לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2007, 22:48
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
אתה מוזמן
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אתה טועה לגבי החוק. אם..."

לתת לי את הסעיף הרלוונטי בחוק שאוסר על מעסיק לבקש תעודת שחרור מאדם שטוען ששירת בצה"ל.

זה הסעיף היחיד שקיים למיטב ידיעתי:
א. איסור דרישת פרופיל צבאי והשימוש בו (תיקון: תשנ") (א) מעביד לא ידרוש מדורש עבודה או מעובד את הפרופיל הצבאי שלו, ולא יעשה שימוש בפרופיל הצבאי שלו, אם הגיע לידיו, בכל ענין המנוי בסעיף 2(א)(1) עד (6).

(ב) דרש מעביד, בניגוד להוראות סעיף קטן (א), את הפרופיל הצבאי, לא יפגע בעובד או בדורש העבודה בענין המנוי בסעיף 2(א)(1) עד (6) מחמת סירוב למסור את הפרופיל הצבאי.

(ג) הוראות סעיף זה לא יחולו על שירות הבטחון הכללי והמוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, כמעביד, לגבי עובדים בגופים האמורים או לגבי קבלת עובדים לגופים האמורים.

(ד) בסעיף זה, "פרופיל צבאי" - הסימול המספרי שצבא ההגנה לישראל נותן לציון מידת התאמתו הרפואית של אדם לשירות ביחידות ובתפקידים שונים בצבא ההגנה לישראל.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2007, 23:35

אתה מוזמן להמשיך להאמין
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "כנראה שאצלנו מעדיפים לשאול..."

מעניין במה מראה מקום שגוי שדן בכיוון זריחת השמש שונה מ"אמונה" שגוייה בכך? הניתוק הפילוסופי שלך מהחיים הממשיים על פני אדמה מעלה חיוך נרחב במוחי (כמו תמיד). מעניין אותי לקרוא/לשמוע השתלשלות טיעונים אינדוקטיבית כזו או אחת שתוכיח או תפריך את עובדת קיומו של חוק, שאינה כוללת שימוש כלשהו בספר החוקים של מדינת ישראל. את פופר אתה זוכר מהקורס שלך?

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 26-04-2007 בשעה 23:40.
ישן 26-04-2007, 18:43
  cutexxx cutexxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Avi S שמתחילה ב "[font=Verdana]אם קיצרו לך את..."

תודה לכולם על התגובה המהירה ....
עכשיו לפני הכל אני שואל את השאלה אבל לא בשבילי ...
לפי הפרטים שקיבלתי ממנו הסקתי מכך שיצא חוק חדש של הרמטכ"ל שכל מי שינסה להשתמט מהצבא בכל דרך שהיא ירשם לו בתעודות שיחרור "התנהגות רעה " מתוך מקם לקלקל לאותו בחור בהמשך הדרך ומתוך מקום שאותו חייל יעשה חושבים טוב טוב לפני שהוא מנסה להשתחרר מהצבא לפני הזמן שנדרש.
עכשיו לגבי זה שמבקשים או לא תעודות שיחרור ..... יש בזה משהו אבל זה לא ממש העינין אם מבקשים או לא השאלה היא נשאלת אם אותו חוק מדובר ניכנס לתוקף ואם הוא קיים בכלל או שזה סתם שמועה של חייל מסויים או מתוך ניסיון להרתיע ...
כי לי ממש לא נראה שזה הגיוני שחייל שיוצא על בעיות ת"ש מצב שנכפה עליו ירשם לןו בתעודת ]שיחרורו התנהגות רעה לתשומת ליבכם ולתגובות תודה
ישן 26-04-2007, 19:04
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "קודם כל, כל מי שילך לעבוד..."

"כל מי שילך לעבוד בתחום בטחוני (כולל חברת אבטחה וכד') יתבקש להציג את תעודת השחרור"...

למרבה המזל, צה"ל, השב"כ וכד' התקדמו משנות החמישים והשישים, ויש להם אמצעים אחרים לדעת פרטים לגבי מועמד כזה או אחר. דרישה לתעודה מצ'וקמקת היא אולי חלק מבדיקת "האם המועמד מבין שהוא מגיע למקום בירוקרטי", אבל אין לה חשיבות מעבר לכך.

כאיש היי-טק בתחום ה-GPS והתקשורת (בעיקר שירותים מבוססי-מיקום) זומנתי לא פעם לראיונות במקומות עלומים (כלומר, כאלה שרק אחרי שהגעתי לשם הבנתי שזה משרד ממשלתי מיושן וחסר-אמצעים). מילאתי בכל פעם מחדש את אותם הטפסים, ולא התבקשתי להציג ולו תעודה אחת מזמן שירותי הצבאי (שהוא, אגב, מי שהקנה לי את הכישורים לאותן עבודות שהתראיינתי אליהן).

כנ"ל בעשר שנותיי במשמר-האזרחי. עבדתי עם כל מיני יחידות, ומה שקבע זה ריאיון, קורס וטפסים (הרבה טפסים).

פעם היה צורך בתעודת פטור משירות ביטחון / תעודת שחרור, בכדי לצאת מהארץ. גם זה בוטל.
ישן 26-04-2007, 22:55

מעסיקי
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "זה גם לא נכון. מעודי לא ישבתי..."

לא התעניינו יותר מידי ב"טוב מאד" שבתעודה שלי, מהסיבה שהוא אינו שם. מכיוון שלא סיימתי שירות כחוגר, אין לי הערכת שירות אלא רק תכונות אופי. דבר שני, כל חייל מושפע מתב"ן שלילי באופן אוטומטי, אך למפקדיו יש השפעה בדירוג שלו לקראת שחרור. יצא לי לשנות לשני חיילים את ההערכה הסופית על ידי דירוג מפקד. אם לא נאסרת, אונשפטת אולי סתם דירגו אותך נמוך יותר מפקדים שלא אהבו את האופי המסויים שלך.

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 26-04-2007 בשעה 23:08.
ישן 26-04-2007, 20:10
  דניאל מ דניאל מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב ""כל מי שילך לעבוד בתחום..."

ולמה הפסיקו עם המנהגים הנ"ל? לפי דעתי זאת טעות שרק מעודדת אנשים להשתמט או להוציא פטורים מהצבא..

אנחנו חיים במדינה שבא הצבא הוא משהו הכרחי לקיומה, ולכן אנשים שלא משרתים בוא (שלא מסיבות מוצדקות) צריכים להענש. הבעיה היא שקשה להבדיל בין האנשים שסיבת שחרורם באמת מוצדקת, כגון אנשים עם בעיות הסתגלות אמיתיות, בעיות בבית, או סיבות רפואיות מוצדקות, לבין אנשים אנשים שמורידים פרופיל לפרופיל עורפי או פטור מהשירות רק משום שלא מתאים להם לעבוד קשה או כי הם רוצים לחזור הביתה כל יום לשחק כדורגל עם החבר'ה (וזאת סתם דוגמא כי שמעתי איזה ערס אתמול באוטובוס צוחק בטלפון עם חבר שלו על זה שהוא השיג שחרור מהצבא והם לא צריכים לבטל את המשחק כדורגל השבועי שלהם.. ממש מרתיח).
ישן 27-04-2007, 20:10
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cutexxx שמתחילה ב "תעודת שיחרור"

אני, כנראה, שונה בגישתי מכמה כותבים כאן, שכן אם אני מתחיל עבודה חדשה אני חפץ מאד להציג את תעודת השחרור שלי. הסיבה היא לא ההישגים המדהימים שלי המצויינים בה, כגון התנהגות טובה מאד והסמכות שונות. הסיבה היא פיננסית, והתעלמתם מזה - Grim ו-Rat. בחלק האחורי של טופס 101, איפה שמבקשים תיאום, הקלה, או פטור ממס, מצויין בבירור- "אני מבקש פטור ממס כי...
היני חייל משוחרר פחות שנה מהשחרור (מצורף העתק של תעודת שחרור)" (כמובן שלא במילים אלה בדיוק).

אז כן צריך לספק למעסיק שלך העתק של תעודת השחרור (אלא אם כן אתה רוצה לשלם המון מס)- בואו נתחיל את הדיון של מוצדק/לא מוצדק חוקי/לא חוקי מכאן. כמה שאני מבין, חייל משוחרר פחות משנה מהשחרור כן יציג תעודת שחרור בבואו לעבודה חדשה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר