לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2007, 22:48
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
אומנות לחימה - החלטה..

לפני כמה זמן רשמתי על התלבטות שהייתה לי לגבי אומנויות לחימה.
נראה לי שהבנתי מה אני מחפש.
בגדול - אגרוף תאילנדי.
מה שבאמת חשוב לי מאגרוף תאילנדי, בעצם הכי חשוב בכלל בשבילי, זה ה-low kick והברכיות.
בנוסף לזה אני מחפש שיטה ששמה דגש על חישולים ואגרסיביות, רק שלא בצורה מופרעת [free fight].. שלשיטה תיהיה משמעת וחוקים.
המטרה העיקרית שלי בתכלס - הגנה טובה ברחוב, בבצפר, ובמצבים מפתיעים; עבודת קרקע חשובה לי פחות, ז"א היא חשובה לי אבל נראה לי שאני ישלים בעתיד תקופה מסוימת בג'ודו שיהיה לי רקע בסיס לזה.
אני בעקרון מעדיף שיטה יותר מרובעת וחזקה, מגמישה וזריזה.. שיטה שעובדת יותר על בעיטות אבל לא מזניחה אגרופים.
אני עוד שנה וחודשיים מתגייס, אז הייתי מעדיף שיטה שתראה תוצאות בזמן קצר יחסית..
עכשיו אמרתי בגדול - אגרוף תאילנדי, כי אם אני לא טועה כל מה שאני מחפש נמצא שם, אבל יש סיכוי גדול שאני טועה, כי אני לא מומחה, והידע היחיד שלי על השיטה הזאת הוא בעיקר מהמשתמש MuayThai פה בפורום חח, ומעוד סרטונים שראיתי ביוטיוב.. אז ככה שאני אשמח להכוונה שונה אם יש משהו מתאים יותר.
בכל אופן תודה רבה רבה מראש, פורום מעולה, למדתי המון מהאשכולות פה [שזה בעצם מאתמול חח].
שהיה לכם למחר חג עצמאות שמח [אני לא יהיה פה עד רביעי] ולילה טוב.
חזרה לפורום
ישן 23-04-2007, 14:15
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בשמחה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי DonJenove שמתחילה ב "אני עוד פה |שפעת| שחכתי..."

אני סבור שאדם לומד מה שמוצא חן בעיניו גם אם זה לא בהכרח יעיל ושימושי לרחוב זה בהחלט יעיל להתפתחות עצמית ולהנאה רבה.
לגבי הרחוב עדיף להתחיל עם משהו במגע מלא שאיתו מגיעים להישגי רחוב מהר יותר.
אנשים יכולים לעשות דברים רכים או קשים פנימיים או מוחצנים בסופו של דבר הם יגיעו לאותה רמת שליטה ויכולת כאשר יש להם עומק ורוחב שליטה והכרה של שיטות.
מי שרוצה ללמוד קראטה בגלל שהוא אוהב איך שזה נראה בחר מכונית בשל הצבע שלה אז לא איכפת לו אם השיטה כולל דברים אחרים או לא.
מי שמחפש יעילות רחוב אינו יכול להתעלם מהמציאות.
תריך ללמוד קרקע,עבודת זריזות ומעברים,נשק קר וחם.
MMA נותן מענה טוב לזה לא משנה סמבו ג'ו ג'יטסו,נינפו,ברזילאי .
כדאי תחילה להתמיד בשיטה נתונה עד שמתחילים לקבל תחושת גוף טובה הן שלי והן של גוף יריב וכיצד לבצע מניפולציות באופן אינסטנקטיבי.
בהמשך, אדרבא, אפשר להמיר למשהו אחר או אפילו ללמוד במקביל.
העקרונות שלי להגנה עצמית הן:
א) התאמת תגובה לתנועת היריב.
(ב) פריצה תוך ריכוך.
(ג) ניטרול ראש הנחש.
(ד) מירב הנשק.
(ה) הורדה תוך שליטה.
יש כמובן פרמטרים נוספים בהם שלבי התיקול, זרימה בלתי פוסקת עד הורדה או ניתוק מגע, מיקצבים מותנים, ניצול שטח בהדחקה או דחיקה ועוד רבים.
דוגמא מאוד ברורה ומוכרת מנסיון גם באימון וגם ברחוב הינו להשתדל לא להכנס להטלה, מנוף או בריח בלי לרכך לפני כן או בו זמנית באמצעות חבטות, ברחוב האנדרנלין משתולל ועם המתח ורצון החיים גם יריב חלש מקבל כחות מדהימים ופיתאום הבריח שביצעתי נפלא במכון אינו מצליח כלל
חזרה לפורום
ישן 24-04-2007, 21:07

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DonJenove שמתחילה ב "אומנות לחימה - החלטה.."

ekelizek אממ לא ממש הבנתי על איזו אומנות המלצת, אבל אני מאוד שמח על ה"פרטי" =).

Nir הייתי בגדי קנפו ג'יטסו חצי שנה, אני לא יכול להיות שם מכמה סיבות אישיות.. בכל מקרה לא ממש התחברתי לשיטה הזו כשהייתי שם, למרות שאפשר להגיד לזכותה שמשפרת את היעילות לרחוב בהמון [למרות שבעניין החישול, לא שמים שם ממש דגש.. אין עבודות כמעט על השק, או על הלפות, אולי פעם ב..] - שיטה באמת מומלצת, חבל שאני לא יוכל ללכת לשם [כן אצל שלום אדמוני].
בנוגע לקרב מגע הייתי בכמה שעורי ניסיון ולא ממש אהבתי, למרות שאני יודע על היעילות שלו תוך זמן קצר... אגרסיביות לא ממש הייתה שם, שאלתי חבר שלי שמתאמן שם [דרכו באתי] על החישולים שם, והוא אמר לי שהם לא ממש מקדישים לזה זמן, אלא שזה בא לבד עם הזמן..

אם אין אגרוף תאילנדי בחדרה, יש אולי בסביבה הקרובה? [אור עקיבא, פרדס חנה, בנימינה, זכרון יעקוב.. אפילו אולי בנעורים].
אם אין אז אולי אני באמת ילך לקרב מגע, ויתחבר לזה עם הזמן [מקסימום אני יעזוב ויעבור לג'ודו, לפחות בקרקע אני יהיה חזק..].
ד"א יש בחדרה קיק בוקס, אצל אחד בשם בוריס.. אממ מה זה?

תודה רבה לשניכם
חזרה לפורום
ישן 25-04-2007, 08:03

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "אני הייתי ממליץ על:"

יש לי כמה שאלות לגבי זה:

1) יש הבדל בין ג'ו ג'יטסו לג'ודו?
2) בשנה+ אפשר להגיע להישגים בג'ו ג'יטסו?
3)ראיתי קרבות MMA עד כמה הקרקע חשובה, ואיך מתאגרפים תאילנדים לא מצליחים שם להביא אף ברכית או רגל כי ישר תופסים אותם ומגיעים לקרב קרקע..
אבל במצב שאני ברחוב, רב עם 3 אנשים לדוגמא.. אם אני יודע קרקע, אני יוכל לטפל רק באחד מהם בזמן שהשניים האחרים מרביצים לי, ככה נראה לי לפחות.

אם אני למשל יודע אגרוף תאילנדי [חח סתם דוגמא כי נתפסתי על זה], אני יוכל לגמור אותם במהירות עם כמה low kick ו-front kick נראה לי. לצערי אני לא מצליח ליישם ברחוב כלום מהניסיון שלי בקראטה, אולי מלבד לכמה הגנות בסיסיות בשיטה+מכת נגד. בחצי שנה שלי בקנפוג'יטסו, שזה משולב, יצא לי רק שלושה חודשים+- להתאמן קרבות, השאר בדיוק נכנסו לתקופה של אימוני קרקע. השלושה חודשים האלו נתנו לי חישול משמעותי לגוף, אגרסיביות ובטחון עצמי [ובין השאר גם התנסות במגע מלא]. עם זאת למדתי טכניקה מעטה מאוד בשלושה חודשים אלו, ובטח שעכשיו אחרי שעבר זמן, אני לא יצליח ליישם אף טכניקה מהקנפוג'יטסו.
ככה שאני לא ממש יכול להגיד על עצמי שיש לי בסיס טוב לקרב על הרגליים.. ואני יכול להגיד את זה בתור אחד שכן מנוסה פחות או יותר בקרבות ברחוב, אבל מנוסה יותר בקטע של להפסיד

אז בכל זאת כדאי לי להתעמק בקרקע כרגע, עד ההתגייסות?
ד"א הלחימה המשולבת שהזכרת, עם לימודי אגרוף תאילנדי בנפרד נשמע לי מעניין מאוד.. אתה מכיר אולי סניפים בסביבה הקרובה לחדרה?

תודה על הכל

עריכה - חבר'ה יש קיק-בוקס בחדרה, אצל אחד בשם בוריס, מה זה קיק-בוקס? יכול להיות שזה אגרוף תאילנדי רק בשם אחר?

נערך לאחרונה ע"י DonJenove בתאריך 25-04-2007 בשעה 08:17.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר