לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2007, 19:14
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כוח מיוחד של צה"ל הרג פלשתיני בעת סיור במדבר יהודה, ככל הנראה בשוגג

מקור - מבזקי NRG.

כוח מיוחד של צה"ל הרג אחר הצהריים פלשתיני, במהלך מרדף באזור מדבר יהודה אחר קבוצת אנשים שנחשדו כמחבלים. הכוח נתקל בהם בעת סיור שגרתי וביצע נוהל מעצר חשוד, אך משלא נענו החשודים לקריאות לעברם, החל המרדף שבמהלכו פתח הכוח באש לעבר הנמלטים ופגע באחד מהם. בהמשך מת הירוי מפצעיו.

בעקבות האירוע הורה אלוף פיקוד מרכז, יאיר נוה, לעצור עד לתום חקירת האירוע את פעילות היחידה, ששמה לא הותר לפרסום. ככל הנראה, לא היה מדובר במחבלים אלא באזרחים שלא הבינו את הוראות לוחמי היחידה. מדובר ביחידה שמורכבת מאנשי קבע, הפועלים באופן קבוע באיזור זה, במטרה למנוע מעבר של מחבלים והברחת אמצעי לחימה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2007, 21:44
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כוח מיוחד של צה"ל הרג פלשתיני בעת סיור במדבר יהודה, ככל הנראה בשוגג"

מוזר מאד...
הבדלים בנסיבות ותיאור האירוע מילא, האם יש ל Ynet פטור מצנזורה או שמעריב מחמירים יתר על המידה ?

מתוך ynet:

חיילים ירו למוות בפלסטיני, יחידתם הושעתה

במרדף של חיילי יחידה מבצעית בבקעה אחר שלושה פלסטינים לא חמושים, פתחו החיילים באש שפגעה באחד מהם אנושות. האיש מת מפצעיו. אלוף פיקוד המרכז הורה על הפסקת הפעילות של היחידה ועל ביצוע תחקיר

חנן גרינברג

יחידה מבצעית של צה"ל הושעתה הערב (יום ה') מכלל פעילות, לאחר שחייליה הרגו פלסטיני ופצעו שניים נוספים באזור נבי מוסא שליד יריחו.

יחידת "סְפר המדבר" פועלת באזור מדבר יהודה, ועוסקת במעצר שוהים בלתי חוקיים בבקעת הירדן.

במהלך הפעילות זיהה הכוח שלושה פלסטינים שנכנסו לשטח אש ובידיהם מתכות. ייתכן שבאו למקום על מנת לאסוף מתכות ונפלים של צה"ל מהמקום.

החיילים כרזו לשלושה לעצור ואלו החלו במנוסה. במהלך המרדף אחריהם פתחו החיילים בנוהל מעצר חשוד שתכליתו לזהות את החשודים תוך איום בירי. הנוהל כולל גם ירי בשלביו האחרונים, אך מדובר בירי לפלג הגוף התחתון, שלא אמור להביא לפגיעה קטלנית.

אחד הפלסטינים נפצע מהיריות ובמהלך העברתו לבית החולים מת מפצעיו. שניים מחבריו נעצרו והועברו למשטרת ישראל.

אלוף פיקוד המרכז יאיר נווה הורה להשעות את היחידה מכלל פעילות עקב העובדה שהארוע הסתיים במותו של הפלסטיני, ומחשש כי החיילים הפעילו שיקול דעת מוטעה באשר לפתיחה באש.

כמו כן הורה נווה למפקד חטיבת הבקעה, אל"מ יגאל סלוביק, לבצע תחקיר מלא של הארוע. ככל הנראה, בעקבות העובדה כי לא מדובר באופן מובהק במחבלים תורה הפרקליטות הצבאית גם על פתיחת חקירת מצ"ח בעניין.

לאחרונה פרסם ארגון בצלם דו"ח, ובו נטען כי בישראל מעדיפים להתעלם ממקרי התעללות שעוברים פלסטינים במפגש עם אנשי כוחות הביטחון הישראלים. תחת הכותרת "מעבר לגבול החוקיות", נכתב כי ישראל פוגעת בכבודם, בגופם וברכושם של שוהים בלתי חוקיים. בדו"ח מפורטות עדויות של פלסטינים שנפגעו לטענתם על-ידי חיילים ושוטרים, כאשר ב"בצלם" טוענים כי רק בעקבות 1.5% מהתלונות הועמדו חיילים לדין פלילי.

ואילו במעריב:

חשש: צה"ל הרג פלשתיני בשוגג כוח שהתאמן במדבר יהודה קרא לפלשתינים לעצור, ומשלא ענו הרג אחד, שכנראה לא הבין ההוראות
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/channel_news/gifs/artline.gif]

אמיר בוחבוט ואי-פי
5/4/2007 20:26
אמיר בוחבוט ואי-פי
5/4/2007 20:26

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/channel_news/gifs/artline.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
כוח מיוחד של צה"ל שהתאמן במדבר יהודה פתח באש לעבר כמה פלשתינים שנעו בשטח והרג אחד מהם. החיילים חשדו כי מדובר בחוליית מחבלים וקראו לחשודים לעצור, אך אלו החלו להימלט. בתגובה פתחו לעברם החיילים בירי ורק מאוחר יותר התברר כי כל הנראה מדובר באזרחים תמימים. אלוף פיקוד מרכז, יאיר נוה הורה לפתוח בחקירת האירוע.

סמוך לשעה 15:00 זיהה כוח מיוחד של צה"ל, שהתאמן באזור מדבר יהודה, תנועה של כמה פלשתינים שהעלתה חשד כי מדובר בחוליית מחבלים. החיילים ביצעו נוהל מעצר חשוד, ומשלא נענו החשודים לקריאות לעצור, פתחו אחריהם במרדף.

במהלך המרדף פתח הכוח באש לעבר הנמלטים ופגע באחד מהם, שמת מאוחר יותר מפצעיו. בעקבות האירוע, הורה אלוף פיקוד המרכז, יאיר נוה, לעצור את פעילות היחידה עד לחקירת נסיבות התקרית.

כפי הנראה, לא היה מדובר במחבלים אלא בפלשתינים תמימים, שלא הבינו את הוראות לוחמי היחידה. מדובר ביחידה ששמה לא מותר לפרסום והיא מורכבת מאנשי קבע הפועלים באופן קבוע באזור מדבר יהודה, כשמטרתם העיקרית היא למנוע מעבר של מחבלים והברחות אמל"ח.

מצה"ל נמסר לסוכנות הידיעות אי-פי כי החיילים התאמנו בשטח אימונים במדבר יהודה, כשלפתע הבחינו בשלושה חשודים והורו להם לעצור. כשהם החלו להימלט, החיילים ירו באוויר ואז לעבר החשודים והרגו אחד מהם.

גורמי ביטחון אמרו לאי-פי כי הפעילות של הכוח הוקפאה עד שהתקרית תיבחן, וציינו כי מדובר בצעד יוצא דופן המעיד כי לצבא יש סיבה להאמין שייתכן והחיילים פעלו לא כשורה.

ישן 06-04-2007, 10:41
צלמית המשתמש של Big Bad Joseph
  Big Bad Joseph Big Bad Joseph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כוח מיוחד של צה"ל הרג פלשתיני בעת סיור במדבר יהודה, ככל הנראה בשוגג"

הגיע הזמן שהאלוף מדושן העונג שכבר הודיע שהוא מתפטר, ילך הביתה.

נזק מתמשך, שום גיבוי לאנשים שלו, אף פעם.
יצור דוחה.
מדבר יהודה, ערש הפת"ח והברחות האמל''ח לארץ.
שבט התעמרה. היש גרועים מהם?
יש בהסטוריה של העם שלנו כל כך הרבה אירועים בגזרה הזו עם בני השבט הרצחני הזה.
אני לא אומר שצריך להרוג כל חובש כפיה.
אבל,
יחידה בצעה נוהל מעצר חשוד- חשוד ברח, ירו.
לא הוציאו להורג !!!
אחד מהארבעה נפצע קשה ומת אחר כך.
תחקור היכן יתר החבורה?!
לעצור פעילות היחידה ? לצאת בהצהרות ?
פחדן עלוב ולא אלוף פיקוד!
רועד מהתקשורת?!
גבו את האנשים שלכם, דור של מפקדים פחדנים.
גבי- תעיר אותם.
קדימה לרענן את השורות.
את המוץ שלח כבר הביתה.
מינויי שרון את אולמרט.
מגעילים.

ישן 07-04-2007, 19:41
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני יודע שיש כאלה שעדיין עובדים בתור שומרי ראש של אנשים מפוקפקים,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "יש פה מישהו שעבד אצל גופים כאלה?"

לפחות שמעתי על כאלה לפני שנתיים,
אבל אני בספק אם היום יש כאלה שעוסקים בהכשרת חוליות מוות.
אם יש מישהו שעבד עם קליין באותה תקופה, הייתי באמת שמח אם הוא היה מופיע פה ומסביר:

מה הוא חשב, לעזאזל?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-04-2007, 00:23
צלמית המשתמש של Big Bad Joseph
  Big Bad Joseph Big Bad Joseph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי nir terano שמתחילה ב "לא כתבתי שום דבר שלא נכתב בכתבות בעיתון...בסה"כ הצגתי את הדברים כמות שהם במציאות"

אדון טראנו

תלמד לכבד את הזולת לפני שאתה טוען טענות ושואל שאלות ומקשה קושיות.
"טמבל" תקרא למי שניבט לך מהראי.
מי שכותב כאן "מסתתר" מאחורי המקלדת עשה ועוד עושה כמה דברים, לפני ואחרי הכתיבה.
כן גם בנושא הספציפי.
אינני יודע מאין שאבת העוז לזלזל ביחידה של מילואים מתנדבים ובמין טון כזה של בר סמכא.
אז שתירגע, אני בר סמכא.
אין לי כוונה להתנצח עימך, את הנאצות שמור לעצמך.
גם כשאתה כותב בעוז רוח, בהודעה הפרטית, תיזהר לך.
אינך יודע למי אתה כותב, מה עשה ומה הידע שלו.
הסגנון שלך מאד מזכיר ילדים לפני צבא.
כאילו ששואבים את כל הידע העמוק שלהם מפורומים או מקריאה מעמיקה של עיתונים.
כי אם זה מה שאתה כותב על לוט''ר אילת, אז אין לי צורך בעדות מסייעת נוספת.
תתבגר!

ישן 07-04-2007, 20:53
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
הבהחלט מסכים עם עומר (JR)

הגיע הזמן לשים סוף לחבורת המופרעים הללו שלא שמים על החוקים.
נכון שהם עושים פעילות חשובה מאד ושצריך שמישהו יעשה אותה אבל אין הצדקה לזילזול בחוקים ובכללי המשמעת הצבאית של היחידה הזאת.
(למי שהיה ספק אני מדבר על יחידת ספר מדבר)
לצערי איני יכול לכתוב כלום על היחידה הזאת, כל ניסיון לכתוב עליהם בעבר נחסם ע"י הצנזורה. אני רק יכול לומר שההכרות הראשונה שלי עם אנשי היחידה הייתה אחרי שתוך כדי ארוע ירי בחטמ"ר ביקעה דרכתי נשק על רכב אזרחי שפרץ לנו מחסום ובתוכו חבורת ברברים חמושים (הייתי במילואים). אולי חבל שלא יריתי בהם.
אם רק היו נותנים ליחידות יותר ממושמעות קצת מהמגוון שיש ליחידה הזאת... (איזה ניסוח מתפתל )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר