לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2007, 10:24
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
כתבה "עבורי זו הקצפת"

רב-טוראי תמר שפירא גדלה בשכונת קטמון בירושלים, והתחנכה ככל הבנות. אביה היה ירושלמי גם הוא, ואף התמקצע בהיותו צעיר כשחקן בקבוצת הפועל ירושלים. לאחר שהתחתן עם אימה של תמר, הוא פתח חנות לציוד בית-ספר במושבה הגרמנית בירושלים. בשנת 1992, כשמלאו לתמר שבע שנים, החליטו הוריה להגר לפלורידה שבארצות הברית, המקום שממנו באה אימה במקור.

על אף היותה רחוקה מביתה בארץ, תמר לא הפסיקה לחשוב על מקום מולדתה. "כל שנה מחדש חשבתי שנחזור", מספרת רב"ט שפירא. "היה לי חלום שאחזור לארץ בגיל 18, ואתגייס. רציתי להיות ככל הישראלים". אך עם התבגרותה, היא התחילה להרגיש יותר ויותר כחלק ממערכת החיים במקום. היא מצאה את עצמה בתיכון, עם תכניות מנוגדות לשאיפותיה הקודמות לחיים. כל חברותיה היו בדרך לאוניברסיטה, והיא לבדה רצתה להתגייס. ההבדלים התהומיים בין שתי האפשרויות רק הקשו עליה להחליט.

בתחילה היא ראתה לנכון להצטרף אל יתר האוכלוסייה, ונרשמה לשנת הלימודים הבאה ב-University of Central Florida. אולם לאורך התקופה באוניברסיטה הרגישה שמשהו חסר לה. "במהלך השנה ההיא לא הייתי מרוצה ב-100 אחוז עם ההחלטה שלי, אז החלטתי להודיע להורים שלי ששנת הלימודים השנייה שלי תהיה בארץ", היא נזכרת. היא ידעה שהוריה יתמכו בה, ובהיותה בארץ תחליט לאן להמשיך.

במסגרת הלימודים באוניברסיטה העברית, הבינה תמר שהגיוס הוא חלק בלתי נפרד מהחיים בארץ. כאשר הגיע, למשל, לשיעורים המתקדמים, הפרופסורים הכירו את ראשי המחלקות כ"קצינים". המקרה הזה, ועוד רבים שדומים לו, הבהירו לתמר מה צריך להיות הצעד הבא שלה. לאחר התחבטויות של השנים, הכיוון כעת היה ברור - גיוס לצה"ל.

להמשך קריאה לחץ כאן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:50

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר