לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ברוכים הבאים לפורום תנועות נוער והדרכה! לחצו כאן לפני שאתם מתחילים לכתוב! -- -- מה הפעילות הכי ישראלית בעיניכם? בואו לבחור! -- -- עיינו במאגר המאגרים, אולי תמצאו משהו שימושי -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תנועות נוער והדרכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2007, 10:26
צלמית המשתמש של noam906
  noam906 noam906 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.05
שלח הודעה דרך MSN אל noam906
אני לא משקיע כ"כ בערכים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OFER KATZ שמתחילה ב "וכיצד אתם בונים פעולה?"

לדעתי כל פעולה מעבירה את הערך שלה, והעיקר שהחניכים יהנו יותר ובדרך גם ילמדו.

אני קודם כל מתייחס לנושא במערך, אח"כ משתדל לכתוב מטרות, מה שלא באמת משפיע על הפעולה. ערכים כמעט ולא כותב.
אח"כ אני יושב וחושב איך אני מצליח להעביר את הנושא הכי טוב - פעמים עם סיפור מסגרת ולפעמים סתם משחקים הקשורים לנושא.
אני לא יודע איך הרוב כותבים, אבל קודם כל חשובה לי ההנאה שלהם. אני לא רוצה להפוך את הפעולות לשיעור בבי"ס, ולא למשהו קרוב לזה, אלא למפגש בחרתי בו לומדים ומשחקים גם יחד.
לפעמים גם נעזר ב"מרכז ההדרכה הוירטואלי" באתר של הצופים לשאוב השראה או לקחת משחקים שנראים לי מתאימים.
אולי זו לא הדרך האידיאלית, אבל אפשר להוכיח שזה עובד, ושבעה עשר החניכים שלי (כיתה ד') לומדים ומשכילים בכל פעולה ופעולה.

חזרה לפורום
ישן 27-04-2007, 17:23
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
בניית פעולה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OFER KATZ שמתחילה ב "וכיצד אתם בונים פעולה?"

אלו השלבים לפיהם אני עובדת כשאני באה לבנות פעולה חדשה:

1. נושא הפעולה. בוחרים נושא לפעולה, תוך התאמה לגיל החניכים ותחומי העניין, או מתוך מערך קבוע.

2. מטרות הפעולה. מה אנחנו רוצים להשיג בפעולה? זה יכול להיות - ללמד את החניכים על X (לפרט, מה בדיוק אתם רוצים ללמד?), לטפל במצב חברתי בתוך הקבוצה, להגביר מודעות למשהו, להגביר מעורבות במשהו, סתם ללכלך את החניכים בהרבה שוקולד, וכו'.

3. מתודות. איך אנו משיגים את כל מה שהצבנו במטרות? איזו מתודה מתאימה לכל מטרה? זה יכול להיות - משחקים, דמיון מודרך, משחקי תפקידים, משפטי דמה, חפש את המטמון, משחקי שולחן, מבוכים, תחנות וכו', כיד הדמיון הטובה.

4. דיון סיכום (שמשמש גם כמשוב עבורכם). כתבו רשימת שאלות לדיון. על השאלות לשקף את הנושאים שביקשתם להעביר בפעולה, את המטרות שהצבתם. לדיון שתי מטרות - האחת: למקד עם החניכים את כל מה שלמדו בפעולה, והשנייה: לשמש משוב עבורכם, כלי שבעזרתו תבדקו האם השגתם את מה שרציתם להשיג בפעולה.

5. רשימת ציוד. ערכו רשימת ציוד לפעולה, ע"פ סדר המתודות שבחרתם להשתמש בהן.

דרך די נוחה, עוזרת לארגן את הכל בראש ומקילה על בניית הפעולה ועל השמירה על מיקוד בנושא.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר