לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2007, 19:37
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
חג החרות – בעיקר לדתיים

כמו בכל פסח בשנים האחרונות, זה הזמן בו יותר ממחצית שטחי הסופרמרקטים מכוסים בנייר המוכר הזה של אסור לגעת. אז הטונה סטאר-קיסט בשמן זה OK, אבל מקרל בשמן של פורטוס , זה יוק, נאדא. למה? – פשוט מאוד, כי עבור אלוהי ישראל, כפי שזה מפורש עבורנו באמצעות עבדיו הנאמנים בעולם הזה, יש הבדל גדול ומלא משמעות בין שתי קופסאות השימורים שהוזכרו למעלה. בעיה של החילוניים, אם נראה להם שאלה שטויות, שילכו לחיות בארה"ב למשל.
נמאס כבר הוויכוח הנצחי מה נותן לנו לגיטימציה כעם – הדת, הגורל המשותף של רדיפות (מצד אלה שלא כל כך הקפידו על הגדרות אורתודוקסיות של יהדות), או משהו אחר, כמו איזו אגדה עתיקה. השאלה היא עד מתי יאולצו החילוניים (ושהדתיים, מצידי יכולים לראות בהם, תינוקות, או מה שנוח להם) לסבול את הכפייה הדתית. אין לי תשובה ברורה לזה, כי הרי אין, עד כמה שידוע לי, חוק מדינה המחייב את כל הסופרמרקטים בתוך הקו הירוק להיות כשרים על פי הסגנון האורתודוקסי. אז אפשר היה לצפות שיהיו יותר חנויות לא כשרות. זאת, לפחות על פי הידוע לי באשר לתכולת המקפיא בפסח אצל לא מעט אנשים, שלא להזכיר לא מעטים שנהנים פה ושם מאיזה סטייק בשר "אחר" או פרי ים לא כשר למהדרין.
אז מה קורה פה? אולי הקונפורמיזם הארור (לא להראות שונה מדי, אינסטינקט שבטי מוכר), או אולי רגשי אשם או פחד (שהאלוהים, למרות שלא נראה שקיים, לא יתרגז מדי), או משהוא אחר.
בכל מקרה, ההקפדה היתרה על שטויות ודאי שלא מוסיפה הערכה לדת. ניסיתי פעם להשיג נייר פילטר לקפה. לא הצלחתי – כל אזור הקפה, כולל ניירות הפילטר, היה מכוסה, ל"תפארת" עם ישראל.....
עליבות!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2007, 21:55

כן, תמשיך לקשקש כך, סוס
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "הדבר העלוב הוא שאתה תומך בדמוקרטיה רק אם הרוב לצידך..."

אנשים ינסו לקרוא איך בדיוק אני כביכול לא תומך בדמוקרטיה, כי, כדברך, דעתי אינה כדעת הרוב. ומה ימצאו? – שכתבתי, שלפי הידוע לי, חוק המדינה לא מחייב כשרות לכל החנויות במדינה. חוק המדינה זה, המקובל עלי, התקבל בהליך דמוקרטי. מבין, סוס?
אז למה כמעט ואין סופרמרקטים לא כשרים (למעט טיב טעם), כתבתי כבר את דעתי קודם. לקשיי הבנה, אחזור במילים אחרות:
אנשים מפחדים להיראות חריגים (קונפורמיזם, שבטיות) ולכן יעדיפו למלא את המקפיא שלהם בלחם בפסח, ומלבד שלא יראו אותם קונים בחנות לא כשרה. כך, גם כשהראש אומר שכאן לא צריכה להיות מדינת הלכה, ומצביעים ברוח זאת בצורה חשאית בבחירות, יש עדיין לחץ חברתי לא לממש את החילוניות בפומבי. לא נורא, העליבות של כיסוי הניירות בסופרמרקטים בפסח, רק תזרז את תהליך מימוש החילונית, ובהקשר שלנו, צפויים להופיע עוד "טיבי" טעם, ולאו דווקא בשולי הערים.
ישן 05-04-2007, 22:53

המשך קשקוש סתמי ע"י הסוס, כצפוי.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "שטויות. רוב מצביעי מפלגת השנאה ז"ל ושות' לא ממש מתביישים בכך."

לא טענתי שיש לי הוכחה ל"ביישנות" של מישהו, ולך וודאי שאין הוכחה לאי "ביישנות" של מישהו. אתה רק חוזר על העובדה שציינתי (טיב טעם בשולי הערים) ומסיק מכך שהחילוניים קונים מצות בגלל שזה מה שאפשר למצוא בקרבתם. ובכן, להפתעתך הרבה, סוס, החילוניים, בדרך כלל, קונים לחם כמה ימים לפני פסח, ושומרים אותו במקפיא. הוכחות? - כך עשיתי אני, ולא מעט מאלה שאני מכיר. ולגבי עצם ה"ביישנות" כדברך, דברתי על לחץ חברתי ואפילו רגשי אשם, ולא סתם "ביישנות", אבל נוח לסלף דברים כשאין טעון רציני.

נ.ב. מפלגת השנאה? לאיזו מפלגה מתכוון קשקשן? על פי סגנון כתיבתך, מתאים לך להיות פעיל בסוג כזה של מפלגה.
ישן 06-04-2007, 11:58
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
טוב, אז אני בהמה נמוכת מצח שצועדת בעדר שבטי מוסת ומשעמם
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "בפסח, לגמרי במקרה, מתאפק – גאה עלק (עדר שבטי, אמרנו?)"

לא ברור מה אתה מנסה להוכיח כאן, לקנות אוכל לא כשר לפסח ולא כשר בכלל אתה הרי יכול בלי בעיה, אתה ממש מחפש מתחת לשטיח פרות קדושות לשחוט, נראה לי שעוד לא הבנת שלא כווווווווווווווווווול מי שלא אוכל חמץ בפסח או אוכל כל יום בייקון לארוחת בוקר נכנס להגדרה המכלילה שלך של "עדר שבטי משעמם", כמו שלעשות את הדברים האלה לא מבטיח שתהיה אדם נאור ומתקדם. אפילו הודית שמה שמפריע לך זה לא שיש כפייה דתית אלא זה ש"לקונפורמיסט המצוי של העדר השבטי נוח יותר לעשות חור קטן בנייר בסופר בפסח במקום לנהוג בגלוי כחילוני"... מה שמפריע לך זה הכבוד? חשבתי שכבוד זה עניין של עדרים פרימטיביים, ושאנשים קוסמופוליטיים מתקדמים ונאורים שאוכלים פיתות בפסח לא צריכים את השטויות האלה של כבוד, מה גם שאני לא רואה איפה יש פגיעה בכבוד כשאתה צריך ללכת לסופר עוד 2 דקות ברגל או להוריד את הניילון של ה'חמץ'.

אז כמו שאמרתי בתגובה הראשונה, את כל התלונות יש להגיש לבן גוריון.

ישן 06-04-2007, 12:57

אנשים "מתבלבלים" פה בקלות
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "טוב, אז אני בהמה נמוכת מצח שצועדת בעדר שבטי מוסת ומשעמם"

איפה כתבתי שכפיה דתית היא OK מבחינתי? מזה שאני טוען שרוב החילוניים אצלנו מתיישרים כעדר (במיוחד כשהם נמצאים באזור מגוריהם) אתה כבר מסיק לנוחיותך שכפייה דתית זה OK מבחינתי?
ברור לך שאלו שטויות, אני מקווה.
עכשיו גם המצאת לך עוד מוטיב לדוש בו - הכבוד. ובכן, כל אדם באשר הוא אדם יש לו זכות לשמור על כבודו, בתנאי, כמובן, שזה לא בא על חשבון זולתו.
תתפלא, אבל אפילו "אנשים קוסמופוליטיים מתקדמים" כדברך זכאים לשמור על כבודם, במסגרת החוק כמובן. מניעת חופש בחירה de-facto, במקרה שלנו (בגלל רפיסות החילוניים) זה לא מצב טוב, וכמו שכבר כתבתי קודם, בטווח היותר ארוך, ההקפדה היתרה על כשרות בפסח דווקא תרחיק יותר אנשים מהמסורת כי כאמור, אין הרבה אלטרנטיבות, מסיבות אלו או אחרות.
ועוד הערה לגבי העדר, לעדר אין הרבה מחשבה עצמית וההתלהמות בכיכרות מתפוגגת לה באותה מהירות שבה הוא נאסף – הם מתפזרים לכל רוח כשרק מרגישים שהעניין שלהם נתקע. לא הרבה כבוד להם, בניגוד למה שנדמה לך.
ישן 06-04-2007, 14:28
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

לא לזה התכוונתי
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "אנשים "מתבלבלים" פה בקלות"

יש כפייה דתית בפסח? מישהו יסקול אותך בכיכר העיר או יתלה אותך ממנוף אם תאכל סנדביץ בבית או ברחוב או אפילו מול איזה בית כנסת? מישהו שם גדרות תיל בינך ובין ה"טיב טעם" הקרוב למגוריך, או כל חנות שמוכרת אוכל לא כשר לפסח (ויש כאלה, די הרבה אפילו). מה שמפריע לך היא לא הפגיעה בחיים הפרטיים שלך, כי אין כזאת, ואתה בעצמך אמרת את זה, אלא "החילוניים המתרפסים" שלא מכריחים את המדינה להפוך את כל הסופרמרקטים ללא-כשרים לפסח. מאיפה לך, שכל החילוניים רוצים את זה בכלל? אם אתה שם או לא שם לחם בפריזר זה עניין שלך, אם כן, לא ברור למה אתה חייב לעורר בלאגן ולנסות לשכנע אנשים (אותם 'חילוניים מתרפסים עדרים בהמיים פרימיטיבים שבטיים', כהגדרתך) שהם צריכים לשנות את המצב הקיים ולשבור הכל, אנשים כמוך הם אנכרוניזם במיטבו, וכמו קומוניסטים באמריקה או באירופה, לא משנה כמה הם ינסו לשכנע את כולם שהם צריכים להפוך את כל הסדר העולמי, ולא משנה כמה הטיעונים שלהם מבריקים או לא, הם לעולם לא יצליחו. בסופו של דבר, לרוב הציבור טוב עם המצב הקיים, אם לא היה לו טוב היינו רואים את זה בקלפי או בגן הוורדים.

ישן 06-04-2007, 15:13

ושוב פעם הקונץ השחוק של איש הקש,
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "לא לזה התכוונתי"

מוציא כאן את ראשו המכוער: אני מציע הסבר לכך שבסביבה הקרובה למקום המגורים שלי אין סופרמרקט שהמדפים שלו לא מכוסים בפסח. אז באים ואומרים, מה אתה רוצה שכל הסופרמרקטים לא יהיו כשרים?
זה מה שאמרתי? ואם כבר מדברים על זה, מספיק היה לי שרק סופרמרקט אחד מתוך הארבעה שבסביבה לא היה כל כך כשר. וכמובן, טעון המחץ של אנשי הקש – אתה לא מייצג את החילוניים, משמע, אם לא נבחרתי על ידי כל החילוניים לייצג את דעתם – לא יכולה להיות לי דעה להסביר את המצב עם החנויות בפסח. קשקוש בלבוש!
מעניין, אבל, שלצורך זריקת הבוץ (אנרכיסט, קומוניסט, ומה לא) אני, כצפוי, מתחיל כבר "לייצג" את כל הרע שבעולם. שחקו בפטריוטים לאומיים ודתיים לאומיים, אבל למה חובה ללכלך?
ישן 06-04-2007, 16:14
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

אבל לפני שלוש תגובות אמרת משהו אחר לגמרי
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "ושוב פעם הקונץ השחוק של איש הקש,"

אחרי שבהתחלה טענת שכופים עליך לקנות מצות, ואחרי שהזכירו לך כאן שיש מספיק חנויות לא כשרות אז טענת כך

"כפי שכבר כתבתי קודם. הבוז לניירות זולים המכסים קונצנזוס עלוב של הסטטוס-קוו עם הדתיים. וזאת בדיוק הנקודה שלי – לקונפורמיסט המצוי של העדר השבטי נוח יותר לעשות חור קטן בנייר בסופר בפסח במקום לנהוג בגלוי כחילוני - מה שיכול היה לעודד הקמת יותר סופרים לא כשרים. אבל, כאמור, החילוני של היום הוא איש עדר ומעדיף את ההשפלה של קריעת הניירות בסופר, במקום לקנות חופשי מה שהוא רוצה, ולא רחוק מדי מהבית.
מזכיר לי את הכניסה לאחד המנזרים באזור ירושלים – השער כל כך נמוך, שצריך להתכופף בכדי להיכנס. רק עניין סמלי כמובן, אבל משמעותי. כך הסבירו לנו שם. קורעי הניירות בפסח בסופר מתכופפים בפני הקונצנזוס. טוב, כל אחד מקבל את מה שמגיע לו."

כלומר, לא שיש לך בעיה אישית עם חוק החמץ אלא בעיה עקרונית עם כך שיש סטטוס קוו ולא הכל פתוח כמו בארה"ב או אוסטריה, ועם כך שרוב החילוניים, שהם עדר פרימיטיבי קונפורמיסטי ושבטי (בניגוד אליך, האציל הנאור והאינטיליגנט, ששוחה באומץ לב נגד הזרם הלאומני-חרדי העכור), מעדיפים כלפי חוץ שזה יישאר כך למרות שבפנים כולם רוצים שהסופרים ימכרו פיתות בחול המועד.

ישן 06-04-2007, 16:52

לצערי, אתה שוב פעם מתבלבל,
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "אבל לפני שלוש תגובות אמרת משהו אחר לגמרי"

אם אומנם כתבתי ש"כופים" עלי, כדברך, לקנות מצות (איפה בדיוק כתבתי את זה?) אז איך אתה מסיק מכך שאין לי בעיה "אישית" של כפיה? אם כופים על מישהו "אישית" – זאת בהחלט כפיה! אנא תנסה להיות קצת עקבי....
אז במקום חוסר בעיה אישית, כביכול, אתה מציע שיש לי כאילו בעיה "עקרונית" עם החמץ. שמע, זאת טחינת מים, מה אתה בוחן כליות ולב? הגבול בין בעיה "אישית" ו"עקרונית" הוא לא כל כך מובהק. העקרונות הרי לא מנותקים מהאדם. אם הוא מבחין במנגנון שמפעיל הגבלות על חופש הבחירה שלו –ברמת העיקרון, (ואין לו אלטרנטיבה בסביבת מגוריו) אז זה הופך לבעיה אישית שלו.
מציע שתנסה להבין את מה שכתבתי – גם אם זה לא לגמרי תואם את התמונה שאתה מנסה לצייר כאן. הרי אני לא נכנסתי כל כך לנושא של כפיה דתית. זה נושא רחב וכבד שזה לא המקום כאן אפילו להתחיל לדון בו. הצעתי הסבר מדוע החילוניים נוטים להתיישר לפי הזרם, זה הכול.
ישן 08-04-2007, 19:14

קודם כל, מה שאתה מציג כעובדה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "שמע, זאת באמת טחינת מים, כל אחד יכול להשיג חמץ בלי בעיה בכל מקום בארץ וזאת עובדה"

זאת לא בהכרח עובדה, בסביבה שלי לפחות, והטרחה לטלטל את עצמי מחוץ לעיר – זה אולי כיף גדול לכמה אנשים אחרים, אבל לא לי. זאת במיוחד, ולזה אתה לא שם לב לנוחותך, שהדברים האלה נוצרו לא מרצוני. נכון שזה יכול היה להיות אחרת אם החילוניים לא היו כל כך פסיביים, אבל זה עניין אחר שהתייחסתי אליו קודם.
לגבי העניין השני – פיתות בפריזר (אצלי זה דווקא לחם שיפון מלא, לא קל, בשם "שימל'ה" – מאוד טעים), בוא לא נבלבל בינו ובין הבולבול ביום השמיני, במיוחד שביום השמיני רוב בני האנוש לא בוחרים בעצמם מה שקורה להם. סביר להניח שלא כל 100% של החילוניים מעמיסים את הפריזר שלהם בחמץ לפני הפסח, אבל מהידיעה לגבי אותו חוג אנשים שאני מכיר כחילוניים, חלק ניכר ממנו כן מחזיק חמץ בפסח. נכון זה מדגם לא גדול, אבל אפילו מדגם עוד יותר גדול לא יספק את אלה שמעדיפים לחיות בבועה האומרת – חמץ בפסח? – יוק, אין דבר כזה, כי אין וודאות שכל החילוניים עושים זאת. שיבושם להם, ושיהיו בריאים, ואשרי המאמין.
ישן 08-04-2007, 20:52
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לעניות דעתי 'חופש הבחירה' כולל גם את זכותו של בעל המרכול שלא למכור חמץ
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "קודם כל, מה שאתה מציג כעובדה"

..או להסתיר אותו בנייר שניתן להרמה/ או כל דרך אחרת שתתאים לאמונתו הדתית או לטובתו הפיננסית. אחרי הכל מדובר במרכול שלו ולא שלנו.

חילוניים רבים לא שומרים על כשרות אך לא חושבים כי זהו נושא חשוב דיו לקיים מאבק צרכני ועניות דעתי עדיף בחיים למי שאינו שומר על מצווה זו או אחרת להרים את הנייר ולהמשיך הלאה ולא רק בעניני פסח אלא גם בעיניני עבודה/בנקאות/שכנות וכו'. זה אולי לא לוחמני דיו אך מעשי למדי ומאפשר חיים שלוים יותר.

בכל אופן מבחינתי כל אחד יכול לחתוך את.. ביום השמיני ולשים לחם שיפון במקפיא או לחילופין לחתוך לחם שיפון ביום השמיני ולשים את... במקפיא - ובלבד ואינו מטריד יתר על המידה את מנוחת השכנים.

חג שמח!
ישן 09-04-2007, 08:56

למרות שמם - אנשי 'העדה החרדית' אינם חלק מהמחנה החרדי
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "כתבתי פה כבר מספיק על החמץ בפסח. הנה כתבה על מה שהיה היום בירושלים, מדבר בעד עצמו"

ובודאי שלא ממרקם החיים בארץ [במילים אחרות המרחק בינם לבין החרדי הממוצע כמוהו כמרחק בין ראאד סלאח לבין מצביעי העבודה]. בסה"כ עוד הפגנה אלימה של קבוצה בריונית הפועלת כנגד המדינה וכנגד כלל החרדים לא פחות משהיא עושה זאת נגד החמץ.

באשר למושג 'חופש מקיום פולחן כפוי' - היריעה של מושג זה הינה רחבה. כל שצריך הצד שכנגדך הוא להגדיר את האתאיזם כסוג של פולחן [ואצל אתאיסטים רבים אכן הוא כזה] ומנקודה זו אין סוף לויכוח!
[כפיה חילונית במראה הרחוב, בערוצי הטלויזיה והרדיו, בספרי הלימוד הרשמיים וכו']

מה זה כפוי? הרי לא קשרו אותך לדודה הניה בליל הסדר ואילצו אותך לצפות בחרוסת מבלי לטעום ולהריח את תבשילי החג עד תום מניית המלקות? ואם כן, הרי איש לא מנע ממך לומר לדודה הניה שאושפזת ולברוח לכינרת יחד עם חבילת פיתות? ואם גם זאת נמנע ממך, הרי שמדובר בבעיה סביבתית נקודתית ולא משרד הדתות אשם בה.

אולי אנשים החיים במדינה חופשית אינם מעריכים די את החרות ומחפשים הר של כפיה בכל צל הרים? [כוונתי הינה לגבי כולנו, לא רק לגביך].

אולי יהודים חילוניים כמונו החיים במדינה יהודית חשים כדגים באקווריום ולכן לא מעריכים את המים?

אני בכל אופן חש חופשי מספיק שלא לאכול חמץ בפסח מחד ולהתכתב איתך ביום החג מנגד.
אני לא חש חופשי מספיק לאכול את המצה-ברייט שמחכה לי במטבח ואת שאריות החרוסת+אגוזים, אבל זה כבר משיקולים קלוריים.
ישן 09-04-2007, 10:28

לא חבל למרוח דברים סתם?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "למרות שמם - אנשי 'העדה החרדית' אינם חלק מהמחנה החרדי"

ממתי "החופש מקיום פולחן כפוי" נוגע רק לאינטרס של האתיאיסטים ("הצד השני") שיש להם, כביכול, איזה פולחן? ומה לגבי האגנוסטיים? גם להם יש איזה פולחן? ומה הוא בדיוק?
כל הבעת דעה תהפוך כך לפולחן! ולא היא – איזה "פולחן אגנוסטי", כביכול, יכול למנוע ממני לבחור חופשי? ואיזו כפייה יש בטלוויזיה? יש כפתור! רוצים ערוץ חרדי (אם היה אפשרי) למי איכפת?
מה, לא נמאס מהדמגוגיה הנדושה והמתחסדת הזאת של "אתה לא חייב לחגוג עם דודה הניה את הפסח" – מישהו התלונן שהוא חייב? הרי זה שוב פעם אותו טעון איש קש (strawman) קלאסי.
דובר פה על זה שאדם שאינו מעוניין לאכול מצות בפסח יצטרך או לאגור לחם במקפיא, או לטלטל עצמו מחוץ לעיר. כמה אפשר עוד לשחק אותה ב"לא להבין" ולגלגל עניים השמימה?
אם כל מה שהיאחזות בטכסים מסורתיים עושה לאנשים – זה שכלול מריחות, קומבינות עלובות וטעוני איש הקש, כתגובה לתהיות המופנות כלפי ה"אכיפה" של הטכסים הנ"ל, אז באמת אין בהיאחזות הזאת הרבה מעבר לבנאליות, במקרה הטוב.
ההשערה שלי, במקרה הספציפי של כתיבתך, היא שאתה עדיין צעיר מכדי להגיע לביקורת רצינית מול אינדוקטרינציה שאתה חשוף אליה (כי אתה ממחזר דברים נדושים), אולי פעם תוכל לחשוב בלי אינדוקטרינציה, ואולי לא.
ישן 09-04-2007, 16:00

אני אמור להכנס איתך להתנצחות?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "כן, הזמן יכול לעשות שמות במקוריותו של אדם, במיוחד אם מהתחלה לא היה לו הרבה ממנה"

לא כל מי שאינו גובר עליך בגסות הרוח אינו עושה זאת כי אינו מסוגל לכך.
יש פשוט אנשים השומרים על כללי נימוס בסיסיים - להבדיל ממך.

לא אוכל לדעת אם הינך פרופסור קשיש רב חוכמה [לא סביר] או שמא מדובר בזב חוטם משועמם ורדוד [מן הסתם] והדבר אינו מעיניני - סיגנונך בכל אופן מעיד על אופייך. חילוני/דתי/משכיל/רדוד - זה לא משנה אם בסוף אתה נוהג כבהמה.

יתכן ולסאשה הסוס החביב חוש ריח המאפשר לו לזהות מתוסכלי מיקלדת כדוגמתך ולברכם מלכתחילה כראוי לשכמותם. אילו ניחנתי בחוש ריח שכזה הייתי מנצלו בכדי להתרחק מטיפוסים שכמוך.

אני מותיר את הבמה לך ולתיסכוליך.
ישן 06-04-2007, 07:18

לא בושה, אלא הבוז לעליבות,
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הבושה היא ככל הנראה אצלך..."

כפי שכבר כתבתי קודם. הבוז לניירות זולים המכסים קונצנזוס עלוב של הסטטוס-קוו עם הדתיים. וזאת בדיוק הנקודה שלי – לקונפורמיסט המצוי של העדר השבטי נוח יותר לעשות חור קטן בנייר בסופר בפסח במקום לנהוג בגלוי כחילוני - מה שיכול היה לעודד הקמת יותר סופרים לא כשרים.
אבל, כאמור, החילוני של היום הוא איש עדר ומעדיף את ההשפלה של קריעת הניירות בסופר, במקום לקנות חופשי מה שהוא רוצה, ולא רחוק מדי מהבית.
מזכיר לי את הכניסה לאחד המנזרים באזור ירושלים – השער כל כך נמוך, שצריך להתכופף בכדי להיכנס. רק עניין סמלי כמובן, אבל משמעותי. כך הסבירו לנו שם. קורעי הניירות בפסח בסופר מתכופפים בפני הקונצנזוס. טוב, כל אחד מקבל את מה שמגיע לו.
ישן 06-04-2007, 11:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בקיצר... זו כתיבה בסגנון "זהבי עצבני"
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "לא בושה, אלא הבוז לעליבות,"

מין טכסט לא אקדמי, ולא ממש מדוייק, שלכל אדם הגיוני מותר לכתוב מדי פעם...

בשיווק אני "קצת" מבין ואפילו, ר"ל, ב"צרכנות". אני אדם של מעשיות והאוטופיה לא רק שרחוקה ממני, אלא שככל שעובר הזמן היא הופכת למאוסה בעיני משום שהיא הופכת אנשים הגיוניים למרירים. בכצם סתרת את עצמך: ישנו מבחר גדול של חנויות ש"שמות זין" על הקונסנזוס ההוא, ובעוד 2-3 שנים יהיו כפול. פרט לטיב טעם שיש לה נציגות ברוב מרכזי האוכלוסיה, יש לך בתי עסק המנוהלים ע"י מיעוטים (אני לא מדבר על המכולת של שריף בלקיה... אני מדבר על יפו, פורידיס והגליל המערבי) ובוודאי שרשתות הסופרמרקטים של ה"רוסים" כמו קארלברג, מעדני מניה, טיפ טופ סנטר ועוד רבים שצצים ונופלים חדשות לבקרים. רק במרחק הליכה מהבית שלי יש 3 כאלה.

אלא מה? רובם לא ממש מצליחים ובעצם מתפרנסים מבלעדיות על מכירת מוצרי בשר לא כשר לאוהבי המטבח האוקראיני, שלל מוצרי אלכוהות מיובאים שאצלם המחיר הוא השורה התחתונה, ומוצרים משומרים המיובאים ממזרח אירופה. הקצב בו חנויות כאלה פושטות רגל (למרות העיצוב המינימלי, הצפיפות והמיקום בחללים שהם זולים להשכרה מלכתחילה), מעיד על כך שאלה שאתה בז להם, כלל לא מעוניינים בסוג כזה של צרכנות!

טיב טעם פורח, אבל זה בגלל האווירה של סופרמרקט באאוטלט אירופי ועוד טריקים שיוקיים שלהם ולאוכל לא כשר/פתיחה בשבת אין שום דבר. בתי העסק בפורידיס פורחים כי הם פשוט זולים (חיים על הגל של מחירון מופחת למוצרי מזון למיעוטים וחרדים), כך שבעצם מה שאתה עורג לו, חי וקיים. במרכזי הערים, פרט לטיב טעם סיטי בכל ת"א, אין טעם לעסקים כאלה לפעול משום שרוב האוכלוסיה, לדאבונך, באמת לא רוצה שימכרו לה חמץ בפסח. תקרא לזה פרימיטיביות, תקרא לזה עדר, אבל בפועל תופעה מתרחבת היא הגעגועים של אנשים לימים של "פעם" - בין אם זה נכון או לא, המעבר לתרבות ה"סבבה" (שבה ישנה חשיבות רק לתאווה הרגעית, וכל מה שקשור לחינוך לטווח ארוך, ערכים תרבותיים קצת מעיקים רגעית ועוד, אינם באים בחשבון) נתפסת כתופעה שבסופו של יום, אחרי שכולנו גמרנו להתלהב מקניון ארנה וקסטרו שפתוח 24 שעות ביממה, מביאה איתה כספיח ערכים מוספים מאוד לא חיוביים.

כשאתה אומר "לא מבין מה הקשר בין חוזקינו לכשרות" וכו', אתה אולי מדבר על עצמך. אצל רוב האנשים, ובטח אצל מי שמגדל ילדים (ותרשה לי להניח שאין לך ילדים), הזילזול בערכים אינו כל כך מובן מאילו. הם רוצים את מה שהם מכירים, ואת מה שמבחינתם מוכר ועובד. מספר יוצאי ברה"מ שמתקרבים ל"חבילת התרבות היהודית הפופולרית" (לא לאכול חזיר, לערוך ארוחת חג בדיוק בערב חג, אזכרה בתאריך עברי ושאר "שטויות") הולך וגודל והכוון הוא חד צדדי. במינימרקטים ה"רוסיים" הלא כשרים פתאום מוכרים מצות ועוד בערימות (תופעה שפשוט לא הייתה לפני 3 שנים) ולא מעט ילדים של דימא ולודה, נקראים "רחלי", "איתן" ו"יהודה". יוצאי ברה"מ, שאין להם שום סיבה "ללכת אחורה" תרבותית, משום שאיש לא מצפה זאת מהם, עושים גם עושים זאת! אנסטסיה מיכאלי, תושבת אחד הרחובות לידי, מדברת לילדיה עברית, קוראת להם בשמות תנכ"יים ואת חלקם שולחת לגן הדתי - הצמוד ליחילוני. מהיכרות שטחית אתה, וטובה יותר עם הילדים, היא לא מנסה להיות "יותר קאתולית מהאפיפיור", אלא פשוט הגיעה למסקנה הזאת לבד.

בקיצור: רובם של האנשים לא מעוניינים במה שאתה מציע. זה בדיוק כמו פורנו - כולם אומרים שזה מגונה ומעטים מאוד (פרט לאלה שהבת שלהם מועסקת שם) יסכימו לכך שהעניין יאסר בחוק, אבל יאסר באמת. המציאות תזקה מהאוטופיה, ותמיד הייתה כזאת. מי שמאמין באוטופיה מעבר לשיחות סלון פלצניות, נכונו לו מפחי נפש רבים, משום שבדיוק כמו מי שמאמין בביאת משיח בן דוד, גם הוא מאמין במשהו שאינו ומעולם לא היה קיים.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 06-04-2007 בשעה 11:12.
ישן 06-04-2007, 11:55

ישנו מושג, poetic license, שאתה משתמש בו חופשי, חופשי,
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בקיצר... זו כתיבה בסגנון "זהבי עצבני""

וזה כולל ליחס לי כוונות, אי הבנות ומה לא, החל מהאמירות שלי, כביכול, לגבי " ....הקשר בין חוזקינו לכשרות" כדבריך (איפה בדיוק התבטאתי כך?) וכלה בספקולציות החופשיות שלך לגבי ילדים – יש לי או לא.
קודם כל, דווקא אתה הוא זה שסותר עצמך. הרי אם כל מיני עסקים לא כשרים נפוצים כל כך (אולי בסביבה שלך, לא שלי) הרי זה אומר שיש להם ביקוש מאוד משמעותי, אבל באותו זמן אתה גם אומר שרוב רובם של האנשים (בניגוד אלי, כמובן) לא מעוניינים בכך. דרך אגב, הסיפורים הסנטימנטאליים שלך על מצות בחנויות לא כשרות ושמות תנכיים ליוצאי רוסיה נשמעים באמת כמו שיווק זול של "כל ישראל חברים". מריחה אופיינית להשיג "שקט תעשייתי". אני רוצה להניח שאתה עדיין מבין, מעבר להתלהבות מהספין מעשה מקלדתך, את ההבדל בין מחירה חופשית של לחם ומצות בפסח, לבין סופרים שבהם לא ניתן להשיג שימורים כאלה או אחרים כי אין להם את החותמת המתאימה.
אתה צודק שכרגע חלק לא קטן של האנשים באמת לא מעוניין להראות לא מתיישר עם הקו של הפולחן הסטנדרטי, אבל אם מסתכלים על היקף העסקים הלא כשרים, מעט בערים, אבל הרבי יותר בשוליהם (שאז האנשים נעשים פתאום יותר חופשיים – כי הם רחוקים יותר משכונת המגורים שלהם, נראה לי) אז המגמה נראית ברורה, והיא בהחלט צריכה להדאיג את הדתיים – אלה שלא יקנו מצות בפסח במקום שבו גם מוכרים לחם שיפון טוב...... יש מגמת שחיקה ברורה דה-פקטו (אם כי עדיין לא דה-יורה) של הסטאטוס-קוו ההיסטורי. כדאי להבין מגמות, גם אם זה לא נוח לך משום מה.
ישן 06-04-2007, 13:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בקיצור "זהבי עצבני" במיטבו
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "ישנו מושג, poetic license, שאתה משתמש בו חופשי, חופשי,"

1. ילדים אין לך. כשיהיו לך, תבין למה אני אומר שאין לך (או יותר נכון, אם יהיו לך ילדים שתהיה להם מעבר לאבא ביולוגי. הכוונה היא למי שעול החינוך מוטל עליו).

2. אתה בעצמך רשמת בהודעה הראשונה קטע שממנו משתמע שאתה לא מבין מה בין אי מכירת חמץ ושלל דברים הקשורים בישראליות/יהדות.

3. אם התדרדרת לוויכוח אקדמי-פונדמנטליסטי של "יש מושג (לא עברי) המגדיר אותך", או "הסתירה בין תפוצת חנויות לא כשרות ובין טענתך שהן אינן מצליחות (להתרומם מעבר לרמת מינימרקט שמתקיים עד שפושט רגל אחרי חצי שנה)", אז ברור שאין לך אחיזה במציאות בכל הקשור לדיון הזה. אם תשים לב אני תמיד כותב בשפה מאוד חסרת רברבת אקדמית. זה לא בגלל שאני לא מסוגל לכתוב אחרת, זה פשוט משום שהחיים לימדו אותי שבין האנשים הבזויים ביותר, ישנם אלה המזבזים את כל זמנם לריק על דברים לא מעשיים. מדי פעם נמאס להם להגלגל בעצמם בבוץ הזה, ואז הם מנסים לגרור אחרים בכוח לדיון כזה, ע"י כתיבת סיפורי זוועה על כמה שהעולם שם בחוץ חרא, רדוד, בינוני וכו'. בעצם בבוז שלך ל"medioca" אתה מהווה תמונת ראי מושלמת שלהם. רוב האנשים נוח להם במה שמוכר להם, ואתה מנסה למכור לנו שבעצם הם כלל לא מאושרים. בסופו של יום מי שלא מאושר ומריר מאוד זה אתה, ובעיקר אתה. מרוב יכולת לראות דברים מורכבים, התנוונה אצלך לחלוטין היכולת להתמודד אתם. סיפור עצוב. מזל שלא קרה עדיין אצל אלה שסובבים אותי ואיכפת לי מהם. בכל מדינה שאליה צלך, אלא אם כן פשוט תקנה עולמך בכסף, צפוי לך מפח נפש מתמשך. רוב האנשים, ככל שמתקדם הגיל, מעוניינים להתחבר למוכר וליציב, ולא לרדת לרמת המולקולה.

ישן 06-04-2007, 14:44

פשוט אופורטוניזם מצוי
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בקיצור "זהבי עצבני" במיטבו"

בהודאה הראשונה כתבתי:
"נמאס כבר הוויכוח הנצחי מה נותן לנו לגיטימציה כעם – הדת, הגורל המשותף של רדיפות (מצד אלה שלא כל כך הקפידו על הגדרות אורתודוקסיות של יהדות), או משהו אחר, כמו איזו אגדה עתיקה."
ומזה עשית:
" אתה בעצמך רשמת בהודעה הראשונה קטע שממנו משתמע שאתה לא מבין מה בין אי מכירת חמץ ושלל דברים הקשורים בישראליות/יהדות".
אני חוזר ומבקש ממך – הועיל בטובך להביא את הקטע המדויק בו אני, כביכול, " לא מבין מה בין אי מכירת חמץ ושלל דברים הקשורים בישראליות/יהדות"
נראה לי שאתה מנצל את מה שכתבתי (ולא כל כך "מקפיד" על הבנת הנקרא, בלשון המעטה) בכדי להציג איזו אג'נדה משלך ואתה עוד מוסיף כל מיני ספקולציות שנוחות לך. בקיצור, במקום דיאלוג, אתה מציג פה מונולוג מצוץ מהאצבע. תחזור כאשר יהיה לך חשק לשמוע, ולא רק לנאום נאומים חסרי ערך.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:18

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר