לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2007, 13:50
  yoni333 yoni333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.07
פרוייקט בניית HELP ל VB NET/6/2005

פרוייקט בניית HELP ל VB NET/6/2005

שלום לכולם!

יוצר לדרך פרויקט בניית HELP בעיברית ל /VB.NET/6 שיכתב על ידי גולשים
כיון שמיקרוסופט לא בנתה עזרה בעיברית ומצד שני רוב סיפרי הלימוד לא מלמדים יותר מהבסיס הנפוץ כך יוצר שרוב העוצמה של השפה לא מנוצלת דבר שיצר את תרבות ההודעות "מישהוא יודע איך ..." בפורומים
במקום זה ולצד זה
אפשר ליצור עזרה בעיברית לכל פקודה ובקר בשפה
כל מי שיש לו ידע מוזמן לתרום
הוראות
1-אם אתה יודע להפעיל פקודה מסוימת במלואה על כל האופציות שלה כולל כל המשתנים והסביבה שהיא צריכה
אתה מוזמן לשלח הוראות מלאות וברורות כיצד לעבוד איתה
המדריך אמור להיות כזה שגם אדם שכל מה שהוא יודע לעשות זה DIM X AS SHORT יוכל ללמד ממנו
3-בניית עזרה על הפקדים ב TOOLBOX --יתקבלו בברכה מדריכים שמסבירים כיצד לעבוד עם הבקרים
שב TOOLBOX יתקבלו בברכה מדריכים על הפקדים שרב המשתמשים החדשים לא יודעים לעבוד איתם (הרב מכירים רק אם הכפתור הלייבל והטקסטבוקס ועוד כמה מעטים)
4-כמו כן יתקבלו תרגומים לעזרה המקורית של מיקרוסופט אלא שמאד מאד רצוי להוסיף לה הסברים כך שכל
טירון יוכל להבין ולהשתלב
5-נא לציין את הגירסא של VB שבו הפקודה עובדת (לי אישית יש NET לכן אני לא אוכל לבדק מדריכים שלא שנכתבו לגירסא זאת אלא אפרסם אותם בלא בדיקה)

6-אם תשלחו לי לינקים למדריכים מאד ייתכן שאני אסתכל אבל עד שאני אקרא ואתקצר אותם זה ייקח המון זמן לכן תעשו זאת בעצמכם ואז תשלחו לי

7- אין לסבך אותי בהפרת זכויות יוצרים לכן כל מי שגונב מדריך נא לציין זאת ואת האתר שממנו הוא נלקח כדי שאני אבדק ששינית את הניסוח והתוכן כך שלא תהיה פגיעה בזכויות היוצרים

את המדריכים אין לשים בהודעה הזאת כיון שזה יצור בלגאן ואי סדר אלא לשלח אותם ל

yoni.33@hotmail.com
yoni333@gmail.com

ואני אמיין ואסדר אותם ואנסה ליצור בהם ניסוח אחיד ולאחר מכן אעלה אותם לפורום

רק נא לשים הודעה"שלחתי לך מדריך בנושא..." כדי שאנשים ידעו מה בערך הולך בפרויקט

כתגובה נא לשים רק אפשריות תקשורת עם מי שמוכן לעזור ובקשות למידע בסגנון דרוש מדריך ל...
נא לא לשים תגובות אחרות כי זה יעשה את האשכןל לא קריא וסתם יצור בעית תקשורת בין אלו שמתכננים להשקיע ברצינות בעניין
זכויות יוצרים --כל מי שמשתתך בפרויקט עושה זאת על דעת שהמדריכים יופצו באינטרנט בחינם
חופשי לכל דורש
אבל אין לעשות שימוש מסחרי במדריכים ללא בקשת רשות מהכותבים
ליד כל פונקציה יהיה רשום שמו של הכותב ודרכי ההתקשרות עימו
---נא לא לכתב מדריך לדברים שאתה לא בטוח לגמרי בתוכן שלהם ----

כל מי שמעוניין לקבל עידכונים על הפרויקט לאימייל שלן שישלח מייל עם הכותרת "בקשה לעדכונים"

לכל שאלה אפשר לתקשר איתי yoni.33@hotmail.com
yoni333@gmail.com ICQ-477-934-937
ודבר אחרון חביב נא לא לשלח לי אימיילים ביום השבת.
תודה מראש

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2007, 13:52

הפרויקט יצא לדרך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoni333 שמתחילה ב "פרוייקט בניית HELP ל VB NET/6/2005"

הפרויקט יצא לדרך
פרויקט יצירת HELP ל VISUAL BASIC בעיברית

נושא :פונקציות גרפיות
דף מספר-1
מותאם לגירסא-2005

הקדמה-כדי להשתמש בפונקציות הגרפיות של 2005 שיובאו כאן צריך קודם לעבור למצב גרפי
לכו לעמוד הקוד של הטופס (או על ידי דאבל קליק על הטופס או שתבחרו ב SOLUTION EXPLORER את הטופס--FORM1.VB לחצן ימני ובחרו

View Code

לחצו כפתור ימני על Form1.vb . זה יביא אותכם לעמוד הקוד של הטופס. כעת תראו למעלה 2 תיבות: על השמאלית כתוב Form1 ועל הימנית

"(Declarations)". התיבה השמאלית נקראת תיבת "שם המחלקה" (Class Name) והימנית נקראת תיבת "שם השיטה" (Method

Name). לחצו על החץ שליד תיבת "שם המחלקה" (התיבה שבה כתוב Form1), ובחרו (Form1 Events). כעת לחצו על החץ שליד תיבת "שם השיטה"

(התיבה שבה כתוב "(Declarations)", ובחרו Paint. זה יצור בעבורכם פרוצדורה בשם Form1_Paint.

Private Sub Form1_Paint(ByVal sender As Object, _
ByVal e As System.Windows.Forms.PaintEventArgs) Handles Me.Paint

End Sub

את כל הפונקציות הגרפיות שיובאו בהמשך יש לשים בתוך הפרצוצדורה הזאת בלבד

ציור קו

(e.Graphics.DrawLine(Pens.Black, x1, y1, x2, y2

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם חמשה מרכיבים הראשון PENS.BLACK זהו העט שאיתו VB ישתמש
כדי לצייר את הקו אתם יכולים להחליף את הצבע כרצונכם
זוג הקורדינאטות הראשונות הם הנקודה הראשונה בקו וזוג הקורדינאטות השניות הם הנקודה האחרונה בקו
זה יכול להיות מספר וזה יכול להיות משתנה מסוג INTEGER

ציור מרובע

(e.Graphics.DrawRectangle(Pens.Brown, x, y, WIDTH, HIGH ׁ

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם חמשה מרכיבים הראשון PENS.BROWN זהו העט שאיתו VB ישתמש
לאחר מכן ישנה קורדינאטה שמורכבת משני מספרים מספרים אלו הם לא מרכז בריבוע (נקודת מפגש האלכסונים )
אלא מספרים אלו הם הנקודה השמאלית העליונה של המרובע שממנה VB תתחיל לצייר את המרובע
WIDTH=רוחב המרובע
HIGH=אורך המרובע
אם תציבו רוחב ששוה לגובה VB תצייר ריבוע

ציור אליפסה\עיגול

(e.Graphics.DrawEllipse(Pens.BLUE, x, y, WIDTH, HIGH

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם חמשה מרכיבים הראשון PENS.BLUE זהו העט שאיתו VB ישתמש
לאחר מכן ישנה קורדינאטה שמורכבת משני מספרים מספרים אלו הם לא מרכז האליפסה
X=הנקודה הכי שמאלית באליפסה
Y=הנקודה הכי עליונה באלפסה
WIDTH=רוחב האליפסה
HIGH=אורך האליפסה
אם תציבו רוחב ששוה לגובה VB תצייר עיגול

ציור חלק ממעגל

התוצאה המתקבלת היא קשת

(e.Graphics.DrawArc(Pens.Blue,X, Y, WIDTH, HIGH, START-ANGLE, SWEEP-ANGLE

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם שבעה מרכיבים הראשון PENS.BLUE זהו העט שאיתו VB ישתמש
WIDTH=רוחב האליפסה
HIGH=אורך האליפסה
START-ANGLE-הזויית במעלות (מתוך 360 מעלות של המעגל\אליפסה) שממנה נתחיל לצייר את קשת
SWEEP-ANGLE-מכמה מעלות תהיה מורכבת הקשת --אם תכתבו 90 תקבלו קשת של רבע עיגול אם תכתבו 180 תקבלו קשת של חצי עיגול

יש לדעת שאת הזווית יש VB מחשבת כנגד כיוון השעון לכן וכמעגל הפוך ---לכן השעה 12 שאצלנו נחשבת המעלה ה90 ב VB היא 270
והשעה 6 שאצלנו היא 270 ב VB היא 90 כמו כן את SWEEP-ANGLE השפה מציירת כנגד כיוון השעון כך שאם תירצו לציירקשת שהיא הרבע הימני
העליון של המעגל ה START ANGLE צריך להיות 270 וה SWEEP-ANGLR צריך להיות 90 ואם תירצו את הרבע הימני התחתון ה START-ANGLE

צריך להיות 0 וה SWEEP-ANGLE צריך להיות 90
אם תציבו רוחב ששוה לגובה VB תצייר קשת של עיגול

ציור פרוסה ממעגל\אליפסה

התוצאה המתקבלת היא ציור של חלק ממעגל שדומה לפרוסת עוגה

(e.Graphics.DrawPie(Pens.Blue, x, Y, WIDTH, HIGH, START-ANGLE, SWEEP-ANGLE

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם שבעה מרכיבים הראשון PENS.BLUE זהו העט שאיתו VB ישתמש
WIDTH=רוחב האליפסה
HIGH=אורך האליפסה
START-ANGLE-הזויית במעלות (מתוך 360 מעלות של המעגל\אליפסה) שממנה נתחיל לצייר את הפרוסה
SWEEP-ANGLE-מכמה מעלות תהיה מורכבת הפרוסה --אם תכתבו 90 תקבלו פרוסה של רבע עוגה אם תכתבו 180 תקבלו פרוסה של חצי עוגה

VB תצייר קו ממרכז המעגל אל ה START ANGLE ואז תצעד משם כנגד כיוון השעון את מספר המעלות שצינתם ובסופם תצייר קו בחזרה אל מרכז המעגל
יש לדעת שאת הזווית יש VB מחשבת כנגד כיוון השעון לכן וכמעגל הפוך ---לכן השעה 12 שאצלנו נחשבת המעלה ה90 ב VB היא 270
והשעה 6 שאצלנו היא 270 ב VB היא 90 כמו כן את SWEEP-ANGLE השפה מציירת כנגד כיוון השעון כך שאם תירצו לצייר פרוסת עוגה שהיא הרבע הימני
העליון של המעגל ה START ANGLE צריך להיות 270 וה SWEEP-ANGLR צריך להיות 90 ואם תירצו את הרבע הימני התחתון ה START-ANGLE

צריך להיות 0 וה SWEEP-ANGLE צריך להיות 90
אם תציבו רוחב ששוה לגובה VB תצייר פרוסה של עיגול

ציור פוליגונים--צורה מרובת צלעות

(E.Graphics.DrawPolygon(Pens.Aqua ,ARRAY OF POINTS

זוכרים את הערכות ציור לילדים שבהם היה דף לבן ריק ובו מספרים מ 1 עד 50 והיינו צריכים למתח קו בין המספרים לפי הסדר ואז היינו מקבלים ציור
זה מה ש DRAWPOLIGON עושה

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם שבעה מרכיבים הראשון PENS.AQUA זהו העט שאיתו VB ישתמש

ARRAY OF POINTS-כדי שהפונקציה תדע מאיזו נקודה לאיזו נקודה עליה למתח קו אי אפשר להציב בה ישר את הקורדינאטות אלא צריך קודם
ליצור את הנקודות שמכילות את הקורדינאטות עלידי שימוש במשתנה מסוג POINT

מומלץ לתת לנקודות את השמות POINT1,POINT2,POINT3 והלאה כדי שנוכל להבין מה התוכנית עושה
מכריזים על הנקודות ככה
(0,0)DIM POINT1 AS NEW POINTׂ
(100,20)DIM POINT2 AS NEW POINT
(120,80)DIM POINT3 AS NEW POINT
(150,50)DIM POINT4 AS NEW POINT
(100,40)DIM POINT5 AS NEW POINT

וכן הלאה כפי מספר הצלעות שאתם רוצים ליצור במצולע שלכם VB יחבר לבד תמיד אוטומטית בין הנקודה האחרונה והראשונה ובכך תקבלו תמיד מצולע סגור
לאחר שיצרתם את הנקודות יש לשים את כולם בתוך מערך מסוג POINT שמצהירים עליו כך

{Dim poLypoint As Point() = {point1, point2, point3, point4, point5

POLYPOINT הוא סתם שם שאני בחרתי אפשא לבחר בכל שם אחר
וכעת לאחר שהצבנו ערכים במערך מציבים בפונקציה את שם המערך

(E.Graphics.DrawPolygon(Pens.Aqua ,poLypoint

ישנה דרך נוספת להציב ערכים בתוך מערך מסוג POINT והיא ללא הצהרה מוקדמת על משתנים מסוג POINT
אלא פשוט ישר לפתוח מערך כזה ולהציב לתוכו
כך
Dim yoni2 As Point() = {New Point(0, 0), New Point(100,

100), New Point(100, 0)}

מילוי פוליגונים

הפונקציה DRAWPOLYGON ציירה מצולע רק ואם רוצים לצייר מצולע שתוכנו מלא צבע יש להשתמש בפונקציה FILLPOLYGON
היא עובדת בדיוק כמו DRAWPOLYGON מבחינת הנתונים שצריך להזין לתוכה אלא שכדי לבחור את הצבע לא משתמשים בפקודה PENS אלא בפקודה
BRUSHES

(e.Graphics.FillPolygon(BRUSHES.RED, ARRAY OF POINTS

ARRAY OF POINTS-כדי שהפונקציה תדע מאיזו נקודה לאיזו נקודה עליה למתח קו אי אפשר להציב בה ישר את הקורדינאטות אלא צריך קודם
ליצור את הנקודות שמכילות את הקורדינאטות עלידי שימוש במשתנה מסוג POINT

מומלץ לתת לנקודות את השמות POINT1,POINT2,POINT3 והלאה כדי שנוכל להבין מה התוכנית עושה
מכריזים על הנקודות ככה

וכן הלאה כפי מספר הצלעות שאתם רוצים ליצור במצולע שלכם VB יחבר לבד תמיד אוטומטית בין הנקודה האחרונה והראשונה ובכך תקבלו תמיד מצולע סגור
לאחר שיצרתם את הנקודות יש לשים את כולם בתוך מערך מסוג POINT שמצהירים עליו כך

{Dim poLypoint As Point() = {point1, point2, point3, point4, point5

POLYPOINT הוא סתם שם שאני בחרתי אפשא לבחר בכל שם אחר

(E.Graphics.FILLPolygon(BRUSHES.RED ,poLypoint

ציור מספר קויים

פונקציה זאת מציירת מספר קווים כאשר כל קו מתחיל בנקודה שבה הקו הקודם נגמר כך שבסוף מקבלים מצולע לא סגור
ההבדל בין הפונקציה הזאת לבין הפונקציה לציור פוליגון זה שפונקצית ציור פוליגון אוטומתית תקשר בין סוף הקו האחרון לתחילת הקן הראשון
כך שתמיד יתקבל בה מצולע סגור

(e.Graphics.DrawLines(Pens.Black, points

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם שבעה מרכיבים הראשון PENS.BLACK זהו העט שאיתו VB ישתמש
POINTS- שמו של המערך מסוג POINT שבו שמתם את הקורדינאטות
ישנם שני אפשרויות ליצור כזה מערך
1-ליצור מספר משתנים מסוג POINT ואז לשים אותם בתוןך מערך מסוג POINT
לדוגמא-

מכריזים על הנקודות ככה

ואז מציבים אותם בתוך מערך

{Dim LINESpointS As Point() = {point1, point2, point3, point4, point5

(E.Graphics.DrawLINES(Pens.Aqua ,LINESpointS

ישנה דרך נוספת להציב ערכים בתוך מערך מסוג POINT והיא ללא הצהרה מוקדמת על משתנים מסוג POINT
כך

100), New Point(100, 0)}

ציור מספר מרובעים

פונקציה זאת מציירת מספר ריבועים בפעם אחת

(e.Graphics.DrawRectangles(Pens.Red, ARRAY OF RECTANGELS

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם שבעה מרכיבים הראשון PENS.RED זהו העט שאיתו VB ישתמש

ARRAY OF RECTANGELS- זהו מערך שמכיל בתוכו משתנים מסוג RECANGELS כל משתנה מסוג RECTANGELS מכיל בתוכו 4 נתונים
הראשון והשני הם הקורדינאטה של הפינה השמאלית העליונה שממנה יתחיל הציור של המרובע השלישי מכיל את הרוחב של המרובע
והרביעי מכיל את הגובה של המרובע

אפשר קודם כל לפתח מספר משתנים מסוג RECTANGEL ואז להציב אותם במערך מסוג כזה
(Dim r1 As New Rectangle(0, 0, 100, 100
(Dim r2 As New Rectangle(0, 0, 80, 80
(Dim r3 As New Rectangle(0, 0, 50, 50
(Dim yoni1 As Rectangle() = {r1, r2, r3

(e.Graphics.DrawRectangles(Pens.Red, yoni1

ואפשר גם להציב ישר ערכים לתוך מערך כזה
Dim rects As Rectangle() = {New Rectangle(0, 0, 100, 200), _
New Rectangle(100, 200, 250, 50), _
New Rectangle(300, 0, 50, 100)}
מפאת אורכה של השורה שמנו את הסימן השמור _ קו תחתון
הקו התחתון אומר למהדר של VB להתיחס לשורה הבאה כאל המשך של השורה הנוכחית ולא להתיחס אליה כאל שורת קוד חדשה

(e.Graphics.DrawRectangles(Pens.Red, rects

מילוי מלבנים ואליפסות

הפרוצדורות DrawRectangle ו- DrawEllipse מציירות מלבן ריק ואליפסה ריקה
כדי לצייר מלבן מלא ואליפסה מליאה, נשתמש בפרוצדורות FillRectangle ו- FillEllipse .
הפרמטרים שהן מקבלות זהות ל- DrawRectangle ו- DrawEllipse, חוץ מהבדל אחד: במקום לקבל "עט"
Pen שבה יש לצייר את המלבן או האליפסה, אנו מעבירים להן "מברשת" Brush שבה יש למלא את המלבן או האליפסה

מילוי אליפסה

(e.Graphics.FillEllipse(Brushes.Indigo, x, y, WIDTH, HIGH

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם חמשה מרכיבים הראשון BRUSHES.Indigo זהו הצבע שאיתו VB ישתמש
כדי למלאות את האליפסה אתם יכולים להחליף את הצבע כרצונכם
WIDTH=רוחב האליפסה
HIGH=אורך האליפסה
אם תציבו רוחב ששוה לגובה VB תצייר עיגול

מילוי מרובע

(e.Graphics.FillRectangle(Brushes.Black,X, Y, WIDTH, HIGH

בתוך הסוגריים של הפונקציה ישנם חמשה מרכיבים הראשון BRUSHES.Indigo זהו הצבע שאיתו VB ישתמש
כדי למלאות את המרובע אתם יכולים להחליף את הצבע כרצונכם
לאחר מכן ישנה קורדינאטה שמורכבת משני מספרים מספרים אלו הם לא מרכז בריבוע (נקודת מפגש האלכסונים )
אלא מספרים אלו הם הנקודה השמאלית העליונה של המרובע שממנה VB תתחיל לצייר את המרובע
WIDTH=רוחב המרובע
HIGH=אורך המרובע
אם תציבו רוחב ששוה לגובה VB תצייר ריבוע

להערות ולהצטרפות לצוות הפרויקט או להירשם לקבלת עידכונים
yoni333@gmail.com
ישן 24-04-2007, 21:02
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yoni333 שמתחילה ב "אני מזמין אןתך לחשוף כאן"

למרות הכלבוטק וונאבי סטייל שלך, אין לי בעיה לענות:
כיום זה די נדיר שאני צריך להשתמש במשהו שאני לא מכיר, כי אני מתכנת כבר לא מעט שנים.
אבל כשאני התחלתי גם לי היה קצת מתסכל, לא היה לי ספר או קורס, פשוט ניסיתי וטעיתי ומזה למדתי.
ואם לא ידעתי אז חיפשתי, וזה באמת לקח לפעמים הרבה זמן וזה היה מייאש, אבל לפי דעתי זה משהו חובה שכל מתכנת צריך לעבור. בזכות זה היום נדיר מאוד למצוא משהו שאני צריך לחפש, והחיפושים הארוכים לימדו אותי בדרך הקשה איך לחפש טוב, ובעיקר להבין במהירות מה שאני מוצא. בנוסף, זה שדרג את האנגלית שלי באלפי מונים, ואני מתמצאבה היום לא פחות טוב מבעברית, במיוחד בספרות המקצועית שקשורה לתכנות. כל העיברות של המילים האנגליות למשל מוטציות כמו "בקר" וכאלה, לפי דעתי זה סתם מפריע לאנשים ומונע מהם מללמוד את המונחים המקצועיים.

אז בתשובה לשאלה "כמה זמן אתה שובר את הראש כדי ללמד פונקציה חדשב מההתחלה ועד הסוף דרך ה HELP באנגלית" אני עונה לך בכנות - עניין של כמה שניות עד דקות ברוב המוחלט של המקרים.
("בתנאי שלא למדת תכנות בצורה מקצועית" - מה זה צורה "מקצועית"? קורס של ג'ון ברייס? תואר? אני יכול להגיד לך משהו: אני עכשיו עושה תואר במדעי המחשב אבל לתכנת למדתי הרבה הרבה הרבה לפני,ואני אומר לך ממה שאני רואה מסביבי - רוב האנשים יוצאי תואר במדעי המחשב או קורסים למיניהם בקושי יודעים להדפיס "hello world" על המסך אם הם לא ידעו תכנות עוד לפני.)

נערך לאחרונה ע"י maxim k בתאריך 24-04-2007 בשעה 21:05.
ישן 26-04-2007, 11:22

הפרויקט נועד להפוך את התיכנות לנחלת רבים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "למרות הכלבוטק וונאבי סטייל..."

אני מסכים איתך שמי ששבור את הראש לומד הרבה יותר ברצינות ומשיג שליטה של כמו דג במים
בשפת התיכנות שלמד
אבל לפעמים לא יעזור לך כמה תשבור את הראש פשוט לא תצליח כי חסר לך ידע בסיסי מוקדם שאפילו אין לך מושג מהו-
וגם אני העשרתי מאד את אוצר המילים שלי באנגלית עקב כך

אבל אני רוצה (ואני לא היחידי אני מקווה) לפתח את העולם של התיכנות גם לאנשים שאין להם את הזמן ואת היכולת ואת הידע המקדים

כמו כן לפי השאלות פה ובעוד הרבה הרבה פורומים (ואתה מוזמן לבדק אותי) רב השאלות שנשאלות הם לא ברמת תיכנות גבוהה
לדוגמא-תפתח סקר ותבדוק כמה תכנתים שלמדו רק בבית ללא קורסים יודעים לעבוד עם DIRECT-X
כנו כן תבדור כמה אנשים יודעים בכלל מה עושים 60% מהבקרים של VB
(מה שמעיד על כמה אנשים לא יודעים לנצל את השפה ללא עזרת קורסים מקצועים לרב האנשים אין את הזמן לעבור את המסלול שעברת)

ואגב-לשבת מול המחשב כמה שנים לתרגם טקסטים וללמד אותם לדעתי נקרא ללמד בצורה מקצועית גם אם לא קיבלת תואר
ישן 27-04-2007, 00:17
  danben danben אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.03
אתה מקשיב לשטויות שאתה כותב?!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yoni333 שמתחילה ב "הפרויקט נועד להפוך את התיכנות לנחלת רבים"

כמו שאי אפשר לבנות בית בלי יסודות וכמו שאי אפשר לרוץ לפני שלומדים ללכת , ככה גם בתכנות.

אתה מנסה לעשות את התכנות נגיש?! נגיש למי?! מי שרוצה ללמוד צריך רק לשאול איפה אפשר למצוא מידע מתאים. יש מספיק אנשים שיידעו בדיוק להפנות למקום הנכון.

להפוך את המידע לנגיש?! הכל נגיש באינטרנט, רק צריך לרצות למצוא. רק צריך לדעת לקרוא.
אולי מה שאתה צריך לעשות הוא שעת סיפור שבה אתה תקריא לאנשים פרקים נבחרים מתוך ספרים מומלצים....

הכל נגיש למי שרוצה. יש שלבים שצריך לעבור. אם תתחיל לתכנת היום לא תוכל מחר, לא בעוד חודש וגם לא בעוד שנה לכתוב מערכת הפעלה כמו חלונות. יש שלבים בדרך. צריך לצבור ידע וצריך לצבור נסיון.

בכל אופן, תפסיק לזבל את הפורום בשטויות. יש לך שאלה תשאל. אם אתה חושב שחסר לך ידע, אנשים ישמחו להפנות אותך למקור הנכון.
ישן 24-04-2007, 19:28

עדכון לפרויקט HELP
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoni333 שמתחילה ב "פרוייקט בניית HELP ל VB NET/6/2005"

עדכון לפרויקט HELP

נושא:גרפיקה

הערה: כדי להשתמש בגרפיקה יש לקרא את הפתיחה להודעה מס2 באשכול כאן

מחיקת כל מה שמצויר בטופס והחלפת צבעו

e.Graphics.Clear(Color.Red)

אפשר לשים כל צבע אחר

ציור קוים עקומים

(E.GRAPHICS.DRAWCURVE(PENS.BLACK, ARRAY OF POINT

הפונקציה מציירת קו בין הקורדינטות שמוזנות לה על ידי המערך היא עובדת כמו
DRAWLINES רק שבמקום לקבל קו ישר מקבלים קו עקום
POINTS- שמו של המערך מסוג POINT שבו שמתם את הקורדינאטות
ישנם שני אפשרויות ליצור כזה מערך
1-ליצור מספר משתנים מסוג POINT ואז לשים אותם בתוןך מערך מסוג POINT
לדוגמא-

מכריזים על הנקודות ככה
(0,0)DIM POINT2 AS NEW POINT
(120,120)DIM POINT3 AS NEW POINT
(250,50)DIM POINT4 AS NEW POINT
(400,140)DIM POINT5 AS NEW POINT

ואז מציבים אותם בתוך מערך

{Dim LINESpointS As Point() = {point1, point2, point3, point4, point5

(E.Graphics.DrawLINES(Pens.Aqua ,LINESpointS

כך

100), New Point(100, 0)}
ARRAY OF POINT-

הפונקציות עד כה:

DRAWLINE
DRAWLINES
DRAWRECANGLE
DRAWRECANGLES
DRAWELLIPSE
DRAWCURVE
DRAWPOLYGON
DRAWARC
DRAWPIE
FILLRECTANGLE
FILLELLIPSE
FILLPOLYGON
CLEAR

ישנם עוד אפשרויות רבות לעבוד עם הפונקציות שהובאו כאן עיין ב HELP של המהדר

אתר נפלא ללימוד VB
http://he.wikibooks.org/wiki/Visual...3%D7%95%D7%AA_%

D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9_%D7%91%D7%A9%D 7%A4%D7%94/%D7%AA%D7%9B%D7%95%

D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%A9%D7%A4%D7%94

להערות ולהצטרפות לצוות הפרויקט או להירשם לקבלת עידכונים
yoni333@gmail.com
ישן 26-04-2007, 11:24

עדכון לפרויקט HELP

עבור גירסא-VB 2005
נושא:גרפיקה 2D

בכל הפונקציות הגרפיות המתון הראשון שצריך להכניס בסוגריים
הוא הצבע שבו אנחנו רוצים לצייר עשינו זאת על ידי PENS.BALCK (או כל צבע אחר) בפונקציות שמציירות או על ידי BRUSHES בפונקציות שממלאות
צורה בצבע

אבל VB 2005 נותנת הרבה יותר כלים ואפשרויות לקביעת אופי הקוים של הצורות שאנחנו יוצרים

האוביקט PEN
אנחנו יכולים לפני שאנחנו מצירים להגדיר את סוג העט שאיתו אנחנו משתמשים

הגדרת העט
(Dim YONI_pen1 As New Pen(Color.RED, WIDTH

הנתון הראשון בתוך הסוגריים הוא צבע העט בו אנחנו משתמשים

WIDTH-להכניס מספר או משתנה שמכיל את רוחב העט הרצוי -אם לא נציב מספר ברירת המחדל תהיה 1
(אפשר להכניס גם מספרים כמו 100 אבל אז לפעמים נוצרות שגיאות בציור)

כעת אפשר להציב זאת בפונקציה גרפית

e.Graphics.DrawRectangle(YONI_pen1, 0, 0, 100, 100)

לאחר שהגדרנו PEN אפשר בכל שלב בתוכנה לשנות את צבעו או רוחבו
כך yoni_pen1.Color = Color.Azure
או רוחבו yoni_pen1.Width = 3

אפשרויות בתוך האוביקט PEN

לאחר שהגדרנו אוביקט מסוג עט אפשר לשנות בו כל מיני פרמטרים

צורת תחילת הקו-STARTCAP

yoni_pen1.StartCap = Drawing2D.LineCap.ArrowAnchor

צורת סוף הקו- EndCap

yoni_pen1.EndCap = Drawing2D.LineCap.ArrowAnchor

אם נצייר את הקו

e.Graphics.DrawLine(yoni_pen1, 5, 5, 100, 100)

נקבל קו אדום עבה שיש חץ בתחיתו וסופו
הפרמטרים ENDCAP,STARTAP לא עובדות בפונקציות לציור צורות סגורות כמו DRAWRECTANGLE

פגישת קוים

לפעמים כאשר אנו מציירים נפגשים קווים ונוצרות פינות לדוגמא כאשר מצירים ריבוע
באפשרותנו לקבוע כיצד יראו הפינות שנוצרו עקב פגישת הקוים

לאחר שיצרנו אוביקט PEN להוסיף בקוד

YONI_pen1.LineJoin = Drawing2D.LineJoin.Bevel
חותך את השפיצים של הפינות

YONI_pen1.LineJoin = Drawing2D.LineJoin.Miter
פינות שפיציות

YONI_pen1.LineJoin = Drawing2D.LineJoin.Round
פינות מעוגלות

מי שמעוניין שנשלח לו עידכונים לאימייל או להצטרף לצוות הכתיבה
yoni333@gmail.com

לכתבו על ה DUSHPATTREN
Pen.DashPattern property
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר