מצוינת כדי לאפשר להם לייסר את עובדיהם גם בעבודה רצופה 7 שעות בשבוע - זה האבסורד! אנחנו צריכים לשאוף לשיפור תנאי העבודה במשק , לא להרעתם.

למה טיסה חופשית ותנועה חופשית יותר חשובות מזלילה בתשלום? ככה! זה סולם ההעדפות שלי .לי באופן אישי נראה שהמגבלה המוטלת על כניסה למסעדה בנתב"ג היא הרבה יותר חמורה מהרעיון שתמנע ממנו הטיסה. ההצעה שלך על "לשאול את הדתיים" לא מעניינת אותי , נכון שיש להם סולם העדפות אחר שבו הכל צריך להיות סגור בשבת . המציאות היא בדר"כ סוג של פשרה בין מה שאתה רוצה מה שאני רוצה ומה שהם רוצים ... בסוף הלחצים השונים מכל הכיוונים מביאים אותנו לנקודה מסוימת. זהו "הסטטוס קוו" של המציאות.

אני לא יודע אם אתה מכיר את המילה " צביעות " , אני לא חושב שיש משהו צבוע במה שכתבתי . אתה מוזמן להביא לכאן הגדרה מילונית של צביעות , ולהביא מובאות מדברי שיצדיקו את הכינוי הזה .

ישן 01-02-2005, 11:21
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
כן, כן, אותה קשקשת בלתי פוסקת וחוזרת על עצמה.
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, הטענות נגדה הן על שנאת הדתיים הפתולוגית שלה, שבאה לידי ביטוי בהתבטאויות אנשיה."

מפלגת שינוי, על כל חבריה, מצביעיה או תומכיה שונאים חרדים.
אנחנו קמיים כל בוקר, לוקחים תמונה של רבי (במקרה הכינותי מראש) ובמשך חמש דקות תמימות אנחנו מתעלים את כל הכעס שיש בנו כלפי אותו רב.

אנחנו שונאים דתיים (אבל רק את שלנו, דתיים אחרים אנחנו מאווד אוהבים, במיוחד ערבים, לא?) רק בגלל שהם דתיים, משוכנעים שיש להם קרניים וחלומו הרטוב של כל אחד מאיתנו הוא להכין סושי מילדים חרדים נאים.
........

אוי, מצטער שהערתי אותך מהחלום האנטישמי שלך רק כדי לבשר לך שהרבנות מאפשרת ליהודים כשרים לעבוד בשבת בתחום המסעדנות ובתי הקפה (כמובן עם אי אלו הגבלות לגבי המלאכות שמותר להם לעשות).
תמשיך לחלום....
ישן 31-01-2005, 16:08
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
סתם אנקדוטה- יצא לך להיות בנמל שארל דה גול ביום ראשון?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "נתב"ג 2000?! כן, אבל לפני הספירה..."

אתה יכול לדבר שם אל הלמפה, וגם היא לא תענה לך...
אמנם אצלם זה לא הדת, שאנחנו כ"כ אוהבים לשנוא, אלא הערך של יום המנוחה- שיש לו את הקדושה שלו.

שלי יחימוביץ', שלא ידועה כדוברת ש"ס, עשתה בזמנו כתבת תחקיר על העסקים שפתוחים בשבת-
רוב העובדים עושים זאת מכורח (אחרת הם יאבדו את מקום עבודתם), ורובם לא מקבלים יום מנוחה חלופי... ואת זה גילתה יחמוביץ', לא אלי ישי.

אני משוכנע שיש מספיק מכונות אוטומטיות לממכר מזון, והעובדה שנמל התעופה של המדינה היהודית שומר על ציביון- היא אולי לצנינים בעיניך, אבל משפחות העובדים במסעדות שם- מברכים על כל רגע של בילוי משפחתי משותף.
ישן 31-01-2005, 19:31
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
שבתות וחגים הן ימי העבודה החביבים על עובדים רבים
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, הנה מצאת את ההוכחה - אתה מכיר מפעל אחד..."

למשל, ברוב תעסוקות הסטודנטים/משוחררי צבא שהכרתי בימי חלדי משמרות השבת/חג זכו להתעניינות מוגברת, גם בח"ח וגופים דומים קל מאוד למלא משמרות, ורבים האנשים המחפשים משרה נוספת לסו"ש.

אם חוק שעות עבודה ומנוחה היה חוק סוציאלי במהותו, הרי שהיה נאכף ביחס לשבוע העבודה של העובד המסוים - ולא דווקא ביום שמי שפותח בו מסעדה מאבד את ההכשר. לא צריך - כמו שאמרו כאן - "למצוא עובדים מיוחדים ליום שלישי", מכיוון שמלכתחילה מדובר בתעסוקת משמרות.
מעניין אם את היוזמה הברוכה של "ההכשר החברתי" יתנו גם לחברות הנותנות לעובדים תוספת שכר בימי קודש וימי מנוחה אלטרנטיביים.

לפחות דבר אחד חיובי יצא מהאשכול הזה:
LOOKLOOK, ORI וJUDA בעליל מתקרבים למסורת.
ישן 01-02-2005, 07:54
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
"דיוטי פרי זה חו"ל, אז מותר למכור בשבת"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "נתב"ג 2000?! כן, אבל לפני הספירה..."

"דיוטי פרי זה חו"ל, אז מותר למכור בשבת"

מנכ"ל הרבנות לכשרות ארצית, הרב יוסף מינסקי, הסביר לכתבת ynet איך ייתכן שמצד אחד, בעלי בתי הקפה בנתב"ג 2000 אוחזים בתעודות כשרות, ומהצד השני, מוכרים מרכולתם בשבת. פתרונות יצירתיים לסוגיה יש למכביר, החל מהעמדת עגלת שבת מיוחדת, וכלה בהגשת אוכל חם. העיקר שלא נישאר רעבים בדרך לשרוול
מירי חסון

רוצים לשמור על הכשרות בעודכם אוכלים בדוכנים בדיוטי-פרי? אין בעיה. בנתב"ג 2000 שומרים על הכשרות. טסים לחו"ל בשבת בבוקר ורוצים לנשנש משהו בין הבושם לחבילת מרלבורו-לייט? אין בעיה. בנתב"ג 2000 יש בתי קפה שפתוחים בשבת. "רגע", ודאי תאמרו, "גם פתוחים בשבת וגם כשרים? משהו פה לא מסתדר". מתברר שלכל דבר יש פתרון ברבנות.

"כל עניין הכשרות הוא בדיחה", אמר ל-ynet אחד מזכייני בתי הקפה במקום, בתגובה על הפרסום ב"ידיעות אחרונות", לפיו בעקבות לחצים של גורמים דתיים הודיעה הנהלת רשות שדות התעופה לבעלי מסעדות, בתי קפה ומזנונים בנתב"ג 2000 כי עליהם לסגור את בתי העסק שלהם בשבתות וחגים.

הדתיים לחצו

המסעדות בנתב"ג ייסגרו בשבת / ynet

טסים לחו"ל בשבת? כדאי שתצטיידו במזון. "ידיעות אחרונות" מפרסם כי בעקבות לחצים של גורמים דתיים הודיעה הנהלת רשות שדות התעופה לבעלי מסעדות, בתי קפה ומזנונים בנתב"ג 2000 כי עליהם לסגור את בתי העסק שלהם בשבתות וחגים
לכתבה המלאה

"קחי לדוגמה את בית הקפה שנמצא במתחם של יציאת הנוחתים. הוא פתוח בשבת, אבל יש לו תעודת כשרות של הרבנות הארצית. איך זה יתכן? פשוט מאוד. הם פותחים עגלה מחוץ לבית הקפה, וברבנות אומרים שזה מותר. הכסף נכנס לאותה קופה אבל מדובר בעגלה, אז זה בסדר".

מנכ"ל הרבנות לכשרות ארצית, הרב יוסף מינסקי, ניסה גם הוא להסביר את ההגיון שמאחורי הפרדוקס. "מדובר בסידור הרמוני לכל הצדדים. הבן אדם מקבל תעודת כשרות, והוא גם כשר וגם סגור בשבת. יש לו את העגלה שפתוחה בשבת והיא לא כשרה, לה אין כשרות. היא נמצאת במרחק כמה מטרים והיא משרתת אנשים שרוצים לקנות בשבת. אבל הבית קפה עצמו והמטבח שלו סגורים".

"בסך הכל הבאנו למצב האידיאלי, בשער המדינה ושער השמים, כל יהודי יכול לרכוש דברים כשרים. זו הרמוניה מושלמת", אמר מינסקי והוסיף: "כשאני נוסע לארה"ב, הכל סגור ביום ראשון, אפילו פחית אי אפשר לקנות אלא רק מהמכונות. למה שכאן לא תהיה האווירה של ארץ ישראל ובו זמנית לכל בן אדם יהיה מענה? בסופו של דבר כל הזכיינים שירצו לפתוח בשבת ולהחזיק בתעודת כשרות יפעלו במתכונת של העגלות".

הפתרון: עגלות במקום בתי קפה

"אנחנו כשרים ופתוחים בשבת", הרגיעה מינה רוזנברג-זיו, ממסעדת מזון מהיר 'האחים רייט'. "אנחנו מוכרים מזון בשישי-שבת, ויש לנו תעודת כשרות מהרבנות הראשית. יש משגיח כשרות שמסתובב פה בשבתות ומשגיח. בשישי-שבת אנחנו מוכרים רק דברים קרים כמו סלטים, ג'חנון וסנדוויצ'ים. אפילו מרק שמחומם בפלטה".

לא עגלה אלא בית קפה של ממש? גם לכך יש לרב מינסקי הסבר. "הבעיה בשבת היא שאם לקחתי סיר ובשלתי בו בשבת הוא הופך ללא כשר לפי ההלכה היהודית. אנחנו נותנים למקומות שרוצים תעודת כשרות לפעול במתכונת שבת, והם מוכרים דברים קרים שאין צורך במלאכה בשבת כדי להכינם".

מודעה

מדבריו של מינסקי ניתן להבין כי לבשל בשבת אסור, אבל להגיע למקום העבודה ולמכור אוכל שהוכן לפני השבת מותר גם מותר. הרב טוען שזה לא בדיוק ככה.

לטענתו, "קודם כל, בסך הכל עובד שם רק בן אדם אחד, שרק מוכר. דבר שני, צריך להבדיל בין שני אזורים. ישנו השטח של הדיוטי-פרי, אליו מגיעים אלה שטסים, וישנו הקניון. הקניון סגור וכלום לא פתוח בו. בדיוטי-פרי הסיפור אחר, הרי אי-אפשר לומר לאלה שטסים בשבת 'לכו ללוד או לתל אביב ותקנו שם אוכל ושתייה'. מדובר בשטח נקי, שפיזית שייך לחו"ל. בחו"ל אפשר למכור מזון כשר שבושל לפני כניסת השבת".

ורק בעל בית הקפה "בר קפה" לא מוכן להתפשר. "אין לי שום רצון לפתוח את בית הקפה בשבתות", אמר. "אני מסורתי, ולדעתי אין ברכה בעבודה בשבת".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:27

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר