לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2007, 15:27
צלמית המשתמש של fcf
  משתמש זכר fcf fcf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל fcf שלח הודעה דרך MSN אל fcf Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "1. אני מתפלא עליך, אתה פעיל..."

חח נכון, המון זמן לא עבדתי על האתר שלי כי יש לי מלא לימודים, אפשר לומר שקצת שכחתי ...

זה העמוד ....
http://fcp.kuchi.be/
בצד ימין למעלה יש "תא" שהוא תפריט משתמש, אני רוצה שבמעבר עכבר התא ישנה את צבעו.

התא הוא בעצם טבלה עם 12 תמונות המורכבות זו ליד זו, ובכדי שצבע התא ישתנה צריך לשנות הרבה מאפיינים.

בהתחלה אני מנסה לשנות רק את הצבע של התוכן הפנימי כדי לבדוק אם זה עובד, וזה לא ממש עובד .

אני לא יכול לשלוח את כל הקובת כי הוא גדול, שלחתי כבר את הקטע הרלוונטי.

תג הפתיח של התא שאמור להשתנות:
קוד:
<td id="td1" bgcolor="#E6F5FF">

תג הפתיח של הטבלה
קוד:
<table id="table1" border="0" width="810" cellspacing="5" cellpadding="0">

קוד:
<script type="text/javascript"> var element = document.getElementById('table1'); var td1 = document.getElementById('td1'); element.onmouseover = function(){ td1.style.color = "blue"; }; </script>

כמו כן קטע הקוד מצוי בקובץ לפני הקטע של הטבלה .. לא שזה משנה

נערך לאחרונה ע"י fcf בתאריך 18-04-2007 בשעה 15:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 16:34
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי fcf שמתחילה ב "איך בדיוק ? ככה ? ..."

לא ולא, נראה שכלל לא ברור לך "מי נגד מי", אנסה להסביר.
קוד:
var element, td1; window.onload = function(){ element = document.getElementById('table1'); td1 = document.getElementById('td1'); element.onmouseover = function(){ td1.style.color = "blue"; }; };

1. הצהרתי על המשתנים, כדי שהם יהיו גלובאליים ולא מקומיים בפונקציה (אחרת לא תוכל להשתמש בהם בהמשך).
3. לתוך המאפיין onload של האובייקט window, שהוא בעצם מכיל את הערך של האירוע onload של הדף, "הכנסתי" פונקציה שתריץ את הפעולות הבאות:
4. תציב במשתנה element מצביע לאלמנט שה-id שלו הינו table1.
5. תציב במשתנה td1 מבציע לאובייקט בעל id בשם td1.
7. תציב באירוע onmouseover של האלמנט שמצביע אליו שמור במשתנה element את הפונקציה שתבצע את קטע הקוד שבין הסוגריים המסולסלות.

אני אגב מעדיף את הדרך הבאה, אלא אם המשתנים ישמשו למקרים נוספים.
קוד:
window.onload = function(){ document.getElementById('table1').onmouseover = function(){ td1.style.color = 'blue'; }; document.getElementById('td1').onmouseover = function(){ td1.style.color = 'blue'; }; };

ואני מזכיר שוב, קטע הקוד שהצגתי כהעדפה שלי, זה רק במקרה שאין צורך בשימוש חוזר במצביע לאותם אלמנטים, אך אם יתעורר צורך בשימוש חוזר כדי לשמור במשתנה מצביע לאלמנטים אלו, כפי שמופיע בדוגמה הראשונה (וכמובן ליצור את המשתנים במרחב הגלובאלי).
ישן 18-04-2007, 20:53
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי fcf שמתחילה ב "אוף"

תראה, נראה כי חסר לך משהו והכל מאד מבולבל אצלך.
נסינו באשכול זה לתת לך כיוון, בדיוק לכן שחר נתן לך בכל הודעה את הכיוון הנכון, כך כמובן לא בא לכתוב במקומך את הקוד, יצאנו כמובן מתוך הנחה שלפחות הבסיס ברור לך, אך נראה כי עדיין משהו מאד מבולגן אצלך, אז אנסה לעשות סדר.

ראשית קרא את הודעתי בסוף אשכול זה, צירפתי שם קישור שיכול מאד לעזור לך (כיון שלפני כן כשכוונתי אותך לחפש זאת לא מצאת, אז צירפתי קישור ישיר). ברגע הראשון כמעט העתקתי לך את הקוד, אך נמנעתי, כי צורה כזאתץ לא תעזור לך להתסגר בשורת קוד הבאה לבד...

שנית, נסה לעשות סדר בדברים.
html - מיועד ליצירת מבנה דף האינטרנט.
css - מיועד להגדיר את כל ההגדרות הקשורות לעיצוב/צבע/מראה הדף.
js - מיועד לביצוע חישובים ושינויים דינמיים בדף. דינמי במקרה זה יחשב לכל שינוי שמתבצע בעקבות פעולה מסויימת שלא בעת טעינת הדף, אלא שינוי שמתבצע לאחר טעינת הדף בהגדרות הראשונית (הגדרה מבחינת עיצוב ומראה, הגדרה מבחינת מיקום האלמנט וכו').

ברם, למרות שאתה אמור להגדיר את עיצוב הדף בדף המכיל אך ורק את קוד ה-css או במקטע ה-css הנמצא ב-head (תקן xhtml לא מאפשר להכניס מקטע css בגוף המסמך), ישנם דרכים לשנות מאפייני עיצוב בצורה דינאמית כמובן באמצעות קוד js.
כדי לאפשר גישה לכל אלמנט במסמך או אלמנט עיצוב של אלמנט כלשהו, נוצר ה-dom. ה-dom הוא מסמך המכיל את מודול האלמנטים ומתאר את הגישה לכל אלמנט פיזי, מאפיין של אלמנט או אלמנט/מאפיין עיצובי.
ה-dom הנ"ל הוא אשר הגדיר שהגישה לשינוי מאפיין עיצובי כלשהו נעשית בדרך הזאת: element.style ולאחריה שוב נקודה כשלאחריה שם המאפיין העיצובי שאליו ברצוננו לגשת.
ה-dom מגדיר כמובן במפורט מאד את הגשיה לכל מאפיין עיצובי כפי שתוכל לראות כאן.

מהתיאור לעיל עולה כי יש לנו שתי דרכים להגדרת עיצוב מאפיין באמצעות css:
1. באמצעות קוד css במקטע קוד של css.
2. באמצעות קוד css באמצעות js תוך שימוש ב-dom.

שמות המאפיינים בין שתי דרכים אלו אינן בהכרח זהות. בדרך הראשונה שמות מאפיינים המורכבות משתי מילים יצמדו באמצעות מקף ובדרך השניה השמות יהיו צמודים והמילה השניה תתחיל באות גדולה.

ולעניינינו: הקוד ששחר הציג לך לגבי תמונת רקע, הינו קוד css שאותו עליך להזין בתוך מקטע css תרני (קובץ חיצוני או מקטע css בתוך התג style).
במקרה שלך, אתה מנסה כרגע להגדיר את תמונת הרקע באמצעות ה-dom, לכן עליך לגשת בצורה שונה, כפי שתוכל לראות בקישור שצירפתי.

אני מקווה שכעת יהיה ברור יותר
ישן 19-04-2007, 10:26
צלמית המשתמש של fcf
  משתמש זכר fcf fcf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל fcf שלח הודעה דרך MSN אל fcf Facebook profile
ל=ע=ז=ז=א=ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fcf שמתחילה ב "שינוי כמה מאפיינים במעבר עכבר"

ישבתי על זה שעות וזה לא עובד באיכספלורר !!!!!!!
בפיירפוקס הכול בסדר אבל באיכספלורר יש בעייה , והוא גם מראה שיש לי שגיאה בקוד איפשהוא ...
נמאס לי ..
הנה הקוד הגרוע שלי ....

קוד:
<script type="text/javascript"> var element, td1; window.onload = function(){ element = document.getElementById('table1'); td1 = document.getElementById('td1'); img1 = document.getElementById('img1'); img3 = document.getElementById('img3'); img4 = document.getElementById('img4'); img5 = document.getElementById('img5'); img6 = document.getElementById('img6'); img7 = document.getElementById('img7'); img8 = document.getElementById('img8'); img9 = document.getElementById('img9'); img10 = document.getElementById('img10'); img11 = document.getElementById('img11'); img12 = document.getElementById('img12'); img13 = document.getElementById('img13'); img2 = document.getElementById("img2"); element.onmouseover = function(){ td1.style.backgroundColor = "#E2EBFF"; img1.src = "images/newBlocks1/t-r.gif"; img2.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks1/t.gif)"; img3.src = "images/newBlocks1/t-l.gif"; img4.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks1/r.gif)"; img5.src = "images/newBlocks1/bg-r.gif"; img6.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks1/bbg.gif)"; img7.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks1/l.gif)"; img8.src = "images/newBlocks1/bg-l.gif"; img9.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks1/r.gif)"; img10.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks1/l.gif)"; img11.src = "images/newBlocks1/b-r.gif"; img12.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks1/b.gif)"; img13.src = "images/newBlocks1/b-l.gif"; } element.onmouseout = function(){ td1.style.backgroundColor = "#E6F5FF"; img1.src = "images/newBlocks/t-r.gif"; img2.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks/t.gif)"; img3.src = "images/newBlocks/t-l.gif"; img4.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks/r.gif)"; img5.src = "images/newBlocks/bg-r.gif"; img6.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks/bbg.gif)"; img7.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks/l.gif)"; img8.src = "images/newBlocks/bg-l.gif"; img9.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks/r.gif)"; img10.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks/l.gif)"; img11.src = "images/newBlocks/b-r.gif"; img12.style.backgroundImage = "url(images/newBlocks/b.gif)"; img13.src = "images/newBlocks/b-l.gif"; } }; </script>

וכמו שהסברתם את התמונות הגדרתי ב HTML כIMG
ואת התמונות רקע של התאים דרך CSS

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר