לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2007, 00:03
  dardevil dardevil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.05
יש מצב לממר"ם?

אהלן.
לא מזמן קיבלתי צו ראשון ואני אמור להגיע לירושלים ב4/6.
מאז שאני קטן תמיד חלמתי להגיע ליחידת ממר"ם.
אני מתכנת בphp וmysql כבר למעלה משנה, ומתכנת בפסקל כבר הרבה זמן.
אני במגמת מדעי המחשב.
אני גם מדריך בתנועת נוער.
בנוסף אני גם דובר מועצת הנוער והתלמידים בלוד וחבר המועצה המחוזית.
הייתי בפרוייקט "נטע" - פרוייקט של חברת סיסקו בארץ, עד שנגמר התקציב והוא הופסק.
במהלך הפרוייקט התמנתי לעוזר המדריך.
הייתי חבר ומוביל את פרוייקט "יאממה נט" - פרוייקט יזמות שעבד בשיתוף חברת datasafe, על מנת להקים אתר אינטרנט לנוער בלוד.

אז לפני שאני בכלל מציע את עצמי ליחידה הזאת, רציתי לדעת אם יש לי סיכוי.
הבנתי שרק הכרישים הרציניים מגיעים לשם.
ואם מישהו יכול לתת לי כמה טיפים שיעזרו לי בצו ראשון אני ממש אודה לו.

שבוע טוב ומבורך,
נתנאל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 01:12
  gwert gwert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dardevil שמתחילה ב "יש מצב לממר"ם?"

"ממר"ם" (קורס התכנות בבסמ"ח) שאתה מתכוון אליו הוא לאו דווקא ל"כרישים רציניים" כמו שאתה חושב. מתקבלים לשם בעיקר בעלי פרופיל עורפי (64 ומטה), ואין צורך בידע מוקדם. אתה עובר מיונים כללים לפני ואם אתה מתאים אתה עובר קורס תכנות מאפס והם מלמדים אותך מה שעליך לדעת.

אתה יכול לנסות אולי את פרוייקט גאמא בחיל המודיעין במקרה שהפרופיל שלך לא עונה על הקריטריון, שכן לחמ"ן אתה יכול להגיע עם כל פרופיל והוא דורש כבר יותר ידע ואפשר להגיד שיותר "כרישים" מגיעים לשם משום שנדרש ידע עמוק מראש כתנאי לקבלה ועוברים מיונים וראיונות קפדניים. זהו אחד ההבדלים העיקריים בעצם, לגאמא נדרש ידע רב מראש ולראשון לא. והדגש הוא על ידע רב. לאו דווקא בכל אספקט של המחשבים אבל לפחות לדעת נושא אחד ממש לעומק. (תכנות, רשתות, חומרה, אבטחת מידע, מערכות הפעלה וכו').
ישן 29-04-2007, 10:20
  bla27 bla27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07

אני ממליץ לך להתמיין לגאמא קודם אם אתה חושב שיש לך מספיק ידע, לפרוייקט גאמא אפשר להתמיין בכל פרופיל והמיון אליו חוסם מיון לממר"ם.

ממר"ם דורש יכולת חשיבה, פוטנציאל לתכנת. זאת אומרת שאנשים יכולים להתקבל לשם ללא כל ידע וילמדו אותם בקורס מ 0.. במבחנים צריכים להוכיח יכולת חשיבה.

בפרוייקט גאמא מחפשים אנשים שכבר מימשו חלק מהפוטנציאל ויודעים לתכנת (אני מתייחס אל מסלולי תכנות וזה לא הדבר היחיד שהם מחפשים אבל רק לצורך ההשוואה עם ממר"ם.. כי ידע בחומרה או רשתות למשל הם גם מחפשים) ברמה גבוהה בהרבה מבית ספר.. זאת אומרת ידע שנצבר מאוניברסיטה או לימוד אוטודידקטי. בתוך גאמא יש מספר מסלולים והדרישות שלהם משתנות אבל זה הרעיון הכללי.

ממר"ם מקבל הרבה יותר אנשים בשנה מפרוייקט גאמא על מסלוליו השונים והמיון אליו קצר יחסית אל המיון הארוך בגאמא. גאמא נחשב יותר יוקרתי ועדיף ללכת אליו אם אתה יכול.. מה שכן כדאי ללכת לממר"ם אם אין לך ידע נרחב במחשבים כי בממר"ם(אני מתכוון לקורס בבסמ"ח) עוברים קורס מקיף ואחרי הקורס אפשר להגיע למקומות טובים מאוד.

תעשה חיפוש בפורום עבור ממר"ם או גאמא ותמצא המון מידע עליהם מדיונים קרובים.
ישן 29-04-2007, 12:10
  משתמש זכר Netanel Ben-Shushan Netanel Ben-Shushan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.05
LinkedIn profile

שלום רב,

מלבד קודמיי, אציין מספר דברים בנוגע לתחום ה- IT, אם אתה מתעניין ברשתות ואבטחת מידע (פרויקט נטע מכינים ל- CCNA כזכור לי) יש יחידה בחיל האויר בשם "אופק" ואת יחידת לוט"ם של אגף התקשוב, שווה לצור עם צה"ל קשר בנוגע ליחידות הללו אם ברצונך להתעסק בעיקר (יש שם מחלקות פיתוח כמו כמעט בכל מקום) בתחום השרתים, אבטחת מערכות מידע, תקשורת וכיוצא בזה.

מידע נוסף אודות לוט"ם תוכל למצוא פה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C...%D7%98%22%D7%9D

מידע נוסף על אופק (יח' 180 האגדית התאחדה איתה):
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...9%D7%93 %D7%94)
^ מומלץ שתעתיק את הטקסט לשורת הכתובת בדפדפן, ותיגש לאתר כי יש בעיה עם הסוגר האחרון (או שתכתוב בגוגל "יחידת אופק" ותקבל בויקי את אותה תוצאה).

נ"ב - יש לך שם יפה, אתה יודע? :-)

נערך לאחרונה ע"י Netanel Ben-Shushan בתאריך 29-04-2007 בשעה 12:12.
ישן 29-04-2007, 16:50
  bla27 bla27 אינו מחובר  

הבהרה..
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי dardevil שמתחילה ב "זרקו אותך אחרי הראיונות או..."

הראיונות בגאמא הם לא ראיונות רגילים.. כמו בשחקים או בכל מקום אחר.
זאת אומרת שהם לא רק ראיונות אישיים.. הם ראיונות טכניים והבנתי שהרבה יותר נופלים בהם מאשר בשלב הראשון(דרך אגב בשלב הראשון לא צריך לדעת הכל מספיק שאתה חזק בנושא אחד).

הרבה הרבה אנשים עוברים את השלב הראשוני בגאמא.. זאת אומרת את מבחני התכנות+מבחני הידע.. גם כאלה שבקושי יודעים משהו.. אני די בטוח שהם מעבירים את הרוב.

אחר כך שמגיעים לראיון שואלים את המלש"ב שאלות בנושאים בהם הוא חזק (תלוי במסלול.. יש מסלולים שנכנסים יותר לעומק בחומר ויש כאלה ששואלים שאלות יותר כלליות).

הראיונות הם השלב הכי ממיין.. ואני די בטוח שהרוב נופלים מהראיונות לא בהכרח כי הם עשו רושם אישי לא טוב אלא שהם לא הראו רמת ידע גבוהה מספיק.

גם אם לא מדובר ב"מסלולים שמצריכים דוקטורט" בראיונות הם מחפשים לדעת איזה מן אדם אתה וכמה אתה מתעניין בנושא בנוסף לכל השאלות האישיות הרגילות.

אני דווקא זוכר שבמבחנים הראשונים היה שאלון על SQL.. אני יודע SQL אבל אף פעם לא ממש התעסקתי בזה אז לא עניתי.. ככה שאין לי מושג מה הרמה שלו. בכל מקרה עניתי על שאלונים בכל מיני נושאים ועליהם בחנו אותי בראיונות. השאלונים לא קשים למי שבאמת מתעסק בנושא.

יש אנשים שמנחשים תשובות.. ואחר כך בראיונות אנשים רציניים מדברים איתם ואפשר לראות בקלות שאין להם ידע מספק ובגלל זה הרבה נופלים. לפעמים הם גם אוהבים להתקיל אנשים כדי לראות איך אתם חושבים ומגיבים לדברים לא שגרתיים יחסית או סתם שואלים שאלות עמוקות יותר. זה תלוי במראיין אני מניח.. זה הרושם שלי לפחות.

בכל מקרה אתה נשמע בן אדם שרוצה את זה אז לך על זה.. תבקש זימון ותעשה את הרושם הטוב ביותר שתוכל. אני גם מסכים עם talaus , אני מכיר מישהו שהתקבל והוא חכם אבל אין לו ידע בשמיים.. אני גם מכיר מישהו ממש ממש תותח שהתקבל.. יש ויש.

נערך לאחרונה ע"י bla27 בתאריך 29-04-2007 בשעה 16:54.
ישן 30-04-2007, 17:43
  bla27 bla27 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "במידה ואתה יודע Java תוך שבוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
במידה ואתה יודע Java תוך שבוע שבועיים אתה יודע C++ ברמה נהדרת ונדרשת...
אסמבלי זה אסמבלי, אבל זה בא כתוספת לC, אין שום מסלול אסמבלי בלבד כיוון שאין צורך בכך (לא במודיעין...) היכן שיש אסמבלי זה בשילוב עם C.

אני אתן לך סתם דוגמא, מישהו שאני מכיר ענה פחות או יותר הכל כמוני, בן אדם חכם מאוד ולא עשה טעויות והתשובות שלו באמריקאיות היו זהות לשלי לחלוטין + התשובות שלו לאלגוריתמיקה, ההבדל היחידי היה שאני עניתי בC++ והוא ענה בPASCAL על השאלות קוד (הוא יודע C פשוט מעדיף PASCAL) - הוא לא התקבל... אפילו לא פזלו לכיוונו.

בקשר לקטע עם Java זה מה שהתכוונתי.
אני מניח שגם אסמבלי לא מספיק ודרוש גם c.. בכל מקרה כל הדרישות הם יותר כדי למצוא את סוג האנשים המתאימים.. ופחות אלה שיודעים נושאים ספציפיים שהם רוצים. אם מישהו תותח באסמבלי וכותב לך אקספלויטים או סתם זוכה בקודגורו אקסטרים הם כן יסתכלו אליו. אני מדבר על מסלולים עם קורסים.. ככה אני חושב לפחות.

שמע אני עניתי ב- c (תכלס גם אתה בטח.. או שהתחלת oop שם? כי זה כולה אלגוריתמים אין תוכנה לעצב שם). אתה רציני בקטע של הפסקל? הוא ענה על שאלונים אחרים כמו c/c++/c#/java/assembly/רשתות/חומרה/ database?
שמע זה נשמע לי ממש לא הגיוני... אין שום סיבה שאם הוא יודע עוד שפה חוץ מפסקל אבל הוא בוחר לכתוב בפסקל לא יזמנו אותו. כנראה היו סיבות אחרות.
הבנתי ממך שיש לך ידע נרחב מאוד במחשבים.. אם הוא ענה כמוך רק כתב בפסקל הם לא יפספסו אותו במכוון... הם בטוח יביאו אותו לראיון כלשהו ומשם לאן שהוא מתאים אם בכלל.

כי לראיונות למסלול העיקרי והנפוץ (שדורש אנשים איכותיים אבל הידע לא חייב להיות בשחקים..) שולחים מלא מלא אנשים... אבל מלא.. אחרי זה מעיפים כמעט את כולם בראיונות אבל עדיין..

שמע אם אתה אומר שככה אז אני מאמין לך אבל אני לא רואה סיבה שיבוא אליהם תותח שבחר במקרה לכתוב בפסקל במקום שפה אחרת (שהוא יודע וענה עליה באמריקאיים) והתעצבנו עליו כל כך שלא זימנו אותו לראיון.
ישן 30-04-2007, 18:16
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי bla27 שמתחילה ב "[QUOTE=Hydra]במידה ואתה יודע..."

לא השתמשתי בOOP אין צורך, אבל הסינטקס של C++ מה שאומר שאתה יודע OOP שזה פלוס ענק...
הוא ענה על השאלונים (הכל חוץ מאסמבלי, בדיוק כמוני - אל תענו על שאלון אלא אם 100% שאתה מצליחים את כולו מעולה).

שאלתי שם לאיזה שפה יש עדיפות, אמרו לי - C++. אם תענה בC++ תקבל עדיפות על כל השאר כבר מההתחלה. ברגע שבן אדם בוחר לענות בפסקל זה אומר שהוא לא יודע OOP (ברמה העקרונית) וזה אומר שהוא לא יודע ברמה גבוהה כל שפה אחרת - כי הוא למעשה עונה בשפה ב30 שנה שמעולם לא נעשה בה שימוש מסחרי. למרות שהוא יודע, אבל עדין זה מה שקרה... פסקל אוטומטית אומר "אני אידיוט והידע שלי זה מבית הספר" ואז הם עושים "מערכת החינוך של ישראל, לא בבית השריון שלנו".

אתה תתפלא לדעת שאת המבחנים עוברים סה"כ עד 15% ממי שמקבל זימון למבחנים שזה בדרך כלל בסביבות ה10% ממי שקיבל זימון באינטרנט (הטופס שכל מי שלומד מחשבים מקבל).

ישן 30-04-2007, 18:31
  bla27 bla27 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "לא השתמשתי בOOP אין צורך, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
לא השתמשתי בOOP אין צורך, אבל הסינטקס של C++ מה שאומר שאתה יודע OOP שזה פלוס ענק...
הוא ענה על השאלונים (הכל חוץ מאסמבלי, בדיוק כמוני - אל תענו על שאלון אלא אם 100% שאתה מצליחים את כולו מעולה).

שאלתי שם לאיזה שפה יש עדיפות, אמרו לי - C++. אם תענה בC++ תקבל עדיפות על כל השאר כבר מההתחלה. ברגע שבן אדם בוחר לענות בפסקל זה אומר שהוא לא יודע OOP (ברמה העקרונית) וזה אומר שהוא לא יודע ברמה גבוהה כל שפה אחרת - כי הוא למעשה עונה בשפה ב30 שנה שמעולם לא נעשה בה שימוש מסחרי. למרות שהוא יודע, אבל עדין זה מה שקרה... פסקל אוטומטית אומר "אני אידיוט והידע שלי זה מבית הספר" ואז הם עושים "מערכת החינוך של ישראל, לא בבית השריון שלנו".

אתה תתפלא לדעת שאת המבחנים עוברים סה"כ עד 15% ממי שמקבל זימון למבחנים שזה בדרך כלל בסביבות ה10% ממי שקיבל זימון באינטרנט (הטופס שכל מי שלומד מחשבים מקבל).

זה לא נראה לי נכון מה שאתה אומר.. אם אתה יודע את הרוב עדיף לענות לדעתי.. רשתות לא הייתי בטוח בכמה שאלות (היו כמה שאלות לא בהקשר של הבנה אלא זיכרון.. נראה לי שהייתה אפילו שאלה על פורט מסויים והתשובות לא היו הכי שגרתיות.. יעני לא פורט ftp או משהו כזה).

הבנתי מה אמרת ואתה צודק גם בקשר לרושם מפסקל שסך הכל הוא הגיוני אבל הקטע כאן זה שבשביל זה יש שאלונים אמריקאיים ועוד יותר בשביל זה יש ראיונות.

ככה אני הבנתי את זה לפחות.. שמע אם הוא ענה על שאלונים ב - c++ ו- c# היה אפשר להסיק מזה שאולי הוא יודע לתכנת בשפות האלו ואחר כך לוודא את זה בראיונות.
שאני הגעתי לראיון שאלו אותי על ההתחלה דברים שבן אדם שלא יודע את השפה לעומק לא ידע וכתבתי ב- c במבחנים.. זאת אומרת שבזכות השאלונים האמריקאיים הם הבינו שזה לא הדבר היחיד שאני יודע.

ואם הוא באמת ענה הכל כמוך במבחנים אמריקאיים על מספר c++/c#,רשתות,windows ועוד שאלונים אז אולי הוא סתם נדפק ואיזו פקידה שכחה להעביר את הטפסים שלו.. ואם לא אז משהו דפוק באיתור הזה.. אבל זה קשה לי להאמין. אתה מכיר אותו לא אני אבל אולי הלך לו על הפנים בשאלונים?
ישן 30-04-2007, 17:28
  אודי .מ אודי .מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05

שלום טל ונתי..את שניכם אני מכיר מכמה מקומות..לא משנה.

בכל אופן,
טל, לדעתי אתה טועה.
רמת הידע "נקבעת" באופן יחסי לשאר המועמדים,
אני למשל עברתי כמה ראיונות, את הראיון האחרון גם כן עברתי אבל אחרי תקופת זמן מסויימת הם הוציאו אותי מהמיונים, כי נמצאו מועמדים טובים יותר.
ז"א זה הכל יחסי,
באופן תיאורתי, יכול להיות מחזור של חבר'ה לא חזקים במיוחד ולדעת פחות יחסית למחזור הקודם יכול להכניס אותך לגאמא,
אבל לרוב זה לא ככה.

ולא, לא צריך תואר כדי להיכנס לשם, פשוט כשיש לך תואר\תעודה זה כבר אומר בערך מה רמת הידע שלך, אבל כשאתה לומד לבד את אותם הנושאים זה לאו דווקא טוב יותר.

עכשיו נתנאל,
לדעתי, גאמא לא בשבילך.
אני גם אחד שהתמקד בהרבה הרבה נושאים והמון שפות שונות, אבל כמה שזה טוב, בגאמא זה לא כל כך. כי הם מתאימים אותך למסלול מסויים עם דרישות משלו ולא איכפת להם שאתה לא יודע עדיין מה זה פולימורפיזם ואיך להשתמש בו בC++ כי בחודשים האחרונים למדת PHP ו-SQL לדוגמא.

אם לא דחוף לך קריירה כבר מהצבא, תעשה טובה, אל תוריד פרופיל ואל תבחן לממר"מ או לחילופין יג', תשרת בתור חייל קרבי כי לשם אתה מיועד במקור, במידה ואתה לא מייחל לזה אז אין צורך.

אבל שוב, מהיכרות שלי איתך..גאמא לא הכי מתאים לך וזה אני אומר בגלל הידע שלך, אבל יש לך חצי שנה +-, אם תשקיע את הזמן נכון תוכל להגיע לרמה מאוד יפה בג'אווה, פייטון, רובי...או כל שפה מתקדמת יחסית אחרת.

שיהיה לך בהצלחה,
ודבר איתי במסנג'ר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר