לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2007, 13:05
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
ראיון אגוז ותוצאות גיבושים

שלום לכולם.

כרגע קיבלתי טלפון ממדור סיירות לגבי טעות שהייתה ואני בעצם זכאי לגיבוש המשך. החייל ממדור סיירות הציע לי 3 גיבושונים - שלדג, צוללות וחובלים, אך רק חובלים הוא הגיבושון היחיד שלא יוצא לי על בגרות (שאני לא רוצה להשלים אחרי צבא) אז בחרתי ללכת לחובלים, למרות שזה לא כל כך מושך אותי.
מה שמאוד, אבל מאוד מושך אותי זה אגוז... זו יחידה שהייתה לי בראש כבר המון זמן... אני כרגע עדיין בערעור לגיבוש חוזר לשייטת שיכול להיות יתקבל לי אבל גם אגוז זה מקום שאני מאוד מאוד רוצה להגיע אליו...

רציתי לשאול משהו הבעיה שלי היא שאני נפלתי עקב סיבה רפואית ביום השלישי בגיבוש שייטת.. מה שנתן לי ת'זכאות לגיבושי ההמשך אבל זה מוציא אותי כאחד שנפל, כאילו לא הצלחתי לסיים את גיבוש שייטת למרות שזה בכלל לא באשמתי... זה יכול להשפיע עליי בראיון אגוז? היחידה נותנת חשיבות לתוצאות הגיבושים הקודמים כדי לבחור מי נכנס ליחידה ומי לא? אני מאמין בלב שלם שאני מתאים 100% ליחידה הזו.. אני מודע ליכולות שלי ואני מאמין שהם גבוהות מאוד.. אבל אני לא בטוח שהם יראו את זה עקב הנפילה המצערת בגיבוש שייטת עקב התייבשות... זה באמת ישפיע בהחלטה שלהם?
תודה לעונים...

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 13:31

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "תשובה"

זהו שבדקתי את זה וזה בלתי אפשרי אין שום מועד ב' לבגרויות הללו...
שמע היחיד שבאמת מושך אותי מבין שלושתם זה שלדג.. חובלים וצוללות בשבילי זה אותו דבר..
עכשיו שלדג זה מחר חח.. כאילו היום אמרו לי אם אני רוצה לעשות מחר גיבוש.. והבגרות בפסיכולוגיה ביום חמישי שהיא בגרות נורא חשובה ולא יהיה ניתן להשלים אותה רק בקיץ הבא שאני כבר יתגייס... מה שאומר שרק אחרי צבא ובאמת אין לי כח להתעסק עם בגרויות אחרי צבא.. וגם הסיכוי להתקבל לשלדג דרך הגיבושון הוא קלוש מה שיותר גורם לזה להיראות לא שווה למרות שאני מאמין שיש לי סיכוי מעולה להתבלט בגיבוש..

עכשיו, אפשר לשאול מאיפה אתה בידיוק יודע שהם לא מתחשבים? ואיך הם אמורים לקבוע אם מישהו מתאים לאגוז על פי ראיון בלבד? תודה רבה על התשובה =]]

וד"א לא קיבלתי מסמך זה למה אמרתי שאני עדיין בערעור לגיבוש חוזר לשייטת.. חח היה להם שמה בלאגן שלהם לא היה רופא שיביא לי אישור אני הייתי במרפאה 3 שעות עם אינפוזיה ויצאתי משם כחותם ויתור היית מאמין?

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

נערך לאחרונה ע"י IsraelAtHeart בתאריך 29-04-2007 בשעה 13:33.
ישן 29-04-2007, 13:39
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
אוקיי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "זהו שבדקתי את זה וזה בלתי..."

ציטוט:
וגם הסיכוי להתקבל לשלדג דרך הגיבושון הוא קלוש מה שיותר גורם לזה להיראות לא שווה למרות שאני מאמין שיש לי סיכוי מעולה להתבלט בגיבוש..

עם גישה כזאת עלול להיות לך יותר קשה. אם אתה טוב אתה טוב, נקודה. וזה לא משנה אם לוקחים שם אחד ממאה או אחד מאלפיים - מי שטוב נבחר, כך שקושי הגיבוש או מספר העוברים לא צריכים להטריד אותך.

אבל הבעיה עם הבגרויות היא בעיה רצינית, וחבל.

ציטוט:
עכשיו, אפשר לשאול מאיפה אתה בידיוק יודע שהם לא מתחשבים? ואיך הם אמורים לקבוע אם מישהו מתאים לאגוז על פי ראיון בלבד?

אז לגבי השאלה הראשונה- אני מכיר את מטודת המיון ליחידות האלה. האם יש סיכוי שאני טועה? כמובן. אבל הוא קטן ביותר ואתה תיווכח בזה בעצמך כשתגיע לראיון. ישאלו אותך הרבה יותר על עצמך ועל החיים שלך מאשר על הגיבוש.
לגבי השאלה הראשונה- אני מסכים איתך - זה די ליצני בעיני, אבל עובדה שזה מה שהם עושים.

אה, ושלחתי לך הודעה פרטית עם טיפ קטן.

ישן 30-04-2007, 16:36
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
לא קשור
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אוקיי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
עם גישה כזאת עלול להיות לך יותר קשה. אם אתה טוב אתה טוב, נקודה. וזה לא משנה אם לוקחים שם אחד ממאה או אחד מאלפיים - מי שטוב נבחר, כך שקושי הגיבוש או מספר העוברים לא צריכים להטריד אותך.

אבל הבעיה עם הבגרויות היא בעיה רצינית, וחבל.

אז לגבי השאלה הראשונה- אני מכיר את מטודת המיון ליחידות האלה. האם יש סיכוי שאני טועה? כמובן. אבל הוא קטן ביותר ואתה תיווכח בזה בעצמך כשתגיע לראיון. ישאלו אותך הרבה יותר על עצמך ועל החיים שלך מאשר על הגיבוש.
לגבי השאלה הראשונה- אני מסכים איתך - זה די ליצני בעיני, אבל עובדה שזה מה שהם עושים.

אה, ושלחתי לך הודעה פרטית עם טיפ קטן.

סליחה שאני מתערב בדיון המרתק , מי יכול להסביר איך עושים את ה"ציטוט המרובה" ? הכוונה לסוגי הציטוטים שעשה JR בהודעה הקודמת.

תודה , סליחה ובהצלחה לכולם

אגב , עומר - ברכות לקבלת דרגת המומחה.
ישן 29-04-2007, 13:55
  J-R J-R אינו מחובר  

אחת אחת
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "לא נכון... למה להטעות? ג'יי..."

ציטוט:
ג'יי אר אני יודע שאתה מומחה והכל אבל אתה טועה בעניין הזה וגם DUCKLOCK טועה. אני ביררתי את הנושא כי זה מאוד עניין אותי וכן, יש חשיבות (לא יודע כמה) לגיבושים שעשית.
ככה ענו לי במדור סיירות מספר פעמים (שהם מעבירים את תוצאות הגיבושים למראיינים ויש לזה חשיבות), ככה ענה לי מח"ט גולני שהתארח באיזה פורום וככה אפילו רשום באתר של היחידה עצמה! וגם באתר של חטיבת הצנחנים (דיברו שם על ראיון צנחנים)...

אז קודם כל תודה אבל אני לא "מומחה" ומותר לחלוק עלי וגם אני יכול לטעות. דבר שני - במקרה הזה אי מבטיח לך שאני לא טועה. אנחנו עשינו ראיונות לנפלי קורס טיס. אתה חושב שעניין מישהו איך הבחור היה בגיבוש, או אפילו בקורס? עניינה אותנו סיבת ההדחה (בגדול) ולנסות לעמוד על טיבו של הבחור בעצם. זה שנתוני היום סיירות הולכים איתך לכל ראיון- זה נכון. ייתכן וגם נתוני הגיבוש (עם כי קשה לי להאמין) אבל לא אלה השיקולים המרכזיים העומדים בפני המראיינים ליחידות.

ציטוט:
וזאת האמת שיש בגיבושון הזה (שלדג ספציפית) מכסה מסויימת, זה לא כמו גיבושים אחרים זה גיבוש השלמה, יש להם מספר מקומות מוגבל וגם אם מישהו יהיה מצויין בשבילהם אבל הם ימלאו כבר ת'מקומות הוא לא יתקבל כי זה גיבושון השלמה ואין מה לעשות ביחידות מובחרות כאלו זה המצב.

אתה יכול לקחת את המילה שלי בעניין הגיבוש הזה ספציפית. זה לא נכון. לוקחים מעט אנשים כי צריך מעט אנשים, אבל יקחו כל מי שנראה מתאים, ובמקום 24 חבר'ה יתחילו את הטירונות 25, לא יקרה כלום..
אתה גם לא יודע כמה אנשים "צריך" - כמה אנשים כבר נבחרו בגיבוש המשותף? כמה חבר'ה יהיו בכל צוות שיפתח המחזור הזה? המספרים האלה גמישים ואינם קבועים ולכן כל עניין המכסות הוא טעות.

ישן 29-04-2007, 14:18
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "[font=Verdana]אני לא חושב..."

טוב, אז אני אגיד לך תכלס... מבחינת ראש, הייתי נוראי לפי דעתי ביום סיירות.. ממש לא הייתי מוכן לזה ולפי מה שעשיתי שם גם לא מגיע לי כלום. מה שהחזיק אותי זה רק הכושר. קיבלתי חובלים וכנראה הציון שלי יחסית בסדר כי כל גיבושי ההמשך פתוחים בפניי...

חבר שלי שבאתלטיקה כבר כמה שנים טובות, בנאדם שעם כל כמה שאני אוהב אותו, אני לא חושב שהוא מתאים לאיזה סיירת, הלך וקיבל שייטת כמו גדול... אמר לי שהוא לקח אותם שם בכל מקצה. למה זה? כי הוא מתאמן כבר שנים בצורה רצינית עם מאמן מקצועי והכל...

שום דוגמא שנתתי לא יכולה לתת הוכחה כלשהי לטענה שלי. אבל אין ספק שאם בנאדם מתכונן טוב ליום הזה (במשך כמה חודשים... לא צריך יותר) אז הוא מצליח...

רוב האנשים, אלה שבאים בלי כושר, הם לא כמוך. הם יכולים להיות ממש מתאימים אבל בלי כושר ועם ראש הם יגיעו מקסימום לחובלים.
ישן 29-04-2007, 17:05
  J-R J-R אינו מחובר  

בדיוק כמו שחשבתי..
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי yoav_5191 שמתחילה ב "הנה דוגמא קטנה..."

זאת יחידה מצויינת מבחינה מבצעית אבל משום מה היא היחידה ה*כמעט* יחידה שעוסקת כל הזמן במעמדה בצה"ל, מעמדה בציבור האזרחי ומעמדה ותדמיתה בקהל המתגייסים. זאת היחידה המבצעית עם הכי הרבה כתבות למיטב ידיעתי, כתבות שכולן מוזמנות ומדובבות, הם אפילו הורידו איתם בזמנו כתב לפעילות מבצעית. תראו את אתר האינטרנט שלהם -פשוט בלתי ראוי.
רק תראו את הסרט, בו מגדירה היחידה עצמה כ"יחידת קומנדו היבשה של צבא ההגנה לישראל". הם משתמשים בו בתמונות ובקטעי וידאו שמעבר לעובדה שברובם המצולמים בהן אינם לוחמי אגוז, הן גם מניפולציה זולה על מלש"בים מורעלים.
אלה רק חלק קטן מהשטויות שנאמרות במלוא הרצינות בסרט:
"יחידת קומנדו אמיצה וקשוחה"
"לוחמי היחידה כבר ידעו מה לעשות"
"לוחמי היחידה לא נרתעים מכאב וממגע"
ועוד כהנה וכהנה.

אני לא אתייחס לעובדה שאגוז אינה ולא היתה מעולם "יחידת הקומנדו היבשתית של צה"ל" - לא בהגדרה ולא בפועל, וכיום הינה גדוד חי"ר משודרג - ואין בו כדי לזלזל בפועלה או יכולותיה אלא כי זהו מצב היחידה. אני מדבר על העיקרון בו אני מאמין, שיש עדיין איזשהו הבדל בין יחידה צבאית לכוכב נולד. שפשוט בלתי "צבאי", בלתי מערכתי ובלתי ראוי שיחידה תקים לה אתרים, תזמין אליה כתבי עיתונות וכו'. מה הדבר הבא? פרסומות גיוס בטלויזיה?

גועל נפש.

ישן 29-04-2007, 17:16
  LoneWolf LoneWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
איזה עוד אופציה יש?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "בדיוק כמו שחשבתי.."

הרי אגוז היא המטרה הסופית להרבה מלש"בים. היה איתי אחד ביום סיירות שקיבל איתי חובלים, ואמר לי שהוא לא "מאוכזב" שהוא קיבל חובלים, כי במילא הוא רוצה אגוז. וזה היה עוד ביום סיירות (!!!). עכשיו שאני חושב על זה,[אחרי התגובה שלך], זה כנראה בגלל שמציעים למלש"בים רק ראיון אגוז אחרי גיבוש מרכזי וגיבוש המשך (נעזוב רגע את הצנחנים כי זה לא "מושך" כמו אגוז או לעומת אגוז). לאגוז פשוט אין תחרות בנושא הזה (למעט השמועות שאפשר לקבל גם ראיון מגלן אחרי גיבוש המשך). ככה נוצרה מעין אגדה ליחידה הזאת,ותוסיף את זה שרק אחדים מתקבלים מהגיבוש יחטיות..והיא מהווה מטרה לאנשים כבר לפני סיירת מטכ"ל או שייטת 13.

אבל למרות הכל..אי אפשר להאשים אותנו (:

Just my 2 cents...

ישן 29-04-2007, 21:23
  J-R J-R אינו מחובר  

בוא אני אשאל אותך תמיר20
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "J-R היקר. לדעתי מה שאתה אומר..."

אתה מלשב שהחליט שהוא מעוניין ללכת למטכ"ל/שלדג. מה אתה יודע בעצם על היחידות? על ההכשרה? על הייעודים? כלום. ובניגוד לאגוז היחידות האלה שואפות לשמור על זה ככה. מי שרוצה יגיע, ומי שלא- לא תודה. באופן בלתי מפתיע לא היחידות האלה הן אלה שזקוקות לאתרי גיוס ותעמולה עצמית.

ליחידות האלה מספיק שצה"ל עצמו מדרג אותן ואת ההגעה אליהן בראש הסולם שלו והן לא נוקטות באמצעי יחצ"נות זולים (לדעתי האישית האתר הזה הוא יח"צנות זולה) כדי להאדיר את שמן או למשוך מלש"בים. ומה? מסתבר שזה פועל.

גילוי נאות - אני משוחד ולא אובייקטיבי. אבל גם כשאני משתדל להסתכל על הדברים בצורה הכי אובייקטיבית - אני עדיין מגיע לאותה מסקנה.

ישן 29-04-2007, 20:27
  morz morz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "בדיוק כמו שחשבתי.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
זאת יחידה מצויינת מבחינה מבצעית אבל משום מה היא היחידה ה*כמעט* יחידה שעוסקת כל הזמן במעמדה בצה"ל, מעמדה בציבור האזרחי ומעמדה ותדמיתה בקהל המתגייסים. זאת היחידה המבצעית עם הכי הרבה כתבות למיטב ידיעתי, כתבות שכולן מוזמנות ומדובבות, הם אפילו הורידו איתם בזמנו כתב לפעילות מבצעית. תראו את אתר האינטרנט שלהם -פשוט בלתי ראוי.
רק תראו את הסרט, בו מגדירה היחידה עצמה כ"יחידת קומנדו היבשה של צבא ההגנה לישראל". הם משתמשים בו בתמונות ובקטעי וידאו שמעבר לעובדה שברובם המצולמים בהן אינם לוחמי אגוז, הן גם מניפולציה זולה על מלש"בים מורעלים.
אלה רק חלק קטן מהשטויות שנאמרות במלוא הרצינות בסרט:
"יחידת קומנדו אמיצה וקשוחה"
"לוחמי היחידה כבר ידעו מה לעשות"
"לוחמי היחידה לא נרתעים מכאב וממגע"
ועוד כהנה וכהנה.

אני לא אתייחס לעובדה שאגוז אינה ולא היתה מעולם "יחידת הקומנדו היבשתית של צה"ל" - לא בהגדרה ולא בפועל, וכיום הינה גדוד חי"ר משודרג - ואין בו כדי לזלזל בפועלה או יכולותיה אלא כי זהו מצב היחידה. אני מדבר על העיקרון בו אני מאמין, שיש עדיין איזשהו הבדל בין יחידה צבאית לכוכב נולד. שפשוט בלתי "צבאי", בלתי מערכתי ובלתי ראוי שיחידה תקים לה אתרים, תזמין אליה כתבי עיתונות וכו'. מה הדבר הבא? פרסומות גיוס בטלויזיה?

גועל נפש.

מסכים איתך ,בכלל אני חושב שבזמן האחרון כול היחידות שהיו אמורות להיות יחידות "עילית",הפכו ליותר כמו מועדון מעריצים.
שים לב לשייטת 13 שאמורה להיות הקומנדו הימי ,יחידה מסווגת במיוחד,מפרסמת פוסטרים כררזות סטיקרים,עלוני מידע,מפעילה גדנ''ע צלילה וכו' וכו',בכלל תמיד שיש פעולה של השייטת מיד היא זוכה לסיקור תקשורתי יותר מהרגיל.

ישן 29-04-2007, 18:27
  danik90 danik90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.06
לJR
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "אתה כבר בצנחנים?"

אני אחד מאלה שכתבו לך הודעה פרטית... וכן כל הרעל הזה על יחידת אגוז מתבסס מסרטי האינטרנט האלו וכל מיני כתבות וכל הסיסמאות האלו: קומדנו יבשה" או שכמו אצל סיירת גולני "לכל מקום שנרצה, בכל דרך שנבחר" זה מה שמשפיע על חבר'ה צעירים כמוני וזה הטעימה הראשונה שחל חגבי ייחידוןת בצבא ובמה שיאכילו אותך את זה תקבל כי אף אחד לא מוסר מידע אמיתי שבאמת יתן חומר למחשבה.. כי מה שאני אישית יודע על אגוז ומה שמושך אותי אליה זה שהיא לוחמת גרילה ושיש לה קורסים מלהיבים אם זה נכון מה שכתבו באתר על קורס לוט"ר לו"ז ועוד כל מיני וגם הקטע של הלחימה בשלגים...
ויש לי בקשה אלייך JR אם אין מצב שתכתוב את זה פה בפורום אז לפחות בפרטי בבקשה- קצת מידע שמותר לדעת על אגוז אבל מידע אמיתי על מה שהם בעצם עושים בשירותם... תודה מראש
ישן 29-04-2007, 21:01

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי roboman שמתחילה ב "חחחח אתה לא יודע כלום על היחידה והחלטת שאתה רוצה ללכת לשם..."

אחי אני רוצה להגיע לשם בגלל המידע שראיתי באינטרנט ומה שמראים לי וכותבים מבין?! בגלל זה אני מבקש מחבר'ה פה בפורום שמבינים ויודעים מידע על אגוז.. מידע אמיתי ועדכני שלא בא להרעיל אלא באמת לתת מידע על עיסוק היחידה כדי שהמלש"ב באמת יוכל לדעת אם הוא רוצה את זה או לא... למה כל אלה שרוצים שייטת או מטכ"ל יודעים במה בדיוק הם עוסקים- לא! הם ראו כממה כתבות וסרטוני רעל וזה מה שבא להם... תאמין לי אם לגדודים היו עושים גם כל מיני סרטוני רעל אז גם לשם אנשים היו רוצים להגיע... לדוגמא הסדרה טירונות מה לא מרעיל ולא קטלני- רקטלני בנזונה קטלני!!!
אז אם אפשר מי שיכול למסור מידע על אגוז בפרטי או בפורום אז בבקשה... עדיף בפורום כי אני חו7שב שחוץ ממני יש הרבה חברה שהיו שמחים לדעת את זה
ישן 29-04-2007, 21:28
  J-R J-R אינו מחובר  

אתה לא צריך לדעת על היחידה כדי להחליט
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי danik90 שמתחילה ב "אני לא מבקש יותר ממה שמותר....."

אתה צריך לדעת שאתה רוצה להגיע ליחידה הכי טובה שאתה יכול. אלה לא מועדונים שבוחרים מתוך מגוון. יש לצה"ל סולם מיונים מאוד ברור- טיס, מטכ"ל-שלדג-שייטת, חובלים וכן הלאה. אני חושב שמתוך החלטה עקרונית נכון לנסות להגיע כמה שיותר גבוה (אלא אם כן החלטת שיש משהו שאתה לא רוצה מסיבות עקרוניות, כמו צוללות או עתודה או מה שלא יהיה) - ופשוט לבוא למיונים, לעשות הכי טוב שאתה יודע ולתת לצה"ל להחליט.. לא התקבלתם- הלאה, ליחידה הבאה שתוצע לכם, ויהיה זה גדוד אגוז או מגלן או צבר. אל תשכחו את הדבר הכי חשוב- הפואנטה של השירות היא לא בקבלה ליחידה כזאת או אחרת - הפואנטה היא מה אתה עושה כשאתה שם.

ישן 30-04-2007, 14:45
  J-R J-R אינו מחובר  

האופציה לדרג יכולה להתבסס
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "מצד שני כשאתה נותן למלש"בים..."

על הנתונים הבסיסיים שניתנים לך בחובלת של היום סיירות. כשהדירוג הוא בין סיירת מטכ"ל/שלדג לבין השייטת או קורס חובלים נראה ליש אדם יוכל לקבל את ההחלטה לגבי מה הוא מעדיף גם בלי לדעת את אורך המסלול או פרטיו. אתה מסכים איתי?

אם אתה יודע שאתה רוצה לשרת כקצין בספינות חיל הים, או לחילופין לא מעוניין לשרת כקצין בספינות חיל הים - הרי שההחלטה בקשר לדירוג האופציה ברורות מאוד. כעת נותרת עם השייטת או מטכ"ל/שלדג. אני בכוונה שם את מטכ"ל ושלדג ביחד מול השייטת כי מבין השלוש השייטת היא היותר יוצאת דופן מבחינת מה שאתה צריך לדעת, כלומר מבחינת הזיקה לפעילות הימית, שאינה מתאימה לכל אחד.

זאת דוגמה טובה למה שניסיתי להבהיר קודם: מהרבה בחינות אופרטיביות וייעודיות דווקא סיירת מטכ"ל היא השונה מבין השלוש, ושלדג והשייטת דומות, אבל אלה סמיכויות מבצעיות שאינן משיקוליו של מלש"ב העומד לפני גיוס. כמלש"ב השואף לשרת "גבוה" ככל שיוכל, אתה רק צריך להחליט החלטה עקרונית (ואגב, רק לעיתים רחוקות מתקבלת החלטה מבוסס ומושכלת כי באמת אין לך ולא אמור להיות לך מושג לגבי מה היחידות האלה באמת) וללכת על זה.

ישן 30-04-2007, 16:58
  J-R J-R אינו מחובר  

נכון, כי כפי שאמרתי
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "כן רק הקטע שלא ממש שמים על..."

הצבא והיחידות בוחרים אותך, ולא אתה אותן. ככה בנויים הדברים. אז אם תרצה לשמוע לעצתי, תבוא למבחנים, תעשה הכי טוב שאתה יכול ותלך לאן שיתנו לך - אלא אם כן מדובר במשהו שעקרונית אתה לא מוכן: אני בזמני אמרתי שמה שלא יהיה, לחובלים אני לא הולך כי לא מתאים לי לחיות על הים (ואחרי זה במסלול גם הבנתי שצדקתי) ועל צוללות בכלל אין מה לדבר כי אין לי אופי ואומץ לזה. אז אותן פסלתי מראש, כלומר אם הייתי מקבל חובלים ביום סיירות אני מאמין שהייתי מוותר ומחכה לגיבוש צנחנים או משהו כזה.

העיקרון הוא: תן לצבא למיין אותך - אל תתעסק ותשבור על זה את הראש יותר מידי.

ישן 30-04-2007, 16:11
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
אז תסלח לי אבל אתה מגעיל אותי
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "לאגוז אמנם יש כביכול הרבה..."

סליחה על הבוטות, אני לא בא לחפש ריב, אבל די נמאס לי לראות לידי בגיבושים ומיונים חברה (ואני עכשיו לאו דווקא מתייחס אליך), "ציוניים בשביל פוזה". מה זה סיירת או ניירת? מה זאת אומרת מחסומים? למה אתה טוב פה ממשהו? בלי המחסומים האלה לדובדבן מגלן אגוז ועוד אלף יחידות אחרות לא היה זמן לעשות כלום. זה רק מוכיח שמי שרוצה את זה לא באמת רוצה לעשות שירות למען המדינה, לא רוצה להגן על התושבים ולעצור מחבל אלא רוצה וואסח, רוצה את הדאווין שבבר הוא מספר לבחורה שהוא ביחידה X ועכשיו הם מבצעים מעצרים.

אני לא אשקר ואגיד שהגדודים הם המטרה שלי, אבל אם אצטרך ואם זו הדרך שלי לשרת את המדינה (השירות הוא שלך למדינה, לא של המדינה אליך) בגדודים שם אשרת ואתן הכל.

ומה יקרה אם לא תתקבל ל"מגלן"/"אגוז"/"דובדבן" או כל יחידה מובחרת אחרת? תלך לטחון במחסום?

ושוב סליחה על הבוטות אבל ממש נמאס!
ישן 30-04-2007, 22:19
  developed developed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
ומי אתם ילדודס
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "לאגוז אמנם יש כביכול הרבה..."

שתקטלגו מה מו מי?!מה רשום לכם ברקורד הצבאי שלכם,אה כול אחד פה מינימום קפליסנקי?יחבורה של פעורים לא לבשתם מדי זית אפילו שנייה אחת,מי אתם בכלל שתפתחו תפה על הגדודים?!מילא אם התגייסתם,אבל מה עשיתם מה ראיתם מה שמעתם?!כשאתם שוכבים במיטה החמה יש עכשיו חירניקים שטוחנים בצפון כמו זונות רק כי כולם יצאו למכים והסד"כ ברצפה,אבל מה לעשות קו צריך לשמור,וצריך לעמוד עד 6 בבוקר ביו"ש ולבדוק שאיזה פלסטינאי לא יעביר אמל"ח,וצריך לבדוק איזה מיליון תעודות זהות בכביש עד 6 בבוקר שכולך רטוב ומת מרוב עייפות,ואף אחד לא כותב על העבודה הזאת בעיתון ואף אחד לא נותן לזה כותרות,אבל זאת העבודה הכי חשובה ומי אתם בכלל שתפתחו את הפה?
לא יודע איפה ההיתם בקיץ,אבל עובדה מי שהוביל את צה"ל בלחימה האחרונה היו אותם גדודים,דוגמא:גולני,בריצה האחרונה שלה במלחמה האחרונה:מי שהובילו את העסק היו גדוד 12,לא פלסר אגוז ואיזה יחטית או סיירת מונפצת
נכון,היחטיות מובילות אבל בתכלס,את כול השמירות הפיטרולים האלמנות קש וכו (גם בעזה וגם בלבנון)הניחו הגדודים-12,13,51..
אני לא רוצה להיכנס לנושא הXים כי זה באמת לא רציני,אבל צאו מהסרט לוחם בגדוד לא פחות מיומן,לא פחות טוב,לא פחות איכותי,לא פחות מורעל ולא פחות דרוך לבצע את המשימה שלו מאף לוחם בשום סיירת(נכון,החברה בגדודים לא הולכים עם סיכות על החזה ואין להם נשק מפוצצים ומבטי הערצה ממלשבים בתחנה מרכזית)ושאף אחד לא ימכור לכם חארטות
תלכו לאן שאתם רוצים על הזין שלי,רק על תתחילו לבלבל פה את המוח על דברים שאין לכם מושג בהם
ישן 29-04-2007, 20:06

יאללה פישי יא מלך
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Pishi Karishi שמתחילה ב "ביטון יא שפיץ!"

וואלה אחי אני מקווה שאלתי את עמית הוא גם אמר שלא מתחשבים בתוצאות הגיבושים ולא מעבירים מידע אחד לשני... שמע אם הם באמת יכירו אותי לדעתי שווה להם לקחת אותי.. אבל לאן שאני מתאים בסוף לשם אני יגיע אם לא יקחו לא נורא ננסה להגיע ולשאוף הכי גבוה בכל מקום שיקחו אותי העיקר למנוע פיגועים ומוות כל כך קשים של אזרחים שלנו... מישהו צריך לעשות ת'עבודה הזו...

ושמע אחי תן הכל בגיבוש אין סיכוי שלא מקבלים אותך.. שמת 5 בדובדבן? תנסה להתבלט ובאמת לתת הכל ככה המגבשים של דובדבן ישימו עלייך עין.. זה חשוב אם אתה רוצה להגיע לשם..

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

נערך לאחרונה ע"י IsraelAtHeart בתאריך 29-04-2007 בשעה 20:08.
ישן 30-04-2007, 16:22
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "ראיון אגוז ותוצאות גיבושים"

להיפך בנאדם....

אני בנאדם מאוד מאוד מאוד פרקטי ואני מבין ש99 אחוז שאני אגיע ל"טחון מחסומים" ושים לב...לא אמרתי זה חרא ואני לא הולך לעשות את זה.....בסה"כ הבהרתי את מה ש"אותי" אישית מושך בסיירות האלו שאין לי מושג מה עושים שם....אני מסתמך בתגובה ההיא על מה שאני בבירור יודע על מה הסיירות האלו לא עושות!

וזאת כתגובה לכל אלו שהציקו לJR בפרטי לגבי הסיירות האלו שלא ידוע מה הן עושות והוא שאל למה כולם רוצים אותם...אז הנה התשובה...אבל שוב-רוב רובנו פה נמצא את עצמנו בחברון או שכם במחסומים אין מה לעשות!!ואני אעשה גם את זה אם אצטרך

ישן 30-04-2007, 18:38
  J-R J-R אינו מחובר  

ולא רק שתמצאו עצמם בחברון ובשכם
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "להיפך בנאדם.... אני בנאדם..."

רוב רובכם גם תתרמו בפועל לבטחונם השוטף והיומיומי של אזרחי ישראל יותר מהמקצת שבכם שיהיה לוחם בסיירת מטכ"ל או אגוז או טייס קרב.

לעצור מחבל בביתו זה חשוב והכרחי לעצור פיגוע פוטנציאלי, אבל לעמוד יום יום במחסום ולסנן את הנכנסים לגבולות הקו הירוק עוצר פיגוע כשהוא כבר באיבו. ועצם נוכחותם של הלוחמים במחסום מקשה ומסכלת תוכניות פיגוע שלולא הצורך במעבר המחסום מבלי להיתפס היה מתרחש כבר בנתניה או ירושלים.

כשאומרים שהגדודים הם השכפ"צ של המדינה- מתכוונים לזה במלוא מובן המילה. אין לי בעיה להודות גם היום שכל לוחם חי"ר באיזה גדוד, שעמד והתייבש שעות בפילבוקס במחסום או בעמדה שלו, עצר (בפוטנציה) והקשה על תכנון פיגועים יותר ממה שעשיתי או חברי בכל היחידות המיוחדות כל השירות, וזאת מבלי שהוא הרג אפילו מחבל אחד. ככה זה. עובדה.

ישן 30-04-2007, 23:29

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "ולא רק שתמצאו עצמם בחברון ובשכם"

כי תחשבו הגיוני בשביל כל בנאדם הוא מרגיש שהוא תרם יותר כשהוא תופס או מחסל את המחבל והוא רואה מה הוא עצר .. ולא כשהוא יודע שבטח משהו היה מנסה לעבור דרך המחסוםלו לארץ ולעשות פיגוע ובגלל שהוא עומד במחסום הזה הוא מנטרל את תכניות המחבלים... ובקשר להודעות בפרטי לJR (אני אחד מאלה שכתבו) זה בגלל שהמידע שבאינטרנט לא תמיד אמיתי וכמו באתר של אגוז שבא לא רק לתת מידע על אגוז אלא להרעיל מלש"בים.. אישית עליי זה עבד טוב אז אני ואלו שגם כתבו הודעות פרטי רצינו לפחות אני לדעת מידע שמותר להגיד אבל מידע אמיתי לא מידע שבא להרעיל אותי ולתת אגו ליחידה... מקווה שתבינו אותי.. ובפעם הלא יודע כמה אם משהו יכול לתת מידע אמיתי על אגוז (מידע שמותר להגיד) אז בבקשה! תודה מראש
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:08

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר