לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2007, 19:55
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
כבר התווכחתי איתך פעם
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "וברצינות: התנ"ך הוא ספר..."

בס''ד

וממש לא מפתיע אותי שלא יצא מזה כלום
אבל לא יזיק לנסות קצת
אז בקשר לטענות שלך התנ''ך הוא ספר הרבה יותר עמוק ממה שאתה חושב ואני ממש אתפלא אם אתה תצליח ללמוד 4 פסוקים שלמים ממנו ביום

התנ''ך לא מסתכם רק בתנ''ך ישנה את הגמרא המשנה ספרי אמונה שולחן ערוך וכד'
ועכשיו בריצינות אתה שאומר שכל התנ''ך הוא סתם שטויות פתחת אותו פעם אחת מרצונך החופשי וקראת בו.
שמעת פעם אחת רב מסביר את עקרונות היהדות והתנ''ך שמעת פעם פרק אחד מן הגמרא עם פירוש

סביר להניח שהתשובות הם לא
אז ארשה לי להגיד לך במחילה מכבודך כמובן שמי אתה בכלל שתשפוט את היהדות ואת התנ''ך הקדוש שיש לו הוכחות
ועוד דבר קטן הבנתי שאתה מאמין באלים זכותך אני מכבד את זה אז כרואי ממך בתור אדם שאתה תכבד את היהדות ואני לא מתכוון שהכבוד יתבטא בביאה לבית כנסת או הנחת תפילין או משהו דומה אלה פשוט תפסיק להתבטא נגד דבר קדוש כל כך בצורה הזאת בעוד ואתה יודע שדתיים רואים את הדבר הזה

אז שבוע טוב

יהודי
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 21:04
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

שים לב לשאלה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "אחרי 9 שנים של לימודי תנ"ך..."

בס''ד

האם פתחת מרצונך ספר תנ''ך??

ובתור אחד שגם כן לומד בבית ספר חילוני כמו שסביר להניח שאתה למדת אני יודע שהתנ''ך שלהם לא מסביר כלום נכון שלא נדבר על זה שאדם שמסיים בית ספר חילוני לא קרא את כל התנ''ך

ואם ככה אתה מדבר על היהדות אחרי 9 שנות לימוד אתה רק מחזק את מה שאני חושב שהיום משרד החינוך עושה בכל חוץ מלחנך אולי בכלל צריך לקרוא לו המשרד להקניית ידע אבל חינוך אני לא רואה בו

ואם אתה רוצה לחנך את עצמך כך משפט אחד מספר משלי שאמר שלמה המלך:

חנוך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה

ואם אתה רוצה להבין אותו לעומק כנס להידברות ושמע את הרצאתו של הרב זמיר כהן חינוך עם חיוך במקרה זה לא קשור כל כך ליהדות וזה לא יזיק לך לשמוע את זה גם כאדם חילוני
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 21:12
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "שים לב לשאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד

האם פתחת מרצונך ספר תנ''ך??

ובתור אחד שגם כן לומד בבית ספר חילוני כמו שסביר להניח שאתה למדת אני יודע שהתנ''ך שלהם לא מסביר כלום נכון שלא נדבר על זה שאדם שמסיים בית ספר חילוני לא קרא את כל התנ''ך

ואם ככה אתה מדבר על היהדות אחרי 9 שנות לימוד אתה רק מחזק את מה שאני חושב שהיום משרד החינוך עושה בכל חוץ מלחנך אולי בכלל צריך לקרוא לו המשרד להקניית ידע אבל חינוך אני לא רואה בו

ואם אתה רוצה לחנך את עצמך כך משפט אחד מספר משלי שאמר שלמה המלך:

חנוך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה

ואם אתה רוצה להבין אותו לעומק כנס להידברות ושמע את הרצאתו של הרב זמיר כהן חינוך עם חיוך במקרה זה לא קשור כל כך ליהדות וזה לא יזיק לך לשמוע את זה גם כאדם חילוני

כן,פתחתי וגם קראתי,אבל לא הרבה,בגלל שעברית מקראית מעצבנת אותי.
אני לא מבין מה הבעיה באיך שאני מדבר על היהדות,אין מילה אחת לא נכונה בהודעה שבה תיארתי את התנ"ך.ואם אתה מדבר על ההודעה שלי מלמטה,אז הדבר היחיד שאני יכול להגיד על זה הוא שלא כתבתי שום דבר שלא אמרו לפני,כל איש דת שמכבד את עצמו אמר אותו דבר(אולי במילים אחרות).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 17:08
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

ודאי שיש יותר מפירוש אחד
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "[QUOTE=י''ש]בס''ד שמע לי..."

בס''ד

ישנם 40 פירושים לתנ''ך רק מההשקפה הדתית על בית הלל ובית שמאי שמעת??
על ההבדלים בין אשכנזים לספרדים (מבחינת עשיית המצוות) שמעת??
אתה שמעת את הצד החילוני להם יש השקפה שונה לדעתם חופש הבחירה מתבטא בכל ואלוקים מתבטא רק בעניין חיים ומוות אך ההשקפה הדתית אומרת משהו אחר לגמרי כמו שאמרתי חוםש הבחירה מתבטא בדבר אחד לקים מצוות או לא אתה לא יכול לשפוט צד אחד מבלי להקשיב לצד השני.
תאר לך שדיין בבית המשפט יבוא לפני עני ועשיר העשיר שהביא עורך דין טוב נשא את דבריו כשסיים מבלי לשמוע את הצד השני קם השופט ואמר העשיר צודק זהו נסתיים הדיון לא הגיוני נכון בידיוק כך גם אתה באת שמעת את הצד החילוני אמרת התנ''ך משעמם לא נכון וזהו שמעת פעם רב מפרש את התנ''ך?? כנראה שלא אז אתה פשוט מאוד לא יכול לשפוט את ההשקפה הדתית אני לעומת זאת שמעתי רבנים רבים ומורים חילוניים רבים ועדיין אני שומע את שניהם אז אני לעומתך יכול לשפוט ובמשפט שלי ניצח הצד הדתי
חזרה לפורום
ישן 06-04-2007, 17:16
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
ערימת שטויות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "התאוריה לקיומו של אלוהים"

ציטוט:
המדענים יודעים בוודאות, כי העולם ניברא (האפשרות הראשונה) כלומר- לעולם יש בורא.

מדענים סוברים כי העולם נוצר (יש מיש) - לא נברא.
למדענים יש תיאוריה שמסבירה את היווצרות העולם החל מהמפץ הגדול, אבל הם לא יודעים מה היה לפני. זה לא אומר שהיה מעורב בזה אלוהים.
ובאופן כללי, מדענים פועלים לפי חוק שימור אנרגיה-מסה, ולכן שוללים מראש בריאה. כל דבר בעולם נוצר, לפי המדע.

עכשיו
ציטוט:
לכל דבר שקיים, יש לו שני אפשרויות לקיומו:
1) ניברא,
2) תמיד היה.
האם ייתכן לעוד אפשרות?! (לא)

למה אתה חושב שיש אפשרות שמשהו נברא (יש מאין)? תביא לי קודם דוגמא למשהו כזה.
ובכל מקרה, אפילו אם נניח שאלו שתי האפשרויות היחידות, אז מדוע אתה חושב שהחומר הקדום נברא? הרי אתה בעצמך אומר שיש אפשרות שהוא תמיד היה.

בכל מקרה כולנו מדברים על תיאוריות, ואני מחזק את ארז בקשר לזה שאפילו אם יש אלוהים _אני לא שולל את זה) אין שום סיבה להאמין שהתנ"ך/הברית החדשה/קוראן/(...) משקפים את רצונו.
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 10:09
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "ערימת שטויות"

ציטוט:

"למדענים יש תיאוריה שמסבירה את היווצרות העולם החל מהמפץ הגדול, אבל הם לא יודעים מה היה לפני"

לא מדויק המדענים כיום יודעים להסביר את המפץ הגדול אבל הם לא יודעים להסביר
מי מה נוצר המפץ הגדול ,זאת אומרת איך נוצר פיצוץ מי כולם.
והכאן ידידי נכנס ההסבר שיש בורא לעולם.
משחר ההיסטוריה בני אדם ידעו שיש משהו גדול יותר מאיתנו.

אני הנסה להסביר את עצמי.
רוב האנשים מגדירים את עצמם על ידי הגוף הסופי של בני האדם.
אבל אנחנו לא גוף סופי אפילו תחת מיקרוסקופ אנחנו שדה של אנרגיה.
מה שאנחנו יודעים על אנרגיה הוא זה.

אם תלך לפיסיקאי של חלקיקים ותשאל אותו מה יוצר את העולם ?
והוא יגיד- אנרגיה ובכן תאר אנרגיה ?
- היא לעולם לא יכולה ליווצר או להיהרס.
-היא תמיד הייתה קיימת.
-כול מה שיא פעם היה קיים ,תמיד הייתה קיימת.
-היא תמיד נעה לתוך חומר ,דרך החומר ומחוץ לחומר.
בסדר מצויין
עכשיו אתה הולך לתיאולוג ושואל את השאלה מה יצר את היקום ? והוא יגיד אלוהים.
אוקי תתאר את אלוהים.
-תמיד היה תמיד יהיה.
-לעולם לא יכול להיווצר או להיהרס.
-כול מה שיא פעם היה ,כול מה שיא פעם יהיה.
-תמיד נע לתוך חומר ,דרך חומר ,ומחוץ לחומר.
אתם רואים זאת אותה ההגדרה רק במונחים שונים.
אנחנו שדה אנרגתי מה שאתה רואה בעיניים שלך זה לא מי שאתה באמת.
אתה שדה אנרגתי מהלך יש לך את הכוח להזרים אנרגיה לעיר שלמה במשך שבוע שלם
בעזרת ביליוני האטומים שנמצאים אצלך בגוף.

ציטוט:

אין שום סיבה להאמין שהתנ"ך/הברית החדשה/קוראן/(...) משקפים את רצונו.

אתה מתעלם מעובדות היסטוריות וחבל

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 10:44
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "כמה דברים"

ציטוט:
הם לא יודעים להסביר
מי מה נוצר המפץ הגדול

במה המשפט הזה שונה ממה שכתבתי ? ("הם לא יודעים מה היה לפני")
יש להם תאוריה בנוגע למה קרה לאחר הפיצוץ הגדול אבל הם לא יודעים מה היה לפני. זה לא אומר שאלוהים היה מעורב.

כל הקטע של מה יאמר מדען ומה יאמר תאולוג - את שוכחת דבר אחד חשוב. מבחינת המדע למסה/אנרגיה אין מודעות, ולפי ההגדרה לה' יש מודעות.

עכשיו...כדי להגיד משפט כזה מפוצץ כמו "אנחנו שדה אנרגיה" צריך לכל הפחות לדעת מיהם אנחנו ומהי אנרגיה.
למשל, ידוע שבבני אדם עוברים זרמים חשמליים, ולכן ברור שיהיה מסביבנו שדה מגנטי.

ציטוט:
אתה מתעלם מעובדות היסטוריות וחבל

אין פה עובדות היסטוריות. אלה ספרים. היסטוריה, כידוע, זהו דבר מאוד סובייקטיבי.
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 18:39

מה אם הוכחות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "[QUOTE]הם לא יודעים להסביר מי..."

מה אם ההוכחות של הפרעונים שהשאירו אחריהם ממצאים ארכיאולוגים.
אני יתן לך דוגמה: בספר שמות פרק יא כתוב:
ציטוט:
וה' הכה כל בכור בארץ מצרים. מבכור פרעה היושב על כיסאו, עד בכור השבי אשר בבית הבור, וכל בכור בהמה.

אחרי כמעט 3500 מאז יציאת מצרים חיפשו הארכיאולוגים האם באמת סיפור יציאת מצרים
הינו סיפור אמיתי או אגדה יפה בשביל ילדים.
בשביל להגיע למסקנה הארכיאולוגים חיפשו את התשובה:
האם באמת בנו הבכור של פרעה מת בגיל צעיר ?
הם הלכו אל מקום קבורתם של הפרעונים ומצאו את מקום קבורתו של בן פרעה (השם לא ידוע לי)
הם מצאו שבנו של פרעה אז בתקופת יציאת מצרים מת בגיל צעיר המומחים העריכו שזאת
גופה של ילד בן 13. אלה לא היו חוקרים יהודים אלה נוצרים שרצו להסביר בשפה מדעית
איך קרו 10 המכות. על הקבר היו חרוטות שם הבן וכמה ציורים שממחישים את התקופה.
וזהו רק על קצה המזלג על אלפי ההוכחות שיש כיום לגבי התרחשיות סיפורי התורה.

חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 18:54
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "מה אם הוכחות"

לא אמרתי שכל מה שכתוב בתנ"ך לא נכון, אלא שהוא אינו תמיד נכון.
אני אמרתי שלא הייתה יציאת מצרים? לא. אפילו אם כל 10 המכות התרחשו בדיוק כפי שהן תוארו זה עדיין לא אומר שיש ה'. דרך אגב, גם אני שמעתי על הבן של פרעה כחלק מהסבר מקיף על כיצד יכלו להתרחש 10 המכות, ומובאות שם ראיות לכך שבתקופת יציאת מצרים (המשוערת) התפרץ הר הגעש סנטוריני בעוצמה גדולה מאוד שההשלכות שלה ומה שגרם לה מסבירים כל אחת מ10 המכות.

אז אתה רוצה להאמין שה' מעורב בכך. אין לך שום ראיה לכך מלבד ספר שכתבו אנשים בורים אשר רבים מהם היו שרלטנים ועשו זאת תמורת כסף או אינטרסים פוליטיים. אני לא אומר שאין בתנ"ך דברים נכונים, משום שבמקור הוא אכן מבוסס על אירועים היסטוריים, אך הם מוצגים בדרך בה מפרש אותם המחבר המקראי, ולא בהכרח כפי שהם היו.

כמו שאני תמיד אומר: חובת ההוכחה במקרה האלוהים מוטלת על המאמינים, משום שהתאוריה שלהם לא ניתנת להפרכה מעצם הגדרתה (אתה גם מוזמן לקרוא על עיקרון קרל פופר )

והוכחה היא הוכחה, משהו שלא ניתן לתת לו אף הסבר אחר מלבד מה שאתה מנסה להוכיח. לכן כל צירוף מקרים/נס/אימות פרט מהתנ"ך לא יעזרו לך להוכיח את קיום ה' בצעד אחד, אז תחסוך את הזמן .
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 19:19
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
הוכחה בשבילך זה לראות אותו, ובכן זה יקרה בעוד כמה עשרות שנים בעז"ה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "לא אמרתי שכל מה שכתוב בתנ"ך..."

גם לא סיאנסים, היפנוזות, חוקרים שמאמתים קיום של ה', מאמתים קיום של גלגול נשמות, מתים קלינים וכו', לא יעזרו לאדם סגור כמוך.
אלא אם כן תחליט שאתה מחפש אותו, ולא שהוא יחפש אותך, כשם שאברהם אבינו יצא נגד כל העבודה הזרה ואמר לעצמו כיצד עולם כזה מושלם יכול להיווצר, ואז החליט להאמין בקב"ה, כך גם אתה יכול לעשות ואתה תראה שהוא "יפתח לך פתח כפיתחו של אולם", כשם שנאמר: "הרחב פיך ואמלאהו", הקב"ה בא אם פותחים לו פתח קודם.

שבוע טוב.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 07-04-2007 בשעה 19:23.
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 22:21
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

זה לא מה שמפריעה לך בלהאמין
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אלוהים!"

אצלנו יש סיבה אחרת למה קשה לאנשים להאמין.
הוכחות לא יעזרו לך, ברמה רציונאלית אדם יכול לקבל דברים, אבל משהו שיגרום לו לשינוי זה צריך ליהיות מלחמה קשה נגד אותו יצר הרע.
הוכחות לקיום הבורא? אתה! והארץ!
אף אחד לא הפריך את קיום הבורא->זה לא אומר שהוא לא קיים, אך כמו שאתה מתייחס לתאוריות שפחות מאוששות דברים מאשר מציאות הבורא, הדבר הטוב ביותר זה ללכת עם "התאוריה" של מציאות הבורא, כי היא בלי בעיות-היא מסבירה הכל.
בעניין ה' של היהדות, זה עוד התחכמות של היצר הרע שמחפש עוד דרכים להכשיל אותך(יצר הרע יעבוד עליך גם אם תראה רב שמוציא דיבוק).
ציטוט:

בסך הכל אמרתי שאין לך הוכחה שה', כפי שהוא מוצג בתנ"ך קיים

התנ"ך מציג את הקב"ה כל יכול ואחד ויחיד שאין עוד מלבדו, כיצד אתה רוצה שהוא יוצג אם לא כך? הרי אם הוא היה מוגבל ולא יכול היה לעשות הכל הוא לא היה בורא כל יכול.

משהו שיכול ל"הוכיח" לך שיש מציאות של בורא אחד ויחיד כל יכול:
http://www.sodot.tv
הייתי ממליץ לך לקרוא את הספר של גליה, ואם לא, ראה את הסרט של אמא שלה.

חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 22:41
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

כפי שאמרתי, רק מלחמה קשה נגד אותו היצר הרע רק יעזור.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "עיקרון קרל פופר. רעיון האמונה..."

הרי אין לך שום דרך להסביר סיאנסים.
אולי ננסה את זה:
http://www.truesearch.org/7.htm

והנה במסכת נדה פרק ו נכתב :

"כל שיש לו קשקשת יש לו סנפיר, ויש שיש לו סנפיר ואין לו קשקשת"

כיצד יכולה לקחת על עצמה אחריות כזו, לפני 2000 שנה ולהגיד שאין דגים בלי קשקשת+בלי סנפיר אלא יש דגים שיש להם סנפיר אבל אין להם קשקשת.

ידעת שהגמרא לפני 2000 שנה ידעה את זה סיבובו של הירח סביב צירו?

מולד הלבנה הינו כל עשרים ותשעה יום ומחצה ,ועוד שני שלישי השעה ו 73-חלקי השעה .באותיות ,תשצ ''ג חלקי השעה .

על פי חז''ל יש לחלק את השעה ל-1080 חלקים ,חלוקה זו מדויקת יותר מחלוקת הזמן הנהוגה בימינו ,לא ל-60 אלא ל-1080! ורבן גמליאל אומר שחשבון זה קיבל מאבות אבותיו, עד משה רבינו שקיבלו מפיו של הקב ''ה, שאין חידוש הלבנה פחות בשבר עשרוני מ-29.53059 יממות .

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 07-04-2007 בשעה 22:48.
חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 14:50
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

השאלה בכלל לא נכונה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אם אני לא מאמין אז למה שאני..."

אם אתה לא מאמין במציאות הבורא, אין שום סיבה שלא תעשה מה שאמרתי, כיוון שאתה לא מאמין בו, אתה גם לא מאמין שהוא יעשה לך משהו, אז הנה אתה יכול לנסות מה שאמרתי...

ציטוט:
אם אני לא מאמין אז למה שאני אפנה אל אלוהים?

למה שתיהייה לך בעיה להגיד מה שביקשתי, אם אתה לא מאמין בו?

ציטוט:

בכל מקרה אף פעם לא אמרתי שאני לא מאמין בה'. אני לא מאמין שכל מה שבתנ"ך נכון, אבל בה' עצמו אני מאמין. אני פשוט לא אוהב את ה"הוכחות" הטיפשיות שאנשים מביאים לקיומו
אני מאמין בו בלי שתהיה לי סיבה. סתם כי אני מאמין ואני לא שולט בזה.

תחליט אם אתה מאמין או לא, אם אתה לא מאמין לא תיהייה לך בעיה להגיד מה שביקשתי, אם אתה מאמין אל תגיד: לא בטוח שהוא קיים, אין דבר כזה ליהיות באמצע.
כפי שאמרתי ממקודם, הוכחות לא יעזרו, במוח שלנו אנחנו יכולים לקבל אותם, לראות את העולם ולהבין עד כמה הוא מורכב ולא יכול להיווצר בלי מסדר, אבל הנשמה לא תקבל את זה אלא אם תלחם באותו היצר שאוהב לעלות לך רעיונות למה לא להאמין.

חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 16:35
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

קודם כל אמרתי לך להחליט כי אתה אמביוולנט בתגובות שלך
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אתה בסדר?"

אתה אומר בהתחלה: "אם אני לא מאמין..." ואחרי זה: "אני מאמין...אבל לא בזה של התנ"ך..."

ומה שאתה אומר זה הדבר הכי מטומטם ששמעתי, אם אתה לא מאמין בו, אז לא יקרה לך כלום אם תגיד את מה שביקשתי (לפי האמונה שלך, הוא לא קיים כלומר הוא לא יעשה לך כלום), כולה להגיד משפט קטן על הבוקר, מבטיח לך זה בדיוק 3-5 שניות, הסיבה היחידה שאתה לא רוצה להגיד את זה כי יש בך ניצוץ של אמונה בו וכמו כן הפחד ממנו, כי אם לא היה לך את זה לא הייתה לך בעיה להגיד את המשפט.
טוב בכל מקרה הכי קל להגיד אני לא מאמין, וכשאומרים לך משהו שתעשה שיאמת את קיומו עבורך, אתה לא רוצה לעשות כביכול מסיבה שאין סיבה להגיד דבר כזה לישות שאני לא מאמין בקיומה, כמובן שאין סיבה, אבל אתה רוצה הוכחה הכי טובה לקיומה, אז הנה אני נותן לך, בכל מקרה תחליט בעצמך אם אתה מוכן לסכן את חייך עבור "ישות שלא קיימת", או להמשיך להגיד שהוא לא קיים ולא לנסות מה שאמרתי.

חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 17:05
צלמית המשתמש של maxim k

יש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא, באמת
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "קודם כל אמרתי לך להחליט כי אתה אמביוולנט בתגובות שלך"

אני מדבר על שני מקרים היפותטיים

מקרה 1: אם אני לא מאמין

מקרה זה מתחלק לשני תת מקרים:
יש אלוהים או אין אלוהים.
עכשיו אתה מבקש ממני להגיד משהו למישהו שאני לא מאמין בקיומו (משמע להתנהג כמו משוגע)
אבל אני מסכים. עכשיו אני יודע שיש שני מקרים: או שאלוהים קיין או שלא. אני מאמין שלא, אבל ייתכן שאני טועה. אם ה' לא קיים אז כלום לא יקרה לי, אבל אם ה' קיים אז יקרה לי משהו רע. תוחלת הרווח שלי תהיה שלילית, ואני לא טיפש, אז אני לא אגיד את זה כי אין לי מה להרוויח מזה. אם כבר אני אבקש מאלוהים דברים טובים ואז או שה' לא קיים ולא יקרה כלום, או שה' קיים ואני אקבל את הכסף. כעת תוחלת הרווח חיובית. שווה לי. אין לי מה להפסיד.
אתה צריך להבחין בין האמונה שה' לא קיים לבין ההכרה שתמיד יש סיכוי שאני טועה. זה לא
"ניצוץ של אמונה", זה פשוט הכרה סטטיסטית שאני טועה לפעמים. למשל, אני מטיל קובייה. אני מאמין שיצא מספר בין 1-5, אבל יש סיכוי של שישית שאני טועה. זה לא סותר אחד את השני.

מקרה 2:אני מאמין
גם המקרה הזה מתחלק לשני מקרים: אלוהים קיים או שאין אלוהים
אם יש אלוהים, יקרה לי משהו רע. אם אין, לא יקרה כלום. מאותן סיבות שקודם, בכל מקרה אין לי סיבה לעשות את זה.
חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 17:51
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בקיצור, ובמילים יותר עדינות, אתה מפחד, אם לא היית מפחד לא הייתה לך בעיה להגיד
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "יש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא, באמת"

את המשפט הזה שאתה יודע שהוא לוקח 2-5 שניות, אתה פשוט לא רוצה להסתכן, אבל אני אומר לך שאתה מסתכן ב-100% כשאתה שולל או לא מנסה בכלל לחפש אותו.
בזה סיימתי את הדיון, כי פשוט אין אפשרות להסביר לבן אדם כמוך שמצד אחד אתה מפחד להגיד את מה שביקשתי ("אני לא מאמין בך אבל...אם את קיים..."), אבל אתה לא מפחד להגיד שהוא לא בטוח קיים, משמע אתה מפקפק בקיומו, שני המקרים חמורים, אתה גם לא מוכן לחקור ולחפש אותו, וגם כשאומרים לך דרך לגלות את השגחתו אתה לא מוכן להקשיב.

יום טוב, ובתקווה שתחליט סוף סוף אם אתה מכיר בו, אין לעמוד באמצע.

חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 19:35
צלמית המשתמש של maxim k

אני לא מפחד, מכיוון שזה לא סביר מספיק כדי שאני אפחד
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "בקיצור, ובמילים יותר עדינות, אתה מפחד, אם לא היית מפחד לא הייתה לך בעיה להגיד"

אבל אין לי סיבה להסתכן, אפילו אם הסיכוי קטן מאוד.
ציטוט:
אין אפשרות להסביר לבן אדם כמוך שמצד אחד אתה מפחד להגיד את מה שביקשתי

אני לא "מפחד" כי אני מאמין בה', אלא כי תמיד יש סיכוי שאני טועה, לא משנה במה אני מאמין.
אני אף פעם לא אעשה משהו שאני לא יכול להרוויח ממנו, ומלהגיד "אלוהים תוריד לי את הרגליים" אני לא יכול להרויח כלום. או שהוא לא קיים ולא יקרה כלום או שהוא קיים והוא יוריד אותן!
אם לא הייתי מאמין באלוהים זה לא אומר שה' לא היה קיים. לכן לא משנה במה אני מאמין אני לא אסתכן.
דרך אגב, אם אלוהים היה מוכן להוריד לי את הרגליים כשאני מבקש אני חושב שהוא גם מוכן להביא לי מיליארד דולר אם אני אבקש.

מצד שני אתה יכול מצדי להמציא עכשיו שם של אל (נגיד קקבושקה) ואני מוכן לבקש ממנו כל יום במשך שעה מיליארד דולר. זה אומר שאני מאמין או לא מאמין בו? לא. זה אומר שאני מאמין שיש סיכוי שאני טועה והוא כן קיים ואז אני ארוויח. אם לא אז לא קרה כלום.

ציטוט:
משמע אתה מפקפק בקיומו, שני המקרים חמורים, אתה גם לא מוכן לחקור ולחפש אותו, וגם כשאומרים לך דרך לגלות את השגחתו אתה לא מוכן להקשיב.

בוודאי שאני מפקפק בקיומו. למה שאני לא אפקפק? אם לא הייתי מפקפק בקיומו אז לא היה לי צורך להאמין בו כי הייתי "יודע" שהוא קיים.
בקשר להוכחות האלה, אז ממש לא בא לי להיסחב לאיזה רב שרלטן ולראות אותו מזיז מזלג עם מגנט.

אני מאמין באלוהים בלי זה, ככה שנראה לי שדוקא אתה בעל אמונה חלשה משום שאתה מאמין בו בגלל מה שאתה חושב שהן "הוכחות". זו גם הסיבה שאתה לא מפקפק בקיומו. אבל מה אם מחר כל הוכחה שראית תתבדה. למשל כל מי שעשה סיאנס יודה בעצמו שהוא שיקר. האם תאמין? אום כן למה?

אני לעומת זאת מאמין בו בלי צורך להוכחה. אני מפקפק בו כי אני יודע שייתכן שאני טועה, אבל מאמין בו בכל זאת.
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 23:29
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
אממ
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אז זה מה שאני מבקש ממך. תביא..."

יש כמה וכמה סרטים על סיאנסים, בכולם קרו דברים על טבעיים ומוזרים, בחלק מן הסיאנסים תיארו מצבים שמתוארים בגמרא,
לדוגמא: בסרט "סיאנסים בצבא" מסופר שאחד המבצעים ראה את השטן והוא תיאר אותו (אינני זוכר בדיוק) כדמות ענקית עם מלא עיניים, וזה מה שמתואר בגמרא בדיוק.

סיאנסים קיימים עוד מתקופת התנ"ך, בספר שמואל ב' אם אינני טועה מצווה שאול להרוג את כל בעלות האוב.

ועכשיו התנ"ך כן מוכיח את רצונו של האל וזה כתוב מפורש בלי ביאורים אחרים.
ואם אתה לא מאמין בתנ"ך ניתן להביא הרבה הוכחות על הדברים הללו.
כמו שציינו מעליי על הסנפיר והקשקשת
או מחקרים אחרים שנעשו בשנים האחרות והגיעו למסקנות שאליהם הגיעו חז"ל לפני אלפיי שנים בזמן שהמדע לא היה מתקדם כל כך.

ולכן, סיאנס -> הוכחה שהסיאנס נלקח מהתנ"ך, והבאת המקרא כהוכחה לכך שהתנ"ך כן מראה קשר בין אלוהים אלינו, הוכחה שהתנ"ך אמיתי ע"י הוכחות כמו שכתבתי למעלה -> אלוהים קיים.

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 00:04
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

תראה, הקב"ה הוא מעל לחוקי הלוגיקה
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אבל מה אני מסביר לך כבר מאה..."

למה? כי הוא יצר את הלוגיקה.
הדבר הכי מטומטם זה לחשוב שמישהו יכול להוכיח מציאות של בורא באמצעות החוקים שהוא ברא, זה דבר מטומטם, כי הקב"ה מעל לאותם חוקים, או לא כפוף להם, לכן אי אפשר להשתמש בחוקי המדע או כל חוק לוגי להוכחת מציאות הבורא, שלא תתבלבל מה שניסיתי להסביר לך למעלה זה הוכחה לוגית לאמיתות התורה, ומזה ניתן להסיק שהקב"ה קיים.

לא נראה לי שניתן יהיה לשכנע אחד כמוך, הדבר היחיד זה לראות את הקב"ה בעיניים, אל תדאג עוד כמה שנים זה יקרה אבל זה כבר יהיה פספוס.
הדבר היחיד שנשאר לי להמליץ לך, זה משהו שהרב אמנון יצחק אמר לאדם שלא היה מקבל שום דבר בהקשר לנכונות התורה, אם תרצה אביא לך הזדמנות לחוות על בשרך את כוח הבורא(יש לציין שהוא אינסופי), וכמו שהרב אמר, אנשים יצאו בלי ידים ורגלים מזה.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 08-04-2007 בשעה 00:08.
חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 11:27
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "מה שבאתי להגיד זה שבתנ"ך..."

ציטוט:
אז בוא תסביר לי איך פעם בלי טכנולוגיה ומדע נאמרו דברים שרק היום עם המדע והטכנולוגיה מצליחים לגלות? הסיבה היחידה לכך היא שרק מי שברא את העולם יכול לדעת דברים כאלו

איך אתה עובר מהחלק הראשון של המשפט לשני?!
אז יש בתנ"ך שלא יודעים כיצד גילו אותם. זה בכלל לא אומר שיש אלוהים!
יש פירדמידות במצרים שלא יודעים איך בנו אותן - למה אתה לא מאמין באל רא?

אני יכול להמציא סיפור שיהיה יותר סביר. למשל, היה הייתה ממלכה עם טכנולוגיה מתקדמת יותר ממה שיש עכשיו ואז היא נחרבה אבל חלק מהידע שרד (אטלנטיס בקצרה*), והוא מופיע בחלקו בתורה.
הנה הסבר הרבה יותר סביר משלך. (לא שאני מאמין באף אחד מהם - זו רק דוגמא)

מה שאתה עושה זה לא הוכחה ולא כלום.
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 19:58
צלמית המשתמש של maxim k

אתה יודע לקרוא?
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "שטויות במיץ עגבניות, אי אפשר להפריך קיום של בורא, גם אם אכן היה הפיצוץ הגדול"

איפה כתבתי שאפשר להפריך את קיום ה'?? להפך, כתבתי שזה בלתי אפשרי!

דבר שני, מצחיק שאתה משתמש במושגים שאתה לא מבין. ה"אי סדר" שמדובר עליו במשפט השני כלל לא קשור ל"סדר של העולם" כפי שאתה מדבר עליו ("ציפורים, אנשים, חיות...זה כל כך מסודר"). מבחינה פיזיקלית כדור הארץ מסודר באותה מידה כמו הירח ואפילו פחות.
דרך אגב, אם היית יודע את החוק השני במלואו היית יודע שכל מערכת שואפת לרמת אנרגיה נמוכה יותר, אבל לא משנה.
ניסוח שיכול להיות יותר מובן לך הוא חלק מתורת הכאוס: כל מערכת כאוטית שואפת למצב מסויים
מה שאומר שלא משנה כמה לא מסודרת הייתה היווצרות העולם, מהלך האירועים תמיד ישאף למצב מסודר ככל שאפשר. אלוהים בכלל לא צריך להתערב.
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 20:55
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אתה יודע לקרוא?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maxim k
איפה כתבתי שאפשר להפריך את קיום ה'?? להפך, כתבתי שזה בלתי אפשרי!

דבר שני, מצחיק שאתה משתמש במושגים שאתה לא מבין. ה"אי סדר" שמדובר עליו במשפט השני כלל לא קשור ל"סדר של העולם" כפי שאתה מדבר עליו ("ציפורים, אנשים, חיות...זה כל כך מסודר"). מבחינה פיזיקלית כדור הארץ מסודר באותה מידה כמו הירח ואפילו פחות.
דרך אגב, אם היית יודע את החוק השני במלואו היית יודע שכל מערכת שואפת לרמת אנרגיה נמוכה יותר, אבל לא משנה.
ניסוח שיכול להיות יותר מובן לך הוא חלק מתורת הכאוס: כל מערכת כאוטית שואפת למצב מסויים
מה שאומר שלא משנה כמה לא מסודרת הייתה היווצרות העולם, מהלך האירועים תמיד ישאף למצב מסודר ככל שאפשר. אלוהים בכלל לא צריך להתערב.

לא כל מערכת כאוטית שואפת למצב מסויים (ואני מנייח שאתה אומר שמערכת כאוטית שואפת לנקודה אחת), למשל לא הייתה בנמצא תאוריה שיכלה להסביר את חוסר הסדר בתנועת נוזלים ואת השינוי הלא-מחזורי במעגלי רדיו.
במחקריו של פואנקרה, הוא מצא שיכולים ליהיות מסלולים לא מחזוריים שלא ישאפו לנקודה אחת.
אתה גם לא יכול להתעלם מהחוק השני של הטרמודינמיקה (שיש להבדיל בינו לבין התאוריה שהיא לא מוכחת כמו חוק שנעשה בתנאי מעבדה), שאומר שכל דבר שואף לאי סדר, לכן התאוריה של הכאוס יכולה להגיד שהעולם נוצר באי סדר ושאף לסדר, אבל היא לא יכולה להשליך את התאוריה רק על מערכת השמש כשבמקרים מסויימים התאוריה הזאת לא נכונה.

חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 21:07
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "[QUOTE=maxim k]איפה כתבתי..."

שוב, אתה לא מבין נכון את החוק השני של התרמודינמיקה. לא מדובר שם על סדר מהסוג שאתה מדבר עליו.

אמרתי שזה שואף לנקודה? לא. אמרתי שזה שואף למצב מסויים, שיכול להיות נקודת שיווי משקל, מחזורי, כמעט מחזורי, מוזר.. אתה יכול לקרוא פה עוד לפני שתמשיך להביך את עצמך .

בקשר לזה שאתה לא מקבל את תורת הכאוס - אתה רשאי לא לעשות זאת, אבל אם כך לא ברור מדוע מקבל את תורת התרמודינמיקה משום שהן מאוד קשורות אחת לשנייה, ולא סותרות אחת את השנייה באף מקום מלבד בחוסר ההבנה שלך של שניהן. אין הוכחה לתאוריה זו או אחרת משום שלא יכולה להיות הוכחה כזאת, אבל לשתיהן יש ראיות שמאששות אותן.

אני ממליץ לך לפחות לקרוא את הערכים המתאימים באנציקלופדיה כדי שלא תשתמש בטיעונים שאינך מבין ושאינם קשורים בכלל לנידון.
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 21:10
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

שמאוששות וגם מפריכות.
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "שוב, אתה לא מבין נכון את החוק..."

שורשיה של תאוריית הכאוס בערך בשנת 1900, במחקריו של אנרי פואנקרה על בעיית שלושת הגופים, העוסקת בתנועה של שלושה גופים בחלל, בהשפעת הכבידה. פואנקרה גילה שיכולים להיות מסלולים לא-מחזוריים, שאינם מתרחקים או מתקרבים לנקודה קבועה. מחקרים מאוחרים יותר, גם בנושא של משוואות דיפרנציאליות לא לינאריות, נעשו על ידי ג.ד. בירקהוף, א. נ. קולמוגורוב, מ. ל. קרטוויט, ג'. א. ליטלווד וסטפן סמייל. חוץ מסמייל, שהיה אולי המתמטיקאי הטהור הראשון לחקור את הדינמיקה הא-לינארית, מחקרים אלה כולם היו בהשראת הפיזיקה: בעית שלושת הגופים במקרה של בירקהוף, מערבולות ובעיות אסטרונומיות במקרה של קולמוגורוב, והנדסת רדיו במקרה של קרטוויט וליטלווד. אם כי תנועה כאוטית של כוכבי-לכת לא נצפתה, לא הייתה בנמצא תאוריה שיכלה להסביר את חוסר הסדר בתנועת נוזלים ואת השינוי הלא-מחזורי במעגלי רדיו.

תאוריית הכאוס התקדמה מהר יותר לאחר אמצע המאה, כאשר מדענים החלו להבין שהתאוריה הלינארית, התאוריה המערכתית המובילה באותו זמן, לא יכולה להסביר את ההתנהגות של ניסויים מסוימים כמו ההעתקה הלוגיסטית. הקטליזטור העיקרי להתפתחות של תאוריית הכאוס היה המחשב האלקטרוני. חלק גדול מהמתמטיקה של תאוריית הכאוס כוללת ביצוע של נוסחאות מתמטיות פשוטות פעמים רבות, דבר שלא היה אפשרי ללא המחשב. באחד מהמחשבים האלקטרוניים הראשונים, הENIAC, השתמשו לערוך מודלים פשוטים של מזג האוויר.

חלוץ מוקדם של התאוריה היה אדוארד לורנץ, שהתעניינותו בכאוס באה במקרה דרך מחקריו על חיזוי מזג אוויר ב1961. לורנץ השתמש במחשב בסיסי שעליו הריץ את הסימולציה האקלימית שלו. הוא רצה לראות שוב כמה נתונים שראה קודם, ועל מנת לחסוך זמן הוא הזין את הנתונים שהתקבלו באמצע סימולציה קודמת.

להפתעתו, המחשב חזה כעת מזג אוויר שונה לחלוטין. לורנץ הבין שהשינוי נובע מכך שהנתונים החדשים שהשתמש בהם היו בעלי 3 ספרות לאחר הנקודה, ואילו המחשב קודם לכן עבד עם 5 ספרות לאחר הנקודה. השינוי הזה קטן מאד, ובאותו זמן היה קונצנזוס ששינוי כזה לא יכול להשפיע בכלל. אך לורנץ גילה ששינויים קטנים בתנאים ההתחלתיים יכולים להביא לשינויים גדולים בסופו של דבר.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 07-04-2007 בשעה 21:13.
חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 00:58
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אמממ...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "ערימת שטויות"

ציטוט:
מדענים סוברים כי העולם נוצר (יש מיש) - לא נברא.
למדענים יש תיאוריה שמסבירה את היווצרות העולם החל מהמפץ הגדול, אבל הם לא יודעים מה היה לפני. זה לא אומר שהיה מעורב בזה אלוהים.
ובאופן כללי, מדענים פועלים לפי חוק שימור אנרגיה-מסה, ולכן שוללים מראש בריאה. כל דבר בעולם נוצר, לפי המדע.

אני לא חושב שיש פה סתירה בין היהדות למדע:
ה"אין" עליו מדובר -
1. כולל בתוכו את כל ה"יש"
2. גם הוא נברא מיש "קדום" יותר (המקובלים קוראים לו "אין סוף ברוך הוא" (ראה ספר "עץ חיים" - "דע, כי טרם שנאצלו הנאצלים ונבראו הנבראים, היה אור עליון פשוט ממלא את כל המציאות")).

דרך אגב אני גם חושב שמה שהמדע מכנה בשם "עולם" הוא רק חלקיק מהמושג "עולם" לפי היהדות.

"עולם" הוא מלשון נעלם (הבורא העלים את עצמו בעולמו).
עצם התמיהה או השאלה על כך שיש בורא היא הוכחה לכך שהבריאה הצליחה.

אם כן - לפי היהדות עצמה, יש הצדקה מסויימת להתרעמות שלך על נסיונות ההוכחה לקיום הבורא באמצעים לוגיים המבוססים על ה"טבע" (מושג בעייתי בפני עצמו), הרי כל נסיון כזה נידון מראש לכישלון - כלומר אם אפילו אם תנסה להוכיח דברים כמו את קיומה של הבריאה בתור בריאה באמצעים לוגיים הרי שתגיע לאנטינומיה.

אם היינו נעצרים כאן -
אני בטוח שהדבר הבא שהיית מביא הוא קיומה של חד הקרן הוורודה הבלתי נראית
אבל הדבר שעליו מתבססת היהדות (שאיננה דת - ראה דיונים קודמים בנושא (ועוד אוסיף שהנסיון ללמד על קיום הבורא/בריאה מתוך הטבע מנסה לקטלג את היהדות כדת מפני שזו תנועה מלמטה למעלה בניגוד גמור לעובדה שתמיד המהלך הוא מלמעלה למטה)) הוא רציפות הקבלה ממעמד הר סיני בו התגלה לנו הבורא ואמר לנו את רצונו.

נ.ב.
אם היינו חיים לפני כ 2400 שנה השאלה שלך כלל לא הייתה עולה מכיוון שהיתי מפני אותך לנביא (מפגש בלתי אמצעי) להוכחה חוויתית (לא לוגית). כיום (עד להתחדשות הנבואה בקרוב) אנו נאלצים להסתמך על השכל כדי לגרד קמצוץ ממה שהכירו אבותינו כחוויה יום יומית.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 10-04-2007 בשעה 01:18.
חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 16:51
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אמממ..."

אתה סותר את עצמך. מצד אחד אתה אומר שלפי הקבלה הכל נוצר, ומצד שני אתה אומר את זה:
ציטוט:

זה משפט בכלל לא נכון, או לפחות ולא אינטואיטיבי ולכן טעון הוכחה. בין אם נוצרתי ובין אם נבראתי ובין אם מעורב בכך ה' ובין אם לא הייתי שואל את אצמי אותן שאלות.
השאלות לא נובעות מקיומו של אלוהים, אלא מחוסר היכולת להסביר את מה שסובב אותנו. למעשה, "אלוהים" בפי רבים ש"מאמינים" הוא אוסף הדברים שאיננו מבינים (לכן אנשים כמו kkr3 לא מסוגלים להפריד בין אלוהים לבין סיאנסים ושאר הדברים האלה, למרות שאין בינהם קשר קלוש ביותר). ואכן, תוכל למצוא לכך אזכור גם במאמר על חד הקרן הורודה.

ציטוט:
אם כן - לפי היהדות עצמה, יש הצדקה מסויימת להתרעמות שלך על נסיונות ההוכחה לקיום הבורא באמצעים לוגיים המבוססים על ה"טבע" (מושג בעייתי בפני עצמו), הרי כל נסיון כזה נידון מראש לכישלון - כלומר אם אפילו אם תנסה להוכיח דברים כמו את קיומה של הבריאה בתור בריאה באמצעים לוגיים הרי שתגיע לאנטינומיה.

מה שאתה אומר לא מדוייק. הטבע לכאורה הוא תת מערכת לוגית של אלוהים, ומכיוון שמערכת האקיסואומות שלנו היא ה"אמונה" (אלוהים כל יכול, אלוהים יחיד,..), הגעה לאנטינומה פירושה שהעולם המתארת מערכת האקסיומות לא קיים, ולכן לא כל תת מערכת שלה תתכן, ובוודאי שאף מערכת שמכילה אותה לא תתכן.
מכיוון שאני מניח שיש אלוהים, המוצא היחיד הוא שטעיתי באמירה שהגענו לאנטינומה. דרושה פה דקות לוגית והגדרה מדוייקת של האקסיומות, וזה דבר שדי קשה לעשות.

ציטוט:
אם היינו נעצרים כאן -
אני בטוח שהדבר הבא שהיית מביא הוא קיומה של חד הקרן הוורודה הבלתי נראית
אבל הדבר שעליו מתבססת היהדות (שאיננה דת - ראה דיונים קודמים בנושא (ועוד אוסיף שהנסיון ללמד על קיום הבורא/בריאה מתוך הטבע מנסה לקטלג את היהדות כדת מפני שזו תנועה מלמטה למעלה בניגוד גמור לעובדה שתמיד המהלך הוא מלמעלה למטה)) הוא רציפות הקבלה ממעמד הר סיני בו התגלה לנו הבורא ואמר לנו את רצונו.

כמו שאמרתי קודם לכן, דרושה הגדרה מינימליסטית ומדוייקת של האקסיומות מה שלא קיים ביהדות, בין אם זו דת ובין אם לא. היהדות עמוסה בסתירות שנצברו עם השנים ומאנשים חסרי הבנה. על כן אני לא מקבל את היהדות והתנ"ך, אם כי אני לא שולל שיתכנו חלקים ממנה שנכונים, אך בתור מערכת אקסיומות לא ניתן לקבל אותה.

ציטוט:
הוא רציפות הקבלה ממעמד הר סיני בו התגלה לנו הבורא ואמר לנו את רצונו.

לכאורה

ציטוט:
אם היינו חיים לפני כ 2400 שנה השאלה שלך כלל לא הייתה עולה מכיוון שהיתי מפני אותך לנביא (מפגש בלתי אמצעי) להוכחה חוויתית (לא לוגית). כיום (עד להתחדשות הנבואה בקרוב) אנו נאלצים להסתמך על השכל כדי לגרד קמצוץ ממה שהכירו אבותינו כחוויה יום יומית.

אם היינו לפני 2400 ייתכן שלא היה לי מספיק ידע כדי להבין מה הנביא עושה.
חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 20:50

בעיה בהבנת הנקרא?
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אתה סותר את עצמך. מצד אחד אתה..."

ציטוט:
אתה סותר את עצמך. מצד אחד אתה אומר שלפי הקבלה הכל נוצר, ומצד שני אתה אומר את זה:
ציטוט:
זה משפט בכלל לא נכון, או לפחות ולא אינטואיטיבי ולכן טעון הוכחה. בין אם נוצרתי ובין אם נבראתי ובין אם מעורב בכך ה' ובין אם לא הייתי שואל את אצמי אותן שאלות.

אני לא כל כך מבין את ההבחנה שאתה מנסה לעשות בין "בריאה" לבין "יצירה":
מבחינת ההקשר לפחות הם מושגים דומים (ואודה לך אם תבהיר למה כוונתך - אם כוונתך לכך שהעולם קדום וברא את עצמו אז אני חושב שאנחנו חוזרים לפילוסופיה של ימי הבינים).
בכל מקרה אני לא חושב שמה שאמרתי מסובך - הקב"ה רצה להעלים את עצמו בבריאה ולכן ברא את העולם מלשון נעלם.
עצם זה שיש אנשים התוהים אם יש או אין אלוהים היא ההוכחה שהבריאה הצליחה (והוא הצליח להעלים את עצמו).

ציטוט:
הטבע לכאורה הוא תת מערכת לוגית של אלוהים, ומכיוון שמערכת האקיסואומות שלנו היא ה"אמונה" (אלוהים כל יכול, אלוהים יחיד,..),

כמובן שאין פה מערכת לוגית עם אקסיומות - מה שיש פה זו עדות היסטורית של עם שלם.
עם ישראל לא מסתמך על "אמונה" אלא מה שאתה קורא "אמונה" הוא בעצם הסתמכות על מעמד הר סיני.

ציטוט:
היהדות עמוסה בסתירות שנצברו עם השנים ומאנשים חסרי הבנה

וזאת מנין לך? אנשים חסרי הבנה? - פה אתה עושה מעצמך צחוק, אבל יותר גרוע הגאווה שלך מונעת ממך שיקול דעת מאוזן. הניזוק היחיד הוא אתה.

ציטוט:
אם היינו לפני 2400 ייתכן שלא היה לי מספיק ידע כדי להבין מה הנביא עושה

אז הנה אנחנו אחרי 2400 שנה ואני יכול לגלות לך שהוא עושה העתק+הדבק.

חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 23:20
צלמית המשתמש של maxim k

אצלך - אולי.
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "בעיה בהבנת הנקרא?"

ציטוט:
אני לא כל כך מבין את ההבחנה שאתה מנסה לעשות בין "בריאה" לבין "יצירה":
מבחינת ההקשר לפחות הם מושגים דומים (ואודה לך אם תבהיר למה כוונתך - אם כוונתך לכך שהעולם קדום וברא את עצמו אז אני חושב שאנחנו חוזרים לפילוסופיה של ימי הבינים).

ההבחנה היא שבריאה היא מעין נס. לא היה כלום ופתאום יש. יצירה זה העברה של משהו קיים ממצב אחד לאחר.
העולם לא ברא את עצמו, אבל ייתכן שהוא כלל לא נברא אלא תמיד היה.

ציטוט:
בכל מקרה אני לא חושב שמה שאמרתי מסובך - הקב"ה רצה להעלים את עצמו בבריאה ולכן ברא את העולם מלשון נעלם.

אתה לא חושב שזה מעט מתנשא מצידך (או מצד כל אחד אחר) לבגיד שאתה יודע מה רצה ה'? אתה מניח שזה כך.

ציטוט:
עצם זה שיש אנשים התוהים אם יש או אין אלוהים היא ההוכחה שהבריאה הצליחה (והוא הצליח להעלים את עצמו).

כל זאת בהנחה שה' קיים והאמירה הקודמת שלך נכונה.

ציטוט:
כמובן שאין פה מערכת לוגית עם אקסיומות - מה שיש פה זו עדות היסטורית של עם שלם.

היסטוריה היא דבר סובייקטיבי, וגם עדויות היסטוריות, גם אם הן של עם שלם.
ציטוט:
עם ישראל לא מסתמך על "אמונה" אלא מה שאתה קורא "אמונה" הוא בעצם הסתמכות על מעמד הר סי

בהנחה שהיה מעמד הר סיני.

ציטוט:
וזאת מנין לך? אנשים חסרי הבנה? - פה אתה עושה מעצמך צחוק, אבל יותר גרוע הגאווה שלך מונעת ממך שיקול דעת מאוזן. הניזוק היחיד הוא אתה.

ישנן סתירות בתנ"ך. מכיוון שאני לא מאלה שאוהבים לחפש בגוגל קישורים אני אשאיר את החיפושים למי שמעוניין. חלק לא קטן מהפרשנויות בא לפתור דברים ברורים כשמש שפשוט עומדים בסתירה עם הכתוב.
מכך אני מסיק שהם נכתבו על ידי אנשים חסרי הבנה (או שקרנים, או מושחתים, או <השלם לבד>)

ציטוט:

באמת שלא הבנתי למה התכוונת. אני אשמח אם תסביר
חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 00:31

(אוף איזה אשכול עמוס) מדבריך אני מסיק שאכן לא הבנת בפעם הראשונה:
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אצלך - אולי."

ציטוט:
אתה סותר את עצמך. מצד אחד אתה אומר שלפי הקבלה הכל נוצר

ציטוט:
ההבחנה היא שבריאה היא מעין נס. לא היה כלום ופתאום יש. יצירה זה העברה של משהו קיים ממצב אחד לאחר.
העולם לא ברא את עצמו, אבל ייתכן שהוא כלל לא נברא אלא תמיד היה.

אם אתה טוען שאמרתי שלפי הקבלה העולם נוצר (לפי ההגדרה שלך את המילה יצירה) אתה טועה. בכלל הכנסת מילה חדשה "נס".
מהו נס?
שבירה של חוקי ה"טבע"!
אבל כאשר מחוקק החוקים בורא את העולם יש מאין (שנברא מיש אחר) אין פה שום נס!
פשוט משום שעוד לא נברא ה"טבע" (אני שם את המילה במרכאות משום שלפי חז"ל יש הגדרה שונה למילה הזו - "מנהגו של עולם" (כלומר בד"כ העולם מתנהג לפי סט חוקים מסויים (החוקים נקראים גם מלאכים בפי חז"ל) אבל אין מניעה עקרונית לחרוג מהחוקים האלה לעיתים כמו שאכן קרה)).

ציטוט:
אתה לא חושב שזה מעט מתנשא מצידך (או מצד כל אחד אחר) לבגיד שאתה יודע מה רצה ה'? אתה מניח שזה כך.

סוף סוף שאלת שאלה טובה:
זה אכן היה מתנשא ואפילו שקרי אם הייתי ממציא את זה מדעתי (כמו שעושים כל הפילוסופים שמתייחסים אל עצמם בתור המקור). אך (ושוב אנחנו חוזרים לאותה נקודה) זה מה שהקב"ה אמר.
כל מה שהבאתי לך הם דברים שאני מכיר מחז"ל שהביאו את דבריהם מ ....
כך עד למשה רבינו שקיבל מפי הגבורה!

ציטוט:
היסטוריה היא דבר סובייקטיבי, וגם עדויות היסטוריות, גם אם הן של עם שלם.

ברור: יש רק עובדה "קטנה" שראויה לציון בהקשר הזה - עם ישראל הוא היחיד שחווה אירועים היסטוריים כמו שהזכרתי בתור עם (בשונה מתרבויות אחרות שהסתמכו על חוויות שטענו שחוו יחידים). בעצם לא דייקתי לגמרי - גם המצרים חוו מפגש בלתי אמצעי עם הקב"ה (אך מכיוון שלא היו ראויים נשאר מהם רק פירמידות חול ומומיות).

ציטוט:
ישנן סתירות בתנ"ך. מכיוון שאני לא מאלה שאוהבים לחפש בגוגל קישורים אני אשאיר את החיפושים למי שמעוניין. חלק לא קטן מהפרשנויות בא לפתור דברים ברורים כשמש שפשוט עומדים בסתירה עם הכתוב.
מכך אני מסיק שהם נכתבו על ידי אנשים חסרי הבנה (או שקרנים, או מושחתים, או <השלם לבד>)

לעסוק בניפנופי ידיים כל אחד יכול.
אתה רוצה להביא דוגמא קונקרטית אתה מוזמן (ומכיוון שיש כל כך רבות לטענתך לא יקשה עליך להביא כזו מבלי לחפש בגוגל).
אחרת כדאי שתאמץ את דברי חז"ל: "יפה שתיקה לחכמים..." וד"ל.
ציטוט:
ציטוט:

באמת שלא הבנתי למה התכוונת. אני אשמח אם תסביר

זה בעצם די פשוט -
הפילוסוף - ממציא דברים מדעתו.
הנביא - מעביר דברים מאת הקב"ה (לא מקור, אלא צינור אם תרצה).

חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 01:15
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "(אוף איזה אשכול עמוס) מדבריך אני מסיק שאכן לא הבנת בפעם הראשונה:"

ציטוט:
שבירה של חוקי ה"טבע"!
אבל כאשר מחוקק החוקים בורא את העולם יש מאין (שנברא מיש אחר) אין פה שום נס!

זו טענה מעניינת, אם כי התחמקת מעיקר הטענה ונתפסת למילה נס ששימשה רק לביאור.

ציטוט:
זה מה שהקב"ה אמר.

תיקון: זה מה שאמרו שהקב"ה אמר.

ציטוט:
ברור: יש רק עובדה "קטנה" שראויה לציון בהקשר הזה - עם ישראל הוא היחיד שחווה אירועים היסטוריים כמו שהזכרתי בתור עם (בשונה מתרבויות אחרות שהסתמכו על חוויות שטענו שחוו יחידים). בעצם לא דייקתי לגמרי - גם המצרים חוו מפגש בלתי אמצעי עם הקב"ה (אך מכיוון שלא היו ראויים נשאר מהם רק פירמידות חול ומומיות).

הטענה נותרת בעינה - עדויות היסטוריות הן סובייקטיביות, ואמינותן נמצאת ביחס הפוך להפרש הזמן.

ציטוט:
עסוק בניפנופי ידיים כל אחד יכול.
אתה רוצה להביא דוגמא קונקרטית אתה מוזמן (ומכיוון שיש כל כך רבות לטענתך לא יקשה עליך להביא כזו מבלי לחפש בגוגל).
אחרת כדאי שתאמץ את דברי חז"ל: "יפה שתיקה לחכמים..." וד"ל.

אתה מוזמן לחשוב מה שאתה רוצה. סתירות בין חוקי שמות לדברים (שלכאורה נכתבו שניהם על ידי ה'), הסיבה להדחת שאול, סדר הבריאה,המרגלים, הכל אצלי בראש. וזה על קצה קצה קצה המזלג, מהראש.

ציטוט:
זה בעצם די פשוט -
הפילוסוף - ממציא דברים מדעתו.
הנביא - מעביר דברים מאת הקב"ה (לא מקור, אלא צינור אם תרצה).

זה יותר פשוט :
הפילוסוף - אומר את דעתו - מקור ראשון
הנביא - אומר את דבר ה - מקור שני, או שממציא - מקור ראשון

אין לך דרך לדעת אם הנביא אומר אמת או לא. זאת הסיבה שאם עוד בקשר לספרי התורה יכול להיות ויכוח, לספרים האחרים אין מה להתייחס בכלל (מבחינת הקשבה לדברי ה')
חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 23:02

יפה אמרת
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "[QUOTE]שבירה של חוקי..."

"הכל אצלי בראש"
ציטוט:
הטענה נותרת בעינה - עדויות היסטוריות הן סובייקטיביות, ואמינותן נמצאת ביחס הפוך להפרש הזמן.

לא ביררת או לא טרחת לברר ולכן לקביעה שלך בדבר היחס ההפוך ביחס לזמן היא ביחס שלילי לאמת.

ציטוט:
אתה מוזמן לחשוב מה שאתה רוצה. סתירות בין חוקי שמות לדברים (שלכאורה נכתבו שניהם על ידי ה'), הסיבה להדחת שאול, סדר הבריאה,המרגלים, הכל אצלי בראש. וזה על קצה קצה קצה המזלג, מהראש.

כמו שאמרתי בחר לך "סתירה" לדון בה - לא הבנתי אלו סתירות לכאורה אתה מוצא בין שמות לדברים. (וזאת אם נתעלם מהשגיאה שלך בדבר העובדה שהתורה נכתבה ע"י משה ולא ע"י הקב"ה - אמנם ע"פ הקב"ה אך בפועל ע"י משה).

ציטוט:
זה יותר פשוט :
הפילוסוף - אומר את דעתו - מקור ראשון
הנביא - אומר את דבר ה - מקור שני, או שממציא - מקור ראשון

אין לך דרך לדעת אם הנביא אומר אמת או לא. זאת הסיבה שאם עוד בקשר לספרי התורה יכול להיות ויכוח, לספרים האחרים אין מה להתייחס בכלל (מבחינת הקשבה לדברי ה')

בוודאי שיש לך דרך לדעת אם הנביא הוא נביא אמת או לא:
נביא אמת - נביא שכל נבואותיו בדבר דברים טובים שיקרו לעם ישראל מתקיימות אחת לאחת!
כך אומר הרמב"ם בהקדמתו לפירוש המשנה.
מדוע רק נבואות על דברים טובים ולא על דברים רעים - קרא שם.
למשל נניח שיש נביא שכל מה שהוא אומר לטובה על עם ישראל מתקיים, חוץ מנבואה אחת -
הרי זה נביא שקר!

חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 23:18
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "יפה אמרת"

ציטוט:
"הכל אצלי בראש"

למה בדיוק זה קשור?
ציטוט:
ציטוט:

לא ביררת או לא טרחת לברר ולכן לקביעה שלך בדבר היחס ההפוך ביחס לזמן היא ביחס שלילי לאמת.

לא ביררתי מה? זו עובדה שככל שעובר הזמן העובדות מטשטשות.

ציטוט:
כמו שאמרתי בחר לך "סתירה" לדון בה - לא הבנתי אלו סתירות לכאורה אתה מוצא בין שמות לדברים. (וזאת אם נתעלם מהשגיאה שלך בדבר העובדה שהתורה נכתבה ע"י משה ולא ע"י הקב"ה - אמנם ע"פ הקב"ה אך בפועל ע"י משה).

וזאת אם נתעלם מהעובדה שרוב הסיכויים שהם גם לא נכתבו על ידי משה, קל וחומר מפי ה'.
אני לא אדון איתל באף דוגמא מכיוון שכל דבר אפשר לתרץ, ואני רואה שאתה כבר מת להתחיל לדקלם תירוצים (שלך או של אחרים).

ציטוט:
בוודאי שיש לך דרך לדעת אם הנביא הוא נביא אמת או לא:
נביא אמת - נביא שכל נבואותיו בדבר דברים טובים שיקרו לעם ישראל מתקיימות אחת לאחת!
כך אומר הרמב"ם בהקדמתו לפירוש המשנה.
מדוע רק נבואות על דברים טובים ולא על דברים רעים - קרא שם.
למשל נניח שיש נביא שכל מה שהוא אומר לטובה על עם ישראל מתקיים, חוץ מנבואה אחת -
הרי זה נביא שקר!

גם אם כל הנבואות של אדם התגשמו זה לא אומר שה' שם אותן בפיו.
חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 23:54

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "[QUOTE]"הכל אצלי..."

ציטוט:
לא ביררתי מה? זו עובדה שככל שעובר הזמן העובדות מטשטשות.

לא ביררת לגבי עמך ומורשתך אלא הנחת שכך הוא הדבר גם בקשר לזה.

ציטוט:
וזאת אם נתעלם מהעובדה שרוב הסיכויים שהם גם לא נכתבו על ידי משה, קל וחומר מפי ה'.
אני לא אדון איתל באף דוגמא מכיוון שכל דבר אפשר לתרץ, ואני רואה שאתה כבר מת להתחיל לדקלם תירוצים (שלך או של אחרים).

אם אפשר לתת הסבר אז אין סתירה.
ולא אני לא "מת" להתחיל לדקלם כלום, אלא לעבור לדיון קונקרטי לשם שינוי (לקשקש באוויר אפשר תמיד אבל זה לא מוביל לשום מקום ובהחלט לא מעשיר את הדיון).

ציטוט:
גם אם כל הנבואות של אדם התגשמו זה לא אומר שה' שם אותן בפיו.

בוודאי - זה חד הקרן הוורוד השקוף.
אלא אם כן זה "פוקס" אדיר (יותר נכון סדרה של "פוקסים").
איך שמעתי לא מזמן ממישהו -
בפעם הראשונה - זה מקרה.
בפעם השניה - צירוף מקרים.
בפעם השלישית זו כבר שיטה.

נ.ב.
ממליץ לך לשמוע את ההרצאה הזו שחלק מהנושאים שלה הם דברים שנידונו כאן:
http://www.machonmeir.org.il/hebrew...Idx%2019214.mp3

חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 00:03
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE=maxim k] לא ביררתי מה?..."

ציטוט:
לא ביררת לגבי עמך ומורשתך אלא הנחת שכך הוא הדבר גם בקשר לזה.

זו אמירה טיפשית, מכיוון שאם הייתי יכול לברר את זה אז לא היה פה ויכוח. אבל אני לא מוצא סיבה שעם ישראל יתנהג בשונה מעמים אחרים מהבחינה הזאת.

ציטוט:
אם אפשר לתת הסבר אז אין סתירה.
ולא אני לא "מת" להתחיל לדקלם כלום, אלא לעבור לדיון קונקרטי לשם שינוי (לקשקש באוויר אפשר תמיד אבל זה לא מוביל לשום מקום ובהחלט לא מעשיר את הדיון).

לכל דבר ניתן לתת הסבר, אבל זה לא בהכרח נכון. אם מסתכלים על הדברים כפי שהם יש סתירה.
לקשקש באוויר זה מה שאתה עושה, משום שהסוגיה הזאת תיאורתית וויכוח על מקרה פרטי זה או אחר הוא בזבוז זמן, מכיוון שהוא אינו מסוגל להוכיח או להפריך את הטענה שאנו דנים בה.

ציטוט:
בוודאי - זה חד הקרן הוורוד השקוף.
אלא אם כן זה "פוקס" אדיר (יותר נכון סדרה של "פוקסים").
איך שמעתי לא מזמן ממישהו -
בפעם הראשונה - זה מקרה.
בפעם השניה - צירוף מקרים.
בפעם השלישית זו כבר שיטה.

זה לא פוקס, זה פשוט שכל ישר. לא תמיד קשה לצפות את העתיד. למשל, צפו שלאיראן יהיה כור גרעיני ויש לה. למה אתה לא מכתיר אף אחד מהפרשנים המדיניים לנביא?

והערה כללית:
אתה תמרנת את נושא הדיון לתנ"ך, שזהו ספר שלא תוכל להוכיח את נכונותו. הדיון עליו מיותר ומשעמם ואינ מציע שנתעסק בנושאים מעניינים יותר.
חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 00:17

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "[QUOTE] לא ביררת לגבי עמך..."

ציטוט:
זו אמירה טיפשית, מכיוון שאם הייתי יכול לברר את זה אז לא היה פה ויכוח. אבל אני לא מוצא סיבה שעם ישראל יתנהג בשונה מעמים אחרים מהבחינה הזאת.

אם המטרה שלך היא לא הוויכוח אלא (אמנם משהו מאד זניח לעומת זה והוא) בירור האמת, שמע את הלינק שנתתי לך.

ציטוט:
אם מסתכלים על הדברים כפי שהם יש סתירה.

אתה מוכן להסביר את "אם מסתכלים על הדברים כפי שהם"?

ציטוט:
לקשקש באוויר זה מה שאתה עושה, משום שהסוגיה הזאת תיאורתית וויכוח על מקרה פרטי זה או אחר הוא בזבוז זמן, מכיוון שהוא אינו מסוגל להוכיח או להפריך את הטענה שאנו דנים בה.

בדיוק להיפך - אמנם הכרעה במקרה פרטי אינה הוכחה לכל שאר המקרים אבל בהחלט יכולה לשמש דוגמא.
אם תרצה הבא את כל מה שאתה מתייחס אליו בתור סתירה.

ציטוט:
זה לא פוקס, זה פשוט שכל ישר. לא תמיד קשה לצפות את העתיד. למשל, צפו שלאיראן יהיה כור גרעיני ויש לה. למה אתה לא מכתיר אף אחד מהפרשנים המדיניים לנביא?

כן אני מניח למשל שלא היה קשה לגר"א לצפות את זה שהגאולה תהיה בשנת תש"ח.
(והוא לא היה נביא).

חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 00:37
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE]זו אמירה טיפשית,..."

ציטוט:
אם המטרה שלך היא לא הוויכוח אלא (אמנם משהו מאד זניח לעומת זה והוא) בירור האמת, שמע את הלינק שנתתי לך.

אני מבטיח שכשיצא לי הזמן אני אביט בזה, למרות שאני די בטוח שגם זה יהיה בזבוז זמן..
ציטוט:
אתה מוכן להסביר את "אם מסתכלים על הדברים כפי שהם"?

אני אסביר בעזרת דוגמא:
נניח שיש ספר ת' כלשהו שבו כתוב: "דוד אוהב גלידה". ועמוד לאחר מכן כתוב "דוד שונא מוצרי חלב".
שני משפטים אלה עומדים לכאורה בסתירה אחד לשני, אבל פתאום בא ס' ומביא לכך תירוץ : "במילים גלידה הכוונה היא לתהליך ההחלמה של הפצע, וזוהי פשוט טעות דקדוקית". ההסבר של ס' ייתכן ובמקרה זה ניתן להגיד שאין סתירה, אבל אין שום סיבה להאמין שהוא נכון. יש רק רצון להאמין שהוא נכון. אני מקווה שאתה מבין למה אני מתכוון.

ציטוט:
בדיוק להיפך - אמנם הכרעה במקרה פרטי אינה הוכחה לכל שאר המקרים אבל בהחלט יכולה לשמש דוגמא.

דוגמאות יש לצד זה ולצד זה, ואני סבור שנינו מכירים מספיק מהם. אם לא אז אתה מוזמן לחפש עוד לעצמך.
ציטוט:
אם תרצה הבא את כל מה שאתה מתייחס אליו בתור סתירה.

אתה שוב מנסה להפוך את זה לעוד דיון סתמי של הסברים על מקרים פרטיים. לי אין סובלנות לשמוע תירוצים עוד פעם. אם זה כל מטרת הדיון עבורך אז אתה מוזמן להמשיך אותו עם עצמך.

ציטוט:
(והוא לא היה נביא).

אני לא אכנס לפרטים של האם ואיך הוא עשה זאת, משום שזה גם מקרה פרטי ואין לו חשיבות.

תבין, אותי אישית זה מייגע לדון איתך דוגמא דוגמא במקרים פרטיים משום שזה עבודת שווא שלא מביאה אף אחד לשום מקום. אז בבקשה, כל הצעה לדוגמאות, רבים, סיאנסים ושאר הדברים האלה תשאיר לעצמך.
דבר שני, אם אתה לא סומך על מילתי כשאני אומר לך משהו ואתה דורש דוגמא, אז אני לא מעוניין להמשיך, מכיוון שאין לי את הזמן גם לשכנע אותך באמיתות הדוגמא ולשמוע מצד שני את התירוצים המקובלים בנידון משום שלא ניתן להכריע בסוגיות כאלו.
חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 21:04

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "[QUOTE] אם המטרה שלך היא לא..."

ציטוט:
אני מבטיח שכשיצא לי הזמן אני אביט בזה, למרות שאני די בטוח שגם זה יהיה בזבוז זמן..

אתה יודע, אתה מזכיר לי איזו מסקנה אישית שלי לפני הרבה זמן (בערך משנת 96) אבל אני חושב שהיא עדיין תקפה לגבי כל אדם גם היום:
"אם אני כל כך ספקן וחשדן לגבי כל דבר איתו אני נפגש (משום שאני חושב שזו הדרך הטובה ביותר לוודא אמיתות), מדוע לא להפעיל את אותה ספקנות בדיוק על עצמי למרות שאני בטוח ב100% בדברים מסויימים?"
שמע את הלינק (אבל שמע אותו עד הסוף) ורצוי מאד בראש של שופט (לא של עו"ד).

ציטוט:
אני אסביר בעזרת דוגמא:
נניח שיש ספר ת' כלשהו שבו כתוב: "דוד אוהב גלידה". ועמוד לאחר מכן כתוב "דוד שונא מוצרי חלב".
שני משפטים אלה עומדים לכאורה בסתירה אחד לשני, אבל פתאום בא ס' ומביא לכך תירוץ : "במילים גלידה הכוונה היא לתהליך ההחלמה של הפצע, וזוהי פשוט טעות דקדוקית". ההסבר של ס' ייתכן ובמקרה זה ניתן להגיד שאין סתירה, אבל אין שום סיבה להאמין שהוא נכון. יש רק רצון להאמין שהוא נכון. אני מקווה שאתה מבין למה אני מתכוון.

יש כמה בעיות בדוגמא שהבאת:
1. לא הוכחת עדיין קיום (הבאת דוגמא לא קשורה לנושא בניגוד לדוגמא קונקרטית).
2. אם היה פסוק "דוד אוהב גלידה" כלל לא הייתה קושיה בקשר למילה "גלידה":
אם הטעם היה על האות ל' הפירוש היה icecream. ואם על ה ד' הכוונה כמובן הייתה לפירוש השני.

ציטוט:
דוגמאות יש לצד זה ולצד זה, ואני סבור שנינו מכירים מספיק מהם. אם לא אז אתה מוזמן לחפש עוד לעצמך.

אולי ואולי לא - עוד לא הבאת דוגמא אחת שהסברת מה הסתירה בה.

ציטוט:
(והוא לא היה נביא).

אני לא אכנס לפרטים של האם ואיך הוא עשה זאת, משום שזה גם מקרה פרטי ואין לו חשיבות.

כן אני מניח שיש לך הסבר הגיוני (למרות שאין לי מושג איך תעשה זאת (ולאור תשובתך אני גם די מתחיל לחשוב שגם לך אין)).

ציטוט:
דבר שני, אם אתה לא סומך על מילתי כשאני אומר לך משהו ואתה דורש דוגמא, אז אני לא מעוניין להמשיך, מכיוון שאין לי את הזמן גם לשכנע אותך באמיתות הדוגמא ולשמוע מצד שני את התירוצים המקובלים בנידון משום שלא ניתן להכריע בסוגיות כאלו.

בסדר שמע את הלינק אחר כך נדבר.

חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 21:28
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE]אני מבטיח שכשיצא לי..."

ציטוט:
אתה יודע, אתה מזכיר לי איזו מסקנה אישית שלי לפני הרבה זמן (בערך משנת 96) אבל אני חושב שהיא עדיין תקפה לגבי כל אדם גם היום:
"אם אני כל כך ספקן וחשדן לגבי כל דבר איתו אני נפגש (משום שאני חושב שזו הדרך הטובה ביותר לוודא אמיתות), מדוע לא להפעיל את אותה ספקנות בדיוק על עצמי למרות שאני בטוח ב100% בדברים מסויימים?"
שמע את הלינק (אבל שמע אותו עד הסוף) ורצוי מאד בראש של שופט (לא של עו"ד).

אין משהו שאני בטוח בו ב100%. השתמשתי במילה בטוח כי זה קצר יותר מלרשום "סבור ב99.9%".
בקשר ללינק - שיהיה לי זמן

ציטוט:
יש כמה בעיות בדוגמא שהבאת:
1. לא הוכחת עדיין קיום (הבאת דוגמא לא קשורה לנושא בניגוד לדוגמא קונקרטית).
2. אם היה פסוק "דוד אוהב גלידה" כלל לא הייתה קושיה בקשר למילה "גלידה":
אם הטעם היה על האות ל' הפירוש היה icecream. ואם על ה ד' הכוונה כמובן הייתה לפירוש השני.

1. אני בכוונה לא הבאתי דוגמא מהתנ"ך כדי לא להתחיל דיונים עליה, מהסיבות שציינתי בהודעות הקודמות. הדוגמא היא היפותטית, הקיום של דוד משתמע.
2. לא כתוב טעם בשום מקום. אבל בוא נניח שהיה כתוב טעם על הד' (למרות שטעם בא על הברות ולא על אותיות). אז אני יכול להגיד שהכותב התבלבל בטעם. זה טיפשי באותה מידה.

ציטוט:
אולי ואולי לא - עוד לא הבאת דוגמא אחת שהסברת מה הסתירה בה.

אני דן איתך בנושאים האלה משום שאני מניח שיש לך אמון במילה שלי. אני לעולם לא אנקוב במקרה ספציפי מכיוון שזה יהפוך אותו למרכז הדיון, ואנחנו אף פעם לא נצא מהויכוח "האם יש פה סתירה". אם אתה לא מאמין למילה שלי, או לא מוכן להניח שאני דובר אמת למען המשך הדיון, אז הדיון נגמר.

ציטוט:
כן אני מניח שיש לך הסבר הגיוני (למרות שאין לי מושג איך תעשה זאת (ולאור תשובתך אני גם די מתחיל לחשוב שגם לך אין)).

בוא נגיד שאין לי הסבר. למה בדיוק זה אומר שיש אלוהים? יש הרבה דברים שאני לא יודע למה הם קורים. זה לא אומר שאלוהים מעורב, וזו טיפשות להגיד את זה.
חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 22:50

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "[QUOTE] אתה יודע, אתה מזכיר..."

ציטוט:
2. לא כתוב טעם בשום מקום. אבל בוא נניח שהיה כתוב טעם על הד' (למרות שטעם בא על הברות ולא על אותיות). אז אני יכול להגיד שהכותב התבלבל בטעם. זה טיפשי באותה מידה.

בדיוק מהסיבה הזו הדוגמא שלך לא טובה.

ציטוט:
אני דן איתך בנושאים האלה משום שאני מניח שיש לך אמון במילה שלי. אני לעולם לא אנקוב במקרה ספציפי מכיוון שזה יהפוך אותו למרכז הדיון, ואנחנו אף פעם לא נצא מהויכוח "האם יש פה סתירה". אם אתה לא מאמין למילה שלי, או לא מוכן להניח שאני דובר אמת למען המשך הדיון, אז הדיון נגמר.

אני שמח מאד מאד שהעלית את הנקודה הזו משום שזה מאפשר לעשות קצת סדר.
מהי אמונה לפי היהדות? להאמין ללא הוכחה? "אמונה עיוורת"?
אולי זו הגדרת המילה אמונה בצורה המודרנית אבל יש רק בעיה קטנה אחת - אין קשר בין הגדרת אמונה בצורה כזו לבין היהדות. המקור לסוג הגדרה כזה הוא נוצרי.
אם נלך בשיטה שלך - אוכל לומר לך "סמוך עלי ואם אינך מקבל את דברי אז נעלבתי ואין המשך לדיון " מכיוון שאני מחזיק מעצמי בן לעם היהודי אינני מוכן לקבל דברים הצורה של "סמוך עלי".

ציטוט:
בוא נגיד שאין לי הסבר. למה בדיוק זה אומר שיש אלוהים? יש הרבה דברים שאני לא יודע למה הם קורים. זה לא אומר שאלוהים מעורב, וזו טיפשות להגיד את זה.

לא אמרתי שזה מוכיח שיש או שאין אלוהים רק ציינתי את זה כדוגמא למה שאפשר להגיע אליו בלימוד תורה (דרך אגב זה לא מטריד אותך שאין לך הסבר "הגיוני" לזה? אני יודע שאם הייתי במקומך הייתי מתחיל לחפש תשובות)

דבר חשוב נוסף - (ובזה אני מכוון אותך לשמיעת הלינק)
אין אלוהים או יש אלוהים הם מושגים ילדותיים!
מדוע?
מפני ש"יש" ו"אין" הם מושגים השייכים לעולם הנברא.
אי אפשר להגדיר את הבורא במושגים של הבריאה שלו.
(ההמשך הלינק שנתתי לך).

חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 23:16
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE] 2. לא כתוב טעם בשום..."

ציטוט:
בדיוק מהסיבה הזו הדוגמא שלך לא טובה.

אתה מוזמן להביא כל דוגמא היפותטית אחרת ואני אמצא מיד מוצא מהסוג הזה. שים לב, לא מהתנ"ך.

ציטוט:
אני שמח מאד מאד שהעלית את הנקודה הזו משום שזה מאפשר לעשות קצת סדר.
מהי אמונה לפי היהדות? להאמין ללא הוכחה? "אמונה עיוורת"?
אולי זו הגדרת המילה אמונה בצורה המודרנית אבל יש רק בעיה קטנה אחת - אין קשר בין הגדרת אמונה בצורה כזו לבין היהדות. המקור לסוג הגדרה כזה הוא נוצרי.
אם נלך בשיטה שלך - אוכל לומר לך "סמוך עלי ואם אינך מקבל את דברי אז נעלבתי ואין המשך לדיון " מכיוון שאני מחזיק מעצמי בן לעם היהודי אינני מוכן לקבל דברים הצורה של "סמוך עלי".

WTF? בן אדם, תכבד את עצמך. אל תדחוף הטפות דתיות לכל משפט. אני לא אמרתי שאתה חייב להאמין לי כי אחרת אני אעלב, אלא כי אני לא מעוניין בדיון של "חזל אמרו" - "נו אז מה?" - "רבי מאיר אמר" - "נו אז מה?" מכיוון שלא ניתן להכריע בדיון שכזה.

ציטוט:
לא אמרתי שזה מוכיח שיש או שאין אלוהים רק ציינתי את זה כדוגמא למה שאפשר להגיע אליו בלימוד תורה (דרך אגב זה לא מטריד אותך שאין לך הסבר "הגיוני" לזה? אני יודע שאם הייתי במקומך הייתי מתחיל לחפש תשובות)

נגיד והוא באמת צפה הכל בצורה נכונה. אתה לא יכול לדעת שזה בזכות לימודי התורה.

ציטוט:
אין אלוהים או יש אלוהים הם מושגים ילדותיים!
מדוע?
מפני ש"יש" ו"אין" הם מושגים השייכים לעולם הנברא.
אי אפשר להגדיר את הבורא במושגים של הבריאה שלו.

אתה מדבר שטויות. אם יוצאים מנקודת הנחה שה' קיים אז ייתכן שדבריך נכונים, אבל אם אני יוצא מנקודת הנחה שה' לא קיים, אז זה שטות מוחלטת.
חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 20:46

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "איפה הבושה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד

השם ירחם השם ירחם השם ירחם

אל רחמן

יהודי בן ישראל כותב דברים כאלה

''יהודים כופרים''
ומה אתה גוי משוקץ???
'' הבעל הושיע את המצרים מהעבדים היהודים''
אז למה הם רדפו אחריהם לתוך הים אם הישועה הגיעה

''הבעל ברא את היקום''
בתנ''ך אכן כתוב על הבעל כאשר שופט ישראל ששכחתי את שמו כרגע הרס את המזבח שלו רצו להרוג אותו אבל אביו אמר להם ''האתם תריבון את ריב הבעל ואתם תושיעון אותו'' כלומר אתם אלה שתהרגו את הבן שלי בגלל מה שעשה לבעל אם הוא כזה גבר שיהרוג אותו בעצמו
והפלא ופלא לשופט קרה משהו לא מענין מאוד למה

תירגע,מה אתה מתעצבן?בסך הכל אמרתי מה שכל איש דת מכל דת אומר.
המצרים רדפו אחרי היהודים כי היהודים לקחו להם את כלי הכסף והזהב,זה כמו שיהיה לך ג'ק בבית ואתה תבריח אותו,אבל בדרכו החוצה הג'וק יחטוף את אשתך,אתה לא תרוץ אחריו כדי להחזיר אותה?
מה הבעיה שלך עם גויים?הם אנשים נחמדים וזה לא יפה להעליב אותם בגלל שהם לא יהודים,לנו עשו את זה פעם וכבר למדנו שמשנאה על רקע דתי לא יוצא כלום חוץ ממוות וכאב.

חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 21:21

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "הם לקחו את מיקנהם כי כך ציווה השם יתברך ועובדה המקנה לא חזר אלה שהמצרים חזרו לים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד
הם לקחו את מיקנהם כי כך ציווה השם יתברך ועובדה המקנה לא חזר אלה שהמצרים חזרו לים
איני שונא גוים כי כך התורה מצווה אותי אני לא חולה אליהם אבל ממש ממש לא שונא אותם
אם גוים לא מפריע לי כלום הם אמורים לקיים רק 7 מצוות שהרי אם גוי ישמור שבת הוא חייב מיתה
(כלומר מוות) אבל מה שכן מפריע לי הוא שיהודי מתייחס אליהם כצדיקים בעוד היהודים ששומרים תורה ומצוות מחיים את היהדות ומזכים את הרבים זוכים לכינויי כופרים זה מאוד מאוד מפריע לי

נ.ב

אין לי מושג אם אתה צם ביום הכיפורים אבל מאוד כדאי לך לצום ולהתפלל טוב טוב על הדברים מן הסוג הזה

כך את זה כעצה

השם ציווה עליהם?אז מה?זה לא הרכוש שלהם וזה אומר שאסור עליהם לקחת אותו.
אני חושב שכדאי שתקרא את ההודעה שלי עוד פעם,ואחר כך תעתיק אותה ותחליף את המילה 'בעל' במילה 'אלוהים' וההפך,את המילה 'יהודים' בשורה הראשונה תמחוק ובשורה השנייה תחליף את ה'יהודים' ב'מצרים וההפך.

חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 13:55

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב ""השם ציווה עליהם?אז מה?זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nati323
"השם ציווה עליהם?אז מה?זה לא הרכוש שלהם וזה אומר שאסור עליהם לקחת אותו."

ועצם העובדה שהם העבידו את בני ישראל זה היה מותר? , 1) זה ציווי של אלוהים ולכן צריך לקיים אותו , 2) תקרא לרכוש שהם לקחו את השכר שלהם על העבדות 3) או שתקרא לזה פיצויים על כל הסבל שהעבירו את אבותינו במצרים.

זה לא קשור,זה שהמצרים העבידו את היהודים זה דבר אחד,וזה שהיהודים גנבו רכוש מהמצרים זה דבר אחר,אי אפשר לבצע פשע כתגובה על פשע אחר.
1)אז מה אם זה ציווי של אלוהים?אם אלוהים יגיד לך לקפוץ מהגג אתה תקפוץ?
2)אי אפשר לקרוא לרכוש הגנוב שכר,העבדות זה דבר אחד והגניבה זה דבר אחר,אי אפשר להשתמש בפשע חד כדי להצדיק פשע אחר.
3)זה גם לא פיצוי,תקרא את הסעיפים הקודמים כדי לדעת למה.

חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 14:28

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "תשובות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד

1) אם אלוקים יגיד אקפוץ

2) הרכוש הזה הוא לא גנוב הוא לא שלך כלום שום דבר בעולם הזה הוא לא שלך הוא של השם יתברך ואם הוא אחליט כך יהיה (ומי אתה בכלל שתתנגד לדברו אם הוא אמר לך כך תעשה ולא אתה תקבל עונש בהתאם)

3)קראתי ואתה צודק זה לא פיצוי זה רכושם של בני ישראל אך ורק שלהם ככה החליט השם וככה יהיה קרא לזה איך שאתה רוצה: גנבה פיצוי שכר בסופו של דבר הרכוש שייך לבני ישראל ופשר להצדיק פשע בפשע כמו שאומרים הגונב מגנב פטור

1)אתה באמת תקריב את חייך בשביל אלוהים?אני מתקשה להאמין....

2)שום דבר לא שלי?אני לא חושב כך,יש לי הרבה דברים שאני קניתי בכסף שעבדתי בשבילו או שהורי קנו לי,אין לי דבר אחד ששייך לאלוהים.
אם אלוהים יגיד לי לעשות משהו אני אעשה אותו בתנאי שהמעשה לא עובר על שום ובתנאי שעשיית המעשה לא פוגעת באמונות שלי,ואם הוא יעניש אותי על זה אני אמיר את דתי.
הרכוש הזה הוא גנוב,היהודים לקחו אותו בלי אישור המצרים.

3)זה לא הרכוש שלהם,זה הרכוש של המצרים ואלוהים לא יכוללשנות את זה כי המצרים לא מאמינים בו.הגנב מגנב הוא לא פטור,הוא גנב,והרכוש הזה הוא רכוש גנוב.

חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 14:41
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

מחילה ממך אבל כמה שטויות
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "[QUOTE=י''ש]בס''ד 1) אם..."

בס''ד

1) ודאי שאקריב את גופי הרי מה לי העולם הזה אם אלוקים רצו שאקריב את גופי למענו ואגיע לעולם הבא אם זה רצונו אני לא צריך לקפוץ מהגג למרות שאם הוא יבקש את זה אני אעשה. אלוקים פשוט יכול לא להעיר אותי בבוקר וכמו כן גם אותך לכן אני אומר כל בוקר כשאני פותח את עיני : '' מודה אני לפניך מלך חי וקים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך''

2) החיים שלך שייכים לאלוקים הנה כבר דבר אחד, הרכוש שלך שייך לאלוקים שהרי מי נתן לך את הכח לעבוד ומי נתן לך להרוויח כסףהכל שייך לאלוקים שהרי למה אתה יכול להפסיד הכל בשניה אחת מספיק שאלוקים יסתום פתח אחד רק אחד בגופך והכל הלך מספיק שאלוקים ישלח מעכל מס' לביתך ואיבדת הכל אז מה זה שלך לא הכל שייך לאלוקים המקום בו אתה חי העולם שייך לאלוקים. ומה אתה חושב שאם תמיר את דתך זהו נגמר אתה לא כפוף לבורא עולם הוא לא יכול להעניש אותך אין לך מצוות שאתה חייב לקיים כמו גזל. היהודים לקחו את הרכוש באישור פרעה לאחר מכת בכורות שהתיר להם לקחת כל מה שהם רוצים רק שיצאו.

3) המיצרים האמינו ועוד איך האמינו באלוקים אחרי דם צפרדע כינים ערוב דבר שחין ברד ארבה חושך ובכורות הם האמינו. ואף הרשו ליהודים לקחת רכושם רק שיצאו מן העם. הגונב מגנב אכן פטור
חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 20:25

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "מחילה ממך אבל כמה שטויות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד

1) ודאי שאקריב את גופי הרי מה לי העולם הזה אם אלוקים רצו שאקריב את גופי למענו ואגיע לעולם הבא אם זה רצונו אני לא צריך לקפוץ מהגג למרות שאם הוא יבקש את זה אני אעשה. אלוקים פשוט יכול לא להעיר אותי בבוקר וכמו כן גם אותך לכן אני אומר כל בוקר כשאני פותח את עיני : '' מודה אני לפניך מלך חי וקים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך''
טוב,אם אתה זה מה שאתה חושב שנכון לעשות...
2) החיים שלך שייכים לאלוקים הנה כבר דבר אחד, הרכוש שלך שייך לאלוקים שהרי מי נתן לך את הכח לעבוד ומי נתן לך להרוויח כסףהכל שייך לאלוקים שהרי למה אתה יכול להפסיד הכל בשניה אחת מספיק שאלוקים יסתום פתח אחד רק אחד בגופך והכל הלך מספיק שאלוקים ישלח מעכל מס' לביתך ואיבדת הכל אז מה זה שלך לא הכל שייך לאלוקים המקום בו אתה חי העולם שייך לאלוקים. ומה אתה חושב שאם תמיר את דתך זהו נגמר אתה לא כפוף לבורא עולם הוא לא יכול להעניש אותך אין לך מצוות שאתה חייב לקיים כמו גזל. היהודים לקחו את הרכוש באישור פרעה לאחר מכת בכורות שהתיר להם לקחת כל מה שהם רוצים רק שיצאו.
זה לא סותר את הטיעון שאומר שאלוהים בעד רצון חופשי?

3) המיצרים האמינו ועוד איך האמינו באלוקים אחרי דם צפרדע כינים ערוב דבר שחין ברד ארבה חושך ובכורות הם האמינו. ואף הרשו ליהודים לקחת רכושם רק שיצאו מן העם. הגונב מגנב אכן פטור
הם לא האמינו באלוהים הם פחדו ממנו(אם המכות באמת קרו),הם לא הרשו להם לקחת את הרכוש,הם פחדו מהם ובגלל זה הם לא עשו כלום(אחר הם אזרו אומץ ורדפו אחריהם).הגונב מגנב הוא גנב.

חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 08:11
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

אני אצטט מן התנ''ך
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "[QUOTE=י''ש]בס''ד 1) ודאי..."

בס''ד

'' ויקם פרעה לילה הוא וכל עבדיו וכל מיצרים ותהי צעקה גדולה במיצרים כי אין בית אין שם מת ויקרא למשה ולאהרון לילה ויאמר קומו צאו מתוך עמי גם אתם גם בנ''י ולכו עיבדו את השם כדברכם. גם צאנכם גם בקרכם קחו כאשר דיברתם ולכו וברכתם גם אותי'' ולאחר כמה פסוקים רשום '' והשם נתן את חן העם בעיני מיצרים וישאלום וינצלו את מיצרים''

שים לב ללשון ''וישאלום'' מהמילה להשאיל כלומר לשאול כלומר לבקש את הרכוש והפלא ופלא מיצרים הסכימו למה??? התשובה רשומה לפני זה ''והשם נתן את חן העם בעיני מיצרים'' השם יתברך שהוא כל יכול גרם למיצרים לאהוב את היהודים עד כדי כך שכאר הם ביקשו מהם את הכסך המיצרים אמרו להם תפדלו אז למה הם רדפו אחריהם לתוך הים ובים קיבלו עוד 250 מכות כתוב ''ויחזק השם את לב פרעה' אין פה שום עיניין של גנבה ולכן לא מתאים המשפט הגונב מגנב פטור אבל השפט הזה הוא נכון ותחשוב על עצמך רגע שאני אבוא ואגנוב לך את המשפחה שלך את הרכוש שלך את החופש שלך את הכל ולך תיהי פעם אחת רק אחת הזדמנות לנקום בי מעט ע''י זה שתיקח לי את הארנק אתה תיקח אותו איך אומרים באבוה בואה תיקח.
אם תלמד את התורה תבין את הסיבות לכל
ובקשר לטענה השנייה שלך האמת אני לא הבנתי כל כך מה סותר אולי אתה מדבר על חופש הבחירה אז שתדע חופש הבחירה מתבטא בבחירה שלך האם לשמור תורה ומצוות או לא האם ללכת להתפלל בנץ האם לשמור שבת האם להניח תפילין האם להיות יהודי??
זה ממש לא קשור לכך שאתה תבחר אם לחיות או לא זה בידים שלך רק תחשוב על זה ותבין מה אתה עכשיו ומה שווה כל הגוף שלך או של כל אחד אחר אתה באת מעפר והפלא ופלא לאחר שאתה מת גופך שם להיות עפרה הארץ הבחירה לא מתבטאת כאן הנשמה שלך עולה לעולם הבא ומשם חזרו אנשים ומספרים מה הולך שם שמעתי על שני אנשים ואספר לך עליהם לאחד קוראים שרון אם אני לא טועה הוא מת מוות קליני לכמה שעות כתבו לו תעודת פטירה ואז הוא חזר והוא מספר שלמעלה שאלו אותו שאלות כמו קבעת עיתים לתורה?? הוא מסביר הכל בבירור הוא מספר שחיוו ניצלו בזכות כך שהוא לבש ציצית בזמן התאונה. והשני שלדעתי טיפה יותר מעניין היה חילוני גמור למעלה נקבע לו שהוא צריך למות כתבו לו כבר תעודת פטירה בעולם הזה וכך גם קבעו בעולם הבא אמרו לו שהוא לא הניח תפילין ולא שמר שבת וכד' אז הוא חי עכשיון וחזר בתשובה שלמה בגלל דבר אחד קטן הוא ואחותו עשו פרויקט למען ילדים הם ניקו קברים של ילדים שנפטרו וקברו גם וזה עמד לו לזכות שבזכותה הוא חזר לעולם.
חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 12:52

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "אני אצטט מן התנ''ך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד

'' ויקם פרעה לילה הוא וכל עבדיו וכל מיצרים ותהי צעקה גדולה במיצרים כי אין בית אין שם מת ויקרא למשה ולאהרון לילה ויאמר קומו צאו מתוך עמי גם אתם גם בנ''י ולכו עיבדו את השם כדברכם. גם צאנכם גם בקרכם קחו כאשר דיברתם ולכו וברכתם גם אותי'' ולאחר כמה פסוקים רשום '' והשם נתן את חן העם בעיני מיצרים וישאלום וינצלו את מיצרים''

שים לב ללשון ''וישאלום'' מהמילה להשאיל כלומר לשאול כלומר לבקש את הרכוש והפלא ופלא מיצרים הסכימו למה??? התשובה רשומה לפני זה ''והשם נתן את חן העם בעיני מיצרים'' השם יתברך שהוא כל יכול גרם למיצרים לאהוב את היהודים עד כדי כך שכאר הם ביקשו מהם את הכסך המיצרים אמרו להם תפדלו אז למה הם רדפו אחריהם לתוך הים ובים קיבלו עוד 250 מכות כתוב ''ויחזק השם את לב פרעה' אין פה שום עיניין של גנבה ולכן לא מתאים המשפט הגונב מגנב פטור אבל השפט הזה הוא נכון ותחשוב על עצמך רגע שאני אבוא ואגנוב לך את המשפחה שלך את הרכוש שלך את החופש שלך את הכל ולך תיהי פעם אחת רק אחת הזדמנות לנקום בי מעט ע''י זה שתיקח לי את הארנק אתה תיקח אותו איך אומרים באבוה בואה תיקח.
אם תלמד את התורה תבין את הסיבות לכל
ובקשר לטענה השנייה שלך האמת אני לא הבנתי כל כך מה סותר אולי אתה מדבר על חופש הבחירה אז שתדע חופש הבחירה מתבטא בבחירה שלך האם לשמור תורה ומצוות או לא האם ללכת להתפלל בנץ האם לשמור שבת האם להניח תפילין האם להיות יהודי??
זה ממש לא קשור לכך שאתה תבחר אם לחיות או לא זה בידים שלך רק תחשוב על זה ותבין מה אתה עכשיו ומה שווה כל הגוף שלך או של כל אחד אחר אתה באת מעפר והפלא ופלא לאחר שאתה מת גופך שם להיות עפרה הארץ הבחירה לא מתבטאת כאן הנשמה שלך עולה לעולם הבא ומשם חזרו אנשים ומספרים מה הולך שם שמעתי על שני אנשים ואספר לך עליהם לאחד קוראים שרון אם אני לא טועה הוא מת מוות קליני לכמה שעות כתבו לו תעודת פטירה ואז הוא חזר והוא מספר שלמעלה שאלו אותו שאלות כמו קבעת עיתים לתורה?? הוא מסביר הכל בבירור הוא מספר שחיוו ניצלו בזכות כך שהוא לבש ציצית בזמן התאונה. והשני שלדעתי טיפה יותר מעניין היה חילוני גמור למעלה נקבע לו שהוא צריך למות כתבו לו כבר תעודת פטירה בעולם הזה וכך גם קבעו בעולם הבא אמרו לו שהוא לא הניח תפילין ולא שמר שבת וכד' אז הוא חי עכשיון וחזר בתשובה שלמה בגלל דבר אחד קטן הוא ואחותו עשו פרויקט למען ילדים הם ניקו קברים של ילדים שנפטרו וקברו גם וזה עמד לו לזכות שבזכותה הוא חזר לעולם.

1)אתה לא יכול להביא פסוק מהתנ"ך כדי להוכיח את טענותיך בגלל שהתנ"ך זה סוג של תעמולה,נראה לך הגיוני שבתנ"ך,שהוא ספר כל כך חשוב,יהיה כתוב שהיהודים גנבו?זה נראה לך הגיוני שבספר שהכי מייצג את העם היהודי יהיה כתוב שהם פשעו?

2)זה לא משנה שהיהודים בשאלו את המצרים אם זה בסדר לקחת את רכושם,בגלל שהמצרים פחדו עד עמקי נשמתם מהיהודים,המצרים אולי הסכימו שיקחו את רכושם אבל זה היה רק בגללשהם פחדו,זה סוג של סיחטה,שגם היא פשע.

3)אתה אמרת שאלוהים יכול לשלוח מעקל לביתי שיעקל את כל הרכוש שלי,סביר להניח שאלוהים יעשה את זה רק עם אני לא ביצעתי את המצוות והתנהגתי בצורה שהוא חושב שהיא רעה,כלומר,אם אני אעשה משהו רע(אפילו אם אני רוצה לעשות את זה)אלוהים יעניש אותי,ואם אני אתנהג בצורה טובה אז אלוהים לא יעניש אותי,אפילו שאני לא רוצה להתנהג יפה,ולכן,אלוהים לא יכול להעניש וגם לרצות שאנשים יעשו דברים מרצונם החופשי.

חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 17:00
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "[QUOTE=י''ש]בס''ד '' ויקם..."

בס''ד

1) לא הבנתי מהם טענותי שהיהודים לא גנבו נכון לא כתוב שהם גנבו ובפסוק שהבאתי לך והסברתי לך שהם ביקשו והרשו להם לעומת זאת אתה יכול להביא לי פסוק אחד שאומר שהם כן גנבו (הברית החדשה והקוראן לא באים בחשבון אני לא קורא אפילו פסוק אחד מהם)

2) המיצרים פחדו מאוד אז מה??? אם אתה פוחד ממני ואני אבקש (שים לב ללשון אבקש) ממך להביא לי כסף אתה תיתן לי אז זה פשע מלבד זאת שכתוב שהשם יתברך נתן את חן העם היהודי בעיני המיצרים ובגלל זה הם הרשו להם לקחת את הרכוש

3) רק מרצונם החופשי שהרי אם קיימת מצווה כי מכריחים אותך לא קיימת אותה באמת זאת אומרת אם אתה מתפלל עכשיו מנחה יחיד לא משנה מאיזה סיבה אבל הסיבה היא לא מרצונך החופשי סביר להניח שתאמר אותה מהר של תתעמק במילים ושלא יהיו לך כוונות למשהו ואז... מה עשית בזה כלום. יש מצוות שאתה מקיים ואתה אפילו לא יודע שאתה מקיים כמו מצוות הישיבה בארץ וכד'
עוד כתוב בספר דברים: '' והיה אם שמוע תשמעו אל מצוותי אשר אנוכי לאהבה את השם אלוקיכם ולעובדו בכל לבבכם ובכל נפשכם'' אומנם את מה שאני הולך להגיד לך לא שמעתי מרב אבל כך אני מפרש את הדברים כמו שנאמר בפסוקצריך לעבוד את השם בכל הלב ובכל הנפש כלומר מבחינה רוחנית לאהוב את השם יתברך ולעבוד אותו ברצון הנפש והלב ולא לחטוא מ2 סיבות מיראת שמים ומאהבה לשם יתברך שאמר שאסור. זה לא נוגד שום דבראם קיימת מצוות הם באים אך ורק ממך ולא מאף אחד אחר.
חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 18:08

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "בס''ד 1) לא הבנתי מהם..."

1)אתה לא יכול להביא פסוק מהתנ"ך כדי להוכיח את טענתך בגלל שמן הסתם התנ"ך יהיה בעד היהודים,אתה צריך להביא הוכחה ניטרלית,שהכותב או הכותבים שלה לא נוטים לכיוון היהודים ולא לכיוון המצרים,נגיד משהו שכת סוחר פיניקי שהיה במצרים בזמן שהיהודים יצאו ממנה.

2)מה זה אז מה?המצרים פחדו מאלוהים,לא הייתה להם ברירה,או שהם היו נותנים את רכושם ליהודים או שאלוהים היה הורג אותם.המצרים לא הרשו,הם פחדו,היהודים הפחידו אותם ואם מישהו יעשה מעשה כזה כיום הוא יעצר באשמת סחיטה.

3) שני הדברים סותרים אחד את השני,או שאלוהים מעניש או שאלוהים בעד רצון חופשי,הוא לא יכול להיות שניהם.

חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 07:45
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

שוב
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "[color=black]1)אתה לא יכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ofir_arzi
1)אתה לא יכול להביא פסוק מהתנ"ך כדי להוכיח את טענתך בגלל שמן הסתם התנ"ך יהיה בעד היהודים,אתה צריך להביא הוכחה ניטרלית,שהכותב או הכותבים שלה לא נוטים לכיוון היהודים ולא לכיוון המצרים,נגיד משהו שכת סוחר פיניקי שהיה במצרים בזמן שהיהודים יצאו ממנה.

2)מה זה אז מה?המצרים פחדו מאלוהים,לא הייתה להם ברירה,או שהם היו נותנים את רכושם ליהודים או שאלוהים היה הורג אותם.המצרים לא הרשו,הם פחדו,היהודים הפחידו אותם ואם מישהו יעשה מעשה כזה כיום הוא יעצר באשמת סחיטה.

3) שני הדברים סותרים אחד את השני,או שאלוהים מעניש או שאלוהים בעד רצון חופשי,הוא לא יכול להיות שניהם.

1) את התנ''ך כתב הקב''ה הוא ברא את האדם כל אדם באשר הוא הוא ריחם על נינווה הגוים בגלל שהם נבראו על ידיו יש יותר ניטרלי ממנו. נכון שאנחנו עם סגולה ונכון שלנו השם יתברך הביא 613 מצוות וגויים רק 7 אבל התורה לעומת כל הספרים המצונזרים והשיקריים מספרת את האמת לאמיתה ללא אף שקר
לדוגמא: על כך שאמנון אנס את תמר אחותו כתוב או לא הכל כתוב גם אם זה לרעת העם היהודי שהרי אם היו כותבים רק דברים טובים לא היו כותבים על חטא העגל על רדיפותיו של שאול המלך אחרי דוד על חטא דוד ובת שבע

2) מה שאתה כותב מוכיח עוד יותר את הטענה שלי שהם לא גנבו (הכוונה שהדבר לא נחשב גנבה) שים לב אתה כותב הם פחדו מאלוקים אז אם הם פחדו היתה להם סיבה מספיק טובה לפחד נכון. זאת לא סחיטה כי את הפחד כאן אי אפשר לעצור אלוקים הוא לא אדם שאפשר למנוע ממנו לעשות דברים בדרכים שונות למנוע עונש שהשם הטיל עליך זו רק כוחה של תשובה ושל תפילה. אתה באמת חושב שרצון השם לא היה מתקיים אם הם היו רוצים חוץ מזה כתוב במפורש מה הסיבה אולי היה שם גם פחד אבל הסיבה העיקרים היא נס פתאום העם היהודי מצא חן בעיני המיצרים

3)רצון חופשי לא מתבטא בכל דבר קודם כל יש בחירה חופשית האם לקיים מצוות או לא קודם כל זה במקרה ובחרת בלקיים מצוות אז אתה צריך לעשות אותם מרצון חופשי ורק שתדע שזה קשה ביחוד שיש יצר הרע וביחוד בדור שלנו הדור האחרון
חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 17:20

maxim k ידידי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "התאוריה לקיומו של אלוהים"

לפי נוסח תגובותיך רואים שאתה אדם הזקוק להוכחה חד משמעית כלומר מדע מדויק (מתמטיקה ,פיזיקה)
הייתי מנחש שאתה לומד את הנושאים האלה לפי תגובותיך.
אבל אני רוצה להזכיר לך שאל לנו להסתמך על נוסחאות מדעיות כדי להוכיח דברים בלתי מובנים.
אתה לא יכול להוכיח במונחים של המדע שידוע לאנושות כיום האם יש כוח אלוקי.
מכיוון שכול הנוסחאות מתייחסות למשהו נגלה ועל הפרק הזה אנחנו מדברים על משהו שלא נגלה.

מה גם שצריך לציין שכול הנוסחאות והחישובים שפיתחו מהקוונטים ועד ל.... (המשך)
אתה יכול מחר בבוקר לקום ולגלות שהם אינם נכונות לכן אין לנו אפשרות לדבר על מושג
רוחני כאל מדע מדויק ולשלב את הרוחניות אם תיאוריות אחרות.

אני רוצה להוסיף עוד דבר אחרון אם נלך אחורה לתקופה של 200-100 שנה כשהמדע היה פחות מפותח
מהיום רוב אנשים שהתייחסו ברצינות למדע חשוב שבני האדם הם רק "בשר ודם"
וכיום אנחנו יודעים שבני האדם הם במובן הכי אחרון שידוע למדע אנרגיה.
גוף->תאים->מולקולה->אטום.
כול שהמדע הלך והתפתח כך תגדל בורותו של מדע העבר.
לכן ביני האדם אינם יכולים להסתמך על העובדות הנמצאות כיום בשטח ,למרות שזה מה שנמצא בידינו.

נ.ב אני לא חושב שיש אפשרות בידנו כיום להביא הוכחה חד משמעית לגבי קיומו של השם
אני מתכוון כמובן להוכחה מדעית. אתה פשוט צריך לדעת שהוא קיים.
זה כמו שתלך באמצע המדבר ותמצא שעון אתה פשוט תדע שמישהו יצר אותו ?
אתה לא תהסס אתה פשוט תדע שהשעון נוצר ולא נוצר על ידי סופות המדבר.
אותו דבר אני מסתכל על העולם ורואה מסביבי יצירה מופלאה כול כך מדויקת ויודע שמישהו יצר אותה.
זהו אלא הם דברי אם תרצה להוסיף עליהם השמח.

חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 17:45
צלמית המשתמש של maxim k

max-max ידידי
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "maxim k ידידי"

אני לא זקוק לכך. אני פשוט הגבתי על ה"הוכחה" שפרסם bboyoren
אני באמת בלימודי מדעי המחשב ומתמטיקה
אני אישית גם ככה מאמין באלוהים, אבל מרגיז אותי ההסברים מדוע צריך להאמין בו, כי הסברים כאלה לא שווים כלום. אם מישהו מנסה לשכנע בקיום השם אז אני לא חושב שזה ראוי שיהיה כזה זלזול שהוא ישתמש בצירופי מקרים ובתופעות לא מוסברות כדי "להוכיח" את קיום ה', כי זאת לא הוכחה!

אני מאמין בה' לא בגלל אף מילה שכתובה בתנ"ך, אלא בגלל שיש לי נטייה טבעית להאמין בו בלי שום סיבה. ייתכן שזה צורך פסיכולוגי או ביולוגי או נפשי, אבל בכל מקרה אני לא יכול שלא להאמין בו.

אבל להאמין בו בגלל משהו כמו סיאנסים וכאלה זה פשוט זלזול במה שאתה מאמין בו.
ולהאמין בו בגלל ספר כמו התנ"ך זה טפשי לדעתי.
חזרה לפורום
ישן 09-04-2007, 21:37
צלמית המשתמש של ``DarkLight``
  ``DarkLight`` ``DarkLight`` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ``DarkLight`` שלח הודעה דרך MSN אל ``DarkLight``
אנסה לענות
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי amitsk8zilber שמתחילה ב "תנו לי לשאול אותכם עוד שאלה"

קודם כל, אם היית קורא את כל הפולמוס שמעל היית שואל פחות.
בקשר לשאלה הראשונה, אנא אל תעלב, אך מי ששואל שאלה שכזאת אינו יכול להגדיר את עצמו כ"משכיל". השאלה הזאת נידונה ונשאלה פעמים רבות ותשובה מוצאת לה, רק תחפש מעט בספרים ("מורה נבוכים" של הרמב"ם זצ"ל כמובן יתן מענה לכל תשובותיך) וברשת עצמה.
אסכם את התשובות בנקודות ברשותך:
  • האמונה בה' נובעת כמובן מאמונה (בדיוק מה שזה), האמונה הזאת גוררת איתה עוד עקרונות של היהדות (וזאת התשובה לשאלה על התנ"ך) בינהם, מתן תורה, יציאת מצריים, תחיית המתים...
  • אחד מ13 עיקרים (שכדאי לך לקרוא סתם אם אתה רוצה לדון בשאלה שכזאת) הוא "אינו גוף ואין לו גוף"- ז"א האל מופשט, מחוץ לטבע, הוא לא "משהו" שאתה יכול לגעת או להצביע, ואל תחפש צורה ומראה להתפש בו כי האל הוא מעל הטבע, מעל ההיגיון ומעל ההבנה של המוח האנושי.
  • עם זאת, האל הוא האחראי למעשה הבריאה, הוא יצר את העולם וברא אותו מכלום- זהו מעשה מעל הטבע, האל בעצם יצר את הטבע ונאמר בבראשית שהבריאה היא מתחדשת ע"י "כל פרי עץ זורע זרע"- ז"א העצים ממשיכים לגדול גם בלי עזרתו של האל, האל נתן להם את ה"פוש" הראשוני, כנ"ל "פרו ורבו".
  • מעשי האלוקים אינם מסתכמים ביצירה פיזית, אלא האל אחראי לכל החיים ולכל מה שקורא על פני האדמה, אם אתה מאמין, כמובן, אתה מאמין שאל מכוון את הגורל ואת המזל (אגב המילה מזל באה מהשורש נ.ז.ל, ז"א שהאלוקים משפיע עלינו מלמעלה על מעשינו) וע"י דברים שאנו עושים, לעיתים אנו משפיעים על אירועים אחרים מבלי שנשים לב (אפקט הפרפר אם תקרא לזה), יש ניסים שהם ממש נראים (יציאת מצריים לדוג') או ניסי יום יום (זריחת השמש).
  • כל זה הקדמה לתשובה, בכדי שתבין מה שאני עומד להגיד עכשיו: אי אפשר לתאר במילים או לחשוב במוח האנושי את ה"התנהגות האלוקית" אם תרצה לקרוא לזה ככה (אם כי "התנהגות" זה אנושי מידי). אנשים מאמינים באל כיוון שהם מוצאים בכך פיתרון לכל השאלות החוץ-הגיוניות, הפארדיוקסיות, ואפילו אמונה עיוורת לא פסולה! אדרבא, עיסוק בתורה מגביר את החופש וגם הוא עוסק לעיתים בשאלות של אמונה! תדמיין לעצמך תלמיד ישיבה שלומד כל הזמן, הוא לומד לא רק דינים של כשרות, חגים וכו', אלא הוא צריך לדעת למה זה ככה, והוא יכול להגיב ב2 דרכים: או לחזק את האמונה או להחליש אותה, ולכן העיסוק בתורה הוא גם הרהור ומחשבה!
  • השאלה שהצגת כאן היא לווא דווקא שאלה פילוסופית אלא יותר מתמטית (כן!) אני אגיד לך ממידע כללי (כי לא למדתי באוניברסיטה מתמטיקה אבל אני קצת מכיר את הנושא) שאם יש קבוצה שכוללת את כל האברים (R, או במקרה שלנו האל) האם היא יכולה לכלול אבר שלא נמצא בה? (אבן שאי אפשר להרים) ככה תחזור למעגל חוזר וחוזר וזה פרדוקס מתמטי (אשמח אם מישהו יוכל להתעמק בזה ולהסביר יותר טוב ממני).
  • אז מה התשובה הסופית? א) הבריאה חד פעמית אך בכל זאת מתחדשת כל פעם. ב) האל מבצע ניסים ע"י הטבע, או שהוא יוצר את הטבע (שזה סוג של נס) או שהוא שובר את חוקי הטבע (שזה בוודאי נס) אבל הוא עצמו, לא בטבע!
  • אז אם אתה רוצה תגיד ככה: אלוקים כל יכול, הוא יוצר אבנים, והוא מרים אבנים גם כאלו שהוא לא יכול להרים. (אם קראת את כל מה שכתבתי אני מקווה שהבנת אם לא אני אסביר: האלוקות היא פרדוקסאלית, לא הגיונית, ולכן גם שיח וגם שאלה על האלוקות, גם הוא פרדוקסאלי).
ע"כ תשובתי, שוב אני ממליץ לך לעיין בספרות של הרמב"ם כי שם תמצא את כל מה שאתה רוצה, ומלבד זאת, היום זה יום הילולתו, ומצווה להזכיר את הזכוית הרבות שעשה לעם ישראל.

יום טוב ומקווה שהבנת

חזרה לפורום
ישן 09-04-2007, 21:49
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
תגובה כללית על כל הדיון

לענ"ד
1. אין הוכחה לקיומו של אלוהים. אני לחלוטין מסכים עם MAXIM
2. "ההוכחות" שהובאו כאן לקיומו של אלוהים הן אינן תקפות משום צד שלא תסתכל על זה
3. נמאס לי לכתוב בפעם המאה על תורה ומדע ועל תגליות שלכאורה היו בתנ"ך לפני שהן התגלו במדע, אז מי מתעניין יחפש.
4. לגבי יציאת מצריים וארכיאולוגיה- דווקא שם יש בעיה גדולה מאוד עם המקרה כי לא נמצא שום ממצא ארכיאולוגי שיש בו בכדי להעיד על קיומו של אירוע כמו יציאת מצרים. גם אני שמעתי על הילוגריפים ועל ממצאים שמצאו, אבל כשניסיתי לאמת את קיומם לא נמצא דבר. ומה שתואר כאן, הקבר של הילד פרעה, הוא תלוש לגמרי עם תיאוריה חלשה מאוד.
5. לגבי הגונב מגנב פטור- זה משפט מעוות ולא נכון. המשפט הנכון הוא הגונב מגנב פטור מתשלומי כפל. ודאי שהוא גנב, וודאי שהוא צריך להחזיר את גניבתו.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:34

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר