לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2007, 13:18
  דניאל מ דניאל מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב "ידיעות או אלה שהדליפו את..."

שמע הגיבוש באמת היה הרבה יותר קל מבעבר.

הייתה רק הקפצה אחת, המסעות היו ממש קצרים, ואכלנו מנת קרב שאמורה להספיק ליום שלם או לפחות לשתי ארוחות בארוחה אחת. ארוחה חמה הייתה רק בערב.

בקשר להשלמת שעות שינה.. נשמע לי חרטא. אני ראיתי שני חבר'ה מתווכחים עם אחד המפקדים כי הם לא ישנו לפחות 6 שעות בלילה לפני הגיבוש, והוא לא רצה לתת להם להתחיל את הגיבוש. לא יודע מה נסגר איתם בסוף.

לא היו כמעט ריצות בתיזוזים, חוץ מהכמה ספרינטים פה ושם שהמ"כ נתן לנו כי לא עמדנו בזמנים. המפקד הסמל אמר לנו שכל פעם שהוא נתן לנו יותר מ2-3 הקפות של החבית, ניגש אליו אחד המ"פים או אחד הבקרים ואמר לו להרגיע. זה באמת היה בדיחה. הוא אמר שבזמנו הם היו רצים חצי שעה רצוף מסביב לחבית הזאת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 13:38
  frydman frydman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דניאל מ שמתחילה ב "שמע הגיבוש באמת היה הרבה יותר..."

מה ???
אני לא יודע איזה פלוגה אתה היית ... אבל אצלנו (פלוגה ד) היה כל לילה הקפצה אחת (חוץ מבלילה הראשון) והסמל שלנו היה מתזז אותנו המון ועוד יותר ממנו המ"כ שלנו (כיתה 44) שכל דקה היינו צריכים להקיף איזה תיק או ללכת לספר לאיזה מ"כ כמה אנחנו גרועים וכמובן תרגיל היירוט ביום האחרון שזה בעצם חצי שעה רצופה של ריצה עם ספרינטים ....

המסעות באמת היו בדיחה...

הקטע על חותמי הוויתור מגוחך .. מהכיתה שלי לבד פרשו 2 וקשה לי להאמין שהם היו היחדים כל הגיבוש...

ישן 12-04-2007, 13:56
  Awaking Awaking אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
הכתבה נכונה חלקית:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי el-toro שמתחילה ב "כתבה על הגיבושים ב"ידיעות""

ראשית לא ישנו 8 שעות זה בולשיט אחד גדול זה בטוח.
שנית כן היו הגבלות זמן לאוכל של חצי שעה (זה המון אבל הייתה הגבלה) ובבוקר אכלנו רק פרוסת לחם עם ממרח ואיזה עגבנייה.

אומנם מבחינה פיזית לא היה קשה יותר מדיי אבל הלחץ המנטלי בגיבוש עושה את שלו והעייפות גם כן משפיעה והזמנים הבלתי אפשריים שנתנו לנו ועוד ועוד ועוד. הגיבוש הזה הוא בהחלט לא פיזי והחלק הפיזי שלו גם לא ממיין אבל המשימות המרובות והקושי להשאר מרוכז וממוקד במטרה במשך כל היום ולפרפר כל הזמן בכל משימה זה בהחלט לא קל והמשימות לא השתנו מהגיבוש הקודם אני מניח (לא ניראה לי ש"עיצבו" מחדש את המגרש משחקים..) ולכן הקושי האמיתי שלו נשאר אותו הדבר.

כן היה קל פיזית, אבל מאוד קשה מנטלית.
ישן 12-04-2007, 14:35
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "גיבוש לקורס טיס מעולם לא היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי klingo17
גיבוש לקורס טיס מעולם לא היה מי יודע מה קשה.
לדעתי, אם הצבא מגדיר את הקורס הזה כקורס היוקרתי , והקשה ביותר-הגיבוש לקורס צריך להיות בהתאם לדרישות. צריך להוסיף הרבה יותר כושר, ופחות מבדקי מנהיגות,ודברים מהסוג הזה.
.

מה הקשר? גם אם הקורס הכי יוקרתי בצה"ל היה קורס מתכנתים אז היה צריך להיות לו גיבוש קשוח?
אם טייס צריך כושר גופני, ניתן להרכיש לו את זה בקורס (ואני בטוח שנעשה). זה שמישהו התאמן יותר בריצות, פק"לים, עמידה ממושכת או לא יודע מה לא יעשה אותו שייט, טייס, צנחן, חובש או פקיד יותר טוב.

ישן 12-04-2007, 14:57
צלמית המשתמש של klingo17
  klingo17 klingo17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE=klingo17]גיבוש לקורס..."

צריך לזכור שטייס הוא לוחם לכל דבר ולכן הוא גם צריך כושר, חלילה הוא נופל בשטח אויב הוא דברים מהסוג הזה...

מה שתהכוונתי שצריך יותר כושר כדי להקשות את הגיבוש, כושר זה דבר שגם תלוי בראש..אני מכיר הרבה חברה שאין להם כושר, אבל הם יכולים להחזיק 4 ק"מ כי הם דבקים במטרה, מתחילים משהו וחייבים לסיים אותו ועוד תכונות למינהם שלדעתי צריכים להיות לטייס.
נניח יוסיפו יותר כושר לגיבוש, הם יוכלו לבדוק כוח סיבולת נפשי,עמידה תחת לחץ וכו' כמובן שלא צריץ להריץ 20 ק"מ , אבל עוד קצת כושר, שיהיו יותר שיחתמו וויותור-אם יש כאלה שהם לא בכושר והם מאד רוצים להתקבל לקורס הם יחזיקו מעמד.
"לאבד טיס פוטנציאלי"- למה לאבד מישהו שהמחיצה באף שלו לא הכי ישרה, או שיש לו חצי מספר במשקפיים מעל מישהו אחר, או שההורים שלו התגרשו , הורידו לו על זה קב"א והוא לא יכול להתקבל וכו'... כל אלה יכלו להיות גם טייסים טובים...ככה שאיבוד טייס פוטניצאלי יכול להיגרם מ1001 סיבות.
שוב אני מזכיר טייס הוא לוחם, אומנם לא צריך כושר חייתי, אבל צריך רף כלשהו, ולדעתי הרף שנקבע נמוך מידי, כומבן שזאת דעתי, ויש כאלה שיסכימו איתי ויש כאלה שלא.
ישן 12-04-2007, 16:37
  sarelg sarelg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "קראתי , אני מסכים עם שניכם...."

אני לא מבין איך אתה מחליט שצריך שיהיו פחות משימות חשיבה ויותר כושר? אתה יודע בכלל איך הגיבוש בנוי? אתה יודע מה מחפשים שם? כל הרעיון של הגיבוש הזה זה לתת לך אינסוף משימות שלא תצליח אף אחת מהן וזה אחד מהדברים הקשים בו, וכמה שזה נשמע שטויות, תאמין לי שזה קושי מטורף.. ואני מכיר מישהו אישית שגם אמר לי שבשבילו גיבוש טיס היה הרבה יותר קשה מגיבוש מטכ"ל..
וגם אתה מדבר כאילו למי שעבר את הגיבוש אין כושר בכלל, וזה ממש לא נכון, זה שהכושר משחק תפקיד פחות חשוב בגיבוש הזה, לא אומר שאין קושי פיזי בכלל, ואני יכול להגיד שביום השלישי, לי אישית היה די קשה מבחינה פיזית בגלל הטרטורים הלא פוסקים ואני יודע שאני בכושר מצויין.

ישן 12-04-2007, 16:44
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "קראתי , אני מסכים עם שניכם...."

זה בדיוק העניין. אומנם ההכשרה שאתה עובר בקורס היא פיזית מאוד, ואתה כן עובר תכנים של לוחם, אבל בסופו של דבר אתה צריך להיות טיס. אם תסתכל על איש צוות אוויר ממוצע, תראה שהוא לא רץ כל יום בג'בלעות וקורע ת'תחת בשטח. רוב הזמן הוא טס או עושה עבודות תכנון לגיחה הבאה (מכין מפות, מתכנן גיחה וכו'). רוב הזמן הוא מפעיל את המוח ומתכנן האלה. אז למה להוריד מהלחץ המנטלי והאינטלקאוטלי של הגיבוש, אם זה מה שמחפשים בסופו של דבר.

מה שמתקבל מהעלאת הרמה הפיזית זה 2 דברים:
1. יותר אנשים יפרשו - זה אומר שסיננת עוד כמה אנשים שגם ככה כנראה לא היו מסיימים את הקורס - אחלה.
2. יותר אנשים יעופו רפואית מסיבות כאלה ואחרות (שברי מאמץ, התייבשויות, מכות חום, הרעלות מים וכו') - זה אומר שיש לך עכשיו חבר'ה שאולי יכולים להיות טייסים, אבל העפת אותם לגיבוש שמתקיים עוד לפחות חצי שנה, אז עכשיו הם יתאמנו קצת ויישתו קצת יותר פעם הבאה, ואז יעברו אם באמת מגיע להם, ואם לא אז לא (מה שאומר שגם בגיבוש ההתחלתי הם לא היו עוברים), אז סתם בזבזת להם עוד חצי שנה והם היו כבר יכולים להתחיל את הקורס ולהתקדם\לנשור בהתאם (ולהמשיך האלה).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 12-04-2007, 14:38
  איוב איוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי el-toro שמתחילה ב "כתבה על הגיבושים ב"ידיעות""

ראשית, אני רוצה לציין שכל גיבוש בפני עצמו שונה,

שונה מצוות לצוות בהתאם לרמת הצוות עצמו ולמקוריות המדריכים המשתנה מצוות לצוות .

רמת הקושי בגיבושי הקיץ נקבעת באופן ישיר על ידי עומסי החום בשבוע של הגיבוש

כך למשל, גיבושי גדנע צלילה ב-23/7 וה-13/8 היו די דומים ואילו ה-27/8 נחשב לקל מבין גיבושי הקיץ (מבחינת מסעות בעיקר) ואם תסתכלו באינטרנט על מזג האוויר באותם תאריכים, תיווכחו לדעת שיש משהו בדבריי .

בקייצים האחרונים ישנה התחממות שסיבותיה הם נושא לדיון אחר בפורום אחר, ובהתאם לזאת ועקב החשש לבריאות המלש"בים (שהוצדק) וכולכם יודעים למה אני מתכוון, בקיץ האחרון עקב מותם הטראגי של

איתי שרון ואהרון צרפתי

טרגדיית הקיץ - בקצרה, אספר מהידע שלי ואין להסתמך מדברי לגבי שום דבר אלא רק להסיק מסקנות ולנבור במעמקי האינטרנט בעצמכם

בגיבוש לקורס טייס, בניגוד לגיבוש שייטת, פרט לאיתי שרון, הגיעו עוד כמה חבר'ה (לא יודע בדיוק כמה) למיון, או שחוברו לאינפוזיה, כולם בשל מכת חום או התייבשות, כאן הכשל הוא של מפקדי הגיבוש וכל הבכירים שהיו מעורבים ץ

לעומת זאת, בגיבוש שייטת, אהרון צרפתי ז"ל נפטר ככל הנראה מדום לב (הפרטים ידועים לצבא ולמשפחה ולנו רק נותר לשער) המקרה שלו היה בודד, כאן אפשר לבוא בטענות לצבא עצמו, שלא ערך בדיקות רפואיות מקיפות יותר לכל מלש"ב ומלש"ב, כעת עושים לכולם אק"ג במנוחה (לדעתי צריך לעשות בכלל במאמץ)

רצף האירועים הזה הוביל לפאניקה בקרב מעבירי הגיבושים ובקרב הצמרת הצבאית, פאניקה שהובילה לגיבושי מרץ 07, גיבושים חלשים משמעותית!

אספר מחוויותי, ומחוויות חברי לגיבוש טייס, שכן ממטכ"ל/שלדג לא קיבלתי תמונה ברורה מספיק .

ההבדל העיקרי בין גיבושי גדנ"ע צלילה לבין יום סיירות, היא שהימי סיירות עוברים סינון, אם כי לא מקיף כמו של מטכ"ל לשם לרוב מגיעים
רק מלש"בים שדירגו מטכ"ל ראשון ואילו לשייטת מגיעים הרבה חבר'ה שלא סימנו שייטת מקום ראשון, ואפשר להסיק מכך שלא היו מספיק טובים להגיע לגיבוש מטכ"ל
בכל מקרה, לגיבוש יום סיירות באים לדעתי עם כושר טוב יותר במיוחד החבר'ה שהיו בגיבוש קיץ וחוו על בשרם את הקושי, ולכן היה להם קל יותר להתכונן ספציפית
כך שאפשר לומר שבמידה מסוימת, הגיבוש הזה הוא הזדמנות שניה לחבר'ה שלא עברו גיבוש גדנ"ע ורוצים לנסות שוב
עוד סיבה לדעתי היא שבמסע הראשון בגיבוש הראשון בקיץ, יש מאמר פה בפרש, אני חושב של קורש, על כך שכמעט חצי מהצוות שלו לא סיים את המסע הראשון (הלוך חזור)

בקשר לגיבוש האחרון, קשה לי לומר במדויק, אבל יש לי ההרגשה שבנוסף לרמת האנשים בגיבוש השנה, העובדה שהוא היה קל יותר תרמה למספר מסיימים גדול יותר (משהו כמו 110)
מתוכם כמעט 70 סיימו הכל כולל הכל בניגוד לכ-50 בקיץ

אני משער שבגיבוש האחרון עברו בערך 30, שזה המון! מחזור אוגוסט הולך להיות ענק!
עכשיו השאלה הגדולה היא, אם הגיבוש היה קשה יותר, האם היו עוברים פחות?
לדעתי התשובה היא חצויה, א. כי אין לדעת ו-ב. אני חושב שמי סיים הכל בגיבוש הזה היה מסיים הכל גם בגיבושים אחרים

עוד נקודה שרציתי לציין, יש פה הרבה מאוד מאמרים מטעים, כל אחד רוצה שהמסע של הצוות שלו יישמע הכי קשה, או התיזוזים יראו הכי ארוכים
אז חבר'ה... התיזוזים הם שעתיים וחצי ברוטו המסעות בערך אותו דבר ובגיבוש האחרון אורך המסעות היה פחות או יותר זהה, אם כי האינטנסיביות השתנתה לפה ולשם

בסופו של דבר, פרט לקור, שמנפה רק את מי שלא היה סגור על השייטת ולא באמת מפריע, הגיבוש היה די קל לעומת הקיץ,ומי שיגיד אחרת
כנראה לא היה בקיץ או סתם מנסה לנחם את עצמו .

לסיכום, אני חושב שבסופו של דבר המאמרון הזה מיועד לנחם רק אותי, מצידי שיעשו גיבוש חוזר לכל אלה שעברו את הגיבוש האחרון, רק בשביל לוודא שהתקבלנו בזכות ולא בחסד
ולהוריד את הקוף המאוד מעצבן הזה מהגב
ישן 12-04-2007, 15:54
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי איוב שמתחילה ב "תגובה"

אני כאחד שהשתתף בגיבוש שייטת האחרון יכול להגיד לך שיכול להיות שהרמה קצת ירדה, למרות שאחד שהיה איתי בצוות ועשה ת'גיבוש של הגדנ"ע בקיץ אמר שהמסעות היו לו יותר קשים, אבל בכל זאת זה היה גיבוש שייטת - הגיבוש בין הקשים בצה"ל, אם לא הקשה ביותר.

אני אישית הופרשתי אחרי המסע האחרון ביום השלישי עקב התייבשות (סיימתי 8 רצועות חוף ואז במסדר כמעט התעלפתי) אבל אני מאמין שעברתי את רוב הקטע הקשה בגיבוש, ואני יכול להגיד לך שהיה גיבוש של תותחים אחד אחד, ראיתי גם בקבוצות אחרות המון אנשים חזקים וגם בקבוצה שלי - אז אם עברו 30 - מגיע לאותם 30 לעבור.. כי באמת היה גיבוש טוב מבחינת החניכים שהרכיבו אותו - בלי קשר לקושי הגיבוש.. ואם עברת אותו אני מוכרח לציין שאתה תותח.

אז שיהיה בהצלחה.. אני ינסה את מזלי שוב כנראה בנובמבר 07, הפעם בתקווה לשתות יותר ולבוא בכמות רעל עוד יותר גדולה ממה שבאתי.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 12-04-2007, 15:53

מהתגובות של כמה אנשים פה עולה שהם חושבים שגיבוש טייס לא קשה כמו שייטת או מטכ"ל בגלל שיש בו פחות כושר...

אז אני מגיב לכם ...

אני לא מתיימר להבין מה קורה בגיבוש מטכ"ל או בגיבוש שייטת אבל אני יכול להגיד לכם שמבחינה מנטלית אני בספק אם אפשר לשחוק יותר את רוח האדם מאשר בגיבוש טייס ...
הקושי הפיזי בגיבוש (גם בגיבושי העבר) מחוויר לעומת הקושי המנטלי וכל מיני דברים שאתה קורא עליהם באינטרנט ונראים לך פשוטים (מי יישבר מכאלה דברים ? ) אתה מהר מאוד מגלה שזה מאוד מאוד קשה לעמוד בזה... ואף אחד שלא עשה את הגיבוש הזה בעצמו שלא ינסה להבין בכלל למה הוא קשה כי אין לכם סיכוי להבין את ההרגשה...
גם עכשוי שאינ מסתכל אחרוה על הגיבוש אני לא מבין למה היה לי כל כך קשה בחלק מהזמן ... המפקדים שם משחקים איזשהו משחק פסיכולוגי שבו הם המנצחים ובגדול !
הקושי הפיזי הוא לא מה שקובע אם גיבוש קשה או לא ... יש לי חברים שאמרו שהם חיכו לשעות סמל ולמסעות רק כדי לתת לראש לנוח קצת מכל המשימות והמטלות שיש להם עם המכ"ים כי עומס המשימות הוא מעל לכל מה שאתם חושבים שאתה מכירים...

לסיכום, לשחק במשחק "איזה גיבוש הכי קשה" זה דבר מטומטם בגלל שקושי הוא דבר יחסי ולחלק מהאנשים גיבוש טייס יהיה הרבה יותר קשה מגיבוש שייטת ולחלק ההפך ולדוגמא אחד מכותבי הפורום כתב מאמר על גיבוש טייס (159 אם אני לא טועה)והוא גם סיים גיבוש שייטת ובו הוא אמר "לגבי איזה גיבוש הכי קשה אני לא יכול להגיד חד משמעית אבל אני כן יכול להגיד שהגיבוש שלי היה הכי קשה "שהכי פחות הייתי מעדיף לחזור עליו) הוא גיבוש טייס..."
כל אחד שעבר או סיים כל גיבוש-כל הכבוד לו !

ישן 12-04-2007, 16:07
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב "מהתגובות של כמה אנשים פה עולה..."

אני רוצה לחזק קצת.

ביום השני של הגיבוש, עם כמה שעדיין לא התחלנו כלום, וכמה שבכלל כמעט ולא תיזזו אותנו (רוב המאמץ הפיזי היה מצבי 2 ובמקרה של הכיתה שלנו מצבי 1, פחות הריצו אותנו למרות שגם זה היה), רציתי לפרוש. היום פשוט לא זז, עוברים ממשימה למשימה, כשבכל משימה צריך לאמץ את הראש ולנסות לבלוט כמה שיותר, המוח לא נח לרגע, כל הזמן אתה חושב מה לעשות האלה, מה להגיד, איך להתנהל. וכשסוף סוף זה נגמר, אז מתחיל משהו חדש.
אז וואלה, לא היו רגעים שאמרתי לעצמי שאנלא מסוגל לרוץ יותר או לעמוד על הרגליים, אבל היו רגעים שפשוט חשבתי "כוסעומו, מה אני צריך את זה", פשוט בא לך להתיישב בצד ולא לחשוב על כלום, נמאס לשבור ת'ראש כל היום ולחשוב. אני יכול בשיא הרצינות והכנות להגיד עכשיו שכשהיינו באים ופותחים ח' איפשהו מול המפקדים, היו 2 אופציות למה שיקרה האלה:
1. המפקד אומר "שבו" (עוד משימה, איזה כיף).
2. המפקד אומר "מצב 2" או "קשר עין עם התיק שם, תקיפו".

תאמינו לי שלקראת הערב אתם כבר מתחננים שזה יהיה האופציה השניה.

בסופו של דבר, אני יכול להעיד שמי שלא השתתף או שלא באמת תרם - לא עבר. ווואלה, היו לנו חבר'ה חזקים בכיתה שבכיף היו מסיימים את המסעות באוגוסט (הייתי בגיבוש אוגוסט גם, גמני אכלתי אינפוזיות ובסוף שלחו אותי הביתה על התיבשות), עברו אלה שהיו צריכים לעבור, ואתם צריכים לזכור שהגיבוש הוא לא הפרמטר מיון העיקרי לטיס, יש עוד ירפאות ומיליון בדיקות אחרות, מה גם שהקורס עצמו זה מבחן אחד גדול, כל חניך בקורס תמיד תחת זכוכית מגדלת, זה לא שהוא מתקבל והרע מאחוריו, מי שלא מתאים - לא יסיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 12-04-2007, 16:45

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "אני רוצה לחזק קצת. ביום השני..."

מסכים עם התוספת שלך וגם שכחתי לכתוב :
המשימות ברובן הן כמעט בלתי אפשריות ואפילו אם הן אפשריות לא נותנים לך זמן לסיים אותן ... כל הגיבוש נותנים לך להרגיש כאיל ואתה אפס ואין סיכוי שתעבור.... אם קרה הנס והצלחת במשימה מה שקורה אולי 5 פעמים בכל הגיבוש מתוך עשרות טובות של משימות לא מתייחסים לזה בכלל .. ואני יודע שזה נשמע כאילו אני מתבכיין סתם על הדיסטאנס אבל בטייס יש איזה משהו שאינ לא יודע מהו שגורם לדיסטאנס הזה פשוט לשבור אותך .. אתה באמת מאמין שהמפקדים שונאים אותך ושאתה אפס ...

ישן 15-04-2007, 21:41
  dabaz dabaz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב "מסכים עם התוספת שלך וגם שכחתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי frydman
מסכים עם התוספת שלך וגם שכחתי לכתוב :
המשימות ברובן הן כמעט בלתי אפשריות ואפילו אם הן אפשריות לא נותנים לך זמן לסיים אותן ... כל הגיבוש נותנים לך להרגיש כאיל ואתה אפס ואין סיכוי שתעבור.... אם קרה הנס והצלחת במשימה מה שקורה אולי 5 פעמים בכל הגיבוש מתוך עשרות טובות של משימות לא מתייחסים לזה בכלל .. ואני יודע שזה נשמע כאילו אני מתבכיין סתם על הדיסטאנס אבל בטייס יש איזה משהו שאינ לא יודע מהו שגורם לדיסטאנס הזה פשוט לשבור אותך .. אתה באמת מאמין שהמפקדים שונאים אותך ושאתה אפס ...

אני מסכים עם כל מילה שכתבת. ביום החמישי החלטתי פתאום כשאני לא עובר, לא יודע מה נתן לי את ההרגשה, אבל כנראה שזה היה קטע בגיבוש, כמו שאתה אומר, שהצליח לגרום לי להרגיש שאין לי סיכוי לעבור. אמרתי לעצמי ביום חמישי להמשיך לתת את המקסימום נשאר רק עוד יום אחד, ובמהלך כל היום הזה ניסיתי לעכל שאני לא עובר. למען האמת הצלחתי לעכל את זה עד בוקר שישי, אבל הופתעתי מהתוצאות . זה לא שלא תפקדתי טוב בגיבוש, זו פשוט ההרגשה הזאת שהם נותנים לך. אני חושב שכולם מרגישים את זה, וההבדל בין האנשים זה האם הם נותנים לזה להשפיע על הפעולות שלהם...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=15%2F07%2F2007&end_date=15%2F07%2F2010&-=.jpg]

ישן 15-04-2007, 22:11
  sarelg sarelg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.07
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי dabaz שמתחילה ב "[QUOTE=frydman]מסכים עם..."

זה בדיוק זה, אני עשיתי שטות מטומטמת ביום רביעי בערב (אמרתי משהו טיפשי בזמן הקשב), והמפקד קלט את זה, והתחיל לתזז אותנו כאילו אין מחר, כל זמן התיזוזים הוא גרם לי לחשוב כאילו אנחנו מתוזזים רק בגללי, זאת הייתה תחושה נוראית, אי אפשר לתאר בכלל, הייתי בטוח 1000 אחוז שזה גמר לי את הגיבוש ואין לי מה לעשות פה יותר... וזה גם לא היה רק בסשן התיזוזים ההוא, לאחר מכן, כל פעם שתוזזנו המפקד דאג להזכיר שכל הסבל הזה שנגרם לכולם הוא רק בגללי...

חשבתי לעצמי והגעתי למסקנה שכל הגיבוש הזה בעצם אמור לשבור אותך והכל זה חלק מהצגה, וכל הרעיון זה להוריד אותך הכי נמוך שאפשר ואז לראות איך אתה מצליח לתפקד, אז חשבתי שנשאר לי כולה את רביעי בערב וחמישי בבוקר כדי לתת את כל מה שאני יכול והכי חשוב, להראות למפקד שזה לא מפריע לי בכלל והוא יכול לתזז אותי מפה עד הודעה חדשה ואני עדיין אתן את המקסימום...

בסופו של דבר, הגעתי למסקנה שה"שטות" הזאת וכל מה שהיא גררה, בעצם אולי אפילו עזרה לי איכשהו לעבור את הגיבוש.

ישן 13-04-2007, 00:17
  Gashot Gashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
לא יכול שלא לציין
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "אני רוצה לחזק קצת. ביום השני..."

עד כמה מדויק העברתם גם את התחושות שלי.

גיבוש כזה דווקא ממחיש כמה חלשות הן המילים. לקרוא את המשפט "שוב הקפיצו אותנו בלילה לשעת סמל" זה שונה לגמרי מלקום עם המגאפון בפרצוף, לזרוק על עצמך מדים ולצאת בריצה עם מעיל הפוך (;

ולסיכום: ראיתי בגיבוש חבר'ה שבכל הוויתם מתאימים לתואר "מלח הארץ", אנשים שלא פוגשים בכל יום. אני יודע שאלה הם האנשים שבסופו של דבר יאישו את התפקידים מהכי חשובים בצה"ל ויהיו אחראים על חלק עצום מכלל היכולת של צבא ההגנה לישראל (במסגרת תפקידם כצ"א). לצידם ראיתי אנשים שאינם יוצאי דופן לא ביכולת התקשורת שלהם, לא ביצירתיותם ולא במוסריותם. כולנו ראינו אותם והם לא יעברו את הקורס, לא משנה כמה קל היה להם בגיבוש.
ישן 15-04-2007, 15:59
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "בתחילת הגיבוש בתור לרופא עברו..."

ידידי אתה צעיר!!!!

חכה שתגיע לקורס וכל הבנות הכוסיות יתחילו להשמין ויתחילו להיראות כמו בנים
וכל המכיות ישימו עלייך כזה זיין
וכל הג'ובנקיות ישימו עלייך כזה זיין
כי אתה צעיר!!! תענה מהזמן המועט שיש לך צעיר!!!

סתם אחי צחוקים בקורס טייס
בית זונות עם משמעת
אוהלים זה בן זונה, כל היום אוכל ולא עושה כושר
ללמוד זה כיף, יש לך זמן מנוחה מבנות ומבית
ולטוס זה באמת כיף, למרות שהרוב לא נהנים, אומרים שמי שאוהב את זה נופל ומי שסובל נשאר.

יש לי חבר שעשה את גיבוש מטכ"ל הזה וכמאט סיים את הקודם ואמר לי שעכשיו היה יותר קשה, בגלל חוסר השינה.
ואני אישית חושב שגיבוש טייס של הקיץ היה הרבה יותר קשה מגיבוש מטכ"ל.
ישן 15-04-2007, 12:32
  a_m_i_a_d a_m_i_a_d אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.04
טוב אז הנה התגובה שלי...

קודם כל הכרות קצרה כי אני לא נוהג לרשום פה
אני הייתי שנה ו-3 חודשים בקורס שמתוכם 3 חודשים בהשהייה בגלל שברי מאמץ ו-3 חודשים את שלב הבסיסי בפעם השנייה... ונפלתי בפעם השנייה בועדות אמצע על דעת מפקד...
אני עשיתי גיבוש קיץ (157) גם בשיא החום אבל לפני הטרגדיה של איתי ז"ל

אני לא אגיב למה היו השינויים ואם נכון שהם היו
רק אם ראוי שהגיבוש יישאר ככה..

והתשובה היא: לא... או אפילו לא משנה...
לא כי זה היה די מגוחך כל ההקלות האלה זה בסך הכל אמור להיות גיבוש מנטלי אבל עם קושי פיזי מסויים...
הצחיקה אותי התגובה פה של Awaking שזה לא נכון המאמר ושארוחה חמה הייתה להם רק בערב..
כי אצלנו הארוחה הכי טובה הייתה בבוקר (אותה פרוסה עם ריבה ועגבנייה או כל דבר שהיית מצליח לאכול ביחד(ריבה עם שוקולד וחלווה ועגבניה באותה פרוסה חחח)
זאת הייתה הארוחה הכי טובה כי הכל כבר היה מוגש ובהיה לנו 15 דקות אוכל שבאמת היו אוכל
ובצהריים היה מנת קרב 7 דקות כולל הפתיחה ההכנה והאוכל... שבסוף עוד החבאנו זיתים בכיס כי אנשים פשוט לא הספיקו לאכול... (אני אישית נשארתי בסוף הזמן עם אוכל בפה וכולחם חיכו שאני אסיים במצב 2)
בערב "המנה החמה שלנו" הייתה השאריות של הצהריים שבנתיים עמדו כל היום בחום אז המנה הייתה חמה חחח... שוב 7-10 דקות
אז קח את הדברים בפרופורציה...
בסופו של דבר זה לא אומר שאתם תהיו פחות לוחמים ממה שאנחנו יצאנו רק שהייתה לכם חוויה שונה במקצת...

ולא משנה כי זה בטח לא על מה שבונים שיכשיר את אנשי צוות האויר כלוחמים
המכין שלעצמו בצד הפיזי הדרגתי יותר מהגיבוש אבל עדיין לא קל
הבסיסי גורם לך להבין שהמכין זה די פשוט
והבסיסי בפעם השנייה (רק ליחידי סגולה כמוני חחח) גורם לך להבין שגם הבסיסי הוא אפשרי
בסופו של דבר אם תשוו את המסלול של טייסים לשל סיירות זה לא יהיה נכון כי זאת לא המטרה
וגם ההכשרה שלנו במסעות הייתה כהכנה לניווטים והנייוטים היו כהכנה למילוט שזה מה שבאמת משנה במבצעיות שלך כטייס...
קיצור האנשים פה שהיו בגיבוש האחרון תהיו מוכנים להמון ירידות מהקורסים הבוגרים ושיהיה בהצלחה

אם יש לכם שאלות על הקורס או סתם ככה
אני אשמח לענות...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:01

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר