לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2005, 22:00
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
פה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אפשרות מעניינת לא חשבתי על זה אבל,"

אני לא יכול לענות,רק לנחש. בהתחשב בשטח הפנים של הברזל לעומת הרווחים,זה נראה לי כמו 20% חומר לעומת רווח לתא שטח, יש סיכוי גבוה יותר לאי-יזימה לדעתי.
אל תשכח שגם בפגיעה במוטות הברזל שהינם קטנים ומעוגלים יש סיכוי טוב של החלקה של המרעום לכיוון הרווח.
עובדה שגם אצלנו עובדים על רעיונות דומים, לדוגמא במיגון Grid נוסף לכלים מסויימים. שם המרחק קרוב עד צמוד לתובה לכן בפירוש מדובר על כוונת אי-יזימה. יש לי תמונה,אם זה אפשרי אעלה אותה.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2005, 23:13
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
הממ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "שאלה למומחים לתחמושת ומטענים (לא חידה)"

גם אני מכיר את התאוריה של השאיפה שהרקטה "תתקע" ולא תיזום , אבל לא בזה מדובר.
א - ל RPG מנגנון השמדה עצמית פירוטכני - אם הוא ישאר תקוע הוא ייזום את עצמו בכל מקרה.
ב - לפי פרישת הרשת והעובדה שה RPG כנראה לא יגיע בדיוק בניצב למישור המיגון יש סיכוי טוב ליזימה.

בכל מקרה - חישוב מהיר מעלה כי ה STANDOFF האידיאלי הוא באזור ה 0.85 מטר מהמטרה, ה SLAT ARMOR נמצא במרחק 0.5 מ'.
הרעיון הוא ליזום אותו בזוית ומרחק לא אידיאליים ולגרום ל JET להתבדר.
מדובר בפתרון זמני עד שיגיע המיגון הראקטיבי.
http://www.defense-update.com/produ...lat-stryker.htm

http://www.defenselink.mil/news/Feb..._200402031.html
"It did exactly was it was intended to do," he continued. "When the round impacted on the slat armor, it detonated the warhead. The round defused in that space."
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 03-02-2005, 01:48
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
על
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "הממ...."

פי זכרוני מדובר על כחמש-שש שניות עד שמנגנון ההשמדה עובד, עכשיו אני לא מאמין שרש"ק ישאר תקוע באוויר בין שתי מוטות (לא לזה כיוונתי) כמו בדוגמא של Tal53 אבל תהיה לפחות החלקה כלשהי/נפילה בין אם בזמן יזימה בפגיעה או בשנייה שתיים שבין האי-יזימה ליזימה האוטומטית שבה כבר הוא החליק/נפל.
לגבי ב'- הוא לא צריך להגיע ישר כדי ליצור את המצב עליו אנו מדברים, אני רואה שם טווח של לפחות 40-50 מעלות לכל כיוון שיובילו למצב הזה.
כלומר,לדעתי המטרה היא יצירת יזימה לא אידיאלית על פי תנועה זוויתית שתווצר בין הרש"ק למוטות ולא Standoff וודאי בכל פגיעה. כמו שאני מפענח גורם האי-וודאיות וסיכוי החלקה/נפילה הם קריטיים יותר בתכנון הזה,אחרת באותה מידה יכלו לבחור ביצירת שטח פנים גדול יותר לשם יזימה רחוקה וודאית ומניסיונו גם זה לא אידיאלי.
בכל אופן, רק דעתי הלא מלומדת.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 03-02-2005, 09:05
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
זמן השמדה עומד על 4.5 שניות בערך....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "על"

אם אני זוכר נכון.
לגבי ההסטה - כלוב רחוק יותר הוא בעייתי (במידת האפשר דווקא היה עוזר, ראה ערך גדרות הנ"ט שלנו) , אין ספק שהרעיון הוא להטות את הרש"ק/ גרימת יזימה לא אידיאלית - קרי פגיעה ביכולת יצירת ה JET , מה שכן - מכל החומר שקראתי בנושא בפרוש מדובר על יזימת הרש"ק ולא איזושהי תקווה שהוא לא ייזום - ראו את הדוגמאות שהבאתי ויש עוד הרבה.

לגבי ה STANDOFF - מכיוון ואין איתי כאן ספרות מקצועית , החישוב שנעשה משמיט גורמים רבים - וכמו שנאמר, הרבה גורמים משפיעים על המרחק האידיאלי.
לפיכך מעניין אותי לראות את הגודל האמיתי (ברקטת 85 מ"מ אגב...)

לגבי יעילות המיגון - אין ספק שהפתרון הוא זמני ומסורבל.
ישנן הצלחות וישנן כשלונות אבל זה בוודאי עדיף מכלום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
סטרייקר בוער אחרי פגיעת 2 רקטות RPG.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 03-02-2005, 09:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "שאלה למומחים לתחמושת ומטענים (לא חידה)"

שיטת המיגון הזאת נקראת כלוב קרינולינה, ע"ש חצאית קרינולינה שהומצאה באנגליה בשנת 1855 בכדי להעניק נפח לשמלות מפוארות. החצאית שהייתה עשויה חישוקי וסורגי מתכת הייתה נלבשת מתחת לשמלה ומנפחת אותה. גם היום משתמשים בחצאית כאלו (מבד, נייר ופלסטיק) בעיקר בשמלות כלה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ofna.project.org.il/info/ofmuz-sh/2002/romina/ks2.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ofna.project.org.il/info/ofmuz-sh/2002/romina/hoop50.jpg]

אני חושב שפיספסתם פה נקודה חשובה: לסורגים תפקידים:
  1. הרחקת נקודת היזימה מגוף הרק"ם. גם אם ברש"קים חלולים מסויימים יזימה מרוחקת מגבירה את היעילות, עדיין כשהם בזווית ולא בניצב רבים הסיכויים שהליינר יתפזר.
  2. נקודה שפסחתם עליה: עיצוב המטען חשוב מאד ליעילות שלו, ברגע שהרש"ק יפגע בסורגים יש סיכוי גדול שהוא יתעוות ויאבד את היעילות, שמעתי מומחי מיגון שטענו אפילו שברש"ק מעוות לא יווצר בכלל ליינר.
את שיטת המיגון הזאת יישמו בסלי הצריח של הטנקים הישראלים, כדאי להסתכל על ההבדל בין סל"צ מרכבה 1 לסל"צ מרכבות מתקדמות יותר ולראות את היישום.

ישן 03-02-2005, 19:53
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
היות וראיתי את האשכול רק הערב...

למיגון מן הסוג הזה מס' תפקידים:
1 - רש"ק חלול של רקטות ממשפחת ה P.G מופעל בשני אופנים כדלקמן:

א - באמצעות מרעום הקשה חשמלי בסיסי (ממוקם בבסיס הרש"ק) המופעל ע"י גביש פיאצואלקטרי
ב - באמצעות גיבוי של מסלול השהייה פירוטכנית להשמדה עצמית.

בעת פגיעת הגביש הפיאצואלקטרי שבקצה האוגיב שבראש הרש"ק נוצר פולס חשמלי המועבר אל המרעום הבסיסי באמצעות המעטפת החיצונית של הרש"ק ובמקביל דרך מעטפת נוספת פנימית שאינה נראית לעין !
נעיצה של הרש"ק בין סורגי הכלוב תגרום למעיכה ולמגע בין המעטפת החיצונית לפנימית דבר שלמעשה ייצור קצר חשמלי ומניעה של מעבר ה"פולס" החשמלי אל המרעום ומכאן שהמרעום לא יוכל למעשה לפעול באופצייה של הקשה אך עדיין קיימת האופצייה הנוספת של ההשמדה העצמית שגם היא תיפגע משתי סיבות עקריות שהן:
1 - הנעיצה החזקה של הרש"ק בסורגי הכלוב תגרום לסדקים בחנ"ם שברש"ק דבר שמפחית את יעילות האפקט החלול היות והחנ"ם שבמטענים חלולים חייב להיות "בעל רציפות" וכן סביר כי ייגרם נזק למבנהו המושלם של הליינר שברש"ק דבר שיפגע גם הוא ביעילות האפקט !
צרף את זה לעובדה שגם מרחק הייזימה מן המטרה התארך וקיבלת פגיעה משמעותית ביכולת החדירה של המטען החלול של הרקטה .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר