לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2007, 12:24
  דרורה דרורה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
עזרה מול ספק נבל!!

שלום לכם,
אודה למי שמבין בנושא הוצל"פ ותביעות קטנות אם תוכלו לעזור לי בענייני.

ובכן, אני ובן זוגי רכשנו תוכנת ניהול לאתר אינטרנט דינמי תכני ודרשנו דרישות שונות שכולן נענו בחיוב על ידי סוכן המכירות של החברה. לא חתמנו על הסכם אלא הוחתמנו על טופס הזמנה ובו פרטים חלקיים בלבד, אבל בנושא מאוד משמעותי לגבינו הובהר לנו ע"י סוכן המכירות שהמונח בטופס ההזמנה שנרשם: "טופס משוב (טופס תגובות ושאלות ייחודי)" הוא בעצם הבלוג שביקשנו של תשובות, תגובות, שאלות וכדו' בסוף כל מאמר באתר שלנו.
שילמנו ב-6 שיקים של 2000 ש"ח כל שיק ויצאנו לדרך מאושרים.
מס' דברים קרו בדרך:
א.
בתוך מלחמת לבנון השנייה, הגעתי פעם אחת "להדרכה", אך בשל המצב המתוח לא הצלחנו להתרכז לא אני ולא איש השירות וקבענו להפגש אחרי המלחמה. עד כאן הכל בסדר?!... אבל חודש לאחר מכן, חוייבתי באירוח האתר, שטרם עלה לאוויר מבלי שנאמר לי מעולם שההדרכה היא נקודת האל-חזור שממנה והלאה האתר עולה לאוויר ועולה לי גם כסף למרות שרק לאחר ההדרכה הייתי יכולה להתחיל להבין מה עלי לעשות כדי ליצוק תוכן לתוך מערכת הניהול הזאת ולהפוך אותה לאתר פעיל.
ב.
ההזמנה שלנו בפועל לגבי תחזוק ואירוח האתר בשרתי החברה לפי 19.90 $ לחודש, אבל בחיוב שיצא (טרם זמנו כמפורט בס' א.) פתאום חוייבנו ב-29.90 $ לחודש בניגוד לסיכום.
ג.
נאמר לנו על ידי סוכן המכירות של החברה, שהמערכת תואמת Word וכי נוכל לעשות שימוש בכל כתב שנבחר, בגדלים שונים ובהתאמה לטעם האישי שלנו. בפועל התברר כי לתוכנה של אותה חברה יש כתב אחד בלבד בגודל אחיד בלבד. לא רק זה ביקשנו אפשרות לניהול הדפים, אך התברר שקיבלנו דף מקובע בגודל קבוע, רחב לטעמנו מבלי שיתאפשר לנו בכלל להגדיל שוליים ולצמצם את רוחב הדף בהתאם להעדפות העיצוביות שלנו.
ד.
מתברר שהחברה לא היה לה בכלל את היכולת להכין בלוג עבורנו, אלא רק פורום כללי שלא קשור למאמרים באתר וגם זה דרשו ממנו תשלום תוספת. כששאלתי מה המשמעות שאין להם בלוג והרי סוכן המכירות התחייב ואף רשם רישום מילולי "מיוחד" שלטענתו כוונתו המקצועית היא לבלוג, התברר ראשית שהדרישה שרצינו לא נקראת בלוג בכלל אלא מערכת של הוספת תגובה וכי היא נמצאת רק בפיתוח בחברה.
ה.
בשלב זה החלטנו שלא זו התוכנה שהזמנו וכי איננו מרוצים מהמוצר שהגיע לידינו בפועל. בקשנו לקבל את כספנו בחזרה, פירטנו את הטענות שלנו ונאמר לנו על ידי מנכ"ל החברה שמה שהתחייב הסוכן שלו זה לא מחייב אותו בכלל והסוכן ממילא עזב ועבר לעבוד בחברה אחרת והוא מוכן לפצות אותנו בדברים אחרים. הוא ביטל את החיוב על 29.90 $ וחייב על 19.90 $ למרות שלא עשינו שימוש באתר אפילו יום אחד (מבחינתנו, כיוון שלא אישרנו להעלות אותו לאוויר).
ו.
כיוון שהשיקים שניתנו לאותה חברה כוונו ישירות אליה, ומכיוון שהחזרנו את המוצר ולא רצינו אותו, ומכיוון שעמדו לרשותם עוד 2 שיקים על סך 2000 ש"ח כל אחד, ביטלנו אותם כדבר ראשון ובקשנו את מה ששילמנו לקבל בחזרה.
ז.
שלחנו מכתב דרישה באמצעות חבר שהוא עו"ד ובתגובה לכך, לאחר מספר חודשים, קיבלנו אתמול צו הוצאה לפועל לתשלום 2 השיקים הללו.
ח.
ברור לי שעלי להתגונן מפני הגזילה הזאת. ברור לי שאני רוצה לתבוע את כספי בחזרה, בין אם באמצעות תביעה קטנה ובין אם באמצעות מערכת המשפט הרגילה. אבל לצערי אינני יודעת איך עלי לפעול.
כיצד להגיש התנגדות לצו ההוצל"פ הזה ובזמן כדי לא למסמס את הזכות לערעור והתנגדות?
האם במקביל אני יכולה לתבוע את שאר הכסף שכבר נגבה ע"י אותה חברה בתביעה קטנה במקביל להליך הערעור בהוצל"פ?
האם יש בכלל דרך אחרת שבאמצעותה ניתן יהיה לעשות צדק ולתבוע את כספי בחזרה?!...

תודה לכולם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר