לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2007, 11:46
צלמית המשתמש של MSR
  משתמש זכר MSR MSR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.04
עד כמה הקונספט של הליריקה צריך להיות קשור למציאות ?

הרבה פעמים נתקלים בלהקות שכותבות על כל מיני דברים... ניקח לדוגמה את להקות הבלאק למיניהן שיש בעולם. יש להקות שכותבות על השטן ועל סוף העולם כי זה בעיקר מאפיין את הסגנון הזה אבל השאלה היא עד כמה מה שהם כותבים באמת קשור אליהם במציאות.
כלומר, מובן שישנם אומנים שממש מאמינים במה שהם כותבים ומנהלים סגנון חיים בדומה, למשל האמונה בשטניזם. אבל למרות הכל יש להקות רבות שלמרות שהטקסטים שלהם עוסקים בנושאים מהסוג הם לא חיים בהתאם. כלומר, הם יכולים להיות אנשים שלא באמת מאמינים בעליונותו של השטן והם דווקא בצידו של האלוהים.
השאלה היא עד כמה באמת חשוב לחיות לפי איך שאתה כותב ? או האם טקסטים כאלה באמת אמורים להציג את הלהקה כפי שהיא המציאות או שהם יכולים לרשום אותם גם סתם כי זה מגניב ?

~O.G~

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2007, 12:03
צלמית המשתמש של קורצר
  קורצר קורצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל קורצר Facebook profile
יש כל מיני..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "עד כמה הקונספט של הליריקה צריך להיות קשור למציאות ?"

למשל under the brige של RHCP נכתב על ידי הסולן על חיו האמיתיים ומה שהוא עבר בתקופה מסוימת.
והרבה שירים של קורט קוביין כתובים על חיו ועל מה הוא מרגיש.
ויש פאקינג להקות שכותבות שירם על במבה!!

כמו כן, הרבה שירי גריינד\ברוטאל כתובים על שבירת עצמות וריסוק גולגות יעני שירי GORE אבל לא בהכרח הם עושים את זה או רוצים לעשות את זה.
הכתיבה הזאת היא סתם מדליקה אנשים וגורמת לתשומת לב של מעריצים..

גם בשירי פופ\היפ הופ, למשל רובם השירים כתובים סתם על נושא מפגר שהכותב\ת המציא..
מחברים לזה מנגינה והנה שיר יצא.
בנוגע לראפ רוב השירים הם על חייהם של הכותבים(כמו אמינם, 50 סנט, טו פאק ועוד..)

אז יש שוני מסוים בין ז'אנר לז'אנר, וגם תלוי במי שכותב
כל להקה, כל כותב עם הרעיונות שלו לפעמים זה על החיים ולפעמים זה סתם על "give it to me bitch"(שד"א יש כזה שיר של ראפר, שיר מפגר לדעתי)
ציטוט:
השאלה היא עד כמה באמת חשוב לחיות לפי איך שאתה כותב ? או האם טקסטים כאלה באמת אמורים להציג את הלהקה כפי שהיא המציאות או שהם יכולים לרשום אותם גם סתם כי זה מגניב ?

זה לא ממש צריך להיות בנוגע לחיים האמיתיות, כמו שאמרתי יש כאלה שממציאים ליריקה מוזרה ונחמדה - משתמשים בדמיון הפרוע חח
לכתוב את זה סתם בגלל שזה מגניב כמו שציינת

אני יתן לך דוגמא אישית
אני כותב שירים מהראש.. סתם משתמש בדמיון
נותנים לי רעיון ואני מנסה להיות כמה שיותר יצירתי בלכתוב ליריקה שתיהיה מעניינת והגיונית
כמובן שאני כותב לשירי גריינד אז זה לא כזה קל כמו שירי נשמה וכו'..

נערך לאחרונה ע"י קורצר בתאריך 19-04-2007 בשעה 12:07.
ישן 19-04-2007, 14:29
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
יש ויש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "עד כמה הקונספט של הליריקה צריך להיות קשור למציאות ?"

אני מניח שרוב זמרי הבלאק סתם עושים פוזות עם כל שירי הלל לשטן שהם רושמים. זה יותר בשביל הפוזה המטופשת שהם מנסים להשיג.
כנ"ל גם רוב להקות הGore מטאל כמו קאניבל - אני מניח שהסולן שלהם לא ממש מאמין ורוצה לרסק למישהוא את הראש עם פטיש 5 ק"ג ואז לטחון את הגופה שלו בבלנדר ולשרוף אותה בחומצה.

להקות עם נושאים פנטזיונרים (פאוור,בלאק וחלק מהדום) - אני מניח שכנראה הם נכתבים בהשראה של ספר שהזמר אוהב או משהוא בסגנון. (אני מניח שגם רוב שירי הדום נכתבו באת דיכאון או באסה (זה די מה שעוזר לי במקרים כאלו))

אם ניקח נושאים הרבה יותר ארציים כמו פוליטיקה,אירועים בחיים או החיים בכלליות - אז יש סיכוי הרבה יותר גדול שהזמר ממש מתחבר לנושא וכותב את דעתו (כמו למשל RATM) וגם לרוב יחיה לפי מה שהוא שר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר