לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2007, 14:58
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
ההילולה של רשב''י (רבי שמעון בר יוחאי)

בס''ד

כידוע לכולם במוצאי שבת בקרוב תתקים ההילולה של רשב''י רבי שמעון בר יוחאי (מה שמכונה על ידינו ל''ג בעומר) שהיה אחד מתלמידי רבי עקיבא לאחר מות 24000 התלימידים שלו.
בהנחה שרוב גולשי הפורום ובכלל רוב גולשי פרש עושים מדורה חשוב להדגיש כמה דברים: אסור לגנוב ולגזול את העצים למדורה וזה דבר חשוב מאוד אין לשכוח שאת המדורות עושים ביום פטירתו של רבי שמעון ואך אף שאמר לנו לעשות הילולה אין זה מכבד את רוחו
שמעתי שניתן גם להדליק נרות לכבודו במקום מדורה למי שלא עושה אבל הכי חשוב אל אף שזה יום פטירתו להיות שמח כי כך אמר רבי שמעון בר יוחאי שביום פטירתו לא ניהיה עצובים אלה שמחים
חשבתי שיהיה נחמד אם כל אחד שיודע משהו על רבי שמעון בר יוחאי יכתוב פה סיפורים או סתם מידע כך שנוכל להגדיל קצת תורה על מי שאנו עושים לו הילולה
מלבד זאת נותר לי לאחל לכולכם חג שמח

לגבי ספירת העומר במוצאי שבת ויום ראשון עדין אסור להתגלח רק ביום שני (תקנו אותי אם אני טועה)
חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 17:31
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "לישראל וזיו:"

1. מדבריך נשמע שכל הלכה והלכה צריך לשמוע רב מפי רב, מה שמפליא מדוע יש לנו כל כך הרבה ספרים...
2. זה לא משנה מה יהיה כתוב "אודות הרב", כל מידע שיהיה באינטרנט הוא מוגבל, מאין לי שאדם נאמן כתב את זה?
אני כמובן לא אומר שזה לא נכון ושהוא לא מוסמך לרב, אני רק אומר שאני לא יודע מי הרב הזה וגם אם יהיה כתוב ב-1000 אתרים שהוא הוסמך לרב, אין זה מקור מוסמך. ושוב, אני גם לא טוען שזה בטוח לא נכון.

בכל אופן, אין טעם לוויכוח לשם וויכוח, צריך תמיד לזכור שהאינטרנט לא מוסמך לפסוק הלכות, צריך לעיין במקורות מוסמכים יותר ועדיף אף לשאול רב.
בנוסף, לא לשכוח שישנם מנהגים שונים ויתכן שלעדה מסויימת אסור מה שלעדה אחרת מותר, כך שמאד רצוי לשאול רב מאותה עדה (או לשאול כל רב מוסמך שהוא ולציין שהשואל מעדה זו או אחרת, כי יתכן שהדין שונה).

בהצלחה לכולם וחג בעומר שמעייח
חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 17:48
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
וחג בעומר שמעייח?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "1. מדבריך נשמע שכל הלכה והלכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל K
1. מדבריך נשמע שכל הלכה והלכה צריך לשמוע רב מפי רב, מה שמפליא מדוע יש לנו כל כך הרבה ספרים...
2. זה לא משנה מה יהיה כתוב "אודות הרב", כל מידע שיהיה באינטרנט הוא מוגבל, מאין לי שאדם נאמן כתב את זה?
אני כמובן לא אומר שזה לא נכון ושהוא לא מוסמך לרב, אני רק אומר שאני לא יודע מי הרב הזה וגם אם יהיה כתוב ב-1000 אתרים שהוא הוסמך לרב, אין זה מקור מוסמך. ושוב, אני גם לא טוען שזה בטוח לא נכון.

בכל אופן, אין טעם לוויכוח לשם וויכוח, צריך תמיד לזכור שהאינטרנט לא מוסמך לפסוק הלכות, צריך לעיין במקורות מוסמכים יותר ועדיף אף לשאול רב.
בנוסף, לא לשכוח שישנם מנהגים שונים ויתכן שלעדה מסויימת אסור מה שלעדה אחרת מותר, כך שמאד רצוי לשאול רב מאותה עדה (או לשאול כל רב מוסמך שהוא ולציין שהשואל מעדה זו או אחרת, כי יתכן שהדין שונה).

בהצלחה לכולם וחג בעומר שמעייח

מהתגובה שלך זה נשמע יותר שאתה באווירת פורים...
יש עקרון אותו למדתי החוזר בתורה:
כאשר שואלים בפעם הראשונה שאלה שעוד לא נענתה זה לגיטימי.
כאשר שואלים בפעם השניה זה מעשה דתן ואבירם.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר