לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2007, 18:04
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
בג'ודו עבודת הקרקע לא ריאליסטית
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי luky שמתחילה ב "טאקוונדו itf אני עובר בגלל..."

עבודת הקרקע בג'ודו עדינה מדיי לטעמי, יש הרבה טעויות של הפניית גב מה שנותן ליריב הזדמנות להגיע למצב נוח יותר או במקרה גרוע יותר אפשרות לחניקה (שאסורה בג'ודו).
בנוסף יש איסור לעשות חניקות מסוימות, בריחים על הרגלים זה טאבו, הרצון להישאר על הבטן "כדי שלא ירתקו אותי" גורם במקרים שהחוקים אינם של ג'ודו להכנעות שמגיעות משומקום
(מנסיון אישי שלי הצלחתי לחנוק מישהו פשוט כי הוא החליט לעמוד על ארבע כשאני הייתי לפניו, אני לא בטוח שזה היה "חוקי").
ובכללי ג'ודו מתמקד בעיקר בהטלות, הפלות והכנעות (שלטעמי ממש לא מועילות בכלום) ופחות בעבודת קרקע ובריחים.

נ.ב
אם אתה רוצה להגיב להודעה שלי תכנס ללינק "תגובה" שנמצא בסוף ההודעה שלי ולא לתגובה שנמצאת בסוף.

נערך לאחרונה ע"י natisa בתאריך 30-04-2007 בשעה 18:13.
חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 21:38
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
שלום לך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי luky שמתחילה ב "אצלנו המאמן של הג'ודו היה..."

שלום לך.
קודם כל בועז פולני הוא מאמן מצויין בעל ותק ונסיון רב מאוד רוח לחימה מצויינת,מיקצועיות וניסיון קרבי בעצמו וכמובן של תלמידיו אני בטוח שאם תנסה לא תתאכזב ותהנה.
יצא לי לדבר איתו בעבר מספר פעמים הוא איש שיחה נעים ישיר וכנה מאוד כמו יוסף שוקרון מרחובות.
לגבי ג'ודו אני רוצה להזכיר שלא משנה שג'ודוקות מתחרים הם מאוד חזקים וגובלים בבודיבילדרס זה שאתה עושה ג'ודו לא אומר שאתה הר אדם כמו שוורצנגר וזה אתה נלחם לא הוא זה 100% בקרב ואין שום סטטיסטיקה או תאור כי זה לגמרי אתה אז ככל שתשלים את עצמך בתורות ובתפיסות שונות ותכיר יותר רבדים ככה תדע יהיה יותר טוב.
ג'ודו היא שיטה מאוד חסרה ומצומצמת ויש בה הרבה פציעות ועבודה על כוח.
הג'ודאים במיוחד היפנים חסרי אונים מול אנשי ג'ו ג'יטסו ואינם אוהבים אותם.
למשל קוואשי סנסאי לימד בריחי רגליים, בריחי צוואר (לא רק חניקות), וגם אטמי (מכות). הוא למעשה לימד 60 הטלות הוסיף 17 טכניקות ריתוקים, 26 טכניקות של חניקות ו-25 בריחים.
כשלומדים ג'ודו לא עוסקים בבריחי רגליים וצוואר, אבל בעבודה חופשית קיימים בהחלט בריחי רגליים וצוואר. לדעתי האישית למי שיש ידע בעבודת קרקע טובה יש יתרון על פני יריבו אם ליריבו אין ידע שם, כל זאת בלי לבטל את עבודת העמידה.

עבודת קרקע מפתחת את המהירות, הזריזות, הגמישות, כח, סיבולת, מפתחת ביטחון עצמי, חושים אינסטיקטיביים של גירוי-תגובה טובים, גם כשאתה על הקרקע (למשל במקרים של תקיפה מינית) עדיין אפשר להציל את עצמך בכל מיני תכסיסים, גם לא נעימים, אבל כשמדובר בהצלת חיים וכבוד אין אי נעימות.

ידע בעבודת קרקע לאנשי ביטחון זה גם טוב, כי כל אדם עלול להחליק ולהגיע לקרקע תוך כדי מגע עם היריב, ולהמשיך להאבק עימו על מנת לרתק אותו ואם יש צורך לקשור אותו ואף להכות אותו.

בקאטות הגבוהות של ג'ודו יש אטמי (נגה נו קטה, קטמה נו קטה...), כי המקור בא מג'ו-ג'יטסו.

קיים אטמי בג'ודו הישן בקאטות למרות שהיום לא נוהגים להשתמש בהם כי הוא יצא מהתחרות.

אפשר לומר שהג'ו-ג'יטסו הוא יותר אלים מהג'ודו (הוא גם המקור שלו). לדוגמה: אם עשית הטלת כתף, אתה יכול להמשיך עם נחיתת ברך על הצלעות. הג'ו-ג'יטסו התפתח היום לכיוון של ספורט, אבל לא מוכר כספורט אולימפי.
חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 22:51
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
כמו שאמרו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי luky שמתחילה ב "כמה שאלות על איגרוף תאילנדי"

באיגרוף תאילנדי שי רק את הבעיטות הבסיסיות והמוכרות באיגרוף התאילנדי, זה לא שאי אפשר להשתמש בבעיטות אחרות בזירה אלא פשוט לא תלמד סוגים אחרים של בעיטות(כאלו שלא רואים בזירה למשל בעיטות כמו של קראטה, טאקוונדו).

לגבי בועז פלוני הוא מאמן מאוד מוכר ומוערך בארץ ושמעתי עליו הרבה דברים טובים.

אמנם עבדות הקרקע בג'ודו לא מפותחת כמו בג'וג'יטסו ברזילאי, אבל על יריבים ללא ידע בקרקע זה נותן לך יתרון גדול, מבחינת הגנה עצמית לרחוב אני חושב שאפשר לומר שאתה מסודר מבחינת עבדות קרקע(אני מתכוון ברחוב, לזירה זה משהו אחר לגמרי), כי לרוב האנשים שתתקל בהם לא יהיה שמץ של ידע בעבודת קרקע, וגם אם כן בכל זאת 8 שנים זה משהו רציני, הרבה יותר מבסיס...

לדעתי כל אחד חייב לדעת לחימת קרקע לפחות ברמה הבסיסית, כי כל אחד יכול להגיע לקרקע בטעות (או בכוונה), וידע בסיסי מספיק כדי לגבור על היריב הממוצע ברחוב(כאלו שאין להם נסיון בקרקע ובדרך כלל בכלל חסרי נסיון באמנויות לחימה).

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:05

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר