לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2007, 17:09
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
רק תראו את זה חברים

לא לבעלי קיבה רגישה:
http://www.gal-ed.org.il/egoz/show_...0966&itemType=0

איזה גועל נפש. תראו מה נהיה מיחידה באמת מפוארת. פשוט עלוב.זאת יחידה מצויינת מבחינה מבצעית אבל משום מה היא היחידה ה*כמעט* יחידה שעוסקת כל הזמן במעמדה בצה"ל, מעמדה בציבור האזרחי ומעמדה ותדמיתה בקהל המתגייסים. זאת היחידה המבצעית עם הכי הרבה כתבות למיטב ידיעתי, כתבות שכולן מוזמנות ומדובבות, הם אפילו הורידו איתם בזמנו כתב לפעילות מבצעית. תראו את אתר האינטרנט שלהם -פשוט בלתי ראוי.
רק תראו את הסרט, בו מגדירה היחידה עצמה כ"יחידת קומנדו היבשה של צבא ההגנה לישראל". הם משתמשים בו בתמונות ובקטעי וידאו שמעבר לעובדה שברובם המצולמים בהן אינם לוחמי אגוז, הן גם מניפולציה זולה על מלש"בים מורעלים.
אלה רק חלק קטן מהשטויות שנאמרות במלוא הרצינות בסרט:
"יחידת קומנדו אמיצה וקשוחה"
"לוחמי היחידה כבר ידעו מה לעשות"
"לוחמי היחידה לא נרתעים מכאב וממגע"
ועוד כהנה וכהנה.
זה נשמע כמו הפארודיות וידאו שעושים אצלנו בסופי מסלול וטקסי שחרור של צוותים בחיי. רק שפה זה ברצינות

אני לא אתייחס לעובדה שאגוז אינה ולא היתה מעולם "יחידת הקומנדו היבשתית של צה"ל" - לא בהגדרה ולא בפועל, וכיום הינה גדוד גולני משודרג - ואין בכך כדי לזלזל בפועלה או יכולותיה אלא כי זהו מצב היחידה.

אני מדבר על העיקרון בו אני מאמין, שיש עדיין איזשהו הבדל בין יחידה צבאית לכוכב נולד. שפשוט בלתי "צבאי", בלתי מערכתי ובלתי ראוי שיחידה תקים לה אתרים, תזמין אליה כתבי עיתונות וכו'. מה הדבר הבא? פרסומות גיוס בטלויזיה?

גועל נפש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 17:44
  J-R J-R אינו מחובר  

לא לא לא לא
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי mr_doron שמתחילה ב "גועל נפש של אשכול אתה פתחת !"

יש הבדל. בכל יחידה יש אלבומי צוותים ביחידות, יש חולצות וסרטים צוותיים ויש הוואי ועולם שלם של הלוחמים ביחידה. זה לא המקרה ידידי.

פה יש לך יחידה (או גוף מטעמה) שעל דעת עצמה מפרסמת לעצמה פירסומות גיוס לתלמידי תיכון מורעלים, ומשתמשת באמצעים שקשה לא להיות ציני כשרואים אותם - כל החזרה הזאת על הפנים הצבועות, רשתות ההסוואה, החולצות סוף מסלול.. הנשקים... הכל סממנים חיצוניים זולים. ולמה? כי זה מה שידבר לילד בכיתה י"ב. האם זה המניע הנכון לדעתך להתגייס ליחידה כזאת או אחרת? כי ראית בסרט תמונה של חיילים עושים דברים הוליוודיים? תראה את הסרט- ציפיתי בכל רגע לג'י איי ג'יין לפרוץ לתמונה, או אולי רמבו.. האם כך זה צריך לעבוד? כל יחידה תפיק ותייצר כמה שיותר פירסומות לעצמה (תזמין כתבי עיתונים, תוריד צלמים למבצעים, תפרסם באינטרנט צילומי שטח וכו')? לרמה הזאת הגיעה הזניית הצבא? אולי המיון והגיוס יערך ב SMS?

ישן 29-04-2007, 18:19
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "רק תראו את זה חברים"

שמתי לב לשוק שלך שגילית קצת מעולמו של מלש"ב מתחיל.

יחידת אגוז רק משתמשת במה שהיא יכולה כדי למשוך אליה יותר מתגייסים. אני לא מבין מאיפה השוק הגדול שלך... דיברנו על זה (היו כמה אשכולות יותר רציניים) במו"ס כמה פעמים ודי הגענו למסקנה שפשוט יותר זול ,נגיש וקל ליחידות האלה להביא קצת תמונות רעל מאשר לחנך. יותר קל להראות אנשים עם פנים צבועות ויריות על מטרות קרטון מאשר להביא איזה מור"ק שרק ישעמם את המלש"בים (את רובם)... השאלה הייתה איזה נוער בדיוק מושכים בכל הפרסומות האלה? לפי דעתי לאו דווקא את הנוער האיכותי שרוצה להתגייס... הרי הרעל הזה נספג במחזור הדם ומתפוגג צ'יק צ'ק אחרי שאוכלים קצת חרא בטירונות.. אצל רוב האנשים לפחות.

אותי אישית מושכים דברים אחרים ביחידה כזאת או יחידה אחרת אבל באמת שאני לא חושב שאני יכול לחשוב עלפתרון חלופי לאותם יחידות על מנת להגביר את המוטיבציה של נוער איכותי להתגייס אליהם. אני פשוט לא חושב שיש משהו אחר שמתאים לנוער הזה בזמן הזה... זה מה יש ועם זה היחידות מתמודדות. אתה מדבר על אגוז כיחידה יחצני"ת? לך תראה מה עושה השייטת...

הנוער מתחלק לאלה שלא מעניין אותם השטויות האלה ולא יזיז לו שום סרט רעל, ולמורעלים שחושבים שהחיים בצבא זה סרט אקשן מתמשך. בודדים הם אלה שרוצים להתגייס אבל הם לא מ"המורעלים"... לפי דעתי אלה מי שילך ליחידות ההתנדבות.. אותם בודדים. הבעיה היא שהצבא ומשרד החינוך לא משקיע בטיפול בבעיה ומנסה לתת QUICK FIX להכל.
ישן 29-04-2007, 18:26
  משתמש זכר mp_phonix mp_phonix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06

עזוב תסרטון, זה רק קצה הקרחון [כמו שקופמן אומר]. אתה ראית איך הם מתנסחים ב"צו ראשון" ? פשוט לא להאמין, ביזיון.

ציטוטים נבחרים מהאתר:

"........, אחרת הערעור יתבצע רק ביום הגיוס עצמו ויגרור המתנה בבקו"ם שיכולה להגיע גם לשבוע.
97 בריא וכשיר לשירות קרבי ביחידות שדה (חיל רגלים, שריון ותותחנים).
82 בעיה קלה (למשל בעיית ראייה), כשיר לשירות קרבי ביחידות שדה.
72 בעייה בינונית (למשל גב או ברכיים) ולכן לא כשיר לשירות בחיל רגלים אך כן לשריון או לתותחנים.
64 בעיה רצינית (למשל אסטמה) ולכן לא כשיר לשירות ביחידות שדה. בקיצור- ג'ובניק, ישרת ביחידה עורפית......."

"מומלץ: להגיע מוקדם
מי אנחנו, אלה שארוחת הבוקר שלהם היא בשעה 2, שנגיד לכם שמומלץ להגיע כמה שיותר מוקדם ללשכת הגיוס? (אבל לא ב-6 בבוקר, בכל זאת, החיילים בלשכה ג'ובניקים). אבל נגיד בכל זאת: גם אם זימנו אתכם ב-11 בבוקר, 7:30 תהיה שעה טובה להגיע. יהיה לכם מספיק צבא בשלוש\שנתיים השנים הבאות, אז ככל שתגיעו יותר מוקדם, תחסכו את התורים ותוכלו לסיים ולחזור לחיים האזרחיים. אתם עוד תתגעגעו אליהם".

ישן 29-04-2007, 20:07
  J-R J-R אינו מחובר  

שחר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "?"

מה העניין עם הכותרת? לא כתבתי בה שום דבר בוטה או חריף לעניות דעתי.. אולי לא עניינית - בזה אתה צודק.

בקשר לאתר העמותה - איך אתה בכלל משווה? הנה- הבאת דוגמה מצויינת לאיך זה כן צריך להיראות אם כבר- אתר צנוע, בסיסי, המייצג עמותה אזרחית ולא יחידה, ואינו מנסה לגייס או לשכנע אף אחד. האתר נוצר למטרות קשר בין יוצאי היחידה והעמדת גלעד לנופליה.

אתה באמת מתכוון להשוות את זה למה שהולך שם עם אגוז? אני מצטער אך אני מתקשה למצוא מכנים משותפים.

ולכל מי שנדמה לו ששמה הטוב של יחידת אגוז מוכפש פה באשכול:
אז א' - אם הוא מוכפש הרי שבצדק, כי אלה הדברים וכך הם נראים. אין לעניין דבר וחצי דבר עם איכות לוחמיה או פועלה של היחידה בעבר או בהווה.
ב'- היחידה הספיציפית אינה הנקודה אלא העיקרון. לדעתי ככה לא צריכים הדברים להיראות, וזה חמור שהם אכן נראים כך. זאת היתה באותה מידה יכולה להיות כל יחידה אחרת- אלא שזאת דווקא אגוז, ולא בפעם הראשונה.

ישן 29-04-2007, 19:17
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
בוא לגלות(מחדש) את היחידה שלך
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "מה אתה רוצה? לגיטימי..."

והפעם היא נראית הרבה פחות טוב...
לשלי (בינתיים) לא עשו אתר...
(מעניין שהמוטו בוא לגלות את עצמך חוזר בשני האתרים,מעניין...)

ולהעשרת הדיון:
שעת צהריים במסגרת תפקידי נקלעתי אל בסיסה של יחידה מובחרת במבואותיה הצפוניים של עיר דרומית גדולה (וכמה כאלה יש?)
והנה, לפתע, כל פלגת הלוחמים במיטב מחלצותיה ניצבת ומוכנה...
לא מועדון, לא סידורים, לא בוקסר וגופייה.
נשקים, ווסטים, קסדות, משקפי מגן, נומקס, ברכיות, מדונות באזניים...
הכח ערוך ומוכן. לפקודת מי ?
בתוך הכוננות הדרוכה, חשתי במשהו שונה, משהו שלא ראיתי ביציאה לאף מבצע ...
עובדי חברת הפקה! צוות צילום, תקליטן, שף-קונדיטור וכמה עובדים כלליים שסידרו פרוסות עוגה על צלחת .
מה נסגר???
בתדריך, אמר ק. האג"ם: " כשהטומקאר נכנס ליחידה זה הסימן ! אחריו, יכנס האוטובוס עם החברים של הכלה- הנהג יודע איפה לעצור, כשהוא נעצר- תרגיל אוטובוס מלא! לפי כל הכללים!
חשוב לי, לפי כל הכללים, רק בזהירות על הילדים... "
למי שלא הבין, בשטח היחידה התקיימה תצוגת תכלית של חילוץ בני ערובה מאוטובוס, ששולבה בתוך חגיגת בת מצוה של בתו של טחון יהודי מאמריקה.
הוא, בני משפחתו, חברים נבחרים מן הארץ ומחו"ל, הגיעו לחגיגה. הילדים נסעו באוטובוס והשמיעו זעקות שבר, כשהחלונות התנפצו...
וההורים? הם אכלו בנחת פרוסת עוגה למראה הלוחמים המזנקים על האוטובוס ...

למה זה שווה? 50000 דולר מהאבא המאושר פלוס הוצאות נלוות- חלונות, משקפי אבק שנהרסו וכדו' ותרומות ספונטניות של האורחים, לכבודה ולהצלחתה של כלת הבת מצווה השמנה, שישבה סמוקה בתוך התומקאר הקטן, לצידו של לוחם חטוב ...

יש מי שחסר להם כסף, יש מי שחסר להם זוהר, יש מי שחסר להם זה וזה.
יש מי שסתם רצים לספר לחבר'ה ...

ישן 29-04-2007, 20:25
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
מורעלים זה טוב.

א. השימוש בביטוי "גועל נפש" הוא לא במקום.

ב. מתאים לפורום מתגייסים וסדירים, מובהק.

ג. צה"ל וצבאות אחרים עושים את זה שנים.. כנראה שזה פשוט מאוד עובד.
לארצות הברית יש כבר שנים סיסמאות גיוס, בישראל תוכל לראות בפורום הזה את הכרזה "לנקם ולגאולה", מה הוא האתר שהבאת אם לא נסיון נוסף של אותו נסיון לגרום לאנשים לרצות להתגייס? בארה"ב משקיעים המון כספים, יש להם פרסומות בחודשים האחרונים, אם עוד לא ראית את "army strong".. אתה מפסיד.
כשר או לא כשר.. זה שולי. תוביל מתגייסים למים הם ישתו.

רשימת סיסמאות מויקיפדיה שמה לעשות, המטרה שלהם זה לא לגרום למתגייסים פוטנציאליים להבין משהו ספציפי לגבי היחידה אליהם הם מתגייסים, אלא פשוט לגייס לשורותיהם.

* "Cross into the Blue." - United States Air Force, 2000s
* "An army of one" - United States Army, 2001
* "Army Strong" - United States Army, 2006-present
* "The few, the proud, the Marines." - United States Marine Corps, 1991
* "Accelerate your life." - United States Navy, 2000s
* "Be all you can be" - US Army, 1981-2001, N.W. Ayer & Son
* "Be the best" - British Army
* "Do you have it in you?" - Indian Army
* "I want YOU for the US Army" - World War I and World War II
* "The Army National Guard, You Can because anyone can" - US Army National Guard, in use around 2001-2003 if not more years than that
* "The toughest job you'll ever love" - Peace Corps
* "There's no life like it" - Canadian Forces
* "The Army. The Edge" - Australian Army
* "Expand your Horizons" - Royal Australian Navy
* "Men At Their Best" - Pakistan Army
* "99.9% Need Not Apply" - The UK Royal Marines
* "Strong. Proud." - Canadian Forces
* "Above All." – Republic of Singapore Air Force (RSAF), Mid 2000s - now (2007)
* "Like Nothing On Earth." - Republic of Singapore Air Force (RSAF), Recruitment Campaign, 2006 - 2007, DDB Singapore

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 29-04-2007 בשעה 20:33.
ישן 29-04-2007, 22:24
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
האם זה מיועד למלש"בים? מסופקני...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "מה קרה עומר, היית מנותק כמה..."

יחידה כמו אגוז מעולם לא נצרכה למלש"בים הגולשים ברשת
בשנים האחרונות מלבד האחים של... וחבר'ה מן הקיבוץ היחידה היוותה קרש הצלה לנופלי גיבושים /מסלולים במגוון יחידות
וזה בצדק היחידה דורשת כח אדם איכותי ומקבלת חבר'ה שרוצים להצליח
לולא אופנת האתרים שהתגלתה לי כאן הייתי חושב כמו מייסד האשכול שהדבר נובע משנים קשות שעברו על אגוז ברמה הצה"לית
אחרי הנסיגה חורצי לשון ניסו למצב אותה כשוות ערך לגדודים ונופלת מן הפלס"ר באיכותה
גם מבחינת פעילויות מבצעיות היחידה עברה תקופות לא קלות של מעצרים סוג ב' ופעילויות פריפריה בשטחים
מבלי להיפטר מהתעקשות פצ"ן על החזקת סד"כ בגבול הצפון בפעילויות מתישות שלא נשאו פרי לפעמים
ובכל מקרה לא הביאו איקסים על הנשק
בשנתיים שלוש האחרונות למיטב ידיעתי זה השתנה לטובה אבל טינה בלב נשארת ובשיחות במלחמה האחרונה נשזרו קולות של אמרנו לכם

בכל מקרה שיעשע אותי הפריים של המקרר ומעדני החלב כמין תחרות לפלס"ר שטראוס גולני(ומי שמכיר מכיר...)

ישן 30-04-2007, 10:46
  J-R J-R אינו מחובר  

הכל היה בסדר עד שהתחלת לקשקש
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "אני ממתין"

micjeep
ואני לא מתכוון להיכנס כאן לויכוח ואם המילה לקשקש בפגעה בך אני מתנצל.
אתה רשאי לחשוב ששירתתי תחת פלורוסנטים או תחת מובייל של פרפרים אם מתחשק לך, זה כבר עניינך.
אבל כשאתה כותב
ציטוט:
מה לא נכון במה שרשום באתר? אומנם יש יחידות נוספות בצבא שעוסקות בלחימת "קומנדו", אבל אגוז מוגדרת ככזאת מיסודה ועושה זאת בפועל שנים רבות.

אתה מקשקש- או, אם להשתמש שבשפה רצינית יותר -טועה ומטעה מתוך חוסר הכרת המצב או המושגים. אגוז לא היתה מעולם יחידת קומנדו, לא של חיל היבשה ולא של חיל תחזוקה. ההתיימרות שלה להיות מה שאיננה היא גם מה שהביא לשמה הלא תמיד חיובי בהקשרים מסויימים מאוד בתוך הצבא. תרצה להתווכח על זה? אפשר, אבל זה המצב. אם למיטב ידיעתך מעצרים ומארבי ציר בשטחים (או חודרים בגבול לבנון) הם מבצעי קומנדו, אני מציע לפתוח ספר ולקרוא משהו בנושא.

עין טרמית:
ציטוט:
במקום לבכות את העובדה שהיום היחידות נאלצות למשוך מתגייסים באמצעות אינטרנט וקליפים ויזואלים. אתה עוסק בתפל.

אבל בדיוק בזה אני עוסק! אנשים לקחו יותר מידי קשה את העובדה שאגוז היא היחידה המדוברת, והתעלמו מהאספקט העקרוני: יחידה צה"לית מבצעית, עוסקת ביחצ"נות פרטית זולה ע"ג מדיה ציבורית אזרחית, ועוד באמצעים לא לגמרי כשרים של הטעייה מכוונת (אם אתה מכיר קצת את הצבא שלנו- נסה לומר לי כמה מתוך קטעי הוידאו והתמונות בסרט הם באמת של לוחמי אגוז. תבדוק ותופתע). זאת יכולה להיות אגוז וזאת יכולה להיות שלדג או מטכ"ל- וזה עדיין יהיה בלתי ראוי באותה מידה. וזה מה שניסיתי להגיד מההתחלה.

ישן 30-04-2007, 00:15
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
כמו כל היתר - על מה המהומה?

ראשית, לאגוז מגיע גם לעשות פרסומת בגמר של הסופר בול אן היא תרצה..מדובר ביחידה הכי שחוקה שיצא לי לעבוד מולה בדרום לבנון.זה היה מגיע למצב שצוות ביחידה היה מחליף צוות אחר במארבים שונים .חבריה איכותיים שהורידו הכי הרבה מחבלים בדרום לבנון.
אז זה שהם משתמשים באמצעים שקיימים היום כדי למשוך מלש"בים זה פסול?
כלל וכלל לא..במקום לבכות את העובדה שהיום היחידות נאלצות למשוך מתגייסים באמצעות אינטרנט וקליפים ויזואלים. אתה עוסק בתפל.
בזמני הרעל היה קיים עוד מהבית מהסביבה והיו קוראים ומבררים על היחידה מכל מקור שרק אפשר.
היום אף מתבגר לא מתעניין בכאלה נושאים. (אני יודע שאני מכליל) ולכן נאלצים למשוך בני נוער איכותיים ליחידות האלו.
אז באמת מספיק עם הקטנוניות והשימוש הבוטה בביטויים כלפי יחידה שתרמה המון לצה"ל.

ישן 30-04-2007, 14:26
  idoratzon idoratzon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אמממ הארה קטנה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "עזוב"

(אני לא בא לקחת כאן חלק בדיון, אני סתם קורא פה בפורום ומחכים כי מבחינת ידע אין לי יותר מדי מה לתרום, אני בעיקר קורא ולומד )

בסרטון המוזר הזה של אגוז (אגב, מה נחת על הקריין?!) כשמראים תמונות של השייטת למשל זה בדיוק בחלק שהוא אומר שהיחידה הורכבה מלוחמים ביחידות המובחרות של צה"ל.
ובהמשך כששוב מראים תמונות של חיילים לא מאגוז אז הקריין בדיוק אומר שהיחידה עובדת בצמוד לזרועות המודיעין והביטחון הנוספות או משהו כזה.

כאילו התמונות באות להמחיש את מה שהוא אומר.

סתם יח"צנות זולה לטעמי.
בתור תלמיד י"ב מורעל, שלכאורה הסרט הזה אמור לפנות אליי, הוא לא מצליח כ"כ להרעיל ויותר מזה, גורם לרגשות שליליים לגבי היחידה
נקודת מבט סובייקטיבית שלי...

יום טוב

נ.ב
הפורום הזה ממש מעניין! יוצא לי לקרוא בו לא מעט והדיונים פה ממש מעניינים והכמויות ידע של אנשים פה באמת מרשימה.
המשיכו כך!
ישן 30-04-2007, 15:22
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
לא לבעלי קיבה רגישה:

איזה גועל נפש.

תראו את אתר האינטרנט שלהם -פשוט בלתי ראוי.

מניפולציה זולה על מלש"בים מורעלים.

אלה רק חלק קטן מהשטויות שנאמרות במלוא הרצינות בסרט

זה נשמע כמו הפארודיות וידאו שעושים אצלנו בסופי מסלול וטקסי שחרור של צוותים בחיי

אגוז אינה ולא היתה מעולם "יחידת הקומנדו היבשתית של צה"ל" - לא בהגדרה ולא בפועל, וכיום הינה גדוד גולני משודרג

גועל נפש.

[/indent]

העיקר שאתה בוגר, מתנסח ברהיטות, ענייני והכי חשוב זה ממש קשור לנושא הפורום
לא יודע איזה מהלכים יש לך אצל מנהלי הפורום, אך אין לי ספק שמשתמש אחר שהיה פותח הודעה כזו היה סופג ריקושטים מסרפד... והיו דברים מעולם.

איני יודע איפה שירתת או אתה משרת (ולעניינו גם לא מעניין אותי כהוא זה) אני רק מקווה שחבריך ליחידה/גדוד/טייסת וכו' בעלי איפוק, בגרות נפשית ואינטלגנציה ריגשית טיפ טיפה יותר גבוהה משלך.

יום טוב.
ישן 30-04-2007, 16:45
  J-R J-R אינו מחובר  

בוא נישאר רגועים
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[RIGHT][QUOTE=J-R]לא לבעלי..."

ציטוט:
לא יודע איזה מהלכים יש לך אצל מנהלי הפורום, אך אין לי ספק שמשתמש אחר שהיה פותח הודעה כזו היה סופג ריקושטים מסרפד... והיו דברים מעולם.

יום טוב.

1. אני לא סבור שהתנסחתי בעלגות או חוסר בגרות, גם אם תוכן הדברים לא מוצא חן בעיניך ראוי לדעת לעשות את ההפרדה בין הדברים.

2. השאלה האם ראוי ונכון שיחידה מבצעית לוחמת בצה"ל תעסוק על דעת עצמה ביחצ"ון עצמי כלפי הציבור ע"ג מדיה אזרחית, ולא מתוקף החלטה דוברותית צה"לית אלא כיוזמה פרטית לפיתוי מלש"בים - היא נושא ראוי לדיון בפורום. אני מודאג מן הפתח שנפתח פה, שכמו שאנחנו מכירים את גבולות הטעם הטוב הצה"ליים והישראלים עלולה התדרדר רחוק מאוד, וראה דוגמאות שהובאו פה הדיון.

3. אין לי כל "מהלכים" אצל מנהלי הפורום (וביננו, אני גם חושב שאתה קצת נסחף פה). שאלה לי אליך- לו הייתי אני או כל כותב אחר מביע באותן מילים שאט נפש מתהליך בחירתו של שהב"ט או הרמטכ"ל, או ממהלך צבאי/מדיני אחר (וזאת מבלי להיכנס לפוליטיקה) - האםגם אז היו מתרעמים פה? מהצצה בדיונים קודמים בנושא, סבורני שלא.
כנראה שעדיין לא הצלחתי להבהיר שאין לעמדותי בנושא הפרופוגנדה היחידתית הזאת שום קשר, והכוונה לש-ו-ם ק-ש-ר עם דעתי על יכולותיה או תפקודה המבצעי של אגוז, לא כל שכן על טיב לוחמיה ומפקדיה. אלה לא סתם מילים לכיסוי, אלא האמת. זה שהיחידה מצויינת ורבת פעלים לא מצדיק כל התנהגות, בניגוד למה שכתב עין טרמית פה
ציטוט:
לאגוז מגיע גם לעשות פרסומת בגמר של הסופר בול אן היא תרצה..מדובר ביחידה הכי שחוקה
. ומה הקשר? צריך לדעת לעשות הפרדה..

4.
ציטוט:
איני יודע איפה שירתת או אתה משרת (ולעניינו גם לא מעניין אותי כהוא זה) אני רק מקווה שחבריך ליחידה/גדוד/טייסת וכו' בעלי איפוק, בגרות נפשית ואינטלגנציה ריגשית טיפ טיפה יותר גבוהה משלך.

לא נותר לי אלא להצטרף לתקוותך.

יום טוב ונקווה שהדברים יושרו והובהרו.

נערך לאחרונה ע"י J-R בתאריך 30-04-2007 בשעה 17:09.
ישן 01-05-2007, 22:40
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
יפה
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[RIGHT][QUOTE=J-R]לא לבעלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The Cheff

יום טוב.

יפה אמרת.
העיקר שיש לו זמן להתעסק בזוטות האלו...

(ולגבי האמירה על "קומנדו" ולקרוא חומר בנושא, אבליג...אבל תריצו חיפוש על :
בורים, דרום אפריקה, 1899 וזה יתן את כל התשובות )
ישן 30-04-2007, 16:33
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
סיפורו של מלש"ב

קודם כל: כמוש אמר הבחור לפני, אני מלש"ב אין לי ידע כמוכם וגם אני פה בעיקר על תקן לומד. סיפור קצר: אני בא מבית-ספר שבו יש אחוז גיוס גבוהה ומוטיביציה לקרבי גבוהה לא פחות. חברי עשו את כל סבב הגיבושים לפני (חורף) ואילו אני בקיץ. מספר (די גדול) של ילדים מאצלנו התקבלו לאגוז, ומתישהו אחרי יום-סיירות ישבתי וחשבתי למה הם באגוז? שאלתי אותם והתשובה היתה פחות או יותר: היינו שבוזים ועייפים אחרי שני גיבושים זה מה שנתנו, והיה ברושור יפה/אתר מגניב/ סיפורים. עזבו שניה האם זו יחידה טובה או לא אבל רובם סתם הלכו בגלל הפרסום וזו לדעתי הבעיה של JR. אני מסכים איתו, ניסיתי להבין באופן מפוכח מה לעזאזל התפקיד של אגוז (ואם משהו יכול להסביר לי אז תודה כי הרי יש 3 יחידות קומנדו אחת לכל זרוע- יבשה,ים,אוויר. היעוד של אגוז פחות ברור לי). אני אדגיש: אף אחד לא אמר לי "אני יודע שהיחידה מפעילה אמצעים מעניינים" אלא יותר שמעתי שזה טוב הרי אפשר לבוא רק אחרי 2 גיבושים...
ישן 30-04-2007, 16:55
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
ובכן אז ככה
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "סיפורו של מלש"ב"

קודם כל אגוז = אנטי גרילה ולוחמה זעירה.
שנית, קריאה נוספת תסביר שהיחידה אמורה להתמחות בלוחמת אנטי גרילה,
שזאת הייתה גולת הכותרת שלה בזמן השהוטת בלבנון. אגב היחידה קיבלה 3 צל"שי רמטכ"ל.
אני לא יודע לגבי כל המלש"בים בארץ אבל אני יכול להגיד לך כבר עכשיו שאני מכיר לא
קצת אנשים שהם רק בפתח כל נושא הגיבושים המרכזיים וכבר הם מתעניינים באגוז
ו\או סימנו לעצמם את אגוז כמטרה.
עכשיו דיבור "תכלס", אחרי היציאה מלבנון היחידה די איבדה מהיעוד שלה בגלל פעולות מרובות
בשטחים, לכן פחות שמעו על השגי היחידה כי הם היו טובים כמו של כל יחידה אחרת ולא התעסקו
במשהו מסויים. בנוסף כנראה מישהו ביחידה זיהה את הכלי החדש שאליו המלש"בים נחשפים
הכי הרבה כאשר הם מחפשים מידע על המיונים בצבא וזהו האינטרנט ובנו אתר בניסיון ועם ניסוח
יותר פיקנטי. אני לא מצדיק את חלק מהדברים אותם אמרו (ההתיחסות לג'ובניקים) אבל אחרי
הכל הם ניסו לשם שינוי לדבר בשפה שתמשוך את תצומת הלב.
אחרי הכל אני מרגיש שאני בין המלש"בים היחידה שיושבים וקוראים על מורשת יחידה שאתרים כאלה
ועל ההיסטוריה שלה.
זאת דעתי.
ישן 02-05-2007, 16:41

מה ז"א מה היא עושה?

כמו כל היחידות המיוחדות ..גם לאגוז היו קשיי הסתגלות לשטחים..כל היחידות המיוחדות הרגישו הרבה יותר טוב בלבנון מבחינת תוואי השטח תו"לים יעדי לחימה ועוד.

קח לדוגמא את השייטת ..שאת רוב פעולותיה בלבנון עשתה באיזורי החוף (המפורסמת לאוו דווקא לחיוב -אנצריה -נמצאת קרוב לחוף הלבנוני)

אגוז התמחתה בלחימת אנטי גרילה .האימון וההכשרה שקיבלו לוחמיה תאמו לטופוגרפיה הלבנונית ולאופי הלחימה.שנסג צה"ל מלבנון הרבה יחידות חשו מבוכה..מה לדעתך חשו לוחמי הס"פ שעסקו בפירוק מטענים? שזהו ..צריך לפרק את היחידה? כי אולי אין הרבה מטענים בשטחים..

כלומר כל יחידה נאלצה להסתגל לבט"ש שונה.אבל כמו כל היחידות אגוז עוסקת בבט"ש..בשטחים .

לצבא שלנו אין את ההפרדה הקלאסית בין היחידות השונות ותפקידן הייעודי,כמו בצבא ארה"ב .כך שכל היחידות מנסות לקבל כמה שיותר מבעצים ופעילויות מפיקוד דרום ומרכז.

ובאשר למחבר האשכול .אני מקבל את ההפרדה בין יכולות היחידה לבין הניסיון ליחצ"ן את עצמה ..אבל לא בטוח בנוגע לטוהר שיקולייך.. משום מה לא נראה לי שזה שאגוז קוראים לעצמם כוח קומנדו אתה מזדעק בשם כל מנסחי ההגדרה ללוחמת קומנדו וכל מעייניך נתונים להקפדה על דיוק במונחים ובהגדרות. לדידי ברור שיש לך משהו נגד היחידה הזו.וחבל .העיקר הוא שלוחמים איכותיים יאיישו את היחידות הללו .

ישן 03-05-2007, 15:19
  J-R J-R אינו מחובר  

אוקיי אוקיי
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "[font=Verdana]לגביי הפסקאות..."

ציטוט:
ובאשר למחבר האשכול .אני מקבל את ההפרדה בין יכולות היחידה לבין הניסיון ליחצ"ן את עצמה ..אבל לא בטוח בנוגע לטוהר שיקולייך.. משום מה לא נראה לי שזה שאגוז קוראים לעצמם כוח קומנדו אתה מזדעק בשם כל מנסחי ההגדרה ללוחמת קומנדו וכל מעייניך נתונים להקפדה על דיוק במונחים ובהגדרות. לדידי ברור שיש לך משהו נגד היחידה הזו.וחבל .העיקר הוא שלוחמים איכותיים יאיישו את היחידות הללו .

אין לי שום דבר אישי נגד היחידה, ואני לא ממש מבין איך יכול להיות למישהו משהו "אישי" נגד יחידה שלמה. קצת בגרות חבר'ה.
"העיקר שלוחמים איכותיים יאיישו את היחידות הללו" כתבת. אני מסכים. עכשיו תסתכל על האתר, הוידאו והמלל. אם לדעתך מי שמונע ע"י טקסטים וסרטים כאלה הוא דווקא "אנשים איכותיים" אתה טועה לחלוטין. זה כמו לקבל מוטיבציה מצפיה ב"מחץ הדלתא 5" לא?

ולגבי כל התוקפים אישית- באמת אין סיבה. זאת דעתי ואני מקבל את העובדה שרבים אולי לא מסכימים איתה. מותר לי להיות גם בדעת מיעוט לא? קורה. זאת עדיין דעתי ואני לא רואה סיבה אמיתית לתקוף אותי באופן אישי, כאילו עשיתי משהו רע ליחידת אגוז או למישהו אחר.

יום נעים.

ישן 02-05-2007, 22:42
  קואלה69 קואלה69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
ראוי להתייחס לנושא בפרופורציות

למען ההגינות אציין כי אני מנהל את אתר עמותת הלוחמים כפיר.

אני יכול להבין כמעט את כל מי שכתב באשכול. כשהקמתי את עמותת הלוחמים כפיר הפלטפורמה הזולה והנוחה ביותר להודיע לעולם שאנחנו קיימים הייתה באמצעות אתר האינטרנט שהוקם תוך 48 שעות מישיבת ההקמה של העמותה.
עם התרחבות פעילות העמותה שנעשתה די במקביל להתגבשות החטיבה הרחבתי ושיפרתי את האתר. גם מטרת האתר השתנתה ואני מנסה כעת לממש באמצעות האתר גם את מטרות הגיוס של החטיבה כלומר לשכנע מלשבים להתגייס לחטיבה, מובן שאין זו המטרה היחידה וכל מי שיכנס לאתר יראה מייד שהכוונה להפכו לבית למתגייסים, לוחמים, משוחררים ובני המשפחות שלהם.
אני מודע לכך שהאתר אינו מושלם וקיבלתי לא מעט הערות והארות לשינויים, אך אני נאלץ לתמרן על חבל דק בין אילוצי תקציב לתפוקות שהאתר מניב ואני חייב לציין שבחודשים האחרונים עם כ 7000 כניסות לחודש האתר מניב נרשמים חדשים לעמותה, תורמים מהארץ ומהעולם והחשוב ביותר מלשבים איכותיים הנקלטים לחיק החטיבה דרך ובאמצעות האתר. כמות הפניות מדהימה כל פעם מחדש, המוטיבציה מרקיעה שחקים והגענו לידי כך שלפני הגיוס האחרון התבצעה פגישת הכרות של המתגייסים לחטיבה באירגון ספונטני עצמאי שלהם.
גם בחטיבת כפיר עלה הרעיון להקים אתר חטיבתי כדוגמת אתרי היחצנות המוזכרים לעיל, עלות הקמת האתרים ועידכונם עולה אלפי מונים על האתר הצנוע שהקמתי (עלות הבניה - 0, עלות שנתית כ 250 ש"ח) ותפוקתם קשה מאוד למדידה. בחטיבת כפיר החליטו בשלב זה לחסוך את הכסף.
ראוי לציין כי הנגישות לבניית אתרי אינטרנט שונה מעמותה לעמותה ומיחידה ליחדה וכאשר מפקד יחידה מוצא את עצמו ב"נחיתות" מבחינת יכולת פירסום היחידה באינטרנט וכתוצאה מכך כמות ואיכות המתגייסים פוחתת אין לו אלא לעשות את המינימום האולימפי ולפנות לחברה חיצונית שתבנה את האתר ומכאן כל העסק הופך לפירסומי בלבד (אם איני טועה אותה החברה מקימה כמעט את כל האתרים הצבאיים ומכאן גם הדימיון הרב בינהם).
אישית מפריע לי יותר מכל שנדמה כי התדמית הפירסומית חילחלה ליחידות עצמן ומה שחשוב זה המראה ולא התוכן. מהיכרות עם לוחמי אגוז אני משוכנע ויודע שאין זה כך.
ולוואי ולא יצטרכו להוכיח שאני צודק.

רוני
ישן 03-05-2007, 00:44
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06
נקודת מבט אישית.

כל הנאמר הנ"ל מתייחס לתקופה שבין 2001 ל-2005 והם דעתי האישית בלבד אז יכול להיות שהם לא נכונים כיום או בכלל ולכן יש לקחת אותם בערבון מוגבל.
בתקופתי (שרק עליה אני יודע מן הסתם) היתה ביחידה בעיה קשה של גאוות יחידה,
כיוון שרוב המגוייסים ליחידה מגיעים אליה בגלל שהם נכשלו במאמציהם להגיע למקומות "טובים" יותר, הם מגיעים בהרגשה שכאילו עכשיו הם במקום "פחות" מובחר ו"פחות" יוקרתי ולכן זה פחות מלטף להם את האגו.
עוד גורם שניתן לייחס להרגשה זאת בקרב הלוחמים היא שבעוד שיחידות מיוחדות אחרות מנותקות מחטיבות והן כביכול "עצמאיות" זה מוסיף להן יוקרה, בעוד שאגוז היא חלק מחטיבת גולני, מעין אחות חורגת ליח' והגדודים של החטיבה, ואהבה גדולה לא הייתה שם. ניתן פה ושם למצוא אפילו ב-Fresh התבטאויות של לוחמי הגדודים והיח"טיות (בעיקר פלס"ר) על אגוז ואיך מסתכלים עליה בתוך החטיבה - זכורה לי ביותר היא אמירה של מלומד מגדוד 12 שקבע ש-"אגוז היא לא יותר מסתם גדוד נוסף בגולני, בדיוק כמו 51,12,13 ועושה בדיוק את אותן פעיליות" , למרות שאין לי בעיה אם אמירה שאגוז היא סתם עוד גדוד בגולני כיוון שכל יחידה אחרת בצבא היא סתם עוד יח' ב-X משום שאין לה כמעט שום משמעות בפני עצמה לרוב האמירה לגבי הפעילויות מראה את חוסר הקשר בין אגוז לחטיבה.
עקב כך לוחמים וקצינים רבים הדגישו בכוונה את היותם "מובחרים" ע"י וואסח מיותר והתפארות בלי בעצם לשים את האצבע על הבעיה שהיחידה צריכה לעמוד בפני עצמה ושמלש"בים ירצו מראש להגיע אליה ולא כברירת מחדל או כפי שנאמר באחד הפוסטים הקודמים בשרשור זה "קרש הצלה".

(סתם קוריוז: המעבר מפלוגות לוחמים (שזו ההגדרה הצבאית הנכונה) ל"פלגות" לוחמים הייתה יוזמה של אחד הלוחמים שהתחיל זאת בצחוק בכלל ("פלגה ג'" ) ואחד המ"פ-ים (היותר מפורסמים) אמר שכך זה באמת צריך להיקרא הרי מה חושבים המסלולניקים כשהם שומעים שבפלס"ר יש פלגות ובאגוז פלוגות? שאגוז פחות מובחרת.עוד דוגמא להאחזות בהגדרות מטופשות , כמו "קומנדו" לצורך העניין על-מנת להראות מובחר)

אי לכך ובהתאם לזאת, אני מבין (לא מסכים, מבין) מדוע אגוז בחרה להציג את עצמה כך בפני מלש"בים, הדימוי שאגוז מנסה לייצר הוא כזה שמלש"ב ירצה להגיע אליה מראש ולא להוות "קרש הצלה" או "ברירת מחדל עקב כישלון בהגעה למטכ"ל/שייטת/חובלים/שלדג/669" וממה שאני רואה בפורום מו"ס זה עובד. אם אני הייתי בצומת קבלת החלטות יכול להיות שהייתי בוחר בדרך אחרת (למשל לא לוותר על גיבוש לאגוז בדיוק כמו מגלן ודובדבן) אבל שוב , מקריאה שלי במו"ס עם הצלחות קשה להתווכח.
ישן 03-05-2007, 01:54

אני לא מבין דבר אחד

אמרו פה בפורום שמתקבל דימוי שונה של אגוז.ביננו גם כך כל היחידות שעוסקות בבט"ש (אני מדבר על המובחרות) עושות את אותה פעילות באופיה.לכן ,כל יחידה נבחנת על ידי הצבא על פי יכולת מבצעית וקבלות של פעילויות מבצעיות שביצעה בהצלחה.
ככה שגם השייטת שאמורה לפעול בים עושה מארבים בשטחים למשל. זוהי הטעייה? זה שהשייטת מגדירה את לוחמיה כמומחים בלוחמה זעירה ואח"כ ממש כמו אגוז הם נתקלים ומשיבים אש בדיוק כמו אגוז זה משנה למישהו?

מלש"ב שיש לו נתונים להגיע ליחידות האלו ,אני בטוח שמתחיל לשאול כל מי שאי פעם היה באגוז מה היחידה עושה. הסרטון הזה הוא קוריוז. חבר שלי היה באגוז.כן? אבא שלו היה באגוז המיתולוגית.נו ונניח שהוא ראה חבריה עם נעליים אדומות אז הוא התבלבל? אבא שלו סיפר לו על גולני כל החיים והוא יודע מה כתוב על הנשקייה בבסיס של אגוז כי הוא לא רוצה להגיע למקום סתם. הרי מדובר באנשים הכי איכותיים שיש לחברה .הם לא הולכים סתם למקומות.אגוז יכולים לעשות סרט של שעתיים..אתם חושבים שזה שנניח יראו לוחמים פושטים מהים יגרום למלש"ב ללכת לשם? הרי היום המלש"בים זה לא מה שהיה פעם? התקשורת גורמת לכך שהוא יכול להרים נייד לחבר של ידידה של..שנמצא באגוז והוא יספר לו בדיוק מה קורה שם..

אגב אגוז מעולם לא התיימרה להיות מטכלית והקשר שלה לחטיבת גולני מושרש ועמוק.
אני לא מבין את הקשר בין היות היחידה משוייכת לחטיבת כמדד לפופולריות שלה..
בתגובה מעליי נאמר כי ככה מרגישים מתגייסים .אז בוא נאמר שלדעתי פלס"ר גולני היא אחת היחידות המובחרות בצה"ל שעולה על הרבה יחידות עצמאיות או מטכ"ליות..

נערך לאחרונה ע"י עין טרמית בתאריך 03-05-2007 בשעה 01:59.
ישן 03-05-2007, 02:15
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "אני לא מבין דבר אחד"

הטענה שאני בא להבהיר בשיוך לגולני היא דווקא בגלל שבגולני (לפחות בזמני) היה מצד לוחמים במסגרות אחרות בחטיבה זלזול מופגן באגוז וביכולותיה (שנובע מצרות עין? לא יודע למה למען האמת) וכנראה שזה מחלחל ופוגע, לעומת יחידות אחרות שאין להן בכלל אינטראקציה או "תחרות" לצורך העניין מבית לכן אין מי שיכפיש את שמן הטוב.
אגב, בצבא הגדול היינו מאוד מוערכים ואפילו התחרנו על מבצעים עם הטובות שביחידות צה"ל (מי שהיה יודע על איזה מבצעים אני מדבר) כך שאין לי ממש טענות לגבי שיוך פיקודי כזה או אחר מבחינת הפיקוד נטו אלא רק לגבי היחס מצד לוחמים אחרים בחטיבה.
בתקופתי כמפקד טירונים ראיתי את זה בא לידי ביטוי בצורה חריפה למדי. שוב, אני מקווה שדברים השתנו כבר ויש קצת יותר אחווה.
ישן 26-05-2007, 17:52
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "בתור לוחם בגדוד ש..."

אני מדבר מבחינת קו צפון, לא איו"ש.

יצא לי לעשות איזה משהו עם אגוז בצפון, ההבדל היחידי זה שהם יצאו מצויידים היטב עם כל מיני טרמקסים וביגוד תרמי מבודד ומטורף ואנחנו יצאנו עם גטקעס וחרמונית, בסופו של דבר אופי הפעילות היה זהה.

חוצמזה, כמו שאמרתי, בתפקיד הקודם שלי שסיימתי ממש עכשיו, עבדתי צמוד מאוד עם חבר'ה מאגוז ופלס"ר 7 ומהסיפורים שלהם אני יכול להעיד שהם ממש לא מטורפים כמו שמנסים לצייר אותם. ההכשרה שלהם אמנם יותר טובה, בעיקר כי היא יותר ארוכה ויש פחות התעסקות בקקה, אבל כשמגיעים לת'כלס-אותה עבודה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 26-05-2007, 19:50
  snipeair snipeair אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
תעזבו אותכם שטויות - אחרי חצי שניה בצבא כולם מבינים שהאתרים האלה הם בדיחה

לא צריך לקחת את זה ברצינות.
אבל אין מה לעשות זה הצבא של היום כמו המפקדים (הקצינים) הרבה בלה בלה לצד הרבה אימפוטנציה בתכלס

הבדיחה שהכי מצחיקה אותי באתר הזה שהם כותבים שהם צריכים להתמודד עם חיזבאללה! חחחח
אפשר באמת לחשוב מי הם! אם נדבר צבאית לרגע ונעזוב את השטויות שלנו אז חיזבאללה הם בסה"כ חטיבת חי"ר
אם היה לנו צבא נורמלי (טיפה- אפילו לא יותר) היינו מנצחים אותם בלי בעיות

צה"ל מנסה לשכנע צעירים שלא התגייסו שבאיווג'ימה וסטלינגרד נלחמו שת"פ של סיירת מטכ"ל שלדג 669 ועוקץ ולא למעשה גדודי חי"ר שבעתות נורמליות גם אצלנו הם היו מורכבים מחיילים קשוחים וממושמעים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:38

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר