לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2007, 13:28
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
אני דווקא לא מסכים איתך...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "לא סובל את השאלה הזאת"

ראשית, אין להשתמש במושג "קור" ולצפות לתשובה מדעית מדוייקת שכן אין זה מושג מדעי. קור הוא היעדר חום כפי שחושך הוא היעדר אור.

מעבר לקלווין הוא הדרך לפתרון.
כיוון שבסולם צלזיוס ה-0 הוא לא בסיס הסולם, דבר שנוגד את המתמטיקה (את קבוצת המספרים הטבעיים, לצורך העניין) הוא מטעה.
0 בסולם צלזיוס הוא בעל משמעות רבה, הוא עצמו מבטא רמת חום די גבוהה.
וכל פעולה חשבונית עם 0 בסולם צלזיוס, שכאמור, הוא לא מבטא אפס חום, תיהיה חסרת משמעות.
כדי לבצע פעולות חשבוניות עם 0. עליו לבטא אפס חום, וכך הדבר בסולם קלווין.

פעולות חשבוניות עם 0 בסולם קלווין (ע"ע האפס המוחלט) הן בעלות משמעות מדוייקת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2007, 11:01
  ipoder ipoder אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.06
אני לא רוצה להתערב...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=Shai]היעדר חום היא..."

אבל אני יעשה את זה בכל זאת. :-)

לפי דעתי כל התשובות שניתנו פה לא נכונות והבעיה היא לא בתשובות שלכם אלא בשאלה עצמה. השאלה לא לגיטימית בגלל הבעייתיות שבמדידה לפי צלזיוס (או יותר נכון שהבעיה מתקיימת במדידה שלא לפי קלווין).
0 בצלזיוס מבטא חום מסויים וזה בעייתי בגלל שאי אפשר לבצע עליו פעולות כמו כפל וחילוק. אי אפשר לפתור את הבעיה הזאת בעזרת המרה ליחידות מדידה שונות (כולל מה שהציע ShoobyD) כך שנקבל מספר שאפשר לעבוד איתו ועליו נבצע את פעולת החילוק. אני אסביר למה זה אסור:
נניח שאני ישאל שאלה דומה לשאלה שבפתיחת האשכול הזה. אם היום 4 מעלות ומחר יהיה קר פי 2, מה תיהיה הטפמרטורה מחר? לפי ההיגיון של כולם, התשובה היא כמובן 2 מעלות.
אבל מה יקרה אם אני ימיר לקלווין או פרנהייט או להפרשי טמפרטורות? אני יקבל בכל המרה מספר אחר, שעליו אני יבצע את החילוק, וכל התשובות יהיו שונות אחת מהשניה ויותר חשוב, שונות מהתשובה "ההגיונית". כלומר, התשובות שקיבלנו לפי ההמרות, לא נכונות. אז אם אנחנו לא יכולים לעשות את הפעולה של המרה וחילוק על מספרים שהם לא 0 ברור שאסור לנו לעשות גם על 0.
לפי דעתי הדרך הנכונה ביותר למדוד חום היא לפי קלווין בגלל ש 0 בקלווין מבטא חוסר חום אמיתי כלומר, שהמולקולות לא זזות, ולכן אי אפשר להגיד שמחר יהיה יותר קר בגלל שאין יותר קר מזה.
אם השאלה הייתה נשאלת ביחידות קלווין היא הייתה לגיטימית והייתה לה תשובה אחת ברורה ונכונה: 0/2 = 0.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:32

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר