לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2007, 20:30
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "דרום אמריקה - איך לעזאזל מתחילים לתכנן? :)"

קודם כל, עד כמה שזכור לי, גם מנהלת הפורום בקיאה במיוחד ברזי דרא"מ, היא יכולה לעזור גם כן בחלק מהשאלות.

אני מעתיק טיפ שכתבתי בזמנו בפורום דרא"מ של אתר "למטייל":

איך לתכנן טיול מאפס:

1. מחליטים לאן רוצים לנסוע, לא מטלה קשה במיוחד, בייחוד לאור העובדה שמטיילים עתידיים רבים כבר יודעים מגיל ינקות להיכן הם רוצים להגיע. בין אם לחקור את מסתרי האינקה, לראות את קווי נסקה, להגיע לקרחון המתנפץ, לשיט באמזונס, או לגלגל ג`וינט במאצ`ו-פיקצ`ו (זה קצת מעבר לגיל ינקות).
2. החלטתם? יופי. איפה נוחתים?
ובכן, צריך להחליט מתי נוסעים. נניח שמיד לאחר תום השירות מתחילים לעבוד בעבודה מועדפת, יש חגים האמצע, את המענק מקבלים אחרי 7 חודשים במקום 6... יצא שטסים 7 חודשים אחרי השחרור, או מעט אחרי, כי מחפשים שותפים. לחילופין, חופשת סמסטר, חופש מהעבודה וכן הלאה והלאה.. עכשיו, כשידוע מתי נוסעים, שואלים איפה מזג האוויר נוח בעונה. בהתאם לעונה, מחליטים על יעד הנחיתה.
3. הידד, כבר גובשה דיעה, כל שנותר הוא להגיע להרצאה\ות, לשאול חברים, להתעניין ולחקור, לפתוח את דף הבית הנפלא של האתר הידוע Google, לחפש ולברר. מומלץ ואף רצוי לדעת לאן הולכים, מה יש ליד ואיפה כדאי לבקר.
אין שום חובה בטיול, לא חייבים לעשות שום דבר, אין שום מקום בו מחתימים את הדרכון ושבלעדיו לא ניתן יהיה לצאת את גבולות היבשת, אך בהחלט יש מקומות מומלצים.
לאחר לימוד אודות היבשת, נפלאותיה והאוצרות הטמונים בה, מגבשים מסלול משוער, לא מדוקדק, של כמה החודשים\שבועות\ימים הראשונים. (תלוי כמה אוהבים שהכל יהיה מסודר ומאורגן).
4. היוועצות ברופא טיולים. בהתאם ליעדים הנבחרים, ויעדים שנשקלו, נועצים ברופא, מקבלים את החיסונים הדרושים ומשתדלים להימנע מחיסונים שהתקבלו בעת השירות הצבאי, (יש כמה כאלה). תקופת החיסונים אורכת כ-6 שבועות ומומלץ להתחיל מבעוד מועד ולא לסיים את קבלת החיסונים ביבשת.

3.א. (כן, חזרנו אחורה). ממשיכים לקרוא. ככל שהטיול מתקרב צוברים עוד ידע אודות היבשת.

5. ניתן להתחיל עוד בשלב מוקדם יותר. (זהו סעיף אופציונלי, אך מומלץ בחום). לומדים ספרדית, לא חייבים להירשם לקורסים, תמיד אפשר להצטרף לאחות הצעירה ולאמא ולצפות בויוה... נכון, זו מטלה קשה מנשוא, אך יש הקרבות בחיים. ישנם ספרים מצוינים, היו המלצות רבות לאורך השנים, יש אתרים, יש קלטות. ובכלל, ספרדית היא שפה קלה. (פורטוגזית לא).
6. לאחר צבירת מידע רב אודות הטיול, מתחילים במסע שופינג מטורף, חלומו של כל מטייל הוא לפלוש לחנות ציוד ולבזוז אותה. רצה הגורל וזו עבירה פלילית... ניאלץ להסתפק בתקציב העומד לרשותנו ולעמוד בו. המלצה שלי: לקנות רק מה שנחוץ! איך מחליטים – שואלים! אין טעם להסתובב עם תיק של 18 קילו, או יותר, אם התיק וכיסוי התרמיל מלאים – סוחבים דברים מיותרים, מנסיון.
7. כרטיס טיסה וביטוח. מילות מפתח: סקר שוק. ללכת לכל הסוכנויות ולשאול. מומלץ להגיע פיסית לסוכנות, הם מנדבים מידע שונה ונרחב יותר מאשר בטלפון ובטח מאשר באינטרנט. כנ``ל לגביי ביטוח. חשוב לדעת מה מכסה הביטוח, בייחוד לאור שלל האטרקציות ביבשת. הבדלי המחירים בין הביטוח הרגיל לאלו המורחבים כל כך זעירים, (עשרות סנטים בודדים ליום), שאולי משתלם לשקול אותם לחיוב.
8. יש יעד, יש כרטיס, יש ביטוח, יש ציוד, מה נשאר?! הכנה מנטלית.
תמוה עד כמה שישמע, חלק מהאנשים חושבים שהם עדיין בצבא ובמחזור העבודה, יש צורך להשתחרר מזה. הטיול הוא חופש, פשוט כך. זו לא פעולה צבאית וגם לא תוכנית חומש ניהולית. לא כובשים בו כלום, הולכים להנות ותו לא. רצוי להבין זאת ולהפנים, זה מבטיח הנאה החל מהרגע הראשון.
יהיו רגעי שיא, יהיו רגעים פחות טובים, הכל לטובה.
9. מי שאינו מוגבל בזמן, שלא יתכנן תכניות ארוכות טווח. מומלץ לזרום.
אישית, אני לא רואה טעם בתכניות כאלה, אצלי הן השתנו אחרי יומיים. למדתי על מקומות חדשים כבר בימים הראשונים בקיטו.

כמה סעיפים נוספים הקשורים לנאמר, אך לא מצאתי מקום לכתבם:

• כסף: לפי המקום אליו הולכים, באנדיות ובארגנטינה (בואנוס איירס בעיקר, יש בה סניף של אמריקן אקספרס) – טרוולים, על אף שניתן להסתדר גם עם כרטיס אשראי. ברזיל, אך ורק כרטיס אשראי. מומלץ לקרוא את סעיף הכסף באתר. (ייתכן שכבר לא רלוונטי, ניתן למצוא כספומט די בקלות בכל רחבי דרא"מ)
  • תרופות וכו`: אין טעם להסתובב עם פק``ל חובש, וגם לא לסחוב את כל התרופות שאמא שלחה איתכם. יש רופאים בדרא``מ וגם בתי מרקחת. לא יודע את נתוני התמותה ביבשת, אבל לא נראה לי שהם מתים מחתכים ודומיהם, גם לא מכאבי ראש. הרופאים המקומיים יספקו מענה הולם לבעיות אלו. אולי גם תרופות אליליות שיתרמו למצב-רוח הכללי. לקחת דברים נחוצים, ולא להגזים בכמויות, כמה פלסטרים שוקלים פחות מחבילה שלמה, כנ``ל לגבי ח``ע, תחבושות אלסטיות וכו`. לגבי כדורים נגד מלריה, אני מתנער מאחריות, אישית, לקחתי כדורים אך לא עשיתי בהם שימוש. הדרך הטובה והבטוחה ביותר היא להתייעץ עם רופא, אולי אפילו לקחת כמה כדורים למקרה חירום, עד להגעה לרופא. אני משוכנע שהרופאים שם ראו יותר מקרי מלריה מהרופאים בארץ והם יודעים להתמודד עימה.
  • בטחון: אני תמיד קורא הודעות המזהירות מטיילים מפני מקרי שוד, גניבה וביזה, מעטות הפעמים שנתקלתי במקרים כאלו, הם אף פעם לא היו אלימים. כייסות נפוצה יותר מאשר מקרי שוד מזוין. אבל, וזה אבל גדול, כדאי לנהוג במשנה זהירות. לא מומלץ להסתובב לבד בלילה, ביחוד במקומות חשוכים ומרוחקים. לא להציג לראווה את כל הטובין שקניתם בניו-יורק טרום הטיול. לא לנקר עיניים. ``כבדהו וחשדהו``. מגיעים לעיר גדולה – רצוי עם עוד כמה אנשים, בעיקר לשם תחושת הבטחון.
נראה לי שזהו, אני בטוח שיש לאחרים עוד מה להוסיף.
הכי חשוב להנות, חיים רק פעם אחת, (לפחות לפי תפיסתי), מי שחי יותר – פטור מהאמור.

תהנו!

-------------------------------------------
בהתאם לכך, אם תהיינה שאלות נוספות, אתה מוזמן לשאול

הערה: נערך כדי להסיר טקסטים שאינם רלוונטים לפרש, אלא לפורום "למטייל"

נערך לאחרונה ע"י Au79 בתאריך 13-04-2007 בשעה 20:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר