לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2007, 17:10
  jnb jnb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
לקרוא ולא להאמין-פשוט ביזיון

היום במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות" מופיע טור של מאיר שלו,שהוא רשם על כל הקטע שהרמטכל אשכנזי החליט לבטל את התרומות האישיות שניתנות לחיל האוויר ,ולהפוך את כל העניין לשיוויוני יותר. עד כאן הכל היה נחמד ויפה אך הוא סיפר בהמשך "לזכויות היתר" של אנשי חיל האוויר על תקרית ,שאני הייתי בהלם לקרוא אותה.
הוא מספר שם ,שהוא נכה צהל, שביום הזכרון הוא נסע להר הטייסים ,לטקס . ובכניסה הוא הבחין בשורת חניות שומורת לנכי צהל (ממתי יש חנייה מיוחדת לנכי צהל? לא ידעתי שזה קיים אבל מילא) ושהוא בא להכנס לחנות שם ,שאלה אותו קצינה שהייתה מופקדת על הסדר אם הוא נכה צהל של חיל האוויר ,ואם לא שלא יחנה שם,הוא ציין שהוא נכה של גולני והוא נאלץ לחנות ככל האדם ,רחוק ,רק בגלל שהוא לא נכה של חיל האוויר.
אותי אישית בתור נכה צהל של חיל הרגלים ,בעל רכב רפואי ותו נכה .זה ממש הרתיח וקומם. כולנו נפצענו בשביל אותה מדינה ואותו צבא .
הקצינה הזאת צריכה לעוף מהצבא וגם מי שנתן לה את ההוראה הזאת. איפה הרגישות ? במיוחד ביום הזה ...אם לא בכל ימות השנה.
לא נאה ולא יאה להבדיל בין דם לדם אבל, בלי להכליל ,זה ידוע לכל מה אופי פציעתם של מרבית נכי חיל האוויר לעומת חלקם המאוד גדול של נכי חיל הרגלים. לא שזה נותן עדיפות לאחרונים,אבל זה מוסיף ומקומם. בסוף הכותב הוסיף בציניות שהוא אמר לאשתו שאולי לנכי חיל האוויר יש יהלום בקצה הפרוטזה.
אין לי סורק אבל אם מישהו יוכל לסרוק את הקטע ויעלה אותו לפה אני אשמח .

נערך לאחרונה ע"י jnb בתאריך 27-04-2007 בשעה 17:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2007, 17:49
  jnb jnb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
אני לא מסכים איתך לגמרי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אתה יודע מה גם מעצבן ומדהים???"

היות ואני מכיר את הנושא אז אני אסביר לך איך זה עובד כל העניין
נכים מקבלים כל מיני סוגי רכבים,ככל שהרכב יקר יותר הנכה נכה יותר.זה העיקרון
בעיקרון מקבלים רכב על פגיעות גפיים תחתונות (30%+) ושם יש חלוקה לסוגי הרכב לפי הפיגעות ויש סעיף בחוק ההוא שלדעתי הוא הכי לא במקום והוא אומר שכל נכה בעל 50 אחוז נכות ,בלי קשר לפציעה שלו.. יכול להיות שהוא יכול לרוץ מרתון אבל מוגבל בדברים אחרים,מקבל ישר רכב ותו נכה. לדעתי זה לא נכון ולא צודק,
הרכב לא ניתן כפרס ניחומים על אחוזים גבוהים אלא סיוע לנכה .ואין תמיד קורלציה בין 50 אחוז ומעלה לא על גפיים או גב לבעיות ניידות.זה משהו שאני לא מסכים איתו

לגבי העניין שאתה ציינת שאתה רואה בנאדם יוצא מרכב נכה ולא רואים עליו נכות כלשהי ,אם זה משתייך למקרה שאני ציינתי פה אז אני מסכים איתך,אבל כרגע זה החוק.
לגבי מקרים אחרים ואני אתן אותי לדוגמא, אני נפצעתי ברגל ,קטיעה חלקית,הרגל שלי הרוסה לגמרי,אבל תודה לאל שאני עם מכנס ארוך אני נראה ככל האדם ולא הולך צולע וקיבלתי רכב. זה לא אומר שאני יכול ללכת עכשיו מרחקים גדולים ולרוץ ושאני לא הולך עם כאבים. זה שזה לא נראה לעין זה לא אומר שהפגימה לא קיימת. לא אתה ולא אני מומחים לאורטופדיה ופיזיותרפיה שיכולים לזהות מרחוק על בנאדם מה דפוק אצלו. אולי משהו לא בסדר איתי אבל שאני רואה חניית נכה פנויה או מדרכה רחבה לידי ויש לא רחוק חנייה רגילה אני לא שועט על החנייה הכחולה אלא מחנה בחנייה הרגילה,מתוך מחשבה תמימה אולי שיכול להיות תמיד נכה שסובל יותר ממני שיזדקק לה יותר.
ובלי קשר אני נגד חניות על מדרכות שמפריעות להוכלי רגל ,אבל אם אין חניות נכים או כחול לבן אחרות בנמצא צריך להשתדל להפריע כמה שפחות. ולא לחנות בלי התחשבות.

נערך לאחרונה ע"י jnb בתאריך 27-04-2007 בשעה 18:05.
ישן 27-04-2007, 19:56
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אתה יודע מה גם מעצבן ומדהים???"

יש לי שני חברים שלומדים איתי באוניברסיטה.

אחד מהם הוא נכה צה"ל (אני לא יכול להעלות על דעתי אפשרות להיות *יותר* נכה צה"ל ממנו. אני לא רוצה לפרט מכיוון שסוג הפציעה שלו ייחודי ופרטני), ולא שמעתי ממנו אפילו פעם אחת על תו-נכה, רכב וכו'.

השני הוא גם נכה צה"ל (למרות שאחרי שלוש/ארבע שנות הכרות אין לי מושג אפילו באיזה תחום מדובר), ובכל הזדמנות הוא מדגיש את העובדה שהוא יכול לחנות בכל מקום שהוא רוצה. הוא לפעמים יוצא בהפסקות להזיז את האוטו, כי התפנה מקום קרוב יותר לקפיטריה (הבנאדם הולך לאוטו, שחונה 100 מטרים ממנו, ואז מזיז אותו כך שיחנה 80 מטרים ממנו, וכן הלאה). אין אפשרות לפספס את הוולוו שלו, כי הוא חונה על המדרכה במקומות הכי-הזויים.

כנראה שיש שני סוגים של נכים. אמיתיים, ואלה שתופסים טרמפ.
ישן 27-04-2007, 19:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "זה לא שתרומות לחה"א באות על..."

מאותה סיבה שאני לא יכול לגייס תרומה לפלוגה שלי אלא רק דרך לב"י. אם יבטלו את התקנה הזו - התרמה לח"א הינה אפשרית. אם לי אסור - גם להם אסור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-04-2007, 20:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "איך קרה שחיל-האויר היה חריג,..."

איך קרה שרק לטייסי ח"א, מכלל משרתי המילואים בצה"ל, היה ביטוח "ריסק" עד 2002?
בצבא חובבני, שיטת "תפוס כפי יכולתך" שלטת - מי שיודע להעביד את המערכת, זוכה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-04-2007, 21:04
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
הדשא של השכן תמיד ירוק (או כחול) יותר
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "ילדי גן, תלמידי בית-ספר,..."

עד היום יש אמונה כזאת שבחה"א יש קולה בחדר אוכל ואסלות מזהב בשירותים, למרות שבפועל אין לזה שום אחיזה במציאות. המקומות היחידים שאני באמת יכול להעיד מניסיוני האישי שיש בהם הבדל מהותי בין חה"א לירוקים זה איפה שיש תרומות ממקורות חיצוניים. גם אם יבטלו אותן, וגם אם ישכנו את החיילים באוהלים וילבישו אותם בשקים, עדיין יהיו בטוחים בחיל ירוק שהתנאים בחה"א טובים יותר. זה מזכיר לי מקרה שחייל מחיל חימוש התעקש שבבסיס שלי יש מלצריות בחדר אוכל (?!) ולא עזרו כל הניסיונות שלי להסביר לו שהוא טועה.
אם בחה"א יודעים לגייס תרומות, אז אולי זה אומר שהצבא הירוק צריך ללמוד משהו מהכחולים.
ישן 27-04-2007, 21:13
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "הדשא של השכן תמיד ירוק (או כחול) יותר"

זה לא עניין של לגרום לאנשים שמשרתים בחיל "ירוק" להרגיש כאילו הם שווים לחה"א, זה גם הרבה מעבר לעניין התרומות, זה הטיפוח המתמיד והמוגזם של חה"א ע"ח הזנחה מוחלטת של חיילות היבשה.
עניין שנמשך שנים ותפס תאוצה מוגזמת בזמן כהונתו של דני.

אני לא אלאה אותך בפרטים ובדוגמאות, אבל לטובת העניין, אם אני רוצה להוציא עכשיו תרגיל ש"פ מסוג כלשהו ואני רוצה שהחיילים שלי ירו יותר מ15 כד' כ"א, אני צריך ללכת לאסוף כדורים, ממש כמו קיבוץ נדבות, מכל מי שיהיה מוכן לתרום לי. וזה ביזיון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 28-04-2007, 02:25
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "המצב שאתה מתאר הוא מקומם, אבל..."

לא יכול להיות קשר הדוק יותר מזה.

אם יופסקו הפינוקים בחה"א, כל הבריכות שחייה, קולנוע, ברגר קינג, ימי פאב וכו' והכסף יועבר לצרכים אמיתיים אולי החיילים שלי ידעו מה זה לרוקן כוננות בתרגיל, אולי גם במלחמה הבאה הם ישתמשו בציוד מודרני ורציני ולא בעודפים משל"ג.

בנוגע לתרומות-במקום להקים עוד מועדון או לא יודע מה בכספי תרומות, אפשר לקנות ציוד שכ"כ חסר, תיקי לאו, קרמיים, אמר"לים, לא חסר דברים שאפשר לעשות עם הכסף הזה...אפילו להקים מועדון ללוחמים, כן, מועדון או חדר כושר באיזה מוצב נידח שישרת לוחמים שטוחנים כל היום זה הרבה יותר חשוב ומשמעותי מעוד מועדון בים הפינוקים של אנשי חה"א, בין אם זה התומכי לחימה שנהנים מת"ש גבוה במיוחד ובין אם זה הטייסים ש...נו, לא ניכנס לזה.

אני יודע שאני נשמע קצת מתבכיין, אבל לצערי זה המצב...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 28-04-2007 בשעה 02:30.
ישן 28-04-2007, 06:16
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא יכול להיות קשר הדוק יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
לא יכול להיות קשר הדוק יותר מזה.

אם יופסקו הפינוקים בחה"א, כל הבריכות שחייה, קולנוע, ברגר קינג, ימי פאב וכו' והכסף יועבר לצרכים אמיתיים אולי החיילים שלי ידעו מה זה לרוקן כוננות בתרגיל, אולי גם במלחמה הבאה הם ישתמשו בציוד מודרני ורציני ולא בעודפים משל"ג.
אני יודע שאני נשמע קצת מתבכיין, אבל לצערי זה המצב...

אתה מתבכיין ולא יודע על מה אתה מדבר אבל מילא....נחזור לנושא...
כמו שביטיס אמר, יש פה ניצול של האירגון הלא מסודר....ממש קל לחיל האויר להביא תורמים עשירים שאוהבים להתקרב לטייסים ולמטוסים הנוצצים ולתרום ישירות לטייסות, זה הרבה יותר מושך מללכת לבקר באיזו יחידת חי"ר אפורה שבאמת צריכה את הכסף...
צריך כפי שנכתב כאן, גורם מרכזי שיחליט לאן הכסף הולך, ולא יתן אפשרות לתרומות ישירות (אלא במקרים נדירים ומוצדקים..).
הדבר יגרום לשיוויון גדול יותר, במיוחד בימים אלה שצריך להשקיע יותר במקומות האפורים. אם זה ימנע מאיזה תורם עשיר לא לתרום, כי הוא לא יכול לבקר באיזו טייסת נוצצת ולתרום ישירות אליה, אז שפשוט לא יתרום, יש גבול לכל תעלול...גם ככה ההתרפסות של צה"ל בפני התורמים היא מעט דוחה...
בעניין חניית הנכים, לא נראה לי שיש כאן באמת סיפור גדול..האם יש אדם שלא חושב שמגיע לנכי צה"ל (ווממש לא חשוב מאיזו חיל..) את אותן הזכויות וההטבות? מדובר בסך הכל באיזו הנפצה של חיילת/ רס"ר או מקסימום רס"ן "אחראי מנהלות" בטכס שלא חשבו עד הסוף על ההשלכות.....לקפוץ למסקנות קונספירציה כאילו מפקד חיל האויר בעצמו רואה הבדל בין נכה לנכה זה ממש מוגזם ומיותר...
שבת שלום..
אמיל.

ישן 28-04-2007, 06:26
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
להביא אותם לראות מטוסים ואחר כך להעביר את הכסף לפול כללי :-)
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לא יכול להיות..."

ובקשר לקונספרצייה, תסלח לנו שאנחנו קצת פראנואידים.
בכול זאת מדובר בחייל שבאופן לא חוקי וסודי העביר לאלמנות טייסיו סכומי כסף שאלמנות הירוקים לא קיבלו.
הדבר התרחש במשך כמעט שלושים שנה עם המון שותפי סוד, שאף אחד מהם לא חשב לרגע לעצור את המנהג. אז זה שוויצמן חשב שלטייסים יש דם כחול זה כבר סלחנו, אך זה שאף אחד ממאות שותפי הסוד לא טרח "לפצוץ" את השיטה זאת כבר בעיה ערכית.

בג"צ קבע שהדבר היה לא חוקי ולא מוסרי אך שלא ניתן כיום לשלם את הסכומים האלו לכלל אלמנות צה"ל כי הדבר יביא את מערכת הביטחון לפשיטת רגל.

נערך לאחרונה ע"י Tal53 בתאריך 28-04-2007 בשעה 06:53.
ישן 28-04-2007, 06:56

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "להביא אותם לראות מטוסים ואחר כך להעביר את הכסף לפול כללי :-)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
ובקשר לקונספרצייה, תסלח לנו אם אנחנו קצת פראנואידים.
בכול זאת מדובר בחייל שבאופן לא חוקי וסודי העביר לאלמנות טייסיו סכומי כסף שאלמנות הירוקים לא קיבלו.
הדבר התרחש במשך כמעט שלושים שנה עם המון שותפי סוד שאף אחד מהם לא חשב לרגע לעצור את המנהג. אז זה שוויצמן חשב שלטייסים יש דם כחול זה כבר סלחנו לו, אך זה שאף אחד ממאות שותפי הסוד לא טרח "לפצוץ" את השיטה זאת כבר בעיה ערכית.

בג"צ קבע שהדבר היה לא חוקי ולא מוסרי אך שלא ניתן כיום לשלם את הסכומים האלו לכלל אלמנות צה"ל כי הדבר יביא את מערכת הביטחון לפשיטת רגל.

כל כך לא נכון שאין לי כוח לכתוב על זה....
מי שהיה לא מוסרי זה החיל הירוק...חיל האויר עשה רק את מה שהיום הוא סטנדרט....לשלם לאיש המילואים את מה שמגיע לאיש הקבע....זה היה הכי מוסרי שיש, הדבר הבעיתי היה רק הבירוקרטיה שלא סודרה כמו שצריך...
את הפארוניה וחוסר המוסריות אתה יכול לשמור (כמעט כרגיל...) למפקדים הבכירים של כוחות היבשה....חברים כל כך טובים ומוסריים.. שעוד לא נגמרה המלחמה וכבר הם היו אחד בצוואר של השני וכמובן בצווארו של הרמטכ"ל....בזמן שמפקדי חיל האויר שמרו על דממה דקה...גם כלפי חבריהם הירוקים (שאפילו לא השכילו לסדר נעליים לחיילהם..שלא לדבר על אפודים ואימון מסודר...) וגם כמובן כלפי חבריהם מחיל האויר..
כנ"ל לגבי המוסריות מול המשפחות השכולות, תחסוך ממני את הרצאות המוסר, אם בעיניך ידידי, לטפל במשפחות השכולות כמו שנהוג במשפחת חיל האויר זה דבר שלילי, אפילו היה זה לא ממש "חוקי" (לא בהיבט הפלילי אלא בהיבט הבירוקרטיה..) אז יש לנו חילוקי דעות קשים.
אני מודה שהחזרת אותי הרבה אחורה עם ההערה הזאת, חשבתי שסיימנו עם הימים שבהם כישלון נוסף של מפקדי הצבא הירוק נספר לזכותם רק כי חיל האויר השכיל לעשות זאת יותר נכון והדשא שלו ירוק יותר.
אין בריכות בצבא הירוק- באשמתם, אין אימון- באשמתם, אין נעליים- באשמתם, התעלמות מוחלטת מאלמנות המילואים- באשמתם (חטאו היחיד של עזר הוא שלא עשה את הפעולות הבירוקרטיות הנדרשות לייצב את המצב הזה, מה שהיום הוא סטנדרט!! כמה מגוכך שההתעלמות המופגנות והמחדל המתמשך של מפקדי הצבא הירוק בתחום הזה נזקף היום לזכותם!! המחדל שלהם הוא פי כמה גדול מהמחדל של עזר , עזר ועברי דאגו לאנשיהם כפי שמפקדים צריכים, הם פשוט היו אופטימיים ומלאי ביטחון בהקשר להתחייבות הבעיתית בהיבט החוקי של הבטחתם.)
סלח לי על השורה התחתונה שתמשיך לנגן: בצבא הירוק אין נעליים, אין אימון, אף אחד בכלל לא התעניין בסטטוס של אלמנות המילואים, ואתה פאראנויד לגבי חיל האויר?.....אני פאראנויד לגבי צבא היבשה, נראה לי שבתחומים החשובים הוא זה שזקוק עכשיו לביקורת ולשיפור המתמיד..ולא חיל האויר, אפילו שבבסיס שלי יש רחמנא ליצלן...בריכה..
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 28-04-2007 בשעה 07:01.
ישן 28-04-2007, 07:18

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "תקרא את פסק הדין של בג"צ בנושא."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
אני לא מבין איך אתה רואה באפליה בן דם לדם עשייה מוסרית.
אל תחתוך למלחמות הגנרלים ותשאר צמוד לנושא.

אלמנות הטייסים קיבלו סכומי כסף ששאר האלמנות לא קיבלו. מי אשם בכך? מי שלא הצליח לתכמן את המערכת ולשקר? לא לחוקיות ולבירוקרטיה אני מכוון, לנכונות לקבל הסדר שיעבוד לאלמנות הכחולים בלבד.
אתה חושב שאם הרמטכ"ל הירוק (נניח צנחן באותה תקופה) היה מתקן את העוול, רק לאלמנות הצנחנים זה היה מוסרי?

נשגב ממני ההדגשה שלך למלה משפחה, אני מקווה שלא בסופרנוס עסקינן ;-)

אני רוצה להפריד כדי שלא יובן לא נכון...מעשיו של עזר היו פסולים בהשוואה בין דם לדם, חד משמעית. אם לזה כיוונת בפראנויה למרות שעברו 40 שנה אז נראה לי שעבר מספיק זמן בכדי שזה יהיה לא רלוונטי (בהיבט לבוא בהאשמות לחיל האויר, מה גם שעזר היה שר הביטחון באותו הזמן...ולא מפקד חיל האויר)
אין תירוץ למעשיו של עזר, אבל אם בוחנים זאת רגע בהיבט הצה"לי אזי שוב עולה השאלה..איפה היו המפקדים הירוקים כשאלמנותיהם לא קיבלו את מה שמגיע להם!! איפה???, בסדר , עזר אירגן רק לאלמנות הטייסים שלא בצדק...אבל איפה היו המפקדים הירוקים שאלמנות חיילהם לא קיבלו את מה שמגיע!!! איפה!!! איפה? הם היו עסוקים בטיפול בימ"חים....

למה אני מדגיש את משפחת חיל האויר? (והציניות שלך לא מזיזה לי כהוא זה במקרה זה..) לא בגלל שאני שייך לחיל האויר מאז התגייסתי, אלא כי אני שייך למשפחת חיל האויר מאז שהצטרפתי למשפחת השכול בילדותי....חיל האויר אימץ אותי בחום כבר אז... שאל משפחות אחרות, אני בטוח שפרט לבודדים, תקבל את אותה התשובה לגבי משפחת חיל האויר..
אמיל.

ישן 28-04-2007, 12:07
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

זה כבר מוגזם
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא יכול להיות קשר הדוק יותר..."

צה"ל הוא גוף שמתוקצב ביד נדיבה, לגבי איך התקציב הזה מנוהל אפשר להתווכח, אבל אי אפשר להתווכח שיש כסף.
זאת תיהיה תעודת עניות לצבא אם תרומות מיהודים בחו"ל ישמשו לרכישת ציוד לחימה שהצבא צריך לספק ללוחמים שלו. תרומות שמטרתן לתת לחיילים תנאים קצת יותר טובים ממה שהצבא מציע להם, זה לדעתי מתקבל על הדעת, אבל תרומות כדי לרכוש ציוד שהוא חיוני - זה כבר מוגזם.

ולעניין חיל האוויר, הברגר קינג, בריכה, קולנוע קיימים מפאת גודלם של בסיסי חיל האוויר ולא ממשהו אחר. חלק גדול מהחיילים בבסיסים הגדולים הם טכנאים, שממש לא נהנים מת"ש גבוה כמו שאתה מתאר, ואוכלים דיי הרבה חרא. ולהתייחס אליהם כתומכי לחימה זה לא יהיה מדוייק כי גם את התואר הצנוע הזה הם לא מקבלים.
תצא מהסרט שלך ש"אנשי חה"א חיים בים הפינוקים", המציאות היא הרבה יותר אפורה ממה שאתה מדמיין. רשמתי כבר מקודם, המקומות היחידים שאני יכול להעיד שיש הבדל משמעותי זה איפה שנתרמו ליחידה שלי תרומות חיצוניות, ושם אני מודה שאין על מה להתלונן. אבל באותה מידה שיש יחידות ירוקות שהתנאים בהן טובים משמעותית מהתנאים בשאר הצבא, יש יחידות בחה"א שהתנאים בהם טובים משמעותית מיחידות אחרות בחיל האוויר ובשאר הצבא. ברוב היחידות בחיל האוויר אין משהו מיוחד.
ישן 28-04-2007, 13:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "זה כבר מוגזם"

בוקר טוב סאנשיין, תעודת עניות-לא תעודת עניות, כבר שנים שצבא היבשה נסעד ע"י יהודים וגויים נדבנים מחו"ל ומקבל מהם צל"מ ואמל"ח, לרוב אפודי מגן וכוונות אופטיות.

בעניין חה"א-הדעות שלי לא נובעות רק מהיות גולנצ'יק מתוסכל שמסתכל על המזננה שמתרחשת בחיל הכחול, יש לי חברים שמשרתים שם, אני מכיר את הערבי שלישי בפאב ואת השבועות נופש באילת, המציאות שלך אפורה כי אתה חי בה, זאת טבעה של השגרה, תנסה לחיות שגרה של כוחות אחרים, טכנאים של מוד"ש במוצבים בצפון למשל ואז תגיד לי מה אפרורי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-04-2007, 15:26
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

אני לא יודע איפה חברים שלך משרתים
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בוקר טוב סאנשיין, תעודת..."

אני מעולם לא שמעתי על על ערבי שלישי בפאב, או על נופשים באילת. מקסימום שהייתי בו זה כמה ימים בחוס"ן שבאמת היה נחמד אבל זה ממש לא אילת.

זאת לא חוכמה להשוות מוצבים לבסיסים של אלפי חיילים. מהמעט שיצא לי להיות בבסיסים ירוקים (אבט"שים בחטמ"רים למינהם), זכורים לי תנאים מעולים: מקלחות חדשות ונקיות עם מים חמים וארוחות שחיתות שלא ראיתי מעולם בבסיס שלי.

ולעניין האפודים והכוונות, אני חוזר ומתעקש, דברים כאלו צריכים להירכש ע"י הצבא. אם המציאות שונה זאת לא אשמת חיל האוויר ששאר ההצבא לא יודע לתעדף את הצרכים שלו. לא ברור לי למה חיל האוויר שלפחות למראית עין מצליח לנהל את התקציב שלו בצורה יעילה ונכונה, הוא זה שמצטייר כאשם בכישלון של הצבא הירוק. אתה יודע טוב מאוד כמה כסף מתבזבז בצבא על תקנים של אנשי קבע, על דלק לנסיעות מיותרות, על חשמל ומשאבים שמתכלים במהירות לא הגיונית וללא תכלית. יש בחיל הירוק מספיק כסף, הטענות שלך צריכות להיות על לאן הכסף הזה מגיע ולא למה לא מגיע יותר.
ישן 28-04-2007, 15:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "אני לא יודע איפה חברים שלך משרתים"

לצורך העניין בלבד-ערבי שלישי פאב ונופשים קבועים באילת זה מידידה שלי שמשרתת ביב"א מכתש רמון.

לא יודע באיזה מוצבים יצא לך להיות, אפילו אם הם באיו"ש, אני מניח שהיית באוגדה או חטיבה ולא בת'כלס, ושם, אין מה לעשות, התנאים יותר טובים מתוקף העובדה שמפקד האוגדה או החטיבה יושב שם. נסה לבקר במוצב פלוגתי או מחלקתי פעם, אז תדבר איתי על מקלחות ואוכל.

בנוגע לאפודים וכוונות-אתה יכול להתעקש, אתה יכול גם להיות צודק, הבעיה היא שמג"ד שלחוץ באמצעים בסיסיים ביותר אמנם לא רוצה לקבל תרומות של אמל"ח אבל הוא גם לא רוצה לשלוח את חיילים שלו ערומים לפעילות מבצעית.

המצב הטוב יחסית של חה"א לא נובע מהעובדה שהוא מתקצב את עצמו באופן יעיל יותר, הבזבוז שציינת קיים בכל מקום, החל מדלק על נסיעות מיותרות ועד תקנים מונפצים, בחה"א הבזבוז אפילו גדול יותר, הבעיה היא שהתקציב שלו גדול כל כך באופן יחסי לחיל ירוק שהוא יכול להרשות לעצמו הרבה יותר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-04-2007, 16:11
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

יב"אות הם בסיסים קטנים
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לצורך העניין בלבד-ערבי שלישי..."

עם מעט חיילים, ואין כל כך הרבה בסיסים כאלו. כל דבר שם רחוק מלייצג את כלל חיל האוויר. אז באותה מידה שהמקומות שבהם אני ביקרתי לא מייצגים את מה שאתה מכיר, הסיפורים שידידה שלך סיפרה לך רחוקים מלייצג את חיל האוויר. אני משרת באחד מהבסיסים הגדולים של חיל האוויר, ומאנשים שאני מכיר בבסיסים גדולים אחרים, התמונה לא שונה מהותית, מאחר והבסיסים האלו מהווים את רובו המוחלט של החיל, אני חושב שאני יכול להעיד שהמציאות הזאת נאמנה יותר ממה שהידידה שלך מכירה. אז ככה שאולי מה שידידה סיפרה לך נכון לגבי היחידה שלה, אבל זה ממש לא מה שקיים ברוב חיל אוויר.

ולזרוק מספרים לאוויר בלי גיבוי זה מאוד קל, אתה ראית פעם את התקציב של חיל האוויר מול זה של שאר הצבא? אני אף פעם לא ראיתי, חוץ משמועות ואגדות אורבניות אני לא זוכר שנתקלתי בנתונים אמיתיים. אתה קובע שהתקציב שלו אסטרונומי יחסית לשאר הצבא, על פי מה אתה קובע את זה?
ישן 28-04-2007, 18:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "יב"אות הם בסיסים קטנים"

יב"א רמון הייתה רק דוגמא אחת. יש לי לא מעט חברים ומכרים בבסיסיים אחרים, גדולים וקטנים.

אתה מתחיל לטחון מים וחבל, לא ראיתי מיימי השוואה בין תקציב חה"א לזה של צבא היבשה, גם לא חיפשתי משהו כזה, איך אני קובע את מה שאני קובע? חוץ משימוש בהיגיון בריא, זה לא מסובך בכלל, בעין בלתי מזויינת אפשר לראות שבלי להתאמץ בכלל חה"א מבזבז כמויות אדירות של כספים, פי כמה מצבא היבשה, חי"ר לפחות-בכל מקרה, ועדיין התקציב שלו לא נדלה.

אני גם לא מבין את ההיגיון בזה שטייס של חה"א, בין אם בקבע או במילואים צריך לטוס X שעות חודשיות/שנתיות כדי לשמור על כשירות (וכידוע לכולנו זה עסק לא זול בכלל) בעוד שמילואימניק יכול לא להתאמן בכלל מאז המסלול שלו אי שם בעבר הרחוק וסדירניק יכול לעבור הכשרה מזורזרת שרוח ה"יאללה בוא נגמור עם זה כדי שנוכל כבר לעלות אותו לעמדה" מורגשת בה טוב מדי ושניהם ייחשבו כשירים לחלוטין לנהל מלחמה שמעולם לא התכוננו אליה.

תגיד מה שתגיד על הטובים לטייס, על חה"א הטוב בעולם, על החשיבות של השליטה בשמיים, כל זה שווה לתחת כששריונרים מעולם לא ביצעו תרגיל שריון, תותחנים לא יודעים איך הכלי שלהם מתנהג בזמן אמת וחי"רניקים עוד רגע חוזרים להתאמן עם חץ וקשת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-04-2007, 19:06
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יב"א רמון הייתה רק דוגמא אחת...."

"אני גם לא מבין את ההיגיון בזה שטייס של חה"א, בין אם בקבע או במילואים צריך לטוס X שעות חודשיות/שנתיות כדי לשמור על כשירות (וכידוע לכולנו זה עסק לא זול בכלל) בעוד שמילואימניק יכול לא להתאמן בכלל מאז המסלול שלו אי שם בעבר הרחוק וסדירניק יכול לעבור הכשרה מזורזרת שרוח ה"יאללה בוא נגמור עם זה כדי שנוכל כבר לעלות אותו לעמדה" מורגשת בה טוב מדי ושניהם ייחשבו כשירים לחלוטין לנהל מלחמה שמעולם לא התכוננו אליה."

אני לא סניגור של חיל-האויר (שאל את אמיל חברינו), ואני דווקא מחזיק בדעות דומות לשלך, אבל - נדמה לי שהקטע הנ"ל מעיד על סדר-העדיפויות בתוך הצבא, לרעת הירוקים (אני לא מדבר על חלוקת תקציב, אלא על בחירה של "מה לעשות עם הכסף שיש"). יכול להיות שהשקעה באימונים תביא לשיפור בתחומים שאינם משיקים באופן ישיר.
ישן 28-04-2007, 19:44
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
הבדל בין אימון צוות אוויר לאימון חי"ר/שריון
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יב"א רמון הייתה רק דוגמא אחת...."

להטיס מטוס קרב/תובלה/מסוק, מה לעשות, זה קצת יותר מורכב מלנהוג טנק, להפעיל תומ"ת או רתק מחלקתי (הגיון פשוט, אחרת קורס מט"קים/סמלי חי"ר/מפקדי תומ"ת היה לוקח את אותו הזמן של קורס טייס). גם מהירות התגובה שנדרשת מאיש צוות אוויר היא גבוהה לאין ערוך ממהירות התגובה שנדרשת מלוחם ירוק. לכן נדרש מהם אימון משמעותי הרבה יותר, תכוף הרבה יותר, ומעמיק הרבה יותר מאשר לוחמי ירוקים.
בתור מפק"צ תותחנים די ותיק, אני הסתדרתי יופי עם שבוע אימון בשנה. שבועיים אימון יציבו אותי היטב ברמות כשירות גבוהות, לא כל שכן את החיילים שלי. טייס שיתאמן רק שבועיים בשנה יגמור בתאונה מהר מאוד.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 28-04-2007, 20:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "הבדל בין אימון צוות אוויר לאימון חי"ר/שריון"

אף אחד לא דרש להשוות את שעות הטיסה לכמות האימונים של צבא היבשה, הצעתי שאם יפחיתו לצורך העניין 5% (סתם מספר רנדומלי) משעות הרענון של הטייסים ואת הכסף שיחסכו ישקיעו בעוד אימון של צבא היבשה זה עוד עלול בסופו של דבר להשתלם.

אני לא יודע לאיזה תקופה אתה שייך, אני יודע שבשנים האחרונות כמות האימונים ירדה דרסטית, אלה שכן מתקיימים הם מצומצמים מאוד ולרוב לא רלוונטים.
בתקופה של אבא שלי היה "אימון חורף-אימון קיץ" שהתלבשו על מתארים פוטנציאליים של לחימה, היו מתאמנים בכיבוש יעדים מבוצרים, טיהור תעלות וכו', הכל ברטוב עם ים תחמושת והקצאות, עד לפני 6~ שנים היה נהוג לעשות 4-4 (4 חודשים קו, 4 חודשים אימון), מפקד כלשהו שהיה לי ממרץ '03 סיפר לי שבמסלול שלו הוא עשה לפחות 5 שבועות קליעה, היום עושים שבוע וחצי קליעה כל המסלול ופעם בחודשיים יום קליעה רענון, תרגילי יע"ח עם 15 כד' כ"א (זה לא סתם מספר ששלפתי, זה ההקצאה) בלי רימונים, בלי מא"גים (משפכי בטיחות) לרוב בלי רתק אמיתי (4 פצמ"רים, 20 רימוני מקל"ר אין משפך ל0.5)וכל זה כשיש רטוב, לרוב עושים רק יבשים. אם מחר פורצת מלחמה מול סוריה לא תמצא סדירניק שידע באמת איך לכבוש פיתה סורית. בדיוק כמו שלפני המלחמה האחרונה אף אחד לא ידע להילחם בסבך ובשמורות טבע, אבל זאת הבעיה של צה"ל, תמיד חושבים צעד אחד אחורה.

ולגבי רמת האימון שלך, גיסי נקרא למילואים בתותחנים במלחמה, 5 שנים הוא לא היה במילואים ובקושי זכר איך מתפעלים את כל העסק, כל שנה המ"פ מילואים שלו היה מתקשר לאחל חג שמח, באופן טבעי הוא חשש שקוראים לו לאימון וזה הרגיע אותו שאין תקציב השנה, אולי שנה הבאה.
זאת דוגמא אחת קטנה מתוך רבות אחרות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-04-2007, 20:41
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
איני יודע לאיזו תקופה אתה שייך
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אף אחד לא דרש להשוות את שעות..."

אבל אני כמו אמיל, שייך למשפחת חיל האוויר, וכבר הרבה שנים. ואני יכול להעיד שכמות שעות הטבסה הולכות ויורדות בכל שנה, כאשר ממול חיל האוויר מכניס אמצעים אחרים, חוסכי תקציב כמו סימולטורים. כמות שעות הטיסה לאיש צוות אוויר שונה דרסטית מזו שהיתה לפני מספר שנים. ועדיין חיל האוויר מתפקד. לאן הלך הכסף שנחסך? איני יודע. אולי ה"ירוקים" קיבלו את החמישה אחוז שלהם ולא הקצו אותו ביעילות? אולי הירוקים לא השכילו לפתח את "חיי הצבא" כיאות? נראה לך לא בסדר שחיילים וטייסית מטייסת זו או אחרת נפגשים מעת לעת בפאב? הם משלמים על זה. אין שום תקציב למימון פאבים או ירידות לאילת. כן. יש חוסן, כמו בחילות אחרים. כן. יש בריכות. בבסיסים הגדולים. רוצה רשימה? בבקשה: רמת דוד, תל-נוף, חצור, חצרים, נבטים, רמון, עובדה. כמה? 7 בריכות. זה יפתור את כל הבעיות של הירוקים? אם חיל האוויר יסגור את הבריכות? אתה יודע כמה אלפי חיילים בעבר ובהווה וגם בעתיד נהנים ויהנו מהבריכות הללו? אתה יודע כמה מוטיבציה לשרת ולתת יותר זה נותן להם? אתה יודע על תקופות שהמערך הטכני בחיל האוויר התדלדל עד שכמעט לא היה מי שיטםל במטוסים, יחמש אותם ויכין אותם לגיחות?
תנאי השרות הטובים הם שמשאירים אנשים טובים לתת למדינה. בלי "ציונות", אבל עם ציונות. כי הם יודעים שהם שייכים למשפחה שתפקידה להגן על המדינה.
רוצה גם? לך להילחם בדרכים המקובלות בכל מדינה דמוקרטית. תבע בריכות גם לבסיסים ירוקים גדולים. דרוש שבעיר הבה"דים תהיה בריכה. דרוש שבשיזפון תהיה בריכה. תטריד את מבקר המדינה.
אבל אל תדרוש להוריד את הרמה בחיל האוויר, כדי ש"נהיה שווים".
ישן 29-04-2007, 00:07
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "איני יודע לאיזו תקופה אתה שייך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
אבל אני כמו אמיל, שייך למשפחת חיל האוויר, וכבר הרבה שנים. ואני יכול להעיד שכמות שעות הטבסה הולכות ויורדות בכל שנה, כאשר ממול חיל האוויר מכניס אמצעים אחרים, חוסכי תקציב כמו סימולטורים. כמות שעות הטיסה לאיש צוות אוויר שונה דרסטית מזו שהיתה לפני מספר שנים. ועדיין חיל האוויר מתפקד. לאן הלך הכסף שנחסך? איני יודע. אולי ה"ירוקים" קיבלו את החמישה אחוז שלהם ולא הקצו אותו ביעילות? אולי הירוקים לא השכילו לפתח את "חיי הצבא" כיאות? נראה לך לא בסדר שחיילים וטייסית מטייסת זו או אחרת נפגשים מעת לעת בפאב? הם משלמים על זה. אין שום תקציב למימון פאבים או ירידות לאילת. כן. יש חוסן, כמו בחילות אחרים. כן. יש בריכות. בבסיסים הגדולים. רוצה רשימה? בבקשה: רמת דוד, תל-נוף, חצור, חצרים, נבטים, רמון, עובדה. כמה? 7 בריכות. זה יפתור את כל הבעיות של הירוקים? אם חיל האוויר יסגור את הבריכות? אתה יודע כמה אלפי חיילים בעבר ובהווה וגם בעתיד נהנים ויהנו מהבריכות הללו? אתה יודע כמה מוטיבציה לשרת ולתת יותר זה נותן להם? אתה יודע על תקופות שהמערך הטכני בחיל האוויר התדלדל עד שכמעט לא היה מי שיטםל במטוסים, יחמש אותם ויכין אותם לגיחות?
תנאי השרות הטובים הם שמשאירים אנשים טובים לתת למדינה. בלי "ציונות", אבל עם ציונות. כי הם יודעים שהם שייכים למשפחה שתפקידה להגן על המדינה.
רוצה גם? לך להילחם בדרכים המקובלות בכל מדינה דמוקרטית. תבע בריכות גם לבסיסים ירוקים גדולים. דרוש שבעיר הבה"דים תהיה בריכה. דרוש שבשיזפון תהיה בריכה. תטריד את מבקר המדינה.
אבל אל תדרוש להוריד את הרמה בחיל האוויר, כדי ש"נהיה שווים".

זה לא הקטע שלה הבריכות זה הקטע של התקציב נכון יחסית שעות טיסה לזמן מסוים ירד בשנים האחרונות אבל הוא נשאר ברמה מסוימת בעוד שהרמה של החיר והשריון ירדה עד מאוד (ראינו את זה במלחמה האחרונה) כמובן שזה לא בעיה של חיל האויר זה בעיה של ראשי הצבא שלא יודעים לחלק את התקציב כמו שצריך קודם כול שיהיה לחירניק ציוד כמו שצריך ואחר כך נפתח את הבריכות (של כול החיילות) או נביא לטייסים DVD וXBOX זה דעתי..
בכול מקרה כמו שאמרתי זה לא בעיה של חייל האויר כי הם מקבלים את התקציב שהצבא נותן לו זה בעיה של הצבא שלא מחלק את התקציב כמו שצריך..
ישן 28-04-2007, 21:32
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אף אחד לא דרש להשוות את שעות..."

ציטוט:
אני לא יודע לאיזה תקופה אתה שייך, אני יודע שבשנים האחרונות כמות האימונים ירדה דרסטית, אלה שכן מתקיימים הם מצומצמים מאוד ולרוב לא רלוונטים.

לכולם ירד, כל היחידות בצה"ל. אחת הסיבות היא תקציבית, ואחת הסיבות היא הכמות האדירה של פעילות בשטחים, שמטבע הדברים שואבת את הירוקים הרבה יותר מחה"א או חה"י.

ציטוט:
ולגבי רמת האימון שלך, גיסי נקרא למילואים בתותחנים במלחמה, 5 שנים הוא לא היה במילואים ובקושי זכר איך מתפעלים את כל העסק, כל שנה המ"פ מילואים שלו היה מתקשר לאחל חג שמח, באופן טבעי הוא חשש שקוראים לו לאימון וזה הרגיע אותו שאין תקציב השנה, אולי שנה הבאה.
זאת דוגמא אחת קטנה מתוך רבות אחרות.

אני יודע את רמת האימון, ובגלל כתבתי כמה צריך. אין קשר בין מה שתתאמן למה שח"א יתאמן. הכל עניין של סדרי עדיפויות בתוך החיל, לא בין החילות.

ישן 28-04-2007, 07:13
  נשר 101 נשר 101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jnb שמתחילה ב "לקרוא ולא להאמין-פשוט ביזיון"

צר לי אבל הגלישה הייתה לכיוון נכי צהל בעוד שהאשכול עוסק בשיוויוניות בין יחידות צהל,לא סתם נאמר על חיל האויר כי הוא צבא אחר,מניות חיל האויר עלו בעקבות עלייתו של חלוץ לשלטון והגיע הזמן שישימו קץ לפארסה הזו.אנשי חיל האויר אינם טובים במאומה משאר החיילים בצהל.גם לחיל החימוש או השלישות מגיע לקבל צ'ופרים,כל חייל עושה מה שהוא יכול עד שיוכח אחרת.אם יש תרומות כלל צהל צריך להנות מהן ולא חייל כזה או אחר.אצלינו (יחידה מטכלית) שעסוקה כל יום בפעילות מבצעית בכל הגזרות מפקד היחידה אוכל בחדר אוכל עם כל החיילים ומקבל את אותו מזון (שבלשון המעטה אינו משובח ביותר) ואין הדבר מוריד מכבודו כהוא זה.יצא לי בזמנו לאכול יותר מפעם אחת בבסיסי חיל האויר וכדי שאוכל לאכול בחברת חיילי נאלצתי להסיר את דרגותי לפני הכניסה לחדר האוכל.אז מספיק עם זה.יש לנו רמטכל עממי ואני תקוה שהוא ימשיך להיות כזה.
ישן 29-04-2007, 16:11
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.06
שלום,

יצא לי לשרת תקופה קצרה בבסיס ח"א בשנת 93.
אני חייב לציין שכמו הרבה אנשים בפורום חשבתי שאני מגיע לנופש מרוכז.
הופתעתי לרעה מכמויות החרא במקום- תנאי המחיה של החיילים הסדירים נוראיים ( לפני זה הייתי שירתתי בדיר אל בלח-במינהל - כך שאני יודע איך זה לחיות במקום לא נעים ) האוכל לחיילים החוגרים מגעיל, השמירות האין סופיות בכל חור ( דת"ק, בונקר, שער וכול הנפצה אחרת בבסיס ), היציאות הנוראיות.
הטחינה האין סופית של הצוותים הטכניים שעובדים לפעמים ימים רצופים בתיחזוק המטוסים ואח"כ עוד טוחנים תורניות שונות בבסיס.
מי שראה פעם אחת דחמ"ש חוזר מהטייסת למגורים עם 30 חמ"מניקים מותשים ( וחזרתי ממארבים בלבנון, זה לא היה כך ) לאחר עשרות שעות של עבודה רצופה בטייסת שרצים למקלחות ומתפצלים לעבודות שוטפות יבין כמה לא נעים לשרת בח"א - אלא אם אתה טייס!!!.
לכן הבריכה פעם בחודש מהווה צ'ופר רציני לאנשים, הקולנוע נחמד, כשיוצאים לא מרגישים מיוחדים עם מדים של גרז'ניק בח"א ולכן צריך לתת את הצ'ופרים האלו כשאפשר לחפ"שים.
ההבדלה הזו בין הטייסים לשאר בני האדם בבסיס עשתה ועדיין עושה אותי חולה מאוד.
אבי.

ישן 29-04-2007, 16:40

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "שלום,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אבי ש.
ההבדלה הזו בין הטייסים לשאר בני האדם בבסיס עשתה ועדיין עושה אותי חולה מאוד.
אבי.

אני לא יודע אם אתה מתכוון חולה באמת או חולה כמטאפורה...אבל אותי אישית ההבדלה בין הטייסים לשאר האנשים עשתה חולה באמת.
השירות הלא הוגן של 9 שנים שנאלצתי לבצע כטייס כאשר המכונאים (שאני מעריך מאוד דרך אגב..) ושאר החיילים צריכים לעשות רק 2-3 שנים, נתן את אותותיו, לעשות עבודה מאומצת ומלחיצה במשך 9 שנים ברצף גורם לגוף ולנפש לשלם מחיר לא פשוט שאותו אני משלם עד היום.
אני לא מתלונן ובהחלט הייתי עושה זאת שוב, אבל הגוף שילם מחיר וכיום הוא חולה (באמת..לא כמטאפורה..).
שורה תחתונה....תפסיק לבכות, עשית שירות כמו כולם...
אמיל.

ישן 29-04-2007, 17:59
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

שלום אמיל,
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=אבי ש.] ההבדלה הזו בין..."

אני אישית לא שירתתי בח"א, רק עברתי קורס וברחתי בזמן.
עדיין לא הבנתי איך שירותך לא היה הוגן?, האם תנאי ההעסקה בקבע לא היו ידועים לך ברגע ההצטרפות לקורס?, האם לא קיבלת שכר נאה מאוד על שירותך כקצין?, האם השירות המלחיץ כטייס בכלל שקול ללחץ הנפשי שחל על קצין צעיר בגדוד חי"ר ( פה אצטט טייס שאיני זוכר את שמו שאמר שהדבר הכי קשה שעשה היה להודיע לאמא של טייס על מותו - אז נסה לדמיין את האחריות שמונחות על כתפיו של ילד בן 20 שמוביל 30 לוחמים בשדה הקרב, האם בכלל יש מקום להשוואה???).
האם תנאי השירות בבסיס לא היו מספיק נוחים?- לידיעתך במוצבי דר"ל לקצינים בדר"כ היו 3 שעות שינה בלילה במשך חודשים ארוכים- ללא חדר אוכל נפרד.
אני זוכר קצינים שרבו על רכב לשבת - האם גם אתה כטייס לא הצלחת לצאת שבת בגלל שאין טרמפים מהבסיס?.
מה השכר של טייס צעיר ממוצע?, אני יכול לברר, להערכתי עדיין הרבה יותר משכרו של מ"מ או סמ"פ.
איך בדיוק לא הוגן?, האם התואר האקדמי לא מבוקש בשוק האזרחי?, ( אצלנו מחפשים טייסים אז צור קשר במידת הצורך ) האם ההילה של טייס אינה מספיקה?, אם אספר לך שאני נדחיתי משני עבודות בעבר בגלל ש"גילו" שאני אמור לשרת יותר מ- 25 ימי מילואים בשנה?.
כמה חולה אתה אמיל, האם "בילוי" אין סופי במחסומים, עומסים נפשיים של חיכוך קשה עם אוכלוסיה פלסטינית קשת יום יכולה לגרום לצלקות נפשיות?.
אינני בוכה אמיל, אני אכלתי מאותו סכו"ם ואותו השולחן שממנו אכל מ"פ תותח, ורב"ט פטיש.
אני נהניתי בשירותי ואני הייתי חוזר על כך בכיף!.
אתה צריך להבין שעם כל הכבוד לטייסינו האיכותיים ( ויש לי הרבה כבוד כפריק של מטוסים בעבר) עדיין, חייו של טייס שונים מאוד מחייו של קצין חי"ר, הגמול שלו משירותו הוא טוב לעין שיעור, האם רעייתו של קצין חי"ר יושנת בלילות כמו שיושנת רעייתו של טייס?, תבדוק כמה קציני צה"ל נהרגו בלבנון לאורך השנים, אני מעריך שתופתע.
אני בטוח שלכל תחלואיך השונים יש כיסוי מלא מצה"ל, אתה יודע כמה מחברי עדיין נלחמים במוסדות צה"ל לקבל הכרה על פציעות במהלך שירותם???.
אני מלא הערכה לטייסינו על יכולותיהם השונות, אך עדיין לא הבנתי למה לא ניתן לאכול באותו חדר האוכל??, תן לי הסבר הגיוני על כך( למה היו חדרי אוכל ל: טייסים ו- קצינים ו-רס"רים ו- אזרח עובד צה"ל ובסוף כמובן חוגרים) אני מבטיח שאבוא נקי לחדר האוכל אם ייתנו לי לאכול עם הטייסים.
יום טוב לכולנו אמיל.
אבי.

ישן 29-04-2007, 18:15

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "שלום אמיל,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אבי ש.
אני אישית לא שירתתי בח"א, רק עברתי קורס וברחתי בזמן.
עדיין לא הבנתי איך שירותך לא היה הוגן?, האם תנאי ההעסקה בקבע לא היו ידועים לך ברגע ההצטרפות לקורס?, האם לא קיבלת שכר נאה מאוד על שירותך כקצין?, האם השירות המלחיץ כטייס בכלל שקול ללחץ הנפשי שחל על קצין צעיר בגדוד חי"ר ( פה אצטט טייס שאיני זוכר את שמו שאמר שהדבר הכי קשה שעשה היה להודיע לאמא של טייס על מותו - אז נסה לדמיין את האחריות שמונחות על כתפיו של ילד בן 20 שמוביל 30 לוחמים בשדה הקרב, האם בכלל יש מקום להשוואה???).
האם תנאי השירות בבסיס לא היו מספיק נוחים?- לידיעתך במוצבי דר"ל לקצינים בדר"כ היו 3 שעות שינה בלילה במשך חודשים ארוכים- ללא חדר אוכל נפרד.
אני זוכר קצינים שרבו על רכב לשבת - האם גם אתה כטייס לא הצלחת לצאת שבת בגלל שאין טרמפים מהבסיס?.
מה השכר של טייס צעיר ממוצע?, אני יכול לברר, להערכתי עדיין הרבה יותר משכרו של מ"מ או סמ"פ.
איך בדיוק לא הוגן?, האם התואר האקדמי לא מבוקש בשוק האזרחי?, ( אצלנו מחפשים טייסים אז צור קשר במידת הצורך ) האם ההילה של טייס אינה מספיקה?, אם אספר לך שאני נדחיתי משני עבודות בעבר בגלל ש"גילו" שאני אמור לשרת יותר מ- 25 ימי מילואים בשנה?.
כמה חולה אתה אמיל, האם "בילוי" אין סופי במחסומים, עומסים נפשיים של חיכוך קשה עם אוכלוסיה פלסטינית קשת יום יכולה לגרום לצלקות נפשיות?.
אינני בוכה אמיל, אני אכלתי מאותו סכו"ם ואותו השולחן שממנו אכל מ"פ תותח, ורב"ט פטיש.
אני נהניתי בשירותי ואני הייתי חוזר על כך בכיף!.
אתה צריך להבין שעם כל הכבוד לטייסינו האיכותיים ( ויש לי הרבה כבוד כפריק של מטוסים בעבר) עדיין, חייו של טייס שונים מאוד מחייו של קצין חי"ר, הגמול שלו משירותו הוא טוב לעין שיעור, האם רעייתו של קצין חי"ר יושנת בלילות כמו שיושנת רעייתו של טייס?, תבדוק כמה קציני צה"ל נהרגו בלבנון לאורך השנים, אני מעריך שתופתע.
אני בטוח שלכל תחלואיך השונים יש כיסוי מלא מצה"ל, אתה יודע כמה מחברי עדיין נלחמים במוסדות צה"ל לקבל הכרה על פציעות במהלך שירותם???.
אני מלא הערכה לטייסינו על יכולותיהם השונות, אך עדיין לא הבנתי למה לא ניתן לאכול באותו חדר האוכל??, תן לי הסבר הגיוני על כך( למה היו חדרי אוכל ל: טייסים ו- קצינים ו-רס"רים ו- אזרח עובד צה"ל ובסוף כמובן חוגרים) אני מבטיח שאבוא נקי לחדר האוכל אם ייתנו לי לאכול עם הטייסים.
יום טוב לכולנו אמיל.
אבי.

כתבת יפה ובנימוס אבל כמעט שום דבר אינו נכון או רלוונטי...
נתחיל מהסוף....כיסוי מלא מצה"ל אין, בהרבה מקומות בצבא יש חדר אוכל נפרד ויותר טוב לקצינים...זה הגיוני לחלוטין...לטייסים אין חדר אוכל נפרד בחיל האויר- לכן אין סיבה לעוות את המציאות... כל מה שכתבת לגבי "האם לא ידעת זאת לפני הגיוס" נכון לכל חייל והופך את ההודעה הראשונה שלך ללא רלוונטית, הרי ידעת הכל מהתחלה!
אין לי כוח כבר לכתוב....בוא אני אתן לך שורה תחתונה שמוסכמת כאן על רוב חברי הפורום- מי שמוכן מראש לחתום ל10 שנים- מגיע לו חדר אוכל נורמלי ותנאי שירות טובים. זה שרק בחיל האויר מקפידים על כך, זאת לא סיבה לבושה, ההפך!! זאת סיבה לגאווה!! רק בחיל האויר עושים זאת נכון, ואת ההבדל רואים בבירור. אני (ורבים כאן בפורום) מחכים שגם קצינים בצבא היבשה יקבלו תנאים דומים ויחתמו שנים רבות יותר, הדבר ישפר את המקצועיות ואת הרמה של הצבא הירוק.
שורה תחתונה, מה שאתה מתלונן עליו, ככה בדיוק זה צריך להיות..
אמיל.

ישן 29-04-2007, 18:40
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
נו באמת..
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=אבי ש.] ההבדלה הזו בין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
השירות הלא הוגן של 9 שנים שנאלצתי לבצע כטייס כאשר המכונאים (שאני מעריך מאוד דרך אגב..) ושאר החיילים צריכים לעשות רק 2-3 שנים, .

נו באמת... לא באמת התכוונת ברצינות למה שכתבת , נכון?...

ומילה למתקיפי ח"א -
נורא קל ונוח להאשים את כחולי הדם בכל תחלואי הצבא.
האמת היא שהטענות והביקורת מחפשות יעד אחר - ראשי הצבא הירוק.
ת"ש משופר? - זה בידיים של מז"י
חיבוק אמיתי ואוהב של המשפחות השכולות? זה לחלוטין בידיים של מפקד החייל
התעקשות על מתן פיצוי הוגן לאלמנות ולאנשי המילואים? תתפלאו אבל גם זה נמצא ב,סקופ, של מפקד מז"י...
תקצוב רכש אמל"ח וכשירות ימ"חים? חיבוק מערך המילואים?....ניחשתם נכון , זה הכל פתיר ובידיים של ראשי הצבא

מגוחך להאשים את ח"א שבעצם עושה את מה שכל זרוע אחרת חייבת לעשות למען אנשיה.
ישן 29-04-2007, 20:36
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

שלום אמיל,
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=שחר אדום]נו באמת... לא..."

"זה רציני לחלוטין (בקונטקסט הנכון...).. מי שבעיניו חדר אוכל נורמלי לטייסים זה "לא הוגן" כיצד יכול שלא לזעוק על חוסר ההוגנות שבשנות השירות... ".
לצערי לא הבנת למה אני מתכוון, כוונתי היא פשוטה - גם אני רוצה חדר אוכל נורמלי, לא רק טייסים.
האוכל שאני אכלתי בבסיס היה נורא ( ואכלתי במספר בסיסים בחיי אבל זה היה באמת נורא ) ואכן הטייסים זכאים לאוכל נורמלי - כל חייל בצבא זכאי לאוכל נורמלי, זו לא דרישה מוגזמת.
עדיין לא ברור לי מה זה בדיוק "לא הוגן", לגופו של עניין, השירשור החל מכתבה שתיארה את ההתנשאות הקיימת בחיל זה וביטויה בחניות הנכים בטקס האזכרה.
הקצינה הזו פשוט מילאה אחר ההוראות שקיבלה, לה זה נראה הגיוני לחלוטין לא לאפשר לנכה צה"ל "פשוט" לחנות בחניה של טייס נכה.
רוח זו שורה בחיל האוויר, אולי זו רק דעתי/ תחושתי האישית משירות קצר מאוד בבסיס ח"א.
אמיל, בצבא כמו שלנו השיוויוניות היא מרכיב חשוב ביצירת דבר מיוחד - רעות ושותפות גורל.
אני מניח שקליין ( סמג"ד 51 שנהרג כשהגן על חייליו ) לא אכל בחדר נפרד מחייליו בבסיס, איפה שניתן היה במידת הצורך להפריד בין הקצינים ללוחמים.
עדיין חייליו ידעו לחלוק לו כבוד, צייתו לפקודותיו ומילאו את הוראותיו.
להיותך מפקד אין קשר לאיפה אתה אוכל צהריים, באיזה רכב אתה נוהג, ובאיזה חניית נכים אתה חונה.
אני כחייל הייתי מאבד הרבה מאוד מהמוטיבציה והרעל במידה והבדלי המעמדות הללו ביני למפקדי היו כל כך קיצוניים, חייך כטייס תלויים בחיילים האלו ולכן לך צריך להיות חשוב מאוד אם הם מרוצים, שבעים, שמחים בשירותם ועבודתם, זה אולי מתקשר לפירסומים שונים בחודשים האחרונים על חיילים שגורמים נזק למערכות ע"מ להתנקם במערכת.
האם אתה כטייס אכלת פעם בחדר האוכל של החמ"מניק שלך??.
אולי הבסיס לכך נעוץ בשורשי חיל האוויר ומקימיו יוצאי הצבא הבריטי שם הבדלי המעמדות קיצוניים.
זו רק דעתי האישית.
אני עדיין מעריך מאוד את טייסינו ובעיקר את מערך המסק"רים שלא מעט פעמים מצילים את הקרבות.
רק קצת יותר צניעות.
בנוגע למקצוענות - אני גם מסכים שיש מקום לשנות את השיטה ולעבור לצבא מקצועי, רק לא לאבד את ייחודו של צה"ל, לוחמיו ומעל הכל קציניו בדרך למטרה זו.
אבי.

ישן 29-04-2007, 21:13

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "שלום אמיל,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אבי ש.
"זה רציני לחלוטין (בקונטקסט הנכון...).. מי שבעיניו חדר אוכל נורמלי לטייסים זה "לא הוגן" כיצד יכול שלא לזעוק על חוסר ההוגנות שבשנות השירות... ".
לצערי לא הבנת למה אני מתכוון, כוונתי היא פשוטה - גם אני רוצה חדר אוכל נורמלי, לא רק טייסים.
האוכל שאני אכלתי בבסיס היה נורא ( ואכלתי במספר בסיסים בחיי אבל זה היה באמת נורא ) ואכן הטייסים זכאים לאוכל נורמלי - כל חייל בצבא זכאי לאוכל נורמלי, זו לא דרישה מוגזמת.
עדיין לא ברור לי מה זה בדיוק "לא הוגן", לגופו של עניין, השירשור החל מכתבה שתיארה את ההתנשאות הקיימת בחיל זה וביטויה בחניות הנכים בטקס האזכרה.
הקצינה הזו פשוט מילאה אחר ההוראות שקיבלה, לה זה נראה הגיוני לחלוטין לא לאפשר לנכה צה"ל "פשוט" לחנות בחניה של טייס נכה.
רוח זו שורה בחיל האוויר, אולי זו רק דעתי/ תחושתי האישית משירות קצר מאוד בבסיס ח"א.
אמיל, בצבא כמו שלנו השיוויוניות היא מרכיב חשוב ביצירת דבר מיוחד - רעות ושותפות גורל.
אני מניח שקליין ( סמג"ד 51 שנהרג כשהגן על חייליו ) לא אכל בחדר נפרד מחייליו בבסיס, איפה שניתן היה במידת הצורך להפריד בין הקצינים ללוחמים.
עדיין חייליו ידעו לחלוק לו כבוד, צייתו לפקודותיו ומילאו את הוראותיו.
להיותך מפקד אין קשר לאיפה אתה אוכל צהריים, באיזה רכב אתה נוהג, ובאיזה חניית נכים אתה חונה.
אני כחייל הייתי מאבד הרבה מאוד מהמוטיבציה והרעל במידה והבדלי המעמדות הללו ביני למפקדי היו כל כך קיצוניים, חייך כטייס תלויים בחיילים האלו ולכן לך צריך להיות חשוב מאוד אם הם מרוצים, שבעים, שמחים בשירותם ועבודתם, זה אולי מתקשר לפירסומים שונים בחודשים האחרונים על חיילים שגורמים נזק למערכות ע"מ להתנקם במערכת.
האם אתה כטייס אכלת פעם בחדר האוכל של החמ"מניק שלך??.
אולי הבסיס לכך נעוץ בשורשי חיל האוויר ומקימיו יוצאי הצבא הבריטי שם הבדלי המעמדות קיצוניים.
זו רק דעתי האישית.
אני עדיין מעריך מאוד את טייסינו ובעיקר את מערך המסק"רים שלא מעט פעמים מצילים את הקרבות.
רק קצת יותר צניעות.
בנוגע למקצוענות - אני גם מסכים שיש מקום לשנות את השיטה ולעבור לצבא מקצועי, רק לא לאבד את ייחודו של צה"ל, לוחמיו ומעל הכל קציניו בדרך למטרה זו.
אבי.

אתה מנותק מהמציאות....
אני אוכל באותו חדר אוכל עם כל החיילים של הטייסת (פרט למכונאים, כי הם אוכלים בדת"ק שלהם מסיבות ברורות..) ללא הבדלי דרגה או מעמד....אנחנו, כמו רוב טייסי חיל האויר, אין לנו זמן ללכת לחדר אוכל, אז אנחנו אוכלים בטייסת עם החיילים, כולם יחד....
די, עזוב אותי מהדמגוגיה של זריקת השמות,הצניעות ושאר הסופרלווטיבים הלא רלווונטים, הלוואי והעולם היה כל כך פשוט, אבל מה לעשות, הרבה אנשים שחצנים ויהירים תרמו לביטחון המדינה יותר מכל מיני צנועים וענווים.. גם צבא הגנה לישראל וגם הפורום הנ"ל עוסק בביטחון ולא בנימוסים והליכות...
כולנו כאן בפורום חושבים שצריך תנאים יותר ראויים לחיילים ולקצינים בכלל....רק אני לא עושה סיפור מזה שבקורס צניחה יש חדר אוכל נפרד לסגל, או שכשהייתי פעם בבסיס של חיל הרפואה לא נתנו לי לאכול בחדר אוכל קצינים למרות היותי קצין, רק בגלל שאני לא שייך לחיל הרפואה...אין לי ספק שזו הוראה ישירה של מפקד חיל הרפואה היהיר והשחצן....
בקיצור, אתה מבטא בעיני את הבעיה האמיתית, התעסקות בשטויות במיץ עגבניות, היטפלות לטפל שבאה לידי ביטוי כל כך קיצוני, שאנשי החילות שלא היו להם נעליים ולא נשק במלחמה האחרונה מנסים להסביר לחיל האויר (שתיפקד היטב בסה"כ..) כיצד לעשות זאת נכון....
אין לי כוח לזה יותר, צניעות וסיפורי סבתא...דבר איתי כשיהיה בירוקים נעליים או כשהמילואמניק שם יתאמן כמו שאצלי בטייסת המילואימניק מתאמן כבר 20 שנה (פעם בשבוע....).
אין לי כוחות יותר להרצאות הללו, שאכן נעשות בנימוס רב, אבל מאחוריהן עומדת בעצם שחצנות רבה "בוא ותראה כיצד עושים זאת נכון...כמו רס"ן משה זוכמיר הצנוע....שחייליו יצאו לקרב ללא נעליים..."
תודה ולהתראות.
אמיל.
נ.ב- אל תיקח את תגובתי הקרירה אישית, פשוט אין לי כוחות להמשיך לטחון מים בנושא.

ישן 29-04-2007, 23:39
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

שלום אמיל,
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=אבי ש.][b][u]"זה רציני..."

אם הכל כל כך פשוט וברור, ובחיל שלך הכל מתקתק כמו שעון שוויצרי אז מדוע יוצא החיל - מר חלוץ לא הצליח לנצח את המלחמה האחרונה?.
למה הוא כמפקד לא דאג שיהיו נעליים וימי אימון, כדברייך?.
אני אינני מנסה לומר לחיל האוויר איך להתנהג, קטונתי.
אני מניח שמחר תראה שגם חלוץ, אולי הרמטכ"ל עם ראש ממשלה ושר בטחון חדלי אישים ודומיננטיות רבה מאוד לא הצליח עם ולמרות מנטליות של חיל האוויר שבו גדל וגידל דורות של קצינים.
אני מצטער שאני נשמע כדמגוג ופשטן, אך אני מאמין גדול בפשטות ואני חושב שזו אחת הסיבות שישנו היום מפקד מגולני - אנו מחפשים את הראש הפשוט - רק לקרוע אותם, ותו לא.
נכון, כנראה אכן האשמה במפקדי הצבא הירוקים, אך מדוע חלוץ לא עלה על כך בתקופתיו השונות כמפקד מוביל בצבא?, אולי גם הוא ( עם חינוכו המוצלח מחיל האוויר ) נכשל בביצוע המשימה?.
"בקיצור, אתה מבטא בעיני את הבעיה האמיתית, התעסקות בשטויות במיץ עגבניות, היטפלות לטפל שבאה לידי ביטוי כל כך קיצוני, שאנשי החילות שלא היו להם נעליים ולא נשק במלחמה האחרונה מנסים להסביר לחיל האויר (שתיפקד היטב בסה"כ..) כיצד לעשות זאת נכון...."
תיפקד היטב: אינני יודע איך החלטת זאת, מפקד חיה"א לשעבר, הרמטכ"ל, ייעד את החיל לביצוע חלק גדול מהלחימה כולל שיתוק הקטיושות קצרות הטווח, משימה אשר לא בוצעה בהצלחה ע"י חיה"א ( אולי כי אי אפשר בכלים האלו), אם הוא כמפקד החיל לשעבר לא מודע למגבלות החיל יש לנו בעיה אדירה!!.
אולי היהירות שלו מנעה ממנו לראות את המגבלות הללו, אולי תרבות הפיקוד/ ניהול של חיל האוויר מנעו ממנו לשמוע ביקורת מפקודיו, אולי אותה תרבות מנעה ממנו לאפשר לפקודיו להציג חששות אלו לממשלה, אולי הוא טיפ טיפה יהיר? ואולי היהירות הזו עלתה לנו ביוקר.
לא הכל וורוד בחייל שלך/ של כולנו.
אני מניח שנשמע הרבה תשובות לאולי האלו מחר בשעה 16:00.
למה בדיוק אתה ממליץ להיטפל?, אני מקווה שאתה מבין שבפורום רחב שכזה ניתן להיטפל רק לשטויות האלו ולא לכאבים האמיתיים, אני בסה"כ רוצה ללמוד ולהשתפר, יש לנו חודשיים עד הקיץ ואני גר בנהריה.
נ.ב. - לא לקחתי אישית, בסה"כ מאווררים קצת קיטור, הילד חולה בלאו הכי המחשב פתוח, בדר"כ בשעות האלו אני מעולף.
אבי

ישן 30-04-2007, 00:32

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "שלום אמיל,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אבי ש.
אם הכל כל כך פשוט וברור, ובחיל שלך הכל מתקתק כמו שעון שוויצרי אז מדוע יוצא החיל - מר חלוץ לא הצליח לנצח את המלחמה האחרונה?.
למה הוא כמפקד לא דאג שיהיו נעליים וימי אימון, כדברייך?.
אני אינני מנסה לומר לחיל האוויר איך להתנהג, קטונתי.
אני מניח שמחר תראה שגם חלוץ, אולי הרמטכ"ל עם ראש ממשלה ושר בטחון חדלי אישים ודומיננטיות רבה מאוד לא הצליח עם ולמרות מנטליות של חיל האוויר שבו גדל וגידל דורות של קצינים.
אני מצטער שאני נשמע כדמגוג ופשטן, אך אני מאמין גדול בפשטות ואני חושב שזו אחת הסיבות שישנו היום מפקד מגולני - אנו מחפשים את הראש הפשוט - רק לקרוע אותם, ותו לא.
נכון, כנראה אכן האשמה במפקדי הצבא הירוקים, אך מדוע חלוץ לא עלה על כך בתקופתיו השונות כמפקד מוביל בצבא?, אולי גם הוא ( עם חינוכו המוצלח מחיל האוויר ) נכשל בביצוע המשימה?.
"בקיצור, אתה מבטא בעיני את הבעיה האמיתית, התעסקות בשטויות במיץ עגבניות, היטפלות לטפל שבאה לידי ביטוי כל כך קיצוני, שאנשי החילות שלא היו להם נעליים ולא נשק במלחמה האחרונה מנסים להסביר לחיל האויר (שתיפקד היטב בסה"כ..) כיצד לעשות זאת נכון...."
תיפקד היטב: אינני יודע איך החלטת זאת, מפקד חיה"א לשעבר, הרמטכ"ל, ייעד את החיל לביצוע חלק גדול מהלחימה כולל שיתוק הקטיושות קצרות הטווח, משימה אשר לא בוצעה בהצלחה ע"י חיה"א ( אולי כי אי אפשר בכלים האלו), אם הוא כמפקד החיל לשעבר לא מודע למגבלות החיל יש לנו בעיה אדירה!!.
אולי היהירות שלו מנעה ממנו לראות את המגבלות הללו, אולי תרבות הפיקוד/ ניהול של חיל האוויר מנעו ממנו לשמוע ביקורת מפקודיו, אולי אותה תרבות מנעה ממנו לאפשר לפקודיו להציג חששות אלו לממשלה, אולי הוא טיפ טיפה יהיר? ואולי היהירות הזו עלתה לנו ביוקר.
לא הכל וורוד בחייל שלך/ של כולנו.
אני מניח שנשמע הרבה תשובות לאולי האלו מחר בשעה 16:00.
למה בדיוק אתה ממליץ להיטפל?, אני מקווה שאתה מבין שבפורום רחב שכזה ניתן להיטפל רק לשטויות האלו ולא לכאבים האמיתיים, אני בסה"כ רוצה ללמוד ולהשתפר, יש לנו חודשיים עד הקיץ ואני גר בנהריה.
נ.ב. - לא לקחתי אישית, בסה"כ מאווררים קצת קיטור, הילד חולה בלאו הכי המחשב פתוח, בדר"כ בשעות האלו אני מעולף.
אבי

אני מאוד אוהב את הסגנון המתורבת והמנומס שלך....
לעניין- כבר דנו כאן בהכל, מהסיבות שחלוץ נכשל בתפקידו כרמטכ"ל (למרות שהיה מפקד חיל אויר מעולה..) ועד לכך שחיל האויר עשה ועוד איך את מה שהמטכ"ל ציפה ממנו ואת מה שהוא הבטיח שיעשה...(...כמובן שלא הכל היה מושלם ויש הרבה מה לשפר..אבל בסה"כ התוצאות היו יפות..)...דנו בכל הנקודות שאתה מעלה ואין סיבה לעשות זאת שוב.
אתה מוזמן לעשות חיפוש ולראות את הדיונים בנושאים הרבים שעלו מהמלחמה.
לילה טוב.
אמיל.

ישן 30-04-2007, 16:08
צלמית המשתמש של אפרתי
  משתמש זכר אפרתי אפרתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.04
Facebook profile
אהלן אמיל

"אתה מנותק מהמציאות....
אני אוכל באותו חדר אוכל עם כל החיילים של הטייסת (פרט למכונאים, כי הם אוכלים בדת"ק שלהם מסיבות ברורות..) ללא הבדלי דרגה או מעמד....אנחנו, כמו רוב טייסי חיל האויר, אין לנו זמן ללכת לחדר אוכל, אז אנחנו אוכלים בטייסת עם החיילים, כולם יחד...."

לצערי זה נשמע מאוד יפה, כל עוד מדובר בגף טיסה.

אני עברתי שלוש טייסות, ובכל אחת מהן כניסת גף טכני לחד"א גף טיסה אסורה בהחלט וגובלת בעונשים.
בגף הטכני הטכנאים בקושי מספיקים לאכול (בין הכנת המטוסים/ פגי תוקף) וכבר צ"א יורד לדת"ק ובאמצע האוכל הטכנאים קופצים מהשולחן למטוסים אחוזי אמוק כשנקניקייה/ קבב/ ביצה תקועה בגרון. ואם זה סמ"ט/ מ"ט/ מב"ס הס מלהזכיר.

זה מה שקורה במציאות אחי. אני חווה את זה כל יום.

רוב אנשי צ"א לא מסתכלים לגפ"ט בעיניים. אני שמח מאוד שאתה מעריך את אנשי המערך אבל לדעתי אתה לא מודע לריחוק שיש בין 2 הגפים. כאילו אלה 2 טייסות נפרדות שבמקרה עונדות את אותו סיכת הטייסת ותו לא. תתפנה לדבר קצת יותר משלום שלום עם אנשי הגפ"ט ותבחין בהבדלים.

ועכשיו לנושא השני.

לגבי המלחמה, לדעתי תפיסת חלוץ היתה מוטעית. לוחמת אוויר קרקע עובדת מצויין בלחימה בין 2 צבאות מאורגנים. ברגע שצד אחד לוחם לוחמת גרילה (כמו בלבנון 2.0) תקיפת א"ק מיותרת לחלוטין. את מה אתה מפציץ? את החורבות שהם מתחבאים בהם? הם ימצאו עוד חורבות.
ההפצצות הממוקדות על הרק"קים עשתה את עבודתה כראוי, אבל בטווח הארוך היא רק שיתקה לבינתיים את החיזבאללה. תן להם עוד כמה חודשים של בנייה מחדש עם תמיכה מסוריה ואיראן ותקבל את אותה חיזבאללה שהייתה לפני הקיץ שעבר משופרת במאות אחוזים ועדיין עם רגב וגולדווסר.
כל עוד ששניהם בלבנון, התוצאה היא כישלון- הרי זו הייתה סיבת מטרת הלחימה (העיקרית).

ישן 30-04-2007, 17:55
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

שלום אמיל ואפרתי

נרגעתי קצת כשקראתי את תגובתו של אפרתי, חששתי שזיכרוני מטעני בנוגע ל"הבדלי המעמדות" בחיל האוויר ואפרתי הפיג את חששי.
אני עדיין חושב שחיל האוויר לא עשה את כל מה שציפו ממנו, נכון, בוצעו מספר משימות לא פשוטות כנראה בהצלחה, אך עם פרסום הדו"ח ניתן לראות אסמכתא לביקורת על חלוץ ומנהיגינו.
לדעתי לחלק לעצמך ציון בסה"כ תוצאות יפות, זה פשוט לטאטא את הבעיות מתחת לשטיח ולעלות על אותם מוקשים בעתיד.
אני לא לקחתי חלק בלחימה האחרונה אך נחשפתי בעקיפין למספר בעיות לא פשוטות ויש מקום להרבה שיפור בפעולותיו של חיל האוויר.
הבעיות הללו ייפתרו רק עם הודאה והכרה בקיומן, ואותה היוהרה שעליה נסוב וויכוח זה תמנע זאת.
יהירות הינה בעיה קשה שאני עם נסיוני הדל לא מכיר תרופה לא כואבת להרפאות ממנה, מכות קשות כדוגמת יום כיפור, מחדל לבנון 2.0 ועוד מכות קשות כאלו ינערו את המערכת ויאלצו למידה ושיפור.
חיל האוויר צריך לעבור שינוי, אולי לא גדול ומקיף כמו מערך המילואים, חי"ר, ועוד גופים בצה"ל, אך עדיין צריך למידה והשתפרות.
להתראות,
אבי.

ישן 01-05-2007, 06:28

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "שלום אמיל ואפרתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אבי ש.
נרגעתי קצת כשקראתי את תגובתו של אפרתי, חששתי שזיכרוני מטעני בנוגע ל"הבדלי המעמדות" בחיל האוויר ואפרתי הפיג את חששי.
אני עדיין חושב שחיל האוויר לא עשה את כל מה שציפו ממנו, נכון, בוצעו מספר משימות לא פשוטות כנראה בהצלחה, אך עם פרסום הדו"ח ניתן לראות אסמכתא לביקורת על חלוץ ומנהיגינו.
לדעתי לחלק לעצמך ציון בסה"כ תוצאות יפות, זה פשוט לטאטא את הבעיות מתחת לשטיח ולעלות על אותם מוקשים בעתיד.
אני לא לקחתי חלק בלחימה האחרונה אך נחשפתי בעקיפין למספר בעיות לא פשוטות ויש מקום להרבה שיפור בפעולותיו של חיל האוויר.
הבעיות הללו ייפתרו רק עם הודאה והכרה בקיומן, ואותה היוהרה שעליה נסוב וויכוח זה תמנע זאת.
יהירות הינה בעיה קשה שאני עם נסיוני הדל לא מכיר תרופה לא כואבת להרפאות ממנה, מכות קשות כדוגמת יום כיפור, מחדל לבנון 2.0 ועוד מכות קשות כאלו ינערו את המערכת ויאלצו למידה ושיפור.
חיל האוויר צריך לעבור שינוי, אולי לא גדול ומקיף כמו מערך המילואים, חי"ר, ועוד גופים בצה"ל, אך עדיין צריך למידה והשתפרות.
להתראות,
אבי.

הבנתי..מה שאתה אומר בעצם זה שלמרות שיש תוצאות יפות (ראה את את מאמרו המקצועי והמפורט של בן-ישראל בענין..) , צריך לעשות שינוים רציניים כי מישהו שלא היה במלחמה ומעצבן אותו שיש חדר אוכל נפרד חושב כך......
אני חוזר לנקודה הראשונה שלי, יש לך נקודות מקצועיות לשיפור - אני אשמח לשמוע!! באמת...
אם ההערה היחידה היא יוהרה אז אני אשלח אותך לקריאה על רן פקר ואורי גיל, שיוכיחו לך שאין שום קשר בין צניעות לבין האפשרות להיות המומחה הגדול ביותר, הטייס הטוב ביותר, המפקד הנערץ ביותר והתורמים הגדולים ביותר לביטחון המדינה....(יחד עם חברים מעטים נוספים מכל החילות והדרגות כמובן..) פשוט אין קשר!!!
שמעת פעם על משפט השוואתי...?יש הבדל בין גף טכני וגף טיסה בכל חיל אויר בעולם, ככה זה....יש דברים שחזקים מכולנו.... למרות הניסיונות הרבים לאחד בין הגפים (ניסיונות חשובים ויפים..) תמיד יהיה הבדל....זה ממש לא נורא....המכונאי אוכל את הקבב מהר כמו שכתבת אבל לא צריך לעשות קורס קשה של 3 שנים ולחתום קבע 9....ולטייס יש קצת יותר זמן לאכול את הקבב....כי יש לו 9 שנים רצופות לעשות זאת.....סיפורי הסוציאליזם שאתם שואפים אליהם מענינים אולי אנשים בסין שלא מאפשרים להם גישה לאינטרנט ולטלביזיה....אבל כל השאר כבר יודעים שהסוציאליזים נכשל בגדול ואין שום סיבה לנסות להחיות אותו דווקא בצבא הגנה לישראל...

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 01-05-2007 בשעה 06:30.
ישן 01-05-2007, 08:34

אמיל
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=אבי ש.]נרגעתי קצת..."

אמיל , מסכים איתך לחלוטין. למעשה , הקדמת אותי בכמה דקות - רציתי לכתוב שאין דבר כזה שיויון מוחלט. מעמדות והיררכיה בארגונים (ובטח ובטח שבארגון צבאי) הם דבר הכרחי ובסיסי בכל צבא בעולם. ומי שטוען שצריך ליישם שיוויון בין הדרג הלוחם לדרג התומך - תמים,מנותק,קשקשן או כל התשובות יחדיו...

אבל - לו אני מפקד טייסת טיסה , הייתי מבטל את ההפרדה בחדרי האוכל (כדוגמה) ופועל לשילוב אמיתי וחזק בין הגפ"ט לגף הטיסה - לא בגלל שאני נחמד , לא בגלל שאני אנושי וחברותי - רק בגלל שחיי הטייסים שלי ושלי תלויים באופן מוחלט ומיידי במוטיבציה ובתחושת החיבור וגאוות היחידה של אנשי הגפ"ט! קשה לי לתאר מה מרגיש מכונאי שקורע את ישבנו בעבודה מאומצת במשך שעות ארוכות (ולא עשה קורס טיס, מה הקשר בכלל??) ושנאסר (??!!) עליו לסעוד את ליבו עם תכולי הדם אשר אותם הוא משרת נאמנה. אני לא מדבר על התחושה והתסכול - אני מדבר על כך שהתסכול הזה יכול בהחלט לגרור ירידה ברמת הכנת המטוס ו/או בקיצור פינות מסויימות שעלולות בסופו של דבר לסכן את המטוס ואת הצוות.

מצד שני - בכל מקום שאני מכיר(ובעולם הגדול, אגב - התופעה הרבה יותר חריפה ומוקצנת) יש הפרדה בחדרי האוכל בין הלוחמים לבין שאר העולם.... כנראה שזה בלתי נמנע

מצד שלישי - בעולם העסקים האזרחי/פרטי - נהוג ומקובל שגדול המנכ"לים יושב ולועס עם אחרון התכנתים. זה בריא. זה חשוב. זה יוצר תחושה טובה בקרב העובדים.

מצד רביעי - היחס בין טייס למכונאי או בין לוחם לתומכ"ל - לא דומה ליחס בין מנהל לעובד זוטר. מדובר בשתי מערכות ארגוניות שונות בתכלית.
ישן 04-05-2007, 12:41
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "צודק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחר אדום
אבל - אולי בכ"ז - ארוחה משותפת ביום חמישי? ארוחות משותפות בסופי שבוע כשנשארים בבסיס? .

האם ארוחות משותפות ביום שישי בערב אינן עניין קבוע של מה בכך?

והערה קצרה לגבי הדיון- לא הייתי בחיל אוויר, אבל כאדם מן השורה, אני מאמין שאתה צודק כשאתה אומר שהמכונאים לא ירצו לסעוד עם הטייסים אלא עם חבריהם המכונאים. אבל, נראה לי שמה שגורם לתסכול הוא לא שהם היו רוצים כל-כך לסעוד עם הטייסים הנערצים עליהם, אלא עצם זה שאסור להם, כאילו שעצם נוכחותם בחדר האוכל תפגע לטייסים בטעם הפתיתים, או ששיחותיהם על "נושאי מכונאים" לא תנעמה באוזני הטייסים העדינות.

ישן 04-05-2007, 18:37
  YHS YHS אינו מחובר  

מאד קשה לי להתמודד עם הקביעה
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "מהדיון בהשתתפות חבריך אנשי..."

של ההגיון "שלך". אתה חושב שבבסיס שבו יש 1500 איש, חוגרים וקצינים כולם צריכים לאכול בחדר אוכל אחד? זה קורה גם בבסיסים של שריון או של חי"ר? בשלישות ברמת גן או בקריה בת"א אין חדרי אוכל לקצינים? זה לא כך בכל העולם?
ובכל מקרה- אשמח אם תרחיב ותסביר למה הגיוני לך שכולם צריכים לאכול ביחד. (צבא זה מבנה הירארכי, אתה יודע. קצינים גם מקבלים רכב, וביגוד אחר ובטח תמצא עוד דוגמאות).

(ועוד הערה - אולי טעיתי, אבל ל"חבריך אנשי חיל האוויר" יש איזו שהיא קונוטציה של שלילה. יש לי גם חברים מחילות אחרים. חברים נורמלים לחלוטין, אחד כאן בפורום והוא בכלל תותחן)
ישן 05-05-2007, 13:52
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מאד קשה לי להתמודד עם הקביעה"

ולי מאד קשה להתמודד עם ההתנשאות בדברים שלך.

"חבריך אנשי חיל האוויר" הם אותם חברים שדיברו כאן על חיל האוויר, לא טענתי שאין לך חברים אחרים מחילות אחרים. אני את החברים שלי בכלל לא מקטלג לפי חילות, בכל מקרה.

לגבי ההגיון שלי- (נחמד מצידך ששמת במרכאות את "שלך" ולא את "הגיון")- אני שירתי בבה"ד 10. החלוקה שם היא כזאת- חדר אוכל לחניכים חוגרים, חדר לחניכים צוערים, וחדר אוכל "סגל"- בו אוכלים החיילים שמשרתים בבה"ד, בין אם מדריכים ובין אם חיילי שלישות, לוגיסטיקה וכו', בין אם קצינים, בין אם נגדים ובין אם חוגרים. (אגב, גם חניכי קורסים חובשים בדרגות נגדים, וישנם כאלה, אוכלים בחדר האוכל של החניכים).
ראשית, את עיקר העבודה "האיכותית", וגם הקשה, ביחידה הזאת, עושים חוגרים. לו הופרדו מהקצינים, הייתה נוצרת תחושה ודאית שהקצינים אוכלים אוכל יותר טוב בכלים יותר יפים וכו'- גם אם הדבר לא היה כך, מה שהיה יוצר התמרמרות אצל החוגרים (ושמחה רבה אצל רבים מהקצינים).
אני הייתי בקורס חובשים אחרי תקופה ארוכה ששירתתי בבה"ד כ"סגל". היה לי קשה מאד לשכנע את חברי לקורס שהאוכל בחדר האוכל של הסגל הוא לא יותר טוב מזה שהם אוכלים. (למעשה, האוכל של החניכים הוא אפילו יותר טוב, כי כשישנם צ'ופרים בכמות מוגבלת- שוקו, קורנפלקס, חטיפים- הם הולכים לחניכים ולא לסגל). גם מי שהיה או הינו קצין, עדיין מבין שחוגרים מתוסכלים זה לא משהו רצוי ומועיל. (טוב, לא כולם, אני מכיר לפחות אחד שחושב שחיילים מתוסכלים זה טוב ועדיף).
שנית, לשים ביחד את סגלי הקורסים עם החניכים יוצר את הבעיות שלו מבחינת דיסטאנס, כשהארוחה הייתה תמיד הזדמנות להיות הרחק מהחניכים (מה שיוצר את הבעיות שלו- כמו סגל קורס שדן בחדר האוכל בבעיות הת"ש של החניכים שלו...) (וכן, אני יודע שבביסנ"מ, למשל, מדריכים חוגרים אוכלים בחדר אוכל חוגרים יחד עם חניכים חוגרים, וכו').
שלישית, וזה אמנם מתקשר לראשון אבל נוגע לכל היחידות, ולא רק ל"שלי", ולכן הטיעון הטוב ביותר- חדר האוכל היה מקום מפגש בין הפיקוד העליון של היחידה לחיילים. השולחן של מפקד הבסיס והמטה היה בקצה חדר האוכל, כך שכדי להגיע הוא היה עובר ליד שולחנות רבים אחרים, ובדרך שואל חיילים לשלומם, מתעניין אם הם מרוצים מהאוכל ומתרשם ממצב הרוח שלהם. זה דבר שתרם קצת להפחתת תחושת ניתוק קשה.

ישן 01-05-2007, 09:08
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "אמיל"

ציטוט:
מצד שלישי - בעולם העסקים האזרחי/פרטי - נהוג ומקובל שגדול המנכ"לים יושב ולועס עם אחרון התכנתים. זה בריא. זה חשוב. זה יוצר תחושה טובה בקרב העובדים..

ממש, אבל ממש לא נכון. אני מכיר לפחות ארגון פיננסי אחד, ידוע ומקובל, שבו לחברי ההנהלה יש חדר אוכל נפרד בקומת ההנהלה בו הם סועדים ארוחת צהריים יחדיו (מי שנמצא) מדי יום. זה מפרה, ו(לדוגמא) לא כל דיון שנעשה א פורמלית בין חברי ההנהלה על האסטרטגיה העסקית של הארגון יכול להעשות בנוכחות של עובדים אחרים, גם אם הם לא יושבים באותו שולחן.

ישן 01-05-2007, 09:34

//
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "[QUOTE=שחר אדום]מצד שלישי -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
ממש, אבל ממש לא נכון. אני מכיר לפחות ארגון פיננסי אחד, ידוע ומקובל, שבו לחברי ההנהלה יש חדר אוכל נפרד בקומת ההנהלה בו הם סועדים ארוחת צהריים יחדיו (מי שנמצא) מדי יום. זה מפרה, ו(לדוגמא) לא כל דיון שנעשה א פורמלית בין חברי ההנהלה על האסטרטגיה העסקית של הארגון יכול להעשות בנוכחות של עובדים אחרים, גם אם הם לא יושבים באותו שולחן.

גם אני מכיר... בכל מקרה - לקבוע נחרצות , על סמך דוגמה נגדית אחת או שתיים , "זה ממש ממש לא נכון.." זה קצת חריף לטעמי...

בארגונים הגדולים יש הפרדה, ויש בדר"כ שולחן מנהלים בחדר האוכל המרכזי , אגב- תצורת האכילה בארוחות צהריים עסקיות ממש לא רלבנטית כאן ואינני מבין מדוע הכנסת אותה לדיון.

בכל מקרה , מבלי להכנס לסוגיית מבנה חדרי האוכל בתע"א , רפאל וכדומה , אני חוזר ואומר - בטבע מין אוהב לשבת ליד מינו - זה שבחדרי האוכל הגדולים יש אגף מנהלים או שולחן מנהלים - לא סותר את הדברים שכתבתי

נערך לאחרונה ע"י שחר אדום בתאריך 01-05-2007 בשעה 09:37.
ישן 02-05-2007, 00:45

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "/"

ציטוט:
זאת לא הנקודה. אני בטוח שחיל האויר מסוגל לארגן אוטובוסים לחד"א ועדיין להצליח לעמוד בשלושה פיריטים ביום.. אבל, שוב - זאת לא הנקודה

הנקודה היא איך לשפר את הקשר גפ"ט - גף טיסה ואיך לגרום למכונאים לקום עם שמחה בלב , לאורך זמן. הסיבה היא לא כי אתה בחור נחמד ולא מתנשא , אלא כי חייך , פשוטו כמשמעו , תלויים בכך.

נסה ליזום שיחת אמת עם אחד המכונאים ותראה שמתחת לפני השטח יש המון מרמור ותסכול שחלקם הגדול - מוצדקים.

(גילוי נאות - אינני מכונאי / תומכ"ל , אך הנושא בהחלט קרוב לליבי)

ידידי, אתה חוזר להרגלים ישנים....
בקושי יש זמן ל3 מטסים כיום....אם היום יהיה פחות יעיל יאלצו לרדת ל2 מטסים....
פונקציונליות היא בהחלט אחת הסיבות שאוכלים בנפרד....עובדה שבבסיסים שאוכלים בחדר אוכל קצינים הטייסים אוכלים עם המכונאים...(הקצינים..) אין שום הפרדה מכוונות בין טייסים לגף טכני,, וההפך הוא הנכון, בהמשך לדבריך, צריך לעשות בהחלט לקירוב הגפים, ובאמת יש מפקדים רבים שעושים זאת, חלקם בהצלחה וחלקם פחות...
ליזום שיחה עם המכונאים? תחשוב שוב על ההצעה הזו ותבין כמה היא נמוכה ומזלזלת...
אמיל.

ישן 05-05-2007, 04:54
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
ושוב אנחנו מסכימים.
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=2liviu][size=3][b]ברוך..."

ציטוט:
יש גבול לכל תעלול, מילא אתה מציק לי כבר פעם שניה באופן אישי וללא קשר לתוכן של הדברים, אבל הפעם עשית זאת גם מבלי להבין מה כתבתי.. אז לך ולחברים האחרים כאן שלא הבינו את העניין אני נאלץ להסביר: מה שמזלזל היה ההצעה של שחר. כאילו שאני צריך טיפ מחבר אינטרנטי על מנת לדבר עם חברי לטייסת..
זה פשוט זלזול בי ובחברי, גם המכונאים וגם הטייסים..
עכשיו אתה מבין ליביו(נראה לי שהתנצלות תהיה במקום)
השחצנות וההתנשאות הנובעת מתגובותך לכל אשכול בו ביקורת ישירה או עקיפה על חיל האויר, מגדישה את השאה אצלי ואצל "חברי-האינטרנטים". לא כולם מכירים את הסטורית תגובותך, כך שיש לך עדיין מי שטורחים "להחליף דעות" אתך. פריירים לא נגמרים...
אז קדימה נראה אותך עושה את הדבר הנכון...

או, כמעט שכחתי. תתנחם, אתה לא לבד. אדם יקר שמאוד הערכתי את פועלו עד היום(!) יעקוב טרנר הכריז:"הוא היה יותר טוב מכולם ולדעתי המדינה הזו עוד תבכה על אובדנו", נחש על מי? רמז: השני שהעניק את הניצחון לחיזבללה... הלוואי שיכולתי לצחוק, אך הזכות הזאת שמורה לנסראללה. גרוני שלי עדיין חנוק מדמעות.

ותעשה טובה ל "חברי, גם המכונאים וגם הטייסים.." אנו לא קונים ביטואים כאלה.

ישן 05-05-2007, 10:38
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06

ציטוט:
עוד נקודה...
הסיבה שאי אפשר לאכול יחד...כי זה ממש לא יעיל....הטייסים אוכלים בטייסת, היכן שהם עובדים (יחד עם חיילי הטייסת, כך שאת סיפורי האפליה אפשר למכור במקום אחר...)...והמכונאים אוכלים בדת"ק (או בחדר אוכל...תלוי בבסיס..).
המנהלות ובזבוז הזמן שמציעים כאן אחדים שכל מה שמפריע לנפש הסוציאליסטית שלהם זה שיש חדרי אוכל "נפרדים".., היו עולים למדינה לא מעט, לא רק בגלל ההסעות, אלא בגלל כמות הטיסות שלא ניתן היה להוציא. בהרבה בסיסים קשה כבר עכשיו לדחוס 3 מטסי יום, זה היה הופך זאת לבלתי אפשרי..
אמיל

אמיל היקר שלום,

אני משתדל כמה שפחות להגיב לך כיוון שאני מתעב את צורת הביטוי השחצנית שלך וכך אני חוסך מעצמי לקרא עוד תגובה שלך אך הפעם אגיב,

גם בטייסת טייסים וחיילים אוכלים בנפרד כאשר לא אחת חיילים מקבלים שאריות ממה שהשאירו הטייסים(כי חדר האוכל של החיילים רחוק ולא תמיד יש זמן ללכת עקב אילוצים מבצעיים) מכונת קפה שהוכנסה למטבח בטייסת לשימוש הטייסים בלבד, דיבור מתנשא ומזלזל, חוסר הערכה לכל מי שאינו שייך לקליקת הטייסים, הסעות לטייסת רק לטייסים והשאר יכולים ללכת ברגל בגשם או בחמסין, תרומות וצ'ופרים שנתרמים מוצאים דרכם לטייסים בלבד ועוד...

התעלמות מהוראות הצבא המחייבות שמירת כשרות, דבר זה לא הפריע לטייסים לאחסן פיתות בפסח במטבחון הטייסת וגם מפעם לפעם היה אפשר למצא חזיר במקרר...

את כל זה שמעתי מאחותי שהיתה מש"קית מנ"ת באחת הטייסות הקרביות... וביננו אמיל, בלי שתיעלב, סגנון הכתיבה, ההתבטאות, השחצנות וההתנשאות שלך רק גורם לי להאמין יותר ויותר לסיפוריה על הטייסת ועל הטייסים שלנו בלי קשר לעובדה שהיא אחותי.

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 05-05-2007 בשעה 10:46.
ישן 05-05-2007, 12:54
  YHS YHS אינו מחובר  

באמת חבל שהגבת.
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]עוד..."

במיוחד כאשר אתה דן אדם לגופו ולא לגופם של נושאים.
חיילים וטייסים בטייסות אוכלים יחדיו, כי חדר האוכל של "הטייסים" מרוחק כמו חדר האוכל של החוגרים. לרוב גם נוסעים יחד לחדרי האוכל.
אני יכול להעיד על בני, שכרגע חייל פשוט באחת הטייסות, והוא אוכל כמו כולם. כאשר מביאים ארוחה למועדון הטייסת כולם יושבים יחד ואוכלים. באופן מוזר זה קרה לבני מהיום הראשון שהגיע לטייסת. מאחר וזכיתי בחיי לראות עוד מספר טייסות, אני יכול להעיד שדבריך גובלים ב"עורבא פרח" (אני נמנע מביטוי חריף יותר).

(אני מקווה מאד שסגנון הכתיבה שלי אינו "מתנשא" או "שחצני" וגם אם כן, תוכל להתעלות ולדבר על המהות והתוכן).
ישן 05-05-2007, 14:39
  סיומה סיומה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.06
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "כשאני קורא את תגובתך אני מבין..."

אולי מספיק

האשכול הזה יורד ויורד ברמתו. מה קרה? בכל צבאות העולם קיימים חדרי אוכל לקצינים ונגדים.
צה"ל הינו הצבא אולי היחיד בעולם שבו קצינים אוכלים יחד עם כל יתר החיילים בהרבה מקרים.
גם כאשר קיימים חדרי אוכל נפרדים, המזון אינו שונה בין חדרי האוכל.
ואילו חברי הפורום הנכבד הזה מצאו לעצמם נושא כה נכבד לקטטה, כאילו כל מחדלי וינוגרד נובעים מקיומו של איזה חדר אוכל נפרד.
וחוץ מזה, עם כל הכבוד לחוגרים, אין להשוות את העומס והאחריות המוטלים עליהם, לעומס והאחריות המוטלים על המפקדים. אז נניח שניתנה פריבלגיה קטנה למפקד לא לעמוד בתור בכניסה לחדר האוכל, אז מה קרה?
עדיף לטעמי, למצוא נושאים רציניים יותר למריבות אישיות בפורום מאשר על סוגיה זאת.
ישן 05-05-2007, 14:56
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי סיומה שמתחילה ב "אולי מספיק האשכול הזה יורד..."

בולשיט.

אני לא נכנס כרגע לוויכוח של אם צריך חד"א נפרדים או לא (אישית אני חושב שלא, אבל אני אמנע מלהגיב) אבל בפירוש-כשקיימים חדרי אוכל נפרדים, חדר האוכל של הקצינים תמיד יכיל אוכל טוב יותר וכמויות גדולות יותר! בכל מקום שבו הייתי זה ככה, החל מוינגייט דרך הבור של פצ"ן וכלה במפקדות האוגדתיות והמפח"טים.

זה בדיוק כמו שבמפח"ט יהיה אוכל יותר טוב מבמפג"ד ובאוגדה האוכל יותר טוב וכן הלאה, עד לקריה, רק ששם אוכלים סושי בעזריאלי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-05-2007, 19:32
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

שלום לכולם,
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא התכוונתי להשתמש בזה בהקשר..."

אני מצטער לקרוא שהשירשור מתדרדר כל כך נמוך.
אני העלתי את הדוגמה לחדר האוכל בבסיסים כנושא שלי אישית הפריע בשירותי הקצר מאוד בח"א.
אני "שמח" לקרוא שלעוד אנשים הנושא מפריע, אך הוא אינו העיקר.
מטרתי הייתה להראות שישנה התנשאות, יוהרה מסוימת בחיל האוויר שלמיטב זכרוני לא ניתן למצוא בחילות הירוקים (אולי בגלל שאין על מה להתנשא, ועל מי להתנשא ).
אולי זה נדרש ע"מ לייצר טייסים וחיל אוויר טובים מאוד - אינני יודע, אך זה עדיין לא נעים למי שלא טייס ומשרת בבסיס של חיל האוויר.
לפי אמיל: "הבנתי..מה שאתה אומר בעצם זה שלמרות שיש תוצאות יפות (ראה את את מאמרו המקצועי והמפורט של בן-ישראל בענין..) , צריך לעשות שינוים רציניים כי מישהו שלא היה במלחמה ומעצבן אותו שיש חדר אוכל נפרד חושב כך......
אני חוזר לנקודה הראשונה שלי, יש לך נקודות מקצועיות לשיפור - אני אשמח לשמוע!! באמת...".
אם אכן הכל תקתק כמו שעון שוייצרי אין כל צורך בשינוי/ שיפור, המערכת הזו מושלמת אתם כנראה צריכים לייצא את שיטות העבודה שלכם לכל צה"ל- עובדה שזה עובד כל כך טוב אצלכם.
שכחתי, מינו את מפקד חיל האוויר לרמטכ"ל והוא כשל, וזה הוכח ופורט בצורה ברורה מאוד בדו"ח ווינוגרד והכישלון לא היה בגלל שהוא לא הכיר את כלל צה"ל אלא בגלל שיטות העבודה שכללו השתקת קצינים עם דיעות ורעיונות שונים משלו, שיטה שאני מניח שהוא מביא עימו מ"הבית".
אמיל תמיד צריך לעשות חשבון נפש, אני מקווה שהדו"ח הזה ייגרום לכולם לקצת ביקורת עצמית, אני מקווה שבמבחני העתיד נצליח יותר טוב.
ד"א, אינני חושב שאתה מתבטא ביהירות, רק נחרצות-מותר.
אבי.

ישן 05-05-2007, 20:23
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני ירוק לחלוטין [ולא מקנאה], מזה 25 שנים אני אוכל ... בסדיר ובשמ"פ ובכל זאת -
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]עוד..."

- לא אפיק כל סיפוק וצה"ל לא יפיק כל תועלת באם הפתרון למכאובי החי"ר יתבטא בהורדת הת"ש לכחולים.
לכל קצין קרבי החותם קבע למשך עשור שנים - מגיעים משכורת טובה ולימודים.
לכל תומך לחימה מגיעה בריכת שחיה ואפילו פאב בשעות שלאחר העבודה [גם אם אני לא אזכה לטעום מכל אלו].
ללוחמים אין זמן להנות ולכן בריכת שחיה באמצע שטח אימוני חי"ר תהפוך ללא יותר ממשטח מד"סים שנוא. הכסף לקרמיים, כוונות לילה כמו גם ציוד רפואי מתקדם אינו מסתתר במקושקשת עם בצל שמוגשת לטייסים רעבים במיוחד או בצלחות הזכוכית בחדר אוכל קצינים בחיה"א [ויובהר כי לדעתי אסורה הפרדה שכזו ביחידות היבשה הלוחמות כי מ"פ חייב לאכול יחד עם חיליו].
את הכסף הירוק יש לחפש בנדל"ן הצה"לי, בפנסיות המוקדמות של אנשי מטה, במשלחות מנופחות וכו'.
באופן אישי אשתי מעדיפה קו שנתי בשטחים מאשר טיסת לילה שבועית. נזכור כי חלק גדול מירוקים במערך הלוחם אינו עוסק במעצרי שייטת/מטכ"ל אלא בעבודות בט"ש שגרתיות ומעצרים קלים יותר. בעת מלחמה מסוכן כמובן להיות חיל חי"ר שריון הנדסה וכו' אך במלחמה אמיתית - מסוכן גם להיות טייס.
בקיצור, המריבות מיותרות.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 05-05-2007 בשעה 20:38.
ישן 05-05-2007, 20:29

מסכים ומחזק
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני ירוק לחלוטין [ולא מקנאה], מזה 25 שנים אני אוכל ... בסדיר ובשמ"פ ובכל זאת -"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
- לא אפיק כל סיפוק צה"ל לא יפיק כל תועלת באם הפתרון למכאובי החי"ר יתבטא בהורדת הת"ש לכחולים.
לכל קצין קרבי החותם עשור שנים - מגיעים משכורת טובה ולימודים.
לכל תומך לחימה מגיעה בריכת שחיה ואפילו פאב בשעות שלאחר העבודה [גם אם אני בתפקיד לא אזכה לטעום מכל אלו].
ללוחמים אין זמן להנות ולכן בריכת שחיה באמצע שטח אימוני חי"ר תהפוך ללא יותר ממשטח מד"סים שנוא. הכסף לקרמיים, כוונות לילה כמו גם ציוד רפואי מתקדם אינו מסתתר במקושקשת עם בצל שמוגשת לטייסים רעבים במיוחד או בצלחות הזכוכית בחדר אוכל קצינים בחיה"א [ויובהר כי לדעתי אסורה הפרדה שכזו ביחידות היבשה הלוחמות כי מ"פ חייב לאכול יחד עם חיליו].
את הכסף הירוק יש לחפש בנדל"ן הצה"לי, בפנסיות המוקדמות של אנשי מטה, במשלחות מנופחות וכו'.
באופן אישי אשתי מעדיפה קו שנתי בשטחים מאשר טיסת לילה שבועית. נזכור כי חלק גדול מירוקים במערך הלוחם [כמוני הקטן ובודאי בתפקידי הנוכחי כרופא] אינו עוסק במעצרי שייטת/מטכ"ל אלא בעבודות בט"ש שגרתיות ומעצרים קלים יותר. בעת מלחמה מסוכן כמובן להיות חיל חי"ר שריון הנדסה וכו' אך במלחמה אמיתית - מסוכן גם להיות טייס.
המריבות מיותרות.
ישן 05-05-2007, 21:58
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני ירוק לחלוטין [ולא מקנאה], מזה 25 שנים אני אוכל ... בסדיר ובשמ"פ ובכל זאת -"

אני מסכים לגמרי עם מה שאתה אומר, אבל נדמה לי שהמשפט "אל תהיה צודק, תהיה חכם" ממש מתאים כאן. רוצה לאמר- אתה הרי לא יכול לשכנע את אחרון החפ"שים בזה שלטייסים מגיעים תנאים טובים, ושזה לא אשמתם של אנשי חיל האוויר שלו יש תנאים מחורבנים (טוב, אולי רק של אמיל ). עד שהוא לא יקבל תנאים דומים- הוא ימשיך להתמרמר ולהרגיש מקופח.

חוץ מזה, לא קיבלתי תשובה- ארוחות שישי בערב בבסיסי חיל אוויר, משותפות לקצינים ולחיילים או לא?

אגב, ישראלה היפיפה, באיזה בית-חולים אתה עובד, אם בכלל? אולי בטעות אנחנו סוג של "קולגות".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:04

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר