לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2007, 14:11
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
מגעיל לצערי התפתיתי, שמעתי עד הסוף והזדעזעתי- "אם בחוקותי לא תלכו תתפחמו..."
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי budi שמתחילה ב "יש כאלה ששואלים איפה היה ה' בשואה"

קשה להביע בכתב את מידת הסלידה וגועל הנפש המעורבים במידה לא קטנה של רחמים.
רחמים בעיקר על האנשים שמחאו כפיים בסוף לנוכח הפאנצ'ליין המבחיל שסיים את ה"הרצאה" הזו.
זה בלי קשר לכך שהתקוממתי כנגד הצגת תמונה מעוותת של ההיסטוריה (הצגת רק החלקים הרלוונטיים המאשימים את היהודים החילוניים והמתבוללים בשואה).
מוטב להם לאנשים שמחאו כפיים בסוף - לקרוא את הספר "אם הבנים שמחה" של מישהו שהיה שם (וגם נרצח לבסוף הי"ד) ולהבין מהי הסיבה האמיתית שגרמה לשואה.
למי שרוצה להתחיל לנסות ולהבין מומלץ להתחיל כאן http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%9E%D7%97%D7%94

חזרה לפורום
ישן 16-04-2007, 16:34
  משתמש זכר m-hanan m-hanan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
שלח הודעה דרך MSN אל m-hanan Facebook profile
חוצמזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי budi שמתחילה ב "יש כאלה ששואלים איפה היה ה' בשואה"

לי קשה מאוד להאמין לדברים האלה,זה נראה כמו מסחרה זולה.
על השואה הזו אומרים חבלי משיח,על קום המדינה אמרו אתחלתא דגאולה,על הפיגועים אומרים 'אוטוטו זה בא!!' ומראים לך פסוקים...
הפיצו פעם דיסק על מלחמת העולם השלישית שבאיזה ספר שאיזה חכם כתב שמלך פרס יעני מחמודניג'אד יתנכל למלך הערבי,שיפנה לממלכת אדום(העולם הנוצרי)שיעזרו לו.
והמלך הערבי זה יעני פואד סניורה ראש ממשלת לבנון!!בולשיט!!
אז הוא אומר שהנשר ידאה וזה כאילו הסמל הנאצי?על שם מה?
החילוניות החלה בעם היהודי 200 שנה לפני המלחמה,על מה היו הפוגרומים לפני זה?איזה חטא עשו?באו בגילגול?
כותב האשכול חי בסרט.
אז בוא ותסביר לי מה עשתה בת-דוד שלי שנרצחה בפיגוע בצומת פת בירושלים.
אני לא יודע מה היא עשתה ואני גם לא מתעסק בזה.אולי היא אכלה חזיר?אולי בגילגול הקודם היא הייתה שודדת בנקים?ואולי פשוט אלוהים לוקח אליו את הטובים ביותר?יכול להיות...אבל לבוא ולהצביע על מעשה ספציפי כמו התבוללות,והוא בעצמו אומר שיהדות ארה"ב מתבוללת בקצב של 75%..וכולנו יודעים כמה עשירים הם יהודי ארה"ב.
אז להצביע על מעשה ספציפי?מאיפה הוא יודע????

אני לא מוכן לקבל בשום אופן את הטיעון של הרב אמנון יצחק.אולי,אולי זו הסיבה.אולי זה בגלל שהיושב במרומים פחד שתהיה התפוצצות אוכלוסין.אולי...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Theodor_Herzl.jpg/38px-Theodor_Herzl.jpg]
"לא רוצים,לא צריך..."

נערך לאחרונה ע"י m-hanan בתאריך 16-04-2007 בשעה 16:38. סיבה: לחם עם ריבה
חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 11:30

כלומר - המטרה מקדשת את האמצעים?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "כדאי שתחזור בך, הרב אמנון יצחק מחזיר בתשובה אנשים בדרך מסויימת"

מה שפחות מטריד אותי זה המילים שלו.
יותר מטריד זה התגובות של האנשים לסרטון - הרבה ממליצים לשמוע עד הסוף (מן הסתם כדי לשמוע את "משפט המחץ").
אנשים כאלה - אם הם ישארו בבינוניותם אז בסדר (הכי הרבה הם ימשיכו לממן את "הרצאותיו" של הרב ואת ניתוחיו ה"מדעיים").
הבעיה היותר חמורה מלבד בעיית הבורות של האנשים האלו היא שהם חושבים שזה מצווה גדולה להפיץ את השטויות האלה ברבים. מה שקורה במצב כזה הוא שהרבה אנשים יכולים להפגע (תאר לך " חוזר בתשובה" שמספר את ההרצאה לניצול שואה אמיתי).

מצחיק שהיום בדיוק קראתי איזה קטע ב"ליקוטי מוהר"ן המדבר על כך שלפעמים אדם עוטף את השקר בעטיפה חיצונית של אמת (כדי להצדיק אותו).

חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 13:17

שקר- בהחלט שקר!
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "שקר?"

כבר הפניתי אותך ל"אם הבנים שמחה".
בנוסף ראה סנהדרין דף צח,ב גמרא:
ציטוט:
שאלו תלמידיו את רבי אלעזר מה יעשה אדם וינצל מחבלו של משיח?

(ענה להם)
ציטוט:
יעסוק בתורה ובגמילות חסדים

(אמרו לו)
ציטוט:
ומר הא תורה והא גמילות חסדים

כלומר - מדוע אתה חושש יש לך תורה ויש לך גמילות חסדים
ציטוט:
אמר [ליה] שמא יגרום החטא

ומהו החטא? תשובה:
ציטוט:
כדר' יעקב בר אידי דר' יעקב בר אידי רמי כתיב (בראשית כח) הנה אנכי עמך ושמרתיך בכל אשר תלך וכתיב (בראשית לב) ויירא יעקב מאד וייצר לו שהיה מתיירא שמא יגרום החטא

כלומר יש חטא ספציפי (לא כמה חטאים אלא אחד)שממנו מתייראים החכמים!
מהו החטא?
הגמרא עונה: זה אותו חטא שממנו חשש יעקב כאשר נפגש עם עשו:

ציטוט:
וישלח יעקוב מלאכים לפניו, אל-עשיו אחיו, ארצה שעיר, שדה אדום. ה ויצו אותם, לאמור, כה תאמרון, לאדוני לעשיו: כה אמר, עבדך יעקוב, עם-לבן גרתי

עם לבן גרתי - ותרי"ג מצוות שמרתי, כלומר החטא הוא לא אי קיום המצוות!
אז מהו החטא?

,
ציטוט:
ואיחר עד-עתה. ו ויהי-לי שור וחמור, צאן ועבד ושפחה; ואשלחה להגיד לאדוני, למצוא-חן בעיניך. ז וישובו, המלאכים, אל-יעקוב, לאמור: באנו אל-אחיך, אל-עשיו, וגם הולך לקראתך, וארבע-מאות איש עימו. ח ויירא יעקוב מאוד, וייצר לו; ויחץ את-העם אשר-איתו, ואת-הצאן ואת-הבקר והגמלים--לשני מחנות.
ואיחר עד עתה!!!
כלומר החטא הוא - הגיע הזמן לעלות ארצה (לצאת מהגלות) ולא יצאתי בזמן!!!

ממשיכה הגמרא:
ציטוט:
כדתניא (שמות טו) עד יעבור עמך ה' זו ביאה ראשונה עד יעבור עם זו קנית זו ביאה שניה אמור מעתה ראויים היו ישראל לעשות להם נס בביאה שניה כביאה ראשונה אלא שגרם החטא

ומה קרה בבית שני?
אותו הדבר - רב האנשים החשובים (גם ראשי ישיבות וגם העשירים המתבוללים) סירבו לעלות לארץ!!!

או כמו שאומר זאת במלוא החריפות בעל "אם הבנים שמחה":
סירבו לשמוע לציונים לעלות ארצה!
ומדוע סירבו לשמוע להם?
משום שהם היו חילונים!
היו אז הרבה רבי אמנון, שבנאומים חוצבי להבות קראו לקהלם ל-א ל-ע-ל-ו-ת ארצה, כי בארץ הם לא יהיו שומרי מצוות ולכן עדיף להשאר בחו"ל.
התוצאה לצערינו - ידועה.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 17-04-2007 בשעה 13:25.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 21:30
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
אני חושב שכבר דנו אני ואתה על הנושא
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "שקר- בהחלט שקר!"

ואם אני לא טועה הבאתי לך גם כרוז חרדי באידיש שקורה לכל היהודים לבוא לארץ, רק מה שאתה שוכח זה שבתקופה הזאת, היה מאוד קשה לעלות לארץ.
להאשים את החרדים או את ראשי הישיבות בהתנערות מעליה לארץ כשאתה לא היית שם ולא בדקת עובדות, זה יותר מלבחון כליות ולב, זה כבר התיימרות לראית עבר ברורה בנוגע למה שהיה.
העליה היהודית באותה תקופה התאפשרה בקומץ אנשים עולים, וגם אז היו להם קשים מרובים ואני מקווה שלא תעבור ואפילו לא תזכה לעבור מה שאותם אנשים עברו.
עוד לימדו אותנו חז"ל שאסורה עליה בחומה, ובאותה תקופה האיסור הזה היה תקף עד אשר הוא התפוגג:

ציטוט:

ר' זירא הווה קמשתמיט מיניה דרב יהודה למיסק לארץ ישראל, דאמר רב יהודה: כל העולה מבבל לארץ ישראל עובר בעשה, שנאמר (ירמיה כ"ז, כ"ב): "בבלה יובאו ושם יהיו עד יום פקדי אותם נאם ה'". ור' זירא? ההוא בכלי שרת כתיב. ורב יהודה? כתיב קרא אחרינא (שיר השירים ג', ה'): "השבעתי אתכם בנות ירושלים בצבאות או באילות השדה וגו'" ור' זירא? ההוא שלא יעלו לישראל בחומה. ורב יהודה? השבעתי אחרינה כתיב. ור' זירא? ההוא מיבעיא ליה לכדרבי יוסי בר חנינא דאמר: ג' שבועות הללו למה? אחת, שלא יעלו ישראל בחומה; ואחת, שהשביע הקב"ה את ישראל שלא ימרדו באומות העולם; ואחת, שהשביע הקב"ה את העובדי כוכבים שלא ישתעבדו בהן בישראל יותר מדאי וכו'. (כתובות, ק"י ע"ב - קי"א ע"א)

סתם כדי שתדע, על השבועה השניה עוברים אותם אנשים (יש לציין שהם משתייכים לציבור הדתי-ציוני), כשהם קופצים על ג'בלאות כאלו ואחרות, מה שאסור ע"פי השבועה.

ציטוט:
או כמו שאומר זאת במלוא החריפות בעל "אם הבנים שמחה":
סירבו לשמוע לציונים לעלות ארצה!

במידה ואתה צודק (ואל תגיד ששמעת ממני שאתה צודק), באותה תקופה כפי שהסברתי לך, לא אני ולא אתה ואפילו לא העולים בארץ לא היו יודעים אם פגה השבועה, ואם כן היינו יודעים שהיא פגה בגלל התרה מצד אומות העולם, ויש לציין שאומות העולם הסכימו שנבוא לכאן, ועוד לא נגאלו ע"י הקב"ה
ציטוט:

ומדוע סירבו לשמוע להם?
משום שהם היו חילונים!

היו אז הרבה רבי אמנון, שבנאומים חוצבי להבות קראו לקהלם ל-א ל-ע-ל-ו-ת ארצה, כי בארץ הם לא יהיו שומרי מצוות ולכן עדיף להשאר בחו"ל.

אתה יודע מה באמת מצחיק אותי, שאת האהדה שלך אתה שומר לציבור שלא שומר מצוות, בעוד שאת השנאה שלך אתה שומר לציבור שמקיים את המציוות אחת לאחת, רק שתדע שכך פועל יצר הרע, הוא לא רוצה שתדע את האמת, הוא מעדיף את השקר, ואת הזלזול בצדיק (והלשון הרע) הזה תשמור לעצמך, כפי שאני לא אומר שהיו הרבה רבנים ציונים-דתים שבגללם הציבור שעליהם הם מופקדים עובר על מצוות בהתרים שלהם (ואני לא אציין לך שמות למרות שאני יודע, שיש הרבה רבנים שהיו מהמפונים שמתרים עירוב בנות ובנים בחתונות ובארועים מסויימים לנוער).

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 18-04-2007 בשעה 21:45.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 23:43

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אני חושב שכבר דנו אני ואתה על הנושא"

ציטוט:
ואם אני לא טועה הבאתי לך גם כרוז חרדי באידיש שקורה לכל היהודים לבוא לארץ, רק מה שאתה שוכח זה שבתקופה הזאת, היה מאוד קשה לעלות לארץ.
להאשים את החרדים או את ראשי הישיבות בהתנערות מעליה לארץ כשאתה לא היית שם ולא בדקת עובדות, זה יותר מלבחון כליות ולב, זה כבר התיימרות לראית עבר ברורה בנוגע למה שהיה.

ראה מה שאומר בעל "אם הבנים שמחה" - הוא בניגוד לשנינו (ולרב אמנון) היה שם!
קרא קצת על תולדותיו http://www.tsel.org/torah/emhabanim/18.html#link

ציטוט:
העליה היהודית באותה תקופה התאפשרה בקומץ אנשים עולים, וגם אז היו להם קשים מרובים ואני מקווה שלא תעבור ואפילו לא תזכה לעבור מה שאותם אנשים עברו.
עוד לימדו אותנו חז"ל שאסורה עליה בחומה, ובאותה תקופה האיסור הזה היה תקף עד אשר הוא התפוגג:

כנ"ל (לגבי קריאת הרקע ההיסטורי של הספר בקישור למעלה)

ציטוט:
סתם כדי שתדע, על השבועה השניה עוברים אותם אנשים (יש לציין שהם משתייכים לציבור הדתי-ציוני), כשהם קופצים על ג'בלאות כאלו ואחרות, מה שאסור ע"פי השבועה.

השבועה בטלה כאשר ניתנה הצהרת בלפור ובטח ובטח כאשר האומות החליטו על הקמת מדינת ישראל.

ציטוט:
ועוד לא נגאלו ע"י הקב"ה

מי לא נגאל? - משפט לא ברור שלך.

ציטוט:

אתה יודע מה באמת מצחיק אותי, שאת האהדה שלך אתה שומר לציבור שלא שומר מצוות, בעוד שאת השנאה שלך אתה שומר לציבור שמקיים את המציוות אחת לאחת, רק שתדע שכך פועל יצר הרע, הוא לא רוצה שתדע את האמת, הוא מעדיף את השקר, ואת הזלזול בצדיק (והלשון הרע) הזה תשמור לעצמך, .

אין פה שום אהדה או שנאה ח"ו.
יש פה ביקורת על מי שמכריז קבל עם ועדה "תתפחמו".
מילא אם זה היה נכון הייתה לי ביקורת רק על הסגנון. אבל כאשר זה גם לא נכון וכל הבסיס לטענותיו הם דילוגי אותיות מפוקפקים וקריאה פשטנית (עם השמטות מסויימות דרך אגב) המראה על חוסר הבנה מחריד של הכתוב, במקרה כזה ביקרתי גם את התוכן!
אין משוא פנים כאשר לומדים תורה - האמת חשובה מכל.
ציטוט:
כפי שאני לא אומר שהיו הרבה רבנים ציונים-דתים שבגללם הציבור שעליהם הם מופקדים עובר על מצוות בהתרים שלהם (ואני לא אציין לך שמות למרות שאני יודע, שיש הרבה רבנים שהיו מהמפונים שמתרים עירוב בנות ובנים בחתונות ובארועים מסויימים לנוער)

זהו - גמרת עם ניצולי השואה ועברת לבקר את המגורשים מגוש קטיף?
בדוק נא האם בבית המקדש הייתה הפרדה בין גברים לנשים (רמז - בעזרת נשים היו גם גברים).
המגורשים מגוש קטיף גורשו עקב "העלמותו" של ח"כ ליצמן: אבל אל תיתן לעובדות לבלבל אותך.

חזרה לפורום
ישן 19-04-2007, 12:22
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אני פשוט לא אתייחס יותר לדברים שלך, בזה סיימתי את הדיון
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE]ואם אני לא טועה הבאתי..."

ציטוט:
מילא אם זה היה נכון הייתה לי ביקורת רק על הסגנון. אבל כאשר זה גם לא נכון וכל הבסיס לטענותיו הם דילוגי אותיות מפוקפקים וקריאה פשטנית (עם השמטות מסויימות דרך אגב) המראה על חוסר הבנה מחריד של הכתוב, במקרה כזה ביקרתי גם את התוכן!

אולי אתה זה שלא מבין, אדם שלמד עשרות שנים תלמוד, גמרא ומשנה מבין פי כמה וכמה ממך, אל תתימר לחשוב שאתה מבין יותר ממנו, ודבר שני יש סיבה למה משתמשים באותם דילוגים, בשביל שאנשים יחזרו בתשובה מתוך התעיינינות "מפוקפקת"(כפי שאתה קורא לה), כפי איך שאני רואה את הדברים, לרב הזה ולרב זמיר יש הרבה חוזרים בתשובה, אפילו מאות, ואילו לציונות הדתית יש כמה בודדים וגם הם לא מי יודע מה שומרים על ההלכות(כפי שהזכרתי שיש רבנים שמתירים איסורים), כך שיציאה נגד אותה הדרך ה"מפוקפקת" שהרבנים משתמשים בה זה לצאת נגד תהליך "ההחזרה בתשובה" של עם ישראל.

ציטוט:

בדוק נא האם בבית המקדש הייתה הפרדה בין גברים לנשים (רמז - בעזרת נשים היו גם גברים)

אז משתמע שאתה מתיר לעבור על איסור עריות, יפה, אני יותר ויותר חושב לבדוק מה הולך באתר של הרב שלך, נשאל אותו כמה שאלות, פשוט אני מזועזע מהדברים פורצי הגדרות שאתה אומר.

חזרה לפורום
ישן 19-04-2007, 18:07

אכן
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אני פשוט לא אתייחס יותר לדברים שלך, בזה סיימתי את הדיון"

ציטוט:
אולי אתה זה שלא מבין, אדם שלמד עשרות שנים תלמוד, גמרא ומשנה מבין פי כמה וכמה ממך, אל תתימר לחשוב שאתה מבין יותר ממנו, ודבר שני יש סיבה למה משתמשים באותם דילוגים, בשביל שאנשים יחזרו בתשובה מתוך התעיינינות "מפוקפקת"(כפי שאתה קורא לה), כפי איך שאני רואה את הדברים, לרב הזה ולרב זמיר יש הרבה חוזרים בתשובה, אפילו מאות, ואילו לציונות הדתית יש כמה בודדים וגם הם לא מי יודע מה שומרים על ההלכות(כפי שהזכרתי שיש רבנים שמתירים איסורים), כך שיציאה נגד אותה הדרך ה"מפוקפקת" שהרבנים משתמשים בה זה לצאת נגד תהליך "ההחזרה בתשובה" של עם ישראל.

אינני מתיימר לחשוב.
ודוקא משום כך - כאשר מישהו אחר היה מוציא מפיו פנינה כזו (...תתפחמו...) זה לא היה משמעותי. אבל כאשר הוא מוציא דבר כזה מפיו המשמעות היא גדולה וחמורה הרבה יותר.
יש כלל - כח דהיתרא עדיף!

ציטוט:
אז משתמע שאתה מתיר לעבור על איסור עריות, יפה, אני יותר ויותר חושב לבדוק מה הולך באתר של הרב שלך, נשאל אותו כמה שאלות, פשוט אני מזועזע מהדברים פורצי הגדרות שאתה אומר.

מי מתיר לעבור על איסור עריות?
וכי עולה בדעתך שבבית המקדש עברו על איסור עריות?
כנראה שאי קיום מחיצה לא נחשבה לעבירה על איסור עריות (כמה "מפתיע").
אדרבה שאל אותו מליון שאלות (הוא עונה - אולי מתוך כך תבין סוף סוף מהי ההלכה בכמה דברים ומהם ההמצאות של הדור האחרון.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 19-04-2007 בשעה 18:25.
חזרה לפורום
ישן 26-04-2007, 23:53

בא נדייק עוד קצת:
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "CK..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ayedavid
דייק במקורות שאתה מביא:

מתי יחשוש שמא יגרום החטא?

כשיש בידו תורה וגמ"ח.

ואם אין בו מספיק תורה וגמ"ח כמו אותו אמורא?

מתי הבעיה היא "ואיחר עד עתה"?

רק לאחר ש:

"ותרי"ג מצוות שמרתי"

משמע שאם תרי"ג מצוות לא שמרת, אל תלך רחוק...

אם מישהו עבר עבירה בנושא מסויים נניח בחילול שבת.
הוא לא יתקן את אותה עבירה עד שיפסיק לחלל שבת לא כן?
כלומר, גם אם הוא יקרא תהילים כל היום וכל הלילה, יטבול במקווה כל שעה וילך כל היום עם תפילין אבל עדיין יחלל שבת, הוא לא תיקן.
לכן כאשר העבירה היא מאיסה בארץ חמדה, לא יועיל אם תהיה חרד, תעשה תיקוני חצות ותבכה על החורבן. אם עדיין אתה יושב בחו"ל לא יועילו לך כל אלה.
עליך לתקן במקום בו פגמת כלומר ע"י עליה לארץ חמדת אבות.
זהו החטא ואין בלתו.
והציוניים החילונים, היכן הם עמדו ביחס לחטא באותו זמן?
במעמד של בעלי תשובה שתקנו את החטא הספציפי הזה (כן, גם אם כוונתם הייתה ליצור מדינה חילונית).
מה יותר גדול?
מי שעשה את כל הכוונות בעולם השייכות למצווה - אך לא עשה בפועל את המצווה.
או מי שלא כיוון בכלל, אבל עשה את המצווה?
בוודאי שמי שעשה את המצווה בפועל יותר גדול (כמו שמוכיח בעל "אם הבנים שמחה").
אבל פה המצב הוא אפילו לא זה - הציונים החילונים מסרו את הנפש על קיום המצווה הזו.

חזרה לפורום
ישן 27-04-2007, 01:04
  ayedavid ayedavid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.05
CK
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "בא נדייק עוד קצת:"

אשמח לדייק כמה שרק ניתן, אך קראתי את דבריך שוב ושוב ולא הבנתי כיצד הם קשורים לדיוק במקורות אותם ציטטת קודם. אני משער שעזבת את המקורות וכעת אתה מנסה להוכיח מתוך סברא אישית שלך שהשואה נגרמה בגלל אי קיום מצוות ישוב הארץ, והציונות תיקנה את אותה עבירה בעלייה לארץ.

קודם כל אבהיר שאינני משתייך לזרם זה או אחר ואינני מתנגד לאף זרם. מכבד את כולם.

עכשיו לתוכן הדברים שכתבת:

א. לשיטת רוב הפוסקים מצוות צריכות כוונה (נסה לדמיין לבד את ההשלכות של דין זה על כל ההודעה הקודמת שכתבת).

ב. אם נעיין בתורה בפרשיות הייסורים הדומים ביותר לייסורי השואה לא נראה הקפדה יתירה על הארץ - העלייה וההמצאות בה תלויות בקיום התורה והמצוות. 'תחת אשר לא עבדת ...'

ג. ישנם שניצלו מהשואה ולא עלו לארץ.

ד. רוב ככל הדתיים שלא עלו לארץ, לא עלו לארץ כי למרות שהם עבדו את ה', הם חשבו - וכך גם רבותיהם חשבו - שאסור לעלות לארץ וזו עבירה. לפי דבריך יוצא שהשואה - 6 מליון הרוגים - נעשתה רק בגלל חטא בשוגג של כמה שרצו לקיים מצווה? או בגלל טעות בהלכה?

אלו היו רק כמה השגות על אותה הסברא שהצגת. אני לא מתיימר לדעת חשבונות שמים אבל מסתבר שדברי הרב אמנון יצחק מתיישבים על הלב יותר מכל הסבר אחר, ולמרות שעל האופן בו מעבירים את הדברים אפשר להתווכח - ובעצם זה תלוי בשומעי הדברים ובתכונותיהם - כפי שהסברתי היטב בסוף האשכול השכן.

שיהיה לך לילה טוב.

נערך לאחרונה ע"י ayedavid בתאריך 27-04-2007 בשעה 01:07.
חזרה לפורום
ישן 28-04-2007, 22:56

david
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "CK"

ציטוט:
אשמח לדייק כמה שרק ניתן, אך קראתי את דבריך שוב ושוב ולא הבנתי כיצד הם קשורים לדיוק במקורות אותם ציטטת קודם..

מצטער אם לא הבנת את הקשר. חשבתי שהמושג "החטא" ברור לך עד עכשיו. ולא - אין מדובר בכך שיש תנאי הכרחי שאדם יקיים את כל המצוות כדי שיגיע לשאלה האם עבר על החטא של אי העליה לארץ.
ציטוט:
אני משער שעזבת את המקורות וכעת אתה מנסה להוכיח מתוך סברא אישית שלך שהשואה נגרמה בגלל אי קיום מצוות ישוב הארץ, והציונות תיקנה את אותה עבירה בעלייה לארץ

השערתך שגויה. סברא אישית שלי?
ח"ו! קרא בבקשה את הדברים הבאים:
מסוף העמוד הזה ("ואחר כל אלה הדברים..."):
http://www.tsel.org/torah/emhabanim/101.html#link
עד סוף הפסקה הראשונה עמוד ס"ג.

ציטוט:
עכשיו לתוכן הדברים שכתבת:

א. לשיטת רוב הפוסקים מצוות צריכות כוונה (נסה לדמיין לבד את ההשלכות של דין זה על כל ההודעה הקודמת שכתבת).

ראה כנ"ל.
ציטוט:
ב. אם נעיין בתורה בפרשיות הייסורים הדומים ביותר לייסורי השואה לא נראה הקפדה יתירה על הארץ - העלייה וההמצאות בה תלויות בקיום התורה והמצוות. 'תחת אשר לא עבדת ...'

קרא בבקשה מכאן:
http://www.tsel.org/torah/emhabanim/195.html#link
עד עמוד קצ (כולל).
ציטוט:
ג. ישנם שניצלו מהשואה ולא עלו לארץ.

נו אז?
ציטוט:
ד. רוב ככל הדתיים שלא עלו לארץ, לא עלו לארץ כי למרות שהם עבדו את ה', הם חשבו - וכך גם רבותיהם חשבו - שאסור לעלות לארץ וזו עבירה. לפי דבריך יוצא שהשואה - 6 מליון הרוגים - נעשתה רק בגלל חטא בשוגג של כמה שרצו לקיים מצווה? או בגלל טעות בהלכה?

מצווה ששקולה כנגד כל התורה כולה כמו שפירש אור החיים הקדוש.

ציטוט:
אלו היו רק כמה השגות על אותה הסברא שהצגת. אני לא מתיימר לדעת חשבונות שמים אבל מסתבר שדברי הרב אמנון יצחק מתיישבים על הלב יותר מכל הסבר אחר, ולמרות שעל האופן בו מעבירים את הדברים אפשר להתווכח - ובעצם זה תלוי בשומעי הדברים ובתכונותיהם - כפי שהסברתי היטב בסוף האשכול השכן.

אם יותר מתיישבים לך על הלב הוכחות מדלוגי אותיות וסברות של הרב אמנון שיבושם לך.

שבוע טוב.

חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 20:18

ck
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "david"

אם אתה נהנה להרגיש שהגבת לדבריי, לא אמנע ממך את ההרגשה הזאת שוב (במידה ושוב תתעלם מדבריי ותכסה עליהם בחצי משפט חסר משמעות - אשאיר את דבריך אחרונים).

עם קצת מאמץ אוכל להביא לך כמעט על כל מצווה ומצווה כמה עיקרית וחשובה היא בעיני הקב"ה, כמה פגמים יכולה לגרום למי שלא מקיימה בנפשו ובעם ישראל כולו, וכמה תועלת יכולה להביא לעם כולו.

בהודעה שלך שאליה הגבתי, ניסית להביא ראיה מדברי חז"ל ומסיפור יעקב אבינו. הראיה שלך נדחתה לחלוטין והסברתי מדוע, לא אחזור על הדברים. מה שכתבת:

"ולא - אין מדובר בכך שיש תנאי הכרחי שאדם יקיים את כל המצוות כדי שיגיע לשאלה האם עבר על החטא של אי העליה לארץ"

נלקח פשוט מהסברא שלך וכלל לא קשור לראיה מסיפור יעקב ששם כאמור ניתן למצוא ראיה הפוכה, קודם כל שמירת תרי"ג מצוות ורק לאחר מכן "ואחר עד עתה".

לא ענית למה שכתבתי בסעיף א', הקישור ההוא לא ממש עוזר.

לא יישבת את חוסר ההיגיון שהצגתי בסעיף ד' גם תלמוד תורה שקול כנגד התורה כולה וגם עוד ועוד, ושוב יש לזכור שזו בסה"כ היתה בשוגג, וללא כוונה ואפשר לומר שהיו אנוסים בפסקי רבותיהם.

דילוגי אותיות לא "ראיה" לכלום

חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 21:27

אם לא תקרא את הקישורים שהבאתי לך לא אוכל לעזור לך.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "ck"

ציטוט:
אם אתה נהנה להרגיש שהגבת לדבריי, לא אמנע ממך את ההרגשה הזאת שוב (במידה ושוב תתעלם מדבריי ותכסה עליהם בחצי משפט חסר משמעות - אשאיר את דבריך אחרונים).

עם קצת מאמץ אוכל להביא לך כמעט על כל מצווה ומצווה כמה עיקרית וחשובה היא בעיני הקב"ה, כמה פגמים יכולה לגרום למי שלא מקיימה בנפשו ובעם ישראל כולו, וכמה תועלת יכולה להביא לעם כולו.

בהודעה שלך שאליה הגבתי, ניסית להביא ראיה מדברי חז"ל ומסיפור יעקב אבינו. הראיה שלך נדחתה לחלוטין והסברתי מדוע, לא אחזור על הדברים. מה שכתבת:

"ולא - אין מדובר בכך שיש תנאי הכרחי שאדם יקיים את כל המצוות כדי שיגיע לשאלה האם עבר על החטא של אי העליה לארץ"

נלקח פשוט מהסברא שלך וכלל לא קשור לראיה מסיפור יעקב ששם כאמור ניתן למצוא ראיה הפוכה, קודם כל שמירת תרי"ג מצוות ורק לאחר מכן "ואחר עד עתה".

לא ענית למה שכתבתי בסעיף א', הקישור ההוא לא ממש עוזר.

לא יישבת את חוסר ההיגיון שהצגתי בסעיף ד' גם תלמוד תורה שקול כנגד התורה כולה וגם עוד ועוד, ושוב יש לזכור שזו בסה"כ היתה בשוגג, וללא כוונה ואפשר לומר שהיו אנוסים בפסקי רבותיהם.

דילוגי אותיות לא "ראיה" לכלום

אם היית קורא היית מבין שהעיכוב בגאולה 1000 שנים לאחר החורבן השני והלאה, הוא רק בגלל החטא המדובר.
הביטוי "שמא יגרום החטא" מתייחס לחטא מסויים.
החטא הנ"ל מתחיל עוד מימי עזרא (כאשר קרא לאנשי וורמיזא (כיום וורמס בגרמניה) לעלות לא"י כדי שיוכלו לקיים את מצוות הרגלים (הם היו רחוקים מידי)).
אם באת לדחות (בסברא שלך?) את מה שכתוב לגבי מפגש יעקב ועשו, לא תוכל לעשות כן עם מה שקרה בימי עזרא (אי העליה של העשירים ושל החכמים אלא רק של העניים ואלו שכמדומני היו נשואים לנשים נכריות).
אתה רוצה להתייחס ברצינות - קרא בעיון את שני הקישורים שהבאתי לך.
זה פשוט נושא רציני מידי וההתייחסות צריכה להיות רצינית גם כן.

נ.ב.
ואם אתה מסכים שדילוגי אותיות הם לא ראיה לכלום, מה נשאר לר' אמנון?
סברא אישית שלו שמנסה לשדך את הקללות לשואה ומשמיטה פסוק חשוב (ראה הערתי לKKR):
ציטוט:
מד ואף-גם-זאת בהיותם בארץ אויביהם, לא-מאסתים ולא-געלתים לכלותם--להפר בריתי, איתם

כלומר:
כל עוד הזמן הוא שנהיה בגלות, אנחנו בטוחים.
אבל מרגע שהגיע הזמן לעלות ולא עולים הקב"ה מזרז אותנו (קרא את הקישור השני שהבאתי לך ותבין).
כמו כן ראה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...411#post1891368
חלק י'.

חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 21:55

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אם לא תקרא את הקישורים שהבאתי לך לא אוכל לעזור לך."

את כל המאמרים אליהם שלחת לא אקרא. לשאלות שלי שמציגות את חוסר ההיגיון שברעיון שהצגת (השואה קרתה כי לא עלו לארץ) כבר הסברתי. לשלוח אותי לקרוא עשרות דפים זה בדיוק כמו שאשלח אותך לקרוא את הספר "ויואל משה" או שאר ספרים שלא מסכימים עם התיאוריה שלך.

אם יש לך תשובה או תגובה לדבריי, כתוב אותה כאן. אל תשלח אותי לספר שלם שישכיח את הדברים שכתבתי וכן כמה לא הגיונית התיאוריה שהצגת, ויעצים אותה ברעיונות לא מוכחים.

מפני ה"שמא יגרום החטא" חששו אבותינו רק לאחר שהיה בידם תרי"ג מצוות, או תורה וגמ"ח.

הראיה של הרב אמנון יצחק היא הגיונית, היא מוכחת מהכתובים (חטאי העם, עבודת ה', עזיבת התורה).

נערך לאחרונה ע"י ayedavid בתאריך 29-04-2007 בשעה 21:57.
חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 23:12

נו, אז אם כך
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "את כל המאמרים אליהם שלחת לא..."

ציטוט:
את כל המאמרים אליהם שלחת לא אקרא. לשאלות שלי שמציגות את חוסר ההיגיון שברעיון שהצגת (השואה קרתה כי לא עלו לארץ) כבר הסברתי. לשלוח אותי לקרוא עשרות דפים זה בדיוק כמו שאשלח אותך לקרוא את הספר "ויואל משה" או שאר ספרים שלא מסכימים עם התיאוריה שלך.

אם יש לך תשובה או תגובה לדבריי, כתוב אותה כאן. אל תשלח אותי לספר שלם שישכיח את הדברים שכתבתי וכן כמה לא הגיונית התיאוריה שהצגת, ויעצים אותה ברעיונות לא מוכחים.

מפני ה"שמא יגרום החטא" חששו אבותינו רק לאחר שהיה בידם תרי"ג מצוות, או תורה וגמ"ח.

הראיה של הרב אמנון יצחק היא הגיונית, היא מוכחת מהכתובים (חטאי העם, עבודת ה', עזיבת התורה).

גם אם אתה צודק אין בכך כלום, שהרי אין תורה אלא בארץ ישראל!
בחו"ל גם אם תקיים את כל המצוות אתה עדיין עובד עבודה זרה!.

ולכן - לא לרצות לעלות לארץ כאשר הגיע הזמן לעלות, היא היא עזיבת התורה!
לכן הרב אמנון צודק במובן מה:
אכן החרדים שלא רצו לעלות ארצה כמו יושבי וורמיזא בזמן עזרא עזבו את התורה בכך (הם אמרו "אתם תדורו בירושלים שלכם ואנחנו נדור פה בירושלים הקטנה שלנו" - כלומר הם סברו שאפשר לקיים את המצוות בחו"ל) ולכן הקב"ה עוררם ע"י שבטו לעלות לארץ ישראל.

אמנם מי ששמע לקריאת הקב"ה לעלות לארץ ישראל ניצל מהגזרה (ולא מדובר רק על זמן השואה אלא עוד הרבה לפני כן כאשר הציוניים היו מוקצים מחמת מיאוס בעיני מתנגדי העליה לארץ).
אם היית טורח לקרוא היית רואה פירוש נפלא לפסוק "משכני אחריך נרוצה..." בהקשר זה.

חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 23:23

בנוסף וזה קושיה גדולה על דברי ר' אמנון ועל סברתו
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "את כל המאמרים אליהם שלחת לא..."

שהקללות נאמרו על כך שעם ישראל לא מקיים את התורה בחו"ל (שהרי אי אפשר לקימה בחו"ל).
שים לב - באיזה הקשר נאמרות הקללות?
כאשר עם ישראל נמצא על אדמתו!!!!
לא כאשר הוא בחו"ל - לכן זה מבטל את סברתו שהשואה באה על שעזבו את המצוות מכל וכל
הדגשתי לך את המקומות המתאימים:
ציטוט:
דברים פרק כח

א והיה, אם-שמוע תשמע בקול יהוה אלוהיך, לשמור לעשות את-כל-מצוותיו, אשר אנוכי מצווך היום--ונתנך יהוה אלוהיך, עליון, על, כל-גויי הארץ. ב ובאו עליך כל-הברכות האלה, והשיגוך: כי תשמע, בקול יהוה אלוהיך. ג ברוך אתה, בעיר; וברוך אתה, בשדה. ד ברוך פרי-בטנך ופרי אדמתך, ופרי בהמתך--שגר אלפיך, ועשתרות צאנך. ה ברוך טנאך, ומשארתך. ו ברוך אתה, בבואך; וברוך אתה, בצאתך. ז ייתן יהוה את-אויביך הקמים עליך, ניגפים לפניך: בדרך אחד ייצאו אליך, ובשבעה דרכים ינוסו לפניך. ח יצו יהוה איתך, את-הברכה, באסמיך, ובכול משלח ידך; ובירכך--בארץ, אשר-יהוה אלוהיך נותן לך. ט יקימך יהוה לו לעם קדוש, כאשר נשבע-לך: כי תשמור, את-מצוות יהוה אלוהיך, והלכת, בדרכיו. י וראו כל-עמי הארץ, כי שם יהוה נקרא עליך; ויראו, ממך. יא והותירך יהוה לטובה, בפרי בטנך ובפרי בהמתך ובפרי אדמתך--על, האדמה, אשר נשבע יהוה לאבותיך, לתת לך. יב יפתח יהוה לך את-אוצרו הטוב את-השמיים, לתת מטר-ארצך בעיתו, ולברך, את כל-מעשה ידך; והלווית גויים רבים, ואתה לא תלווה. יג ונתנך יהוה לראש, ולא לזנב, והיית רק למעלה, ולא תהיה למטה: כי-תשמע אל-מצוות יהוה אלוהיך, אשר אנוכי מצווך היום--לשמור ולעשות. יד ולא תסור, מכל-הדברים אשר אנוכי מצווה אתכם היום--ימין ושמאל: ללכת, אחרי אלוהים אחרים--לעובדם. {פ}

טו והיה, אם-לא תשמע בקול יהוה אלוהיך, לשמור לעשות את-כל-מצוותיו וחוקותיו, אשר אנוכי מצווך היום--ובאו עליך כל-הקללות האלה, והשיגוך. טז ארור אתה, בעיר; וארור אתה, בשדה. יז ארור טנאך, ומשארתך. יח ארור פרי-בטנך, ופרי אדמתך--שגר אלפיך, ועשתרות צאנך. יט ארור אתה, בבואך; וארור אתה, בצאתך. כ ישלח יהוה בך את-המארה את-המהומה, ואת-המגערת, בכל-משלח ידך, אשר תעשה--עד הישמדך ועד-אבודך מהר, מפני רוע מעלליך אשר עזבתני. כא ידבק יהוה בך, את-הדבר--עד, כלותו אותך, מעל האדמה, אשר-אתה בא-שמה לרשתה. כב יכך יהוה בשחפת ובקדחת ובדלקת, ובחרחור ובחרב, ובשידפון, וביירקון; ורדפוך, עד אובדך. כג והיו שמיך אשר על-ראשך, נחושת; והארץ אשר-תחתיך, ברזל. כד ייתן יהוה את-מטר ארצך, אבק ועפר: מן-השמיים יירד עליך, עד הישמדך. כה ייתנך יהוה ניגף, לפני אויבך--בדרך אחד תצא אליו, ובשבעה דרכים תנוס לפניו; והיית לזעווה, לכול ממלכות הארץ. כו והייתה נבלתך למאכל, לכל-עוף השמיים ולבהמת הארץ; ואין, מחריד. כז יכך יהוה בשחין מצריים, ובטחורים, ובגרב, ובחרס--אשר לא-תוכל, להירפא. כח יכך יהוה, בשיגעון ובעיוורון; ובתמהון, לבב. כט והיית ממשש בצוהריים, כאשר ימשש העיוור באפילה, ולא תצליח, את-דרכיך; והיית אך עשוק וגזול, כל-הימים--ואין מושיע. ל אישה תארש, ואיש אחר ישכבנה--בית תבנה, ולא-תשב בו; כרם תיטע, ולא תחללנו. לא שורך טבוח לעיניך, ולא תאכל ממנו--חמורך גזול מלפניך, ולא ישוב לך; צאנך נתונות לאויביך, ואין לך מושיע. לב בניך ובנותיך נתונים לעם אחר, ועיניך רואות, וכלות אליהם, כל-היום; ואין לאל, ידך. לג פרי אדמתך וכל-יגיעך, יאכל עם אשר לא-ידעת; והיית, רק עשוק ורצוץ--כל-הימים. לד והיית, משוגע, ממראה עיניך, אשר תראה. לה יכך יהוה בשחין רע, על-הברכיים ועל-השוקיים, אשר לא-תוכל, להירפא--מכף רגלך, ועד קודקודך. לו יולך יהוה אותך, ואת-מלכך אשר תקים עליך, אל-גוי, אשר לא-ידעת אתה ואבותיך;

אני חושב שאין צורך להוסיף.

חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 08:43

אני לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "חבל לך על השקעת האנרגייה שבהפרכת דבריו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
הוא מתייחס לתורה כטקסט כתוב בצורה פשטנית, ומתעלם מהפרושים. דבר שתלמיד חכם לא אמור לעשות. אם גם אתה תתייחס אליו כך, אתה יורד לרמתו, ושם לא תצליח לנצח אותו...

לעיתים כדי להבין את הפירושים (ובמיוחד פירוש רש"י), יש לנסות להבין את הכתוב בהבנתך שלך.
רק אח"כ עליך לחזור לפירוש רש"י ואז אתה באמת מבין מה הוא כתב. לכן מה שהוא עושה לגיטימי.
זה דרך אגב מה שעשו כל המפרשים בכל הדורות.

דבר אחר - "אני יורד לרמתו?" ח"ו.
אני עפר לרגליו.
אלא מה - גם לרב מותר לטעות, וחז"ל במסכת אבות כבר אמרו -
"יהי ביתך בית ועד לחכמים" - לפי פירוש מסויים זה אומר שאתה צריך להחזיק הרבה ספרים בבית.
"והווי מתאבק" - אל תאמין לאף אחד אלא נסה לבדוק את דבריהם. מתאבק מלשון "ויאבק איש עמו".
"בעפר רגליהם" - אבל אחר שסיימת דע לך שלמרות שגילית איזו טעות אצל איזה חכם אתה עדיין לא ברמתו אלא עפר לרגליו.

חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 22:04

זיו ו CK
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "זה היה דימוי"

אינני מתעלם מפירושים, אך ע"מ לברור את הפירוש הנכון לעניין שלנו (השואה) עלינו להשתמש גם בהיגיון ולא רק בהצבעה על פירושים (שלכאלה אין סוף, ואפילו פירוש הפוך ממה שכתבת קיים). אמנם אתה רשאי לקשור את השואה לפסוקי התורה באמצעות 'רעיון' תורני נחמד, וגם אם אינו מתיישב 'חלק' ע"פ פשט הפסוק (כפי שעשה הרב מהשיעור האחרון אליו שלחת - את רובו שמעתי), אלא שאתה צריך להבין שכשאתה בוחר בפירוש כזה, אין מדובר בפירוש מוכח, מדובר בסה"כ באפשרות.

אתה כמובן יכול להניח שהסיבה היא פשוטה יותר כפי שכתוב בתורה - חטאנו (שאגב, ממש לא הבנתי על סמך מה פסק הרב בנחרצות ששואה כזו לא יכולה להיות בסיבת החטאים - אני מדבר על אותו שיעור אליו שלחת מהאתר של מכון מאיר).

כמה טענות הגיוניות מקשות עליי לקבל את הפירוש שאתה מציע ומביאות אותי לבחור בפירוש השני, שכאמור נראה הגיוני יותר. כמובן שאיני יודע חשבונות שמים, אני לא יכול לומר בוודאות - אך כך נראה בעיניי הגיוני יותר כרגע - על שתי טענות עיקריות לא קיבלתי מענה הולם, אדגיש זאת מחר בלי נדר.

הערה קטנה לזיו:
הדיון איתי לא מיותר, לא אתבייש להודות לדברים אם ישמעו לי הגיוניים יותר.

CK אני יודע שכתבת בהודעות האחרונות דברים שלא הגבתי אליהם בהודעה הזאת, אוסיף לכתוב מחר אי"ה.

לילה טוב.
חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 21:25

שתיקה כהודאה דמיא
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "שמח שלבסוף הסכמת איתי"

שייך כשבעל דין לא כפר בטענות שנגדו. אך אם בעל הדין כפר בהן ולא הופיע להסביר את ראייתו, אינו בכלל שתיקה כהודאה דמיא. ובפרט אם הוא ציין כבר כמה ראיות לאי הסכמתו אך לא סיים כפי שהתכוון לעשות.

דון אותי לכף זכות.

אני לא יודע אם כדאי או אם תהיה תועלת בהמשך הדיון הזה (ייתכן ולא אמשיך עוד הרבה). מדובר בשאלה שכפי שכבר אמרתי, תשובה וודאית לה נמצאת רק למעלה, אלא שההגיון מכוון אותנו לכיוון מסוים (בינתיים כל אחד מאיתנו לכיוון אחר). העיקר הוא שנכוון ליבנו לשמים ונמנע משנאת חינם וביזיון ת"ח, ונדע לכבד זה את זה (שזו הסיבה שבכלל נכנסתי לדיון הזה, ואני חושש מהאפשרות שח"ו אגרום למה שרציתי למנוע)

ועכשיו אכתוב את מה שנראה לי:

א. בשיעור מהאתר של מכון מאיר הרב בונה את כל דבריו לאחר שהניח בפשטות וללא כל ראיה שהשואה גדולה מידי עבור חטאי העם. כיצד אתמודד עם הנחה זו? וכי לא עליו חובת ההוכחה?

ב. שאלת ההיגיון. אתה לא מוכן לקבל הסבר שקשור לחטאים, אך כן מוכן לקבל הסבר שחטא בשוגג - ואולי טעות בהלכה - היא היא הגורם. הגיוני? ממש לא.

ג. הראיות שהבאת לקיום הקללות רק כשעם ישראל נמצא בארצו הן אינן ראיות מסיבה פשוטה: תחילתו של העונש הוא הגלות - מה שהתחיל לפני 2000 שנה וכלל את עזיבת הארץ. הגלות לא התחילה בשואה, השואה היא שלב בגלות.

נערך לאחרונה ע"י ayedavid בתאריך 03-05-2007 בשעה 21:30.
חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 22:42

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "שתיקה כהודאה דמיא"

ציטוט:
שייך כשבעל דין לא כפר בטענות שנגדו. אך אם בעל הדין כפר בהן ולא הופיע להסביר את ראייתו, אינו בכלל שתיקה כהודאה דמיא. ובפרט אם הוא ציין כבר כמה ראיות לאי הסכמתו אך לא סיים כפי שהתכוון לעשות.

דון אותי לכף זכות.

דנתי. הלאה:

ציטוט:
אני לא יודע אם כדאי או אם תהיה תועלת בהמשך הדיון הזה (ייתכן ולא אמשיך עוד הרבה).

ציטוט:
מדובר בשאלה שכפי שכבר אמרתי, תשובה וודאית לה נמצאת רק למעלה
,
לא בשמים היא ובפרט כאשר מדובר באירוע בסדר גודל לאומי.

ציטוט:
אלא שההגיון מכוון אותנו לכיוון מסוים (בינתיים כל אחד מאיתנו לכיוון אחר).

לא מסכים:
הגיון של עו"ד מכוון את המכוונים לומר שהשואה באה על אי הקפדה בקיום מצוות (עד כדי כך שיש כאלה הטוענים שהיא באה משום שדיברו בחזרת הש"ץ (!!!)).
הגיון של שופט היה מכוון אותך לאותן מסקנות של הענק בעל אם הבנים שמחה המביא מאות אם לא אלפי הוכחות (הלכתיות ואחרות), לא אתה ולא בעל הדברים בפתח האשכול הבאת אפילו סתירה אחת לקמצוץ מההוכחות המופיעות בספר הנ"ל.

ציטוט:
העיקר הוא שנכוון ליבנו לשמים ונמנע משנאת חינם וביזיון ת"ח, ונדע לכבד זה את זה (שזו הסיבה שבכלל נכנסתי לדיון הזה, ואני חושש מהאפשרות שח"ו אגרום למה שרציתי למנוע)
מסכים. רק שזה לא ימנע ממישהו להתייחס לאמת כי היא חשובה מכל ואין משוא פנים כאשר דנים באמת.

ציטוט:
א. בשיעור מהאתר של מכון מאיר הרב בונה את כל דבריו לאחר שהניח בפשטות וללא כל ראיה שהשואה גדולה מידי עבור חטאי העם. כיצד אתמודד עם הנחה זו? וכי לא עליו חובת ההוכחה?

אם אני מגרד את זכרוני בקשר לשיעור אז חובת ההוכחה על צימצום הקב"ה לרמה של בעל מכולת עצבני הגובה את חובו כאשר החוב מגיע לסך מסויים מוטלת על הרב אמנון והטוענים כמוהו.

ציטוט:
ב. שאלת ההיגיון. אתה לא מוכן לקבל הסבר שקשור לחטאים, אך כן מוכן לקבל הסבר שחטא בשוגג - ואולי טעות בהלכה - היא היא הגורם. הגיוני? ממש לא.

דווקא קיבלתי - ולצערי החטא לא היה בשוגג כי אם במזיד (כמו שאומר בעל אם הבנים שמחה), והוא חזרה על חטא המרגלים (דרך אגב הרבה לפני האירוע הגר"א התייחס לבאות ואמר שחטא המרגלים עתיד לחזור ושהפעם ישתתפו בו תלמידי חכמים).

ציטוט:
ג. הראיות שהבאת לקיום הקללות רק כשעם ישראל נמצא בארצו הן אינן ראיות מסיבה פשוטה: תחילתו של העונש הוא הגלות - מה שהתחיל לפני 2000 שנה וכלל את עזיבת הארץ. הגלות לא התחילה בשואה, השואה היא שלב בגלות.

הכשל בדבריך הוא הנחת היסוד השגויה (שנידונה לאורך כל האשכול הזה) המקשרת בין פרשת הקללות בתורה לשואה.

חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 23:34

שלושה דברים קצרים
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE]שייך כשבעל דין לא כפר..."

לפחות כרגע לא אאריך.

א. אני לא קראתי את כל דברי הספר שאליו קישרת. אם יש שם הוכחה כלשהי הייתי שמח אם היית מציג לי אותה כאן. (ושוב, הוכחה ולא רעיון שמסתדר ומתחבר - כאלה יש לכל כיוון).

ב. אני בהחלט צריך אותך ע"מ להבין שרק עוונות שנעשו בארץ גוררים ייסורים. בפסוקים שהבאת לא הדגשת את המילה ארץ במקום בו מוזכרים החטאים, אלא דווקא כמקום בו ניתנו העונשים. לכן הצגתי מנגד פסוקים המראים שגם בגלות ניתן העונש. וכמו שכתבתי; הגלות היא תחילת הייסורים.

ג. וזה מבחינתי העיקר - ההיגיון:
כתבת:
"צימצום הקב"ה לרמה של בעל מכולת עצבני הגובה את חובו כאשר החוב מגיע לסך מסויים"

לא כבעל מכולת עצבני. אבל כן כאב רחמן שבשלב מסוים נצרך שיזכך את בניו - והייסורים עושים זאת. כך גם מובן מהתורה - התורה מגלה לנו את אופן ההשגחה ומתארת ייסורים קשים שהם סיבה לעוונות (גם אם לא תסכים שהם דיברו על השואה, הרי לך שזהו אופן ההנהגה - ואין קשר לעצבים, אפשר פשוט לנסות להבין אותה)
חזרה לפורום
ישן 04-05-2007, 00:13

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "שלושה דברים קצרים"

ציטוט:
לפחות כרגע לא אאריך.

במחילה גם אני לא.
ציטוט:
א. אני לא קראתי את כל דברי הספר שאליו קישרת. אם יש שם הוכחה כלשהי הייתי שמח אם היית מציג לי אותה כאן. (ושוב, הוכחה ולא רעיון שמסתדר ומתחבר - כאלה יש לכל כיוון).

קרא את תגובותיי הקודמות.

ציטוט:
ב. אני בהחלט צריך אותך ע"מ להבין שרק עוונות שנעשו בארץ גוררים ייסורים.

עד כמה שאני זוכר לא אמרתי את זה באף מקום.
התייחסתי רק לנסיון לקשור את השואה לעוון כזה או אחר שנעשה בחו"ל.

ציטוט:
בפסוקים שהבאת לא הדגשת את המילה ארץ במקום בו מוזכרים החטאים, אלא דווקא כמקום בו ניתנו העונשים. לכן הצגתי מנגד פסוקים המראים שגם בגלות ניתן העונש.

נו באמת (שוב התחלנו עם הגיון העו"ד?) כל ההקשר מתייחס לארץ:
גם בברכות:
ציטוט:
א והיה, אם-שמוע תשמע בקול יהוה אלוהיך, לשמור לעשות את-כל-מצוותיו, אשר אנוכי מצווך היום--ונתנך יהוה אלוהיך, עליון, על, כל-גויי הארץ.

ומסיים בקללות. ואתה מנסה לאנוס את מה שכתוב באמצע לחטאים בחו"ל?
נראה כאילו אתה נאחז בציפורניך בפירושו של הרב אמנון.

ציטוט:
וכמו שכתבתי; הגלות היא תחילת הייסורים.

כתבת וזה סותר את כל הפסוקים הנ"ל המראים שתחילת הייסורים הם בארץ.

ציטוט:
ג. וזה מבחינתי העיקר - ההיגיון:
כתבת:
"צימצום הקב"ה לרמה של בעל מכולת עצבני הגובה את חובו כאשר החוב מגיע לסך מסויים"

לא כבעל מכולת עצבני. אבל כן כאב רחמן שבשלב מסוים נצרך שיזכך את בניו - והייסורים עושים זאת. כך גם מובן מהתורה - התורה מגלה לנו את אופן ההשגחה ומתארת ייסורים קשים שהם סיבה לעוונות (גם אם לא תסכים שהם דיברו על השואה, הרי לך שזהו אופן ההנהגה - ואין קשר לעצבים, אפשר פשוט לנסות להבין אותה)

אל זה אגיב בהמשך בלי נדר השעה מאוחרת.

חזרה לפורום
ישן 04-05-2007, 12:18

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE]לפחות כרגע לא..."

א. סלח לי, קראתי את תגובתך הקודמת ולא ראיתי שם 'הוכחה'. הצגת פירושים. אשמח אם תוכל לעשות "העתק" ו"הדבק" להוכחה (וכתוב לי שזו ההוכחה, שלא אפספס)

ב. אתה מסכים שגם העבירות שבחו"ל עלולות לגרור ייסורים, מה מונע ממך להבין שהשואה דומה מהם?

ג. אני מנסה לאנוס פסוקים?
"והיה, אם-שמוע תשמע בקול יהוה אלוהיך, לשמור לעשות את-כל-מצוותיו, אשר אנוכי מצווך היום--ונתנך ה' אלוקיך, עליון, על, כל-גויי הארץ"

האם הקב"ה מבטיח לעם ישראל עליונות רק על עמים החיים בתוך ארץ ישראל? (רמז:"בראשית ברא אלקים את השמים ואת הארץ")

ד. שים לב שוב לפסוקים הבאים:
"והנשארים בכם ימקו בעונם בארצת, איביכם ואף בעונת אבתם, אתם ימקו.
והתודו את-עונם ואת-עון אבתם, במעלם אשר מעלו-בי, ואף, אשר-הלכו עמי בקרי. אף-אני אלך עמם בקרי והבאתי אתם בארץ איביהם, או-אז יכנע לבבם הערל ואז ירצו את-עונם."

מדבריך עד כה הבנתי שאתה חושב שההמצאות בגלות עיקרה הוא עונש, ולכן אין הצדקה שהמעשים בה יגררו את קללות התורה. בפסוקים אלה תוכל לראות שגם בגלות הקב"ה מצפה לוידוי ותשובה - שאם לא כן הייסורים לא יגמרו. משמע שהערך למעשים שם קיים והוא המכריע את המשך גורל העם בגלות - רק בחו"ל ניתן לעשות תשובה.

ה. בקשר לחשבון המכולת, קח תוספת קטנה:
"והארץ תעזב מהם ותרץ את-שבתתיה בהשמה מהם, והם, ירצו את-עונם; יען וביען--במשפטי מאסו, ואת-חקתי געלה נפשם."

הקב"ה גובה חובו. כמובן שיש מקום להבין מדוע בדיוק הוא בחר בדרך זו של הנהגה (ולא אאריך כי זה לא הנושא, אך אם מעניין אותך קרא את הקדמת בעל הסולם לספר הזוהר - שאגב, בסופה הוא מזכיר קצת גם את השואה)

ו. כתבת:
"וזה סותר את כל הפסוקים הנ"ל המראים שתחילת הייסורים הם בארץ."

למה סותר? אכן ההתחלה היתה בארץ, אלא שהגלות נמשכה 2000 שנה.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 16:15
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
הדרך המאוד מסויימת היא הפחדה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "כדאי שתחזור בך, הרב אמנון יצחק מחזיר בתשובה אנשים בדרך מסויימת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
שאך ורק היא יכולה למשוך אנשים ליהדות, לחזור בתשובה? אולי אתה, הרב עובדיה יוסף עצמו מסכים שהרב אמנון יצחק צדיק אמיתי ואם יש בעיות לפעמים הוא מפנה אליו.

לשואה היו הרבה סיבות, בין היתר זה התבוללות, כמו ההתנתקות שגם לה היו סיבות(עבירות משונות של המתיישבים), כך גם לשואה הייתה סיבה ומדובר על עבירות בלבד, הקב"ה לא יעניש את העם שלו סתם ואני מקווה שזה מובן לך

ואין טעם לחזרה בתשובה מיראה, כי חזרה בתשובה צריכה להיות מאהבה. הנזק שהשיטה גורמת, גדול הרבה יותר מהתועלת שספק אם ישנה בכלל. אין לי ספק שהרב יצחק למדן וגדול בתורה, ואולי אפילו צדיק, אלא שמה שברור הוא ששיטתו מוטעית לחלוטין.
אגב, זו לא שיטה חדשה; כבר לפני מאות שנים הסתובבו "מגידים" בעירות, ועסקו בהפחדת הקהל, ותיאור חי של חום הגהינום. הבעש"ט הקדוש יצא חוצץ נגד השיטה הזו, ואסר אותה מכל וכל. היא אולי הועילה בטווח הקצר, אבל בטווח הרחוק היא הזיקה מאוד.

ובנוגע לשואה, אין ספק שלקב"ה יש את החשבונות שלו. אבל אני סמוך ובטוח שהרב יצחק איננו רו"ח של הקב"ה, ולא כל יציאה שנופלת לו על הלשון הוא חייב לפלוט החוצה. טקט. לרוב האנשים יש את זה. נכון, הוא אומר דברים נכונים (כל מה שכתוב בתורה זה נכון) אם כי ניכר בו שאינו מבין את מה שהוא קורא. גדולי החסידות כבר אמרו שאת כל הקללות שבתורה ניתן לפרש כברכות, אתה מוזמן לקרוא בעצמך:
http://www.chabadlibrary.org/books/.../lkus/30/2/1/18
ולא רק זה, אלא שזה ברכות כפשוטן, ורק מוחנו מצומצם מכדי לקלוט אותן.

חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 21:19
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

ממש כפירה להגיד שלחזור בתשובה חייב לבוא מאהבה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "הדרך המאוד מסויימת היא הפחדה"

כיוון שתמיד מוזכרות החזרה בתשובה מאהבה (כל העבוונות נהפכים, לשגגות ואז לזכויות) או שלא מאהבה (עדין נשארות העברות), באור חיובי, כלומר זה נכון לחזור בתשובה הן מהדרך הזאת והן מהדרך הזאת, אך הקשה ביותר זה לא חזור בתשובה מאהבה, זה כמו להגיד שאתה התפילות צריך לומר מאהבה, וזה לא נכון כי לרוב, רק צדיקים גדולים יכולים להגיע למעלה כזאת, אני מקווה וגם מאמין שלא התכוונת באמת בזה שאתה אומר שהחזרה בתשובה חייבת ליהיות מאהבה, כיוון שלא כולם יכולים להגיע למעלה כזאת, ואני בספק אם אני או אתה יכולים להעיד שחזרנו בתשובה מאהבה.

שבוע טוב.

חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 21:45
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

זו דעתך
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "ממש כפירה להגיד שלחזור בתשובה חייב לבוא מאהבה"

שהיא ההפך מדעת החסידות. כדאי שתשנה את דעתך :\

ברור שבכל מצווה חייבת להיות גם יראה וגם אהבה, וגם חזרה בתשובה צריכה להיות לפי הסדר, קודם יראה ואח"כ אהבה. אלא שאצלו אין אהבה כלל! הכל איומים והפחדות, וכך לא ניתן לחזור בתשובה. החוזר בתשובה מיראה בלבד, סופו שישוב לחטאו (אם לא תתפוס אותו האהבה במקרה) לדעת הרמב"ם אגב, תשובה מיראה אינה תשובה גמורה (הלכות תשובה, ב' א), וכך גם באר המהר"ל בספר נתיב התשובה פרק ב':
ציטוט:
"דע לך כי התשובה היא לאדם, מצד כי האדם נברא בהתחלתו בלא חטא, וכאשר הוא שב אל הש"י, אז האדם חוזר אל התחלתו. ומפני זה ראויה התשובה להביא רפואה לעולם כי הרפואה גם כן שהוא שב להיות כבתחלה. וכאשר בני אדם עושים תשובה וחוזרים אל התחלתם, העולם ג"כ חוזר אל התחלתו לתקן כל קלקול שהוא בעולם...ואמר - כתיב "שובו בנים שובבים" דמשמע מעיקרא, כלומר, דמיד שהוא שב יש לו רפואה דכך כתיב "שובו בנים שובבים", וכתיב "ארפא משובותם" שצריכים רפואה. ומתרץ: הא על ידי אהבה, כי מי ששב אל הש"י מאהבה, בודאי תיכף ומיד ששב יש לו רפואה, כי מצד האהבה יש כאן תשובה גמורה, ואם שב מצד היראה אין כאן תשובה גמורה וצריך רפואה מן הש"י".
ובכלל, דרך העבודה של יראה אינה מתאימה (רמב"ם, הלכות תשובה פרק י'). בנוסף, יש גם מקרים של תשובה מאהבה (כרבי אלעזר בן דורדיא) ולמרות שאז זה היה מקרה נדיר, בימינו זה עניין שבכל יום שעבודת התשובה נעשית בדרך של קפיצה ודילוג לא על פי סדר והדרגה. וכל זה דווקא בדרך של תשובה מאהבה.

מה שהרב יצחק עושה הוא ההפך מדעת רוב גדולי התורה בדורינו; וזה בלי להזכיר את מופעי הסטנדאפ, את ההערצה המגלומנית שלו לעצמו, ואת הצורה שבה זה נעשה.

אה, ואל תדבר אלי אישית, לא חזרתי בתשובה...

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 18-04-2007 בשעה 22:02.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 21:59
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אתה צריך להבדיל בין צריך לחייב
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "זו דעתך"

שום אדם לא חייב לחזור בתשובה מאהבה או מיראה כיוון חז"ל אומרים שיש שני מקרים של חזרה בתשובה, ולכן כבר מקיבעה זאת אפשר להבין ששני הדרכים האלו מקובלות, אך הם מזכירים שצריך להגיע לאהבת השם יתברך בכל תשובה שהוא עושה, כפי שאתה מציע, מי שלא חוזר בתשובה מאהבה ולא יכול לחזור בתשובה מאהבה- עדיף שלא יחזור בתשובה בכלל, וזה ממש לא נכון, להגיע למעלה כזאת של תשובה מאהבה בהחלט צריך, אך אין זה תנאי מקדים לחזרה בתשובה.

מה שהרב אמנון יצחק עושה מתאים לתקופה הזאת, וקצת קשה להשוות את גדולי הדור הקודמים שהיו במצב שבו לא היה דור עיקש כזה, לבין גדולי הדור הזה שמתמודדים עם אותו דור עיקש שאותם גדולי דור קודמים, חלקם, התנערו מליהיות באותו דור כזה.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 18-04-2007 בשעה 22:07.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 22:12
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

כן? עדיף שיחזור בתשובה מיראה?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אתה צריך להבדיל בין צריך לחייב"

ויחזור אח"כ בשאלה/יתהלך כל חייו בתחושת פחד? אחד מעיקרי עבודת ה' היא עבודה בשמחה. בספר דברים כח, מז, כתוב:
ציטוט:
"תחת אשר לא עבדת את ה' אלקיך בשמחה ובטוב לבב מרב כל"
לא תחת אשר לא עבדת את ה' אלקיך כלל, (לא שואלים אותך למה לא חזרת בתשובה בכלל) אלא "תחת אשר לא עבדת... בשמחה ובטוב לבב "למה חזרת בתשובה מיראה?! תסביר לי איך "שמחה ובטוב לבב" יכול להתקיים עם "תשובה מיראה", בסגנון הרב אמנון יצחק?

ומי אתה שתשפוט בין דורנו לדורות קודמים? מי אמר לך שבדורות קודמים היו אנשים עקשים פחות? להפך! תורת החסידות התגלתה דווקא בדורנו, כדי לגלות לכולם את יתרונות עבודת ה' בשמחה, וחסרונות ה"מרה שחורה". העובדה שדבר זה קרה דווקא בדורות האחרונים, מראה שהעולם זקוק לה כעת, ולא בדורות עברו.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 18-04-2007 בשעה 22:17.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 22:20
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

תראה, תתייחס לעובדות, לא למה שבא לך בראש להגיד
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כן? עדיף שיחזור בתשובה מיראה?"

לרב אמנון יצחק המון חוזרים בתשובה, רוב רובם לא נפלו, אני התחזקתי מאוד מדברי הרב ב"ה, ואני הדוגמא החיה לזה, שחקן כדורגל נמצא בכולל אודות הרב הגאון הזה, ועוד מאות שחזרו בתשובה וכרגע נמצאים בתהליך ארוך של בעל תשובה ורובם עושים זאת משמחה ומאהבת השם, שוב, תתייחס לעובדות, לא למה שנראה לך, תשובה מיראה אפשרית, אך תמיד יש לשאוף לאהבת השם, אני מציע שתקרא את המאמר הבא:
http://www.arachim.co.il/Index.asp?...ryID=126&Page=1

ושוב אני לא אמרתי שעדיף שיחזור בתשובה מיראה, אני אמרתי שכאשר זה האופציה היחידה להחזיר מישהו בתשובה- עשה כן! לאחר מכן הוא יבין את אהבת הבורא ויאהב אותו.

אני אומר לך מפני שכל גדולי הדור הקדמים אמרו על דור אחרית הימים(דור המשיח) שהוא דור עיקש, ולכן היו רבים שלא רצו לגיע לדור הזה מהקושי להתמודד.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 18-04-2007 בשעה 22:30.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 22:32
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "תראה, תתייחס לעובדות, לא למה שבא לך בראש להגיד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
לרב אמנון יצחק המון חוזרים בתשובה, רוב רובם לא נפלו, אני התחזקתי מאוד מדברי הרב, ואני הדוגמא החיה לזה, שחקן כדורגל נמצא בכולל אודות הרב הגאון הזה, ועוד מאות שחזרו בתשובה וכרגע נמצאים בתהליך ארוך של בעל תשובה ורובם עושים זאת משמחה ומאהבת השם, שוב, תתייחס לעובדות, לא למה שנראה לך, תשובה מיראה אפשרית, אך תמיד יש לשאוף לאהבת השם, אני מציע שתקרא את המאמר הבא:
http://www.arachim.co.il/Index.asp?...ryID=126&Page=1

אני מתייחס לעובדות! ובדיוק בגלל זה אני חרד. אתה רואה רק את הצורה החיצונית, את האנשים שמוחאים כפים במופעים שלו, ואת הפאנבוייז שרצים אחריו כאחרי גורו. אתה לא יודע מה מתחולל בלב פנימה.
יכול להיות שאתה אדם מיוחד, ואליך זה מדבר בצורה טובה. יכול גם להיות שהדרך ההומריסטית בה הוא מעביר את המופעים שלו מעלה גם היא שמחה על פני האנשים. אבל עדיין, תאורי הפחדות, ציורי גהינום מוחשיים (אשכרה, נראה שהוא זכה לבקר שם פעם...) ושאר דמגוגיות זולות, נוטעים בלב החוזרים בתשובה מושגים מוטעים לגבי מהותה של היהדות. ולא רק אצל החוזרים בתשובה! גם יהודים דתיים תמימים שהולכים שולל אחרי כל קיבוצי האגדות והמדרשים שלו, שהוא מתייחס אליהם בצורה מופשטת ומבלבלת! תאר לך מה יקרה ליהודי דתי אם יחליטו להסביר לו את שיר-השירים בצורה מופשטת...

המאמר שהבאת לא רלוונטי לוויכוחנו, אני לא עוסק במהות הפעולה של תשובה כפי שהיא משפיעה למעלה מבחינת עברות ומצוות (למרות שגם זה חשוב מאוד) אלא כיצד היא משפיעה על האדם השב מבחינה אישית, נפשית ומחשבתית.

חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 22:38
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

במילים אחרות, אתה פשוט רוצה לצייר ציורי גן עדן כל הזמן
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE=kkr3]לרב אמנון יצחק..."

גם לאדם שחוטא- גן עדן מובטח לו.
וזה אני אומר כך סתם, שלא תבין את הרב הזה לא נכון, הוא כן מזכיר לרוב את גן עדן והטוב שהקב"ה יעשה למי שיחזור בתשובה, ואף מרבה את הטובות שהקב"ה עושה לבעל תשובה.
אתה לא יכול להגיד שאם שרואה את בנה נוגע בחשמל, תגיד לו כל הזמן ואפילו ברגע הזה,אל תדאג, אתה תרגיש דגדוג נעים, צריך לפעמים להפחיד את הבן כדי למנוע סכנה.

ציטוט:

"ומסתמא הכל לפי השבים. דלפעמים מתעורר האדם בתשובה על ידי היראה מעוצם (ה)קלקולים שנעשה על ידי החטאים ומתחרט מאד על מעשה החטא. וכמו כן נחלש למעלה הפגם שנעשה מהחטא, וזה נושא עון, שהחטא נעשה קל כשגגות" (שבת תשובה, תרמ"ד, "בגמרא").

עובדתית -יש חזרה בתשובה מיראה, לכן, אין זה חובה לחזור בתשובה מאהבה למרות שצריך לשאוף לזה.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 18-04-2007 בשעה 22:41.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 22:53
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

לא גן עדן ולא גהינום
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "במילים אחרות, אתה פשוט רוצה לצייר ציורי גן עדן כל הזמן"

המטרה של יהודי בעולם היא לא להגיע לא לגן עדן ולא לגהינום. תכליתו של יהודי היא לעבוד את ה'. אדם לא צריך לחזור בתשובה בגלל שכר או עונש, אלא בגלל הכרה אמיתית בצורך שלו לעבוד את הקב"ה.
נכון, כדי להגיע למצב הזה יש הרבה שיטות. אפשר להניח ליהודי תפילין, כדי שהן, מכוחן, יפעלו לעורר את הניצוץ היהודי שבו. אפשר להסביר לו מה המשמעות של היותו יהודי, וכן, אפשר גם לסבן אותו קצת בסיפורי גהינום. אך ברגע שעושים מהטפל עיקר, ואת העיקר לא מוצאים עד היום... המצב חמור.

הדוגמה של הנ"ל עם החשמל... באמת היה נחמד אם הוא היה מפחיד רק "לפעמים". הוא מפחיד דרך קבע! בזמן שהוא לא מתלוצץ על מי ששואל אותו שאלות נוקבות באמת.

והציטוט שהבאת; תסכים איתי שמדובר על אדם שיודע מהותו של חטא, ויודע את עונשו. אבל כשמגיעים לאדם שלא שומר תומ"צ, ומפילים עליו גהינום שלם, חייו אינם חיים. ואני מזכיר לך שוב: "תחת אשר לא עבדת... בשמחה ובטוב לבב"!

אני אישית אפסיק פה את הויכוח, יען כי הוא לא מגיע לשום מקום. אנחנו סתם טוחנים מים. אם יש לך משהו חדש להביא (ורצוי לא בצורת סרטון של הרב, אין לי כח לדמגוגיה) אני אשמח.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:56

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר