לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2007, 15:12
  bla27 bla27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "תגובה מבזה? תעשה לי טובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
זאת התגובה הכי טובה והכי עניינית שקיבלת באשכול הזה.
זה החוק. נקודה.
לא טוב לך? אתה רשאי ליצור קשר עם חבר כנסת ולהגיש הצעת חוק פרטית.
בהצלחה.

כן.. תגובה בטון מתנשא.. כזה שהערת לאחרים עליו.. אחלה תגובה.. וגם אמרת למה? כי זה החוק.
אולי פשוט היית מגיב לשאלה למה: "כי ככה", זו הייתה תגובה עוד יותר עניינית. אני לא ילד בגן ואם אני שואל שאלה כזאת אני מצפה לתשובה נורמלית. אני אמור להסיק מזה שלך גם אין מושג למה?

כי זכותו של בן אדם לדעת למה החוק קיים, זכותו להבין אותו ואת תפקידו.. בעצם חובתו של אזרח להתעניין ולבקר את השלטון.
חלקנו, אוהבים להבין חוקים לפני שאנחנו עותרים נגדיהם.. רק חלקנו.

היחיד שאמר משהו הגיוני כאן דיבר על עודף בג'ובניקים וצורך בחיילים קרביים והעובדה שמשאירים אותם 3 שנים בכוונה כדי שלא יהיה מצב שעוד אנשים לא ילכו לקרבי כדי לשרת רק שנתיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2007, 22:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא יודע, בצבא האדום של מלחה"ע..."

בצבא האדום של מלחה"ע 2 גם שלחו אנשים להלחם בלי נשק - אתה בטוח שאתה רוצה לקחת דוגמה מכאן?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-04-2007, 12:20
  ניייצן ניייצן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "למה בנות עושות שירות צבאי קצר יותר?"

הצביעות חוגגת כאן.
תקראו את כל התגובות בדיון האחרון שנעשה על "למה בנות משרתות בקרבי" ואז תמשיכו לשאול למה אין שיוויון.

אין שיוויון חובות כי אין שיוויון זכויות. אני אישית לא חושבת שצריך לא זה ולא זה. אין מה לעשות יש הבדל בין אישה לגבר.

מרתיח אתכם שבנות משרתות פחות מכם, בעוד רוב האנשים מתעצבנים מזה שבכלל שוקלים להתחיל לגבות מבנות את אותם תנאי שירות כמו של בנים.
נוח לכם להתלונן על זה ש"מקפחים" אתכם והבנות זוכות בקופה- אבל תקנו אותי אם אני טועה- כל בן שפוי יתבאס ברגע שיגידו לו שהוא משרת ביחידה עם בנות? נכון או לא? יחידות לא מעורבות נחשבות ליותר בעיני כל בן. זאת עובדה. אז חלאס עם הצביעות.
ישן 20-04-2007, 12:50
  bla27 bla27 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ניייצן שמתחילה ב "הצביעות חוגגת כאן. תקראו את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ניייצן
הצביעות חוגגת כאן.
תקראו את כל התגובות בדיון האחרון שנעשה על "למה בנות משרתות בקרבי" ואז תמשיכו לשאול למה אין שיוויון.

אין שיוויון חובות כי אין שיוויון זכויות. אני אישית לא חושבת שצריך לא זה ולא זה. אין מה לעשות יש הבדל בין אישה לגבר.

מרתיח אתכם שבנות משרתות פחות מכם, בעוד רוב האנשים מתעצבנים מזה שבכלל שוקלים להתחיל לגבות מבנות את אותם תנאי שירות כמו של בנים.
נוח לכם להתלונן על זה ש"מקפחים" אתכם והבנות זוכות בקופה- אבל תקנו אותי אם אני טועה- כל בן שפוי יתבאס ברגע שיגידו לו שהוא משרת ביחידה עם בנות? נכון או לא? יחידות לא מעורבות נחשבות ליותר בעיני כל בן. זאת עובדה. אז חלאס עם הצביעות.

תעשי לי טובה זה בכלל לא אותו הנושא... קרבי או לא קרבי זה לא משנה ובגלל שיש בנים שרוצים לשרת רק עם בנים אחרים הם משרתים שנה יותר? לא יכלת לחשוב על סיבה יותר לא הגיונית?
אני אקח בכוונה את הדוגמא הבאה כדי להימנע מדיון על נשים בקרבי:
תקחי גבר עם פרופיל 64 או במודיעין שמשרת יחד עם אישה. שניהם עובדים קשה בתפקיד חשוב אבל האישה מסיימת את השירות תוך שנתיים והגבר תוך 3. למה?
אפשרות שניה היא אותו הדבר רק שהאישה מחליטה במקום לסיים את השירות להמשיך בקבע.. היא והבחור יהיו באותו תפקיד.. באותו משך זמן.. שניהם אחרי שנתיים רק שהאישה תרוויח בחודש יותר ממה שהוא ירוויח בשנה. למה?

תנו תשובות הגיוניות.. אם יש הגיון מאחורי זה (אני לא אומר שאין.. אולי יש). לא באתי לתקוף (אני גם לא זה שהתחיל את הדיון) אבל אני רוצה לדעת מה ההיגיון מאחורי החוק?

תודה
ישן 21-04-2007, 12:07
  bla27 bla27 אינו מחובר  

את אפילו לא תגיבי?
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ניייצן שמתחילה ב "אני אפילו לא אגיב."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ניייצן
אני אפילו לא אגיב.

אם פגעתי בך איכשהו בתגובה הקודמת אני מצטער אבל גם עכשיו אני לא רואה שום חלק בתגובה שלי שפוגע או לא ראוי לתגובה. אודה לך אם תאירי את עיני...

דיברת על נשים בקרבי? אמרת שעד שלא יהיה שיוויון שם לא יהיה שיוויון במשך השירות? זו סיבה טיפשית. אם יש שתי בעיות אז אסור לפתור אחת לפני שפותרים את השניה? גם אם זה לא הדבר הנכון לעשות, הרצון לא לקחת המון נשים לפעילות קרבית היא על תקן הבחנה(אני מדגיש.. אולי המצב לא אופטימלי ויש הרבה מה לשפר.. בכל זאת מה שעולה לראש שאני חושב על זה זו הבחנה), לעומת אפליה במקרה הזה.

הבנתי עכשיו שהסיבה היא שמירת המוטיביציה הקרבית, תשובה הגיונית ולא חשבתי עליה לפני כן, אבל בהסברים שלך לא היו שום הגיון.
ישן 21-04-2007, 17:36
  ניייצן ניייצן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי bla27 שמתחילה ב "את אפילו לא תגיבי?"

פגעת בי? אם היית קורא את כל התגובות שלי היית מבין שאין לי שום בעיה שבנות ישרתו 3 שנים (ב"ה יש לי 7 שנים טובות)

חוצמזה- אני לא הצעתי בכלל סיבה ללמה זה ככה. אמרתי שזה לא הגיוני שתבקשו שיוויון אם אתם לא מוכנים לשיוויון מבחינות אחרות.. אתה לא יכול להגיד שאתה רוצה שבנות ישרתו 3 שנים כמו בנים- בעוד שהצבא ממשיך להגביל את האופציות שלהן (ולהתנהג כאילו הוא לא- אבל זה כבר דיון אחר)

אני מרגישה שאני לא מצליחה להעביר לך למה אני מתכוונת, לא בהודעה הזאת ולא בקודמת.

אני לא נעלבת כאן, ואפילו הבהרתי את עצמי- אני די בעד שבנות ישרתו אותו זמן כמו בנים, בתנאי שזה הגיוני מבחינת הוצאות כספיות ויעילות לצבא- כי היעילות זה מה שהכי חשוב כאן. נעזוב שיוויון בין המינים, העדות, whatever.. בשורה התחתונה- אני בעד צבא יעיל במדינת ישראל. אם מה שיעשה את הצבא הכי טוב זה שבנים ישרתו 3 שנים ובנות ישרתו 15 שנה- אני אהיה בעד.
ישן 24-04-2007, 09:27
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
מה צורם לכם....
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי bla27 שמתחילה ב "[QUOTE=ניייצן]הצביעות חוגגת..."

אתה עושה סלט.

אם הגבר והאישה שניהם בתפקיד כלשהו בצהל (שדורש מיון לא להיות פקיד או משהו בסגנון) יוצא שהם משרתים בדיוק אותו דבר אם זה במודיעין וכו' הבנות פשוט צריכות לחתום קבע. של שנה שנתיים או כמה שצריך.

אני מסכים איתכם שבנים ובנות שמשרתים באותו תפקיד צריך להיות להם אותה תקופת שירות אבל אני לא מסכים שצריך לקצר, צריך להאריך את השירות של הבנות אם נקצר את התקופת שירות של הבנים אז עוד יותר אנשים ירצו ללכת לעורפי, ואם נאריך את תקופת השירות של הנשים אז הצבא יתקע לוגיסטית עם יותר מדי נשים....

ולא הבנתי מה צורם לכם כל כך שפתחתם על זה דיון כזה תוסס....

ולפי דעתי (בלי שום שובוניזם) בנות לא צריכות לשרת בקרבי לא משנה איפה ולא משנה איך, זה סתם פוגע בצבא לדעתי בגלל שנשים לא בנויות ולא צריכות להילחם הטבע ידע מה הוא עושה שהוא הבדיל בין נשים לגברים, יש הרבה תפקידים שנשים יכולות לעשות טוב מגברים (ולא אני לא מדבר על פקידות) אבל קרבי זה לא אחד מהם מצטער.

בכללי כל השובוניסטיות מוציאות את הזמן מטומטמות רוב הזמן עם דרישות דפוקות, יש הבדלים בין גברים לנשים ואסור לשרור מצב של שוויון מוחלט בין נשים וגברים צריכים להיות זכויות יתר לגברים במקומות מסוימים וזכויות יתר לנשים במקומות שונים ע"פי ההבדלים הבסיסיים בין נשים לגברים.

ישן 20-04-2007, 12:45
  melarky melarky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.05
בואו אני אסביר לכם היגיון פשוט...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Ensoph שמתחילה ב "בנות מתחתנות, בסדר, ומה בנים..."

בנות משרתות (רובן) בתפקידי מנהלה.... כמו שכולנו יודעים יש עודף של ג'ובניקים בצבא, ואנחנו שואלים למה שמישהי שהיא מש"קית שלישות תעשה שנתיים ומישהו שהוא מש"ק שלישות אפילו באותו משרד יעשה 3 שנים?... התשובה לכך לעניות דעתי, היא שאם לוחמים ידעו שג'ובניקים עושים שנתיים המוטיבציה לשרות קרבי שהיא גם ככה לא משהו תרד פלאים... אני יודע שהמפקדות בגדודי חת"ם עושים (רובם) 11-3... אנשים נשארים אינסוף שבתות לחינם בלי שהם עושים כלום... המג"דים לא רוצים שהלוחמים יחשבו שמחכה להם ישועה קלה במעבר למפקדה, לקבל חמשושים קבועים... אם כבר לצאת חרא אז עדיף להיות לוחם לא?... בטח שבטח לא צריך להעלות לבנות לא לוחמות ל-3 שנים כי גם ככה לא צריך שהן יעשו יותר משנתיים, כמו שלא צריך שאלפי הסמרטוטים שלא עושים כלום בקריה בכלל יגיעו לצבא... מה לעשות, צריך לוחמים וזאתי דרך טובה להשיג אותם...
ישן 20-04-2007, 20:03
צלמית המשתמש של Tip Tip
  Tip Tip Tip Tip אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.05
לעניות דעתי, יכול להיות בגלל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "למה בנות עושות שירות צבאי קצר יותר?"

שהשאיפה היא שהבנים יהיו קרביים (בגלל ההבדלים הפיזיולוגים בין המינים) וביחידות קרביות הטירונות/קורס נמשכים לא מעט חודשים - ההכשרה הזאת עולה כסף לצבא, ולהוציא את הכסף הזה כל שנתיים זה בזבוז כלכלי... ואז באה השאלה "אז למה ג'ובניקים משרתים 3?" כמו שאמרו, מוטיבציה אצל הלוחמים.

זה כמו שיש בצבא קורסים שאורכים כמה חודשים - דורשים מהבנות לשרת 3 שנים (נתמ"מ, פיקוח טיסה).
ובכלל, יש הבדלים בין נשים לגברים גם באזרחות (למשל מס הכנסה, נקודות זיכוי על ילדים, יציאה לפנסיה, לא חסר) - ומה ההסבר לזה? כנראה משהו מעבר למה שאנחנו חושבים או איזשהו 'לקח' שלמדו במהלך השנים...

עוד 3 דברים אחרונים-
1. גם אני מכירה מקרוב שהביאו בנות למילואים (לא לוחמות)
2. העלו את הנושא הזה כבר, לא? כי יש בנים שקיצרו להם את השירות בכמה חודשים...
3. זה לא יפה להכליל...
you to be real, or to think or to live.

נערך לאחרונה ע"י Tip Tip בתאריך 20-04-2007 בשעה 20:09.
ישן 21-04-2007, 01:38
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
צבא צריך להיות מקום שיוויוני!
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "איזה חמוד :) מחפש היגיון בצבא :)"

השירות צריך להיות שלוש שנים אני לא רואה שום סיבה מוצדקת למה בנות משרתות שנתיים ובנים משרתים שלוש. הבנות רוצות שיויון ? יופי אז שיתחילו לשרת שלוש שנים. sheep זאת התשובה שלך? הצבא לא צריך יותר מדי אנשים?? אז למה לקצץ רק לבנות למה לא לבנים? קראתי פה את כל האשכול ולאף אחד אין תשובה מנומקת וצודקת. החוק הזה צריך להשתנות נקודה . בנות רצו להגיע לטיס כמו הבנים? קיבלו. רצו להיות קרביות? קיבלו . רצו מנילה מורחבת עם תפקידים מגוונים ושירות מעניין? קיבלו .אז למה שגם לא יתנו מעצמם שלוש שנים?ואני לא מדבר פה על הבנות במערך הלוחם שחותמות עוד שנה והלוחמים לידם יכולים להרגיש לא מקופחים אני מדבר על הבנות בתפקידים העורפיים שלרוב הבנים שמשרתים איתם "הג'ובניקים" יש מוטיבציה נמוכה לשרת בגלל השכר הנמוך ובגלל שהם רואים את הבנות שמשרתות איתם פושטות מדים שנה לפניהם בזמן שהם ממשיכים לשרת כרגיל ולקרוע תתחת ואחר כך צה"ל מתפלא למה המוטיבציה לשרת נמוכה..
הבנות רוצות שיוויון?, צה"ל רוצה מוטיבציה? אז יאללה 3 שנים לכולם!

ישן 21-04-2007, 01:39
  idanmev idanmev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04

טוב אז ככה...
דבר ראשון שנורא מקומם אותי שאיזה אחד פה זרק "כל הסמרטוטים האלה שמשרתים בקרייה",
עם כל הכבוד, ויש כבוד נורא גדול לקרביים, יש אנשים (כמוני) שלא יכולים לשרת בקרבי בגלל הפרופיל,
שדרך אגב - הייתי אמור להיות מדריך חובשים קרביים ובגלל שהורידו לי את הפרופיל נמנע ממני להיות בתפקיד הזה שכ"כ רציתי אותו. מעבר לרצון יש גם יכולת.

בקשר לקיצור תקופות השירות וכד'...
כבר חשבו על גדולים מאיתנו והגיעו למסקנה שיש לקצר את השירות של ג'ובניקים, בהתחלה השירות היה אמור להתקצר בכ-40 יום, לאחר כמה זמן בכ-4 חודשים, אח"כ ביותר והשאיפה הייתה שיש לקצר את השירות של "ג'ובניקים" לשנתיים, אבל אז הגיעה המלחמה ומאילוצים מסויימים החליטו שיש לדחות זמנית הצעה זו.
ישן 21-04-2007, 08:00
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
תראה

אני לא בדיוק יודע למה הם עושות שנתיים אבל דעתי היא שכך צריך להישאר במילא רוב אלה שעושות שנתיים (ואני מציין רוב לא כולם אז לא לקפוץ) הן בתפקיד לא משמעותי (פקידות,משקיות ווטאבר וכו,)

גם ככה יש עודף ג'ובניקים בצבא למה צריך עוד עוד בזבוז של כסף למשכורות לאוכל למגורים ולת"ש שהרבה מקבלים למה?? מיותר לגמרי.

אל תיהיה צודקים תהיה חכמים גם לי זה לא נעים שבנות עושות שנתיים ואני שלוש ולא יהיה חכם להאריך את השירות שלהן כי אין צורך לא צריך לעשות את זה דווקא בגלל שהן משרתות פחות אי אפשר לנהל את הצבא בלעשות דווקא לא נגיע רחוק.(לכל אלו שצעקו להארכת שירות לבנות)

ישן 21-04-2007, 11:07
  psycho59 psycho59 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.07
אין מה לעשות הצבא הוא גוף מציאותי וכך זה צריך להיות.

לא יעזור כלום הצבא לא ירה לעצמו ברגל בישביל שאנשים יתלוננו על שטויות של בנות עושות שנתיים וגברים 3. אם היו אומרים שגברים קרביים היו עושים 3 וגברים ג'ובניקים היו עושים שנתיים כמה קרביים אתם חושבים שהיו? כולם היו רוצים להיות ג'ובניקים לסיים את זה כמה שיותר מהר... מצד שני ידוע שרוב הבנות לא מעדיפות קרבי ורק אלה שמעדיפות קרבי לוקחות על עצמן לשרת 3 שנים. הצבא מעדיף גברים קרביים מאשר נשים קרביים כי אין מה לעשות גבר בנוי לזה יותר מאשה מביצוע ההתקפה ועד לפיקוד על חיילים.
הצבא נותן לבנות שנתיים כי מה לעשות שלא צריך ג'ובניקיות בלי סוף, זה גם יותר משתלם לצבא כי במקום לשלם למישהי במשך 3 שנים משלמים לה במשך שנתיים, תעשו את החישוב כמה זה יוצא בשנה ותכפילו את זה במספר החיילות שיש קיום- הרבה מאוד כסף, וזה רק המשכורת החודשית, כמובן שהצבא מוציא עוד הרבה כסף כמו אוכל למשל- עוד שנה של מימון אוכל זה לא מעט... בקיצור הצבא עושה מה שמשתלם לו וככה זה צריך להיות ולא לפי שובניסטיות או דורשי השוויון למינהם.
ואם לומר את האמת, אם יש מישהו שצריך לדרוש שנשים ישרתו 3 שנים זה אך ורק הנשים, אין מה לעשות על כל דבר קטן הן בוכות על שוויון זכויות אז יש להן הזדמנות להילחם אבל מה לעשות שלחלק מהן זה פתאום נח שאין שוויון, ואם לומר את דעתי, עדיף ככה שנח להן, לפחות לצה"ל זה משתלם.
ישן 22-04-2007, 01:56
צלמית המשתמש של gandalf-it
  gandalf-it gandalf-it אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gandalf-it שלח הודעה דרך MSN אל gandalf-it

קודם כל שיהיה שיוויון זכויות ואז תוכלו לדבר על שיוויון חובות, מעניין שבקשר לחובות כולם קופצים אבל בקשר לזכויות אף אחד לא מתרעם.

בקשר לנשים ומילואים אני יכולה לענות לך בבטחה, לא השערות וספקולציות אלא עובדות. הקלו על הנשים בעניין כי יש להן בעייה באזרחות אחר כך שהרבה מעסיקים מעדיפים להעסיק גברים על פני נשים בגלל עניין ההריון, חופשת לידה והילדים-אשה טרודה בדרך כלל בגידול הילדים הרבה יותר מהאב ולכן לא יכולה להקדיש את כל הזמן שהמעסיק מצפה ממנה לעבודה וידעו שאם יפילו עליהן גם את חובת המילואים כמעט אף אשה לא תמצה לעצמה תעסוקה וזה גם מאזן את הדברים פחות או יותר, המעסיק יודע שלאשה יש את עניין הילדים אבל שלגבר יש את עניין המילואים.

ישן 22-04-2007, 09:33
  psycho59 psycho59 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.07
בקשר למשפט הראשון שלך
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "קודם כל שיהיה שיוויון זכויות..."

הגיע הזמן לומר את האמת בפרצוף, רוב הנשים רוצות שוויון זכויות בין הגבר לאשה בכל אבל שזה ניהיה לטובתן אז הופה "קודם כל ככה ואחר כך חובות, ולנו יש ככה ולנו יש ככה" אז תעשו טובה תפסיקו להיות צבועות. אם מישהו פה צריך לדרוש שנשים ישרתו 3 שנים ולא שנתיים זה רק הנשים, רק אתן עצמיכן צריכות לדרוש לשרת שלוש שנים אם אתן באמת דורשות לשיוון זכויות כי לשרת בצבא זאת הזכות הכי גדולה במדינה שלנו ואני מכיר אנשים שלא זכאים לזכות הזאת והם מתים לשרת לפעמים מקבלים לפעמים לא, אז אם מישהו צריך לדרוש את השוויון זכויות של זמן השירות זה אך ורק הנשים. אבל למה שתדרשו את זה? זה הרי נח לכם, יאללה שנה פחות אז פה לא צריך שוויון זכויות אבל אוי ואבוי, את מקבלות 5 שקל פחות בעבודה, אבל זה בטח לא בגלל שלפעמים אתן בהריון ויש חופשות לידה ואתן במחזור ומוטרדות בילדים, אז תעשו טובה או שאתן דורשות שוויון זכויות ב100% כולל האחוזים שלא הכי נוחים לכם או שאתן מקבלות את מה שמגיע לכן וזהו...
ובלי שום קשר עדיף שתשרתו שנתיים אם לא שנה, כי אני רואה מה זה שירות של נשים והרוב זה לא יותר מבזבוז כסף ומשאבים.
ד"א אני חייב לצייין שבנות קרביות אל תתייחסו למה שכתבתי פה כי לכן אני הראשון להצדיע!
ישן 23-04-2007, 18:05
  ido117 ido117 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.07
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי ניייצן שמתחילה ב "בין אם אתה רואה את זה כזכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ניייצן
לא משנה אם תקרא לזה תרנגולת- אם זה הולך ומדבר כמו ברווז- זה ברווז..

או שזה תרנגול בפורים.

עכשיו לדעתי....

בנות ישרתו שנתיים ובנים שלוש. ככה זה היה וככה זה היה.
למה, כי רוב הבנות משרתות בתפקידים עורפיים שלא ממש נחוצים, ואין מה לעשות, הצבא מעדיף להשקיע יותר בלחימה (מה שהוא לא עושה מספיק).

בקשר לבנים, רוב הקרביים עושים טירונות, וצריכים לעבור מסלול עד שהם מתחילים, אני לא יודע כמה זהמן זה בממוצע, אבל מעריך שכל התהליך הוא בערך חצי שנה.
ככה שאם אחרי שנה וחצי בנים ישתחררו לא יהיו מספיק לוחמים, והכסף שהושקע בלוחמים יבוזבז.
למה לא נותנים לגובניקים שנתיים, ואומרים שמי שהולך לקרבי חייב לחתום קבע שנה?
א. כי המוטיבציה תרד.
ב. כסף.

ישן 23-04-2007, 18:04
  lingi lingi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל lingi

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benor2005
למה הגברים עושים שירות יותר ארוך (3 שנים) והבנות שנתיים בלבד?
מדוע נשים לא נקראות למילואים?
תוציאו מהכלל את הקרביות למיניהן.

דבר ראשון, זה לא נכון להכליל
יש בנות שכן משרתות 3 שני0 (ואני לא מדברת רק על קרביות)
ויש בנות שכן נקראות למילואים (ולא רק בתקופת מלחמה ותרגילים)
ויש בנות שגם אם הן יתחתנו\יכנסו להיריון עדיין לא יותרו להן על השירות הצבאי.
אז דבר ראשון, בבקשה אל תכליל.

כי אצלי למשל ביחידה יש הרבה בנות שמשרות 3 שנים סדיר + עוד כמה שנים קבע, ויש הרבה בנות שנקראת למילואים, בלי יוצא מן הכלל, בין אם הם עשו שירות של שנתיים ובין אם הם עשו שירות של 3 ומעלה.

בנוסף את כל השאר כבר אמרו, אין יותר מדי מה לעשות עם בנות בתפקידים עורפיים ויש עודף של ג'ובני'קים. לא יהיה לצבא מה לעשות כל כך הרבה חיילים. מה שהצבא צריך זה אנשים קרביים, וזה משהו שיש לו מחסור בו. ואם יקצרו את השירות לג'ובניקים, המוטיבציה להיות לוחם תרד והמצב רד הידרדר. אני מסכימה איתך שביחידות שהבנים והבנות מבצעים את אותו דבר והבת משתחררת שנה קודם זה קצת לא פייר, אבל זה החוק, רצו לשנות את זה, המלחמה דחתה את זה.. אי אפשר לדעת מה יהיה בהמשך, יכול להיות שיקצרו, יכול להיות שלא, בינתיים יש עודף בגו'בניקים, וחוסר בקרביים.

ואל תכליל את הבנות, כי יש בנת שמשרות גם יותר מבנים.
לא חסר בנים שמוציאים פטורים ממילואים
או בנים שמשרתים שנתיים (מאבטחי מתקנים וכו').
ישן 23-04-2007, 18:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "אני מכליל מהסיבה, שאני מדבר..."

אם תוציא מהכלל את רוב הקרביים, תגלה שהרוב המוחלט של הבנים גם לא עושים מילואים

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-04-2007, 03:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "מצחיק שאתה אומר את זה ולפני..."

עכשיו לך ותאסוף נתונים ואל תספר לי על מש"ק חינוך אחד, בסדר?
הנה נתונים שצה"ל פרסם - בשנת 2001 רק 3% מכלל פוטנציאל הגיוס למילואים ביצעו למעלה מ26 יום מילואים. קפיש? 3%. הרוב המוחלט של אנשי המילואים הנ"ל הינם משובצים ביחידות קרביות.

ישן 24-04-2007, 19:32
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

השאלה לא נכונה.

השאלה הנכונה היא "למה בנים משרתים שירות ארוך יותר".

בעבר הרחוק, משך השירות הצבאי היה אמור להיות שווה לשני המינים - שנתיים. די מהר האריכו את שירות הבנים לשנתיים וחצי, ואחר כך גם לשלוש.

למה לא האריכו את שירות הבנות? כי בשנות השישים-שבעים מספר הבנות ששירתו בתפקידי לחימה או תמיכת-לחימה שאף לאפס. ואלו התפקידים בהם מלכתחילה נדרשה הארכת השירות.

למה לא האריכו את השירות באופן דיפרנציאלי, עם תוספת זמן רק לקרביים ולא לג'ובניקים? שאלה טובה באמת - אולי בגלל תהליכי המיון והשיבוץ של פעם, שלא היו מובדלים לחלוטין כמו היום (מישהו שמע היום על חייל ש"גירשו" אותו מהצנחנים ו"העיפו" אותו לגולני? בשנות השבעים עדיין היו דברים כאלה, מסתבר...) והחשש, שעדיין רלוונטי, של זליגת חיילים מיואשי-שירות מהיחידות הקרביות לעורף בציפייה להשתחרר מוקדם יותר.

למה לא משנים כלום? מי אמר שלא משנים כלום? הרי יש נשים שנדרשות לשלוש שנות שירות סדיר מחד, וגברים שזוכים לקיצורי שירות מאידך (בעיקר בתפקידים כמו אבטחת מתקנים). כשלפני המלחמה בקיץ דנו בקיצור השירות, גם העלו את האפשרות שקרביים ישרתו יותר מג'ובניקים, אך בתמורה למשכורת קבע בחודשי השירות האחרונים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:22

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר