לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2007, 10:53
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי -mAoz- שמתחילה ב "אם כבר פלאש ישיר, אז לפחות..."

הבעיה הגדולה של מרככים היא שהם ענקיים וטובים רק לצילומים קרובים מאוד (גם בגלל אפקט המרחק, וגם בגלל שהם מחלישים את עצמת הפלאש משמעותית).

מה שמחובר לפלאש SB800 (לדוגמא) בתמונה הבאה זה דפיוזר והמטרה שלו היא פיזור האור לזוית גדולה יותר ממה שהפלאש מבזיק.
http://www.microglobe.co.uk/catalog.../niksb800af.JPG
זה טוב במידה ואתה מצלם בזוית רחבה יותר מזוית הפלאש (למשל, אאל"ט, ה SB800 מבזיק עד לזוית של 24 מ"מ. בשביל לצלם ב 15 מ"מ [10-20 אחרי קרופ], צריך להשתמש בדפיוזר לזוית רחבה יותר).
בד"כ זה עוזר כשאתה באמת מרכך את הפלאש עם סופט בוקס קטן או מטריה, כי אז האור מתפזר אוטומטית על שטח פנים גדול יותר של מוצר הריכוך.
אם אתה רוצה שאשרטט לך את זה - אין בעיה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2007, 14:15
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shaye20 שמתחילה ב "מצטער עברתי על המדריך הזה וזה..."

עכשיו שניה בלי ציניות - אתה עצלן.
במדרך הכל כתוב בצורה ברורה. מה שאתה מחפש זה מישהו שיאכיל אותך בכפית.
המלצה שלי - לפני שאתה מתעסק עם פלאשים, תתחיל מהבסיס. חשיפות, צמצמים, יחסי הגומלין שבין השניים ואח"כ תעבור להתעסק עם הפלאש.

זו התגובה האחרונה שלי באשכול הזה.
התשובה כבר ניתנה לך. אתה צריך קצת להתאמץ ולקרוא, אבל זה לא עונש.

כשתהיה לך שאלה ממוקדת בנוגע למשהו שלא היה לך ברור במאמר של רועי (שאגב אני יודע שלא קראת בוודאות כי הלינק הראשון שידין הביא לך בכלל לא היה נכון. את הלינק שאני הבאתי לך מצאתי ידנית באתר של גליץ ע"י הקלדת הכתובת לפי הגיון) - נשמח לעזור.

חג שמח.

ישן 02-04-2007, 15:14
  shaye20 shaye20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "עכשיו שניה בלי ציניות - אתה..."

מתן שלום, קודם כל כן עברתי על המדריך של רועי זה מסביר בצורה תיאורטית על הפלאש מה זה כל דבר בצורה מורחבת ויפה, אני גם מצאתי את זה ידנית כי היה לי בעיה פה וזה לא נפתח לי אז פתחתי ידנית.

ככה לא שאלתי סתם כי אני עצלן ועובדה אני כן קראתי את המאמר של רועי אבל אני סך הכל שאלתי שאלה קטנה שבטוח מישהו יכול לעזור לי אתם כבר הרחבתם את זה למטריות ולמרככים וכל מיני סוגים שכרגע לא היה לי עניין בהם

ואני יחזור על שאלתי ביותר פירוט אם תוכל לעזור לי אשמח מאוד

בכל אופן תודה על כל מה שניסת לעזור

אני מדבר על כינוס רק משתתפים במקום סגור, (גם עם יש תאורה של שמש שנכנס דרך החלונות וגם עם בחוץ חושך)
איזה כיוון בפלאש (מוקפץ/ישיר) תשים עם אתה קרוב למצולמים (נגיד אתה מצלם במה)?
איזה כיוון בפלאש תשים עם אתה רוצה לתפוס הרבה משתתפים (ובמה שהיא מורחקת מהקהל) רק אני מנסה להוציא תוצאות טובות לכן העלתי תשאלה פה (אתם הרחבתם יותר ולא בדיוק הבנתי את כל הדו שיח פה)

תודה

ישן 02-04-2007, 22:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shaye20 שמתחילה ב "מתן שלום, קודם כל כן עברתי על..."

האשכול הסתלבט עליך קצת, אבל לא הבנת את ההומור אז זה קצת פחות מצחיק לך.
אמרתי לך - תלמד לצלם לפני שאתה שואל שאלות על פלאשים, כי לפי השאלות שאתה שואל, אתה עוד לא נמצא במצב שאתה צריך עזרה עם הפלאש עצמו.
אני לא יכול להגיד לך באיזו זוית לכוון את הפלאש ובאיזו עוצמה לירות אותו כשאני לא בשטח.
המצלמה שלך נותנת לך מדידת אור ולפי מדידת האור היא גם תצלם את הפריים.

לו ידעת את זה, היינו יכולים להמשיך הלאה להקפצות וריכוכים (אגב - הקפצה היא סוג של ריכוך), אבל אתה עדיין לא שם.
המלצה שלי - צלם באוטומט. אם יש לך שאלות ספציפיות או שאתה רוצה רקע יותר כללי על עבודה עם הפלאשים וצילום בכלל - ממליץ לך לבוא למפגש הענקי שיתקיים מחרתיים בנען.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר