לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2007, 12:58
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
קשה להיות משכיר של נכס.

כולם יודעים שדיירים שמסרבים להתפנות מנכסים מושכרים הפכו למכת מדינה. לדייר שהסתיימה לו תקופת השכירות, מסרב להתפנות ולא משלם שכר דירה יש יותר זכויות מאשר למשכיר שרוצה להשיב לעצמו את הנכס ממנו הוא מתפרנס.

הזכויות של העבריין הפולש מוגשות לו על מגש של כסף - כל מה שהוא צריך לעשות כדי להנות מהנכס זה להמשיך כאילו כלום לא קרה.

הזכויות של המשכיר כרוכות בעבודה קשה ויקרה מצידו שכן עליו ללכת ולתבוע את מה שמגיע לו והרשויות יעבירו אותו גיהנום ארוך, איטי, מקיף ואכזרי לפני שיקבל בסופו של דבר את מה ששלו וגם אז תקבל נכס הרוס (באדיבות הדייר) שהסיכוי לקבל פיצוי לשפצו הינו כ"כ מצחיק עד שזה לא מצחיק כלל.

המשטרה לא תפנה עבורך את הדייר אבל היא בהחלט תעצור אותך אם תנסה לפנות את הדייר בעצמך. זה אומר ששוטרים יבואו, ישימו לך אזיקים על הידיים, יסיעו אותך בניידת, יחקרו אותך ובנסיבות המתאימות יכלאו אותך מאחרורי סורגים כמו חיה עם טיפוסים "נעימים" ביותר וכל זה קורה בזמן שהעבריין הפולש עושה מקלחת חמה ונעימה והולך לישון במיטה מתחת לשמיכת פוך עם חיוך מתוק על השפתיים בדירה לא שלו.

המדינה (המחוקקים, השופטים, השוטרים...) לא מגנה על האזרח. במדינה נורמאלית המוחקק היה קובע שיום אחרי שחוזה שכירות מסתיים המשכיר זכאי לצו פינוי אוטומטי אשר מיושם באופן מיידי ע"י ההוצאה לפועל או סתם ע"י שוטר חמוש אם החוזה הסתיים בסוף שבוע או חג.

לאחרונה אני נתקל בבעלי נכסים (בעיקר באיזור ת"א) שמוצאים דרכים יצירתיות לפנות דיירים. זה די עצוב שמדינה דוחפת אנשים למצב בו עליהם לקחת את החוק לידיים. רק תשאלו את שי דרומי המסכן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2007, 09:33
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
נגד הדרכים של בת ים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "ואמשיך ואשאל... . אני משכיר..."

כלל בחיים אם לקחת עבריין לעזרה נחשפת בעצמך לעבריין. לא זו הדרך! זו אופציה רעה בכל מקרה וגם עבירה פלילית, שמרגע תלונה נגדך ע"י מישהו חייך ישתנו לרעה.
עכשיו לתשובה. ראשית ל'כלל אצבע':כשיש חשש לבית משפט תגבה את פעולותיך בתכתובות. השופט ממעט להקשיב לסיפורים ובוחן את המחלוקות עפ"י המסמכים שמופנים אליו.

לכן, אתה צריך לפעול בשתי דרכים.
1. לפנות טלפונית ובידידות לומר ששלחת אתמול מכתב ואתה מבקש לתאם את מועד העברה כדי שתתבצע חלק. שאתה סומך עליהם, שהם היו שוכרים נחמדים, ואתה בטוח שלעולם ועד תהיו ידידים.
2. במקרה וישנה תקלה להמשיך ולשמור על קשר טלפוני, לגשת לדירה לשוחח. לקרוא שוב את החוזה ולבדוק מה הוא מאפשר לך. להתכתב, להודיע אך לשמור על קשר של שיחה.
3. אם כלו כל הקיצים להתנהג כמו שנוהגת המשטרה בהפגנה של 50 איש (מביאה אלפים שוטרים). כלומר, התנפלות חד משמעית משפטית, באופן שאני אסביר לך או עורך דינך יסביר לך בעת הצורך.

יעקב בן שאול, חיפה
ישן 05-05-2007, 18:33

דרכים חוקיות ויעילות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "תודה על התגובה, אך למעשה,..."

ראשית אם היתה הדרך המשפטית כה יעילה ומהירה או זולה לא הייתי ממליץ לך בחום מעל לכל לדבר איתם ונסות לשמר קשר איתם. אנא ראה תשובתי הקודמת היא מבוססת על שנות דור של ניסיוני כמשכיר. ועכשיו לתשובה המשפטית. לטענתך יש חשש שהם יפרו את ההסכם. אינך יכול לפנות נגדם משפטית אלא אם קיימת הפרה בפועל או שברור לך על 'הפרה צפויה'.
אינני יכול לתת לך תשובה מדוייקת כי לא סיפרת לי מהם הבטוחות שקיבלת. אני מניח שקיבלת צ'ק ביטחון או ערב או שטר חוב. האמנם? במקרה כזה ככל הנראה אתה תפקיד, כסף לא תראה, תוגש תביעה בסדר דין מקוצר, אני מנחש שהם לא יקבלו רשות להגן, תלוי באיזה בית משפט תקבל פס"ד להוצל"פ תוך פחות משנה במקביל לתביעת הסילוק. שוב לא ראיתי את החוזה שלך. כמו כן, אינני עורך דין ואני בכלל חף מכל השכלה משפטית ולכן צריך לראות את העצות שלי כמתווה כללי ולא יעוץ משפטי.
ישן 06-05-2007, 13:26

תנסה לחשוב על השכרה במונחי חדר במלון
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "כפי שחששתי, התהליך הוא תהליך..."

נכנסת למלון. נדרשת להציג עצמך עפ"י ת.ז. השארת שובר כרטיס אשראי 'פתוח' ורק אז קיבלת חדר. אם תיגנוב מגבות או תשהה בחדר מעבר לנדרש תחוייב בתעריף הגבוה שהמלון יכול.
עכשיו, נחזור לדוגמא שלך: קיבלת לרכושך שלך אורח. לא קיבלת שום בטוחה ונשארת רק עם חוזה ללא סנקציות.
אם נכשלת בדיאלוג שהצעתי לך, מה שנשאר לך עכשיו זה לשכנע את 'הרע' שאמנם עד כה היית פתי רשלן אבל מרגע זה תהיה 'נשכן'.פסיכולוגית זו אינה משימה קלה ולכן אתה צריך עורך דין 'פייטר' ואז אסור לך להתערב אישית במו"מ להוצאת הדיירים!
את זה עושים ע"י 2 מסלולים משפטיים. א. יוצרים תביעה גבוהה ביותר שתגרום ל'רע' לחשוש מיום פסק הדין ב. יוצרים ל'רע' עלויות מיידיות גבוהות לשהות, לדוגמא ע"י הליכי ביניים והצורך לשלם על היצוג ולהתגונן.
ולבסוף לומדים לעתיד. כי בפעם הבאה לא תהיה סתם רשלן נאיבי אלא...
ישן 05-05-2007, 10:12

כמה הערות למגיבים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "קשה להיות משכיר של נכס."

1. אתם שוכחים שדייר עקשן יזיק לדירה המושכרת כאקט של נקמה. הבטוחה התאורתית שמשכיר צריך לקחת על מנת להיות מכוסה צריכה להיות כזו שתכסה גם נזקים לדירה בנוסף לאובדן דמי שכירות, שכר טירחה לעו"ד וכ"ו. הבעיה היא שהשוכר הממוצע ששוכר נכס במקום שאינו יוקרתי לא מסוגל או רוצה לספק בטוחה איכותית שכזו.

2. נכון שערבות בנקאית היא הקרם דה לה קרם של הבטוחות אבל מי יספק לך ערבות בנקאית נורמאלית? אפילו אם הדייר יסכים לממן את "הקמת" הערבות בבנק ואפילו אם יסכים שאתה תממן חצי והוא יממן חצי - איפה תמצא אדם שיש לו סכום כסף איכותי להפקיד בערבות בנקאית? (אני מדבר על שכירות ממוצעת של אנשים ממוצעים ולא אזורי א').

3. אני מסכים שלקחת עבריין שיפנה עבורך את הנכס זה בור ללא תחתית. אני ממליץ לכל בעל נכס שהשוכר שלו לא מפנה את המקום לפעול בהתאם לסעיף 18 ("שימוש בכוח נגד הסגת גבול") ב"חוק המקרקעין תשכ"ט-1969" :
א. "המחזיק במקרקעין כדין רשאי להשתמש בכוח במידה סבירה כדי למנוע הסגת גבולו או שלילת שליטתו בהם שלא כדין."
ב. "תפס אדם את המקרקעין שלא כדין, רשאי המחזיק בהם כדין, תוך שלושים ימים מיום התפיסה, להשתמש בכוח במידה סבירה כדי להוציאו מהם."

4. כאשר ניגשים לפנות דייר צריך להחזיק שני מקלות. האחד משפטי והשני עשוי מעץ. כמובן שלגבי המקל השני אני מתכוון באופן מטאפורי. שכל אחד ייצוק את התוכן שלו למקל העץ.

אשמח לתגובות.

ישן 06-05-2007, 22:48
צלמית המשתמש של MCGP
  MCGP MCGP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "קשה להיות משכיר של נכס."

רגע לא הבנתי, בן אדם ששוכר אצלך דירה מתגורר בה ולא משלם לך, איך קיימת אפשרות שכזו ...
אני אישית:
- הייתי מנתק את חשבון החשמל, הטלפון, המים ומחליף מפתח לארונית הדואר
- הייתי נועל את ה"דייר הלא רצוי" בחוץ, בזמן שהוא בעבודה או מחוץ לבית
- אם הדייר נמצא כל הזמן בבית ולא היה יוצא אז הייתי מנצל את תוקף סמכותי כבעל הבייתי והייתי מזמין פורצי מנעולים
- הייתי תופס אותו בביצים ומבקש ממנו לציין שמות של עשרה מדינות ... (בכיתה ז' זה עבד...)
- אפשר גם להשכיר את הדירה לדייר אחר (נוסף) שכבר ידאג לנפנף את הדייר הלא רצוי
- אפשר גם למכור את הדירה לבעלים אחרים שהדייר יהיה הכאב ראש שלו
- אפשר גם בזמן שהדייר ישן לקחת מלחם (המתיך מתכת) ולהתיך (להלחים) את הדלת אל המפטן [הדירה שלך - מה הבעיה ...] - אם הוא כל כך רוצה לגור שם אז שישאר שם ...
ישן 06-05-2007, 23:18

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MCGP שמתחילה ב "רגע לא הבנתי, בן אדם ששוכר..."

1. חשמל/טלפון/מים על שם השוכר בדר"כ וגם אם תצליח לנתק אותם, מה יעצור אותו מלהזמין מחדש?
2. לנעול את הדייר בחוץ זה רעיון מעולה רק שאתה מסתכן בזה שהוא יזמין מנעולן שיפרוץ את הדירה ואחרי שהוא יכנס פנימה הוא יעשה נזקים בשביל לנקום.
3. אם תכנס לדירה בלי רשות הדייר (אפילו שנגמר לו החוזה) ע"י פריצת המנעול הוא יכול... אתה מוכן לזה? הוא יכול להתקשר למשטרה ואתה תתבקש לעזוב את המקום או שיעצרו אותך. דייר חוצפן אפילו ינסה לתבוע אותך על שפרצת את המנעול.
4. אני די בטוח שעל לתפוס מישהו בביצים (וזה לא חשוב אם אתה מבקש ממנו במקביל לציין שמות של עשר מדינות או לא ) תוגש נגדך תלונה במשטרה ותביעה.
5. דייר חלופי שמסוגל "לנפנף" דייר ללא חוזה בתוקף "ינפנף" גם אותך יום אחד.
6. מי יקנה דירה שיושב בה אדם שלא מוכן להתפנות? איך תראה לקונים פוטנציאלים את הנכס?
7. אתה כולא אותו בפנים... הוא יזיק לנכס, יזמין מכבי אש שיפרצו את הדלת...

אני לא חושב שבן שאול יהיה מבסוט מרוח הדברים אבל סה"כ יש לך כמה רעיונות מעניינים.

ישן 08-05-2007, 10:49
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07

את הפתרון הנכון והפשוט ביותר איש לא הציע כאן וגם לא במקום שבו אמרוות בעיות מסוג זה למצוא את פתרונן.
הפתרון הנכון והפשוט הוא חקיקה מחודשת של בית הנבחרים שלנו להגן עןל נכסי המשכיר.
אבל באמת ,למה לבוא אליהם בטענות, יש להם מספיק בעיות שמטרידות את מנוחתם אחרי הצהרים ,ומה לנו כי נפריע להם?? בושה להפריע למי שנח אחה"צ.
הכנסת היתה אמורה לפתור אותנו מהעול המטופש של חקיקה עקומה.
אבל האינטרס העליון והמשותף של כל מי שלוקחים חלק ב"חגיגה" הוא להשאיר את המצב כמות שהוא.
הכנסת - דואגת שנלך לעבריינים לחפש פתרון. למה? כי גם הם עבריינים בחלקם והם מרגישים נוח שכולם יהפכו לכאלה. זה נותן להם תחושה נעימה של שייכות.
לכן גם מתקצבים את המשטרה כך שנלך עם משטרה אבל נרגיש בלי.
מערכת המשפט, הגילדה דואגת לחבריה, שם כולם עו"ד ודואגים לייצר עבודה לחברי הגילדה.
במצב הקיים כל מי שקובע משהו במדינה הזאת מעונין שנלך לעבריינים לבקש הגנה ,הענין יגיע (אולי) לבית המשפט ולעורכי הדין והחגיגה תהיה משולמת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר