לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2007, 15:28
  eva_z eva_z אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
האם סוף העולם יגיע יותר מהר משחשבו??

"ללא דבורים יוותרו למין האנושי 4 שנים"
יום ראשון, 15 באפריל 2007, 14:40 מאת: שי אילן, מערכת וואלה!

אינשטיין: "אם הדבורים ייעלמו יוותרו למין האנושי 4 שנות קיום"

בלי דבורים אין יבולים ה"אינדיפנדנט": מדענים משערים שהפגיעה המסתורית בדבורים בארה"ב ואירופה נובעת מהרס יכולת הניווט שלהם ע"י קרינה סלולרית

עוד בכתבה:
האם הטלפונים הסלולרים אשמים? »
המצב בישראל הרבה יותר טוב »

בחצי ממדינות ארה"ב, הדבורים פשוט נעלמו. 70 אחוז מכוורות החוף המערבי ו-60 אחוז בחוף המזרחי ננטשו לחלוטין. התופעה שנתגלתה לראשונה בסתיו שחלף, נקראת כיום "תסמונת קריסת מושבה" והיא התפשטה לגרמניה, שווייץ, פורטוגל, איטליה וספרד. כעת דווח גם כי בבריטניה מגדלים טוענים כי מחצית מן הכוורות שלהם נמצאו ריקות.

תוצאות התופעה, אם תתמיד, יכולות להיות מחרידות משום שרוב היבולים בעולם תלויים בדבורים המאביקות את הצמחים ומפרות אותם. העיתון הבריטי "אינדיפנדנט" מצטט את אלברט איינשטיין שאמר ש"אם הדבורים ייעלמו, יוותרו למין האנושי רק 4 שנות קיום". ד"ר דיואי קרון, מומחה לחרקים באוניברסיטת דלוור אומר בפשטות: "בלי דבורים אין יבולים". לדבריו קרון הדבורים אינן מתות אלא פשוט נעלמות בלי להותיר זכר.

האם הטלפונים הסלולרים אשמים
יתכן שקרינה סלולרית פוגעת ביכולת הניווט של הדבורים (אילוסטרציה: ShutterStock)איש אינו יודע עדיין את סיבת התופעה, ומדענים העלו מספר סברות, לפיהן הגורמים הם חומרי הדברה, קרדיות או התחממות גלובלית. לפי סברה אחרת, הסיבה היא גידולים מהונדסים גנטית. כעת מתפרסם מחקר של אוניברסיטת "לנדאו" הגרמנית, לפיו דבורים מסרבות לחזור לכוורות שלהן, אם מציבים לידן טלפונים סלולריים.
לפי ההשערה, הקרינה הסלולרית פוגעת ביכולת הניווט של הדבורים ומפריעה להן למצוא את דרכן. בעבר כבר נתגלה שדבורים משנות את התנהגותן בסמוך לקווי מתח.
יתכן שסברה זו יכולה למצוא אישוש בדבריו של ד"ר קרון מדלוור, שאומר שאילו היה מדובר בריסוס או בבעיות מזג אוויר, היו נמצאות לפחות חלק מהדבורים מתות בתחתית הכוורת ולא כפי שמדווח, נעלמות כליל.

המצב בישראל הרבה יותר טוב
המצב בישראל טוב יותר, בגלל אופן ניהול הענף חיים אפרת, המרכז המקצועי של נושא הדבורים במשרד החקלאות אומר שבישראל המצב הרבה יותר טוב ותולה את הסיבה דווקא באופן שבו הענף מתנהל. לדבריו, הדבורים בארץ חשופות לאותן סכנות כמו אלה שבארה"ב ובאירופה. גם בישראל גדל קצב העיור והשימוש בחומרי הדברה שהם פחות רעילים לבני אדם אבל רעילים יותר לחרקים מסכן את הדבורים הישראליות. הסוד נעוץ בביקורים תכופים במכוורות שהן נגישות יותר ולא גדולות כמו המכוורות בחו"ל.
אפרת מאשר שהחשש הגדול הוא לא רק לענף הדבש, אלא לאספקת המזון בכלל. דבוראים ישראלים עובדים יחד עם חקלאים אחרים ומקבלים תשלום על האבקה של היבולים, כך שחשיבותם לחקלאות עצומה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2007, 19:30
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eva_z שמתחילה ב "האם סוף העולם יגיע יותר מהר משחשבו??"

אני כל כך שונא אנשים שמפרסמים מאמרים כאלה כאילו דיי..

הרי זה ברור שהם מקבלים סכומי עתק על פירסומים כאלה ותתפלאו שמחקרים שמראים שסוף העולם קרב מקבלים עדיפות ממשלתית גבוהה (הרי לממשלות יש הרבה אינטרסים מפרסום של מאמרים שכאלה)
אני לא פעם ולא פעמים נתקל במאמרים שכאלה שבאמת מרגיזים ומרתיחים אותי!

תתעוררו!!!!! סוף העולם רחוק אוו כמה שהוא רחוק כל כך רחוק שאני בטוח שכבר יחיו על מאדים כשהוא יגיע!
אז מספיק עם כל זה..

זהו אני את שלי אמרתי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר