לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2007, 12:03
  גונס גונס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.04
מידע בגלל חריגות: אלף "מירסים" ייחסמו בצה"ל

מירס הודיעה לאלף מנויים בצבא שהם עומדים להיחסם לשיחות יוצאות מחוץ לרשת הצבאית, בגלל חריגה מהכמות שהוקצתה להם. "שיאן" המירס בצבא הוא קצין שדיבר 11 אלף דקות בחודש (כמעט שמונה יממות שלמות) שלומי דונר וחנן גרינברג פורסם: 01.04.07, 23:42

>המנוי אינו זמין. חברת "מירס" הודיעה בשבוע האחרון לכ-1,000 אנשי קבע בצה"ל כי מכשיריהם ייחסמו לשיחות יוצאות מחוץ לרשת הצה"לית, לאחר שהתברר כי הם מדברים יותר מ-400 דקות בחודש. הממוצע הארצי ברשת עומד על כ-320 דקות בחודש. הודעת ה-SMS על החסימה נשלחה למנויים תוך שיתוף פעולה עם צה"ל.

מבדיקה שנערכה בצה"ל עולה כי היו אנשי קבע שדיברו במכשירים במשך אלפי דקות בחודש. "שיאן" המירס בצה"ל הוא קצין שדיבר 11 אלף דקות בחודש אחד. כמות זו שוות-ערך לכמעט שמונה יממות של שיחות רצופות בחודש!

כ-50 אלף מכשירי מירס חולקו לחיילים ולאנשי קבע לצורך מילוי תפקידיהם. גורמים בצה"ל מסבירים כי השימוש במכשירים נועד בעיקר ליצור קשר בתוך הצבא, ורק במקרים חריגים נדרש קשר מחוץ לרשת. בעבר, רק קצינים ובעלי תפקידים בכירים קיבלו לידיהם טלפון מצה"ל, אולם באחרונה הורחבה החלוקה וגם חיילים בתפקידים שמצריכים יצירת קשר מול גורמי הצבא, דוגמת מש"קיות ת"ש, זכאים לקבל מכשיר.

הקצאת דקות השיחה והתשלום עבורן נקבעים בצבא על-פי דרגת בעל התפקיד: ככל שהוא גבוה יותר - כך צה"ל משלם יותר. מי שחורג מהסכום שנקבע לו עם קבלת המכשיר נאלץ לשלם את ההפרש במשכורתו הצבאית. גורמי צבא הסבירו ל-ynet כי החריגה בשיחות יוצרת בעיות של עומס משמעותי על הרשת, שאף פוגע בשיחות בתוך הרשת. אחת הסיבות לכך היא המחירים האטרקטיביים שמציעה מירס לצה"ל, שהפכו את המכשירים לכדאיים מאוד גם עבור בני משפחות אנשי הקבע.

מירס זכתה באוקטובר 2005 במכרז של משרד הביטחון לחלוקת מכשירים סלולריים לאנשי קבע, וסיימה את חלוקת רבבות המכשירים ביולי 2006. החברה הציעה שיחות ב-10 אגורות לכל הרשתות ותשלום חודשי קבוע של 5 שקלים למנוי.

מחברת מירס נמסר בתגובה: "מזה זמן מירס נמצאת במו"מ עם משרד הביטחון וצה"ל לגבי אוכלוסיית המנויים אשר עושה שימוש מופרז וחריג בשיחות מחוץ לרשת הצה"לית. בעבר הלא רחוק, פעל צה"ל במשותף עם מירס, לניתוק מנויים העושים שימוש חריג של מעל ל-400 דקות מחוץ לרשת צה"ל. לאחרונה פנתה מירס בהודעה לכ-1,000 מנויים (מתוך 50,000) העושים שימוש חריג במטרה להפחית דפוס שימוש זה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3383814,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2007, 22:12
  גונס גונס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.04
קיבלתי שיחת הזהרה ממירס
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בתור מי שמכיר את המכרז , אין לך מושג עד כמה אתה צודק."

התקשרה אלי גיברת חביבה ואמרה שאם אני לא מוריד בכמות השיחות שלי הם מנתקים לי את הקו לשיחות חוץ.(החשבון שלי עומד על משהו כמו 200 ש"ח לפני מירס הייתי מגיע ל700 ש"ח על חשבוני(פרייר אני יודע))
לפי התגובות פה הם לא יכולים ואם הם יעשו כך זה לא חוקי?

בנושא אחר אני חתום על המכשיר באפסנאות לכן כאשר אני יעשה טופס טיולים יצתרך להחזיר את המכשיר ואם לא יעשה כך ישפט בדיוק כמו שיהיה חסר לי מדים או ארונות.
לכן לפי דעתי מי שאשם שמכשירים "משתחררים" מצה"ל זה לא מרכז חושן אלה האפסנאים ביחידות הקצה, תקנו אותי אם אני טועה.

ישן 03-04-2007, 22:44
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
מעניין
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "לא יודע מי, אבל הוא תיחמן פה טוב טוב את צה"ל"

כל מי שאני מכיר, מחב' הסלולר האחרות, יודע לספר שטכנולוגיית ה- iden של מירס, היא הטובה ביותר כיום בשוק.
פריסת רשת מירס בישראל, לא ערוכה לתת את השירות המבוקש לצה"ל.
מירס התחייבו על הקמת אנטנות נוספות להגדלת אזורי הקליטה - אך כנראה שאין די בכל מה שנעשה עד היום.
נציגי שלוש החברות המתחרות, פנו למשרד הבטחון ולחשכ"ל והצביעו על כך שמירס מתמודדות בנתונים שלא תוכל לעמוד בהם ועל-כן יש לבטל את זכייתה.
אנשי החשכ"ל ומשהב"ט, לא מצטיינים בחשיבה יתרה והחליטו ללכת על הצעתה של מירס.
עכשיו, האזרח הקטן, זה שבכלל לא קשור לנושא, הוא זה שאמור לשלם את הטעות.
בצה"ל שוקלים לבטל את חוזה ההתקשרות עם מירס.
ד"א, מירס בנו בעיקר על שימוש בווקי-טוקי, ב-GPS, ובמכשירים נוספים שייקנו ע"י השוק האזרחי (בעיקר משפחות של אנשי קבע).
ראייה דפוקה וניתוח עיסקי עלוב לא פחות של מירס.

תוקם וח"ק !!!
ישן 03-04-2007, 20:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מוזר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גונס שמתחילה ב "בגלל חריגות: אלף "מירסים" ייחסמו בצה"ל"

מקצת ברורים שערכתי:
יש אנשי קבע שעברו גם את ה12,000 דקות!
עפ"י החוזה בין מירס למשהב"ט אין הצדקה לחסימת המכשירים ואין למירס אפשרות לעשות זאת.
בחוזה שבין הלקוח למירס אין שום הגבלה על כמות השיחות היוצאות מחוץ לרשת הצה"לית.
הנושא הובהר היטב לחברת מירס בדיון שהתקיים אצל ראש לוט"ם.
הסיבה לכמות הדקות המוגזמת הזאת היא שאנשי קבע מוכרים את השיחות במכשירים שלהם. "צריך להתקשר הביתה? למה שתעשה את זה על חשבונך? בוא תדבר מהמכשיר שלי".
התופעה מוכרת אך חוקית.
חברת מירס מפסידה בכל חודש מעל למליון ש"ח, בין השאר בגלל החוזה עם משהב"ט.
חברת מירס לא עומדת בהתחייבויות שלה למשהב"ט בכל הקשור לפריסת תשתיות.

לצה"ל חסרים למעלה מ4,000 מכשירים/קווים! הסיבה (המדהימה) היא שאנשי קבע שהשתחררו לא מחזירים את המכשירים שלהם. מכיוון שהחוזה על המכשיר/מנוי הוא אישי בין מירס לאיש הקבע אין למירס שליטה על הנושא.
מי שאמור לשלוט על הנושא ולדאוג שהמכשירים יחזרו הוא דווקא מרכז חושן.
את הבלאגן וחוסר השליטה במרכז חושן אנחנו כבר מכירים באשכול אחר.

ישן 03-04-2007, 22:58
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מוזר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
לצה"ל חסרים למעלה מ4,000 מכשירים/קווים! הסיבה (המדהימה) היא שאנשי קבע שהשתחררו לא מחזירים את המכשירים שלהם. מכיוון שהחוזה על המכשיר/מנוי הוא אישי בין מירס לאיש הקבע אין למירס שליטה על הנושא.
מי שאמור לשלוט על הנושא ולדאוג שהמכשירים יחזרו הוא דווקא מרכז חושן.
את הבלאגן וחוסר השליטה במרכז חושן אנחנו כבר מכירים באשכול אחר.

הבעיה היא לא בחושן אלא באפסנאות היחידתית. כיום חייל שיש לו מירס מזדכה עליו בשחרור אל מול איש הקשר ביחידה (בין אם זה הקשר"ג בגדוד או מי שזה לא יהיה במסגרות אחרות), בדיוק כמו שהוא מזדכה על נשק ואפוד, או על מחשב נייד.

ברגע שימנעו מאנשים להשתחרר עד שהם מזדכים על המירס, כמו שהם עושים עם כל פריט ציוד אחר, תעלם הבעיה הזאת ואז תשאר רק הבעיה של מכשירים סוג ז', כיסוי ברמה של חבל דארפור וקרינה כמו בצ'רנוביל בימים הטובים...
ישן 03-04-2007, 23:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ברוב הצבא
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אני מכיר נוהל של הזדכות על המירס מול הקצ"ק (קצין ציוד קשר) היחידתי או מישהו מטעמו"

החתימה היא מול מירס וגם ההזדכות.
ביחידות לוחמות המשיך הנוהל של הVPN מתקופת פלאפון "מכשיר לתפקיד" ולא "מכשיר לאדם" ולכן החתימה וההזדכות היא מול קצין הקשר היחידתי.

ישן 04-04-2007, 09:37
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
גם בסמסונגים...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "לפי מה שקראתי בנוגע למכשיר בנהלי ביטחון שדה"

199
ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
המכשיר אינו בטוח בעליל. יש בו פונקציות שונות ומשונות שמחייבות את בעל המכשיר לנתק את המכשיר מהסוללה (שיחה מתפרצת ושאר ירקות)

גם בסמסונגים החביבים של סוף שנות התשעים של המאה הקודמת (VPN) היה נוהל הפרדת סוללה בדיונים. לא קשור לטכנולוגייה שיש (או אין...) למכשירי מירס.

אגב, אני בזמנו מאד אהבתי את הסמסונג (8XX) הצבאי ....אחחח...נוסטלגיה...

עריכה

ומילה טובה למירס... אני זוכר כשנכנסו המכשירים הראשונים באזור 1996 , הם חוללו ממש מהפכת תקשורת. היכולת לקיים שיחה מיידית , עם יותר מאדם אחד, באיכות סבירה מאד , הייתה ממש מהפכנית,לא פחות.

נערך לאחרונה ע"י שחר אדום בתאריך 04-04-2007 בשעה 09:42.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:55

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר