לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2007, 22:28
  Scylla Scylla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.05
האם ניתן להשתחרר על אתאיזם?

כמה הבהרות:
1. אתאיזם ולא אוטיזם למי שחשב שהוא קורא משהו אחר, הכוונה באתאיזם - חוסר דת.
2. תחסכו את הטפות "לא להשתמט" זה לא יעזור ותתפלאו לדעת שזה מקרה אמיתי ורציני.
3. אשמח למי שיוכל לספק לי תשובות רציניות ואמינות.

אז ככה,
עזבו אידיאולוגיות לא רוצה להתחיל לפתוח כאן וויכוחים,
מבחינת הדת ברור שאני יהודי, איני מחשיב את עצמי כיהודי, בתור עובדה אני לא יהודי, אני מתכחש לכך ולא מוכן להיקרא יהודי.
(כל מי שזה פוגע בבקשה להתאפק, כל אחד והשקפותיו)

עכשיו מי שלא יהודי, לא חייב לשרת בצה"ל,
האם יש דרך כלשהי להשתחרר על זה ?
הבעיה שהצבא מכיר בי בתור יהודי, יש דרך לשנות זאת?

*כמובן שלא מדובר על התנצרות, התאסלמות או כל דת אחרת. אלא להיות חסר דת - אתאיסט.

נערך לאחרונה ע"י Scylla בתאריך 26-04-2007 בשעה 22:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2007, 07:23
  ilia_4 ilia_4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.07
שלח הודעה דרך MSN אל ilia_4
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Scylla שמתחילה ב "ביקשתי בלי תגובות די להשתמט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Scylla
שאלתי אם זה אפשרי, עניתם לי, תודה.

אבל משהו לא ברור לי...
אמרתם שגם יש ערבים חיילים...
אבל מן הסתם זה לא שירות חובה כי רוב הערבים כידוע לא מתגייסים... אז איך זה בדיוק?

ולא אמרתי שיש לי בעיה לשרת (יש לי אבל זה לדיון אחר ולא פה) בגלל שאני אתאיסט,
חשבתי שאם לא-יהודים לא חייבים לשרת בצבא, אז אולי זה יכול לחול על אתאיסטים.

ותנסו לצאת קצת מהסרט ... גם אני הייתי כמוכם לפני הגיוס, אבל תתגייסו ותגלו שהצבא זה לא מה שחשבתם... וגם המורעלים ביותר ימצאו את עצמם במצבים כמו שלי.

מי שזוכר אותי מכאן ומפורום "יחידה"... הייתי בהחלט אחד המורעלים.

זה שזה לא מה שאתה חשבת לא אומר שלכולם זה ככה, די לשחק אותה אוניברסיטת החיים...

ישן 27-04-2007, 10:50
  Scylla Scylla אינו מחובר  

לא אמרתי שכולם ככה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי dahash שמתחילה ב "גם אתה אל תדבר שטויות, ואל..."

אבל בוא נגיד ככה סטטיסטיקה אמיתית (ואני לא משנה כלום אלא אומר לכם את האמת)

יצא לי להכיר כאן וב"יחידה" כמה חברים...

2 התקבלו באמת לעוקץ ולא מזמן סיימו מסלול והכל טוב ויפה

2 הלכו לגדוד לביא בכפיר, מההתחלה הבינו מה הולך שם, והגיעו למצב של עריקות בשביל לצאת מקרבי.

1 גם היה איתי בלביא, ניסה כל המסלול לצאת מקרבי, ובסוף קיבל את ההמלצה רק בסוף המסלול אז הוא כבר סיים אותו.

חמישתם היו מורעלים ברמה שאתם מכירים פה, עשו גיבושים וכו'...
אז נכון שניים מהם הצליחו יפה (לא יודע מה היה איתם אם הם לא היו מתקבלים לעוקץ...)

אבל אני רק אומר שהצבא לא כמו שחושבים שהוא...
ואני מוכן להתערב שלפחות 10% מהמורעלים כאן בסופו של דבר ינשרו מקרבי מרצונם ומאוד מאוד בנחישות.

אני אגיד לכם מה הבעייתיות, הפורומים האלה יוצרים המון המון ציפיות אצל המלש"בים משירות קרבי,
ברגע שמתגייסים לא ליחידת עלית או משהו (והרוב הגדול לא הולך ליחידות האלה) מגלים שזה ממש לא כמו שחשבו, שזה לא מי יודע מה קשה פיזית אבל מנטלית זה הכי מתיש בעולם והכל זה סלחו לי זיוני שכל... (לא הכל אבל הרבה, כל אחד ואיך שהוא רואה דברים מסויימים)
ואז כולם מגלים שזה לא כזה פשוט לסגור שבתות על ימין ועל שמאל והשמירות זה הרבה יותר ממה ששיערו וכו' וכו' וכו'...
ישן 27-04-2007, 18:41
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Scylla שמתחילה ב "גם אהרון לא בדיוק לוחם גיבור"

ברור שלא הכל ורוד..

צבא יכול להיות גם חרא.
אם אתה נתקע עם חרא של אנשים,חרא של תפקיד אתה פשוט קם כל בוקר ומקלל את הצבא.
אומנם אני צעיר אבל אני מבין מה אתה אומר..
זה תקופות אחי..לכל מי שאני מכיר הייתה שביזות רצינית.למי אין רגע שהוא רוצה לזרוק הכל ולצאת יומיות או לבוא פעמיים בשבוע לצבא וללכת??
אבל להיות עריק ולבכות כל היום לא יעזרו לך זה בטוח...אני חושב שכדאי שתשקיע את האנרגיות שלך בדברים חיוביים במקום לחשוב איך אתה יכול להשתחרר.
אם תשתחרר זה ידפוק אותך באזרחות(על אי התאמה כמובן וגם נפשי יכול לדפוק).
תעשה צבא כמו בנאדם..אתה יודע טוב מאוד כמה זה חשוב.
תנסה להסתכל על הצדדים החיוביים של העניין ולא לשקוע בבאסה..כשהתקופת שביזות שלך תעבור אתה תראה שהכל יהיה פחות נורא.מה התפקיד שלך כרגע?מה היציאות?
אני חושב שכדאי שתצא מהבאסה ותתנער כבר מהכאפת בקו"מ(חחח למרות שזה היה ממזמן)..
פשוט תזרום ומי יודע-אולי אפילו תהנה באיזשהו שלב.

נוב 07.

ישן 27-04-2007, 17:36
  Scylla Scylla אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Shin13 שמתחילה ב "[font=Verdana]מחשיב את עצמך..."

מחשיב את עצמך כלא יהודי ?
לא רוצה לשרת בצבא ?
הצבא לא צריך אנשים כמוך (אם דרוזים עושים שירות צבאים אז חובתך כיהודי לעשות שירות כזה או אחר) עצוב מאוד שאתה מחשיב את עצמך ללא יהודי,
מה אתה עושה בארץ ?

(תחשוב מה שאתה רוצה כל אחד ודעותיו יחייה,מבחינתי עצוב)
מה ההורים שלך חושבים על זה ?עזוב מחשיב, אני לא יהודי. רק בעיני יהודים אני יהודי.

אני בכלל לא בטוח שאני רוצה להשתחרר סביר להניח שלא, אני רק בודק אופציות.

הצבא לא צריך 80% מהחיילים... זה לא אומר שהוא משחרר אותם.

מה אני עושה בארץ? צבא. משפחה. חברים. אם הייתי יכול לוותר על כל אלה ממזמן לא הייתי כאן.
ההורים שלי חושבים כמוני רק פחות קיצוני.

וכמו שמבחינתך עצוב שאני לא יהודי, מבחינתי עצוב כל אלה שכן. אבל אני נמנע מלהגיד את זה בפומבי כי זה פוגע בהם.
ישן 27-04-2007, 18:49
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Scylla שמתחילה ב "מחשיב את עצמך כלא יהודי..."

אתה מדבר כמו איזה ילד שלא לומד מההיסטוריה של העם שלו בכלל..

אתה מאותם אנשים שחושבים שכולם אוהבים אותנו ובוא נחייה בשלום עם כולם ונניח את הרובים בצד?
נראה לך שיהיה לך יותר טוב באוסטרליה..
זה המקום היחיד(ישראל) שאתה יכול להיות גאה שאתה יהודי..אתה לא מחשיב את עצמך יהודי?תתנצר.
איך שאתה מדבר אתה רק מבייש את היהדות.
אני לא דתי,לא שומר כשרות(מחוץ לבית) ואני לא שומר שבת אבל אני צם ביום כיפור,אוכל כשר בפסח ומכבד את אלה שכן רוצים לשמור ומאמינים.
אתה לא חייב להיות יהודי כדי להאמין באלוהים..אני בעצמי לא יודע במה אני מאמין ובכל זאת אני יהודי-ישראלי גאה.
כדאי שתחזור קצת לשורשים שלך כדי שתדע איך לחנך את הילדים שלך. מי יעביר את ההגדה של פסח אם לא אנחנו?מי יזכור את כל אלה שנספו בשואה אם לא אנחנו?מי ימשיך את המצווה לעלות לתורה בגיל 13 אם לא אנחנו??
רק אנחנו..אתה לא חייב להאמין באלוהים כדי להיות יהודי וגם להיות גאה בזה.
זה שהמדינה חרא,שחיתויות,הכל קומבינות לא קשור לעובדה שאתה יהודי.
אני מקווה גם שאתה לא עושה צבא בשביל אלומרט..תעשה צבא בשביל אמא ואבא שלך..שהם יוכלו לנסוע בשקט בארץ,כדי שאחותך/אחיך ילכו לקניון וירגישו בטוחים,כדי שתכבד את כל אלה שנפלו בשביל שאני ואתה נחיה כן.
איך שאתה מדבר אתה פשוט מבזה אותם..כאילו הם נלחמו בשביל כלום.
בוא אני אחדש לך משהו..גם ביניהם היו אתאיסטים,שמאלנים,אנשי משפחה,חשבו שהמדינה חרא וגל מה שאתה רוצה..אבל הם ידעו שהם חייבים לעשות צבא ולעשות אותו גם אם זה יעלה להם בחיים.
אז אתה בכלל לא לוחם(ואתה גם לא חייב להיות מצידי וגם אני כנראה לא יהיה לוחם) אבל לפחות תעשה את העבודה שלך כמו שצריך ותיתן משהו מעצמך..אתה מדבר כמו איזה אגואיסט שדואג רק לתחת שלו..תתבגר קצת ותפסיק לרחם על עצמך.
אחרי צבא תיסע ותטייל קצת בעולם..אתה תראה שהמקום בשביל העם היהודי הוא ארץ ישראל..עם כל כמה שחרא פה אין מה לעשות-זה המקום בשבילנו.
אולי תקרא קצת הודעות שלך מלפני גיוס..אולי זה יחזיר לך את המוטיבציה.
אני מאחל לך בהצלחה ושתצא מהשביזות:]

נוב 07.

נערך לאחרונה ע"י gixxer בתאריך 27-04-2007 בשעה 18:53.
ישן 27-04-2007, 14:30
  Le++ Le++ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Scylla שמתחילה ב "האם ניתן להשתחרר על אתאיזם?"

קודם כל הצבא הוא כן צבא יהודי. יעידו על כך כל שלטי ה"שמור על הכשרות בפקודה" בחדרי האוכל.
אני גם חייל אתאיסט (אגנוסטי יותר נכון, אבל לא משנה), ולמרות שיש קצת נקודות מציקות, אין שום השפעה של הדת שלך בשירות.
כן, אותך לא יוציאו לחגים מיוחדים (כמו כל הדתות האחרות שמשרתות בצבא), כי אין לך חגים. אז תתצטרך להסתפק בחגי ישראל.
כן, אולי תתפקד כ"גוי של שבת" בשבת בבסיס. זכור לי מקרה ששמרתי עם בחור דתי בשבת ואני הייתי זה שדיווחתי לחמ"ל שהכל תקין, למרות שהוא היה על המ"ק (בגלל בעיה בריאותית לא יכולתי להיות בעמדה של המ"ק). מפגר? לדעתי כן. מפריע בכזאת רמה שאני לא מוכן לשרת? בודאות לא. שבר קצת את השיגרה של השמירה...
כן, אם תשמור ביום כיפור תאכל מנות קרב.
כן, לא תוכל להגיע ליחידות של בינישים או גרעינים חרדיים (שחוץ מגדוד בנח"ל אין יותר, אבל אני לא בקיא בתחום אז אולי יש), אבל כל שאר הצבא פתוח לך. יש לי חבר שהיה כשנה וחצי בקורס טייס ונפל, ועכשיו הוא מתגייר. הדת שלך לא תפריע לך לשרת בשום תפקיד.

יש הרבה מקרים בצבא שאתאיסט, או סתם לא יהודי ירגיש שונה, אבל אני לא נתקלתי במקרה שגרם לי לרצות להשתחרר. אולי החברה שצריכים להתפלל יקבלו עוד 20 דקות הפסקה בצהריים לתפילה, אבל אני מעדיף לשבת בשק"ם במקום להיות בבית כנסת...

אני באמת שלא רואה שום סיבה לרצות להשתחרר מהצבא, בעיקר לא על דבר כמו אתאיסם. לא נראה לי שהקטריון לחוסר גיוס אוכלוסיה שלמה היא דתית - אלא לאומית. אם אתה מחשיב את עצמך ישראלי, תשרת. אם תבוא ותגיד שאתה פלסטיני, לך. אני לדוגמה לא אגדיר את עצמי כיהודי, אבל בהחלט כישראלי.

ובקשר לכל הפצפיסטים, בואו נזרוק אותם באמצע עזה עם שלט "אני יהודי" בערבית ודגל ישראל כרוך סביבם ונראה תוך כמה זמן הם ירצו M16...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר