לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2007, 09:41
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
אני אספר לך סיפור ואולי זה יתן תשובה גם לroe
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Ranle שמתחילה ב "עידו, יכולים לקרוא למישהו שרק..."

בסדיר שלחו אותי ליום אחד לעזור לסוללת מילואים שהייתה אמורה להיכנס לקו מבצעי אחרי אימון של כמה ימים.

הגעתי לשם ופתאום אני רואה את אחד החברים הכי טובים של אח שלי, לא הבנתי מה הוא עושה שם כי לא ידעתי בכלל שהוא היה תותחן - מסתבר שהוא עשה טירונות תותחנים ויצא על סעיף בריאותי, אבל בגלל שהוא היה מוכשר מ.ט זה היה התפקיד שלו במילואים. (הוא לא ידע כלום)

זה לא מצב אידיאלי, אבל זה קורה וזה גם לא כל כך נורא, מקסימום ילמדו אותך בסוללה - בלי לזלזל התפקידים לא כל כך מסובכים (לא ישמו אותך כוון או טען, אלא מספר 5 או 7, לדוגמא).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2007, 20:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי melarky שמתחילה ב "כמה נקודות ושאלות..."

לא מדוייק. אלא אם כן יש לך בעיה של פרופיל רפואי, מקצוע תותחן (או שריונר או חי"רניק וכו') יביא אותך ישירות ליחידת תותחנים. אלא מה? שיש דירוג יחידות מילואים - יחידות תותחנים דרג ב' (או ג'), יורכבו מאנשים שלא סיימו שירות צבאי בדרך "הרגילה". אני משער שאתה תמצא עצמך ביחידה כזו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-04-2007, 20:29
  melarky melarky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.05
יש הגיון במה שאתה אומר...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא מדוייק. אלא אם כן יש לך..."

אבל עדיין לפי מה שאני הבנתי זה משהו חדש שיצא ואם אני לא טועה אתה חייל משוחרר אז כנראה שזה השתנה... רוב האנשים גם שלא סיימו את השרות כתותחנים תכלס לא הסתדרו כנראה ומן הסתם שלא ירצו לבצע שירות מילואים כאחד... מאוד חשוב לי לבצע מילואים ולסיים שרות ולתרום מקסימום בתפקיד שלי, אבל תכלס אני חושב שאני יכול לעשות את זה הרבה יותר טוב אם סתם ישימו אותי בקו, או באבט"שים של מילואימניקים כי אני שונא תותחנות וכל מה שקשור לזה, עכשיו תשובה לא בוגרת יכולה להיות הצבא זה לא תוכנית כבקשתך אבל עובדה שהרבה אנשים לא מסיימים כמו שהתחילו... אין לי בעיה להוריד פרופיל (מבחינה טכנית) אבל אני לא רוצה לעשות את זה... פשוט נראה לי מוזר שהצבא ידרוש ממני לעשות מילואים במשהו שאני לא התעסקתי בו מרבית השרות, ואין לי שום רצון לעסוק בו... כנראה שהאנשים במז"י הבינו את זה והבינו שאנשים סתם יחפשו במקרים כאלו דרכים להתחמק ממילואים אז פשוט נותנים להם לעשות מילואים במקצוע החדש שלהם.
אגב, אתה יכול לפרט על ההבדלים בין הדרגים מבחינת הזמן הפעילות וכו'?
ישן 03-04-2007, 20:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי melarky שמתחילה ב "יש הגיון במה שאתה אומר..."

לא נעים לשמוע אה? עושה לך צריבה באזניים? - הצבא הוא לא תכנית כבקשתך. אם הוא יצטרך X תותחנים ביחידה Y, הוא יציב אותם שם.
אתה עברת הכשרה ומבחינת הצבא, לטוב ולרע, אתה כשיר לכך אלא אם כן יש לך מגבלות רפואיות.
אז כן - אם הצבא יצטרך, הוא ינצל אותך בתפקיד זה.

לא רוצה - לא צריך. לצאת ממילואים מאוד קל. לנו (מפקדי המילואים) אין שום רצון ואינטרס להתעסק עם כל מיני אנשים שרק גורמים לנו לעבוד לחינם וללא הישגים. לא תודה, אל תבוא ואל תקלקל יחידה שאיזה מסו"ל משקיע בה הרבה יותר זמן וכסף ממה שהצבא משלם לו. לא מגיע לו.

ובנימה אישית - לי אישית נמאס לשמוע "אני מוכן לעשות מילואים אבל רק בתנאים שלי... אני מוכן לשרת אבל רק..." זה מגעיל, זה דוחה וזה מעורר גועל. ולצערי אני שומע את זה יותר ויותר.
לאחרונה נתקלתי אפילו בצמד קצינים סמרטוטים שהיו בהחלט מוכנים לעשות מילואים, אבל לא היה בכבוד שלהם לשרת ביחידה שלי והם היו מוכנים לשרת רק ביחידה שהם רצו (אחד מהם אפילו איים שהוא יוציא פטור מקב"ן...). אבל מה? ביחידה הזו לא רצו אותם. לעומת זאת, ביחידה שלי הם היו אמורים למלא שני תקנים חיוניים מאוד והם בזבזו לי שנתיים עבודה. מישהו רוצה לנחש מאילו יחידות הם הגיעו? פלס"ר גולני ופלס"ר צנחנים....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-04-2007, 20:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

מגעיל
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי melarky שמתחילה ב "סלח לי,"

לא רוצה לדעת ולא סולח. וגם לא מעניין אותי מה הסיפור שלך. אם אתה לא מתאים היו עושים לך פסילת מקצוע. אחרת - אין שום מניעה.

גישה מחורבנת כזו היא זו שגורמת לי (ולעוד כמה עשרות אלפים בודדים) לטחון מילואים בזמן שהרוב חיים בפנאן בלי לדאוג איך המשפחה והפרנסה יסתדרו במשך חודש (וחודשיים) בשנה.
כל שאר התירוצים הם פשוט חירטוטים. אבל כפי שאמרתי לך - אל תבוא. אנחנו נסתדר.

ישן 04-04-2007, 18:40
  melarky melarky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.05
אין לי שום רצון להתסיס מישהו או להכאיב,
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "זה לא משהו שאתה שולט עליו, זה נושא שלישותי"

אין לי שום כוונה לזלזל במה שהוא עושה או עשה במילואים ובסדיר, אבל תכלס גם אם הוא גיבור מלחמה הוא לא יכול להעביר ביקורת כזאת נוקבת בלי שהוא מכיר את המקרה לעומק... גם אם לא מסכימים יש דרך ארץ... אני אמור לצאת לקורס קציני אימון גופני, ואין לי שום בעיה רפואית. אם זאת, אני מעוניין לפסול מקצוע תותחן, עידו אם אני כבר מעל לשנה לא עוסק בתותחנות אלא רק באימון גופני אני זכאי לפסול מקצוע?, אם כן אתה יכול בבקשה להסביר לי את התהליך?.
בנוסף, אתה יכול להסביר לי את הדרג ב דרג ג של גדודי המילואים ובאיזה אתה משרת, איזה סוג פעילות מבצעים, כמה זמן וכו'.. תודה.
ישן 04-04-2007, 19:24
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
השליש בא לעזרה!
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "הנושא קצת סטה מהמקור, אני חוזר למה ששאלתי.."

מה שהולך לקרות זה ככה:

במידה ותשתחרר בתור חוגר:
בעת הגיעך למדור שחרורים, קצין המיון יפתח את התפריט^H^H^H^H^Hספר חום ויתחיל לשבץ אותך לפי מדרג. כלומר: אם ישנה הוראה המתאימה לך במדרג ראשון (בד"כ יוצאי יחידות מיוחדות ללא הקשר למקצוע), תקבל את השיבוץ משם. וכן הלאה, עד מדרג אחרון שהוא פטור או מאגר. תהיה סמוך ובטוח שאלא אם משהו אחר 'יתפוס' אותך באמצע (למשל חוסר במש"קי מערך במערך המודיעין), אתה תשובץ ליחידה בהתאם למקצוע התותחן - זה יושב במקום לא רע באמצע-פלוס. יתחשבו בזה שהניסיון שלך בתור תותחן הוא מועט וישבצו אותך לדרג יותר נמוך.

מרגע שאתה קצין, אין שום משמעות למקצוע הצבאי בו שירתת (אלא אם קרה משהו מיוחד). מדרג השיבוץ "תופס" קצינים מאוד מהר ושולח אותם להצבה בימ"מ (יחידת מעבר מילואים) של הסמכות המתאימה. בסמכות המתאימה אתה עובר דיון שיבוץ קצר ושולחים אותך ליחידתך החדשה, בהתאם לתפקידים המובילים אותם מילאת בתור קצין. ובכל מקרה עבור קצינים המערכת לא כל כך קשיחה והשיבוצים מתערבבים מאוד.

אל תתפוס אותי במילה - ההתמחות שלי היתה סדירים ולא יצא לי לעיין הרבה בספר החום ("התפריט").
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר