לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2007, 20:29
  --=TaL=-- --=TaL=-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בבקשה תכנסו!!!

שלום לכולם!
אני רוצה לחזור בתשובה ואני לא יודעת איך בדיוק, כלומר אני לא יודעת מה הדברים שעליי לעשות.
אני באה ממשפחה חילונית, אגב אני עדיין גרה איתם, וקצת קשה לי, התחלתי כבר לשמור שבת ולהתפלל בבוקר, אבל אני לא יודעת איזה עוד תפילות אני צריכה להתפלל(אני קוראת גם תהילים). בבוקר אני יודעת שזה תפילת שחרית אבל אני לא יודעת בדיוק מה להתפלל בבוקר אז אני מתפללת רק מה שאני יודעת ואני לא יודעת אם זה הכל, ואם אני צריכה להתפלל גם בצהריים. אני יודעת שצריך לקרוא תפילת שמע לפני השינה.
אם תוכלו לעזור לי אני אודה לכם מאוד. אני לא יודעת מה הדברים שעליי לעשות כדי לחזור בתשובה ואיזה תפילות עליי להתפלל. אני יודעת שזה יהיה תהליך ארוך כי בנתיים אני מתחילה מדברים קטנים שאני מסוגלת לעשות אבל אם תוכלו להרחיב בנוסף לתפילות איזה עוד דברים חשוב לקיים אני אשמח:-)
תודה!
חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 08:32
צלמית המשתמש של ``DarkLight``
  ``DarkLight`` ``DarkLight`` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ``DarkLight`` שלח הודעה דרך MSN אל ``DarkLight``
חזקי ואמצי!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי --=TaL=-- שמתחילה ב "בבקשה תכנסו!!!"

אכן תהליך ארוך ויש ללכת לאט לאט בדרך.
כדאי להתחיל מהדברים הקטנים, כפי שאמרת.
בקשר לתפילות: הקפידי להגיד בשחרית את פסוקי השכמת הבוקר ("מודה אני", "אלוקי נשמה" ועוד), את ברכות השחר (לשים לב שיש שינוי בנוסח בשביל נשים) ואת קריאת שמע.
בקשר לשבת: קשה מאוד לקבל שבת בתוך שבועות מעטים, כי יש מלא דינים, אני ממליץ לך דבר כזה: בערב שבת הדליקי נרות (או נר אחד אם את רווקה) ולכי לבית הכנסת, את יכולה ללכת בבוקר ולחפש מישהי שתוכל להיות המורה הצמודה שלך, אל תתבישי! הנשים תסכימנה לעזור לך בכל ליבן! ככה תלמדי לאט לאט ובכיף. תוכלי להתחיל בכך שלא תראי טלויזיה ולא תבעירי אש, אם תלכי לבית הכנסת גם תלמדי כל פעם מה מותר ומה אסור.
נקודה נוספת: נשים חייבות בשלוש מצוות :שמירת נידה,הפרשת חלה והדלקת נר. נשים חייבות במספר מצוות בודדות נוספת כמו ליל סדר, אבל זה לא המקום לפרט.
נר: פשוט להדליק בערב שבת עם ברכה : "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להדליק נר של שבת"
חלה: כדאי פשוט לקנות במקום עם כשרות טובה.
נידה: אין זה המקום להרחיב.
נשים לא חייבות במצוות נוספת כמו תפילת מנחה בצהריים, לדוגמא, אבל קריאת שמע שעל המיטה תמיד תגן עלייך.
עוד משהו בקשר לתפילות: אני ממליץ לך לקנות סידור טוב לנשים שם תוכלי למצוא את כל הדינים וכל התפילות לנשים.
ושוב אני ממליץ ללכת לבית הכנסת ולהתחבר עם נשים אחרות, הן תוכלנה לעזור לך בנושאי השבת, המצוות והתפילות.
מאחל הצלחה בהמשך הדרך!

חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 14:29
צלמית המשתמש של ``DarkLight``
  ``DarkLight`` ``DarkLight`` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ``DarkLight`` שלח הודעה דרך MSN אל ``DarkLight``
תפילת העמידה היא לב התפילה כולה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי --=TaL=-- שמתחילה ב "וואי תודה רבה !!! ויש לי עוד..."

יש לכוון בכל מילה הנאמרת.
אופן הכריעה: כורעים 4 פעמים במהלכה:
  1. "ברוך אתה" ראשון: מיד אחרי "ה' שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך" כורעים ב"ברוך"- מכופפים את הברכיים בברוך וזוקפים ב"אתה"
  2. "ברוך אתה...מגן אברהם": גם כאן כורעים, אותו דבר.
  3. "מודים אנחנו לך": לאחר כל הברכות, מגיעים ל"מודים" וגם שם כורעים. בחזרת הש"ץ רק משתחווים עם הראש (כמו שמשתחווים למלך).
  4. "ברוך אתה...הטוב שמך ולך נאה להודות": כנ"ל ב1,2
בסוף התפילה ישנו הפסוק: "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואמרו אמן"
כאן צועדים אחורה באופן הבא:

עושה: צעד אחד אחורה
שלום: צעד נוסף אחורה
במרומיו: עוד צעד אחורנית

הוא יעשה שלום עלינו: משתחווים לשמאל.
ועל כל ישראל: משתחווים לימין.
ואמרו אמן: משתחווים קדימה.

זה בערך כל כללי ה"תנועה" בעמידה, ה"ניענוע" כל-כך נפוץ (קדימה ואחורה) שהונהג בקהילות ישראל אינו חובה, אף כי מס' פרשנויות ניתנו לו:
  • כפי שהנפש זזה בתפילה, ורוקדת מול הקב"ה, כך גם הגוף צריך לרקוד (כפי שהוא כורע)
מידע נוסף בוויקיפדיה.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA...%99%D7%93%D7%94

חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 15:14
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
קודם כל כל הכבוד

בס''ד

אני מוכרח להגיד לך כל הכבוד.
ייצעו לך כבר לקחת את הכל לאט ובהדרגה וזה נכון וחשוב מאוד אני מכיר כמה אנשים שלקחו הכל בבת אחת ונפלו לאחר כמה שבועות בנוסף אני יכול להמליץ לך על כמה דברים בתור אחד שחוזר בתשובה כבר שנה וחי עדין במשפחה חילונית: קודם כל תמיד תיזכיר שדרכי התורה הם דרכי נועם את יכולה להיכנס לוויכוחים רציניים מאוד עם המשפחה שלך ובסופו של דבר הם ישיגו מטרה הפוכה מהרצויה כאשר מתווכחים בוויכוח שהוא לא בלשון רכה מרחיקים את הצד השני מהיהדות עוד יותר אל תתיאשי ממה שיגידו לך ההורים או האחרים תזכירי שלהם זה בא פתאום והם חושבים מחשבות כמו: איפה טעיתי בחינוך של הילד, למה הוא השתגע וכד' הם לא מבינים הרבה דברים ואסור להתמודד עם היצר הרע שלהם פנים מול פנים מה שאת צריכה לעשות לדעתי זה להראות להם שאת השינוי הטוב שהחדירה בך היהדות שינוי טוב כלשהו ולאחר מכן לנסות להביא אותם לבית הכנסת בשבת בערב וגרום להם לצפות בשיעור תורה באופן חד פעמי ולנסות להפוך זאת להרגל עוד דבר שאני מאוד התחזקתי ממנו הוא האתר הידברות זה אירגון של רבנים שמרצים שבראשם עומד הרב זמיר כהן יש להם אתר ויש שם המון הרצאות של רבנים הייתי ממליץ לך לשמוע בעיקר את הרצאותיו של הרב זמיר כהן יש כאן מתחת לאשכול זה אשכול שפתח MAX MAX ויש שם קישור להרצאה של הרב זמיר כהן על אחרית הימים מה שהוא נתן זה הקישור להאזנה בלבד בתגובה האחרונה באשכול לעת עתה נתתי קישור גם לצפיה בזב זאת הרצאה מדהימה וכדאי לך להתחיל ממנה.
אם יהיו לך קשיים וא דבר דומה את מוזמנת לכתוב אותם בפורום ואני בטוח שיתנו לך פתרונות.
חזקי ואמצי
כל הכבוד
חזרה לפורום
ישן 16-04-2007, 15:49
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

קודם כל זה כן יהיה קשה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי --=TaL=-- שמתחילה ב "מה ההבדל? ואיך אני יכולה לדעת..."

בס''ד

אבל ''אין יאוש בעולם כלל''
אל תתיאשי מההתחלה הקושי הראשוני הוא ניסיון שצריך לעמוד בו אני מסכים מאוד אם מי שאמר שתחפשי רב או רבנית הציעו לך גם עזרה למעלה שיפנו אותך לרב. יש דבר שכתוב בפרקי אבות ונקרא עשה לך רב את יכולה ללמוד מכמה רבנים שאת רוצה אבל ללכת לפי הפסיקות של אחד מהם ולא להחליף אותו כל הזמן . כמעט בכל בית כנסת יש רב אני אומנם מאזור ת''א ואצלנו אני מכיר כמה רבנים ושמעתי גם על רבנית (כלומר ממין נקבה) שעוזרים לחוזרים בתשובה ולכל אחד שבא בבקשת עזרה אני בטוח שגם באשדוד ישנם כאלה את צריכה להתיעץ עם הרב. עוד שני דברים חשוב שכל חוזר בתשובה ידע שאסור לבוא לביתו בדרישה כלומר ובוא ולהגיד מהיום לא מדליקים טלוויזיה עושים הפרדה בים כלים וכד' אלה לכל היותר ניתן לבוא בשאלה כמו: האם אתם יכולים לכבד אותי ולראות פחות (או לא לראות בכלל) טלוויזיה בשבת? וזה משום שנאמר על התורה: ''דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום'' אם ההורים אמרו כן מה טוב ומה נעים אבל אם אמרו לא זה לא אומר שאת צריכה לשבת ולראות טלוויזיה אלה למצוא דרך להתעלם מהטלוויזיה שמדליקים בבית כמו שנאמר: איש את אימו ואביו תיראו ואת שבתותי תשמורו אני השם'' כלומר שמידת כיבוד אב ואם צריכה תמיד ולהיות אבל עדין אפשר לשמור שבת ואני אומר לך את זה מניסיון שאני כבר שנה מקיים. ועוד דבר אחרון באינטרנט יש את האתר הידברות כמו שכבר אמרתי יש שם הרבה מאוד רבנים באתר שניתן לצפות בהרצאות שלהם בראשם עומד הרב זמיר כהן יש לו הרצאות יפות מאוד ומאוד מאוד מחזקות אני ממליץ לך לשמוע שם קצת הרצאות הנה קישור לאתר שלהם:
http://www.hidabroot.org/Site/index.asp
נשאר לי רק להגיד לך:
כל הכבוד חזקי ואמצי וכמובן בהצלחה
חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 00:18

תודה רבה, אני חייבת להודות שממש קשה לי, ידעתי באיזה כיוון אני הולכת אבל לא תיארתי לעצמי שזה יהיה קשה כלכך.
ואגב, ראיתי הרבה הרצאות מהאתר הידברות וגם מהאתר סודות וגם מ"שופר", וזה מה שחיזק אותי יותר, אמנם תמיד האמנתי ובמשפחתי שומרים מסורת אבל במידה מינימלית. בכל אופן מה שרציתי להגיד זה שההרצאות האלה הם אלה שהביאו אותי להחלטה שאני רוצה לחזור בתשובה.
הבעיה היא שההרצאות הן רק מחזקות וניתן לללמוד משם כמה דברים ולא את הכל, ואני מרגישה שאני רוצה לדעת הכל ולעשות הכל, ואני יודעת שזה בלתי אפשרי אבל זאת השאיפה שלי ובגלל זה אני רוצה ללמוד כמה שיותר.
הבעיה היא המשפחה שלי, כשהתחלתי עם כל הסיפור של החזרה אז התחלתי את זה לאט ,בהתחלה התחלתי לקרוא תהילים, אחר כך להתפלל תפילת שחרית ואחרי זה לברך על האוכל, אז זה יצר מצב שהם בהדרגה ראו שאני מתקרבת יותר ויותר לדת, עכשיו הם לא אמרו לי כלום על זה, כלומר הם לא היו נגד זה, אבל אני חוששת שאם אני אפנה לרב ואני אתחיל להכנס לעומק של הדברים האלה, אז זה יקומם אותם והם כן יתנגדו לזה.
בנוסף השבתות נורא קשות לי, כי הטלוויזיה בבית דולקת כל הזמן בשבת, שבת שעברה אני רוב הזמן הייתי בחדר קראתי תהילים או שניסיתי להעסיק את עצמי בדברים אחרים אבל זה היה קשה כי באיזשהו שלב קשה להתעלם, אז קורה מצב שאני שומעת את הטלוויזיה, או שכשאני עוברת אז זאת קצת בעיה לעצום עיניים כדי לא לראות, אבל על הדברים האלה עוד אפשר להתגבר איכשהו.
במשפחה שלי לא מדליקים אש בשבת אבל כן משתמשים במכשירים חשמליים ובארוחות מחממים את האוכל בתנור או במקירוגל, ואז אני מונעת מעצמי לאכול.
אני רק בת 17, ויש לי עוד כמה שנים טובות לחיות עם משפחתי ואני כמעט בטוחה שהמצב לא ישתנה בקשר אליהם,למרות שאני כן ינסה באיזשהו שלב להחזיר גם אותם(מה שכמעט בלתי אפשרי).
בכל אופן, יכול להיות שלקחתי על עצמי יותר מדי בהתחלה אבל רציתי לעשות את זה ולשמור את השבת בצורה מלאה, אני לא יודעת כמה זמן אני אחזיק ככה, ואני לא מצליחה לחשוב על פתרון בקשר לזה.
אני רק בת 17, ויש לי עוד כמה שנים טובות לחיות עם משפחתי ואני כמעט בטוחה שהמצב לא ישתנה בקשר אליהם,למרות שאני כן ינסה באיזשהו שלב להחזיר גם אותם(מה שכמעט בלתי אפשרי).
בכל אופן אני לא מתכוונת להתייאש, אני מאמינה באמת שזאת הדרך וככה צריך ללכת,וככה אני גם רוצה ללכת. אמנם זה ייקח לי קצת זמן אבל בסופו של דבר אני בטוחה שאני אגיע למטרה שלי.
תודה לכולם על העצות עזרתם לי מאוד!
חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 06:24
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
משהו לגבי האוירה של שבת
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי --=TaL=-- שמתחילה ב "תודה רבה, אני חייבת להודות..."

אלה עצות שכבר ננתי למישהיא בפורום. זה אולי קצת קשה לביצוע, אבל אם תצליחי אני בהחלט חושב שהפסדך יצא בשכרך.

חשבתי על המקרה שלך ויש לי רעיון איך לתת לפחות לחלק מהשבת אוירה "שבתית"
אם לא קשה לך, תכיני את ארוחת שבת מיוחדת ומכובדת (מאכלי שבת- עוף, מרק רטבים וטיבולים מיוחדים וכד') ותפרסי מפה יפה על השולחן, ותשירו (לא חייב בתור התחלה שירי שבת, אפשר גם שירי א"י), תדברו על דברים מעניינים, אולי תכיני גם איזה משהו יפה לומר (פרשת שבוע, או סתם קטע הקראה מהספרות), וסתם תהנו מה"ביחד".
אני מניח שהמשפחה שלך רק תהנה לאכול ארוחה מיוחדת ביחד במקום סתם ארוחה רגילה. ומן הסתם גם לא יהיה אכפת להם אם היא תהיה עם תוכן.
בהצלחה..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 15-05-2007, 22:20

תודה על התגובה וגם על ההצעה, אבל כרגע אני נמצאת קצת בבעיה. ההורים שלי רואים שמיום ליום אני מתחזקת יותר ויותר וזה משום מה ממש מפחיד אותם. הם כבר אמרו לי שהם לא ייתנו לי להתחזק יותר והכוונה היא ללכת לישיבות וכדומה. וזה ממש מצער אותי כי אני לא רוצה לעשות את זה בסתר או לשקר להם לגבי זה, ומצד שני אני מאוד רוצה כן להגיע למקומות האלה וכן להתחזק יותר. מהרגע שהתחלתי להכנס ולהתעניין יותר ולחקור יותר את הדת ממש התאהבתי בזה וזה כל יום ממלא אותי ואני מרגישה כלכך טוב!!! וזה ממש מבאס שיש את הקטע הזה עם ההורים ובכלל עם המשפחה. ככה שבנתיים אני ישמור על פרופיל נמוך, עד שאני יגיע לשלב שאני כן יוכל לעמוד מול המשפחה וללכת בדרך שלי. למרות שאני מקווה שאני לא אצטרך להלחם איתם לגבי זה.
אם למישהו יש איזשהי עצה לגבי איך אני יכולה אולי לרכך אותם קצת או לגרום להם להבין שהם בכלל לא צריכים לפחד שאני עושה את הדבר הנכון!!! אני אודה לו מאוד!!.
בכל מקרה אני אשמח לקבל את מספרי הטלפון(שיהיה לי לשעה שאני אצטרך).
תודה מראש :-)
חזרה לפורום
ישן 16-05-2007, 14:05
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

אל תשכחי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי --=TaL=-- שמתחילה ב "תודה על התגובה וגם על ההצעה,..."

בס''ד

דרכיה דרכי נועם לכל נתיבותיה שלום היה די ברור שזה יקרה מההתחלה ואני די התפלאתי שבהתחלה כתבת שהכל הולך לך כמו שצריך אבל זה קרה בסוף הנסיון הגדול יש דרך להתמודד תסתכלי בכמה פסוקים:
על התורה נאמר ''דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום''- אל תתוכחי ואל תיכנסי לכסח עם ההורים שלך לא רק שזה לא יעזור את תהרסי בכך את כל הסיכוים שהם יעשו תשובה תנסי תמיד להתפשר (במקרים שאפשר) תחכי בנתיים ולכי לשעורים קבועים לפני שאת מגיעה לישיבה תצפי בשיעורים באינטרנט אני יכול להביא לך המון אתרים עם שיעורים עם מיטב הרבנים רק תני את השם: הרב זמיר כהן הרב יצחק פנגר הרב בן פורת יוסף הרב דניאל זר הרב אלי עמר הרב רפאל זר הרב אורי זוהר הרב אמנון יצחק הרב משה ארמוני שיעורי גמרא ועוד מלא נושאים ורבנים תמיד תזכרי שאת זאת שמשמשת דוגמא ליהדות כולה הם רואים בך את היהדות איך שאת תתנהגי כך בידיוק תתיפס היהדות אצלהם המטרה כמובן שהיהדות תתיפס באור חיובי לכן תתרגלי לדבר בנועם וחס וחלילה לא לכעוס אצטט לך את דברי רבנו משה בן נחמן (הרמב''ן) שכתב באיגרתו: ''שמע בני מוסר אביך ואל תיטוש תורת אימך תתרגל לדבר את כל דבריך בנחת לכל אדם בכל עת ובכך תינצל מן הכעס שהיא מידה רעה וגדולה להחטיא וכן אמרו חכמינו על הכועס כל מיני גיהנום שולטין בו'' יש לי ודאי המון טעויות בניסוח כיוון שאין לי אתהאיגרת מול העיינים אבל בגדול זה מה שהוא אומר שם כמעט בכל ספר תהילים יש את האיגרת קראי אותה פעם בשבוע ותנסי לנהוג לפיה
עוד פסוק שחשוב לזכור: ''כבד את אביך ואימך'' אל תשכחי הם הוריך הגשמיים אתצריכה במובן מסוים לכבד את הוריך הגישמיים אבל לא לשכוח את הוריך הרוחנים כלומר אבינו מלך מלכי המלכים בשמיים כבדי אותם שתפי אותם בדברי תורה מידי פעם (רק דברים קלילים ושלא מדברים על איסורים) ובכך תנסי לקרב אותם ליהדות נסי לשכנע אותם לבוא איתך לבית הכנסת לתפילה (כדאי תפילת ערבית של שבת) ולאחר מכן לשיעור תורה חד פעמי ולאחר מכן להרגל של שיעור תורה פעם בשבוע זה ואז כמו שאמר לי מישהו בפורום הזה השינוי יבוא מהם.
ועוד פסוק ובזב אסיים (למרות שיש עודהרבה מה להגיד בנושא): ''איש אימו ואביו תיראו ואת שבתותי תישמורו אני השם אלוקיכם'' אל תשכחי למרות שהם הוריך ואת מצווה לכבד אותם דברים שגם הם חייבים (כלומר את שומרת שבת והם לא אבל שנכם חייבים בשמירת השבת) את לא חייבת לשמוע לדבריהם כלומר אם הםאומרים חללי שבת אל תתפללי את לא חייבת להישמע לדבריהם ויש האומרים שמצווה לא להימשע לדבריהם כי אז א5ת כיביכול גורמת לכך שאת חוטאת בגללם ואז יש חטא גם עליך וגם עליהם אל תשכחי כבדי אותם אבל את היהדות תשמרי כמו שצריך אני סתם אתן לך דוגמא שהיתה אתי בתחילת תשובתי: משפחתי לא היתה אוכלת בשר וחלב ביחד אבל לא היתה להם שום בעיה לאכול עם מזלג שעשוי מתכת (לפי הספרדים אסור לאכול בכלי ממתכת גם בשר וגם חלב לא משנה כמה זמן עבר וכמה טוב רחצת אותו אבל כלי זכוכית ופלסטיק מותר במידה ורחצת אותם היטב) דבר בשרי לרחוץ אותו היטב ולאכול דבר חלבי לי זה הפריע לכן דיברתי איתם בנועם על הדבר והתחלתי לאכול בכלים חד פעמיים
ונחשי מה בהתחלה הם עשו הגעלה לכל הכלים והקפידו שלא לאכול בכלי מתכת גם בשר וגם חלב וכיום הם קנו כלים חדשים ומפרידים בין הכל גם זכוכית וגם מתכת ומה שסיפרתי לך עכשיו זה סתם הוכחה שהדרך היחידה היא דרכי נועם
אני אסכם את כל דברי את צריכה להתחזק ולחזק את הוריך אבל תמיד לדגול בתורה כשתלמדי יותר תביני גם איך הדרך הכי טובה לחזק אחרים
חזרה לפורום
ישן 16-05-2007, 20:44
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

אין כזה דבר רע
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "כלומר כל מה שהשם עושה זה לטובה, מכאן"

בס''ד

יש כזה דבר עונש וגם הוא לטובה
עכשיו ניזכרתי ששמעתי שאין דבר כזה רע שום דבר לא קורה לרעה ומספרים שיבוא משיח הוא יראה לכל אחד ואחד איך כל מעשה ומקרה שקרה לו הוא לטובה
ישנם המון סיפורים על איך זה אספר לך סיפור אחד קצר למרות שאני מכיר עוד כמה ארוכים:
היה חייל בבוקר שבדרך למסדר נזכר שהוא לא נעל את נעליו לפי שולחן ארוך (כלומר שמים ימין ואז את שמאל ואז קושרים את שמאל ואחר כך ימין) הוריד נעליו ונעל אותם כמו שצריך בגלל זה הואאיחר למיסדר המפקד אמר לו אתה איתנו לא עולה למסוק והעמיד אותו למשפט אותו חייל חשב בראשו מה זה עשיתי מצווה וזה מה שמגיע לי הוא הועמד למישפט ואז נודע לו שאותו מסוק שאליו עלו החברה הוא אחד מהמסוקים שהיו באסון המסוקים מעל הקיבוץ ''שאר ישוב''. סתם סיפור קצר להראות את הנקודה שאין רע בעולם
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר