לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2005, 07:32
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
פרטים על הדינגו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "גרמניה מעכבת מכירת שריוניות"

דינגו-2 מיוצר ע"י דיימלר-קרייזלר גרמניה, והוא מבוסס על שלדת המשאית הקלה אונימוג U1550L. מהירותו המירבית 100 קמ"ש (על כביש סלול), וטווח הנסיעה עם מיכל דלק מלא 1000 ק"מ (בתנאי שטח נוחים). משקלו המירבי 9.2 טונות, כולל חמישה נוסעים על ציודם ומטען במשקל 1.2 טון בתא המטען. קיימים שני דגמים - ארוך (3.85 מטר) וקצר (3.25 מטר). הרכב ממוגן בצורה מלאה (למעט תא מטען חיצוני אחורי, המכוסה ברזנט) ע"י מיגון מודולרי, ובנוסף מותקן מיגון תחתי כנגד מוקשים ומטענים. בדגם שבשימוש צבא גרמניה מותקן מקלט GPS מובנה, ומצלמה אחורית לנסיעה בטוחה וקלה לאחור.
מקור: http://www.defense-update.com/products/d/dingo-kmw.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
דינגו-2 בשימוש צבא גרמניה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
חבילת המיגון המודולרי, המאפשרת תיקון מהיר ויעיל במקרה פגיעה
מקור התמונות: http://www.deutschesheer.de

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 01-02-2005 בשעה 08:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2005, 12:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
המידע פורסם בעבר בפורום
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תודה לכם על המידע"

בחיפוש פשוט היית אמור למצוא אותו וכן מידע על כך שהעיסקה הזו מתעכבת כבר הרבה זמן ולא מהיום.
בעבר נרכשו רכבי דינגו ואף נשלחו חיילים לגרמניה לעבור השתלמות נהיגה וטיפולים עליהם, אולם, עקב בק/שה אישית של ערפאת, החליטו הגרמנים לעקב את העיסקה.
עוד פרטים? חיפוש!

ישן 01-02-2005, 14:31
צלמית המשתמש של יוסיפון

אני לא יודע איזה חיפוש עשית
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לבקשתך...."

אבל אמרו חז"ל: "יגעתי ולא מצאתי, אל תאמין"! וד"ל...

הנה כמה תוצאות שאני מצאתי:
http://www.fresh.co.il/dcforum/Army/10196.html
http://www.fresh.co.il/dcforum/dcbo...9932&forum=Army
http://www.fresh.co.il/dcforum/dcbo...9779&forum=Army
http://www.fresh.co.il/dcforum/Army/6253.html

וזה לא היה ממש קשה

ישן 01-02-2005, 15:03
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה הכתבה לעצלנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "גרמניה מעכבת מכירת שריוניות"

ציטוט:
גרמניה מעכבת מכירת שריוניות לצה"ל מחשש שיופעלו בשטחים

מאת אמנון ברזילי

ממשלת גרמניה מעכבת חתימה על חוזה למכירת שריוניות מדגם "דינגו" לישראל, מחשש שצה"ל יפעיל אותן בשטחי הרשות הפלשתינית. בשיחות שהתקיימו בשבועות האחרונים בין נציגי ממשלת גרמניה לבכירים במשרדי החוץ והביטחון בישראל, אמרו הגרמנים כי ההתנגדות למכירת השריוניות אינה עקרונית, אך מדובר "בבעיה של עיתוי".

צה"ל החליט לרכוש מאה שריוניות מסוג "דינגו 2", בסכום של כ-60 מיליון דולר, להעברת כוחות באופן ממוגן ולמשימות סיור ושיטור, בעיקר בשטחים. השריוניות, הראשונות מסוגן בצה"ל, נועדו להחליף את נושאי הגייסות המשוריינים (נגמ"שים) מסוג M-116, שבאמצעותם מועברים כוחות רגליים בצה"ל מאז שנות ה-60. במערכת הביטחון אמרו אתמול, כי הם מקווים שהתקדמות במגעים בין ישראל לפלשתינאים ובהתנתקות תאפשר את אספקת השריוניות.

במפקדת זרוע היבשה (מז"י) הגיעו בשנים האחרונות למסקנה כי נגמ"ש ה-M-116 הוא כבד, מסורבל, יקר לאחזקה ובעל מיגון חלש. לכן, במקביל לחיפושים אחר נגמ"ש כבד בעל מיגון נגד טילים, חיפש צה"ל גם שריונית קלה יותר, לנסיעה בכבישים וגם בתנאים קשים יותר, בשטחי חול.

כדי לרכוש את השריוניות בכספי הסיוע האמריקאי, יזם משרד הביטחון הישראלי הסכם להעברת הייצור והידע מהחברה הגרמנית שמייצרת את השריוניות, קראוס מאפיי, לחברת טקסטרון בארצות הברית. בהסכם נקבע, כי החברה האמריקאית תייצר את מרבית חלקי השריונית, אך המנוע וחלקים אחרים ייוצרו בגרמניה ויישלחו להרכבה בארה"ב.

מאז נחתם ההסכם לרכישת השריוניות בקיץ 2004, הושלמו כמעט כל ההסכמים בין משרד הביטחון הישראלי לחברת טקסטרון, אבל החתימה על ההסכם ליצוא הרכיבים הנוספים מגרמניה לארה"ב עוכבה. מבירורים שנעשו התברר, כי הסיבה לעיכוב היא שממשלת גרמניה לא נתנה עד כה את אישורה להסכם.

"דינגו 2" היא שריונית המכוסה גגון ונעה על גלגלים. היא מתוכננת להסיע שמונה חיילים, ומצוידת בדלתות צדדיות ובדלת אחורית. מהירותה המרבית היא 90 קמ"ש.

צה"ל מתכוון לצייד את ה"דינגו" בעמדת הנשק "קטלנית" שפותחה ברפאל, וניצבת על גג השריונית. העמדה נשלטת מרחוק, והיא מסוגלת להפעיל שלושה סוגים של כלי נשק: מקלע קל, מקלע כבד ומקלע רימונים.

הטעות הבסיסית M116 רק מעידה על שאר השגיאות במאמר

ישן 03-02-2005, 07:53
צלמית המשתמש של יוסיפון

מישהו מוכן לחפש לפני שהוא שואל שאלות?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי general_m שמתחילה ב "מישהו יכול להעלות גם תמונה..."

ציטוט:

ה"קטלנית" היא הדור החדש של מערכת נשק שמיועדת לנגמ"ש עתידי, ונשלטת על ידי צוות הלוחמים מבטן הנגמ"ש. היא הוצגה בתערוכה על גבי פלטפורמה מדומה של "סטרייקר", נושא גייסות משוריין (נגמ"ש). זוהי עמדת ירי משוכללת המופעלת בשלט רחוק, של תותח 30 מ"מ. היא כוללת מערכות ראיית יום ולילה, כינון וצידוד, ובעלת טווח של 5 קילומטרים. למעשה זו גרסה מתקדמת של מערכת "טייפון" שפותחה על ידי רפאל בעבור ספינות סיור וספינות מלחמה, וגם בעבור הנגמ"ש הישראלי הכבד, ה"אכזרית". ייחודה הוא ביכולתה לשגר טילים נגד טנקים ולהפעיל מקלע במקביל, והיא זכתה לשמה בגלל עוצמת האש המגוונת שלה. צה"ל רכש באחרונה 150 עמדות ירי מסוג זה, 100 עמדות נוספות מסופקות בימים אלה לכוחות המיוחדים של הצי האמריקאי, קנדה רכשה 118 עמדות, והצבא הבריטי רכש 335 עמדות בכ-50 מיליון דולר שיוצבו על שריונית בריטית מתוצרת "אלוויס".

מתוך הארץ

כתבתי בגוגל "קטלנית רפאל מקלע" ומצאתי בתוצאת חיפוש הראשונה
אם הייתי מחפש במנגנון החיפוש פה או בפורום הישן הייתי מוצא עוד מידע ואפילו טוב יותר.
תפסיקו להיות עצלנים ונודניקים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר