לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2007, 11:40
  -=Dark_Moon=- -=Dark_Moon=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.06
מחפש הפצה של לינוקס + כמה שאלות

טוב נמאס לי, חלונות עושים לי את המוות וכל פעם מצטרפת שגיאה חדשה לאוסף השגיאותש קופצות קבוע..
הם ניראה ליע ושים את זה בכוונה שאנשים ירצו לשדרג או לתקן אבל כמה הם חושבים שיסבלו את זה?

בכל מקרה אני מחפש הפצה מסויימת שתתאים למתחילים (או לפחות תתמוך בעיסוקים שלי במחשב):
- אני אוהב לשחק משחקי מחשב והרבה.. אז אם אפשר שבהפצה תיהיה תמיכה למשחקי מחשב (או לפחות תגידו אם יש תוכנה שאמורה להתאים את המשחקים).
- אני משתמש בפוטושופ לעיצובים שונים וגם משתמש בפלאש (תוכנות עיצוב)..
- אני מתכנת אתרים וז"א שאני צריך תוכנה שתאפשר לי להתקין את כל הרכיבים הדרושים בשביל להמשיך לתכנת (אני יודע שעיצבו ותיכנות לא נשמע כמשהו שהולך ביחד, אולי זה מסביר את רמת התיכנות הטובה מול רמת עיצוב ירודה ביותר)..
יש הפצה שתתאים לדברים האלו?

וכמה שאלות:
1. הרבה אתרים מכריחים שימוש ב-IE או מוצגים בו יותר טוב, עכשיו בגלל זה יש לי טאב של IE ב-FF אבל הוא דורש IE על המחשב ולכן: ניתן להתקין IE על לינוקס [ואם לא זה אף פעם לא נורא, הרי זה IE, והוא תמיד לא ממש רצוי]
2. אמרו לי שאי אפשר להישתמש במסן בלינוקס.. זה נכון?
3. יש אפשרות הלעביר קבצים מחלונות ללינוקס בלי להתעסק עם תקליטורים או דיסקים?
4. יש מצב שיהיה גם חלונות וגם לינוקס מותקנים על המחשב..? למקרה שתוכנה לא עובדת בלינוקס..

כמו שזה ניראה קצת בדקתי את התחום אבל אף פעם לא חשבתי על ממש לעבור, והפעם כבר אין לי ברירה!
שחלונות מתחילים להוציא שגיאות כמו כמות קניית הלחמניות אחרי פסח צריך להפנים שאין ברירה..!

עריכה:
גם עזרה בחלק מן השאלות ולא בכולם תעזור לי..!
פליז תענו..!

נערך לאחרונה ע"י -=Dark_Moon=- בתאריך 03-04-2007 בשעה 12:09. סיבה: הוספת שדה: עריכה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2007, 12:34
  tuxSticky tuxSticky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -=Dark_Moon=- שמתחילה ב "מחפש הפצה של לינוקס + כמה שאלות"

- הבעיה של המחשקים זה קצת בעיה, גם אם לינוקס יתמוך ב EXE זה לא ישנה את העובדה שהמחשב בנוי על גרעין שונה משל לינוקס (על גרעין וינדוס) גרעין = Kernel. כמובן שיש משחקים כמו Wolfenstein - Enemy Territory, וגם חלק ממשחקי ה Steam שיש להם גם גרסאת לינוקס. בכל מקרה, אם אתה ייצור של גראפיקה אני ממליץ לך על Ubuntu, היא גם טובה למתחילים(Beginners), וגם גראפית וחמודה.
- אני לא מכיר תוכנות כמו Photoshop ללינוקס, אבל אני כמעט בטוח שיש הרחבה של Photoshop גם ללינוקס!.
- בדרך כלל הלינוקס הוא במיוחד למתכתים, לכן אתה לא צריך להתקין שום דבר. מה שכן, שאם אתה מתכנת מנועים למשחקים יכול ותצטרך כמה מהדרייברים.

תשובות:
1 - יש פרוייקט חדש של Tatanka שנקרא IEs4Linux, שבעצם Clone של Microsoft Internet Explorer. לכניסת לאתר הפרוייקט תלחץ כאן.
2 - במסנג'ר עצמו לא, אבל אפשר להשתמש בתוכנות שמשתמשות באותו הפרוטוקול (כמו Miranda, Amsn, וכו').
3 - אכן.
4 - ברור, כשאתה מתקין את הלינוקס אבל מצד שני יש לך כבר ווינדוס על המחשב הוא פשוט מצמיד הכל ביחד, בהתחל המחשב יהיה לך לבחור בין Windows ו Linux. קח אותי לדוגמא, על המחשב שלי יש גם Windows XP Service Pack 2 וגם Linux Slackware(או בקיצור, Slax).

מקווה שהייתי ברור,
- רומן.
ישן 03-04-2007, 12:42
צלמית המשתמש של gonen_ra23
  gonen_ra23 gonen_ra23 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל gonen_ra23 שלח הודעה דרך MSN אל gonen_ra23
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -=Dark_Moon=- שמתחילה ב "מחפש הפצה של לינוקס + כמה שאלות"

אני יענה לפי סדר השאלות שלך:

ציטוט:
- אני אוהב לשחק משחקי מחשב והרבה.. אז אם אפשר שבהפצה תיהיה תמיכה למשחקי מחשב (או לפחות תגידו אם יש תוכנה שאמורה להתאים את המשחקים).

דווקא זה הנושא הכי חלש... אין תמיכה של הרבה מאוד משחקים פופולריים.
יש תוכנה בשם wine ואחת נוספת בשם cross-over (השניה בתשלום) שמאפשרות ע"י אימולציה להריץ משחקים\תוכנות של חלונות.

ציטוט:
- אני משתמש בפוטושופ לעיצובים שונים וגם משתמש בפלאש (תוכנות עיצוב)..

במקום פוטושופ יש את גימפ שמספק את הצרכים לחלוטין אם אתה לא מתכוון לעצב דברים שהולכים לדפוס (לא הדפסה - אלא דפוס)
לגבי פלאש - ישנם כלים כלשהם, לא בדקתי אף אחד מהם אבל קיימים מספר כלים.

ציטוט:
- אני מתכנת אתרים וז"א שאני צריך תוכנה שתאפשר לי להתקין את כל הרכיבים הדרושים בשביל להמשיך לתכנת (אני יודע שעיצבו ותיכנות לא נשמע כמשהו שהולך ביחד, אולי זה מסביר את רמת התיכנות הטובה מול רמת עיצוב ירודה ביותר)..

מהבחינה הזו אתה די מסודר. יש הרבה סביבות לתכנות WEB , והן גם טובות.

ציטוט:
יש הפצה שתתאים לדברים האלו?

כל הפצה תתאים לכל דבר. על כל ההפצות אתה צריך להתקין את התוכנות שבא לך לעבוד איתן.
בחירת ההפצה היא נושא סובייקטיבי ביותר. כל אחד אוהב "טעם" אחר בהפצה שלו.
אני ממליץ להוריד ולצרוב כמה live-cd של הפצות שונות (עם שולחנות עבודה שונים גם) כדי לחוש את ההבדלים ביניהן וכך לבחור את המתאימה שלך.
אם אתה עובד על מחשב נייד, ייתכן ותיאלץ לבחור הפצה ספציפית בשל תאימות חומרה,
למשל אצלי בנייד רק אובונטו תמכה בהכל ישר מהקופסה לכן התקנתי אותה.

ציטוט:
1. הרבה אתרים מכריחים שימוש ב-IE או מוצגים בו יותר טוב, עכשיו בגלל זה יש לי טאב של IE ב-FF אבל הוא דורש IE על המחשב ולכן: ניתן להתקין IE על לינוקס [ואם לא זה אף פעם לא נורא, הרי זה IE, והוא תמיד לא ממש רצוי]

ניתן להתקין יצור בשם ie4linux, הוא לא מאוד יציב, אי אפשר לכתוב בעברית אבל עבור ולידציה של אתרים שאתה מעצב הוא מספיק טוב.

ציטוט:
2. אמרו לי שאי אפשר להישתמש במסן בלינוקס.. זה נכון?

לא בתוכנה MSN-MESSANGER עצמה, אלא בתוכנות אחרות - תוכל להתחבר לחשבון ה MSN שלך בלי בעיה. אותן תוכנות לרוב מאפשרות לרכז את כל ה IM בתוכנה אחת,
ז"א באותו חלון תראה את כל אנשי הקשר שלך מ MSN,ICQ,JABBER,YAHOO וכו'

ציטוט:
3. יש אפשרות הלעביר קבצים מחלונות ללינוקס בלי להתעסק עם תקליטורים או
דיסקים?

א. כן, תוכל לגשת למחיצת החלונות כדי להעתיק ממנה קבצים. באופן עקרוני אפילו תוכל לעבוד על אותם קבצים במקום ליצור עותק.
ב. בכל מקרה מומלץ לבצע גיבוי של כל הדברים החשובים לפני ההתקנה כך שתיאלץ להתעסק עם דיסקים קודם.

ציטוט:
4. יש מצב שיהיה גם חלונות וגם לינוקס מותקנים על המחשב..? למקרה שתוכנה לא עובדת בלינוקס..

בוודאי, אין עם זה שום בעיה.

בהצלחה !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
linux is like an indian tent - no windows, no gates and one apache inside

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:41

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר