לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2007, 22:39
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
וכאחד כזה (מלש"ב) שכואב לו שזה המצב
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "הלוואי שזה היה נכון"

הייתי מקווה שהמלש"ב המצוי יפנים שהמילה "תורם"
חזקה ואמיתית יותר מכל המילים שציינת.
אני למשל, ועם כל הפלצנות שתחשבו שיש ביב (לא יודע מה שמו בעוף שהיה בסדר פסח)
חושב רק על העובדה שאני רוצה קרבי ותחת הכותרת הזאת אני רוצה לתרום כמה שיותר,
אם זה בגדודים אם זה ביחידות ה"מיחדות", אם זה בשיריון אם זה בהנדסה או אם זה בתותחנים.
עוד בעיה שיש למלש"ב המצוי כיום זה שאם הוא כבר רוצה קרבי הוא לא מוכן לשמוע על להיות
ג'ובניקוזה כבר מפגר (הרמה הקיצונית של המצב היא שהוא לא מוכן להיות בגדודים ואם הוא לא ביחידה
מיוחדת הוא יתאבד)....
יש בעיה במסחור של הגדודים עד כדי כך שאנשים שוכחים שאת העבודה לא עושה סיירת מטכ"ל או
השייטת אלה חטיבות החי"ר, ההנדסה, השיריון התותחנים וכו' (לא שחכתי אף אחד?).
אז תכניסו את זה טוב טוב לראש, הפירסום רדיו עובד!
או בקיצור כמו שנאמר כאן, אין יחידות עלובות\בלאי יש אנשים עלובים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2007, 23:22
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי eduard16 שמתחילה ב "כנראה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eduard16
שכחתם את האנשים שלא יכולים ללכת לחי"ר בגלל פרופיל מזדיין.. לא משנה כמה שהם ירצו..

לתותחנים יצא שם של חייל מעפן בעיקר בגלל שהוא בין החילות הגדולים.. ככל שהחייל יותר קטן הוא בדר"כ יחשב יותר איכותי לכן התותחנים והשריון לא "נחשבים" להכי איכותיים למרות שהאנשים בהם לא נופלים מהרמה של חי"רניקים

אחי אני לא יודע אם זה ככה אם היה לך כול שני וחמישי פרסומת בו לשיריון ומדגישים כמה טנק זה חשוב ועל איזה סדר גודל אנחנו מדברים לא היה מקום בשיריון אבל לא עושים את זה משקיעים את הכסף בבנית בריכה או עוד אולם קולנוע לטייסים חוץ מזה שאם התנאים שמה היו טובים כמו בסיירות או בטייס (לא מבחינת יציאות וכוי אלה מבחינה חומרית) אז אנשים היו הולכים גם לשם ולא רק לסיירת נכון שהצבא זה לא גן אבל אפשר גם לצפר את החיילים תחשבו על זהככה
ישן 04-04-2007, 08:07
  סטריקס סטריקס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomo122 שמתחילה ב "יחידות עלובות?"

מלש"בים זה כולה ילדים בני 17 אם כל הכבוד הגדולה אתם לא יכולים להכחיש שיש תפוזה בלהיות קרבי

ומה לעשות להיות חי"ר זה יותר מאגניב

כי בסך הכול רוב המלשבים לא יודעים בכלל באיזה בסיס הם הולכים לשרת ומה יהיו התנאי שירות שלהם

אם חושבים על זה בתאחלס מבחינה מבצעית פיזית אנשים בשיריון לא מתאמצים ממש (אם כל הכבוד הענק שיש לי אלייהם איבדנו מלא שריונרים במלחמה) והם עושים גם פחות מחסומים וכו אם זה היה מידע שהיה מתפרסם הביקוש לשריון היה הרבה יותר גבוהה

ישן 04-04-2007, 11:08
צלמית המשתמש של Corporal McDick
  Corporal McDick Corporal McDick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Corporal McDick
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סטריקס שמתחילה ב "מלש"בים זה כולה ילדים בני 17 ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סטריקס
אם חושבים על זה בתאחלס מבחינה מבצעית פיזית אנשים בשיריון לא מתאמצים ממש (אם כל הכבוד הענק שיש לי אלייהם איבדנו מלא שריונרים במלחמה)

מה הנקודה שלך, שהם לא ברחו מספיק מהר מהטנק בגלל הכושר "הירוד" שלהם כביכול?
שטויות. השריונרים שנפגעו במלחמה נפגעו בזמן שהם היו בטנקים, בזמן שירו על הטנקים האלה אש נ"ט. מבצעית פיזית יש להם עבודה קצת שונה מחי"רניק.

ואם כבר, הפעולות היומיומיות שצוות שריון צריך לבצע עם הטנק שלו הרבה יותר קשות פיזית ממה שיכול להתקבל הרושם. הטנק הוא חיה שצריכה המון תשומת לב, וממש לא כל האחזקה שלו מתבצעת ע"י מכונאים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.planetnana.co.il/mcdick/91s.PNG]

ישן 04-04-2007, 11:49
  HBS HBS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.06
יש משהו במה שהוא אומר...

כמה שזה נשמע מוזר וזה יש אנשים שבאמת ככה חושבים על השירות צבאי שלהם ואני אומר את זה מתוך הכרות אישית!! (ולא מאיזה שמועה שדוד/סבא/דודה/אח /אחות סיפרו לי).
וכל מי שמתנגד לזה , אל תנסו לייפות את זה כל הזמן, שאין דבר כזה. יש באמת אנשים, נגיד לדוגמה אני מכיר אנשים שרוצים ללכת לתותחנים רק בגלל ששם הקרבות לא נערכים פנים מול פנים אלא רק מטווחים ארוכים וכך אין להם סיכוי להפגע. בסדר זה החלטה שלהם ואין לי שום דבר נגד זה, מי אני בכלל שאגיד להם לאיפה ללכת ולאיפה לא...

בכל מקרה, רק רציתי להבהיר פה נקודה שיש חילות מסויימים שאנשים מתייחסים אליהם שונה/לא מחשיבים אותם קרביים. וזה שוב, כל אדם לפי דעתו שלו...

שיהיה חג שמח...
ישן 04-04-2007, 16:09
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי HBS שמתחילה ב "יש משהו במה שהוא אומר..."

לדעתי אתה לא צודק. הבאת את התותחנים כדוגמא אז בוא נרוץ עם זה. אז נכון, כעיקרון לא מדובר בחיל שיוצר מגע מלא עם האויב אבל זה לא הופך את העבודה לפחות מסוכנת. בלבנון 2 אני זוכר שהראו בשידור חי בערוץ 2 אש שירו החיזבאללה על סוללה במורדות החרמון, באזור הר דוב אני חושב. השיעים הקטנים קלטו מאיפה יורים עליהם והתחילו להוריד לשם קטיושות, צילמו את זה מרחוק וזה היה נראה כאילו כל צלע ההר בוערת. עכשיו תוסיף לזה שלא פשוט הורידו על הסוללה רקטות, הרי הסוללה ביצעה ירי מבצעי ואם תראה תמונות של סלולה בפעולה תבין כמה חומרי נפץ מתגלגלים שם בין התותחים. אני אומר לך כאן ועכשיו (ויש המון מחקרים של צבאות מרחבי העולם שתומכים בדעה שלי), עדיף מבחינתי להיתקע בחילופי אש נק"ל מאשר לחטוף גשם של פלדה בוערת מהשמיים כשאני עומד בשדה של מאות פגזים נפיצים... לפחות מחבל עם קאלצ' אפשר להרוג, ארטילריה אי אפשר לעצור, אפשר רק להתפלל או לברוח ממש ממש מהר.

סתם נקודה למחשבה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-04-2007, 13:43

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי סטריקס שמתחילה ב "שניכם לא הבנתם אותי בכלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סטריקס
שניכם לא הבנתם אותי בכלל התכוונתי שמבחינה פיזית נטו חייל רץ וכל החרא הזה שריונר לא משנה כמה העבודה שלו קשה הוא לא זז מחוץ לטנק שלו מהבחינה הזאתי התכוונתי

אז אתה טועה למה נראה לך שטנק זה פיאט אונו ? הטיפול בטנק והמבצעיות שלו לא פחות קשים מכוחות החיר

ובקשר לקרבי אלה שנמצאים בקווים הראשונים הם השיריון אמרו את זה 100 פעם ואני יגיד את זה עוד פעם שום חייל לא יכנס למלחמה ללא חיפוי של טנקים הרבה מאוד חיילי חיר/סיירות חייבים את החיים שלהם לטנקיסטים שחילצו אותם ,והסיכון שלהם הרבה יותר גבוה טנק הוא מטרה הרבה יותר גדולה וחושבה מחייל

ככה שהכבוד של השיריון הוא לא פחות משום כבוד של חיר או אפילו סיירת
ישן 07-04-2007, 18:25
צלמית המשתמש של Ramir8
  Ramir8 Ramir8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.06
..........

נדמה לי,אני לא בטוח,שאנחנו אמורים, שוב אני לא בטוח, להתגייס לצבא כדי לשמור ולהגן על המדינה שלנו.
זה שהמצב נהיה דפוק שרק מי שמתגייס לסיירות עושה משהו זה הזוי.
כי תכלס תסתכלו על כל המלחמות שהיו למדינה בהיסטוריה, מי ניצח אותם? השייטת? מטכ"ל? לא!
שריון, תותחנים,גולני,צנחנים,גבעתי, וכל שאר היחידות חסרות ה"כבוד" למינהם.

אז וואלה היום כל אחד רוצה להגיע הכי גבוה שאפשר ו90 אחוז עושים את זה לא מהסיבות הנכונות:
אחד רוצה לגיע לטייס כי לטייסים יש פול כוסיות, אחד רוצה להיות בשייטת כי כל החברים שלו סתם "כלבי שמירה" בגולני והוא רוצה להיות ברמה אחת יותר ממנם, אחד רוצה להגיע לצנחנים כי זה כבוד אחושרמוטה לצאת הביתה עם כנפ"ץ (כן בטח זה הרי עושה אותם ללוחמים הרבה יותר טובים), אחד מתגייס לגבעתי כי הוא רוצה תבור כדי שהוא יצא הביתה כולם יסתכלו עליו, ואחד רוצה להגיע למטכ"ל כי אבא שלו היה שם אז הוא חייב להמשיך את השושלת.

אני אומר את האמת.
אני התגייסתי לקרבי כדי להגן על המדינה שלי (נכון אני עוד לא לוחם, אבל זאת המטרה שלי בסוף).
התגייסתי כדי שההורים שלי וכל שאר האזרחים במדינה שאני כ"כ אוהב יוכלו להמשיך בשיגרת חייהם כמו שצריך.
שלדים יוכלו ללכת בבוקר לגן בכיף, שבנים ובנות יוכלו ללכת לקניון בערב בלי שההורים שלהם יהיו מודאגים כמו לא יודע מה, שסבתא שלי תוכל לנסוע באוטובוס בלי שאיזה מחבל יתפוצץ 2 מטר לידה.
ולא חסרים סיבות.

אני ויתרתי על גיבוש טייס, ימי סיירות וכל מיני גיבושים מהסיבה הזאת. אני העלתי פרופיל מיוזמתי כדי לשרת בקרבי.
עכשיו אני בטירונות ונכון שעכשיו אני שומר סה"כ על החדרים של המחלקה שלי וזה משביז קצת, אבל כל הסיבות שהבאתי למעלה הם מה שמניעות אותי לא לותר לעצמי.

אז אחי אם נתנו לך שריון לך לשריון, אם נתנו לך תותחנים לך לתותחנים, ואם נתנו לך גולני (כבוד!) לך לגולני. הכי חשוב שתזכור שאיפה שלא תיהיה את תורם למדינה שלך ומגן עליה!
ישן 08-04-2007, 02:20
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי TheKing4U שמתחילה ב "אז בעצם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TheKing4U
אתה אומר שצה"ל על כל המפקדים והלוגיסטיקה ותיכנון התקציב שלו
טועה בכך שמשקיע כסף ב"צ'ופרים" ליחידות האלה.
אבל אני אגיד לך שזה משהו שמגיע לאותם אנשים למרות שיכול להיות שאני
עדין צעיר ולא מבין יותר מידי.

נ.ב
כן אמרת ש"היינו מסתדרים בלעדיהם"
ולדעתי זה כמו להגיד שלא צריך אותן.

מגיע גם ללוחמים בגדודים צופרים, ואפילו יותר מללוחמי סיירת שגם ככה מקבלים את כל התהילה..
היינו מסתדרים בלעדיהן זה לא אומר שלא צריך אותן...זה רק אומר שהמדינה היתה קיימת כנראה גם אם לא היינו עושים את מבצע אנטבה ואת קארין A.....המדינה לא היתה קיימת אם לא היה שריון...אם לא היה שריון וחי"ר אז היינו כבר ב73 שוחים לקפריסין.
צריך את הסיירות בגלל שיש להן תפקיד חשוב, אם הן לא היו עושות את התפקיד הזה אז מצבנו היה פחות טוב, אבל עדיין היינו כאן.
ללא השריון והחי"ר לא היינו כאן....
הבנת?

ישן 07-04-2007, 19:33
  אחד שעובר פה אחד שעובר פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.07
הגיבורים האמיתיים

הם אנשים שמצליחים להיות ערניים ב6 בבוקר אחרי 8 שעות עמידה במחסום,ולתפוס מבוקש שמנסה להבריח אמל"ח ליו"ש.
אנשים שבקושי ישנים,חיים בקו,מתעוררים מירי פצמרים,טוחנים פילבוקסים,גלבים,סיורים,קיצור את כול העבודה החרא..אקשן,לא יוצא לאנשים האלו לפגוש יותר מדי
גם אוכל מי יודע מה אין להם,וגם ציוד מהסרטים אין להם
תהילה אף אחד לא נותן להם,המלש"ב בן ה17 תמיד יתקע את המבט בשייט שעכשיו חזר,ואותו גדודיונר ישאר אכול קנאה..האמת היא שבשביל חלק מהציבור הם לא יותר מכלבי שמירה
עם כול הכבוד,שירות ביחידה מיוחדת זאת בועה.לחיות בבסיס עורפי,עם כול הפינוקים,אין מטבחים,אין תורנויות,לא סוגרים..החיים הטובים
אף פעם אין מחסור בציוד,תהילה מהציבור בכול מקום אפשרי,כותרות מפוצצות,מלשבים שמזילים ריר..במילואים אף אחד לא שולח אותם ללבנון למארב חודר בלי אמרלים אני מניח,מבצעי איכות..
נכון,להיות בגדוד זה חרא.זאת גם עבודה חרא,וכפוית טובה
אבל כולנו(!) חייבים את החיים שלנו לאותם אנשים,כי גבול המדינה נשמר בטוח על ידם,ולא ע"י שייטתמטכל(ואין לי שום דבר נגדם)
ישן 08-04-2007, 02:52

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי TheKing4U שמתחילה ב "אין לו סיבה לקנא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TheKing4U
לאותו "גדודיונר" שאתה מתאר בשייט, כי השייט את החרא שלו אכל כבר
ואני אסביר את זה במשפט אחד שחבר שחזר מגיבוש שייטת עכשיו אמר -
"בהתחלה התבאסתי שלא עברתי אבל אחרי שאתה רואה איזה
אנשים עוברים אתה מבין שאתה לא מתאים לשם ויש אנשים שיותר מאימים ממך
אז אתה כבר מתבאס פחות"

שייט לא אכול עשירית מהחרא שאוכל גדודיונר! אני לא מבין למה טייסים וסיירות מקבלים צופרים בעוד שהחברה מהגדודים בקושי מקבלים משהו אולי איזה טלויזיה 14 אינץ שקימבנו אותה
אבל עזבו אם בצבא היו יודעים לנהל את התקציב כמו שצריך לא הינו נראים ככה במלחמה.

בקשר למבצעים המיוחדים של השייטת או הסיירות הם באים רק בשביל להקל על הגדודים כי הגדודים לא עוברים הכשרה מתאימה אתה לא יכול להילחם רק עם סיירות אתה לא יכול להחליף את השיריון בחייל האויר(ראינו אתזה מצוין במלחמה אחרונה) מסיבה פשוטה במלחמה כובשים שטח ומגנים אליו שום שייט לא ילך וידפוק דלת דלת כדי לכבוש את השטח כמו בגדודים
אני לא אומר שהעבודה של הסיירות או טייס לא טובות חס וחלילה אבל אני אומר שאם צהל היה מצפר יותר את הגדודים ומפרסם אותם(כמו שהוא מפרסם את השייטת) זה היה עזור מאוד

תחשבו על זה ככה
ישן 08-04-2007, 03:02
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "[QUOTE=TheKing4U]לאותו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idanmag
שייט לא אכול עשירית מהחרא שאוכל גדודיונר! אני לא מבין למה טייסים וסיירות מקבלים צופרים בעוד שהחברה מהגדודים בקושי מקבלים משהו אולי איזה טלויזיה 14 אינץ שקימבנו אותה
אבל עזבו אם בצבא היו יודעים לנהל את התקציב כמו שצריך לא הינו נראים ככה במלחמה.

בקשר למבצעים המיוחדים של השייטת או הסיירות הם באים רק בשביל להקל על הגדודים כי הגדודים לא עוברים הכשרה מתאימה אתה לא יכול להילחם רק עם סיירות אתה לא יכול להחליף את השיריון בחייל האויר(ראינו אתזה מצוין במלחמה אחרונה) מסיבה פשוטה במלחמה כובשים שטח ומגנים אליו שום שייט לא ילך וידפוק דלת דלת כדי לכבוש את השטח כמו בגדודים
אני לא אומר שהעבודה של הסיירות או טייס לא טובות חס וחלילה אבל אני אומר שאם צהל היה מצפר יותר את הגדודים ומפרסם אותם(כמו שהוא מפרסם את השייטת) זה היה עזור מאוד

תחשבו על זה ככה

מסכים איתך עקרונית אבל החיבור שאתה עושה בין הטייסים לשאר החברה פה הוא לא נכון.
טייסים מקבלים את התנאים שהם מקבלים כי הם חותמים 9 שנים קבע מראש (בעבר 6..), אי אפשר לבקש ממישהו לחתום קבע מראש די גיל 30, ולא לתת לו תנאים נורמלים....
לכן, אני מסכים עם עקרונות דבריך, החברה מהגדודים צריכים לקבל צופרים בדיוק כמו הסיירות.
טיס זה סיפור אחר, או יותר נכון- כל מי שמוכן לחתום מראש עד גיל 30 צריך להיות מצופר בהתאם (בלי קשר להיכן הוא מש רת, כל עוד הוא לוחם/ תומך לחימה וכו').
אמיל.

ישן 08-04-2007, 15:02
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מסכים עם כל מילה
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=idanmag]שייט לא אכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
מסכים איתך עקרונית אבל החיבור שאתה עושה בין הטייסים לשאר החברה פה הוא לא נכון.
טייסים מקבלים את התנאים שהם מקבלים כי הם חותמים 9 שנים קבע מראש (בעבר 6..), אי אפשר לבקש ממישהו לחתום קבע מראש די גיל 30, ולא לתת לו תנאים נורמלים....
לכן, אני מסכים עם עקרונות דבריך, החברה מהגדודים צריכים לקבל צופרים בדיוק כמו הסיירות.
טיס זה סיפור אחר, או יותר נכון- כל מי שמוכן לחתום מראש עד גיל 30 צריך להיות מצופר בהתאם (בלי קשר להיכן הוא מש רת, כל עוד הוא לוחם/ תומך לחימה וכו').
אמיל.

המערכת צריכה לתגמל את אלה שמוכנים לתת מעצמם עבורה- הם מקריבים את חיי המשפחה, חיי החברה, הפיתויים הכלכליים שבחוץ, ואולי אפילו אתגרים מקצועיים גדולים יותר.

ישן 09-04-2007, 02:41
  5דרקון5 5דרקון5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
תגובה אישית

יש רקבון קשה ביחידות מסויימות בעיקר תותחנים, מצ, שיריון.

תראה אפשר לכתוב מאמר שלם ולהתווכח פה שנה, ואפשר להסביר את זה ממש בפשטות ולמנוע תגובות לא רצויות, אני יספר לך את הסיפור שלי. נתקלתי בסיפורים מקבילים.

אחרי סיום של שלושה גיבושים אך ללא קבלה בכולם בגלל בעיות תקשורת(תקשורת בין אישית) לפני הגיוס. באיזשהוא שלב פשוט התבטלו כל המיונים(היו עוד) לא ברור לי למה זה לא חשוב כרגע.

גיוס:
מהתחלה(בבקו"ם ביום הראשון) איבחנתי את המוטיבציה המאד נמוכה של המתגייסים, ההבדל העצום ביניהם למלשבים שפגשתי במיונים. הגעתי לשבטה שם בלבלה אותי העובדה שאני מבזבז המון זמן. פשוט מורחים תזמן והמפקדים לא בדיוק אינטליגנטיים וחסרי כריזמה או יכולת להניע חיילים אחרים, רק לאיים. ובאמת שהכל סתם הרבה רעש לא עושים כלום.
-
טירונות:
מקבלים נשק, עושים רובאי 03, סרגל מעמצים ומשמעת, קורס מקצועות:
מהתחלה הבנתי שהכל לא ברמה. אתה חושב איך בדיוק אתה אמור לשמור על כושר שיש לך מד"ס אחד בשבוע שמתוכו בערך 10-15ד פעילות מאומצת. באמת שרוב הלוז היומי שלך זה מסדרים, לפעמים אין שיעור מעפן ורוב הזמן פשוט בזבוז זמן. המסעות.. אוי המסעות. בתור אחד שעבר מסעות של גיבוש שייטת אני מעדיף שלא להגיב הכעס יערפל אותי קצת. הרובאי 03 לא שווה כלום, מעבר להכנס בין כוונות, לירות בשלושת המצבים הסטיטיים, וקצת ירי בלילה אתה לא רוכש שום מיומנות. אצלי היה במקרה איזה מפקד אחד שהבין מזה פרט חוליה, כל השאר רק ידעו לדקלם אותה... וזה כמובן עבר לחיילים. בשלב הזה הבנתי שלא רק שאני לא מוכשר לפעילות מבצעית שיש בה סיכוי להתקלות, אלה שרוב הסיכויים שזה לא יהיה המחבל שיהרוג אותי אם בכלל אני יתקל.בשלב הזה אתה גם לומד ש-
רוב האנשים שאיתך בחדר.. במחלקה... בפלוגה... בחייל מנסים להוציא פטורים, לעגל פינות איפה שאפשר, מעדיפים שלא להתאמץ במשימות(שבטירונות הם מאד לא משמעותיות אבל בכל זאת) ופשוט מעדיפים לישון או כל דבר שמעביר את השירות בצורה הנוחה ביותר. אני לא רוצה להרחיב כאן על הטבע האנושי של חוסר מוטיבציה.

אני לאומת זאת הייתי מורעל, דבר שמשך המון עויינות כלפי... מצב חרא. לקח לי שמונה חודשיים עד שנהייתי שבוז באמת.
-

קורס מקצועות: אסכם אותו בשלושה מילים: בזבוז זמן מוחלט. שלא לדבר על העובדה שלאף אחד לא אכפת. הטירונות נגמרת ואיתה הרבה דברים כמו משמעת
-

אימון מתקדם:.
האימון המתקדם פחות רלוונטי, דברים משתפרים קצת, עוסקים טיפה פחות בלבזבז זמן וטיפה יותר בהכשרה ובתפקיד... הקווים המנחים נשמרו חבל לחזור עליהם.
-

היציאה לפיקוד\פלוגות פזם:
אומרים שלפחות חצי יוצאים למפקדים. אני חושב: מה נסגר עם צה"ל? מה הם חושבים? מה כל האנשים החסרי מוטיבציה וחוסר יכולת לבצע כל משימה בסיסית יצאו עכשיו לפיקוד? ... זה לא צבא זה גונגל. אני אישית הייתי מוציא אולי שלושה לפיקוד. יצאו בערך 34... מעל חצי.

בתור אחד שמתחרה,ממושמע(בין היחידים ראוי לציין) ועשיתי את זה יותר טוב מרוב האנשים(לצורך העניין רק אני ועוד אנשים ספורים בכלל עשו משהוא, רוב האנשים נצנצו) היה לי קצת מוזר שלא מוציאים אותי לפיקוד ועוד עם נתונים גבוהים. מסתבר לאחר בירורים גיליתי שאין ככל הנראה קשר בין מוטיבציה, משמעת בסיסית, אידיאלים וערכים לבין פיקודיות בגדודים. (*אני יודע שזה משפט קשה, זאת הדעה שלי והיא נכונה לגבי מרבית האנשים). היציאה לפיקוד לפיכך נעשית בעיקר עלפי שיקולים לא רלוונטיים של המפקץ(מש"ק) שפשוט מוציא את מי שהוא חושב שהוא גבר גבר. את העובדה שהייתי מורעל וממושמע פירשו כחוסר יוזמה אישית. נחמד לא?

ברגע זה הבנתי מה המקור למפקדים המצוקמקים והלא-חכמים שמהם סובלים כל כך הרבה מתגייסים וסדירים. הבנתי למה אנשים לא משקיעים בקריירה, הבנתי הכל.

בשיחת מג"ד הסברתי לו שאני לא מוכן לקבל את זה ושאני מפסיק להתחרה (גם מבחינת משמעת- אני זורק עכשיו על משמעת לפחות ברמה של כולם). ולהפתעתי המוחלטת, הוא הבין על מה אני מדבר. עברתי אחרי חודשיים וחצי בוותיקות לתפקיד יותר אינדוודואלי ואישי-משק מודיעין(אמנם משעמם ולא פחות חסר משמעות) במפקדה שממנו אני מקווה לצאת בשלב זה או אחר באמצעות התנדבות.

נערך לאחרונה ע"י 5דרקון5 בתאריך 09-04-2007 בשעה 02:59.
ישן 09-04-2007, 13:40
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
זה גם לא תותחנים.
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=איוב] מי שיותר מבין..."

כפי שהוא ציין זה דעה אישית שלו.

אם חלק מהדברים אני מסכים, אם חלק מהדברים אני לא מסכים לחלוטין וחלק מהדברים, לפי דעתי, יש בהם משהו אבל הם נכתבו בצורה קיצונית שלא באמת דומה למה שקורה במציאות.

בקשר למוטיבציה בגיוס אז זה נכון שהמוטיבציה נמוכה - זה לא ממש אומר משהו על החייל חוץ מזה שהוא עוד לא הצליח לשווק את עצמו כמו שצריך. ושיש הרבה דעות קדומות בקרב מתגייסים, וככה זה כמעט בכל היחידות הקרביות שהן לא חי"ר.

בקשר להכשרה בטירונות - אתה לא יוצא גולנצ'יק בהכשרת 03, מהסיבה המאוד פשוטה שאתה לא צריך להיות. ההכשרה הרובאית לתותחנים נועדה לתת להם את מה שהם צריכים - שליטה על הנשק ויכולת לתפקד בשטחים (וגם זה סוג של צ'ופר שנולד מהמצב שקיים בארץ היום ודורש את רוב המאמץ בשטחים), לעומת זאת לא לומדים לכבוש כפר או פעולות מהסוג הזה מהסיבה שזה לא הייעוד של תותחנים ויש יחידות שזה היעוד שלהן.

בקשר להכשרה המקצועית בטירונות, אני יודע מה זה הכשרה גרועה, כי כשאני הייתי בטירונות המצב היה נוראי, חוץ מטעויות לא לימדו אותנו כלום ואת כל ההכשרה למדנו מחדש במחזוריות. מאז החיל עבר הרבה מאוד שינויים בנושא ההדרכה, החיילים שלי קיבלו הדרכה טובה מאוד, וגם החיילים שהעברתי להם הכנה לקורס מפקדים אחרי זה היו ברמת ידע גבוה ייחסית.
מה שפוגם במקצועיות זה דווקא נושא השטחים, שלמרות שהוא חלק אהוב בתותחנים הוא גורם ל"בזבוז זמן" בהכשרות וגם קושי לשמור על כשירות. בעבר בקורס מפקדים היה שבוע טפל"שים שבו החניכים למדו על כל בורג בתומ"ת, היום כבר אין זמן לדברים כאלו.

בקשר לרמת המפקדים - פה יש הגזמה ופינטוז שבמקומות אחרים זה שונה - נושא הוצאה לקורס מ"כים/מפקדים הוא נושא בעייתי בכל הצבא, ולא רק בתותחנים, הבעיה שבתותחנים אוהבים לפנטז שבחי"ר הכל הולך חלק וכל החלטה בחי"ר היא החלטה נכונה. מספיק כשתקרא בצו"ב את הדיונים על הכשרות כדי שתבין שהמצב הוא דומה בכל היחידות.
בקשר לרמה של מי שיוצא - אמנם אני כבר יותר משנה לא בצבא, אבל כל המחזורים האחרונים שלי העברתי הכנה לקורס מפקדים - מתוך ארבע מחזורים רק מחזור אחד היה גרוע, מהיתר יצאו מפקדים מעולים (ואני לא סתם אומר) חוץ מזה שיש משפט שאומר "אין האופה מעיד על עיסתו" אני לא מכיר אותך אישית, אבל בדרך כלל אנשים שמעידים על עצמם שהם "יותר מתחרעים מאחרים, יותר ממושמעים ויותר טובים" הם כאלו שמבטלים ביקורת כשהם מקבלים אותה ולא מוכנים לשמוע דעות של אחרים. אני לא אומר שכל מי שיוצא למפקדים ראוי לצאת, או מתאים. ויש גם הרבה ליכלוך בעיניין הזה ואני גם חושב שמוציאים יותר מידיי אנשים. אבל אני לא הכרתי אנשים שכן היו צריכים לצאת אבל לא הוציאו אותם (הכרתי רק אחד כזה, שכולם היו בטוחים שהוא יצא מחזור ראשון אבל בסוף הוציאו אותו מחזור שני).

היה על זה דיון כבר כמה פעמים - מוטבציה זה לא הסיבה היחידה שבגללה מפקד צריך להחליט מי יוצא ומי לא, זה רק חלק מהשיקולים. אני לא חושב שחייל יכול לקבוע מהם שיקולי רלוונטיים ומה לא (לא מתוך התנשאות, אלא מתוך היכרות אישית - כשאני הייתי חייל הערצנו כולנו מפקד גרוע שרק בדיעבד גילינו את זה, והיה חייל שהערכנו והיינו בטוחים שיהיה מפקד מצויין, בעוד המפקדים לא חשבו ככה והוא יצא רק במחזור שני ובסוף באמת הוא היה מפקד בינוני מינוס.

השירות שלי היה שונה לחלוטין ממה שאתה מתאר, תמיד היו אנשים עם מוטיבציה נמוכה, אבל בסך הכל הכללי המוטיבציה היתה דיי גבוה ברוב המקומות שהייתי בהם, וגם כאלו שהמוטיבציה שלהם לא הייתה בשמיים עדיין הסכימו שהם במקום טוב ולא זלזלו עד כדי כך במה שהם עושים.

ישן 09-04-2007, 10:43
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "תגובה אישית"

אני מבין את המקרה שלך. ומבין לליבך.

אך המשפט קצת נדוש, אבל "למערכת שיקולים משלה" וגם היא לא תמיד צודקת. בגלל זה אנחנו תמיד נשמע סיפורים כמו שלך.

בגלל זה יש יחידות התנדבות (כמו למשל דובדבן) ולבין יחידות חובה. כמו הנדסה חי"ר ותותחנים.
אנשים נלחמים כדי להגיע ליחידות התנדבות, רוב הפעמים אלה גם אנשים יותר איכותיים. וגם הסביבה יותר מהנה כי גם הראש אותו ראש. בקיצור שמח וטוב לכל אחד, מכיוון שהוא מצא "בית".
וביחידות החובה. מה לעשות החיים לא מעירים פנים. לשם אנשים נשלחים כי צריך אותם שם.
גם אתה נפלת בין הכיסאות. והגעת לתותחנים. אולי לא תפקיד מאתגר כמו שרצית שיהיה לך בסיירת או ביחידת התנדבות. אין הרבה מה לעשות, אם תיהיה איכותי כמו שאתה מנסה להיות. זה יחזור אליך.

צבא זה לא חתונה קטולית. אחרי שלוש שנים זה נגמר.
תנסה למצוא "קהילה" של אנשים שהיו בדיוק כמוך. כי יש כאלה בכל מקום. ואתה תראה שאתם באותו ראש. ואתם תפתחו לכם "יחידה" משלכם.

תנסה להנות מהשירות בצורה כי טובה שתכול.
תמיד יהיו מסביבך כאלה שיחפשו את השעה לישון פה ושם. או איפה הכי פחות לעזור. תתעלם מהם. ותיהיה שלם עם כל החלטה.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:23

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר