לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2007, 22:37
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
מבין אותך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי omri22 שמתחילה ב "למה אף אחד לא מעריך את האומניות הלחימה המסורתיות ???"

הסיבה להרגשה שלך היא פשוטה מאוד, בעולם שבו הכל אינסטנט אנשים מחפשים את הדרך הקצרה והמהירה ביותר להשיג את מטרתם.
בעולם אומנויות הלחימה הם מוצאים את זה באומנויות הלחימה הפרקטיות שנותנות כלים מידיים שאיתם יוכלו התלמידים להשתמש.
כשיש אלטרנטיבה שנותנת כלים יותר טובים אבל ההשקעה היא רבה אנשים יעדיפו לבחור בדרך הקצרה (רוב האוכלוסיה).
הרבה פעמים מחוסר ידע ומהסתכלות שטחית אנשים מקבלים רושם שאומנויות לחימה מסורתיות פסו ועברו מהעולם ואינן מתאימות לדורנו,
אל תשכח שאת האומנות האמיתית רכשו רק אחרי שנים של אימונים בתנאים מסויימים ככה שהם דיי צודקים אבל יחד עם זאת גם טועים.

חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 21:48
  KאוריK KאוריK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
אבל הסבר של רבע שעה הוא לא רלוונטי כבר בשיטות מודרניות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "כמו שאמרת זה רק הסברים קצרים"

זו גם הסיבה שקמ"י קרב מגע ושאר הירקות לא נקראים אומנות לחימה אלא שיטת לחימה ... הקשר למסורת המזרח הרחוק להיסטוריה והתרבות שלו קשורים בצורה עקיפה בניגוד לאומנויות לחימה שם הקשר הוא ישיר ואז לגיטימי שילמדו את כל אלה ויעבירו את זה בצורה בלתי ניפרדת בשיעורים . מה שאני מנסה להגיד זה שצריך לקחת הכל בפרופורציות ואנשים שרוצים ללמוד להגן על החיים שלהם כי לפני כמה ימים תקפו אותם ערבים או שניסו לאנוס מישהי אותם אנשים מתאים להם ללמוד הגנה עצמית נטו תסכים איתי שאם אין להם עיניין במזרח הרחוק הם לא צריכים לדעת (בהרחבה כמו שאתה מתאר) עליו בניגוד לאנשים (ובניגוד לדבריו של כותב האשכול - הרבה אנשים ) שפונים לאומנויות לחימה כאשר הסיבות שלהם הם שונות ומגוונות הרבה יותר : כושר רוחניות הרחבת אופקים ידע (כוח) וכו' לאותם אנשים ורק להם מתאים ללמוד באמת אומנויות לחימה .

מקווה שהבנת

חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 17:07
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אמנות מסורתית או שיטה מסורתית?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "מבין אותך"

יש הבדל בין שיטות מסורתיות שהפכו עם הזמן לאמנויות לחימה לאמנויות לחימה (ההבדל בין בוגיי לבוג'וטסו), הן כבר יותר אמנות מלחימה. חוץ מזה מחזק את מה שאמרת. אנשים מחפשים יעילות, תכלס, משהו שתוך פרק זמן קצר יראה תוצאות. פחות מתעניינים במסורת (בפרט אם היא זרה/עבודה זרה) של שיטות הלחימה. מה החשיבות במתן קידות או ישיבה נכונה בסגנון יפני שממילא לא רלוונטית לחיים בישראל? גם ביפן פחות ופחות לומדים את השיטות העתיקות והן הולכות ונעלמות. גם שם מה שפופולארי זה מה שהולך בK1 וכאלה... חבל...

קצר-ארוך זה עניין יחסי... אם באמנות "רגילה" נדרש 5-10 שנים להגיע לחגורה שחורה ובאמנות מסורתית אתה מתאמן 20 שנה ומגיע לרמה בינונית...
חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 22:31
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
אין דבר כזה מסורתי ולא היה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אמנות מסורתית או שיטה מסורתית?"

אין דבר כזה ואף פעם לא היה דבר כזה שיטה מסורתית.
אנשי הקונג פו היו רוצחים מאומנים היטב הם לא היו מחבקי עצים ומרביצים קירות ועצים וזורקים סלעים כמו שמציגים את זה בסרטי דרג ו בערוצי הסרטים.
האנשים היו היו לומדים מאסות של חומר כמה שעות טובות ביום כל יום פחות או יותר.
הם היו נתונים לסכנות הרבה יותר משל ישראל או קולומביה של המאה 21 זה בטוח.
על כל פגיעה בכבודו של יפני במיוחד סמוראי זה היה עריפת ראש תוך שניה על המקום.
הסמוראים היו לא יותר מרוצחים נתעבים ערסים שעשו בשם הכבוד פשעי מלחמה שחבריהם הגרמנים היו יכולים להתגאות שלא לדבר על אנשי הנינג'ה.
הקראטה הוא חיקוי בזוי שיצא מגונג פו והיא שיטה חלשה ולא יעילה שמוריה חושבים שהם עדיין נמצאים
במחתרת של איי הריוקיו.
חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 11:11
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

נראה לי שאתה טועה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "אין דבר כזה מסורתי ולא היה"

וגם מגזים קצת בתגובתך. כשמדברים כיום על שיטה מסורתית, ואני לא מתכוון למאה שנה האחרונות או לשיטות מודרניות שמשלבות אלמנטים מסורתיים, מתכוונים לשיטות בנות כמה מאות שנים, מהמאה ה-17 ואילך. אני מדבר רק על שיטות יפניות כי אין לי מושג באחרות. שיטות לחימה כאמנות במסגרת מוגדרת החלו להתגבש בתקופת השלום ביפן. המטרה לאו דוקא הייתה לשימוש בשדה קרב. לא תמיד מדובר במאסות של חומר. דווקא ביפן פעמים רבות למדו מעט חומר וחזרו עליו אלפי פעמים. מעבר לפן האמנותי (שמקורו בלחימה) יש בשיטות רבות אלמנטים דתיים, מסטיים, רוחניים שקשורים לתרבות בה הן נוצרו. כל אלה הופכים אותן לחלק ממסורת לחימה רבת שנים, שימור של פרקטיקות, מנהגים וטקסים מן העבר.

מתרגלי שיטות לחימה מסורתיות כיום אינם רוצחים ופושעים, דווקא השמועה גורסת שהפושעים והרוצחים ביפן מעדיפים אגרוף תאילנדי ושורינג'י קמפו. מי שמתרגל כיום שיטות מסורתיות ועתיקות הם בעיקר אנשים שחשוב להם לשמר פן במסורת עתיקה ההולכת ונעלמת ועושים את זה בעיקר בשביל הנשמה.
חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 14:03
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
אתה קצת מגזים...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "אין דבר כזה מסורתי ולא היה"

אבל צודק מבחינה כלשהי, זה ברור שמסורת כמו זו שהייתה לפני מאות ואלפי שנים לא יכולה להישמר במלואה. הזמן ההוא חלף ויש צורך בחידושים של השיטה והיעול שלה, אחרת היא לא תהיה אפקטיבית.
אמנם כשמישהו לומד קונג פו "מסורתי" הוא לא לומד את השיטה כפי שלמדו אותה לפני מאות שנים או יותר ולא עושה אותם תרגילים שלמדו הנינג'ות; יש כאלו שיגידו שאין צורך בכך, כיוון שהיום אתה יכול להיות איזה נינג'ה, אבל ברגע שמכונים אליך אקדח כל האומנות שלך שווה לזבל. בגלל זה יצאו מהתבנית המסורתית ומלמדים כיום שיטות ותרגילים כנגד כלי נשק מודרניים. ובכך שמקדישים בכלל זמן ללימוד שימוש בנונצ'קו, חרבות ונשקים "מסורתיים" אחרים, זה מבחינתי מספיק שמירה על המסורת.
עוד לא יצא לי לראות או לשמוע על מישהו שהשתמש בקרב בנונצ'קו או חרב, כמה שזה יכול להיות יעיל, זה לא מתאים לתקופה שלנו ואנשים לומדים את זה יותר לכיף ובכדי להרשים, לא כדי לצאת להרוג אנשים עם זה.

מבחינתי, יכול להיות מצב של מסורת שהחלה לפני 20 שנים או אפילו 5 שנים, לא כל מסורת חייבת להתחיל לפני 1000 שנים.
ואנחנו עוד נמצאים במצב טוב בו רוב אומניות הלחימה המסורתיות נשארו ככה כבר יותר מ50-60 שנים.
לא יודע בקשר לקונג פו, תחליטו לבד אם אתם לומדים את אותה האומנות שלמדו לפני מאות שנים.
חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 10:57
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
השיטות המודרניות והלא מסורתיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי omri22 שמתחילה ב "למה אף אחד לא מעריך את האומניות הלחימה המסורתיות ???"

הולכות ונהיות יותר ויותר פופולאריות עם הזמן, אני חושב שזה מהסיבה שהיום מה שבאמת הציבור מחפש(הצעירים בעיקר), זה פשוט ללמוד הגנה עצמית בצורה הכי פשוטה ומהירה, אולי הסיבות לזה היא חוסר סבלנות מצדם של הצעירים, הם לא רואים את הסיבה למה להשקיע בא"ל מסורתית ולא מבינים את הערך של זה. פשוט מחפשים את הפתרון המהיר והיעיל.
אם יש זלזול בכוחן של השיטות המסורתיות אולי זה נובע שוב מהסיבה שבהן לוקח יותר להגיע למיומנות גבוהה בהגנה עצמית, אולי הקאטות או הפורמות בקונג פו נראות להם מטופשות וחסרות ערך (ונתקלתי במקרים כאלה).
ובכלל הרבה לא רואים את הערך של ה"מסורת" באמנות לחימה...

חזרה לפורום
ישן 13-04-2007, 21:48
צלמית המשתמש של @=Nir=@

נכון, דברים משתנים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "אין מסורת כי דברים משתנים"

וכך אולי גם המסורת משתנה עם הזמן, הרי המסורת זה משהו שבא מן החברה וכאשר יש צורך של החברה לשנות משהו זה אכן משתנה. למרות שהמסורת באה לשמר משהו עתיק או ישן יותר.
כמו כן גם הרבה דברים משתנים עם הזמן, כל דבר בשביל המטרה שלו, למשל אם פעם בשיטות הלחימה שנועדו להגנה עצמית ופרקטיות המסורת הייתה חלק בלתי נפרד מהשיטה כי זה היה חלק מהתרבות, לימוד האומנויות לחימה הותאמו גם לתרבות המקומית, כאשר הזמן מתקדם התרבות משתנה ועם הזמן נעלם פה ושם עוד קצת מ"המסורת", וככה מקבלים את השיטות המודרניות יותר (בהנחה ששיטות שהוגדרו כשיטות רשמית נוצרו בשנות ה 20-50 של המאה הקודמת). יש ששמרו יותר על המסורת ויש שפחות ושהעדיפו להתמקד בפרקטיות נטו.

חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 19:26
  omri22 omri22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
נראה לכם שאם אני אלמד קונג פו או קראטה אני לא ארכוש הגנה עצמית גבוהה

המסורתיות לא באה על חשבון שום דבר וחוץ מזה גם בקונג פו קראטה נינג'יטסו ועוד רבים וטובים לומדים המון הגנה עצמית על תשכחו שהמודרניות התפתחו מהן ושלכולן יש אותה מטרה (פחות או יותר). למה נראה לכם שזה לחימתי ולכל מיש חושב שאומניות זירה טובות יותר הם נועדו לזירה (לא שאין בזה הגנה עצמית) אבל אומניות לחימה נועדו לעשות מקסימום נזק במינימום תנועה (המסטר שלי אמר את זה ) ואין אף אחד בעולם שיכול לשפוט מה יותר טוב כל אחד הולך למה שהוא רוצה לפי ראות עיניו. בכל מקרה עדיין מפליא אותי שבה מישהו שאין לא מושג באומיניות לחימה והוא רוצה סגנון וישר מציעים לו דברים פרקטיים. למה נראה לאנשים שבמסרתיות זה רק שאנטי באנטי כל היום בטן גב ואין הגנה עצמית או שזה איטי מדי שגם זה שנוי במחלוקת

נערך לאחרונה ע"י omri22 בתאריך 12-04-2007 בשעה 19:38.
חזרה לפורום
ישן 13-04-2007, 00:56
צלמית המשתמש של ekelizek

ממתי הישן מקורי טוב מהחדש?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי omri22 שמתחילה ב "נראה לכם שאם אני אלמד קונג פו או קראטה אני לא ארכוש הגנה עצמית גבוהה"

כל דבר חדש בא בסופו של דבר מדברים ישנים מקוריים קלאסים לאותה תקופת זמן ותפיסת זמן נתון.
אבל זה לא אומר בגלל שהמקור הישן הוא המעשי ורעיוני ראשוני אז נוצר מצב שדווקא הוא יותר טוב בשל העניין הזה או בגלל שיש לו נפח שעומק טכני אולי יותר טוב מהמודרני שהוא סינטזה הנדסית יותר מצומצמת.
אוי ואווי שיהיה ברור לך אם זה היה מצבנו באמת כי זה לא תקף בחיים המודרנים במיוחד באקדמיה.
ללא שינוי ושליליה ושינוי מחקרי מעמיק שעושים כמו בחיים האמיתיים כאשר מציגים מוצר כלשהו וחוקרים נושאים למה אתה חושב שבשיטות המודרניות לא נעשים הדברים אחרי חקר ובחינת תוצאות מעמיקות כאלו.
הרי כל המדעים החדשים שנלמדים באו מהישן הטוב והקלאסי הרי מדמ"ח הושפע רבות ממתמטיקה.
ביוטכנולוגיה ומדעי מעבדה רפואית,ביולוגיה מולוקולרית,כימיה מולקולרית,הנדסת חומרים,גנטיקה הגיעו בסופו של דבר ממדעי החיים והכימיה ובכל זאת לא חסר להם שום עניין של נרחבות והן אפילו יותר ישומיים מהקלאסי שלהם שאם אתה יודע את הקלאסי כתואר ראשון אתה תמצא את עצמך כשותף מעבדות.
ככה גם תנסה להעביר את זה לעולם אומנויות הלחימה שבו אין את ההבדל התאורטי רק בין הקלאסי למודרני כי הכל מתועד כיום היטב ומאורגן וממנו אתה שואף ליצור את הפיתוח האישי שלך תוך כדי חקירה ושינוי של הגורמים המשתנים המשפיעים.
חזרה לפורום
ישן 13-04-2007, 10:23
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

לפעמים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ninjutsu שמתחילה ב "אין דבר כזה פילוסופיה"

הפילוסופיה עצמה קוראת לעבודה קשה... האימונים הם חלק מהפילוסופיה.

הצלחתי להתבלבל לגמרי, עד עכשיו יש לנו:

1) אמנויות לחימה מודרניות (MMA, קרב מגע, הישרדות וכו')
2) אמנויות לחימה מסורתיות (טאקוונדו, נינג'וטסו, קרטה, קונג פו וכו' בנויות על בסיס ידע מסורתי אבל מכניסות אלמנטים שמתאימים להיום לשגרת האימון)
3) אמנויות לחימה קלאסיות (קוריו למיניהן שלא שוות הרבה לחיים היום כדרך לחימה נטו)

אני מניח שיש כאלה שיסווגו את חלק מהאמנויות בין לבין, למשל קרטה אולי כ-סמי קלאסי או סמי-מסורתי (תלוי איזה סגנון של קטרה)

אם זה הסיווג אז הדיון פה הוא על אמנויות מודרניות מול מסורתיות? וללא התייחסות לקלאסי? כמובן שהקלאסי משפיע על המסורתי ושניהם ביחד משפיעים על המודרני.

ועכשיו לבחירה, יש אנשים עם שטריימל, יש עם כיפה שחורה ויש עם כיפה סרוגה ויש בלי... כולם יהודים, מי יהודי טוב יותר?
חזרה לפורום
ישן 13-04-2007, 22:02
צלמית המשתמש של @=Nir=@

נכון, כמו שאמרת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "לפעמים"

למעשה אחד מתפתח מהשני הקלאסי משפיע על המסורתי ושניהם משפיעים יחד על המודרני. אפשר לראות את זה למשל בדוגמה פשוטה של קרב מגע - קרב מגע מבוסס רובו על ג'ו'גיטסו, ג'וג'יטסו מודרני אפשר להגיד, שזה בא מן הג'וג'יטסו המסורתי המטרה ליצור שיטה יותר פרקטית, והג'וג'יטסו המסורתי התפתח משיטות שונות עתיקות יותר - שיטות הקוריו(אני טועה?). וכך אפשר לראות את ההמשכיות וההתפתחות של הדברים והשיטות השונות.

ובהמשך למה שאמרת אז נראה שכל השיטות טובות אך תלוי מאיזו בחינה ולאיזה מטרה, אנשים שונים, מטרות שונות, שאיפות שונות.

חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 09:55
צלמית המשתמש של ekelizek

אין כבר בדלנות ויחודיות
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "נכון, כמו שאמרת"

אני חושב שבימינו אנו קשה ואין לשיטות מקום ויחודיות.
אי אפשר לשמר את המסורת או הסיפורים כי היא אינה ומעולם לא הייתה.
הסגנון היה חלק מתפיסה ונורמה מערבית של הגדרה ואירגון מסויים של רצון לעומק והבנה בשביל האנשים הבאים מבחוץ.
קשה לשמור על חוסר של שילוב.
המוח האנושי תמיד יחפש דברים לשפר לשנות לדעת ולהבין ולשחק עם דברים כדי שיהיו בצורות שונות ומשונות כיוון שכבני אדם האופי שלנו הוא לפשט להשוות להרכיב לסבך צורות וליצור זהויות ומשוואות.
אנשים היום הפיתוח העצמי ויוצאים מתפיסת האירגונים.
יש התקדמות ברמת האומנות לחימה שכן נחשפים לגישות חדשות,ולעיתים שיטות שיצאו מאותו בית יוצר מנוגדות לחלוטין.
לדעתי היום הגישות הן יותר פתוחות לחיוב ושלילה קשה לראות היום שיטה ברורה.
כי כולם מושפעים יותר ורוב המורים שעושים קארטה יכניסו כיום יותר קרקע.
והשיטה הופכת יותר "פתוחה ולהשכיל ולהפרות האחד מהשני , לדעתי אנו יוצאים מתבניות האירגונים הגדולים וחוזרים בראי ההיסטוריה לתקופה יותר אישית כמו בעבר שהיה הבית ספר מישהו(הריו שלו).
אנחנו בראשית ההליך ובעוד 20 שנה זה יראה יותר כבתי ספר תחת שם המורה ולא הזרם , הזרם הוא המורה.
חזרה לפורום
ישן 21-04-2007, 14:08
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07

נראה לי שאני יכול לענות על זה..

לא כולם מזלזלים באומנויות המסורתיות, אבל הרוב כן, במיוחד בני נוער.
אף אחד לא יכול להגיד לך אחרי כמה זמן אימונים בשיטה מסורתית, באמת תוכל להפיק יעילות בזמן אמת, אבל כל אחד יוכל להגיד לך שאחרי 3 חודשים באומנות מודרנית [ובשביל לא להכליל אני יפרט את מה שאני יודע - קנפו ג'יטסו, אגרוף תאילנדי, אגרוף] ההבדל בין מה שהיית למה שתיהיה אחרי השלושה חודשים האלו הוא ענק.

האומנויות המסורתיות קשורות לתקופה של פעם, תקופה של כבוד, מה שהיום אפשר להגיד שנעלם.

בנוסף לזה, באומנות מסורתית, ושוב כדי לא להכליל אני יפרט - קראטה - הרוב מבוסס על הגנה והתקפה, לא על חישולים ויכולת ספיגה כמו האומנויות המודרניות שפירטתי מקודם לדוגמא. ובתכלס, מי כמוני יודע עד כמה המציאות לא קרובה בכלל לסרטים, וברחוב לא תוכל להגן על עצמך מכל מכה או לבצע את העמדות שעליהם אתה משקיע בקראטה..אני חס וחלילה לא מזלזל, אני יודע שיש את המאסטרים בתחום הזה שבהם אני לא מפקפק.. אני מדבר עלינו האנשים הקטנים, הבני נוער, שלא משקיעים את כל כולם למען אומנות לחימה.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:35

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר