לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2005, 16:29
  משתמש זכר Vendetta Vendetta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Vendetta
בוא נדון קודם כל ב"הרואים למרחק"... (זהירות: ספוילרים)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Celebi שמתחילה ב "סיימתי את "הרואים למרחק"..."

לדעתי רובין הוב יצרה את פיץ רגיש מדי בשביל מישהו שאמור להיות רוצח מלכותי. קצת נמאס מכל הקטע של "אני רוצח בגלל שאני מוכרח אבל אני לא אוהב את זה". זה נדוש ומעצבן. לא צריך ליצור דמות צדקנית כדי שהקוראים יאהבו אותה, להפך - לדעתי זה רק משניא אותה (לפחות עלי). היה עדיף אם היא היתה יוצרת אותו עם תאוות דם מסויימת, כיאה לרוצח. אבל חוץ מהצדקנות הקלה שלו אהבתי את הדמות של פיץ.

הבעיה העיקרית שלי היא עם הרומן בין פיץ למולי. גם כאן יש משהו קלישאתי מאוד - אהבת נעורים. זה לא מעניין כל-כך. למרות שאני מודה שחלק מהתיאורים של היחסים ביניהם היו יפים, היחסים עצמם פשוט בנאליים מדי כדי שירגשו. לדעתי היה המון פוטנציאל לרומן בין פיץ לסבלנות. יש את כל האלמנטים הפסיכולוגיים המתאימים כדי שרומן כזה יהיה מעניין. העובדה שהוא דומה לאביר, שהיא האמא שמעולם לא היתה לו וכו' וכו'... רומן בין בחור צעיר לאישה מבוגרת הוא הרבה יותר מעניין מאהבת נעורים.

חוץ מזה אהבתי מאוד את הספרים... במיוחד את הסוף של הספר השני, שהיה אחד מהסופים החזקים ביותר שקראתי. גם הסוף של השלישי חזק מאוד, בגלל שפיץ חי אבל למעשה כמעט כל האנשים שהוא הכיר פעם חושבים אותו למת. מבחינה רגשית זה חזק וטוב. הסופרת יכלה להתפתות להפי-אנד כזה שבו הוא פוגש את כולם, אבל לא עשתה את זה... אבל זה יכול להיות מעניין אם זה יקרה בסדרה השלישית.
חזרה לפורום
ישן 01-02-2005, 16:51
  Swordspin Swordspin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Vendetta שמתחילה ב "בוא נדון קודם כל ב"הרואים למרחק"... (זהירות: ספוילרים)"

לדעתי פספסת את כל הרעיון. הסופרת משתדלת לאורך כל הטרילוגיה להדגישה שמקצועו של פיץ הוא מיוחד; הוא לא סתם רוצח ההורג את כל מי שבא לו, אלא רוצח מלכותי האמור לעשות את עבודתו כפי שאומרים לו בלי לסטות ימינה או שמאלה. הוא צריח לתת אמון מלא ולהיות נאמן למלך ולא לנסות לאלתר כך, שכיביכול יצא יותר טוב. ודמותו של פיץ לא מתאימה למקצוע הזה לגמרי(יכול להיות שהוא צעיר מדי) וזה רק מחוזק בעובדה שהוא רגשי.

הרומן עם מולי גם כן מביא נקודה חשובה - אין מקום או זמן לאהבה כשמשרתים את המלך. סופו של הרומן שמחוזק בסוף הטרילוגיה הוא התגשה לעובדה זו.

בקיצור כל הטרילוגיה בנויה בצורה המסוימת מסיבה מסוימת ולא רק כדי שהקורא יענה מרומן נוסף שאולי מרגש יותר אבל לא בא למסור שום מסר.

"כמה שתקנו כשהיינו צריכים לצעוק, כמה צעקנו כשהיינו צריכים לשתוק
כמה נלחמנו במקום לוותר, כמה וויתרנו במקום להלחם" (מוקי)

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:52

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר