לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2007, 22:23
  דביבון ירוק דביבון ירוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
דביבון ירוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יהוחכם שמתחילה ב "אתר חדש בעברית בנושא הארכיאולוגיה המקראית"

אתר יפה מאוד. ברצוני רק להעיר כמה הערות:

1. יש ויכוח גדול כיום לגבי תיארוך מדויק של התקופות, כמה מהכתובות, השם "קרמיקה ישראלית" ועוד כמה מהפריטים המצויינים באתר. לא חייבים כמובן להסכים עם הדעות התל-אביביות, אך יש להזכירן גם אם בקצרה.
2. מכאן נובעת ההערה השניה. הפניות ביבליוגרפיות. התלמידים היום לא משהו, אבל אם הם טרחו והגיעו לאתר אז אולי בכל זאת יש להם עתיד (עבר ככל הנראה כבר יש להם ). לא יזיקו הפניות לספרות בגוף הכתבות.
3. אם כבר כתובות, אז אל תשכחו את כונתילת עג'רוד. אחד האתרים הכי מדהימים שיש, ונראה לי שגם אחרים יחשבו כך.

חוץ מזה, עבודה מרשימה. כל הכבוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2007, 17:39
  יהוחכם יהוחכם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
תודה רבה על התגובות והארות/הערות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יהוחכם שמתחילה ב "אתר חדש בעברית בנושא הארכיאולוגיה המקראית"

ראשית תודה רבה על התגובות/הארות בהחלט נשתדל להתייחס:
דביבון, לגבי הויכוח הנוקב בין האסכולה התל אביבית לירושלמית, בקרוב נפרסם מאמר בנושא, בינתיים יש התייחסויות בערכים : ירושלים , מגידו ויריחו שם מצאנו לנכון לפרט מעט בעניין ....
לגבי ספרות מומלצת וביבליוגרפיה, בהחלט נאמץ את המלצתך ובקרוב נפרסם רשימה כזו...
לגבי כתובת כונתילת עג'רוד, הרמתי את הכפפה וגם הכתובת הזו תפורסם בקרוב, כמובן שלא הכל פורסם עדיין מפאת החומר הרב וקוצר הזמן, אני מתעתד להכניס בקרוב גם את מכתבי ערד ולכיש...
אגב עושה את הרושם שיש לך ידע רב בתחום, אתה מוזמן לפרסם גם משהו משלך. (אפשרות גם באתר או במדור מאמרים). אחד ממטרות האתר הוא להיות במה לרעיונות ,תאוריות שונות, ויכוחים ענייניים וכו.... אני אישית יותר מאשמח שכך יקרה. בקרוב אף תכננתי לפנות לחוקרים שונים בתחום מכל קצוות הקשת על מנת שיפרסמו משהו משלהם באתר (אני אגב למדתי באונ' תל אביב, ופרופ' פינקלשטיין היקר מראשי האסכולה התל אביבית היה אחד ממורי, למרות זאת כפי שאכן שמת לב אני מחזיק בדעה של האסכולה הירושלמית וזאת לאחר מחקר מעמיק שערכתי בעצמי, הכולל חידושים בעיקר מהפן המקראי מחקר עליו אני עדיין עובד, והוא יפורסם לכשאסיים).
עמי, לגבי העומדים מאחורי האתר בקרוב נפרסם גם משהו על זה, למעשה מאחורי כל החומר הכתוב אני עומד (נעזרתי בעיקר באנציקלופדיה לחפירות ארכיאולוגיות ובאתרי אינטרנט של החופרים ביחס לאתרים הארכיאולוגים החפורים) למעט מאמר של הדוקטורנט דן גזית ומדור הטיולים שם כותבת רויטל שמרלינג מדריכת טיולים בחלה"ט לשעבר ואני כמובן מוסיף לגבי האתרים הארכיאולוגים.
אני גם אחראי בפועל על בניית האתר ועיצובו ונעזר בבניית האתר בחבר טוב, איתי בלאס, שבין היתר הוא צלם במקצועו ואחראי על לא מעט מהצילומים שמופיעים באתר.
ושוב תודה רבה על התגובות ובהזדמנות זו שוב אוסיף שכולכם מוזמנים לקחת חלק פעיל באתר ...
בברכה,
בני אליהו
עורך האתר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר