לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2007, 18:35
  מברג_חלוד מברג_חלוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.06
תמונות מהבופור

השבוע הייתי בביקור מולדת קצר ומצאתי אצל ההורים כמה תמונות ישנות של הבופור ודלעת.
הקו שתפסה הפלוגה (פלחה"ן נח"ל) היה בתחילת 99 ונגמר ללא הרוגים לפלוגה (להבדיל מן הקוים הקודמים).

בשבתות, מידי פעם קיבלנו רשות להיכנס לתוך המבצר. בעיקרון היה אסור בגלל החשש מפני קדחת המערות. בפועל, קדחת או לא קדחת, זה אתר חובה לכל חייל במוצב ולא יעלה על הדעת שלא לבקר בפנים אפילו פעם אחת. מצאתי רק ארבע תמונות מתוך המבצר. חבל.

יש גם תמונות מן גג המבצר. עליתי לשם כדי לתקן את האנטנה שנפגעה מפצמ"רים. הייתה קליטה מעולה של ערוץ המזרח התיכון ושם, בבופור, למדתי את חוקי הפוטבול אמריקאי.

בשורה תחתונה:
כוס אמק, כמה חרא אכלנו שמה

הנה התמונות:
מבט מגג המבצר
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מבט מן העמדה הצפונית לתוך המבצר. בפועל, כמובן שהסתכלנו החוצה.

לפני מארב

נערך לאחרונה ע"י מברג_חלוד בתאריך 06-04-2007 בשעה 18:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 02:01

הנה שאר התמונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מברג_חלוד שמתחילה ב "תמונות מהבופור"

המ"פ, שי ס., מחייך

מטרת דמות
דינרמן קצת עייף. פעם אחת ישנתי כל כך חזק שלא התעוררתי להתקפת פצמ"רים. רק בצהריים, בתדריך מוצב, נודע לי שירו עלינו בבוקר. בדרך כלל נשארתי ער בלילה וישנתי ביום.

בתוך המבצר:
למבצר יש בערך שבעה מפלסים. למיטב זכרוני נכנסנו לשלושה או ארבעה מהם. יש שם אולמות אבירים עצומים, אורוות גבוהות, חלונות עם חרכי ירי צרים לירי חיצים, מדרגות ומעברים והכל במצב טוב (יחסית לעובדה שאיש לא מנקה ומטפח את המקום).

מתוך ויקיפדיה:
בופור (צרפתית: beau fort - מצודה יפה; ערבית: قلعة الشقيف - קלעת א-שקיף) היא מצודה צלבנית הסמוכה לכפר ארנון בדרום לבנון באזור המכונה 'רכס עלי טאהר'. בערבית קרויה המצודה קלעת ארנון על שם הכפר ארנון הסמוך אליה, או לחלופין קלעת אל-שקיף - "המבצר המשקיף".
על פי הדעה המקובלת, המצודה הוקמה בשנת 1150 על ידי הצלבנים. אך יש הטוענים שהמצודה עתיקה יותר וכבר עמדה על תילה כשבאו הצלבנים לאזור.המצודה נכבשה ב־1190 על ידי המוסלמים. בשנת 1240 נכבשה המצודה בחזרה על ידי הצלבנים אך בשנת 1289 כבש את המצודה הסולטאן הממלוכי בייברס ומאז נשארה המצודה בחורבנה.

את הטיול הוביל הסמג"ד או אני בקבוצות קטנות של עד עשרה אנשים. משך כל סיור, בערך שעה.

מעניין מה יש שם היום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-04-2007, 02:16

ועוד כמה תמונות של הבופור

לא להיבהל, זה רק תרגיל

עושים קידוש ביום שישי בערב.
אני זוכר שהאוכל היה לא רע וביום שישי הוא היה ממש טוב. אם היו לנו מספיק מים במיכלים אז אפילו ניתן היה להתקלח במקלחת זריזה. צריך היה ללכת לרס"פ, לדווח כמה זמן לא התקלחת (פחות מ 21 יום אז חבל לך על הזמן, אל תציק לו בשאלות מפגרות) ויאללה.
המקלחות היו בנפרד מן הבנין המרכזי ומוגנות היטב. פעם אחת נפל פצמ"ר על גג הבניין של השירותים \ מקלחת בדיוק כשהייתי שם. באמת לא נורא. הפחד היחיד היה לחטוף רסיסים בדיוק בחמישה מטרים שבין היציאה מן המוצב לשירותים. בגלל זה כל יציאה לשירותים מחייבת שכפ"ץ.
היו כמה מקרים שאנשים ממש היו שניה לפני או אחרי שעשו את הדרך מהמוצב לשירותים. היה לנו הרבה מזל.

עבודות יזומות. לסדר שקי חול, למתוח רשתות הסוואה נגד צלפים, לנקות את הרחבה. תמיד היה במה להעסיק את הצעירים. חשבו יגיעו ללבנון וייצאו למארבים, להרוג מחבלים ולקבל צל"ש. בפועל, כל היום טחנו שמירות, מטבחים ועבודות מוצב.
כרגיל בלבנון.
הערה חשובה: כמעט בכל התמונות החיילים מחייכים. אני מקווה שאתם לא מקבלים רושם מוטעה שכל היום האנשים הלכו עם חיוך מאוזן לאוזן. זה רק בשביל המצלמה.

מיכאליס (הסמ"פ), גוטי ארז (החופ"ל) ואני.
למיכאליס הייתה דלקת בעיניים והרופא חבש לא אותן ולכן הוא הסתובב עיוור כמה ימים. האכלנו אותו, לקחנו אותו לשירותים (הוא ניגב וניער לבד), קראנו לו את העיתונים ואפילו ציירנו לו זוג עיניים חדשות

ישן 07-04-2007, 02:29

סט אחרון של תמונות

רגעים קטנים של אושר: חבילות מן הבית.
בדרך כלל הייתה לנו אספקה שוטפת של חבילות וכשנגמר השוקולד מהבית הולכים לשק"ם וקונים במבה עם קולה. עד שנגמרה האספקה בשק"ם וחוזרים לאכול ערגליות.
גליונות פלייבוי הוחרמו מייד והוחזרו לחיילים רק אחרי שסיימתי לקרוא את כל המאמרים.

נוף מגג המבצר.
עליתי כדי לתקן את האנטנה כדי שנוכל לראות פוטבול אמריקאי. עד אז טחנו סרטים בווידאו.אוסטין פאוארס כיכב בענק. בדרך כלל לא נשאר לחיילים יותר מידי זמן פנוי לראות טלוויזיה אבל בלילות ערפל, נטולי פעילות יזומה, אפשר היה למצוא קצת זמן פנוי.
(בפלחה"ן נחל רואים סרטי בורקס של "צהובים")

חיילים עייפים ישנים ברחבה. תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 19-04-2007, 13:59

עשיתם טיול שנתי לבופור ב 2006 ??
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי DenisTs שמתחילה ב "שאלה... זה המקום?(צילמתי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DenisTs
שאלה...

זה המקום?(צילמתי את זה במהלך טיול שנתי באוקטובר 06) לא יודע בדיוק מה צילמתיXD

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.picsite.co.il/watermark.php?file=5008]

והינה הנוף משם

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.picsite.co.il/watermark.php?file=5021]

יפה מאוד!!!
הרבה יותר מרשים מההתגנבות לפטרה בשנות החמישים העליזות!!

הבלוג: http://www.tapuz.co.il/blog/userBlo...rName=itaybraun
התמונות http://www.flickr.com/photos/itaybraun/sets

ישן 17-02-2008, 22:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

מה שמצולם זה לא קידוש בערב שבת, אלא הדלקת נרות בחנוכה. מה שהקפיץ לי את העניין היה שעל השולחנות יש ארוחה חלבית ולא בשרית כנהוג בערב שבת.
למרות שגם זה כבר קרה, אכלנו חלבי בערב שבת כי לא הגיע בשר בשיירה, אל זה לא מסביר את הירקות הטריים שעל השולחן.
עניין אחר הוא העדר הכומתות. בקידוש כל החיילים עם כומתה על הראש (כשהמוצב שייך לנח"ל חד"א נראה כמו מערום סטיקלייטים).
רק אחרי עיון מדוקדק התגלה החייל שמדליק את הנר.

חבילות - גם החבילות הגיעו בשיירות. הרבה פעמים קרה שהחבילה הגיעה כשהחייל בדיוק יצא הביתה, או שהגיעה יחד איתו מהבית.
מי שהיה על הרכס מכיר את הדילמה: מה עושים עם חבילה של חבר שנהרג?
לפעמים השיירות התבטלו והחבילות נתקעו בעגל, בארץ. קרה פעם שךאחד מהבחורים שאח"כ נהרג באסון המסוקים הגיעו בבת אחת כמה קרטונים של מיץ טבעי בקרטון. כל המוצב חגג ולמחרת כל המוצב בילה בשרותים עם שילשולים. החבילה נתקעה בארץ כמה חודשים!

שימו לב למלבנים על הריצפה - המקום משמש גם כנאפ"ל ואלו הסימונים לאלונקות (אפשר לראות בסרט).

בטח שמתם לב לשינה עם מדים נעליים ואפילו שכפ"ץ ואפוד. קשים חייו של כרמל א
שימו לב לבקבוק שתלוי על הקיר מימין. בכוננות עם שחר היה מיועד להתחיל פיצמור בכל רגע. לא יכולנו לצאת מהמרחב המוגן והבקבוקים שימשו להשתנה ולכיבוי סיגריות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:47

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר