לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום סלולרי | כל מה שקשור לתפעול\תקלות\שימוש במכשירים - בפורום תפעול מכשירים בלבד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > סלולרי וגאדג'טים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2007, 20:27
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
יש כמה סוגים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מחפש לקנות GPS לרכב, אשמח למידע מהמבינים."

יש GPS שהוא stand alone כלומר יש לו צג שמראה לך נתוני מיקום שלך ולא הרבה יותר מזה(אין תצוגה של מפה למשל בדר"כ)
יש GPS שהוא רק המקלט והוא מתחבר(בבלוטוס או כבל) למכשיר חיצוני(מחשב, מחשב כף יד, טלפון סלולרי וכו') ומעביר אליהם את הנתונים ודרושה בהם תוכנה שיודעת לפענח את הנתוניםולהציג אותם בין אם על מפה ובין אם הנתונים הגולמיים.(מחיר כמה מאות שקלים)
יש מכשירים סלולריים שמגיעים עם GPS,רובם ברשת אמיגו ברשתות האחרות זה עובד בשיטות אחרות שהן לא GPS בתצורה הקלאסית(מבוסס על אזור הקליטה של הרשת ולא על לווין), לרוב די בעייתי לחלץ מהם את הנתונים החוצה לשימוש במחשב או מחשב כף יד.
יש מכשירי שמשולבים עם PDA וכאן יש שני סוגים: כאלה שמגיעים עם PDA רגיל שמתפקד בצורה רגילה וכאלה שסרסו בהם את יכולות הPDA והוא משמש לכמה פעולות בסיסיות(לפעמים משאירים את הנגן MP3 או משחקים)

GPS לא משנה היכן נקנה יעבוד בכל מקום בעולם(מלבד אלא שמשולבים בטלפון סלולרי שלפעמים זיהוי המיקום מבוסס במקום על לווינים, על זיהוי המיקום על פי שטח השידור של הרשת הסלולרית ואז הוא יעבוד רק אם הרשת המקומית תומכת בזה ואם כן בדרך כלל בתוספת תשלום חודשי על מנוי)
*בGPS אמיתי אין תשלום חודשי על מנוי השירות חופשי לחלוטין.

**נושא שעשוי לעניין אותך ספציפית: יש היום אפשרות לחבר GPS למצלמות מסויימות ואז נשמרים גם נתונים על המקום בו צילמת
יש מצלמות שזה נעשה בזמן הצילום(כחלק מנתוני האקסיף או משהו דומה) ויש שזה נעשה אופליין בסינכרון יזום מול מחשב

טווח המחירים יכול לנוע מכמה מאות שקלים (למכשיר GPS בלוטוס') לכמה אלפי שקלים(לכזה שמשולב בPDA)
בנוסף יש הבדל בכמות הלויינים שהם יכולים לעבוד מולם, המספר נע בין 12-16-32
במכוניות מתוצרת צרפת יש לפעמים בעיה בשימוש בGPS בגלל שהן כוללות שימשה כפולה שמפריעה לקליטה, בחלק מהמכשירים מצויין שהם יכולים להתגבר גם על זה
חשוב לזכור שGPS חייב להיות מתחת לשמיים פתוחים, הוא לא יכול לעבוד בתוך מבנה (לפעמים גם בחורשה או יער תהיה בעיית קליטה, לפעמים מקבלים גם אנטנה חיצונית נוספת לרכב

עכשיו תכתוב מה אתה מעדיף(סוג מכשיר)
תקציב
האם אתה רוצה ניווט שטח או עירוני(תוכנות שונות שעולות כל אחת כאלף ש"ח)

It's Never Lupus

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2007, 20:53
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "יש כמה סוגים"

אז אני מבין שאני צריך לרכוש תוכנה בנוסף למכשיר?

אין לי כרגע תקציב כיוון שאין לי מושג מה המשמעות של ה GPS בכמה מאוד לעומת ה GPS בלמעלה מאלף.
נכון לעכשיו אין לי מכשיר סלולרי עם BT, וחשבתי על מסך LCD חמוד שישב על ה DASHBOARD עם מפה ויראה לי איפה אני נמצא (כולל כבישים, רחובות וגם שטח לא עירוני [אם כי זה לא בעדיפות, אבל יהיה מגניב אם יהיה).

יש לי טויוטה, כך שהבעיה שציינת לרכב צרפתי לא רלוונטית.

האם יש יתרון לשימוש ב "GPS" של סלולרי (לא לוויאני) בגלל שיש קליטה במקומות מקורים (מלשון בניינים / יער)?

מה בעצם אני מחפש ב GPS?
אני אוהב קסטומיזציה. חיבור כל דבר למחשב זה משהו שאני כבר אוהב. לטעון תוכנות, מפות ושאר דברים (אם צריך).

בנוגע למצלמות - דווקא ניקון התחילו עם הפטנט הזה.
מגניב - אצלי עדיין אין, אבל מכיון שהמצלמה שלי מתחילה להראות סימני גסיסה (בדיוק חזרה מהתיקון הראשון שלה), אולי הבאה תכלול כבר את הפטנט הזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:07

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר