לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2007, 19:57
  itzik_el itzik_el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.07
שלח הודעה דרך MSN אל itzik_el
400d vs 30d

שלום לכולם, שמי איציק ואני די חדש פה באתר..
עד עכשיו היה לי canon 20d, canon 17-85 is usm, canon 70-300 is usm,speedlite ex580
הבעיה היא.. שגנבו לי את כל הציוד.. כן אני יודע, זה עצוב.
בכל מקרה רציתי להשתדרג, אני מתלבט כעת אם לקנות את ה400D או ה30D. לפי מה שהבנתי החסרונות היחידים של ה400D ביחס ל30D הוא בחומרים של הגוף (קל וחלש יותר), במבנה של הגוף (קטן יותר) ובמנוע (3 FPS יחסית ל 5FPS).
לעומת זאת יש את היתרונות של ניקוי הסנסור האוטומטי, רזולוציה מעט יותר טובה, מחיר הרבה יותר אטרקטיבי (כ60%) וחיישן מעט יותר חדש.
ראוי לציין שיש לי אצבעות די ארוכות (יכול להיות שזה יפריע לגודל של ה400).
אני יודע שחלקכם לא יקרא למעבר מ20D ל400D שידרוג אבל אני מתכוון בעיקר למעבר לעדשות הL.

אודה לכל מי שיוכל לעזור לי.
תודה רבה,
איציק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 20:24
צלמית המשתמש של mp26
  משתמש זכר mp26 mp26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "30D לדעתי לוקחת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Espires
30D
לדעתי לוקחת

לדעתך לוקחת כן?
על סמך מה? תן לבחור אינדיקציה כלשהיא למה החלטת דווקא על ה30D?
איזה סיבות? לא סתם לבוא ולהגיד ה"30D לוקחת" אתה ככה רק מבלבל את הבנאדם, כל אחד יכול לבוא ולהגיד ה400D שווה או ה30D תותחית !
תחשוב שלדעה שלך יש משקל מאוד רציני בהחלטות של אנשים, החלטות מאוד יקרות. ככה להגיב בקלות ראש זה חוסר רצינות וחוסר התחשבות בפותח האשכול שמנסה לקבל חוות דעת מקצועית מאנשי הפורום.

לפותח האשכול:
תסתכל על התקציב שלך ותגיד לעצמך ככה:
מה יותר שווה לך, לקנות גוף טוב ולהשקיע יותר בעדשות איכותיות?
תשמע ה30D אכן לוקחת, ה400 דיי חדשה והכל אבל כמו שאמרת בעצמך:
"ראוי לציין שיש לי אצבעות די ארוכות (יכול להיות שזה יפריע לגודל של ה400)."
לי יש את ה350D והיא באותו הגודל של ה400 ולי היא קטנה אבל בינתיים אני מסתדר איתה,
אז על אחת כמה וכמה שאתה כבר בא ומציין את העובדה שהגודל משנה לך.
לדעתי לך על 30D שמבחינת גוף היא אמינה ומבחינה מקצועית היא אמינה מאוד, תשקיע בעדשה או 2 ולאט לאט תוסיף עוד ועוד עדשות... אביזרים ועוד.

נערך לאחרונה ע"י mp26 בתאריך 11-04-2007 בשעה 20:30.
ישן 11-04-2007, 20:42
צלמית המשתמש של פורש
  פורש פורש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל פורש
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי itzik_el שמתחילה ב "תודה רבה, אני גם יותר נוטה..."

בעט הפעולה של הוצאת העדשה והחלפתה באחרת, אתה חושף את האוויר לחיישן, החיישן נוטע למשוך אליו אבק, (דרך הגב חיישן CMOS מושך פחות אבק מחיישן CCD), והצטברות אבק
גורמת לחסימת פיקסלים, את הלכלוך בתמונה רואים ככתמים שחורים שהם מתחזקים והופכים ליותר שחורים בעט סגירת הצמצם, בדרך כלל אבק מצטבר בקצוות הצילום ולא במרכזו.
לכן אם הייתה מתשתמש רק בעדשה אחת ולא תחליף עדשה, החיישן לא יחשף לאוויר ולכן לא יצטבר אבק

נערך לאחרונה ע"י פורש בתאריך 11-04-2007 בשעה 20:47.
ישן 11-04-2007, 21:55
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itzik_el שמתחילה ב "400d vs 30d"

עם הינך רגיל כבר להחזיק גוף של 20d המעבר יהיה לא קל ל400d לא רק בגלל גודל גוף אלה ארגונומיקה שונה בין השניים. לי אישית ה400d לא נוחה כלל ונורא קשה לי לצלם איתה בפרקי זמן ממושכים, הזרת כול הזמן בורחת... אך שוב זה שיקול אישי בילבד כול מה שקשור לנוחות... אך תמיד אפשר לצרף גריפ ל400 ואז היא בסדר לחלוטין. בקשר להבדלים בין שני המצלמות.. אז ככה המעבד של ה400d אכן יותר מתקדם מה30d .
יתרונות של ה400d:
1.יותר מגה פיקסל (אף פעם לא הפריע לאף אחד)
2.מערכת ניקוי. שבהחלט מועילה אני חייב לצייו מנסיון אישי... אך ליכלוכים קשים אינה יודעת להסיר.
3.מערכת לעיבוד רעש טובה יותר מה30d.
4.יותר קלה יותר קטנה (שוב יכול להיות יתרון/חסר)
5. תכונת "דימוסיסינג" טובה יותר ומה30d.
6. עלות זולה בהרבה מה30d.

יתרונות של ה30d:
1.גוף יותר מקצועי-בעל מבנה מגנזיום.(אותו מבנה כמו של ה20d)
2.מהירות צילום רציף גבוהה יותר 5 מול 3 של ה400d.
3.צג עליון לנתונים. דבר מאוד חשוב מבחינתי האישית.
4.שני גלגלות (שוב עיניין הנוחות...)
5.חייב לציין מנסיון אישי מפקסת טיפה טוב יותר מאשר ה400d.
6.מהירות סגר גבוהה יותר.
7. אסא גבוהה יותר.
8.הבטחה של קאנון ללפחות 100 אלף קליקים.
9.מערכת ספוט

כעיקרון על הנייר שניהם מציגים תוצאות זהות עד לרמה שבילתי אפשרי להבדיל מה צולם עם מה. בסופו של דבר עיניין הנוחות אמור להכריע את הכף.
אני אישית מחזיק ב30d ונהנה איתה מכול רגע ללא שום תקלות עד כה... טפו טפו טפו....
לגביי העדשות.... סתכל במידה ותרכוש את ה400d ללא הגריפ ..עדשות כגון ה24-105, ירגישו לך טיפה מוזר...(כך לפחות לי זה הרגיש..) עם אתה כבר הולך על ה400d ממליץ בחום לרכוש גריפ כרכישה ראשונה. סך הכול שתי מצלמות כימעט זהות מבחינת הפלט עם יתרון קטן ל400d עקב הגדלת הרזלוציה וחידוש קל בחיישן עצמו,לא משהוא שאמור להכריע את הכף לכיוון שלה.

בכול אופן בהצלחה ברכישה.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 11-04-2007, 22:42
  Shwansi Shwansi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי itzik_el שמתחילה ב "וואו אחי, אחלה השוואה.. ..."

אהלן איציק..
גריפ היא התוספת מלמטה שלדעתי מאד תשמש אותך במידה ותלך על ה400D.
כמו שכבר ציינת ואחרים דאגו לציין - היא פיצית. החזקתי אותה לא פעם ולא פעמיים לפרקי זמן ארוכים ואני פשוט לא הסתדרתי איתה. במלוא מובן המילה.
לא החזקתי אותה עם גריפ, אבל היא תשפר את האחיזה בוודאות. (ותוסיף עוד כמה בונוסים חשובים על הדרך.. )

הצג נתונים של ה400D נמצא על צג הlcd.
אומנם המסך יותר מותאם לתנאי תאורה קשים (בהירים), אך עדיין, תמיד עדיף צג עליון פשוט שמציג הכל בצורה הטובה ביותר. אני מחזיק בD70s של ניקון שהיא גם בעלת צג עליון, ואני חושב שזה הכרחי. לפחות לי.

יש איזה טריק עם ה400, שברגע שאתה מקרב את העין לעינית על מנת לצלם, המסך נכבה אוטמטית ע"י חיישן שמזהה תנועה. נחמד כשרוצים לחסוך בבטריה, כי מנסיון של חבר שלי היא די שותה.
כמובן, גריפ יפתור יעזור מאד לפתור את הבעיה.

לגבי הגלגלת.
אני לא יודע אם זה מתרכך עם הזמן, אבל היא נוראית. לא נוחה וקשה לסיבוב.
שתי גלגלות מקילות על החיים, אבל אפשר להתסדר יופי עם אחת.
סיבוב הגלגלת בלבד ישלוט על הצמצם/תריס (אחד מהשניים, אני לא זוכר איזה מהם..) וצירוף של לחיצה על כפתור שממוקם בנוחיות+סיבוב הגלגלת ישלוט על האחר. די פשוט.

רק בגלל הנוחיות והקריטיות שבדבר.. (לדעתי) הייתי הולך על ה30. כמו שכבר ציינו, ואין צורך להוסיף או להרחיב, ההבדלים לא משמעותיים בצורה שתתאכזב מהביצועים של אחת אל מול האחרת.

בהצלחה, ותתחדש,
חנן.

ישן 11-04-2007, 22:50
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי itzik_el שמתחילה ב "וואו אחי, אחלה השוואה.. ..."

תשובות:

א. עם גריפ זה אכן לא ירגיש כול כך קטן והאחיזה משתפרת פלאים. מרגיש גוף שונה. יותר כבד.
ב. דימוסיסינג או במילים אחרות....demosaicing,false colors.-תעשה חיפוש בגוגל על מנת לקבל הסבר מלאה ומורחב על התופעה מעניינת הזו או יותר נכון להגיד דרכי הקובץ בזמן העיבוד שלו....
ג.הצג נתונים של ה400d נימצא במסך. מתחת לעינית עצמה היכן שפעם (בדגם ה350d) היה ממוקם צג הנתונים עכשיו ממוקם במקומו שני חיישני תנועה אשר מפעילים ומכבים את צג הנתונים של המסך.
ברגע שהינך מקרב את העין לעינית המסך כבה ברגע שאת מזיז את עינייך מהעינית אז הוא נדלק ומציג את הנתונים... לי אישית זה לא כול כך נוח וגם עוד גורם אשר זולל סוללה. יש אפשרות כמובן לבטל את האופצייה הזו של להציג ולכבות כול הזמן את הצג. בקשר למשנה או לא .. שוב הכול תלוי בך ובאופן התמודדות שלך עם המפיצ'ר. לי אישית הוא לא נוח.
ד. ל400 אכן יש גלגלת אחת בלבד. זה אומר שהינך חייב לעשות קומבינציה של שני כפתורים על מנת לשלוט על צמצם/טריס. לדגומא הינך נימצא במצב M ועם הגלגלת שולט במהירות התריס, על מנת לשלוט גם על הצמצם הינך חייב ללחוץ על כפתור הAV+-. שוב לעיניין הזה אפשר להתרגל כמו לכול דבר אחר.
ליפי רכישה של אחת מהמצלמות מציע לך לקרוא עוד קצת ברשת ביקורות מקצועיות אליהם וכן גם ביקורות של משתמשים שונים... להשוות בין הגופים ומאוד מומלץ להחזיק ולשחק עם שניהם ליפני הרכישה.
עם יש עוד שאלות אתה מוזמן.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 11-04-2007, 23:32
  High Hopes High Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי itzik_el שמתחילה ב "[font=Verdana]ציפור כלשהי..."

אני אומר לך מה שאני אומר לכל מי ששואל את השאלה הזו
אחרי ה D40, ממש לקראת הקיץ, יוציאו מצלמה מטורפת, היא נקראת 50D ויש בה את כל היתרונות של ה5D אבל היא עולה כמו ה 350,כי היא קטנה יותר
אבל חודש אחרי זה יש תערוכה גדולה, ובה מוציאים מצלמה מדהימה, עם 12 תמונות שניה, ניקוי זמזם חיצוני ופלאש חיצוני בילט אין, אז אולי תחכה עוד קצת..
או בקיצור,בעולם של היום יש חידושים כל הזמן, ותמיד יהיה משהו טוב יותר שעומד לצאת
עם כל כך הרבה שאלות ותהיות שהן הרבה מעבר לגבול הסביר, אתה לא תהנה ממה שתקנה, כי תגלה שבדבר השני היה איזה צ'ופצ'יק שאין בראשון
תחליט על מצלמה (אני אישית הייתי הולך על ה 400 כדי להשאיר כסף לעדשות, אבל קונה גריפ, שיגרע לי קצת מהכסף הזה)
שתיהן מצלמות מעולות, לכל אחת יש את היתרונות שלה ולכל אחת את החסרונות שלה
מה שלא תקנה,יהיה טוב.
תלך לחנות,תבקש להחזיק את שתיהן ביד, אולי תוכל לצלם גם תמונה או שתיים, תתחדש ותהיה מאושר
ההתעסקות הקטנונית הזו רק תעשה לך רע

אנחנו אוהבים אותך!

www.nirgeiger.com

ישן 11-04-2007, 23:35
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "אני אומר לך מה שאני אומר לכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High Hopes
אני אומר לך מה שאני אומר לכל מי ששואל את השאלה הזו
אחרי ה D40, ממש לקראת הקיץ, יוציאו מצלמה מטורפת, היא נקראת 50D ויש בה את כל היתרונות של ה5D אבל היא עולה כמו ה 350,כי היא קטנה יותר
אבל חודש אחרי זה יש תערוכה גדולה, ובה מוציאים מצלמה מדהימה, עם 12 תמונות שניה, ניקוי זמזם חיצוני ופלאש חיצוני בילט אין, אז אולי תחכה עוד קצת..
או בקיצור,בעולם של היום יש חידושים כל הזמן, ותמיד יהיה משהו טוב יותר שעומד לצאת
עם כל כך הרבה שאלות ותהיות שהן הרבה מעבר לגבול הסביר, אתה לא תהנה ממה שתקנה, כי תגלה שבדבר השני היה איזה צ'ופצ'יק שאין בראשון
תחליט על מצלמה (אני אישית הייתי הולך על ה 400 כדי להשאיר כסף לעדשות, אבל קונה גריפ, שיגרע לי קצת מהכסף הזה)
שתיהן מצלמות מעולות, לכל אחת יש את היתרונות שלה ולכל אחת את החסרונות שלה
מה שלא תקנה,יהיה טוב.
תלך לחנות,תבקש להחזיק את שתיהן ביד, אולי תוכל לצלם גם תמונה או שתיים, תתחדש ותהיה מאושר
ההתעסקות הקטנונית הזו רק תעשה לך רע

סוף סוף משהו מדבר לעינין. אני מחזק בחום.
ישן 12-04-2007, 00:19
צלמית המשתמש של mp26
  משתמש זכר mp26 mp26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Fxtrage שמתחילה ב "תראה אני בטוח שיקפצו כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fxtrage
תראה אני בטוח שיקפצו כמה אנשים
אבל אם אתה מתלבט כלכך שווה לך לבדוק mark II יד שנייה.
ראיתי כמה כאלו במחיר לא רע בכלל. (10,000 ש"ח)
לדעתי אם הכיוון שלך הוא למצלמה מקצועית שווה להשקיע את הכסף בכזו.
אני לא חושב שיש פה הרבה אנשים שיתווכחו לגבי האיכות שלה.
נכון, זו קפיצה דיי גדולה (מ350 למארק2 אבל זה שווה.)
וקצת בניגוד למה שאנשים אומרים פה
אני הייתי משקיע כסף בגוף טוב ואמיד
כסף לעדשות תמיד אפשר לצבור, אבל אין טעם אם הגוף לא יתן לך את הביצועים שאתה מחפש.

עמית
(אומנם הציוד שכרגע יש לי אינו דומה לגישה אבל הוא נקנה לפני 4-5 שנים ...)

איפה ראית בהודעה של הבחור שהוא דיבר על 350?
הוא מתלבט בין ה 400D ל 30D עקב כך ה ש20D נגנבה...
ואם הבחור מדבר על מקסימום 30D איך אתה מקפית אותו לmark II גם אם זה יד שניה?
ההצעה שלך אומרת פשוט: תקנה גוף ואז ישאר לך חור בכיס לעדשות ? ? ?
תקשיב למה שהבחור אומר אחי ואז תציע לו משהוא שהוא רלוונטי אליו.

ישן 12-04-2007, 01:29
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "איך בדיוק אתה חושב ש-350D..."

הכל תלוי בצרכים שלך.
אם אתה צריך FPS גבוה אז היא תגביל אותך
אם אתה צריך גוף יותר עמיד היא תגביל אותך
אם אתה רוצה אופציה של צילום raw+jpeg אז היא תגביל אותך...
הכל תלוי מה אתה מצלם ומה מתאים לסגנון שלך.
אני צילמתי קצת עם 350 והיא הרגישה קטנה ביד ויש לי את ה300....
הוא אומר שיש לו אצבעות ארוכות אז כנראה שהיא תיהיה קטנה (נכון גריפ יכול לעזור אבל זו עוד הוצאה ...)
שוב לכל מצלמה יש חסרונות ויתרונות
זה יכול להיות דיון מאוד ארוך ומתיש
אבל בסך הכל השורה התחתונה מאוד ברורה.
כיום כשיש שפע של מצלמות DSLR והמחירים שלהן בירידה עם שוק יד שנייה מאוד מפותח.
שווה להתאים את הגוף שאתה קונה לצרכים שלך עם מבט לעתיד ולפעמים גם עדיף על חשבון ציוד נוסף שיכולת לקנות עם גוף זול יותר.

עמית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:21

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר