לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2007, 09:10
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "מה"ל זה כאילו מאהל?"

כן אחי.. אני רגיל לכתוב את המילה צה''ל.. גלש לי איכשהו. =))) הכוונה למאהל.

בקשר לשלבים בקורס - לצערי לא תקבלו מידע. בדיוק כמו שאנחנו לו יודעים כלום על הבסיסי למרות שמכירים הרבה אנשים ממחזורים שמעלינו. צריך להגיע כדי לדעת. חוץ מזה יש רק שמות כמו "שבוע חמש" סדרת ים.. ועוד. הקיצר - מובטח לכם כיף.

נ.ב.
אני חייב לציין שכבר בטירונות הרגשתי חלק ממשפחה מאוד קטנה ומגובשת. המחזור הקודם שלח לנו חבילה על כמה מילים חמות ומעודדות, מעין PRE קבלה.. הרבה מסורת, הרבה אחדות. אני עדין לא מכיר את המפקצים (ראיתי אותם, הם דיברו איתנו כמה פעמים) אבל הם מכירים כל אחד ואחד מאיתנו עד הפרט האחרון. זה הוא מעפיין מאוד חשוב ויחודי לקורס צוללן, משהו שלא תראו לא בחובלים, לא בסנפיר לא בשום קורס אחר (בלי לזלזל באף אחד מהם). הגיבוש בינינו לבין עצמינו הוא ברמה שמחלקה (30 איש) מתפקדת כמו צוות (13 איש). אנחנו 2 צוותים ואני עדיין מתבלבל מי איתי בצוות ומי לא כי כולם תמיד ביחד בלי קשר למספרים.
כל מי שעתיד לו להגיע לקורס צוללן במיוחד למחזור צד' של אוקטובר - מחכה לכם חוויה לא נורמלית, מספקת ומיחדת. למרות שעוד לא התחלתי את הקורס עצמו אני משוכנע שכך זה יהיה. אם יש עוד שאלות על הטירונות או כל דבר אחר - בבקשה. זאת ההזדמנות האחרונה בערך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2007, 09:03
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
הרשה לי מספר תיקונים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "הסגל הם מכים ומכיות וביניהם..."

החובלים התחלקו לשתי מחלקות,אחת עם משמעת ברזל שטירטרה בכמות מדהימה ועל כל פיפס קטן,והשניה שבאמת עשתה שכונה אחת גדולה.החלוקה הזאת די צרמה לאנשים מסויימים מהמחלקה המטורטרת שהחזיקו אותם בביצים כל הטירונות.הצוללנים אגב ממה שאני ראיתי נכנסו איפשהו באמצע.
אני הוקפצתי פעם אחת לכית כוננות (לא בלילה) אבל יצא לי לעבור יותר שמירות מרוב המחלקה שלי.
לעניין הסגל,הייתה ביקורת מסויימת כלפי המפקדות אבל זה לא המקום להעלות את הנושא.מה שכן אחד המ"כים הוא מש"ק שממשיך איתנו לקורס ואני חייב לציין שכמעט כל המחלקה שלי למדה לכבד ולהעריך אותו מאוד.
לעניין הבדל המשמעת,אני חיי לציין שהמשמעת של המחלקה המטורטרת הייתה בהחלק גבוה יותר,וזה כלל גם פחות הפקרת נשקים ושאר מעידות.אני באופן אישי מקווה שהמשמעת הזאת תעזור לנו יותר בקורס כמו שהמפקדים שלנו אוהבים לומר.
ישן 21-04-2007, 09:42
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
על חלק אני יוכל לענות,זה תקף גל לגבי הצוללנים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי zivshabat שמתחילה ב "סבבה אחי... אז ככה מספר..."

1)זה תלוי,כל אחד מקבל את זה אחרת,אני קיבתי את זה בקלילות אבל בחור מהצוות שלי עדיין בשוק טוטאלי.
2)המסעות די ביזיוניים במיוחד לאנשים שרובם בעלי כושר טוב והתאמנו לפני הגיוס.המד"סים טובים וממצים אבל אין לך הרבה כאלה.בקיצור,הכושר לא מספק.אל תשכח עם זאת שזה טירונות 02 ויש סרגל מאמצים מוגדר שאסור לחרוג ממנו ולכן לא יכולים להעמיס עליך יותר מאשר על בקש"ית.אם תקבל את הסמלת שלי-תעשה הרבה פק"לים,אל דאגה.
3)האנשים כולם סבבה (לפחות אצל החובלים) כמובן שיש כאלה שמוצאים חן פחות וכאלה שיותר,אבל כל אדם לגופו.
1)ישנם שיעורים עיוניים,חבישה,נשק וכו'.אתה עובר אותם מבחינה עיונים ומעשית.כמו גם מור"קים ושיעורים אחרים.
2)המתקנים של החובלים חדשים ודנדשים,יש אפילו ארוניות קטנות לזוג,הצוללנים קיבלו אצלינו את מגורי הבנות ולפי מה שראיתי מהעמדה שלי הם אולי יותר ישנים אבל גם יותר מבודדים ושקטים,וכמובן מרווחים יותר.האווירה טובה אם תתעלם מהמפקדות,אנחנו שרים על הצוללות בצחוק,הדבורנים שרים עלינו וכולם מזילים ריר על הבקש"יות.
3)האוכל בסדר,אני לא אגיד שטעים אבל תתחיל להתרגל לאכול גבינה לבנה-והרבה ממנה.
ישן 21-04-2007, 15:24
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "סוף טירונות צוללן-חובלים הראשון בהסטוריה."

1) לי באופן אישי לא היה יותר מדי שוק. אני קיבלתי חום של 39 מעלות על היום השני ואת השבועה הראשון העברתי כמו גופה מהלכת. החלטתי שלא ללכת לחו''פלת לכן הצטרכתי לעשות הכל יחד עם כולם. אז השבועה הראשון עבר קשה. בבית החלמתי וכשחזרתי הכל כבר היה מוכר ונחמד. אז על השוק פשוט דילגתי עקב המחלה. למו במחלקה יש 1 שעדיין בשוק, אבל הוא תמיד בשוק אז זה לא מייצג.
2) המסעות די קלים בסך הכל. הנעליים קצת נכבידות בהתחלה. אבל מסתדרים. המדסים טובים. קוראים לך את התחת חזק. אבל בסך הכל אחרי שזה נגמר אתה מרגיש סבבה. יש גם אג'י בוקר. הרבה יותר קל ממדס, על הבוקר. דבר לפנים. הטירונות מהבחינה הזאת שונה מכל 02 ואף 03 אחר שתמצא בצה''ל.
3)האנשים במחלקה שלי - תותחים אחד אחד. כולנו צוות אחד גדול. כככל הציוד של כולם פשוט משוטף. אם זה צ'וקולוקים, אם זה דרודורניתים או כל דבר אחר.. הציוד מתייל מאוהל לאוהל ותמיד חוזר לבעליו. כולם מחפשים לעזור, מחפשים להחליף את אלה ששומרים היום בלילה לפי הרשימה של הסגל אם שמרו גם אתמול. יש גם קשר עם המחזור הקודם כבר בהיותנו טירונים. מה שהחובל אמר לך, תכפיל את הצדדים החיביים פי 100 - זה מחלקת צוללן. אין ביננו תחרוות, אנחנו אדם אחד. דבר נדיר מאוד במסלולים של יחידות עלית.
4)על הלימודים כבר פירטו לך לפני. מור''ק, נשק, ע''ר וכל שאר הירקות. החומר הכי מסווג בטירונות הוא בסווג "שמור". שזה אחד מעל בלמ''ס. תכנים שקשורים לצוללת מדורגים בין סודי ביותר לשו''ס ויותר. למפקדים בטירונות יש פחות ידע על הצוללת והאנשים במחלקה. אז אל תקשיב למה שהם אומרים - הכל שטויות או ניחושים.
5)האוירה היא בערך כזאת.. כולם אוהבים את צוללנים חוץ מחובלים. כולם לא אוהבים את חובלים חוץ מחובלים. =) לנו היה סבבה. היה נחמד לדבר עם סטילנים, דבורנים, מדסים.. כולם מהחלים בהצלחה ומפגינים כבוד. לא יודע איך זה עם חובלים אבל המדסים שלנו לא אהבו אותם ויש סיבות, לא חסר.
6)האוחל הוא לא כמו בגיבוש. בגיבוש אתה אוחל בחדר אוכל צוללן. שם תוכל רק בקורס. אני אסביר לך איך זה הולך בערך. יש מבנה אחד ענק של חדרי אוכל בבה''ד. יש בו כמה חדרי אוכל ומטבח אחד. הם מכינים אוכל פעם אחד לכולם. בהתחלה האוכל הולך לחדר אוכל של הקצינים (וחובלים בשלבים אחרונים בקורס). אחריהם לחדר אוכל של צוללן (ממש ממול לחד''א של הקצינים). אחר כך לחדר אוכל של סגל הטירונות. אחר כך לחדר אוכל סטיל. אחר כך לחדר אוכל של קורס דבורן+קורס סנפיר+ טירונות. מן הסתם ככל שאתה נמוך יותר בפרמידה הזאת, המגוון, הכמות והאיכות יורדת. ועדיין אפשר לאכול. יש מספיק כדי להסביע. לא תאים בדרך כלל, המון ביצים וגבינה. נמאס מהר מאוד. אבל חפיף, יש צ'וקולוקים.

מקווה שעניתי.

ישן 24-04-2007, 18:38
  lidorco lidorco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי rishons שמתחילה ב "תקשיב... הבחורצ'יק בקושי חודש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rishons
תקשיב...
הבחורצ'יק בקושי חודש בצבא
וכל מה שהוא רשם בתשובות שלו זה טמטטום אחד גדול
והכי הכי טמטום זה מה שהוא רשם על האוכל בחדרי אוכל
זה הדבר הכי מונפץ ששמעתי... omo

קודם כל.. לא חוכמה להאשים אותו כשהוא בצבא עכשיו בלי שהוא יכול להסביר מה הוא כתב (למרות שזה לא נורא)...
דבר שני, אם אתה אומר שהוא אומר סתם דברים אז תפרט מה בדיוק זה סתם.
אם אתה מתכוון לקשר של החובלים לבה"ד והקשר של הצוללנים לבה"ד (הכוונה לקשר עם האנשים)
אז הוא ענה לי לפי החוויה שלו וההרגשה שלו אז להמציא הרגשה אני לא חושב שהוא יעשה את זה.
חוץ מזה שהוא לא הראשון שאומר לי את זה (אבל זה לא משנה).

אם אתה רוצה לתקן אותו ובדרך גם לעזור לנו (אם איכפת לך) אז אתה מוזמן לעשות זאת..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר