לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2005, 16:14
  55 אימפריה 55 אימפריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.04
בקשר לשאלות שלכם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 55 אימפריה שמתחילה ב "כל שאלה שיש לכם על תותחנים תשאלו אותי........."

לKOBI SHARON אני בצבא עוד מעט שנה בוא נגיד שמתוך השנה שירות שלי יצא לי להיות בקו כחול-שזה קו בצפון שתופסים עם התותחים ועוד ב3 קווי שטחים שבהם יצא לי לעשות שתי מעצרים, סיורים רגליים בישובים,מערבים,מחסומים, ובכל זה בשנה שתחשוב ש5 חודש זה רק הכשרה,ברור שלא נותנים לתותחנים קוים חמים כמו עזה, אבל בהחלט נותנים להם קווים כמו חברון,גזרת גינין,בית לחם,ועוד מספר נוסף של קווי שטחים,שאני לא זוכר כרגע,

המנילה שלי הייתה נ"מ תותחנים מוד"ש, כעיקרון רציתי נ"מ כי זה חיל האויר וכאילו תנאים יותר טובים אבל תדע לך שאני בכלל לא מצטער שהלכתי לתותחנים כי יש שם אחלה חברה, ויש לי גם חברים בנ"מ שהם כל היום טוחנים ש"ג ושמירות בסיסיות מגעילות,והם מאוד שונאים את החיייל הזה,
בקשר לתנאים בשבטה כולם לא אוהבים את שבטה כאשר הם טירונים שם גם בחורף קור אימים שם וגם בקיץ חום אימים שם אבל סך הכל המקלחות בסדר גמור, יש לך מגרש כדורגל וכדורסל לשחק בימי שישי שבת ובחגים יש לך ביום שישי ארוחה מצוינת כאשר סוגרים שבת, יש לך שקם ענק כאשר אתה סוגר שבת לוקחים אותך שם ביום שישי חצי שעה שתוכל לקנות לך דברים לשבת, סך הכל זה בסיס בסדר גמור, יחסית לבסיסי טירונות אחרים.
בטירונות ממחזור AUG 04 התחילו להביא לכולם M16 ארוך לגדוד דרקון מהמחזורית של AUG 04 הם קיבלו אחרי 4 חודש כבר מנוסרים, כאשר אתה מגיע לותיקות יש לך מנוסר, ותיקות זה אחרי המסלול בתותחנים שנמשך 8 חודש.

בקשר לסטגימות לא יודע מה להגיד לך כי יש לי חברים בכל החילות: גבעתי,צנחנים,גולני,הנדסה,הכל, במצב של היום כולם טוחנים שמירות,מחסומים,סיורים רגליים, אין מה לעשות, ברוך שיש תקטע של הצעירות שיוצא לך לעשות יותר מטבחים יותר בסיסיות,כי ככה זה יש כאלה שכבר שנתיים בצבא והם עשו את שלהם, אז ה"צעירים" צריכים לטחון יותר,אבל זה ככה בכל החילות,שאני ידעתי שאני הולך לותיקות כולם אומרים לך אתה לא תישן בלילה אתה הולך לטחון כמו כלב,אבל לעשות מטבח פעם בשבועיים זה לא כזה נורא, סך הכל אני מרוצה עד עכשיו בשירות שלי, וכל הסטיגמות על תותחנים ברובן לא נכונות, לפחות אני יודע שהגדוד שלי דרקון הוא גדוד מצוין!!!

אם יש לכם עוד שאלות תשאלו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2005, 21:05
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
תשובות לקובי שרון:
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Kobi Sharon שמתחילה ב "יאללה עידו ניפול גם עליך :),כולם גם מוזמנים לענות :)"

נ"מ זה לא חרא, הם פשוט נחשבים לחי"רניקים של חיל האוויר

ולכן תמיד משווים אותם לבסיסי הטיסה של חיל האוויר (אלה עם הבריכה, הקולנוע, הקניון והבורגר-קינג). ביחס לבסיסים "רגילים" התנאים שווים לגמרי וגם השירות והיציאות.

תורנויות מטבח- כל יום נשלחים מספר חיילים להיות תורני מטבח, שזה אומר לפנות כלים, לשטוף אותם, לשטוף את חדר האוכל... (אבל בשום פנים ואופן לא להכין אוכל).
בטירונות מבצעים תורנות כזאת פעם בחודש בממוצע (בתותחנים זה ככה לפחות). יש כמה יתרונות וכמה חסרונות:
אתה מנותק מהלו"ז של הפלוגה/סוללה שלך.
אתה אוכל טוב יותר (יותר אוכל ובלי לחץ זמן)
הטבחים נותנים המון הפסקות והתורנים מדברים בפלאפון ומעשנים...
עובדים קשה מאוד.

איך המפקדים? כמו בכל מקום- יש ויש...

השירות הוא בכל הגזרות, גם בגבול הצפון, גם ברמת הגולן, גם בדרום (אימונים בעיקר) וגם מה לעשות, קווי שטחים. כל הגדודים עושים הכול בכל המקומות.

אין לך יתרון על אף אחד, כולם יכולים להגיע לכל המקומות (חוץ ממיתר, שם 72 לא יכולים)

תשובות למורנצ'יקון:

תא"ט- תצפיות ארוכות טווח.
אתה יכול להקביל אותן ליחידות התצפית של מוד"ש כמו היחמ"ם.
היחידה מורכבת מצוותים שכפופים למפקדת האגד (חטיבה) הארטילרי.
כל צוות נמצא בנקודה שולטת על גזרה מסויימת ומעביר דיווחים ותיקונים על ירי כוחותינו וירי האוייב.
דוגמא- צוות תא"ט של התותחנים שנמצא באופן קבוע באחד ממוצבי הר-דוב ומפעיל את הארטילריה בכל פעם שהחיזבאללה עושה שרירים, הצוות מכוון את האש של צה"ל לכיוון מקורות הירי.
בטירונות תא"ט נמצאים בפלוגה א'.
אחרי הטירונות הם עולים לצוותים ויוצאים לקורס מפקדים אחרי לפחות 8 חודשים בצבא.
צוותי התא"ט עוברים קורסים שונים בנושאי תצפית ומשתמשים באמצעים משוכללים- הן לראיית יום והן לראיית לילה.

עוד שאלות על תא"ט?

כל החיילים עוברים בשבוע הראשון מבחנים לכל היחידות (חוץ ממיתר שלה מיונים בנפרד).
בסוף אותו שבוע מזינים את התוצאות של כולם לתוכנה מיוחדת שמשקללת את המיונים וממיינת כול אחד למקום שהוא הכי מתאים אליו+ יוצאי דופן שמשובצים על פי בקשות/רצונות/משיכות/פרטוקציות.

בדרך כלל לא עוברים ממקום למקום באיכון משום שמדובר ביחידות שונות באופי שלהן:
שילם ונורית שהן מכ"מים, תא"ט שהם תצפיתנים, ומ"ט שנמצאים בכלל בסוללות התותחים.

בגיבוש מיתר אין שאלון סוציומטרי.

תשובות לסקייהוק:

היו סרבני פינוי, אני כבר לא זוכר כמה בדיוק (זה היה לפני 4.5 שנים...) אבל רובם הגיעו לשיבטה במהלך השבוע אז הסירוב לא עזר להם.

הסירוב לא מונע יציאה לקורס מ"כים או קצינים. מדובר בשבוע הראשון בצבא, ואילו היציאה לקורסים פיקודיים נעשיית אחרי 8 חודשים-שנה בצבא (מ"כים) או שנה ו-8 עד שנתיים (קצינים) אשר במהלכם התבגר החייל והוכיח את עצמו בשירות לכן אין סיבה לא להוציא אותו.
(מי שלא רוצה לצאת לא יוצא)

תשובות לג'ספר:

לא טוחנים יותר מחילות אחרים. כולם עושים הכול, אותו הדבר כמו בגדודי חי"ר הנדסה ושריון.

שיגרה-
תלוי איפה, בטירונות יש מסדרי בוקר, אימונים, שיעורים, מטווחים...
בגדוד עובדים על הכלים ומתאמינם, בשטחים עושים משימות מסביב לשעון (גם במהלך הלילה) כך שאין שיגרה קבועה.

משקל הפגזים- הפגז הכי קל הוא תאורה ששוקל 42 ק"ג. שאר הפגזים שוקלים בין 43 ל 48 ק"ג.
הרמת פגז היא לא עניין של כוח אלא של טכניקה- צריך להשתמש ברגליים לא בגב.
אם אתה שומר על עצמך ומרים נכון- אין סיבה שהגב שלך ייפגע.

נזק לשמיעה- אם תשים אטמי אוזניים מתי שצריך לא יהיו לך בעיות שמיעה.
נזקים לשמיעה זה מיתוס ישן שממש לא נכון.

האם החיילים מרוצים? כמו בכל מקום- יש ויש.
יש גם את אלה שמתבכיינים תמיד אבל לא היו הולכים למקום אחר, יש את המורעלים שכל דבר עוזה להם טוב, ויש את אלה שגם אם הם יצאו בכל שבוע הביתה ביום חמישי הם יתלוננו למה לא ביום רביעי.
סה"כ הרמה של האנשים בחיל היא יחסית גבוהה.

MLRS- מעולם לא נוסה בירי מבצעי בצה"ל. מדובר באמל"ח ייחודי ומתקדם שיכול לשנות את פני שדה הקרב העתידי.
סה"כ מדובר בעוד גדוד רגיל שפשוט הכלי שלו אחר. הם עושים את אותן פעולות, ותופסים את אותם קווים.

הגדוד הכי טוב- כל אחד אומר שהגדוד שלו הכי טוב... אני חושב שהגדוד המקורי שלי (אייל) היה הכי טוב ואני הייתי בשלושה גדודים (אייל, רשף, דרקון)

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 01-02-2005 בשעה 21:07.
ישן 01-02-2005, 22:47
  moranchikon moranchikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.05
יופי!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "תשובות לקובי שרון:"

בלי שום קשר, תודה על התשובות...
ד"א, דיברתי עם אחי שעשה רב"ח היום, והוא ממש נהנה מהתצוגה של תותחנים...
הוא התחיל להתלהב כמו איזה ילדה מהשואו, והוא דיבר לך רק עכשיו על כל החי"רי בירי שהוא עושה...
אז.............. כבוד!
אני לא אספר כמה ואיזה כלים היו ברב"ח (עבירת ב"ש, נכון?) , אבל הוא אמר שהיה ממש מרשים...

**מחקתי את מה שכתבת בכותרת- בנוגע לצמצום יחידות** (עידו)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.israeli-weapons.com/images/israeliflag.gif]
"עם הנצח אינו מפחד מדרך ארוכה."

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 02-02-2005 בשעה 04:22. סיבה: מחיקת פרטים שפוגעים בב"ש
ישן 03-02-2005, 22:43
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
תשובות לג'ספר:
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Jesper שמתחילה ב "תותחנים אתם יכולים לענות לי..."

1. אימונים עם הכלים נערכים מתי שאפשר, וזה לא קורה הרבה בגלל שהגדודים נמצאים רוב הזמן בשטחים.

כל סוללה מחזורית (סוללת מסלול) מתחילה אימון בן חודש בדרום הארץ או ברמת הגולן, ואחרי שהיא מוכרזת כסוללה מבצעית היא ממשיכה את המחזור- או שיורדת לשטחים, או לדרום הארץ או לגבול הצפון- לאן שצריך אותה.
לפעמים כל הסוללה עוזבת קו בשטחים למשך שבוע-שבועיים עבור אימון ריענון על הכלים.

אצלי בסוללה הביאו תומ"ת כשהיינו בנגוהות ועליו התאמנו כולל נסיעות קצרות ופריסות בשטח הסמוך כולל ירי תאורות מספר פעמים.

2. זה לא מוכח מדעית או סביב איזה שהוא מחקר של מחלקת מדעי התנהגות (ממד"ה- הגוף שאוסף נתונים על כל דבר אפשרי בצה"ל) אבל בוא נגיד שגם בחילות אחרים טוענים את זה או שמודים בזה.
כמו בכל מקום בצבא- יש אנשים איכותיים ויש גם פחות איכותיים.

3. יחסית קשה להגיע לזה- מדובר בגדוד אחד ויחיד בכל החיל. בשבוע הטרום טירונות נערכים מיונים ליחידות השונות ואחת מהן היא סוללת ה MLRS.
הגדוד מוצב בכל הארץ- ישנו מחנה קבע ברמת הגולן (מחנה "הרעם") וישנן סוללות שפזורות בשטחים או באימון בדרום.

מדובר במערכת נשק איכותית וחדשנית שהשימוש היחיד שנעשה בה היה במלחמת המפרץ ב 1991.
המערכת לא ירתה ולו רקטה אחת בצה"ל בירי מבצעי משום שהרקטות מאוד יקרות והנזק שלהן עצום.

המערכת מורכבת על תובה של נגמ"ש בראדלי, ולדעתי היא יותר נוחה לנסיעה אם כי לדעתי אין כמו התחושה של לעמוד על צריחון המפקד בתומ"ת ולנסוע...

ישן 01-02-2005, 22:39
  55 אימפריה 55 אימפריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.04
תגובה לJESPER
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Jesper שמתחילה ב "אתם טוחנים הרבה שמירות? מה..."

טוחנים שמירות ברור שטוחנים שמירות אין מה לעשות כולם טוחנים שמירות,מחסומים,סיוריים רגיליים,מערבים,הכל כי אין מה לעשות זה מה שצריך לעשות ויש לי גם חבר בגבעתי שהוא טוחן במוצב 3:6, אין מה לעשות המטרה של הגדודים זה לעשות את כל הדברים האלה,לפעמים יוצא לך לעשות מעצרים,אבל את המצבעיים הבאמת איכותיים עושים הסיירות כי הם הוכשרו לכך, ואני יכול להגיד לך שהחברה שנמאצים איתי הם אחלה של אנשים ונותנים לך יחס סוף הדרך כי תראה אם אתה תלך לקרבי כולם נמצאים באותו "חרא" אז כולם חיייבים להיות ביחד.......
ושוב פעם אני אומר חיל תותחנים זה לא חייל בלאי כמו שכולם חושבים נותנים להם באמת קווים בשטחים, חברון,שקד,בית לחם,הבקעה,גינין, וזה לא זבל כמו שכולם אומרים, ותאמין לי שיוצא לך לירות ירי מבצעי לעבר מטרות חיזבאללה בצפון זה שווה הכל1!!!!
ואני 11 חודש בצבא ויצא לי לירות גם מבצעי וגם להיות ב3 קווי שטחים
ישן 04-02-2005, 12:27
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
מצאת איפה לרשום את ההודעה הזו... באשכול של פלישתים.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Onca שמתחילה ב "בתור אחד שבתותחנים אני יכול..."

נתחיל בהתייחסות רצינית:
א."הגדוד הכי פעיל בתותחנים" - החיל מחלק את הקווים שווה בשווה, לא יודע מה סיפרו לך, אבל באמת שאין אף גדוד שמקבל יותר מאחרים.

ב. בקשר ל"מעריכים אותו בדרגים הגבוהים", לצערי בגלל מגבלות ב"ש אני מנוע מלהסביר, אבל בוא נגיד שהגדוד שלך עשה קצת בעיות בכל מיני אימונים משותפים.

ג.סגל הכי טוב - בכל מקום יש מפקדים טובים יותר ומפקדים טובים פחות, סגל לא נשאר בהרכב קבוע יותר מ8 חודשים מה גם שזה שיש לך סגל טוב בטירונות/מחזורית (אין לי מושג מה אתה ואיזה מחזור אתה) לא אומר שסגל הגדוד הוא טוב.

ד. בקשר ל"בדוק" - כבר היית בכל הגדודים????

ה. קב"א הכי גבוהה??? מאיפה הנפצת את זה וממתי נכנסנו לדיונים של "לאבא שלי יש סולם יותר גבוהה מאבא שלך"?

ועכשיו להתייחסות הפחות רצינית:
אתם ******! במה לעזאזל יש לכם להתגאות?
לצערי שמו לנו עכשיו רס"ר שהגיע במקור מגדוד ***** ובאמת שהוא מראה איזה ראש ****** דפוק יש לכם...

פלישתי בנשמה!

high-hopes- כמה שאני אוהב אותך, בפעם הבאה שאתה תרשום בפורום השוואה בין יהודים לנאצים אתה תיחסם. - עידו

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 04-02-2005 בשעה 19:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:17

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר