לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2007, 19:08
צלמית המשתמש של Kobmyster
  Kobmyster Kobmyster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oWeN שמתחילה ב "נסיכות"

לי,

לדעתי הסוד בצילומי מאקרו הם להבין מהי נקודת הפוקוס הטובה ביותר. מכיוון ואת מתמקדת בנושאים קטנים מאוד וקרובים מאוד, ההבדל בין אובייקט בפוקוס ואובייקט שאינו בפוקוס יכול להיות לפעמים מילימטרים (ואם את לא מאמינה, תשאלי את אחד החרגולים בנען ששלושת רבעי מהתמונות שלו יצאו לי עם פוקוס על קצה הצבתות שלו, אבל לא על העין, הבדל של חצי מילימטר).

התמונות שלך הן דוגמא מצויינת לכך. למרות שהאבקנים נמצאים מילימטרים אחד מהשני, חלקם בפוקוס וחלקם לא. בתמונות הללו זה לא תורם לדעתי.

חוץ מעניין הפוקוס, הרקע לתמונה מקבל משמעות מאוד מיוחדת כיוון ואת שינויי הצבע ניתן לראות בצורה מאוד חלקה כשיש בוקה טוב, וה-180 מאקרו ידועה בכך.
בתמונה הראשונה הרקע מושלם - הוא אחיד, הוא כהה בניגוד לאובייקט הבהיר והוא משאיר את העין על הפרח.
בתמונה השניה הוא פחות טוב - גם כיוון והוא אינו אחיד בצבעים וגם כיוון שהוא בהיר יותר מדי לעיתים. במיוחד מפריעה לי הנקודה הורודה בצד הימני התחתון והחלק הסגול לאורך צדה השמאלי של התמונה.

חשוב לציין כי אני מקנא בך מאוד מאוד מאוד על העדשה החדשה, והייתי שמח לקבל פרטים עליה... אולי קנייה עתידית?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-04-2007, 01:11
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ErezAviv שמתחילה ב "אלו חלק מהתמונות שעליהם..."

כשאתה מצלם עם פלאש מלמעלה (מלשון המצלמה מצלמת מלמעלה כמו בתמונות כאן), הוא מגיע גם ללמטה (אדמה / רצפה) ולכן מטיל צללים.
כשאתה מצלם עם פלאש מהצד, הרקע לא יקבל אור מהפלאש אלא רק הנושא ולכן הוא לא יהיה חשוף באותה התאורה הסביבתית.
מה שיגרום לנושא להבדל מרקע חשוך.
בצילומי המקרו שלי למשל, חשוב לי לתת לנושא להיות חלק מהסביבה שלו ואני משתמש בתאורה הסביבתית.
בנוגע לאילתורי ריכוך זה מגניב והכל, אבל בינינו - מי יוצא עם שטויות כאלה לטיולים?
כשאתה יוצא לצלם פרחים במטרה לצלם פרחים ומקרו, אז זה באמת אולי רעיון שיהיה בהישג יד כל מיני פטנטים לריכוך. זה טוב בעיקר בסטודיו, שם בלאו-הכי יש לך את כל הזמן שבעולם והנוחות לבנות את הפריים כפי שאתה רוצה, עם איזה ריכוך שאתה רוצה.

ישן 14-04-2007, 01:33
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ErezAviv שמתחילה ב "לא דיברתי על פלאש מהצד,..."

אני חוזר על מה שאמרתי קודם, כאשר הנושא מקבל את הפלאש (והוא בד"כ יהיה הקרוב ביותר למצלמה) הוא יהיה בהיר יותר מאשר כל הרקע.
במקרה של הפרח, לו תצלם בפלאש, רוב הסיכויים שאתה תקבל רק את הפרח מואר ואת הרקע שחור או כהה מאוד.
אמנם לא תהיה לך בעיה של צמצם ומריחה, אבל איבדת את הרקע (כן מרוכך או לא מרוכך, זה לא משנה).

אולי אם תשים חצובה ותתן חשיפה של 1/5 שניה למשל בשביל לתפוס את כל הרקע, ואז גם פלאש בשביל להקפיא את הנושא... אבל אז תוכל כבר לצלם רק עם חצובה וזהו
למרות שבשטח הפרחים כל הזמן זזים, זו בעיה.

וכשאמרתי שטויות, התכוונתי ל"שטויות"... לא לשטויות באמת
אני באמת אוהב את האילתורים האלה. אבל מעדיף לצלם בצל ולא להסתבך עם פלאשים ושאר אביזרים. Works everytime

מה יש לך נגד ISO 1600?

ישן 14-04-2007, 01:46
צלמית המשתמש של ErezAviv
  משתמש זכר ErezAviv ErezAviv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני חוזר על מה שאמרתי קודם,..."

ציטוט:
אני חוזר על מה שאמרתי קודם, כאשר הנושא מקבל את הפלאש (והוא בד"כ יהיה הקרוב ביותר למצלמה) הוא יהיה בהיר יותר מאשר כל הרקע.
במקרה של הפרח, לו תצלם בפלאש, רוב הסיכויים שאתה תקבל רק את הפרח מואר ואת הרקע שחור או כהה מאוד.
אמנם לא תהיה לך בעיה של צמצם ומריחה, אבל איבדת את הרקע (כן מרוכך או לא מרוכך, זה לא משנה).

ומה תגיד אם אני יגיד לך שהתמונות שלה צולמו עם פלאש?

חומוס..?!

חוץ מזה, עם פלאש מרוכך לא תאבד את הרקע ולא בטיח, נהפוך הוא, אם הוא קרוב לנושא גם הוא יהיה מואר, אולי קצת פחות אבל יהיה מואר.
לא התכוונתי לשימוש בפלאש מילוי כאשר המצלמה על חצובה, אם יש חצובה (בצילומים מהסוג הנ"ל) ואין רוח, אין צורך בפלאש.
התכוונתי לצילומי מקרו באור שמש חזקה בתאורה קונטרסטית, רק כדאי להרים את הצללים.

אין לי שום דבר נגד ISO 1600, אבל, לא בצילום שדורש הרבה פרטים, כמו צילום מקרו.
אולי בפאב...
ישן 14-04-2007, 02:05
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ErezAviv שמתחילה ב "[QUOTE] אני חוזר על מה שאמרתי..."

אני לא יודע איך היא צילמה עם הפלאש אבל או שהוא לא מורגש בכלל בגלל כיוונון או בגלל שהעדשה הגדולה הסתירה אותו כשישב על ה HOT SHOE.
בנוגע לפרטים - תסתכל בתמונה של הזבוב שהעלתי באשכול של יממלח.
אף אחד לא שם לבד שמדובר ב 1600 עד שעכשיו אמרתי.

ניסיתי לצלם קצת בחדר שלי להדמות את מה שאני מנסה להגיד אבל לא ממש הצליח לי.
חסרה לי גינה בחדר

אני מניח שגובה הפרח מהקרקע זה בעיקר מה שישפיע וגם התאורה הסביבתית.
ההמלצה שלי בכל מקרה היא לחפש את הפרחים שנמצאים בצל. אם זה במרפסת או באמצע היער. תאורת שמש בד"כ לא עושה חסד עם שום דבר, ובפלאש קשה לשלוט (במיוחד בחרקים).
כמו שאמרתי קודם -בסטודיו זה סבבה. יש לך הרבה זמן לנסיונות, לבדוק ריכוכים, לקחת 10 טייקים רק בשביל למקם את התאורה כמו שצריך, יש ציוד, הכל נוח וכו'...
בשטח, אין לך סטודיו עליך, וגם SB800 עם עבודה במצב אלחוטי לא תמיד נוחה וקלה לעבודה.

ישן 14-04-2007, 02:33
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ErezAviv שמתחילה ב "לא שמים לב כי התמונה עברה..."

אם הזבוב היה דומם, כן - אולי הייתי ממקם את הפלאש כמו בסטודיו, אבל כל הקטע זה שהם בורחים והתפיסות קשות.
אם היה לי את הפלאש מוכן, לא יודע כמה נסיונות הייתי צריך בשביל לקבל את התוצאה הרצויה (כדי לא לשרוף יותר מדי את תחתית הפריים).

אגב, הפרטים בעיניים של הזבוב לא מופיעים גם בתמונה המקורית. הייתי רחוק מדי.
בשביל לקבל EXTREME מקרו אתה צריך או להרוג את הזבוב ולהשתמש בטבעות הארכה / דיופטרים, או לתפוס זבוב עם בייצים של שור שלא יפחד מה-DSLR שלך
בחנתי את התמונה בזום של 400% בשביל לבדוק אילו פרטים נעלמו מהתמונה ואילו לא נעלמו, והגעתי למסקנה שהתמונה בסדר (אחרת לא הייתי מעלה). הפרטים החשובים לא נעלמו ויש מעברי גוונים גם בגוף הזבוב בזום של 400% אחרי ניקוי בגודל מלא. אמנם ניט-אימג' היא לא תוכנה מושלמת, אבל במקרה הזה היא שיחקה אותה חזק.
אל תשכח שמדובר ב 1600 (!).
זה איפשר לי להגיע לכזאת חשיפה בתנאי הצילום שאתה רואה ב EXIF.

בנוגע לגינה, אני כבר הפסקתי עם גידולים מהסוג הזה לפני שנים רבות מאוד

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר