לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2007, 14:02
  Audioslave Audioslave אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.07
שאלה דילמות נפוצות בידידות וידידות נפש ... ועוד קצת חוכמת בייגלה חח

קודם כל הייתי רוצה שתתייחסו לשתי הדילמות הללו ואחר כך תתייחסו לביקורת שכתבתי

מה לדעתכם כדאי לעשות בדילמה אחת המוכרות .... שיש לך ידיד/ה טוב/ה ואת/ה ( חחח טוב הבנתם שני המינים) מתאהב בצד השני ... מצד אחד אתה ממש מאוהב מעל הראש ... אבל מצד שני אתה יודע שאין לך סיכוי משום שאחד הצדדים לא נמשך אליך מספיק לדוגמא ... ושאם תצהיר על אהבתך אתה גם מסכן באופן ברור ידידות ... ?

אם בקשר הידידות צד אחד מרגיש רגשות הרבה יותר עמוקים ורציניים לצד השני ומייחס לו חשיבות רבה בחייו בעוד השני מדבר איתך בגלל שמשעמם לו ובגלל שהוא רוצה מישהו שישמע את מה שקרה לו באותו היום ואת צרותיו ... כלומר צד אחד מעוניין בידידות נפש נטו ולא יותר ... ובעוד הצד השני רוצה לקחת את הקשר לכיוון יותר רציני .... מה לדעתכם כדאי לעשות בכזה מצב ?

ועכשיו .... דעתי בקשר לקשרי הידידות .... ולעוד כמה דברים :
קודם כל רציתי לדבר על ידידות ... ידידות אמורה להיות קשר אפלטוני ... כלומר ללא רגשות ...
אך למעשה ... אין כמעט קשרים אפלטוניים ... אם בכלל ... משום שדרך הטבע היא שמין אחד ימשך למין השני / יתאהב בו / יפתח אליך רגשות כלשהם ... כלומר ידידות זהו למעשה קשר ששמור על אש קטנה ...צד אחד לרוב ירצה יותר מהצד השני בסופו של דבר ויהיה מאוכזב וממורמר ...

בנות הן יותר בעניין של הידידות " האמיתית " וידידות הנפש יותר מאשר בנים ( בנים יותר בקטע של יזיזות חחחח ופחות בעניין של ידידות נפש משום שעל פי תפיסת " הגבר המאצ'ו " אין להפגין רגשות או חולשות) , בנות מוצאות להן את הידידים שאיתם הן יוצאות אך לא יספרו לו את מה שעל ליבן משום שגם כאן הידידות היא למעשה קשר ששמור על אש קטנה ומהווה אופציה לכל דבר ... והרבה פעמים הן מוצאות לעצמן איזה " פראייר " -- החמוד הנצחי שהן יוכלו לשפוך בפניו את כל צרותיהן ומהלך חייהן .... ולמעשה הופכות את הידיד למעין חברה ...
הבעיה הכי גדולה שלי היא עם קשרי ידידות הנפש .... משום שאלה קשרים למעשה חסרי כל תוכלת ממשת... משום שאין עתיד לקשרי ידידות הנפש ... ולכן זהו קשר שמשלה את אחד הצדדים משום שגם כאן כמו בקשרי הידידות הרגילה ... תמיד יש צד אחד שרוצה יותר ...

ועכשיו לעניין של הביקורת למה שאני רואה בפורומים מהסוג הזה :
תפסיקו להשלות אנשים עם סיסמאות חסרות תוכן ! ... דוגמאות:

"מה שחשוב זה האופי ולא היופי " " אל תסכל בקנקן אלה מה שבתוכו " וכו' .... אלו הסיסמאות הטיפשיות והתלושות ביותר מהמציאות ...
נו באמת ... את מי אתם משלים ?! כשמישהו בא להתחיל עם מישהי או להפך הרושם הראשוני שנוצר הוא מהלבוש והמראה החיצוני ... אם אתה לא נמשך לאותו אדם .... אין לך סיכוי .... ובכך גם אם זה אדם מקסים נשמה טהורה חחח זה לא עוזר לו ... משום שדברים כאלה מבינים אחרי זמן מה בקשר ... ואם אתה לא נראה טוב ... ואלוהים לא ברא אותך גבוה יפה וחסון .... אז איך אומרים ... נדפקת

" תהיה עצמך ואתה תראה שהכל יסתדר " .... חחח שוב ... בהרבה מן המקרים צריך לערוך שינויים בחיים ... וכשאתה בחברת אנשים זרים שאתה רוצה למצוא חן בעיניהם ... לא תמיד כדאי שבאמת תהיה עצמך אם אתה חסר בטחון / ביישן ....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 15:17
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
התייחסות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Audioslave שמתחילה ב "דילמות נפוצות בידידות וידידות נפש ... ועוד קצת חוכמת בייגלה חח"

"קודם כל הייתי רוצה שתתייחסו לשתי הדילמות הללו ואחר כך תתייחסו לביקורת שכתבתי "

ביקשת בסדר הזה, אז:

1. התרחיש שנתת. דבר ראשון אין כזה דבר לדעת בוודאות מה הצד השני מרגיש. זה יכול להיות רק אם הצד השני אמר את זה בבירור. אני מניח שהתכוונת שלצד הראשון יש מושג דיי טוב שהצד השני לא רוצה אותו. אוקיי. כל מקרה לגופו. רק אותו אדם מכיר את המערכת יחסים, יודע לקרוא סימנים וכדומה. לפעמים שווה לקחת את הסיכון הזה ולפעמים לא. היו פעמים שלקחתי את הסיכון הזה - ונפלתי. והיו כאלה שהצלחתי.

אין נוסחת פלא. אף אחד לא יבוא ויגיד ל: "זאת הנוסחה. תציב ב-X את הרגשות שלך וב-Y את הרגשות של הצד השני. אם קיבלת שזה משתווה - לך על זה". זה לא קיים.

2. צדקת וטעית. נכון לרוב אין קשרי נפש. קשרי אמת. לרוב קשרים (כל קשר. בין עם זה בין בת לבן, בן לבן או בת לבת) - מבוססים על אינטרסים. לא תמיד זה שלילי. אם, לדוגמא, האינטרס של שני הצדדים הוא שיהיה להם בפני מישהו לשפוך את אשר על ליבם, לשתף ושיעזור להם - והם לו... מה רע בזה? אינטרס זה לא תמיד דבר שלילי.

אבל, זה בדיוק מה שהופך את קשרי האמת והנפש לכאלה יפים. הנדירות שלהם. החוסר אינטרסנטיות שלהם.

3. ועכשיו, החלק הביקורתי שהעלת: שנפסיק להשלות אנשים.

נתת שתי דוגמאות.

"אופי חשוב על פני היופי". נכון לחלוטין. משיכה מינית היא הכרחית בקשר רומנטי. לפי מחקרים שונים גם בקשר אפלטוני. קודם "שופטים" עם העיניים. ואם מוצא חן בעיניי המתבונן - הוא ייצור קשר. אבל, האופי הוא זה שיקבע אם הקשר יעבור לשלב הבא או לא.
דייט ראשון. בן מייקל לואיס לבר רפאלי. משיכה מינית מטורפת בין שניהם. ואם לא תהיה גם משיכה אינטלקטואלית-נפשית - זה ייגמר, כנראה, במיטה. וזהו. זאת לא תהייה חברות. זה יהיה סטוץ או יזיזות. שניהם דוגמנים והכל - אבל, בלי ה"קליק" אין כלום במישור הרומנטי. זה דיי פשוט.

"תהיה עצמך ואתה תראה שהכל יסתדר". שוב, גם פה הקצנת דברים. תמיד צריכים לעשות שינויים בחיים. תמיד אנחנו שואפים להיות יותר. למצוא את הטעויות שעשינו ולדאוג שלא נעשה אותם שוב. יום כיפור הוא יום לחשבון נפש, בין השאר, נכון?
כאשר אנחנו עם אנשים שונים - צדדים שונים באופי שלנו באים ליידי ביטוי. יש אנשים שמוציאים בי צד יותר "פרוע" ויש כאלה שמוציאים בי צד יותר "רגוע". זה לא אומר שהשתנתי.
היה לי חבר טוב... שכל הזמן צחקנו. בדיחות שנונות כאלה. ואז, יום אחד הוא אמר לי: "אתה יודע? רק איתך אני ככה, עם בדיחות כאלה". הוא לא עשה את עצמו למעני או משהו. פשוט, אני הוצאתי בו את הצד השני. בסופו של דבר - תמיד כדי להיות עצמך [פשוט... לך, (ולכל אחד) יש הברה צדדים].
למה תמיד כדאי להיות אתה עצמך? כי אם תעמיד פנים - מתישהו אתה תתחיל לשאול את עצמך את השאלה ההכי פשוטה שיש:
"החברים שלי. אלה שאני איתם כל יום. שאוהבים אותי. אוהבים את מי שאני מראה להם שאני או אותי האמיתי?"

כל סיסמא שווה כקליפת השום - אם לא מבינים את המשמעות שמאחוריה עד הסוף.

נ"ב. כל מה שאנשים כותבים פה - אלה הדעות שלהם. דברים שהצליחו להם או דברים שהם הסיקו מהניסיון שלהם. זאת כל המטרה של הפורום. לשמוע עוד דעות עוד זוויות ראייה על אותו האירוע.
אתה חושב שאתה יכול לתת עצות יותר טובות? אוליי אתה צודק. תגיב יותר, תשמיע את דעתך.

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 18-04-2007 בשעה 15:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר