לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2005, 14:10
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
הצעת חוק: שנתיים מאסר למטיל חרם

"לא יקרא אדם להטלת חרם על איש ציבור או אדם פרטי, לא יקח אדם חלק בביצוע חרם שהוטל על ידי כל גורם שהוא", כך קובעת הצעת חוק שהונחה על שולחן הכנסת ועיקרה מאבק בחרמות.

כתבתנו רותי אברהם מוסרת כי עפ"י הצעת החוק "איסור הטלת חרמות", שיזמו חברי הכנסת רשף חן ורוני בריזון (בתמונה), ייענש מי שיקרא להטלת חרם בשנתיים מאסר, ועל מי שיטול חלק בחרם, תושת שנת מאסר.

"החרם הינו אמצעי אנכרוניסטי ומיותר. כל תכליתו נותרה לשמש בידי גורמים אינטרסנטים בקהילה החרדית בכדי לסחוט אישי ציבור ולאלצם לשנות החלטות שאינן מוצאות חן בעיני רבנים. מגמות אלו מבקשות לפגוע באנשי ציבור ואנשים פרטיים, המעוררים את ענין הציבור מטעמים שונים", נכתב בהסבר להצעת החוק.

עוד כותבים יוזמיו כי איומים בחרם הם אלו שהביאו לשינוי בעמדתו של הרב הראשי אליהו בקשי דורון בנושא מחלוקת השמיטה. הם מהווים "התערבות בוטה של רבנים חרדיים בהחלטותיהם של אישי ציבור, ואין מנוס מהשוואתם לסחיטה תחת איומים, עבירה פלילית בספר החוקים הישראלי. מטילי החרמות ועושי דברם לוקחים את החוק לידיהם וחורצים דינם של חפים מפשע מחוץ לכותלי בית המשפט".

מדינה המבקשת להיות שומרת חוק, נכתב עוד בהסבר לחוק, "אינה יכולה לעבור לסדר היום בעוד נוהגות בה מסכות הסתה מעין אלו אשר סופן להסתיים בהשתלחות המון זועם על אדם או קבוצת אנשים וחלילה אובדן חיי אדם. אשר על כן יש לעקור משורש תופעה נתעבת זו תוך עיגונה של הנורמה המתוקנת במסגרת חקיקה".

http://www.inn.co.il/news.php?id=102160
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2005, 17:01
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
הורדה יש הבדל בן הסתה למרד לבין קריאה לחרם
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אז גם "אני אשחט אותך אם לא תשלם לי" הוא בגדר חופש הביטוי."

הסתה למרד לאלימות או לכל עבירה פלילית נוגדת את החוק
אולם אם אני ושאר חברי לקבוצה מסויימת רוצה להחרים חנות לממכר חזיר
או להחרים ישיבות של ח"כ הקורא להשמדת ישראל ,או משחק כדור רגל או
אסיפה מכל סוג וכ"ו זה חופש הביטוי וההתארגנות
ולא מדובר כאן בהסתה או חתירה נגד שלטון דמוקרטי,או במעשה פלילי
זה עדיין בזכות חוק חופש הביטוי וחופש ההתארגנות.

אם מחר אתה תראה מול הכנסת 10,000 בני אדם מפגינים וקוראים להחרים חנויות שמוכרות מעילי פרווה מה תעשה בדיוק ? הרי עם עוברים על החוק של קריאה לחרם המטופש הזה.
ולא חסרות דוגמאות אחרות.

בקיצור חוק מטומטם.

נערך לאחרונה ע"י Zigi בתאריך 01-02-2005 בשעה 17:05.
ישן 01-02-2005, 17:32
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

בעיה של אותו דתי שהחליט לחיות בחברה אורתודוקסית אדוקה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אתה מבין מה משמעותו של חרם דתי על אדם דתי?!"

למטבע הזה יש שני צדדים כפי שהדגמתי,וזה יכול לצאת נגד חילוניים יותר מאשר נגד חרדים במרוצת הזמן.

ציטוט:
נניח שמחר מישהו מתקשר אליך ואומר לך: "אם לא תתחיל לשבח את ברוך מרזל בפורום פרש - אפגע בפרנסתך ואפרסם ברבים את כתובת הגן של ילדיך". זה נראה לך במסגרת חופש הביטוי?

אתה מתאר עברות פליליות שייש להן עונשים מוגדרים בחוק העונשין.

לגבי כל שאר דבריך ,אותו חרדי שבחר לחיות בקרב חברה אורתודוקסית אדוקה ישלם את המחיר,
כך לגבי כל חברה דקדנטית שכזו.זכותם להקיא אותו החוצה בדיוק כמו שזכותו של וועד בית לא לקבל דייר חדש לבלוק ובדיוק כמו שוועדת קבלה של מושב או של קיבוץ זכותה לא לקבל חבר חדש.

אי אפשר להכנס לאנשים לעצמות ולומר להם איך הם ינהלו את חייהם רק בגלל שזה מפריע לך.

ישן 01-02-2005, 17:43
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
אך מכיוון שהשימוש בכלי הזה כיום הוא נגד אישי ציבור
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Zigi שמתחילה ב "בעיה של אותו דתי שהחליט לחיות בחברה אורתודוקסית אדוקה"

הרי שאנחנו, המעוניינים כי אישים מקרב הציבור הדתי יבואו בקהלנו, בכל זאת משלמים את המחיר.
כמו כן, כשם שמה שתיארתי קודם מופיע בחוק העונשין, כך מבקשים חברי הכנסת הנ"ל לעדכן את ספר החוקים כך שיכלול סחיטה באיומים בסגנון האמוני.

ובמאמר מוסגר: כל פעם שאני נתקל בתקשורת/בחיים בנשים עגונות (מסורבות גט), אני משתגע מההתעקשות שלהן - לאור המימסד הרבני המאובן - להיצמד לחוקים הללו. אני חושב "למה לעזאזל אכפת לכן מדת שנציגיה הופכים את חייכן לגהינום עלי אדמות?! לכו להכריז על נישואיכן כמבוטלים במדינה מתוקנת, התחתנו וחיו עם מי שתרצו, אל תאבדו את שנותיכן הראויות לעשיית ילדים, ו"ממזר" מי שיכנה כך את הילדים שייולדו לכן מאהבה!"
אבל הפתרון אינו בציפייה מהחברות הפרימטיביות לתקן את עצמן, אלא באלטרנטיבות שהמדינה מאפשרת, למשל: גירושין (ונישואין) אזרחיים גם ליהודים - כמו גם הכנסת סרבני הגט לבתי כלא ע"פ חוקי המדינה למרות שאלו החיים שפרודותיהן המעונות בחרו לעצמן.
ישן 01-02-2005, 18:04
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

ואני מתעקש ומדגיש שמה שמוצע כאן היא חרב פפיות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אך מכיוון שהשימוש בכלי הזה כיום הוא נגד אישי ציבור"

"עדכון ספר החוקים" משמעו שינוי חוק ,ולדעתי היועץ המשפטי לממשלה לא יאשר חוק שכזה
מאחר והוא מהווה פגיעה ישירה בחוק יסוד - ולכן אינו חוקי בעצמו אלה אם כן תוסיף תקנה מיוחדת ועדת הכנסת באותו חוק יסוד (שאינני בטוח בכלל שהיא מוסמכת לעשות כך מאחר ומדובר בחוק יסוד-אם אני טועה אנא תקנו אותי כאן,אני לא בטוח בזה) שוב אינני משפטן וזו רק דעתי הפרטית.

ולעניין חרב הפפיות,משום מה אתם בוחרים להתייחס לדוגמאות שנוח לכם להתייחס להן ,אולם אני טוען
שכשם שזה יכול להועיל מאוד מצד אחד ,מצד שני זה יכול להוות פגיעה בחופש הביטוי וההתארגנות של
אותו ציבור שתומך בחוק הזה.

אני מזכיר לך ,נוטה,את חוק דרעי הנפשע והנאלח הזה שעבר בכנסת ישראל ללא שום התחשבות החרדים מהשלכות החוק הזה לגבי עניינים שלא נגעו לאינטרסים המיידים שלהם.

לגבי המאמר המוסגר שלך - לא תמצא אדם שמסכים איתך יותר ממני בעניין זה,אבל יש כאן עניין של דמי מזונות שהנשים וילדיהן לא מקבלים מאחר והן עדיין נחשבות כנשואות.

נערך לאחרונה ע"י Zigi בתאריך 01-02-2005 בשעה 18:07.
ישן 01-02-2005, 18:29
צלמית המשתמש של justice30
  justice30 justice30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
נראה לך שלזה הם דואגים ?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אתה מבין מה משמעותו של חרם דתי על אדם דתי?!"

הם דואגים להגן על מי שמשתף פעולה עם הכופרים והשמאלנים.

כל חוק המגביל את חופש הביטוי הנמצא בספר החוקים של מדינת ישראל
מופעל אך ורק נגד אנשי הימין והדתיים ,
וזה שימושם היחיד והבלעדי .

השמאלנים והרוצחים הערבים ממילא אומרים מה שהם רוצים ,
מסיתים לרצח , תומכים ברצח , משתפים פעולה עם מחבלים
ואינם נענשים אף פעם ,
את כל החוקים הללו ניתן למחוק מספר החוקים ,
כי הם חוקים כמו של משטר דיקטטורי .

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:24

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר